Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154401) nono791


nono791
csendes tag

Sziasztok! :)

Milyen telefont ajánlanátok 180-200e ft körül? Tudom, nem kevés pénz, de tudni kell, hogy nem 1-2 évre szoktam telefont venni, hanem inkább 4-5 (szegény Honor 8-om is már 4 éve megvan, de sajnos az aksija kezdi beadni a derekát).

Legfontosabb kritérium az időtállóság lenne, illetve a kompakt méret. Nézegettem már nem kevés telefont de mindig volt valami ami visszafogott, a OnePlus-nál a méret, a Huawei-nél a GMS hiánya.
Eddig mindig androidos telefonom volt, de szívesen kipróbálnám az IOS-t is. Az iPhone xs például tökéletes lenne, de idén már 2 éves lesz és az aksija sem lett valami acélos. Szerintetek megérné megvárni az új iPhonokat és ha esetleg mérséklődnének a tavalyiak árai (11 pro), akkor az jobb választás lenne?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#154402) trebrona válasza nono791 (#154401) üzenetére


trebrona
nagyúr

Van itthon iXS is, szerintem simán vállalható. Fiam nyüstöli, 5 óra körüli SOT megvan azzal is. 11Pro ára azért nem 1-2 hónapon belül fog mérséklődni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#154403) TeeJay válasza kelly7 (#154400) üzenetére


TeeJay
félisten

A Note 9Pro simán hoz 10-12órát is ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154404) Bali27 válasza nono791 (#154401) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor neked mindenképpen 5Gs kellene... Én várnék a helyedben kb februárig hogy legyen addigra kínálat belőle és decemberi "roham"után csökkenjen az ára.

[ Szerkesztve ]

(#154405) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Redmi 9A első alkalommal jelent meg itthon.
A 30-ból 46 ezer lett. :DDD
Nem pont erre számítottunk, de remélem a többi bolt megjelenésével az ára is lekúszik.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#154406) juuzer válasza nono791 (#154401) üzenetére


juuzer
addikt

Heyho!

Én Huawei P30 Prot és OnePlus 7T-t mondanék ennyiért. Még mindig jó telefonok. :)

Vamos a la playa.

(#154407) Trebor0522


Trebor0522
csendes tag

Sziasztok!
Errol a gépről mi a véleményetek?
Rendelés lehet probléma? Garanciát nehéz érvényesíteni? Em azt mondanam nem, ahogy edig megismertem ezeket az oldalakat.
Ár érték arány? Barmi kirivo gyengeség a gépnek? Ezek a fontosabb kérdések.
Elore is koszi a valaszokat! :R
Redmi note 8 [link]

(#154408) Ájvé válasza Trebor0522 (#154407) üzenetére


Ájvé
veterán

Rendeléssel nincs probléma, nagy valószínűséggel megkapod amit rendelsz (néha tévedés okán mást küldenek, de nagyon korrektek lehet velük beszélni). Garanciás ügyem még nem volt velük. Ha fontos a garancia akkor én itthonról rendelném a helyedben, Redmi Note 9 például elég jó áron kapható.
Redmi Note 8 van amúgy spanyol raktárról is igaz kb 10k Hufal drágább, de gyorsan megjön, Kínából mostanság sokára érkeznek meg a csomagok.

(#154409) Bali27 válasza Trebor0522 (#154407) üzenetére


Bali27
addikt

Megelőzött az előttem szóló.

[ Szerkesztve ]

(#154410) nono791


nono791
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Már ennyivel is előbbre vagyok. :)

@Bali27 Sajnos nem valószínű, hogy a mostani telefonom kibírja még addig (vagy én vele :)) ).
@juuzer Ha jól tudom a Huawei csak 1-2 nagyobb frissítést ad a telefonjaira, a 7t-vel pedig már szemeztem én is, de ott mindig a mérete volt az ami visszatartott.

(#154411) Ájvé válasza nono791 (#154410) üzenetére


Ájvé
veterán

Pedig Oneplus 7T manapság átlagosnak mondható, már bőven vannak 160 feletti készülékek is. Mindenképp csúcs vagy csúcskategória közeli készülék kell ilyen hosszú távra esetleg Google Pixelek, de azokkal mindig van valami (bár az a széria kifejezetten jó, de mondjuk akku nem túl nagy bennük, ha tudsz várni 4a jónak ígérkezik, 2 év támogatás biztosított, ennél többet amúgy sem lehet várni manapság). Vagy Pixel 5 bár az már jóval drágább lesz.

