Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Tudom hogy nem témába vág, de máshol nem válaszolnának rá.

Feltettem a telefonomra az EAZY GUARD Crystal fóliáját, tökéletes bubi és piszokmentes, de amikor leakartam szedni a felső védőréteget is a lehúzója leszakadt. Tehát nemtudom eltávolítani a felső réteget a fóliáról. Ötletek ezt hogy tudnám eltávolítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#63102) Arween


Arween
senior tag

Erről mi a véleményetek?Expansys mennyire normális cég?

Sony z3 compact+Xperia E3

[ Szerkesztve ]

(#63103) pengwin válasza Arween (#63102) üzenetére


pengwin
addikt

Nagy multinacionális cég, megbízhatóak, de első vásárlásnál elég pofátlanul kérnek bizalmas adatokat (közüzemi számla másolat, fénymásolat a bankkártya mindkét oldaláról...).
Lehet az expansys-os Sony garancia nem érvényes Magyarországon, vagyis hozzájuk kell visszajuttatni a készüléket, ha hiba van vele, nem pedig a hazai márkaszervízhez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63104) Djsaba válasza pengwin (#63100) üzenetére


Djsaba
senior tag

Szia!

A Rom mérete igazából mind1, mert a rendszer elfér rajta, amúgy meg bővíthető akár 32gb-ig sdkártyával. Nem erre terjedt ki a kérdés, hanem inkább a 1/2 Gb RAM, hogy kinek melyik/mennyire elég?

Amúgy köszi hogy megemlítetted ezt a Zenfone 5-öt, talán még jobb is mint a ZTE, de közben megemlítették a lg g2 mini-t és lg l90et is azt hiszem, azok is közel állnak egymáshoz. Nehéz a döntés, és még mely készülékekről nem is értesülhettem?!

(#63105) cs.zs. válasza nyuszi123456 (#63099) üzenetére


cs.zs.
addikt

Fontos a felbontás, de az ésszerűtől nagyobb - nem szükséges. Csak a saját véleményemet írhatom le, én azok közé tartozom, akik szerint a 200-250 ppi (8-10 képpont/mm) fölé menni már csak felesleges Hype. A telefont jellemzően 30-40-50cm-rel tartjuk a szemünk előtt, és ebben az esetben már nem kiszúrhatóak a képpontok (közelebbről, ha pixelvadász vagy, akkor igen).

A mobilarénás tesztelő fiúkban megbízol ? Idézek egy tesztből. Az alany (név nélkül) 4,3", 800x480 , 217ppi.
"... tesztalanyunk is 800 x 480 képponttal operál, a karcolásokkal szembeni ellenállást pedig a Gorilla Glass bevonat biztosítja. A panel Super AMOLED Plus technológiájú, amely mint a neve is mutatja, az eddig használt Super AMOLED továbbfejlesztése. A minőség kiváló: tűéles képeket, vibráló, élénk színeket, óriási betekintési szöget és komoly fényerőt kapunk..."

A képpontok számának növelése a CPU/GPU miatt növeli a fogyasztást, a kijelző méretének növekedése a bevilágítandó terület miatt, és ezek legtöbbször együtt nőnek felfelé, ezért kellenek egyre nagyobb akkuk, és ezért egy jó ajánlat pl az LG L90

...

(#63106) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Az volna a kérdésem, hogy a Samsung Galaxy S5 esetében hova kerülnek feltelepítésre a programok?
Samsung S2 telefonomban pl.a 2GB romra. Biztos bugyuta kérdés, de nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

.

(#63107) Arween válasza pengwin (#63103) üzenetére


Arween
senior tag

Bankkártya mindkét oldaláról??Azt biztosan nem adom meg ;] Az a baj nem is nagyon látom mégis milyen garanciával értékesítik ezt a konstrukciót....

(#63108) j.bravo válasza pengwin (#63103) üzenetére


j.bravo
addikt

Öööö, ha nem hitelre veszi az ember, akkor is? Egy összegben kifizetve a cuccot nem illik ilyeneket kérni..

Whatever.

