Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154451) 4ron válasza Jim74 (#154449) üzenetére


4ron
senior tag

Valóban, de azt leszámítva teljesen megfelelne, illetve nem is drága, ezért még nem engedtem el.

#154450) Cyborg mármint a Mi Note 10 Lite-ot?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#154452) Cyborg válasza 4ron (#154451) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem, hiszen azt írtad Te is, én a Mi Note 10-re gondoltam.

...ja, rosszul írtam, ne hagyd Ki a felsorolásból, azt akartam írni 🙂

[ Szerkesztve ]

(#154453) Bali27 válasza AssAssynn (#154447) üzenetére


Bali27
addikt

Természetesen ki lehet kapcsolni.

(#154454) AssAssynn válasza Bali27 (#154453) üzenetére


AssAssynn
őstag

Akkor ezek szerint csak sokaknak tetszik.
Köszönöm a választ. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#154455) Ricardo válasza AssAssynn (#154447) üzenetére


Ricardo
félisten

Kikapcsolható

(#154456) 4ron válasza Cyborg (#154452) üzenetére


4ron
senior tag

Nem hagynám ki, de sokkal magasabb áron találok csak ilyen telefont sajnos.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#154457) stilo18


stilo18
addikt

S9+-om elmúlt 2 éves, érik bennem már egy teló csere.
150k környékén gondolkozok.
Szempontok :
Amoled panel, jó kamera, erős aksi.
Mi Note 10 - en agyalok, de ha esetleg van valami jobb alternatíva, akkor jöhet.

Bár bennem van az is, hogy még ezért a keretért nem nagyon lesz jobb teló, mint az S9+ és inkább cserélnem kellene egy aksit benne... :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#154458) hhgygy


hhgygy
senior tag

Nem akarok új telefont venni, de feldobta a Facebook:
Tudunk valamit a TCL telefonokról?
https://www.telekom.hu/shop/termek/TCL+10L+Dual+SIM+64+GB--TCL+10L+DS+64GB++BLU?contractType=listPrice&sku=jsku1754633717&paymentType=FULL

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#154459) MaxxDamage válasza hhgygy (#154458) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt én is néztem korábban és szódával elmegy, alap okos telefonnak jó. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#154460) StLui válasza 4ron (#154456) üzenetére


StLui
veterán

142-ért már normális boltban is kapható (132 körül indul)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#154461) juuzer válasza stilo18 (#154457) üzenetére


juuzer
addikt

Ha más gondod nincs a telefonnal, akkor én kicseréltetném benne az akksit inkább. :)

A Mi Note 10 nagyon jó telefon a bezuhant árával, de ehhez a kamerához ez az SoC édeskevés sajnos.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#154462) Bdanyy válasza juuzer (#154461) üzenetére


Bdanyy
addikt

Az S9+ erősebb is nála. Meg kijelzőben is jóval több ppi, nem igazán lenne előrelépés. Én is akkut cserélnék.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#154463) stilo18


stilo18
addikt

Köszi szépen Srácok :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#154464) Integreat válasza stilo18 (#154463) üzenetére


Integreat
tag

Sziasztok!

Használt huawei vásárlásnál számla hiányában is érvényesíthető a telefonban jelzett garancia?

És Apple-nél?
szerk.:
Nem válaszként akartam :C

[ Szerkesztve ]

(#154465) Norbi. válasza Integreat (#154464) üzenetére


Norbi.
őstag

Applenél igen, Huaweinél csak a magyar régiósnál érvényesíthető, általában elfogadják, de van mikor belekötnek.

(#154466) Integreat válasza Norbi. (#154465) üzenetére


Integreat
tag

És abban az esetben, ha meghal a teló, és nem tudod az IMEI-t, hogyan élhetsz ezzel a jogoddal?

Hogyan ellenőrizhető a magyar régió?

[ Szerkesztve ]

(#154467) Norbi. válasza Integreat (#154466) üzenetére


Norbi.
őstag

A szervízben ki tudják deríteni az IMEI/sorozatszámot. Ha nagyon nem vagy szimpi az ügyintézőnek, akkor azt mondhatja, hogy hozz papírt, addig nem foglalkozik vele, de erre elég kevés az esély/akkor máshova kell vinni.

Huaweinél a régiót annyira nem tudod csekkolni, vagy legalábbis egy ideje nem foglalkozok Huawei telefonokkal, akkor nem ment. A dobozon látszódik esetleg, pl. Bravophone matricával. De nem bekapcsos Huaweit, papír nélkül nem biztos, hogy átvesznek.

