Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146601) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Melyiket ajánlanátok a 3 közül teljesen általános használatra, nem játszom.
Xiaomi Mi 9 lite
Xiaomi Redmi Note 7 vagy 8
Xiaomi redmi note 8 pro

(#146602) maglew válasza ginola (#146599) üzenetére


maglew
aktív tag

Dollárral nagyjából jobban jártam, mint az Euroval. (bár nem sokkal)

(#146603) TeeJay válasza maglew (#146598) üzenetére


TeeJay
félisten

EU Priority az már vámolva van egy másik EU országban
így te már csak kézhez fogod kapni és semmit nem fizetsz rá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#146604) Orgi válasza ginola (#146601) üzenetére


Orgi
őstag

Bármelyiket... nézd meg élőben, főleg az elsőt és az utolsót, és amelyik jobban tetszik.

(#146605) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!
Cserélném a mobilomat egy kicsit újjabra. Huawei Honor 8-cam van.
Xiaomi Mi9/MI 9T néztem ki magamnak.
Hosszú távra tervezem a vételet, szóval azért vagy 3-4 évet jó lenne ha kibírna, meg az OS is jó lenne ha frissülni addig.
Melyik lenne a jó?!
Átlagos felhasználás lenne, fotó, videó, telefonálás az rengeteg, játék nem.
Olyan 100k környéke lenne. Tudom, 115k-tól felfele van a MI 9 széria legolcsóbban.
Vagy esetleg valami ajánlott xiaomi telefon? Most kipróbálnám azt. A honor az teljesen jó volt, csak már jó lenne egy kis váltás.
Vagy esetleg Note széria belőle?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#146606) maglew válasza TeeJay (#146603) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi, de az hol szerepel? Mert sehol nem találtam rajta :(

(#146607) Orgi válasza Sub-ZeRo (#146605) üzenetére


Orgi
őstag

Szintén Honor 8-ról akarok mostanában váltani és épp a Mi9 Lite-val, illetve a Honor 20-al szemezek...

(#146608) TFSi válasza Sub-ZeRo (#146605) üzenetére


TFSi
őstag

100k körül van már Mi 9T 64GB és nagy valószínűséggel legalább 2 év frissítést kap a készülék, amely a Honor esetében bizonytalan. Ráadásul ár értéke aránya a Mi 9T-nek egyelőre verhetetlen. Ha inkább multimédiára, beszélgetésre használod elég lesz a SD 730-as proci, sőt még játékokra is teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#146609) Orgi válasza TFSi (#146608) üzenetére


Orgi
őstag

A "hivatalos" helyen csak 128-as van mondjuk a Mi 9T-ből és az már 120...

(#146610) Indiant


Indiant
addikt

Játékra, gyereknek
Redmi Note 8(T) vagy Xiaomi Mi A3 ?

(#146611) karolyabrosz válasza ginola (#146599) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

Pár napja nagyon jo volt a dollár 1-2 ezer forintal olcsobb volt igy egy átlag mobil most kezd ujra lefele kunkorodni. minden honap 15-e környékén mélypont szokott lenni de az nem biztos hogy eléri a néhány nappal korábbi mélypontot, annak jo eséllyel plusz oka is volt.

(#146612) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Próbáltam keresni olyant, hogy azonnali mobilos kérdések topic vagy hasonló, mint ami van a PH fórumán is, de nem találtam, így lehet egy kicsit OFF a kérdésem.
Mindenfelé olvasgatni az USA vs Huawei közötti "háborúra" miszerint ugye az USA nem adhat el semmiféle techológiát KÍNAI vállalatoknak. Így ez miatt jól megszívta a Huawei. Eddig stimm ugye?
Na jó de mi van a xiaomival, meg a többi kínai telefon gyártóval? őket ez hogyhogy nem érinti? miért csak a Huawei-t?
Köszi előre is

(#146613) RoBos válasza bacsis (#146612) üzenetére


RoBos
senior tag

Mert a Huawei építené az 5G-s hálót és emiatt nem tetszik az USA-nak a cég! Itthon viszont nincs probléma ezzel a kormánynak!

