Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) *Tata* válasza Yiggdrasil (#64846) üzenetére


*Tata*
senior tag

Extreme Digital, most 15% kedvezmény van a telókra. [link]

(#64852) Ájvé válasza m1lan (#64849) üzenetére


Ájvé
veterán

Én nem találtam.

(#64853) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Nézegettem a telefonokat a szolgáltatómnál mert lecserélném Samsung Galaxy 3 telefonomat. Igaziból Windows Phonet szeretnék de ebben az árkategóriában csak a Lumia 635 van ami nem túl acélos.

Android fronton két készülékkel szemezek:
Samsung Galaxy Ace 4
Alcatel One Touch Idol 2S

Ami fontos:
-sok zenét hallgatok, kihangosítva is jó lenne ha normálisan szólna.
-minél jobb kijelző és fényképező
-gördülékeny rendszer
-üzemidő

Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64854) m1lan válasza Ájvé (#64852) üzenetére


m1lan
őstag

Google, Edigital Honor 6, első találat: [link] ;)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#64855) Ájvé válasza m1lan (#64854) üzenetére


Ájvé
veterán

Köszi, így pont nem kerestem, Huawei sincs feltüntetve, honorra kidobja az edigital oldalán.

(#64856) FNZ


FNZ
őstag

hali!

telefent vennék magamnak (telefon, sms, internet, fényképezés, gps, hosszabb akkuidő, egy kis játék)
ezeket nézegettem:
samu s4 mini 8gb lte
sony xperia sp
samu galaxy ace 4 lte
lg g2 mini 8gb lte
esetleg jiayu g4s

véleményetek szerint melyik érné meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#64857) kali válasza FNZ (#64856) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem tudni, hogy melyiket mennyiért és milyen feltételekkel tudnád megvenni, és az is befolyásolja, hogy mennyire éri meg, de én az s4 mini lte és a g2 mini lte típusokban gondolkodnék, ha minden felsorolt felhasználási módodat figyelembe venném.

(#64858) trueblue11


trueblue11
csendes tag

Sziasztok!

LG G2-t néztem ki magamnak,szerintetek megéri használtan venni 70k körül?Nézegettem sok telefont,de igazából ez fogott meg legjobban,esetleg ha tudnátok ajánlani hasonlót ilyen árban megköszönném azt is,a kijelző minimum 5 colos legyen :)

(#64859) FNZ válasza kali (#64857) üzenetére


FNZ
őstag

kis gsm boltokból nem nagyon vásárolnék, mert hallani azért rosszakat róluk, főleg garis problémáknál. inkább adnék egy kicsit többet érte, de akkor már valami nagyobb megbízható cégtől.
nézegettem az edigitalt, hogy 15 % kedvezmény van most a telókra

(#64860) mike1334


mike1334
veterán

Az Ace 4 Lte vagy a Moto G (1st ed.) 4G éri meg jobban? Illetve megéri-e az Ace 42e ft körüli telenoros kártyás árához képest a +15e ft-ot a Moto?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#64861) kevinbest


kevinbest
tag

telefon vésérlás előtt állok nem rég volt s5-öm de megváltam tőle mert csalódnom kelett benne sokszor fagyott laggolt rebootolt.
A kiszemeltjeim Iphone 5S és a Galaxy Note 3
mos egy iphone 4s-t használok az IOS-t szeretem jobban mint az androidot de ez nem szempont

nagyon sok filmet videot nézek rajta
sokat böngészek neten vmi után mindig olvasok vagy éppen olx hardverapro jófogás
jó üzemidőre lenne szükségem (Iphone 4S-em nagyon gyorsan merül) emiatt is vacilálok nagyon
játszani is szoktam asphalt 8 fifa 15 heroes of order chaos stb.(magas igénybevételű játékok)

ti mit mondanátok ?
Annyit még hogy a méretet ne hozzátok fel pls mind2 készülék volt a kezemben számomra mind2 könnyen kezelhető

