Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154951) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

az nem lényeg

(#154952) xhege válasza Pandimakaay (#154949) üzenetére


xhege
addikt

OnePlus 8 Pro :)

(#154953) Skillet


Skillet
addikt

Kösz ha végigolvasod és van ötlet. Kellene új telefon kb 2 évre, de nagyon necces a dolog.
NFC, Type-C eddig sosem volt, most kellene.
Nem szeretnék nagy telefont és a noccstól is lever a víz, meg a hátsó ujjlenyomat olvasót is utálom, de muszáj lesz kompromisszumot kötni.
Üzemidő fontos lenne. Amoled-et is szívesen kipróbálnám. És mindezt brutál olcsón. :DD
Szóval nekem a Galaxy A40 lenne rokonszenves, de amennyire tudom, ott az üzemidő eléggé gyengus.
Meg drága is az a sz@r ahhoz képest, hogy egy 1.5 éves telefonról beszélünk. A41 új, de a teszt is kaki lett, meg drága is. Komoly a kijelző napfényben :Y
Zöld P Smart Z kosárban van edigital-nál. 57e Ft lenne kuponnal. Nekem nagyon tetszik az a telefon, csak kib@szott nagy. Meg az sem éppen egy új hardver. Mondjuk azt tudni kell, hogy játszani nem szoktam telefonon!
Redmi 9? Új, nagy aksi, olcsó is, fényerő sincs :DDD
De talán logikusabb lépés lenne, mint a P Smart Z :U
MI 9T komoly cucc, de drága. Meg az sem éppen problémamentes, ahogy olvastam.
Szóval passz.
P Smart Z vagy Redmi 9, ha nincs jobb ötlet. :F

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#154954) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszönöm a segítségetek meglett a befutó. :R
Bepróbálok egy S10 vagy S10+-ot 2-3 évet biztosan kifognak az olvasottak hallottak alapján még szolgálni és jó áron jutok hozzájuk szolgáltatótól. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#154955) Pandimakaay válasza xhege (#154952) üzenetére


Pandimakaay
tag

Oke, de nem tulzas az ara? Tud ennyit?

(#154956) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Mit ajánlotok 100e körüli árig? Ami fontos hogy ne legyen nagyobb mint a mostani honor8 (2017) és nem kimondottan képernyő méretben, hanm valós méretben. Dual sim fontos.
Nagy előny a cseppállóság
Köszönöm

(#154957) Sgr_A válasza csmat (#154956) üzenetére


Sgr_A
addikt

Honor 20

(#154958) Ájvé válasza Skillet (#154953) üzenetére


Ájvé
veterán

Pixel 4A bár az kicsit drágább mint 65k, mondjuk nem dual SIM ha esetleg az fontos lenne..

(#154959) Dreadloord válasza Ájvé (#154958) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Konkrétan duplájába kerül... :)

(#154960) Ájvé válasza Dreadloord (#154959) üzenetére


Ájvé
veterán

De kicsi, jó üzemidő, ez mellett kamera is jó benne, OLED kijelző, hosszú támogatás, jó SoC, ilyen kicsi telefont ilyen tudással nem nagyon fog találni Android esetében és ez még így összességében nem is olyan drága. Ez az új kompakt csúcs már Androidon.

(#154961) m1lan válasza v13 (#154946) üzenetére


m1lan
őstag

Ha nem csak telefonálni és SMS-ezni szeretne rajta, akkor inkább nézz neki valamit használtan. Az UNISOC SC9863 egy tavalyi belépő szintű processzor, azok közül is az egyik leggyengébb (Snapdragon 450 és a Mediatek Helio P22 is veri). Az a 2800 mAh-s akksi is elég karcsú, ha sokat nyomkodja, napközben tölteni kell majd...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#154962) Kelvin válasza Ájvé (#154960) üzenetére


Kelvin
őstag

A nagy kérdés, hogy mikortól lesz elérhető. Nekem is a kompakt mérete miatt várós a Pixel 4A, de lassan kéne telót vennem, mert elromlott a régi.
Szerintetek Huawei Nova 5T vagy Honor 20? Illetve nem találtam infót azzal kapcsolatban, hogy cseppálló-e valamelyik.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#154963) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Kíváncsi volnék a véleményetekre, hogy egy P20 Pro-t milyen telora cserelnetek. Kameraban visszalépést nem szeretnék, illetve semmilyen téren sem. Min felső-kozep ketagorias telót szeretnék, oled kijelzővel, méretben jó lenne ha nem volna nagyobb a P20 pro-nal (155mm). Ja, és ne kelljen fél naponta tölteni. Leginkább netezek, jatek néha, de nem túl sok, és nem ilyen Asphalt 3 vagy mi, brutal igenyu játék. Amikre gondoltam: pixel 4a, oneplus nord, Xiaomi note 10. Mindegyikben találok hibát, de kb. ezek amiket talaltam. Samsung, Sony, LG nem kell, és jó lenne a normális termektamogatas (rendszeres frissítés).

