Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154551) F34R


F34R
nagyúr

Udv..

Volt egy multkori telefonvasarlas [link] , A Redmi 8A nem jott be. Nem egy nagy eresztes a kameraja, es a SoC sem tul acelos.

Azt kerdeznem hogy a Redmi Note 8T es a Note 9 kozul melyiket ajanlanatok?

(#154552) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék, barátnőmnek új iphone-ra lenne szüksége (most 7-est használ). XS, 11, 11pro hármasban gondolkozik, de a 400 000-ért a 11 pro nagyon drágának tűnik. XS vagy sima 11 közül melyiket vennétek? Vagy mindenképpen megéri a 11 pro-t venni?

Átlagos csajos felhasználásra: chat, telefon, böngészés, zenehallgatás, néha navi, viszonylag sokat fotóz is, de azért nem lesz fotós. :) Játék egyáltalán nem. A cél az lenne, hogy ez is kiszolgálja 4+ évig mint a 7-ese eddig.

Köszi előre is.

(#154553) Bdanyy válasza Bavid (#154552) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ha a 7-es kijelzőjével meg volt elégedve, akkor a 11 inkább. Szerintem jobb az ultraszéles mint a portrékamera, de neki kell eldönteni (plusz egy évvel újabb hw). Érdemes megnézni élőben főleg a kijelzők miatt, xs azért jóval szebb. Ha a legolcsóbb alternatíva kell, akkor meg ott az új SE, ami 4 évig jó lesz azzal a hardverrel, csak kamerában nem annyira nagy előrelépés. Egyébként ha 1 év apple gari elég, akkor 320 körül van a 11 pro is már.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#154554) Jhonny


Jhonny
csendes tag

Sziasztok.

Az alábbi két telefon között vacillálok.
Redmi 9 vs Redmi note 9
Mennyire fog hiányozni a napi használatban a Galileo navigációs műhold támogatás hiánya és a Giroszkóp hiánya.
Ahogy láttam ennyi a különbség a 2 telefon között. Redmi 9 4gb rammal van a note meg 3al és kb 5e drágább a note.
Normál napi használat, internet, YouTube, navigálás. Erre lenne használva.
Köszi a segítséget.

(#154555) TeeJay válasza Jhonny (#154554) üzenetére


TeeJay
félisten

Mennyid van rá? Redmi Note 9S 4/64GB nem fér bele? A Note jobb mint a sima Redmi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154556) Jhonny válasza TeeJay (#154555) üzenetére


Jhonny
csendes tag

Nincs a 9s-ben NFC sajnos. Így az kiesik.

Miben / mitől jobb a note?

(#154557) justgiveup válasza justgiveup (#154546) üzenetére


justgiveup
tag

Megvettem a 9T. Az normális, hogy hátul az ujjlenyomat olvasó környékén recseg-ropog a borítás? Olyan mintha ott nem lenne ragasztva?

(#154558) csaknezem22


csaknezem22
friss újonc

Sziasztok jelenleg új telefon vásárlás elött állok és az alábbi 2 készülék között vacilálok.
A maximum értékhatár kb ~ 120.000-130.000 .

A két telefon : Xiaomi mi 10 note lite ; Xiaomi mi 10 lite 5g.

Xiaomi mi 10 note lite:

-Előnyök: 5260 mAh akkumulátor, picit jobb kamera (nem fotózok túl sokat), Fém keretszél (prémium érzet), hossz és szélesség méretei még pont jó lenne.

-Hátrányok: Gyengébb processzor (Snapdragon 730G), HDR10, vastag(abb), nagyobb notch,

-Amitől félek ezen modell esetén : Lekerekített kijelző szélein való torzulás zöldes kép.

Xiaomi mi 10 lite 5g:

-Előnyök: Erősebb processzor Snapdragon 765G, jövötálóbb (5g hálózat bár jelenleg nem sok haszna van), HDR10+, vékonyabb, kisebb notch.

-Hátrányok: 4160 mAh akkumulátor, picit gyengébb kamera, plastic keretszél (90%-ban tokban hordom a telefont), nagyobb alsó keretszél (toka), hatlamas a méretei alapján nekem.