115 ért tudnék iphonet venni 100ért note 3-at

[ Szerkesztve ]

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#64862) Hajnii20 válasza m1lan (#64849) üzenetére


Hajnii20
tag

Köszi :-)

(#64863) Mr.Rain válasza Real_Necro (#64837) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Vááá, köszi. Eddig erre még nem akadtam rá, mondjuk nem is volt okom keresni, a Nexus 4-emen és a Sony P-n van led. :D
Mi is a G2-höz jutottunk el, szóval szerintem az lesz. A Sony P után mindenképpen előrelépés lesz neki.

Köszi a többieknek is! :R

üdv.

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#64864) kali válasza FNZ (#64859) üzenetére


kali
legenda

az edigital okés, rendes gyártói jótállással forgalmaz, vagy esetlegesen szolgáltatónál is megnézheted.
az s4 mini lte esetén pláne fontos a rendes gyártói jótállás, nem csak a 12+12 hónap, hanem a prémium támogatás - díjmentes futár megy házhoz a telefonért, és viszi is vissza, illetőleg lehetőség szerint egy munkanapon belül javítják a készüléket, és addig adnak cserére telefont - miatt is.
az lg telefonoknál is jobb lehet a szolgáltató, mert bizonyos esetben a függetlenekre csak az 1 év kötelező jótállás jár, amíg a szolgáltatósra 2 év.

(#64865) norbert1998 válasza FNZ (#64856) üzenetére


norbert1998
veterán

Kis játékra a két samsung és az lg. Nagyobb játékra az sp

(#64866) quailstorm válasza kevinbest (#64861) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Asphalt 8-ak most jött ki egy metal exkluzív fejezete, ahhoz legalább iPhone 5S kell. Amúgy annyira az a szifon nem nagy, az én kis kezeimhez az a jó játékra, de neked lehet kicsi, filmezni meg pláne. Note 3-nak azért annyira nem illene akadni, jó jó, Samsung meg droid, de akkor is ott a hardver...

(#64867) kevinbest válasza quailstorm (#64866) üzenetére


kevinbest
tag

a méret részt a note 3 ra értettem az 5s az én szívem szerint kicsit kicsi lehetne nagyobb is de maga a telefon egyébként lenyügöző és a mérettel tudnék kompromisszumot kötni

az üzem idő ami miatt nagyon vacilálok

[ Szerkesztve ]

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#64868) FNZ válasza kali (#64864) üzenetére


FNZ
őstag

az lg g2 mini 9k-val, az s4 mini 21k-val olcsóbb az edigitalnál mint a vodánál
s4 mini felé húz a "szívem", viszont az lg-nak nagyobb az aksija

[ Szerkesztve ]

(#64869) kali válasza FNZ (#64868) üzenetére


kali
legenda

akkor viszont egyértelmű, hogy az üzletből a szolgáltató ellenében.
korábban linkeltem összehasonlítást akkumulátoros üzemidőről, összességében jobb valamennyivel a g2 mini, videózásban bírja csak látványosan jobban az s4 mini, a többiben a g2 mini jobb.
hardverben is vannak eltérések, az s4 mini lte jobb a több ram, a dual band wifi, a jobb "chipset" és proci tekintetében, viszont a g2 mini már 150-es lte, az s4 mini csak 100-as - érdekes ilyenekről beszélni, hogy mobilon 100 Mbps feletti mobilinternetes sebesség, de a telekomnál például már vannak 150-es csomagok, amik ténylegesen 100 felett tudnak.

kevinbest; az 5s bőven jobb akkumulátoros üzemidőben, mint a 4s.

[ Szerkesztve ]

(#64870) maczera válasza Yiggdrasil (#64200) üzenetére


maczera
aktív tag

Extreme Digital Extra garancia?