(#154964) xhege válasza Pandimakaay (#154955) üzenetére


xhege
addikt

Hát te írtad, hogy az ár nem számít! :D
Nekem mind az ára, mind a mérete túlzás, de szerintem piszok jó teló.

(#154965) bul07


bul07
nagyúr

Minél olcsóbban kellene egy jó strapa okostelefon.
Stabil legyen

Egyik ismerős akar venni és valami ajánlást kellene tennem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#154966) tpeter77 válasza tpeter77 (#154877) üzenetére


tpeter77
addikt

Honor 7S jó lehet? Vagy inkább mást keressek?
Munkahely ennyi pénzt ad (30k környéke), ebből kell kigazdálkodni egy használható telefont.

(#154967) Skillet válasza Ájvé (#154958) üzenetére


Skillet
addikt

No igen, drágább, és még nem is tökéletes számomra. Kameralyuk is van, ujjlenyomat olvasó hátul :(
Most a Galaxy A41-gyel szemezek mégis, 80 körül már találni. A teszt eléggé elbizonytalanított.
Talán 100e Ft-ig elmennék, de csak ha nagyon olyan a telefon. Amúgy max 80e. Vagy redmi 9 40-ért :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#154968) Ájvé válasza Kelvin (#154962) üzenetére


Ájvé
veterán

Otthon nem lesz elérhető hivatalosan, vagyis eddig nem volt.

Skillet:
Mindennek nem lehet megfelelni sajnos, tesztek alapján jó lett a 4A (Google gyors le is állította a sima 4-es szériát :D persze csak vicc biztos nem a 4A miatt, Pixel 5 hamarosan jöhet).

(#154969) Skillet válasza Ájvé (#154968) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, ezzel már rég tisztában vagyok. Ezért is írom, hogy nem baj (amúgy de :DDD ) ha kompromisszumos, csak akkor ne kerüljön sokba (mármint ami szerintem sok).

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#154970) Ájvé válasza Skillet (#154969) üzenetére


Ájvé
veterán

Mihez képest sok, közép kategóriás hardver, OLED kijelző, jó kamera (közel felső kategóriás), legtöbbnek bőven elegendő RAM/ROM, tiszta Android, legalább 18 hónapos támogatás, Jack is van, mindez kompakt formában ami manapság kuriózum (sajnos de ez van). Megkéri az árát a Google, de hát mindenki keresni akar, tudása korrekt az árához képest és ilyen kompakt formában semmit nem kapsz már ami megközelíteni tudásban Androidon, szóval ez a kompakt csúcs most.

(#154971) Timeola


Timeola
aktív tag

Sziasztok! Samsung Xcover pro készülékkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Minden vélemény érdekelne. Köszi szépen!

(#154972) Vandie


Vandie
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy két totál eltérő rendszer de a kettő telefon közül melyik lehet alklmasabb céges / vállalkozói telefonnak.

Iphone SE 2020
Samsung Galaxy S10

Telekomnál kb egy áron jutok hozzá mindkettőhöz. Más opció nem játszik mert ez a kínálat most náluk. Fontos az időtállóság (2 évig tudjam használni fagyogatások nélkül, kapja a frissítéseket), a párhuzamos feladatok gyors kezelése (bankolás, emailek, fb, google drive), vállalható fotók és este viszonylag sokat olvasok és YouTubeozok az ágyban. Méretben ezek fölé nem mennék, mert az is szempont, hogy pl nadrágzsebben normálisan elférjen. Samsungos voltam eddig, de van tapasztalatom Almával is és annak a felülete is nagyon tetszik. Játszani nem játszom, viszont elég sokat nyomkodom, amikor meló után már sok a lap-topból. Az aksiidő az tudom hogy kb egyforma, talán az SE bírja kevesebb ideig? Fontos még, hogy egy-egy üzleti megbeszélésen meg tudjak jelenni a telefonnal, de erre mindkettő alkalmas.

Ti melyiket választanátok?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#154973) jenei1994 válasza Vandie (#154972) üzenetére


jenei1994
addikt

s10 mindenképp iphone-ba csakis xr vagy 11

iphone se minden nap töltheted ha használod.

[ Szerkesztve ]

(#154974) Vandie válasza jenei1994 (#154973) üzenetére


Vandie
tag

Picit az Exynos miatt aggódok..vajon mennyire melegszik..

