Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70729) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Hónapokkal ezelőtt feltettem egy kérdést, kb. ezt:
melyik médialejátszót javasoljátok, ha a fő cél:
4K/UHD HDR (+DV) Dolby True HD, Atmos, DTS HD, Remux MKV-k lejátszása.
Kaptam is több kollégától a javaslatot: Shield TV Pro. Főleg a DV miatt.
De mint azóta kiderült, a kérdés hiányos volt, mert fontos, hogy
mindezeket több különböző külső HDD közül valamelyiknek az ajánlott eszközköz való USB-s csatlakoztatása esetén szeretném.
Így a Shield nem jó választás, mert ahogy azt megtudtam: adatbázist épít (Plex), tehát nem megy a rádugom a vinyót és nézem filmet verzió :)
Egy láma kérdés:
amennyiben egy Remux MKV pl. Dolby Vision verzió, de az eszköz azt nem tudja kezelni, akkor automatikusan "sima" HDR-ben játsza le, vagy hibaüzenettel el sem indítja?

Összefoglalva az aktualizált kérdésem:
melyik médialejátszót javasoljátok, ha a fő cél:
4K/UHD HDR (DV bónusz, de nem fontos, ha az ilyet sima HDR-ben tudja kezelni) Dolby True HD, Atmos, DTS HD, Remux MKV-k lejátszása,
mindezeket több különböző külső HDD közül valamelyiknek az ajánlott eszközköz való USB-s csatlakoztatása esetén szeretném.
Fontos lenne még a felirat (legalább) színének változtathatósága, szürke pl.
Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.