(#146614) bacsis válasza RoBos (#146613) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez továbbra is oké.. de a kérdés az, hogy elvileg az van hogy KÍNAI cégek nem kaphatnak technológiát. A Xiaomi is kínai... ezeket a cégeket MIÉRT NEM érinti?

(#146615) Karmko


Karmko
tag

Sziasztok!

Olyan okostelefont/tabletet keresek, ami akkumulátor nélkül is működik az USB töltőjén keresztül.
Létezik ilyen manapság mókolás nélkül?
A youtube-féle megoldások nem hoztak lázba, amiben az eltávolított mobil hátlap alatt az alaplapból lóg ki a forrasztott vezeték...
Valami igényesebb megoldásra viszont vevő lennék, ha tud valaki ilyenről.

(#146616) RoBos válasza karolyabrosz (#146611) üzenetére


RoBos
senior tag

Technikai elemzés szempontjából már nincs komolyabb ellenállási szint a forint gyengülése előtt mint a korábbi csúcs, vagyis a 308 Ft. Szal benne van, h addig megint elmegy a Ft, de lehet, h ha azt a szintet is átüti akkor nincs megállás a további Ft gyengülésben! Ezt persze lehet befolyásolni, de az export "érdekek" azt kívánják, h jobb a gyenge HUF. Most a karácsonyi időszakban úgyis rengetegen akarnak dollárt váltani, így az megint csak jól jön a húsosfazék mellett ülőknek!

(#146617) Máté94 válasza bacsis (#146614) üzenetére


Máté94
addikt

Mert ők nem gyártanak telekommunikációs hálózati eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#146618) maczera válasza bacsis (#146614) üzenetére


maczera
aktív tag

"elvileg az van hogy KÍNAI cégek nem kaphatnak technológiát."
Nem "a kínai cégek", csak a Huawei van feketelistán.

(#146619) bacsis válasza Máté94 (#146617) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szóval itt van a kutya elásva... és az embargó akkor valójában így hangzik: Az USA nem adhat el technológiát OLYAN KÍNAI cégnek, ami telekommunikációs hálózati eszközöket gyárt/fejleszt?!
maczera
Köszönöm neked is a kiegészítést

[ Szerkesztve ]

(#146621) tigipuf válasza maglew (#146598) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ha nem EU Priority szállítással vetted akkor szerintem akkor annak kakukk,simán megsarcolják.Alapból sima kínai szállítás az első mód,ha nem állítottad át akkor igencsak vám elé kerül.Nem tájékozódtál ez ügyben vásárlás előtt?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#146622) bacsis válasza #40993792 (#146620) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm szépen a felhomályosítást :R

(#146623) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Új nap új akciók, ezért új kérdés. :)
130 ezer ft ért:
Honor 20 Pro
Xiaomi MI 9T Pro

?

(#146624) gotti61


gotti61
csendes tag

Helló :)
Én 130, max 135mm-es okostelefont keresek. Bármelyiket néztem eddig, mind 140 feletti mérettel rendelkezik, vagy már kifutott modell.
Az ár egyelőre mellékes.
Előre is kösz.
üv gotti

üdv gotti

(#146625) Máté94 válasza gotti61 (#146624) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem nincs. A legkompaktabb most a Galaxy A40. Vagy az vagy semmi. :)

(#146626) DS39 válasza gotti61 (#146624) üzenetére


DS39
nagyúr

iPhone 8
ez ami legközelebb áll méretben. és szoftveresen még támogatott.

(#146627) PaJa1


PaJa1
őstag

Üdv!
Xiaomi Redmi 3-as telóm a végét járja. Következő telefonnak hasonlót szeretnék, csak jobbat, újabbat :) Kritériumok:
-Infra
-Nem túl nagy készülék, lehetőleg 150 mm-t ne haladja meg a magassága, kb ez az a méret az elterjedt ~75 mm szélesség mellett amit 1 kézzel tudnék kezelni
-Remek üzemidő, nagy akku, 4000 mAh legalább
-3.5 mm jack csatlakozó
-Memória kártya foglalat
-Csináljon szebb képeket, mint a Redmi 3, bár talán mostanság ez már nem nagy kunszt.
-A minimum fényerő ne legyen zavaróan nagyobb, mint a Redmi 3-é. (mobilarena tesztben 1,2 nit szerepel)

Van ilyen egyáltalán? Első sorban Xiaomikat néztem, mert megszoktam és nincs problémám a kezelőfelülettel.