(#154559) fefe-30


fefe-30
csendes tag

Sziasztok!Abban kérném a segítségeteket, hogy Huawei P20 lite telóm megérett a váltásra( már elmúlt 2 éves).Olyan 60K körül gondolkodom, Android 10, NFC, nagy akksi, ezek kellenének.Már kinéztem a MI Note 9-et, de olyan véleményt is láttam, hogy nem mindegyikben van NFC.Az egyéb tippeket és általában a segítséget köszönöm előre is.

(#154560) Multibit válasza Bavid (#154552) üzenetére


Multibit
veterán

400 papírt semmilyen telefonért nem adnék, de ez én vagyok. Jó a 11 és az XS is, neked kell eldöntened, hogy az újabb proci a vonzóbb, vagy a jobb kijelző. Nem rég nekem is hasonló dilemmám volt, végül XS-t vettem a feleségemnek és a lányomnak is. Ez nem rég történt, majd az idő múlásával kiderül, jól döntöttem-e.

(#154561) Tibicsucsu válasza alexandrosz (#154548) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Koszi!
Nem nagy valasztek. Kar h S20-bol nincs "e" varians.

(#154562) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Valaki erre valami ötlet,tipp ? :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#154563) w.miki


w.miki
veterán

Huawei P20 Pro 128GB szintű telefont tudnátok ajánlani, olcsóbban?
Nem csak Huawei
Sok helyen 160-190e Ft környékén van újonnan még mindig.
Mit érdemes még megnézni helyette ebben a méretben/minőségben, újan?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#154564) Norbi. válasza w.miki (#154563) üzenetére


Norbi.
őstag

Csak Huawei?
Ha igen, akkor P30, vagy, ha jó az IPS kijelző, akkor Honor 20 (Pro)

(#154565) Norbi. válasza Dan-szan (#154562) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha a Mix 3 használt ára a keret, szerintem nem sok jobb telefon lesz attól.

(#154566) Dan-szan válasza Norbi. (#154565) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem, az eredeti árral (120-30) kalkulálva keresem az utódját.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#154567) w.miki válasza Norbi. (#154564) üzenetére


w.miki
veterán

Más cégtől? Valamelyik jó Xiaomi 6-6,2" környékén?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#154568) Norbi. válasza Dan-szan (#154566) üzenetére


Norbi.
őstag

Akkor várj egy kicsit, hátha még csökken egy kicsit az ára, vagy esetleg vadássz egy használt pár hetes Poco F2 Pro-ra.
Xiaomiból ennyiért Mi Note 10 (Lite) van, arra nem éri meg lecserélni.

(#154569) Dan-szan válasza Norbi. (#154568) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A Poco F2 -t nézegettem, de pl Oppo,Vivo vonalat egyáltalán nem ismerem. Amit még szívesen kipróbálnék az a Oneplus, de annyit nem adok telefonért szóval ez csak elmélet.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#154570) Norbi. válasza Dan-szan (#154569) üzenetére


Norbi.
őstag

Ennyiért Oppo Reno 3 van, én fázok a Mediatek prociktól még mindig, egy jobb utánanézést megérhet esetleg. Ha nagy kijelző kell, akkor még a Samsung A71 szóba jöhet.

w.miki: Nincs túl nagy választék ebben a méretben, viszont a P20 Pro az előlapi ujjlenyomat miatt akkora pl., mint egy P30 Pro. Szóval nézhetsz kicsit nagyobb kijelzős telefont, nem lesz nagyobb a fizikai méreteit tekintve.

(#154571) 1000.ndr


1000.ndr
csendes tag

Sziasztok!

Galaxy s9 utódját keresem.
A következőekre vágynék:
-dual sim (e-sim nem játszik)
-min 128gb tárhely
-1 napos üzemidő [reggel-délután navigálok (ilyenkor töltőn van szinten tartás végett)]
-s9-el legalább megegyező ha nem jobb kamera (nem vagyok rágyógyulva a megapixelekre és a lencseszámokra sem) viszont optikai stabilizátor az elvárás
-vezetéknélküli töltés
-minimum 2 év támogatottság
-amoled kijelző
-nem egy óriás méret
-ip68 (erről könnyen le tudok mondani)
-s9 így majdnem 2 évesen már akkuidőben elég karcsú, akkucserét elsőkörben elvetettem

Amennyire nézegettem az árakat piacot talán a sima galaxy note 10 (s10+ a régebbi megjelenés miatt esik ki, nem tudom lesz e normális támogatottsága) lenne most nekem a befutó, de ha tudtok ajánlani mást természetesen szívesen veszem.