(#154468) Integreat válasza Norbi. (#154467) üzenetére


Integreat
tag

Köszi! A szolgáltatónál vásárolt eszközöknél hogy lehetek biztos, hogy nem fogják tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#154469) Sgr_A válasza Integreat (#154468) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha te veszed meg a szolgáltatótól és fizeted a számlát
minden más esetben lutri hogy az eladó fizet-e

(#154470) Norbi. válasza Sgr_A (#154469) üzenetére


Norbi.
őstag

Vagy, ha van papírja, hogy listaáron vette, vagy feltöltőkártyásan.

[ Szerkesztve ]

(#154471) Sgr_A válasza Norbi. (#154470) üzenetére


Sgr_A
addikt

Végig arról volt szó, hogy nincs papír a telóhoz

(#154472) Norbi. válasza Sgr_A (#154471) üzenetére


Norbi.
őstag

Nekem nem volt egyertelmu, hogy osszefugg a ket dolog.

(#154473) Domestos


Domestos
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mobil választáshoz. Jelenlegi mobilom egy 3 éve használatban levő Redmi 4x, a csere nem sűrgős, de hátha lenne jó jelölt.

Árkategória: 100e alatt
Használt vagy új? Praktikusan használt. Ha minden más stimmelne, vennék drágábban újat, de ilyen szerintem nem létezik.
Hol vennéd meg? Hardverapró, mobil bolt.
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszúúúú...
Mire használnád? Normál, átlagos felhasználás, semmi komolyabb játék.
OS? GMS, HMS, minden szutyok nélküli alap android (AOSP, LineageOS...)
Mekkora készülék? Szélesség <70-72mm. Ha csak ezen múlik egy ideális jelölt, esetleg picit több.

Preferált tulajdonságok (egyik-másikból tudok engedni, csak "jó volna" lista):
- Android 10
- Root, de ez a custom androiddal eleve nem gond, banki appok meg nem érdekelnek.
- sík képernyő
- min 3 GB memória
- dual sim + min 64GB tárhely, vagy dual sim + sd kártya
- VoLTE
- értesítő led (amoled esetén el tudom engedni)
- akku >3500 mAh (ebből engedek, ha muszáj)
- 3.5 jack
- Snapdragon 4xx feletti proci, szóval ne a legalsó kategória. A saját Redmi 4x-em leginkább itt bukik el.
- ujjlenyomatolvasó, ami működik is LineageOS alatt.
- NFC. Ez nem tudom, ez mennyire működne mondjuk egy LineageOS-en. Fizetés egyáltalán nem érdekel, hanem az általános tag/kártya kezelés API kéne, hogy menjen.

Eddig odáig jutottam, hogy nagyon leszűkíti a lehetőségeket a nyitott bootloader, és mivel úgyis garit vesztenék a nyitással, ezért nekem praktikus lehetne egy pár éves csúcsmodell, amit kicsit nyúzok, hogy minden működik-e rajta, kicseréltetem az aksit és mehet rá egy LineageOS. Mondjuk egy használt Samsung S7 jó ötlet? Vagy mi más lehetne még?

(#154474) Norbi. válasza Domestos (#154473) üzenetére


Norbi.
őstag

Ilyen keretből azért vannak már jobb választások. Xiaomikon pl. nem bonyolult a bl nyitás(sőt, ha vissza tudod zárni, garit sem buksz) egy Mi 8, Mi 9 hosszabb távon jobb választás, mint az S7.
Vagy Oneplus 6, 6T amit megkapsz 100 alatt elég stockhoz közeli a gyári rom, bl nyitás adott, a sima 6-ban még jack is van.

(#154475) tas07


tas07
friss újonc

Sziasztok!

Max. 80 eft-ig szeretnék telefont vásárolni. Árérték arányban én a xiaomi redmi note 8 prot (6gb/ 128 gb) vagy a redmi note 9 prot (6gb/64 gb) néztem. Számomra nagyon hasonló a két készülék, a redmi note 9 pro mellett szól a jobb akksi, a gyorsabb töltés , az újabb android és a kér sim kártya mellé egy micro sd is bemegy, a redmi note 8 pro mellett a nagyobb belső tárhely szól, jobb a grafikus gyorsítója, és egyes teszteken, fórumokon sem egyértelmű jobb a redmi note 9 pro. Én az okostelefont leginkább telefonálásra, viber, messenger , fényképezésre használom, minimális játék mellett.
Méretben kicsit nagyok számomra, de árértékben ezeket találtam legjobbnak. Valamiben meg kell alkudni:)
Melyik telefont ajánljátok? Esetleg más típust?! Válaszotokat, tanácsotokat előre is köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#154476) TeeJay válasza tas07 (#154475) üzenetére


TeeJay
félisten

Redmi Note9S 6/128GB olcsóbb

Amiben kevesebbet tud mint a Note 9Pro
- Nincs NFC
- 64MP Samsung kamera helyett 48MP Samsung
- 30 wattos gyorstöltés helyett "csak" 18wattos

Árban 10-15ezerrel olcsóbb --> árukereső

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154477) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok. Édesapámnak szeretnék valami telefont. Főként a nagy tepsiket nézem, a nagyobb kijelző miatt.