(#154412) Bali27 válasza Ájvé (#154411) üzenetére


Bali27
addikt

Most vettem Mi Note 10 Liteot. Baromi jó teló, gyönyörű fényképeket csinál (legújabb sony 686os szenzor),amoled, és 5200as akku van benne. Csak javasolni tudom, és a keretben is benne van (nono791)

[ Szerkesztve ]

(#154413) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Átlagfelhasználásra (netezés, telefonálás, mobilnetezés) keresek telefont.Édesanyámnak (~60 éves) szeretnék venni telefont, egy kinyitható 10 éves Samsungot váltana (azon még WAP is van :DDD :DD )
Kirtériumokat felesleges írnom szerintem, én az alábbiakat néztem:
- Xiaomi Redmi Note 8 vagy 8T
- Xiaomi Redmi 9
- Huawei P30 Lite
- Realme 6S : ez viszont bestbuy lenne, csak a márkát annyira nem ismerem sajnos.

Én maximalista vagyok sajnos, de kezdetben csak Snapdragon-os (665 vagy régebbi 660-as) procis telókat néztem, ha fényképezni akarna akkor valami jobb karmera legyen benne. Ramban 3-4 GB-os verziót néztem mert ha MIUI akkor jó ha van RAM :)
Prociban szerintem mindegy mert tud váráni ha egy aklamazásra rákattint, tehát mindegy hogy Helio GTXX vagy Snapdagon vagy épp Kirin procis.
Ár: 60-65k max
Ti mit ajánltok ebben az árkategóriában erre a felhazsnálásra?

Válaszotokat elüre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#154414) juuzer válasza nono791 (#154410) üzenetére


juuzer
addikt

Igen. Ebből a szempontból jobb az iOS. Bár kérdéses, hogy a Huawei meddig támogatja majd a P30-akat. (Én reménykedem, hogy jó sokáig, mint utolsó GMS-es telefont. De persze ez csak spekuláció.)

200k körül van már az új iPhone SE, igaz régi forma, meg HD-felbontású IPS paneles, de friss telefon, sokáig támogatott lesz valszeg.

Egyedül az akksiba tudnék belekötni, meg abba, hogy csak egy kamerája van és nincsen deepfusion meg night mode benne.

Esetleg még egy iPhone XR-t is nézhetsz, bár tippre az szerintem valamivel 200k felett van.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#154415) Ájvé válasza Bali27 (#154412) üzenetére


Ájvé
veterán

Tényleg jó ajánlat és nem is olyan nagy (157 mm) akku pedig tényleg nagy benne, keretbe is bőven belefér.

stigma:
Realme 6s a BBK-hoz tartozik, sok más céggel együtt pl Onepus, Vivo, Oppo, a második legnagyobb okostelefon gyártó cég a világon (Samsung mögött), szóval háttér az biztosan megvan. Simán vállalhatók a készülékei, kamera téren gyengébbek a konkurenciához képest (ez inkább csúcs kategóriában mondható), támogatást mondjuk nem tudom milyen de nem hiszem hogy nagyon rossz lenne.
Realme 6s vagy Redmi 9 közül választanék az üzemidő miatt (ami így is gyengébb lesz mint egy hagyományos telefon esetében, de azért ezt még biztosan meg tudja szokni majd, használattól függően 2-3 naponta lehet szükség töltésre).
4 GB RAM ajánlott, de ha minimális a felhasználás 3 is elég lehet. Ez megint pénz kérdés, de a keretbe 4/64-es bele kell férjen.

juuzer:
Huawei esetében már Harmony OS-t emlegetnek, szóval támogatás szerintem is eléggé kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#154416) Bdanyy válasza juuzer (#154414) üzenetére


Bdanyy
addikt

150 körül van az se, de akkor csak 1 év apple gari van. 180ert van hivatalos viszonteladós plusz egy év szavatosságos is már 🙂 mondjuk az az egy kamera még mindig elég jó, amit kapott.

Szintén 1 év garival 235-tol indul a sima 11, az elég jó annyiért, kamarában nagy ugrás.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#154417) trebrona válasza Bdanyy (#154416) üzenetére


trebrona
nagyúr

180k-ért új XS is van - ki lehet fogni - egy év apple garival. Inkább.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#154418) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok .
Eljött a váltás ideje...
S8 készülékem után gondoltam gyári garanciás S10 a kiszemelt.
Véleményetek szerint minőségi váltás elődje után ez a típus?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#154419) juuzer válasza Krisz79 (#154418) üzenetére


juuzer
addikt

Redmi Note 9 Pro mert nincs annál jobb telefon és mert sz@r a Zamoled. :DDD

Viccet félretéve szerintem simán megállja még a helyét az S10 ma is. Esetleg én a jobb akku miatt a Plust venném belőle. Ha nem fontos a videózás. a Huawei P30 Pro is jó választás lehet.