(#64871) maczera válasza Real_Necro (#64785) üzenetére


maczera
aktív tag

Öszzehasonlítás helyett csak ezzel rudok szolgálni: Xperia M paraméterek

(#64872) tomika9988


tomika9988
tag

Huawei Ascend P7-ről mi a személyes tapasztalatok ?

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#64873) m1lan válasza Ájvé (#64855) üzenetére


m1lan
őstag

Mert a Honor egy külön brand lett, tehát nem Huawei :D

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#64874) norbert1998 válasza tomika9988 (#64872) üzenetére


norbert1998
veterán

Jo, de van jobb az áráért.

(#64875) ryori


ryori
senior tag

Üdv, ha lehetne választani iPhone 5S és Lumia 930 közt, melyik éri meg jobban? :F

(#64876) kali válasza ryori (#64875) üzenetére


kali
legenda

szia,

mind a kettő jó a maga módján, igazándiból az oprendszer a szöges ellentét, annak függvénye is a döntés, de a melyik éri meg jobban kérdés erősen annak a függvénye, hogy melyiket mennyiért tudod megvenni.
nekem 5s van jelenleg, és bár szeretnék már a magaménak tudni egy jó wp telefont is végre, de az nem a 930 lenne, leginkább a gyenge akkumulátoros üzemideje miatt.
kár, hogy megfelelő hardveres specifikációval és jó akkumulátoros üzemidővel, csak a hatalmas méretű 1520 rendelkezik a lumia típusok közül.

[ Szerkesztve ]

(#64877) Flind válasza ryori (#64875) üzenetére


Flind
senior tag

Egyetértek kalival, az operációsrendszert kell eldöntened, de az is elég lényeges, hogy az 5s 4", a 930 meg 5". Én emiatt az utóbbit választanám, mert 4" nekem már túl kicsi, a WP meg szimpatikus.

(#64878) ryori válasza kali (#64876) üzenetére


ryori
senior tag

Igazából mind a kettő ingyen, de nem tudok dönteni a kettő közt :F külsőre az i5S lapos, téglás formája tetszik, kamerára a L930, és a zöld hátlap miatt, mondjuk több a gari is, i5S mellett tényleg csak a külső szól, esetleg a slomo kam, bár pár nap alatt megunható gondolom.
Bár :F lehet hogy ez tényleg a saját harcom és nekem kellene dönteni, de gondoltam felteszem, ugye iOS meg WP topickba felesleges, mert ios-be mindenki i5S-t mond, wP-sben L930at mond mindenki, itt talán találok valakit aki független és esetleg, jó mondjuk a kamera mellett inkább az ois szól, mert nem vagyok nagy kamerás. hát nem tudom :F

(#64879) kali válasza ryori (#64878) üzenetére


kali
legenda

őszintén szólva, én a lassított felvételt egyszer kipróbáltam és azóta sem használom, de amúgy kamerában nem rossz az 5s, persze a csúcskategóriás lumiák jellemzően jobban domborítanak.
maga az új wp mozgatja a fantáziámat, amiatt szeretnék már egy jó lumiát, de a 930 a gyenge kijelzős üzemideje miatt esett ki, majdnem csak a felét tudja azonos használati mód mellett, mint az 5s.
ja, az 5s ujjlenyomat-olvasója is biztos hiányozna, nagyon hasznos kényelmi szolgáltatás.
a kijelző mérete nekem nem probléma, az 5s előtt két 5" kijelzős (androidos) telefonom is volt, nem gond a 4" és az 5" ugrálás, ha nem megy nagyon a telefon méretének a rovására.
igaz, az iphone csak 1 év jótállás, amíg a nokia ideális esetben 2 év - bár én ritkán tartok meg 1 évig egy telefont, pláne nem tovább, szóval legfeljebb az eladáskor lehet minimális (ár)hátrány.