LG K51Ds
Samsung A21 Ds
Honor 9X

Ezeket néztem, szerintetek?
Flottában 50-60ig vannak ezek a telefonok.

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#154478) ezmivolt


ezmivolt
tag

Ha az a kizárólagos szempont, hogy egy csetelés közben minél gyorsabban érkezzen be a válaszom (mindenki mást megelőzve) akkor a sebességteszteken melyik kategória pontszámait vegyem figyelembe?

(#154479) Sgr_A válasza ezmivolt (#154478) üzenetére


Sgr_A
addikt

az internet elérését :F

1000-es net alacsony ping és egy jó gigabites router ;]

[ Szerkesztve ]

(#154480) AssAssynn válasza TeeJay (#154476) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerinted nem éri meg a Pro felára?
Tudom, hogy minden pénz kérdése, de persze logikusan átgondolva.
Én még mindig vacillálok a sima note 9 / S / Pro között.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#154481) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok.

Mi Mix 3 telefonom utódját keresem. Nem sürgős a csere ,ezt arra az esetre írom ha egy közeljövőben várható telefon lenne az ajánlott.
Márka szempontjából eddig Xiaomi volt a nyerő,így a többi kínai vetélytárs telefonjait nem nagyon ismerem,de egyáltalán nem zárkózom el tőle. A készülék ha hasonló minőségben van összeszerelve,szoftveresen is megbízható és a frissítések is legalább ezen a szinten vannak,akkor felkerülhet a képzeletbeli listára.
Összegszerűen a Mix 3 szintjén akarok maradni, de olcsóbb is lehet. Ami meglepő lehet sokaknak, nem kell nagy tárhely! Egy 4/64 vagy 6/64 teló nekem bőven elég.
Ami viszont lehet nagyobb az a kijelző mérete!
Más egyéb fontos kritérium nemis nagyon jut eszembe.
Köszi.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#154482) TeeJay válasza AssAssynn (#154480) üzenetére


TeeJay
félisten

Kell NFC? Akkor Note 9Pro
Nem kell NFC? Akkor bármelyik a kettő közül mehet
A 48 vs 64MP szenzor között döntsd el megéri-e neked a felárat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154483) AssAssynn válasza TeeJay (#154482) üzenetére


AssAssynn
őstag

Amíg nem olvastam róla a fórumban, azt sem tudtam mi az az NFC. ;] Bár ÁK szerint a sima változatban van.
A MP különbséget láttam, de nem tudom még megéri-e a nagyobb. Mármint, hogy érezhetően, valóban annyiban jobb-e a 64MP.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#154484) wanted5 válasza AssAssynn (#154483) üzenetére


wanted5
őstag

Nekem amióta megvan a note 7 verem a fejem a falba hogy nem vártam 2-3 hónapot a note 8t miatt. Rendkívül jó dolog hogy nem kell mindenhova hurcolni a tárcát.
Nekem tökéletes lenne a note 7 csak az a rohadt nfc :W

[ Szerkesztve ]

(#154485) Bali27 válasza wanted5 (#154484) üzenetére


Bali27
addikt

Ennyire biztonságos az nfc?
Xiaomi.eun is, azaz custom romokon is? Mert akkor adok egy esélyt neki.

(#154486) TeeJay válasza AssAssynn (#154483) üzenetére


TeeJay
félisten

A sima Redmi note 9 viszont gyengébb Mediatek procit kapott szóval ha van picivel több pénz és kell NFC akkor Note 9Pro legyen.
Mivel nálam mindig ott van a bankkártya én sosem fogom az NFC-t használni, azért lett Note 9S nekem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154487) DDalmayr