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#146628) TunerJoe válasza PaJa1 (#146627) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ilyen telefon szerintem nincs, főleg nem 4000-es aksval.

instagram.com/albert__gyorgy

(#146629) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Szerintetek melyik telo éri meg 2 közül?
P30 Pro
vagy
Mi9T Pro?
Köszi

(#146630) -szabi- válasza sfdrakex (#146547) üzenetére


-szabi-
őstag

Végül a 4.2 lesz a méret miatt.
Aztán kerül rá tok, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#146631) TunerJoe válasza Walter_White (#146629) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ha hajlandó vagy jóval többet fizetni a P30 Pro szebb kijelzőjéért, és a sokkal jobb kamerájáért, ha inkább preferálod az EMUI-t, akkor az, minden más esetben a Mi 9T Pro.

instagram.com/albert__gyorgy

(#146632) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok!

Telefoncsere s.o.s.-ben.Délelőtt tört össze az előd.Keret : 80-85000 forint.Két döntős : MI 9 light és a Note 8 Pro.
Sok netezés wifin,mobilneten (két kártyával használnám) , néha játék,de az elhanyagolható.Viszonylag sok fotózás.
Melyik a kettőből? :F Vagy még alternatívákat ajánlanátok? Nagyon szépen köszönöm! :R

Bazinga!!

(#146633) pasig válasza PaJa1 (#146627) üzenetére


pasig
csendes tag

Nagyjábol Ugyanezek parameterek menten kerestem,ugyanugy redmi 3rol,bar en nekem meg az is benne volt hogy 50 rugo nal tobbet telefonert nem adok.A3 lett a befuto,bar a felbontast kritizaljak,de mezei user ebbol nem vesz eszre semmit,nem bantam meg.

(#146634) jeni válasza papesz5 (#146632) üzenetére


jeni
félisten

Xiaomi Note 8 Pro
ez most akciós
A Mi9 az Snapi 712 procis-3070mAh gyengébb aksival
A Note 8 Pro az MTK G90T legfrissebb csúcs proci a MediaTek-től 4500mAh aksival
Ha két símmel használnád akkor érdemes minél nagyobb belső tárral megvenni a telót,ha van mód rá akkor a 128GB.

(#146635) PaJa1 válasza pasig (#146633) üzenetére


PaJa1
őstag

Ha 720p legalább megvan a felbontás nekem már elég. Ilyen kicsi kijelzőre bőven elég. 22es monitorokon pixelesebb a fullHD és az is bőven élvezhető.
Hoop, A3-on nincs infra, így kiesett.

[ Szerkesztve ]

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#146636) TunerJoe válasza jeni (#146634) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Mi 9 Lite-ról volt szó, 4030 mAh, Snapdragon 710. De szerintem ebben az esetben is jobb vétel a Redmi Note 8 Pro.

instagram.com/albert__gyorgy

(#146637) energy4ever


energy4ever
addikt

Jelenleg egy Samsung Galaxy Note 8-ast nyuzok. Az akku kezd mar benne nem gyari teljesitmenyu lenni, igy vennek masik keszuleket.
Xiaomi marka korul nezelodok leginkabb. Van olyan keszulekuk ami:
-vezetek nelkul toltheto
-vizallo
-tudasban nem visszalepes a note 8-hoz kepest
-itthon is kaphato legyen.

A felsorolt 4 dologbol nem tudok engeddni. Elony a nagyobb akku, esetleges specko kulso. Meretben minnel nagyobb legyen. Arban max 200ezer ft.

[ Szerkesztve ]

(#146638) Máté94 válasza energy4ever (#146637) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs.

(#146639) Norbi. válasza energy4ever (#146637) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha Xiaomit nézegetsz, a hivatalos IP védettséget muszáj leszel elengedni.

Ha meg csak az akku a baj a Note 8-al, cseréltesd ki, kb. 15 ezer ft.
Vagy, ha játszik újszerű használt, S10 Plust kapsz ennyiből, ki lehet fogni 2 év gyári garos példányt simán.