(#64880) keyol válasza ryori (#64878) üzenetére


keyol
aktív tag

Szerintem legyen mind a kettő,akkor nincs proléma :-) Nálam amúgy ez a felálás.Ahogy Kali is mondja ,az ujjlenyomat olvasó egy nagyon hasznos dolog azt hiányolom a 930ból.De így,hogy mind a kettő van, nem tudom melyiktől válnék meg ha szükséges lenne.Az ios ami minden progit megkap ,általában elsőre,de a wp viszont nagyon letisztult op rendszer ,és ami nekem kell megtalálható ott is .Kamerában szerintem jobb a 930 ,teszteltem a két készüléket,bár az 5s sem rossz

[ Szerkesztve ]

(#64881) SlausK válasza SlausK (#64831) üzenetére


SlausK
tag

Sziasztok,

Erre valaki?
Annyit tennék még hozzá, hogy rendszeresen hallgatnék rajta zenét egy Superlux HD681EVO-val, így a benne lévő hangchip minősége is előny. Plusz navigálás heti rendszerességgel.

Köszönöm!

Üdv, SlausK

(#64882) csabili74


csabili74
aktív tag

Kellene egy kis segítség, gyorsan kellene vegyek telefont, de nagy a választék. Legfőképpen, a telefonálás mellett netezek, fényképezek, kevesebbet játszom.

Galaxy s 4 - van egy rakat verziója

Lg- G2 G3 Gflex

Huawei P7

HTC One, bár ott a 4 megapixeles kamera elrettent.

Vagy esetleg valami más még? Max 110000 ig mennék el, és a két év normális gari sem rettentetne el:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#64883) Hajnii20


Hajnii20
tag

Sziasztok!
Csúcskategóriás telók között melyik a legjobb?
Lg és a Sony között vacilálok?
Csak Android!!
Xiaomi nem érdekel se Samsung!!!
Köszi

(#64884) FNZ


FNZ
őstag

sony xperia m2 "aqua"-ról van valakinek tapasztalata? érdemes lenne ebben is gondolkodni?

(#64885) tomika9988


tomika9988
tag

Ki milyen telefont ajánl 80-86 ezer forintért ?

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#64886) balazs0102 válasza Hajnii20 (#64883) üzenetére


balazs0102
senior tag

Használtam LG G3-t egy hónapig nem szerettem. Most Z2-m van, úgy érzem ez már bőven jó...lenne ha nem a szervizben csücsülne :DDD . Ha most vennék és nagyon csúcsot akarnék venni akkor Note 4, de mivel nem érdekel a samsung (nekem is kifordul már a bélem a táccswiztől SGS III után) így a Z3 sztem megfelelő választás lehet.

(#64887) balazs0102 válasza tomika9988 (#64885) üzenetére


balazs0102
senior tag

Használt vagy új? Kijelzőméret? OS? Valami kiindulópont? :D

(#64888) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.tanácsot szeretnék kérni.melyik a jobb választás azonos áron?lg g2,vagy nexus 5?mivel az lg g2 is megkapja hivatalosan is az android l-t elég nehéz valasztanom.tes g2 vs nexus 5.ha lehet többek véleménye is érdekelne.elöre is köszi

(#64889) Flind válasza tomika9988 (#64885) üzenetére


Flind
senior tag

Egyértelmű, Xiaomi Mi3. Bőven a legjobb ennyiért.

(#64888) kromatika: G2 jobb hardveresen: nagyobb akku, jobb kamera, nagyobb kijelző szinte ugyanakkora házban, de én a Nexus 5-öt választanám, a szoftver miatt. Stock Android ezerszer jobb (gyorsabb, stabilabb, szerintem szebb) mint az LG UI, persze G2-re meg van Cyanogenmod. N5 biztos hogy még jó ideig támogatva lesz Lollipop után is. Szóval én azt mondom N5, kivéve ha szeretsz főzőcskézni.

