Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) Multibit válasza A_ScHuLcZ (#46497) üzenetére


Multibit
veterán

-Zenefájlok hallgatása a NAS-ról, de a TV nélkül
Ez macerás lesz, mivel megfelelő kijelző kell a mediaplayerre ahhoz, hogy navigálj a könyvtárak, fájlok között. Nem tudom, hogy manapság kapható-e ilyen modell 30k plafonnal.

(#46502) c4 válasza Multibit (#46501) üzenetére


c4
őstag

Okostelefonnal, tablettel ez sem annyira macerás már. :)

(#46503) A_ScHuLcZ válasza Multibit (#46501) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Milyen összeget kellene ráfordítani, hogy ez is teljesüljön?

Vagy pedig ha ettől az igénytől eltekintünk, akkor mit tudsz ajánlani a 20-30-as ársávban?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#46504) dh66e válasza A_ScHuLcZ (#46503) üzenetére


dh66e
veterán

Minimum a 3x összeget.Ritka a kijelzős médialejátszó.
Amennyiben eltekintesz ettől akkor bármelyik médialejátszó pl WD az olcsóbbak közül.

[ Szerkesztve ]

(#46505) Heffi válasza A_ScHuLcZ (#46500) üzenetére


Heffi
őstag

Nem szeretnélek elszomorítani, de hiába a WP, mert azokra nem szoktak a gyártók normális alkalmazást készíteni a házimozi komponensekhez. Általában Android vagy IOS platformra készülnek a távvezérlő alkalmazások, úgyhogy Apukádnak biztosan nem kellene erre a funkcióra használni a telefonját.

Amúgy filmezéshez abszolút feleslegesnek tartom az ilyesmit, viszont zene hallgatásnál nem árt, ha nem kell bekapcsolni a tévét. (én is ezért kényszerültem arra, hogy Oppo mellé vegyek egy droidos tabletet, hogy tudjam vezérelni a zene lejátszást tévé bekapcsolása nélkül)

(#46506) A_ScHuLcZ válasza dh66e (#46504) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor az "offline" zenehallgatás kikerült a kritériumok közül.

A WD amit írtál tetszene, de túl sok negatív kritikát olvastam róla a fórumban keresve, többen írták, hogy akadoznak a videók, nem nyitja meg a fájltípusokat, stb. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#46507) dh66e válasza A_ScHuLcZ (#46506) üzenetére


dh66e
veterán

Wd-nek alaposan járj utána melyik széria mert már a negyedik generációt dobják piacra.A mostaniakat nem követem a régiek elég stabilak voltak.
Más lejátszó nem jut eszembe amit itt jó szívvel ajánlani szoktak a srácok ebben az árfekvésben.
Esetleg erre tekints rá.

(#46508) A_ScHuLcZ válasza dh66e (#46507) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem tűnik rossznak amit linkeltél, csak kicsit kilóg már a keretből, az volt a cél, hogy 20k nettóig bezárólag keresünk valamit. Már a sokadik üzletet nézem, de sehol nem látom a WD lejátszóit, egyedül az edigiben találkoztam vele.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#46509) Multibit válasza c4 (#46502) üzenetére


Multibit
veterán

Okostelefonnal, tablettel ez sem annyira macerás már
Tudom, de: #46500

(#46510) szasanyi válasza synar (#46498) üzenetére


szasanyi
félisten

Bármennyire is óckodok a dologtól, sajnos nincs ~45k-m erre vagy még több jobbra. Azt mondd már meg lécci (ha tudod pontosan), hogy az általad linket szett megvásárlása elég-e ahhoz, hogy egy küldő meghajtót csatlakoztatva ( bill és egér +TV + házimozirendszer természetesen) BD filmeket nézzen az ember? Ti. azt írták, hogy ez egy komplett szett ami (elvileg) azonnal használható.

(#46511) synar válasza szasanyi (#46510) üzenetére


synar
őstag

Rövid leszek, alkalmas. A mellékelt kártyáról első behelyezéskor kiválasztod az OpenElec telepítést és már használhatod is. Egér, billentyűzet, vagy rádiós távirányító is csatlakoztatható hozzá, vagy ott a Yatse. Amúgy itt a Raspberry PI topikja, kérdezz bátran.

[ Szerkesztve ]

(#46512) szasanyi válasza synar (#46511) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, köszi!

(#46513) Blaise válasza szasanyi (#46512) üzenetére


Blaise
veterán

Csak nem rpi lesz a végére a dologból? :C

[ Szerkesztve ]

(#46514) szasanyi válasza Blaise (#46513) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom még, talán igen. Minden esetre körüljárom a témát részletesen mivel az árak miatt egyedül ez tűnik megfelelő megoldásnak. A KIT elvileg mindent tartalmaz, és nem bonyi a beüzemelése sem.