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#154975) jenei1994 válasza Vandie (#154974) üzenetére


jenei1994
addikt

az egyik ismersömnek s10 van nem vettem volna észre,hogy melegedne. :N

(#154976) Vandie válasza jenei1994 (#154975) üzenetére


Vandie
tag

Szuper, köszönöm!

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#154977) Gubu0101 válasza jenei1994 (#154975) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát pedig de,legalább is nekem a 10 Plus melegedett,ha sokat nyomkodtam,főleg ha még töltőn is volt közben.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#154978) jenei1994 válasza Gubu0101 (#154977) üzenetére


jenei1994
addikt

nálam 1 napot volt a telo nem vettem észre. De persze azt tudja megmondani aki napi szinten használja.,

(#154979) Gubu0101 válasza jenei1994 (#154978) üzenetére


Gubu0101
veterán

1 évig használtam,de ha nincs mondjuk 1 órán keresztül folyamatosan használva úgy nem vészes.Felhasználó,felhasználás függő.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#154980) jenei1994 válasza Gubu0101 (#154979) üzenetére


jenei1994
addikt

aha. De azért irtam szerintem még mindig jobban jár az s10-el se-nek nagyon rossz az üzemideje .

(#154981) Gubu0101 válasza jenei1994 (#154980) üzenetére


Gubu0101
veterán

Jobb választás az tuti👍🏻

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#154982) mp54 válasza Ájvé (#154970) üzenetére


mp54
senior tag

Bocs, de elvesztettem a fonalat...ez melyik teló?
Kösz!

(#154983) Rocko


Rocko
tag

sziasztok!
két telefont néztem ki, ami tetszik: a P30 és a pocó 2.
a P30 összességében tetszik. mind a külső, mind a színek, a ui és a kamerás tulajdonságai is. továbbá tetszik, hogy van ip rétingje és mivel felküzdötte magát a márka ezért kiegészítő bizbaszokból is akad bőséggel jó és rossz.

a pocó tetszik, mert kvázi gusztustalanul olcsón adnak egy top sznepdragont és friss modell. viszont nincs ip és szerintem rondább is mint a p30.

jelenleg egy p9-em van. viszont a szoftveres támogatással nem igazán vagyok megelégedve. amikor a honor 8 még kapott egy új főverziót, akkor a p9 már nem.

a p30 ellen az szólna, hogy tavalyi modell, nyers erőben is gyengébb.

a sáóminak milyen szoftveres ellátottsága?

kicsit tanácstalan vagyok, hogy melyiket kéne választani.

fotózni főleg tárgyakat szoktam, szar fények mellett. ezenfelül van a telefonban full 4g-n 3-4-5 óra zsatube, podcast, spotify. autós oldalról bt, navigáció, zsatube, podcast és mobilnet megosztás egyszerre.
az ip védelem meg outdoorkodáskor jönne jól, mert nem szoktam megriadni az esőtől.

opcionálisan van ebben a kategóriában még valami?

[ Szerkesztve ]

(#154984) zoner15


zoner15
csendes tag

Sziasztok! Faternak a születésnapjára szeretnék egy új telefont venni, amiben a segítségetek szeretném kérni. Az előző telefon egy Lenovo A2010 volt.
Kb 30-50k között szeretnék mivel ő akármilyen okos is a telefon , csak hívásokra használja
Méretben maradnék az előző méreténél, szóval szerintem 5,5"-5,7" között lenne neki az ideális. Nem láttam még nagyon fotózni vele, se neten böngészni.
Remélem nem hagytam ki semmilyen lényeges dolgot.
Előre is köszönöm , szép napot! :)

(#154985) Ájvé válasza mp54 (#154982) üzenetére


Ájvé
veterán

Google Pixel 4A, most jelent meg USA-ba, de európába meg nem tudni mikor jön. Magyarországon hivatalosan nem kerül forgalomba egyelőre.

zoner15:
Így felesleges neki okostelefon, egy hagyományos nyomógombos készülékkel jobban jár (hosszabb üzemidő, egyszerűbb használat). Ha mégis okostelefon akkor Redmi 8 jó lenne igaz kifutó készülék, de olcsóbb és jó az üzemideje.

(#154986) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

Ez a készülék jónak számít? [Realme 6S] GPS-re, átlagos használatra kellene valami, normális telefon 100 alatt. Huawei P30 lite-ot néztem, de ez mintha jobb lenne egy fokkal. De ezt a márkát nem ismerem. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#154987) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Nézi valaki most a hír tv-n a panaszkönyvet? Röviden ha valaki nem nézi.. Telefont csak hivatalos márkaboltba, viszonteladótól vegyünk.. Röviden 🙂😉

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#154988) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Használtam szeretnék telefont venni 80k-ig bezárólag. A huawei mate 20 és p30 között vacilálok. Melyik lenne jobb vétel, vagy van valami egyéb alternatíva ezek mellett ami jó lehet?