(#64890) tomika9988 válasza balazs0102 (#64887) üzenetére


tomika9988
tag

legalább 5" full hd. Android jöhet csak szóba. Eddig a Huawei p7,Lg G2.Sony Xperia z1.Samgun galaxy s4-et nézegettem.

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#64891) kali válasza csabili74 (#64882) üzenetére


kali
legenda

szia,

s4 esetén i9506, az az újabb technológiás és erősebb hardverű, g2 okés lehet, g3 is, de annak nézz utána, hogy vannak hibalehetőségek (ház repedése és a kijelző púposodása, ezeket bármennyire is nem szeretik néhányan, ha fel van emlegetve, túl nagy arányban van jelen a hiba ahhoz, hogy ne legyen említve), a p7 és a one szerintem felejtős, esetleg nexus 5, vagy talán z3 és z3c, erős hardver, jó akkumulátoros üzemidő, de utóbbi kettő kamerában elmarad kicsit a várttól, hiába a nagy megapixel, bár még így is jobbak például a one és társaitól.

kromatika; szia, a g2 mellett a jobb akkumulátoros üzemidő és az infra szól, a nexus 5 pedig jobb szoftveres támogatásban.

[ Szerkesztve ]

(#64892) kromatika válasza Flind (#64889) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi csak gyári romban gondolkodom.nos még mindig nem tudom.amennyivel jobban optimalizált a nexus 5.snyival jobb hardveresen a g2.tehát szerintem sebességben nincs nagy külöbseg.android l meg mind kettőre lesz.esetleg meg valaki. G2 vs nexus 5?

(#64893) Ájvé válasza csabili74 (#64882) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha Huawei akkor legalább Honor6:
www.edigital.hu/okostelefon/honor-6-kartyafuggetlen-okostelefon-black-(android)-p448807.html

(#64894) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

GMS boltból rendelem meg a G2 minit. Már két telefont is vettünk így, nem volt soha gond.

LIGHT BOX-xal 46300 HUF. Tudom, ez csak 1 év garancia, de ez nem érdekel.

Ami érdekes, hogy oda van írva, hogy nincs benne magyar nyelv és külföldről rendelik, ami miatt 2-3 hét múlva érkezik meg.

Ez már csak azért sem állja meg a helyét, mert a telefonok 90%-ban van magyar nyelv az andriod miatt, nem?

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#64895) Viktor0610 válasza Mr.Rain (#64894) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de a maradék 10%-ban (azokban, amik más régióba szántak alapból) nincs. :)

Xiaomi 13T

(#64896) rdi válasza atosan (#64615) üzenetére


rdi
veterán

köszönöm

Fej! Tor! Potroh!

(#64897) Mr.Rain válasza Viktor0610 (#64895) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

De az androidban alapból benne kell, hogy legyen, nem? Vagy azokban akkor tényleg nincs? Értem...

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#64898) Flind válasza kromatika (#64892) üzenetére


Flind
senior tag

Csak akkumulátorban és kamerában jobb a G2, processzorban és GPU-ban nem, tehát de, jelentős a különbség. Android L tényleg lesz még mindkettőre, de a G2-re valószínűleg az lesz az utolsó, N5-re pedig későbbi verziók is érkeznek majd még.

(#64899) Viktor0610 válasza Mr.Rain (#64897) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben más régióba szánt a készülék, nem feltétlen van benne a magyar nyelv.
Volt szerencsém Amerikába szánt készülékkel, illetve jelenleg egy kínai mobilt használok. Hivatalosan egyiken sincs magyar nyelv.

Xiaomi 13T

(#64900) Mr.Rain válasza Viktor0610 (#64899) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Értem. Tehát akkor egy custom rommal lehetne csak magyar nyelvet varázsolni ezekre?

Szerintem akkor a G2minit megveszem T-mobilnál, igaz 12-vel drágább, de legalább 2 év helyi garancia van rá.

Köszi!

"Nincs megállás"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.