Bár nem mondtad mennyi a keret rá. De én ezeket mondanám.

Vamos a la playa.

(#154420) csaba1203 válasza Krisz79 (#154418) üzenetére


csaba1203
addikt

Attól függ mit értesz minőségi váltáson?
Kamerában, processzorban, memóriát illetően is az és még legalább fog kapni egy fő verzió frissítést.
A mindennapi használatban a gyorsaságban az S8 a mai napig megállja a helyét.

(#154421) nono791 válasza Ájvé (#154411) üzenetére


nono791
csendes tag

Igen, az új Pixeleket mindenképp érdemes megvárni. Remélhetőleg nem lesz semmi komolyabb hibájuk, mint például az aksija.

Bali27
Személy szerint a Xiaomi telefonokat még nem érzem annyira kiforrottnak mint más kínai gyártókat (Huawei, Oneplus).

Juuzer
Az IPhone Se esélyes a befutónak, de ahogy te is írtad és sokan mások is az interneten, az akkumulátora max egy napos használatot bír.

Bdanyy; trebrona
Az már egy másik kérdés, dilemma, hogy megéri-e az a - 1 év az XS az 11-el szemben (jobb felbontás, OLED, kompaktabb méret vs újabb/gyorsabb proci, jobb aku idő).

(#154422) Bali27 válasza nono791 (#154421) üzenetére


Bali27
addikt

Hogy érted hogy kiforrott?

(#154423) nono791 válasza Bali27 (#154422) üzenetére


nono791
csendes tag

Szoftver, kezelőfelület, támogatottság, hasonlók. Nem azt mondom, hogy nem jó telefonok, ár/érték arányban az egyik legjobbak, csak szerintem még kell nekik pár generáció.

(#154424) Viktor0610 válasza nono791 (#154423) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szoftver (MIUI) már 10 éves, de sebaj. Vannak vele bajok, mint minden más gyártónál, de olyan hatalmas gondok szerintem nincsenek.
A kezelőfelület megszokás kérdése. Nekem pl. tetszik. Olyannyira, hogy szűk egy év Android One után ismét visszatértem MIUI-ra, vagy a másik példa, az S8-at a Poco Launcherrel használtam, mert az emlékeztetett legjobban a MIUI-ra. :D
Támogatottság alatt nem tudom, mit értesz. MIUI-t sokáig szoktak kapni a Xiaomi telefonok (tehát pl. biztonsági frissítéseket). Android verziófrissítésben valóban lehetnek gondok, de kevés telefonról tudok, ami ne kapta volna meg a máshol is szokásos 1 főverziót.
Csak hogy legyen egy pro vélemény is a kontra mellett. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#154425) Ájvé válasza nono791 (#154423) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem sem rosszabb a támogatás mint más márkák esetében, Oneplus mondjuk tényleg példás ilyen tekintetben, de ők ugye alig néhány készüléket adnak ki évente, piacon ők kis halak, Samsung Huawei Xiaomi mellett. Samsung és Huawei sem jobb szoftveres támogatásban szerintem, más tekintetben sincs már különösebb hátrányban a Xiaomi, de persze ez is egy vélemény csak. Hibák problémák meg úgy is vannak bármelyen gyártóról is legyen szó, vannak jobban sikerült kevésbé problémás meg vannak rosszabb készülékek is márkán belül is.
Esetleg akinek fontos nincs prémiuim szolgáltatás mint mondjuk Samsung esetében.

(#154426) nono791 válasza Viktor0610 (#154424) üzenetére


nono791
csendes tag

"A kezelőfelület megszokás kérdése."
Ebben én teljesen egyetértek és el hiszem, hogy neked az jön be. Én viszont inkább a pure-android felé húzok. A mostani Honor telefonomra is 1 év után launcher tettem, hogy minél jobban hasonlítson az androidra. De kinek mi :).
Ami a támogatottságot illeti, úgy vagyok vele ha már ennyi pénzt ad ki valaki egy telefonért és ennyi időre tervez vele, az ne csak 1 főverziós frissítést kapjon (persze nekem még nem volt Xiaomi telefonom, ezért frissítés ügyben csak az internetre tudok támaszkodni).