Fontos a jó kamera és a smooth használat. Nem játszok rajta, de a sima használat közben ne akadjon és lője elé az alap alkalmazásokat folyton. A mostani Mate 20 lite menória kezelése sajnos borzalmas és a képen durván túlszaturáltak.

Köszi előre is.! :R

(#154989) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Anyósom megkért, hogy nézzek neki új telefont a beázott és tönkrement Samsung helyett. :)
Van jobb vétel a "Huawei P30 Lite 128GB 4GB RAM Dual" mobiltelefonnál?
Nagy tárhely neki a fontos a sok fotó, videó miatt és a fénykép minősége legyen minél jobb.
Újonnan 70 ezer körül van esetleg jobb?
T-mobil előfizetése van 2 éves hűséggel
Köszönöm! :R

(#154990) Dhampir válasza mayday00 (#154987) üzenetére


Dhampir
félisten

A netes, 60 perccel késleltetett adásban éppen most kezdődött el a Panaszkönyv.

[ Szerkesztve ]

(#154991) csaba1203 válasza mayday00 (#154987) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam ez régóta alap....

(#154992) Ájvé válasza Mr.Grincs (#154986) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, ajánlott készülék.

(#154993) D4v3


D4v3
őstag

Hello!
Német amazonról a 32/3-as Redmi 9 most akár 112€-ért is beszerezhető, ingyenes szállítással. Van ennél jobb deal most hasonló kategóriában (~40k), akár külföldi árakat is figyelembe véve?

(#154994) Norbi. válasza Janoo_07 (#154988) üzenetére


Norbi.
őstag

Nem a Mate 20 Lite-nak borzalmas a memóriakezelése, (gondolom, ezalatt arra gondolsz, hogy agresszívan bezárogat dolgokat) hanem az EMUI-nak. A kettő közül szerintem inkább a P30 főleg a több RAM miatt.
Kamerában esetleg kicsit gyengébb alternatíva lehet az Oneplus 6t, bár gcammal lehet javítani rajta, esetleg Xiaomi Mi 9-re is nézz rá.

(#154995) Janoo_07 válasza Norbi. (#154994) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Igen, az agresszívan bezárogatás zavar. Főleg amikor térképről váltasz másra és vizalépésnél keresheted újra az útvonalat... Borzalmas. Samsungnál anno ilyen nem volt. Samsung terén gondolom ebben az ársávban használtan nincs rendes alternatívan.

(#154996) Norbi. válasza Janoo_07 (#154995) üzenetére


Norbi.
őstag

A70, vagy S9 Plus jönne ki a keretből. Előbbi gyengébb kamerában a többitől, utóbbival egyetlen "gond" hogy 2 és fél éves modell, hosszú támogatásra már nem lehet számítani, igaz ettől függetlenül ugyan úgy működik.

[ Szerkesztve ]

(#154997) Bdanyy válasza Janoo_07 (#154988) üzenetére


Bdanyy
addikt

huaweiken ez segíthet [link]
egyébként a xiaomi is bezárogat

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#154998) maczera válasza Norbi. (#154994) üzenetére


maczera
aktív tag

Itt érdemes nézelődni a kuponakcióknál: [link]

(#154999) Skillet válasza Skillet (#154969) üzenetére


Skillet
addikt

Sikerült egy olyan telefont találni, ami talán megfelelhet az igényeimnek (kivéve egyet, hogy kib@szott nagy), csak hát nem olcsó. 120e Ft.
Poco F2 Pro. Viszont amoled, noccsmentes, nem hátul van az ujjlenyomat olvasó, nfc-s, type-c-s...
Akárhogy keresek, ennél nem találok jobb vételt. Igaz, hogy egy 40e Ft-os redmi 9-ről indultunk, ez meg már a 3x-osa árban... :DD ráadásul nekem ez ágyúval verébre cuccos, mert játékot sosem fog látni :N de (nagyjából) minden másnak megfelel.
Ajánlott? Vagy van 120-ig jobb vétel? Mi 9T esetleg olcsóbban? Már ha még az van egyáltalán valahol.

:R

Sajna mobilarena tesztet még nem láttam róla. Van hír esetleg, hogy melyik nap lesz?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#155000) Norbi. válasza Skillet (#154999) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha van rá keret, nagyon jó választás, visszaolvastam, 2 évre keresel, a hardver bírni fog jóval többet is.
MA teszt nincs, szerintem hamarosan jön, Tech2 van Yt-n.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.