(#63109) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Feleségnek szeretnék venni telót, használtan kb 30-35-ezerig.
Viszonylag szép kijelző, minél jobb fotós képesség. Az sem baj, ha nem laggol túlságosan. :D Android oprendszer jöhet szóba leginkább. Amit eddig kinéztem:

-Soxy Xperia S
-Samsung S2
-Desire 500
-Xperia L
-S3 mini

Ki mit ajánl?

Köszi

(#63110) pengwin válasza Arween (#63107) üzenetére


pengwin
addikt

Kitakarhatod a bankkártya 3 számjegyű azonosítókódját.

(#63104) Djsaba
1GB RAM egy jó rendszerrel most még (viszonylag) sok mindenre elég. De pl. közösségi/üzenetküldő appok és (több lapos) böngésző párhuzamos futtatásánál már lehet probléma. Szerintem megéri ZTE V5-ből és Zenfone 5-böl is a 2GB RAM-osat venni, nem olyan vészes a felár és sokkal időtállóbb tőle a készülék.

(#63108) j.bravo
Valóban nem illik, de sok ember panaszkodott rá, hogy kérik, előreutalásnál is.
Én emiatt nem vennék tőlük semmit (meg mert nem lehet PayPal-lel fizetni)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63111) pengwin válasza Simtu (#63109) üzenetére


pengwin
addikt

Mennyire vagy hajlandó ROM-olni? Használt telefon+CyanogenMod=jó felhasználói élmény.
Én az S2-Xperia S vonalon gondolkoznék, esetleg Motorola RAZR (akár még a RAZR MAXX is beleférhet).

Üdv, pengwin

(#63112) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Hali!

Van lehetőségem egy Prestigio 5455-öt elhozni 32 nettóért (40 bruttó), van ennél jobb ajánlat jelenleg?
Elvárás a 4.5 col, qHD, 1GB RAM, korrekt akkumulátor, nem szappantartó alak.

The glass is already broken.

(#63113) Djsaba válasza pengwin (#63110) üzenetére


Djsaba
senior tag

Rendben, gondolkozol még ezen a két eszközön, esetleg mást nem tudsz ebben az árkategóriában? Ezeket is külföldi oldalról kell rendelnem, szóval azzal nincsen probléma.

Az előbb emlitettem a két Lg (l90 és l2 mini-t) első ránézésre azok is hasonló eredményeket hoztak(hardverilag).

Viszont nézve az Asus zenfone 5-öt, sokkal nagyobb eredményt ér el (hardverilag)

(#63114) Simtu válasza pengwin (#63111) üzenetére


Simtu
senior tag

Romolni? Azt egyszerűen muszáj! :D Néztem pl Xperia S-re is van CM11.

(#63115) pengwin válasza Djsaba (#63113) üzenetére


pengwin
addikt

Talán még a Xiaomi Redmi Note (Hongmi Note néven is fut) jöhet szóba, de az 5,5"-os. Vagy JiaYu G4S, de én inkább a másik 3 közül választanék.
EU-n kívüli rendelésnél számold bele az itthoni +27,5% tréfát is. :O
(ár+száll.költs.)*1,275... :U

(#63114) Simtu
:C
Akkor viszont mindegyik előnyei-hátrányai:
Xperia S: Szép forma, de nincs microSD és az akksi bele van építve (és elég rossz az üzemideje, személyes tapasztalat).
Galaxy S2: szerintem jól néz ki, cserélhető akksi (használt telefonnál nagy előny), viszont AMOLED, ami lehet ennyi használat után be lesz égve (vagy hamar beég asszonyka kezében)
RAZR és RAZR MAXX: nagyon jó ROMlasztó közösség, viszont vannak kijelzőproblémák (foltosodik), nem cserélhető az akksi (MAXX-nál mindegy, mert abban egy hatalmas akksi van)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63116) Djsaba válasza pengwin (#63115) üzenetére


Djsaba
senior tag

Az már túlságosan nagy nekem, a max az 5", de már az is talán kicsit sok, vagy éppen elég :D

Mire gondoltál a másik háromnál?