Ájvé
Igaz sajnos, hogy a gyártók ma már rövidebb ideig támogatják a telefonjaikat (gondolom így akarják rávenni az embereket az új telefon vásárlásra), egyre kevesebben vannak, akik hosszabb időre terveznek, de én ezek közül szeretnék választani, hogy le tudjam a telefon kérdést jó pár évre.

(#154427) Bali27 válasza nono791 (#154426) üzenetére


Bali27
addikt

Lawnchairt felteszed pl,+icon pack. Rá sem ismersz. Én sem aMiui felületét használom.
+Van egy rakás jobbnál jobb custom rom. Note 6prom volt ott ezt megtapasztaltam. Most Note 10lite lett, és fut a Gcam alapbol, és úgy el van találva hogy lehet nem is fogok BL-t nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#154428) Sungoo válasza nono791 (#154426) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha tényleg hosszú támogatást szeretnél, az IOS felé kell nézelődnöd.

(#154429) Bali27 válasza Sungoo (#154428) üzenetére


Bali27
addikt

Ha meg változtatnak az üzletpolitikájukon akkor azt csinálják amit haveromnak hogy a tök jó telefonja már szinte használhatatlan úgy belassítják.

(#154430) TeeJay válasza Sungoo (#154428) üzenetére


TeeJay
félisten

3-4-5x árazás mellett :U
Köszi inkább egy 77ezres Redmi + xiaomi.eu ROM mint egy ájfón 3-4-5x ennyiért a csudajó szoftvertámogatásért cserébe

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154431) galaxys80 válasza Bali27 (#154429) üzenetére


galaxys80
veterán

Melyik? 4S? Mert annál történt utoljára ilyen. 🙄

(#154432) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!

Köszi!

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#154433) monti0222w válasza stigma (#154413) üzenetére


monti0222w
addikt

Simán mehet a Realme, mint feljebb írták a kamerán lehetne még mit javítani, de szerintem vállalható szint. A szoftver támogatás jó, havi rendszerességgel jönnek a frissítések mint a ONEPlusra. Az UI is jó stock android közeli élmény, de azért itt ott megfejelve okosságokkal. :K

(#154434) stigma válasza monti0222w (#154433) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a választ pár review-t és youtube videot azért nézek. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#154435) ateszm


ateszm
senior tag

Szép napot Nektek!

Telefon vásárlás előtt állok,ebben kérnék segítséget személyes tapasztalatokat!

- Árkategória. 100K körül van a lélektani határ amit hajlandó vagyok kiadni érte.
- Használt vagy új? csak új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával,!
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, best-buy telefont keresek elsősorban!
- Mire használnád? telefonálás, net, facebook, messenger, és ami talán a lefontosabb, nyaralós fényképező valamint adott esetben referencia képek bemutatása fotós tevékenységemnek (ips előny de nem feltétel)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, androiddal teljesen jól elvagyok lassan 10 éve már.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
a kiszemeltek közül nincs lényegi különbség. Igazándiból nagy kezem van,nem számít a mérete különösebben.

Leginkább mostanában xiamomi márkát nézegetem,közülük is a Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB 6GB valamint a Xiaomi Mi Note 10 Lite 128GB 6GB
Egyéb alternatívát szívesen meghallgatok olvasok róla tapasztaltabb kolléga ajánlása után.Sajnos élőben nem tudom kipróbálni őket. Fotós szemem az ips kijelzőhöz szokott,a két telefon között egyébként nem látok lényegi különbséget. (persze lehet van ettől) :D

Kicsit hosszúra sikerült, ne haragudjatok! Várom segítő válaszotokat! :R

Üdvözlettel: ateszm

[ Szerkesztve ]

(#154436) Norbi. válasza ateszm (#154435) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha fontos a gyártói gari akkor csak a Note 9 Pro jöhet szóba, az Mi Note 10 Lite jóval többe kerül úgy. Bár, ha alapból szereted az IPS kijelzőt, akkor amúgy is Note 9 Pro lesz a te telód.

(#154437) trebrona válasza TeeJay (#154430) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért más is van ott még cserébe, nem csak a támogatottság, bár az egyértelműen vitathatatlan. Maradjunk a realitások talaján! :)
Ennyi erővel használjon mindenki középkategóriás redmit, úgysincs értelme annál drágábbat venni, szerinted mind ugyanazt tudja. Ugyan már! :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#154438) Norbi. válasza trebrona (#154437) üzenetére


Norbi.
őstag

+1 :))

(#154439) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

- Árkategória.
Maximum 70.000Ft
- Használt vagy új?
Mindegy.
- Hol vennéd meg?
Aprón vagy hivatalos boltból.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
2-3 évig működjön normálisan. :))
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Normál felhasználás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Nem ragaszkodok semmihez sem.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Minél kisebb. :B

Van fent aprón egy újszerű Realme 5 Pro. Sajnos elég nagy telefon ahogy néztem, viszont nem tudom, hogy ez egyáltalán jó telefonnak számít-e? :)

[ Szerkesztve ]

(#154440) juuzer válasza TeeJay (#154430) üzenetére


juuzer
addikt

Apa kezdődik.... -.-" :DDD

Trebrona: +1

Vamos a la playa.