[ Szerkesztve ]

(#146640) energy4ever


energy4ever
addikt

Hivatalos IP nem tul lenyeg. De lattam rengeteg xiaomi telefont belulrol, es soknal ott virit a vizallosag miatti type-c koruli gumi tomites pl.
Az akku nem lesz cserelve. Ezeknel a ragasztott cuccoknal sosem lesz 100%-os az osszerakott allapot.
Ha nincsen varok vele, es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#146641) Norbi. válasza energy4ever (#146640) üzenetére


Norbi.
őstag

A tömítések ugyan úgy ott vannak a sim tálcáknál is, belül is elég jól össze vannak rakva.

Ha SOS: Mi 9T Pro, ha ráér még, várd meg a Mi Note 10 Pro-t. Bár ez elvileg neccesen fog beleférni a 200-ba, ha minden igaz.

(#146642) energy4ever válasza Norbi. (#146641) üzenetére


energy4ever
addikt

Mi Note 10 Pro nagyon tetszik! :K
Mindenfelekeppen megvarom azt, addig meg rakok is felre, hogy biztos meglegyen a keret.
Koszonom a segitseget! :R

(#146643) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

120k környékén milyen telefont tudnátok ajánlani, ami fontosabb lenne az a dual sim illetve a nagyobb aksi.
A mi 9T pro és a Samsung A70 között van érdemi különbség bármelyik javára ? Esetleg Huawei ebben az árban játszhat?

Köszi előre is
üdv: Crias

Crias

(#146644) Sub-ZeRo válasza TFSi (#146608) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi!
A redmi note 8 pro mennyire vállalható?
A 6/64-es nekem elég is lenne ilyen téren.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#146645) xhege válasza Crias (#146643) üzenetére


xhege
addikt

Az Mi 9t pro jobb telefon. Kamerában is sokkal komolyabb.

[ Szerkesztve ]

(#146646) Ájvé válasza energy4ever (#146640) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi sose adott ki hivatalosan ip védelemmel rendelkező telefont. Redmi Note 7-nél olvastam először hogy kialakítása védelemre utal, erre reagált is a Xiaomi de ettől még semmi nem váltott, nincs rá hívatalosan védelem. A nagyobb baj meg szerintem az hogy még azt se tudjuk mely készülékek vannak így szigetelve, talán ha vannak fent a neten szét/össze szerelős videók.
Vezeték nélküli töltés se sok Xiaomiban van, Mi 9, Mi Mix 3, 2s.
Mi 9 tudásban nem lenne visszalépés, de nézz utána teszteken és fórumokon.

(#146647) k8q8


k8q8
friss újonc

Sziasztok!
Most Honor 7-em van és nagyon szeretem, de már kezd kicsit kifulladni és érződik rajta, hogy már 4 éves ezért gondolkodom telefonváltásban. Ti melyik mobilt ajánlanátok inkább általános használatra csak az a lényeg, hogy min 2 évig gond nélkül bírja de ha lehet tovább is. Első sorban a Honor 20, a Xiaomi MI9 SE és a Xiaomi MI9T között vacillálok. Azt néztem, hogy szolgáltatónál a Honort és az SE-t kb egy 100as körülért meg tudnám most venni, a MI9T pedig 120 körüli a Xiaomi oldalán. Szerintetek melyik érné meg legjobban?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#146648) TunerJoe válasza k8q8 (#146647) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ezek közül a Honor 20

instagram.com/albert__gyorgy

(#146649) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A párom telóját elejtette a kis trónörökös és végigrepedt a kijelző. :W
Egy P9 lite már cserélt kijelzője tört el, aminek az aksija se százas, szóval újabb kijelző csere helyett célszerűbb lenne a telefoncsere.
40-50 ezerért
Új
Függetlent szeretnék, hazai (egyszerűen gariztatható) helyről
Hosszabb távra
Facebook, Messenger, netezés, levelezés, Candy Crush Saga és hasonló egyszerűbb játékok
Androidos legyen

Most első blikkre a Redmi 8-at találtam a Xiaomi Shopban 50 ezerért. Esetleg ennyiért jobb vagy ugyanilyen olcsóbban?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#146650) Máté94 válasza RootRulez (#146649) üzenetére


Máté94
addikt

Esetleg Galaxy A20e. Mérlegeljetek melyik a fontosabb paraméter.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.