Amúgy nekem ez az Asus több szempontból nem jön be, a kalamitása sem annyira, alul az a fényló bizbasz sem, a ki-nem vehető akksi, meg szoftverileg sem annyira fényes. Viszont hardverilag ráver eléggé mindre.

ui: Van egy okos megoldás ám az áfa kijátszására.. :)

(#63117) pengwin válasza Djsaba (#63116) üzenetére


pengwin
addikt

Jiayu G4S-el szemben "a másik három":
ASUS Zenfone 5 (nem tetszik neked)
ZTE V5
Redmi Note (túl nagy neked)

marad a 2 ami nincs áthúzva.
ui.: ui-d kifejtését privátban meghallgatnám ;)

Üdv, pengwin

(#63118) b_kazar


b_kazar
csendes tag

Sziasztok!

Telefont keresek, használtan max. 50000-ig.

Fontossági sorrendben:

- Az akksija sok használat mellett bírja reggeltől estig
- Nézzen ki minél jobban
- Legyen minél jobb a kamerája
- Legyen minél kisebb, bár manapság ez már elég nehézkes.

Nagyjából ennyi. Alapvetően sok telefonálásra kell. Talán még fontos, hogy egy kis eséstől ne törjön egyből ripityára :)

Köszönöm!

(#63119) cs.zs. válasza b_kazar (#63118) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ennyiből vehetsz új Motorola Defy+ -t (gsmhome 33-38 e Ft) , 5MP autófókusz, erős villanóval, és a kiképzést is bírja

üdv
CsZs

...

(#63120) Arween válasza pengwin (#63110) üzenetére


Arween
senior tag

elvileg kártyás fizetés is lehet ,gondolom ott nincs ez a macera.Viszont nem találom hogy mennyi garancia van a termékre expansys-nál hol található ez meg?

(#63121) #52560384


#52560384
törölt tag

Gigabyte telefonokkal - konkrétan a Gsmart Arty A3-al - van valakinek valamiféle tapasztalata? 40ezerért nem tűnik rossz vételnek 2 év garanciával.

(#63122) atosan válasza #52560384 (#63121) üzenetére


atosan
addikt

Nem is az szerintem, már több mint egy hónapja nyüstölöm, telepakolva minde k..kival, nem lassul, nem indul újra, nem fagy, jó IPS kijelzö, engem a felbontás sem zavar, ha lehetöséged van rá, kukkantsd meg élöben. Gsmart face oldalán tesztekre is találsz hivatkozást, elméletileg lesz itt is.

Maine coon

(#63123) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

40 ezer forint értékben milyen telefont ajánlotok? Nincsenek nagy igényei a vásárlónak (egyik rokonom), aki többnyire hírek olvasására és telefonálásra használná a készüléket. Egyetlen kritérium, hogy legalább 4 inches legyen a képernyője, mert az alatt már nehezen olvassa el a kijelzőn megjelenő tartalmat.

Eddig a Nokia 530-at néztem, mert állítólag a Windows Phone elég megbízható. Esetleg tudtok ajánlani mégvalamit (lehetőleg független, vagy T-s legyen)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#63124) pengwin válasza Arween (#63120) üzenetére


pengwin
addikt

Garancia ideje márkafüggő, gyári garanciát adnak.

Üdv, pengwin

(#63125) Bukk900 válasza Richee11 (#63123) üzenetére


Bukk900
őstag

Ennyiért 630-at is lehet venni, aminek nagyobb a kijelzője.

(#63126) Swami


Swami
senior tag

Sziasztok. Hatha ismeri valaki mindegyiket. Nagyjabol azonos aron tudnam beszerezni barmelyiket. Jatek nem erdekes, csak a tiszta beszedhang, szep kijelzo, "jo" kamera, akksi. Szoval ok lennenek azok:
Galaxy S3 Neo
MotoG "2-es szeria"
LG G2 Mini
HTC 510
Huawei Ascend G6
Zenfone 5
Koszi!

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#63127) Djsaba válasza Swami (#63126) üzenetére


Djsaba
senior tag

Zte v5 nem tudom miért nem szerepel a felsorolásodban, de egy jó alternatíva lehet nálad is.