DDalmayr
csendes tag

Sziasztok! Telefon csere előtt állok, galaxy s8at cserélném. Nagyon nem szeretem, pedig előtte 3 S szériás Samsungom is volt (S2,S5,S7). Már az s7 után is nézegettem a Huaweieket, de maradtam a Samsungnál. Most az S10 és a P30 pro között nem tudok dönteni, ami tudom személyes preferenciákon múlik, de jó lenne néhány hozzáértő tanács :) nem sokat tudok erről a Huawei gsm balhéról, de ha jól tudom ezt a telefont nem érinti, viszont azt sem tudom, hogy a későbbiekben lehet e bármi hátránya. Az s8 nagyon eltántorított a Samsungtól, de a 3 másik telefont meg nagyon szerettem, ezért nehéz dönteni. Amire használnám: power user csak olyan értelemben vagyok, hogy nagyon sokat használom, munkához is, fotózok, netezek, email, ilyesmi. A hosszú üzemidő nagy plusz lenne, viszont kamerában nekem már az s7 is megfelelt, szóval gondolom egyikkel sem lenne gond. Kinézetben a p30 színei nagyon bejönnek, mégiscsak női szemmel is nézni kell 😁 az ár nem lényeg, nagyjából ugyanannyiért tudnám elhozni. A Huaweinél a garancia az ami még sarkalatos pont, bár szolgáltatótól nem tudom ez mennyire jelenthet gondot.
Minden segítséget köszönök :)

(#154488) wanted5 válasza Bali27 (#154485) üzenetére


wanted5
őstag

Custom rommal nen foglalkozok.
Miért ne lenne biztonságos? Csak akkor tudod használni ha feloldod a készüléket. Semmivel se rosszabb mint a bankkártyával csippantani, sőt. Tárol offline tokeneket is, szóval ha nincs net akkor is lehet fizetni.
Nem véletlen alapfunkció almáéknál is évek óta.

(#154489) vilga válasza wanted5 (#154488) üzenetére


vilga
tag

Főleg biztonságos ha prepaid /netes/ bankkártyát regisztrálsz be, akkor szinte semmi rizikó, mert a főkártya anonim marad

(#154490) Cyborg válasza AssAssynn (#154483) üzenetére


Cyborg
őstag

Tele a YT kamera tesztekkel, csak a fotók miatt szerintem ne költs többet, mert közel azonos a minőség.
Gyorsabb töltés, pfff, összességében csak perceket nyersz vele. A gyors töltés amúgy is jobban igénybe veszi az akksit.
Max az NFC lehet szempont.

(#154491) AssAssynn válasza Cyborg (#154490) üzenetére


AssAssynn
őstag

Fizetésre biztosan nem használnám az NFC-t, mondom a fórum előtt nem is tudtam, hogy mi az. :P
Szóval nem az NFC, de azon túl minden más lehet szempont.
Ahogy nézem a 9S-ből a 6gb-os verzió kb ugyanannyi, mint a 6/64-es Pro. Ezért is a dilemma. Persze lehetne 4gb-os is a 9S-ből, az úgy tényleg olcsóbb.

Mindenki másnak is köszönöm a választ. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#154492) surgery


surgery
senior tag

Sziasztok Huaweiből melyiket érdemes venni? P30 pro vagy p40 pro.
Használok páf alkalmazást otp YouTube Messenger.Mennyire macerás ezeket telepíteni Google támogatás nélkül? :DD

(#154493) Norbi. válasza surgery (#154492) üzenetére


Norbi.
őstag

P30 Pron még van Google támogatás, arra egyszerűbb. :)
P40-re ugye hivatalos nincs, de meg lehet oldani, csak kérdés meddig. Én a P30 Prot venném.

(#154494) surgery válasza Norbi. (#154493) üzenetére


surgery
senior tag

Igen viszont a p40 pro nak vonzóbbak a tulajdonságai :DD

(#154495) Norbi. válasza surgery (#154494) üzenetére


Norbi.
őstag

Valamit valamiert... :)

Esetleg a topikjaban kerdezd meg h fent vannak e az App Galeryben azok az appok amiket hasznalsz...

(#154496) KaksziLajos


KaksziLajos
senior tag

Sziasztok!

100 ezer forint alatt keresek telefont. Nem baj az sem, ha nem tepsi méret.
A fényképezés és videózás legyen jó minőségű és rendszer szinten legyen gyors. (Facebook, böngészés, youtube stb.) Min. 64 Gb tárhely kellene, a többi fícsör teljesen mindegy.

Köszönöm és üdv.

(#154497) TeeJay válasza KaksziLajos (#154496) üzenetére


TeeJay
félisten

Redmi Note 9S vagy 9Pro-t nézted már?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#154498) Sgr_A válasza TeeJay (#154497) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hagyd már ezt abba
oda írta hogy nem tepsi
n kell a hulladék miuit reklámozni

(#154499) hroberto válasza Sgr_A (#154498) üzenetére


hroberto
veterán

Hulladék MIUI?! Ez kicsit erős... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#154500) TeeJay válasza Sgr_A (#154498) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem baj az sem ha nem tepsi méret, én írtam egy tippet majd eldönti az tepsi-e már neki vagy sem...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.