Oneplus nord szimpatikus lenne ha tudná a vezetéknélküli töltést, a méretét is még el tudnám fogadni.

200e ft körüli árban gondolkozom (ha van olcsóbban valakinek ötlet akkor persze nem akarom kimaxolni a keretet) , Samsung felületével elégedett vagyok, más gyártók közül talán az oneplus felülete ami szimpatikus így videók tesztek alapján.
Ha lenne rendes dual simmel akkor iphone xs lenne a befutó.

Kicsit csapongó a leírás, de hátha tudtok ajánlani valamit.

Köszi!

(#154572) csaba1203 válasza 1000.ndr (#154571) üzenetére


csaba1203
addikt

A note 10 jó választás lesz főleg most, hogy jön az utód biztosan be fog esni az ára...

(#154573) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Xiaomi Redmi Note 9 128GB 4GB RAM Dual
Xiaomi Redmi Note 9S 128GB
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB 6GB RAM Dual

összehasonlítva

[ Xiaomi Redmi Note 9 128GB 4GB RAM Dual + Xiaomi Redmi Note 9S 128GB + Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB 6GB RAM Dual]

A sima note 9 tényleg egyedül cseppálló ezek közül?

Redmi 4X mindig eldobja a hálózatot, azt cserélném. Abban csak a fos kamera idegesített.
A sima már vállalható vagy a pro kell hozzá?
Munka miatt sok makró kellene.
Nem játszom, nincs zene, minimális rövid youtube videók, nem ezen néznék filmeket.
A kisebb méret nálam sokat dob a latban.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#154574) Lovro Joe válasza stigma (#154413) üzenetére


Lovro Joe
tag

Szia! Végűl mit vettél? Én is ebben az árkategóriában keresek telefont egy idősebb hölgynek! Messengerezik, facebookozik meg fényképek az unokákról lvl1000! :)

(#154575) nobiand


nobiand
aktív tag

Ezek közül melyik lenne a legjobb választás?
Samsung Note 10 - OnePlus 8 - Xiaomi Mi 10 - iPhone 11
Fotózás az elsődleges szempont, és a megbízhatóság.
Köszi

(#154576) TeeJay válasza csabulaxi (#154573) üzenetére


TeeJay
félisten

Félve írom mert le fognak osztani hogy a 9S és 9Pro azért prociban/gpu-ban jobb mint a sima 9 így én azt ajánlanám. Ha nem kell NFC akkor 9S ha kell NFC akkor 9Pro

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154577) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Saját részre szeretnék telefont venni.
A korábban feltett kérdésemhez képest változtak az igények.

Ami nekem fontos (majdnem egyformán mind):
- rendszeresen frissülő stabil és gyors OS, vagy már meglévő hivatalos LineageOS támogatás
- várható LineageOS támogatás
- minél jobb kijelző/méret arány
- üzemidő
- B20
- soc / hátlapi fő kamera <- de ez mindig csak az árkategórián belül

Az ilyen jack dugó, fm rádió, nfc, vezeték nélküli töltés, meg hasonló cuccok nem fontosak kicsit sem. 5G sem.

Árkategória:
Nagyon max. 180k-ig, de inkább az ár/érték arányt nézem, így egészen 80-90-től nézelődöm.
Legjobb lenne 120 alatt megúszni.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#154578) bikkamokka