13mpx hátsó kamera és 5mpx-es előső kamera.

Szép hd ips kijelző, szép design. A hangjára is nagyon jókat mondanak. Talán az akksija lehet a hátrány, de elvileg az sem olyan rossz.

Szerintem egy utánanézést megér! :)

(#63128) ferret77


ferret77
tag

Sziasztok!

Nem tud véletlen valaki eladó telefont, max 30000ft-ért? De nem árt, ha kevesebb. Lehet használt, de jó állapotú. Android, minimum 1GB ram, két mag és kártyafüggetlen. Klónokat kerülöm.
Az is segítség, ha felsoroltok néhány típust, amik megfelelnek ennek a néhány követelménynek, akkor azokra keresnék rá hirdetőoldalakon.

(#63129) whiskeys válasza ferret77 (#63128) üzenetére


whiskeys
őstag

Szerintem Jiayu G2F

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#63130) #52560384 válasza atosan (#63122) üzenetére


#52560384
törölt tag

Köszönöm a válaszod! A kijelző felbontása nem hinném, hogy zavarna és a tesztek is elég meggyőzőek.

(#63131) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok!

4S-t használok pár éve és most már kéne lassan egy új teló. Igazából preferálnám az IOS-t, de az iTunes-t már elég nehezen viselem el... no meg pár hardveres feature nem elérhető iPhone-nál (sajnos).
Két napja csak fórumot olvasok, de nem igazán jutottam dűlőre.
Játszani nem szoktam. Exchange és Gmail megy a legtöbbet, de nem baj, ha venni kell pl. egy Good szerű levelező klienst az Exchange miatt.
Továbbá leginkább zene, web (9gag :-) ), teamspeak 3 (ami elméletileg minden platformon van)

must have:
-IP65 vagy 68 vagy nem tudom. Lényeg, hogy ne krepáljon be ha beleejtem a kádba vagy ráömlik egy pohár sör.
-Qi töltés + lehessen hozzá venni használható autós tartót ami tudja is igy tölteni.
-FM rádió
-képek, zenék mozgatását telefon illetve PC között lehessen már copy pésztelni mindeféle csili vili itunes szerű sh1t nélkül

nice to have:
-kevesebb mint 5''
-SD kártya slot
-dual sim

Lumia 930-at illetve az S5-öt találtam amik valamnyire fedik az igényeim, de igazából mindkettő batár nagy meg nincs meg bennük minden áhitott fícsör.
Szóval ha van valakinek valmilyen javaslata szívesen fogadom.

Köszönöm!

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#63132) mulatosdj


mulatosdj
tag

Hello! 4 telefont néztem ki! Sony M2, Alcatel Idol 2S, Lg G2, Samsung S4 mini? Melyik a best belőle,sorrendet kérnék ha lehet több ember megerősítésével!

(#63133) pengwin válasza mulatosdj (#63132) üzenetére


pengwin
addikt

LG G2 (ha nem a mini verzió) teljesen más liga hardveresen, kijelzőben mint a másik három.
Sorrend: LG G2, S4 mini, Idol 2S, Xperia M2.
Én ebben a sorrendben ajánlom őket, ha nem szempont a cserélhető akksi és a microSD bővítés, akkor mindenképpen a G2-t vedd, gondolom a hasonló ár miatt került egy felsorolásba ez a négy.

Üdv, pengwin

(#63134) mulatosdj válasza pengwin (#63133) üzenetére


mulatosdj
tag

Bocsi,ott lemaradt! A miniről van szó!

(#63135) cs.zs. válasza mulatosdj (#63134) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor viszont LG L90 :)

...