(#154441) Ájvé válasza nono791 (#154426) üzenetére


Ájvé
veterán

2 év az általános nagy gyártóknál, persze olcsóbb készülékek esetén ez kevesebb lehet még mondjuk csúcs készülékek esetén több is. Volt Xiaomi készülékem ami 3 főverzió frissítést kapott, MIUI támogatás pedig még tovább. Nem feltétlenül a gyártók hibája az avulás mértéke, van hogy nem tudnak újabb Android főverzió frissítést kiadni mert a hardver annyira elavul. Minden évben újabb utasítás készlet jelenik meg ezek hiánya pedig jelentkezik sebességben a használat során. De persze más is közre játszik, nem sok gyártó akar foglalkozni több éves modellel, okostelefonok gyorsan elavulnak sajnos, 2 évnél többet én nem igazán számolnék.

(#154442) nono791


nono791
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Szerintem mindenképpen megvárom a szeptembert, talán az új iPhone-ok változtatnak valamit a helyzeten. Ha akkor sem jutok dűlőre, visszatérek még. :)

(#154443) juuzer válasza Ájvé (#154441) üzenetére


juuzer
addikt

Egyébként én úgy tudom, hogy ez a 2 év is kb azért 2 év, mert olyan licenszdíjakat kérnek az egyes komponensek drivereihez, hogy nem érné meg tovább támogatni.

Nyilván viszont azonban mivel a Xiaomi nem csak az Android rendszer felső 1-2 layeréhez nyúl hozzá a MIUI esetében, hanem mélyebben (3-4, de ezt nem tudom pontosan), így ezért pl MIUI-nál főverziótól függetlenül is kerülhetnek újabb feature-ök az egyes készülékekre egy frissítéssel, amit lehet, hogy csak az új főverzió támogatna.

Igaz nem tudom, hogy ez ma még mennyire van így.

Pár éve még így volt. :)

Vamos a la playa.

(#154444) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

- Árkategória: 70-80 eFt között.
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Függetlent keresünk.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) Telefonálás, facebook, viber, böngézés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androis
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6 – 6.5 között.

(#154445) juve600 válasza stigma (#154413) üzenetére


juve600
nagyúr

Mi9 ???? :D :D :D :D

(#154446) stigma válasza juve600 (#154445) üzenetére


stigma
addikt

Hát azért ilyen csúcsészülék sok lenne neki habár Mi 9T vagy Mi9 Se még az eszembe jutott.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#154447) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Látom, mostanában szinte mindegyik telefonnál, az elkészített fényképek alján ott van, hogy melyik telefonnal készült (xiaomi quad camera, etc...). Ezeket ki lehet kapcsolni, vagy muszáj elcsúfítania a képet?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#154448) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Csereéretté vált a Xiaomi Mi A1 készülékem, így a következő 2-3 évre keresnék új telefont. Anno egy Galaxy S2 Plus-ról váltottam a kínai telefonra, nagyon hiányzott az AMOLED mindig is, így lehet ebből nem engednék most.

Teljesen el vagyok viszont veszve, hogy mit vegyek. Maximum 150.000 a keret és az alábbi masinákat nézegettem:
Huawei P30
Samsung Galaxy A71 és A51
Xiaomi Mi Note 10 Lite
Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Nem követem már a trendeket, így nem tudom mi lenne a best buy. Egy kis segítséget szeretnék kérni a döntéssel kapcsolatban, mert nem igazán tudom, melyik lenne ideális. Köszi!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#154449) Jim74 válasza 4ron (#154448) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Xiaomi Redmi Note 9 Pro IPS kijelzős, úgyhogy azt ki is húzhatod a listáról.

(#154450) Cyborg válasza 4ron (#154448) üzenetére


Cyborg
őstag

A mi note 10-et ne hagyd, kb ennyi pénzért talán a legjobb választás. Amoled, bika akksi, 5 kamera, abból kettő optikai képstabilizátoros.

...pont ma olvastam, az A1 hamarosan kapni fog frissítést, pedig nem fiatal masina.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.