bikkamokka
tag

Sziasztok!
Még mindig, avagy ismét aktuális, mert februárban nem lett belőle beszerzés:
Milyen telefont tudtok ajánlani az alábbiakra:
120-180 ezer Ft közötti, új telefon, valami nagyobb kiskereskedőnél venném (garancia miatt), hosszú távra kellene, android rendszerrel.
Felhasználás: némi telefon, fényképezés, navigálás, emailek és üzenetek, naptár. Kis mennyiségű, de sok funkció használata. Talán legtöbb a hanganyag lejátszás, de ez sem órák hossza naponta, hanem 10-20 percek talán 5-7 alkalommal naponta. (Nyelvtanításkor a hanganyag) USB-C csatlakozós legyen, de ennyiért feltételezem, már mind az.
Jack csatlakozó nem létkérdés, de jó ha van.
Valami eső elleni IP jó ha van, de ez sem létkérdés.
Feleségemnek keresem, most egy LG nexus 5 van, ami felett eljárt az idő, és közben a képernyő is betört/repedt. Jó lenne valami hasonló időre telefont venni: 3-(4) év. A négyet már csak zárójelben mertem írni.
Méretben hasonlót keresek, tehát inkább a kisebb méretek jönnek szóba.
Ami eszembe jutott Sony Xperia 10 II, Huawei P30 (nekem egy P20 Pro van, így a huawei ismert), google pixel (kapható ez normálisan garanciával itthon? - nekem korábban volt nexus 6p) vagy Oneplus Nord.
Az elsők azonnal rendelhetők, a oneplus még várós....
Javaslatokat elfogadok, amit kerülnék az a kibújós szelfi kamera, exynos chippek. (Tudom, februárban még S10e volt a kérdéses telefon, azóta változott a véleményem. De ha az a javaslat, meggyőzhető vagyok.)
Köszönöm előre is a javaslatokat.

(#154579) csaba1203 válasza nobiand (#154575) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha a fotózás az elsődleges, akkor itt kapsz válaszokat jobban:
- [link]
Ezek mind felső kategóriás telefonok azaz kategóriájuk legjobbjai.
Egyikkel sem lőnél mellé nagyon.
A helyedben ha tehetném mindegyiket megnézném élőben is valamelyik műszaki áruházban.
OnePlus kivételével ez menni fog.

(#154580) Norbi. válasza csaba1203 (#154579) üzenetére


Norbi.
őstag

Oneplust is àrul a MM már, szòval az sem esèlytelen. :)

(#154581) Integreat


Integreat
tag

sziasztok!

Ez a hirdetés valid lehet?
[link]

(#154582) Norbi. válasza Integreat (#154581) üzenetére


Norbi.
őstag

Nagykerár alatti árak, gyanús, hogy valami trükk van benne.

(#154583) Integreat válasza Norbi. (#154582) üzenetére


Integreat
tag

Én is a gyanú miatt kérdeztem meg :D

(#154584) pergabb válasza Sgr_A (#154498) üzenetére


pergabb
senior tag

pár droidos telefont végig jártam iphone után, mire megtaláltam a nekem megfelelőt és ár/érték arányban a xiaomi volt az. Nagyon szépen testre szabható és könnyedén csereberélhető rajta a rom, nekem semmi bajom vele. oneplus a másik amivel elégedett voltam, de más árba is esett. Most meg mi10 telefonnal elmondhatom, hogy lehetett volna már oneplus is :D a lényeg, a miui nem annyira rossz.. :)

(#154585) DrDobos válasza pergabb (#154584) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem, bar ritkan es rovid ideig volt a kezemben, (lehet ez reszemrol a hiba) de pont a teszreszabhatosag hianya motoszkalt bennem.. es nem szivesen romolgatnek, az alap rendszerrol beszelek.

Samsung Galaxy A55 5G

(#154586) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali! Milyen készélüket ajánlanátok 30ezerig, ha valaki szinte csak Youtube-ot néz, jó pár órát naponta?
Anyunak kellene. Használt is jó lenne, ha esetleg van nagyon szép darab. Olyan lenne jó, ami nem hasonlít kicsit sem a Galaxy J3 2016-ra, ami neki van..ill.volt. Mert éppen tegnap tűnt el róla a hálózat, a wifi, a hang, és merül mint a forint.. Új korában is egy hulladék volt. De most végleg kuka..
Szóval olyan kellene, ami tényleg használható.

Köszi!
Tomi

(#154587) Sgr_A válasza DDA40X (#154586) üzenetére


Sgr_A
addikt

Redmi 8a

(#154588) csaba1203 válasza DDA40X (#154586) üzenetére


csaba1203
addikt

Te írtad, hogy az már újkorában is hulladék volt.
Ebben az ár sávban nagy csodákra ne számíts most se....