(#63136) mulatosdj válasza cs.zs. (#63135) üzenetére


mulatosdj
tag

Huhh,egy újabb telefon! :) Köszi a választ! De sajna ez nem jöhet szóba! Csak az említett 4 telefon

[ Szerkesztve ]

(#63137) cs.zs. válasza mulatosdj (#63136) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez is belefér abba a 60-80 ezres sávba, ez is Snapdragon 400, de talán ebben van legnagyobb akku, és jól optimalizált rendszere van. 4,7" IPS, kijelzőn kívüli gombokkal, ellenben pl a 4,8" M2-vel, ahol ebből még elvesznek a gombok. Full HD videót tud , korrekt fényképezővel van felvértezve és van belőle 2 kártyás is. Miben látod a hibát ? Nincs a szolgáltatódnál ?

[ Szerkesztve ]

...

(#63138) mulatosdj válasza cs.zs. (#63137) üzenetére


mulatosdj
tag

Utóbbiba beletrafáltál,nincs a szolgáltatónál!

(#63139) cs.zs. válasza mulatosdj (#63138) üzenetére


cs.zs.
addikt

Már csak az a kérdés, mennyiért kapnád meg azt a másik 4-et ?

...

(#63140) mulatosdj válasza cs.zs. (#63139) üzenetére


mulatosdj
tag

Az mind1,ez a 4 telefon játszik! :)

(#63141) pengwin válasza mulatosdj (#63140) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem akkor LG G2 mini. A nagy akksi-Snapdragon 400-1GB RAM-qHD-felbontás jó felállás.
Vagy ha hajlandó vagy ROM-olni, akkor S4 mini, mert utóbbinak erősebb a hardvere. Bár a ROM-olás nem tudom mennyire lehetséges szolgáltatófüggő telefonon.

Üdv, pengwin

(#63142) cs.zs. válasza pengwin (#63141) üzenetére


cs.zs.
addikt

kb, talán a G2 Mini a legjobb választás,
de amúgy a Samu s4 mini nem erősebb, legalábbis játékban biztosan nem, ez személyes tapasztalat. Az Idol 2 S simán hazavágja, olyan is elmegy rajta ami az S4 minin nem.
Nekünk van Idol 2 S, gyönyörű és erős, csak az 5" HD-hez métren kicsi az akkuja

[ Szerkesztve ]

...

(#63143) pengwin válasza cs.zs. (#63142) üzenetére


pengwin
addikt

Erősebb pedig a hardvere (erősebb CPU, több RAM). Az már egy másik kérdés, hogy a Samsung nem tudott rá összerakni egy normális rendszert... ;]
Ezért írtam, hogy az csak és kizárólag barkácshajlammal együtt alternatívája a G2 mininek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63144) Devas válasza cs.zs. (#63137) üzenetére


Devas
őstag

Ha KitKat alatt is elvesznek helyet a kijelzőből a vezérlőgombok akkor az elég gáz. :((

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#63145) Devas válasza cs.zs. (#63137) üzenetére


Devas
őstag

Valószínüleg még az elavultabb virtuális gombsort kapta, azaz adott egy 4,7"-os 960x540 kijelző + még 0,1"-nyi mérettoldás. Ez a pár sor bónusz pixelsor nem hasznos kijelzőméret, csupán a virtuális vezérlőgombsor részére van fenntartva. Lehetséges hogy a kijelzőmérethez hozzámérhették ezt is.

Az új korszerűbb virtuális gombsor (az új Kitkat készülékeknél megfigyelhetően) a hasznos képernyőn helyezkedik el, számukra nincs pár extra pixelsor fenntartva.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#63146) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Szerintetek az Asus Zenfone 5 (Intel atomos verzió) vagy a Sony xperia sp jobb játékok szempontjából?

(#63147) mulatosdj


mulatosdj
tag

Akkor eddig az Lg G2 mini a nyerő! Várok még válaszokat megerősítéssel,ellenérvvel!

(#63148) piRate_nEx válasza piRate_nEx (#63112) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Erre valaki valamit másodszor? :)

The glass is already broken.

(#63149) pengwin válasza piRate_nEx (#63148) üzenetére


pengwin
addikt

Ennél jobbat ennyiért szerintem nem kapsz.

Üdv, pengwin

(#63150) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.egyszerű kérdésem lenne.samu s4 lte,vagy nexus 5,?fontos lenne a jo minőségű kamera is..előre is köszi :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.