(#154589) jimmedly válasza pergabb (#154584) üzenetére


jimmedly
senior tag

Érdekes dolog ez hogy kinek mi felel meg. Jó darabig egy Lg V30-am volt. Nagyon bírta akku szempontból. Olyan helyen dilgozom 24-ben hogy nem mindig van lehetőség tőtikézni. Aztán vettem egy samu s10+-t. Négyezres aksi bírni fogja. Naja. Meeült mint a balta nyél nékül. Vettem egy redmi note 9s-t. Na ez príma sotokat tud! És ráadásul nem érzem lassúnak, gyenge minőségűnek vagy mittomén mint régen az olcsóbb kategóriás telefonokat. Úgyhogy röhej, de ez vált be! 😊

(#154590) csaba1203 válasza jimmedly (#154589) üzenetére


csaba1203
addikt

5200 mAh-s akksival szégyen lenne, ha nem bírná...
De itt már a féltégla effektus is benne van azért méretügyileg.

(#154591) jimmedly válasza csaba1203 (#154590) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nem mondom hogy pejhike. 😁
De elbírom, és az első olyan okostelóm aminél nem foglalkozom az akkuval mert betyár! 😁 Ja és Novával igen kellemesen az ízlésemre szabható a felület is. Nagyon kellemes csalódás eddig! Hittem a felsőkategóriás telefonokban, ez pedig totál élvezhető utánuk. Ráadásul ezen van értesítő led, 3,5. A csúcsok ugye meg már annyira komolyak h ilyen hülyeségek nincsenek bennük. 🙄

[ Szerkesztve ]

(#154592) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Sziasztok! Egy idősebb hölgynek vennék holnap telefont max 60e.forintig! Facebook, messenger és fényképezés a lényeg! Mit ajánlotok? Vodás a lelkem!

Köszönöm!
Üdv.

(#154593) rErEaT


rErEaT
senior tag

- Árkategória. - Plafont olyan 100k-ra tenném :)
- Használt vagy új? - Új.
- Hol vennéd meg? - Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Hosszútávra tervezek, általában minden telefonom 3-4 akár 5 évig megvan :)
- Mire használnád? - Navigáció, netezés, kisebb játékok, inkább a nagyobb akksi a lényeg :D

Fontos még, hogy ha lehet akkor Dual SIM + SD kártya támogatás, egyszerre szeretném ezt a 3 dolgot tárolni a telefonban ha megoldható :D

(tudom belső tárhely ide vagy oda, de így szeretném :) )

(#154594) Bici válasza Bici (#154577) üzenetére


Bici
félisten

Akkor szűkítem:

TCL 10 Pro - nagyon tetszik, de ennél attól tartok, hogy nem lesz sokáig frissítve a szoftver
Realme 6 Pro - Eddig ebben nem találok hibát, talán az IPS kijelző kevésbé fancy, de túlélem
Motorola One Fusion+ - itt is a szoftver miatt aggódom
Xiaomi Mi Note 10 Lite - Nem csípem a MIUI-t, de ha más baja nincs, lenyelem. Csak a Xiaomi-ban már kétszer csalódtam szoftveres téren. :(

Egyelőre ezek vannak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#154595) TeeJay válasza Bici (#154594) üzenetére


TeeJay
félisten

xiaomi.eu-t tegyél rá akkor nem lesz panaszod.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154596) Bici válasza TeeJay (#154595) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Viszont a Xiaomi csak akkor jön szóba, ha a másik három valamiért kiesik.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#154597) rErEaT válasza TeeJay (#154595) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ez valami custom ROM Xiaomira? vagy mi a különbség a gyári MIUI és ez között? :D

[ Szerkesztve ]

(#154598) TeeJay válasza rErEaT (#154597) üzenetére


TeeJay
félisten

MIUI felület felturbózva és minden korlátozás/limit feloldva illetve optimalizálva EU-s felhasználásra mint pl mobilhálózati beállítások és egyebek
Kvázi a tökéletes MIUI számunkra :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154599) rErEaT válasza TeeJay (#154598) üzenetére


rErEaT
senior tag

oh erről nem is hallottam még, köszi! utána nézek, hogy mit hogyan kíváncsi vagyok rá, bár jelenleg csak Anyunak van Xiaomija :)

(#154600) TeeJay válasza rErEaT (#154599) üzenetére


TeeJay
félisten

[link]
van fórum külön minden Xiaomi típusnak
van MIUI12 heti fejlesztői ROM már amelyik telefonra van, azok hetente jönnek
meg van MIUI12 stabil bár még csak kevés telefonra

MIUI11-et itt találod : [link]
TWRP-vel kell felrakni telóra, ha kell segítség 10perc alatt rá tehető csak előtte 168óra mire nyithatod a bootloader-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.