(#46515) rico6


rico6
csendes tag

sziasztok!

ismerosnek kéne egy médialejátszó, csak usb-rol lenne használva max.1080p mkv lejátszásra ... [link] megfelelo lenne? vagy ha van ajánlottabb hasonló árban

(#46516) holden72 válasza martinkeet (#46499) üzenetére


holden72
tag

Kadenciahelyes lejatszast is tudja? Pl. 24p? Hd audio passthrought? Koszi

(#46517) djnice válasza holden72 (#46516) üzenetére


djnice
veterán

Kadenciahelyes, és a BD3D is megy. HD hangokat csak LPCM-be dekódolva továbbítja.

(#46518) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Kodival kapcsolatban kérdezném ti mit csináltok, hogy felismerje a sorozatokat? Elméletileg tudnia kéne a leírások alapján, de egyet sem ismer fel. Nem nevezem át őket, úgy vannak ahogy lejöttek. A Kodi wiki szerint mennie kéne. Plusz utálom, hogy néha megtalál valami néha nem filmek esetén is.

Köszi

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#46519) c4 válasza Kulbi (#46518) üzenetére


c4
őstag

Angol címmel szkenneltetem. A tagok közt ne legyen pont.

(#46520) Phülöp válasza Kulbi (#46518) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha nem ismeri fel automatikusan, akkor a mappára nyomva a média infó lekérése opciónál van lehetőség kézzel beírni a címet. Ahogy fentebb olvashatod, pont ne legyen, csak simán a név. Pl. 'Doctor Who 2005 S09'.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46521) Kulbi válasza Phülöp (#46520) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Köszönöm.

Érdekes, hogy a filmeket megtalálja pontokkal. Bár ott is van olyan, hogy pl. Star Wars, ugyanúgy van elnevezve és az egyik részt nem találja:)

A sorozatoknál elég a könyvtárat, vagy minden fájlt, mert az nem kis meló, akkor inkább marad a sima Media Center.

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#46522) Rick4 válasza Kulbi (#46521) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a sorozatoknak külön mappát csinálsz, és a mappa hozzáadásánál a sorozatokkal jól boldoguló crapert adsz meg információs szolgáltatónak, simán lehet, hogy külön jobban fogja kezelni, mint ömlesztve. Ha meg mégsem, nem kell fanart, vagy album nézet, jó a sima lista nézet, látszik minden fájlnév és kész.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46523) Phülöp válasza Kulbi (#46521) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem kell egyesével: ha egy mappában van az összes epizód, akkor megtalálja őket. Érdekes, hogy így a fájlnévben már nem zavarja a pont vagy bármi más, több évad epizódjait is jól ismeri fel, ha egyben tárolod őket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46524) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,

Egreat r6s pro -hoz ti milyen firmware-t ajánlanátok? A wifi-rész nem nagyon mérvadó, mert direktben kapja a hálózatot kábelről...
3D filmeket nem nagyon nézünk rajta, ellenben youtube-ot igen és ha menne rajta böngésző amin keresztül az ilyen TV2, RTLklub saját anyagatit meg lehet(ne) nézni, az nagyon jó lenne.... (ezt nem is tudom, hogy mivel/hogyan lehetne megnézni ilyen médialejátszón..)

(#46525) Rick4 válasza Haugland (#46524) üzenetére


Rick4
félisten

A saját topicjában ott az infó a jelenleg ajánlott verzióról. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46526) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
vettem egy androidos M8S lejátszót, 98%-ban 3D filmnézésre.
Van benne minden földi jó, egy viszont nincs: kamera.
Karácsonykor projektorra kötném és a külföldi testvérem is valamennyire itt lehetne velünk: Skype-on keresztül, hiszen tudja a készülék. Viszont lehet-e (és ha igen milyen) kamerát csatlakoztatni hozzá?
Wifi ugye kiesik mivel wifin a net fog jönni. Usb-re köthetnék?

Egyéb ötlet? :U
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#46527) martinkeet válasza Kulbi (#46518) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Nekem csak addig n ismerte meg a sorozatokat ,amíg a port.hu volt beállítva adatbázisnak.

(#46528) demmer123


demmer123
őstag

Ha veszek egy Mede8er MED600X3D médialejátszót akkor a rendes bd iso filmek teljes képernyősök lesznek ?Nem lesz alul felül fekete csikok ?

Samsung ue48h6400 a tv-ém eddig usd-jén keresztül néztem filmeket pendriveról sima .mkv filmeket nem bd isokat.

Érdemes lenne médialejátszót vegyek?így is tökéletes a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#46529) dh66e válasza demmer123 (#46528) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a film képarányától függ nem a lejátszótól.Akkor nem lesz alul felül fekete csík ha belezoomolsz azt meg minden lejátszó tudja.

(#46530) Heffi válasza demmer123 (#46528) üzenetére


Heffi
őstag

Az Avatar, Pi élete (hirtelen ezek jutottak eszembe) teljes képernyős lesz, de a filmek javánál ott lesz a fekete csík ha nem használod a zoom funkciót.

A történet egyszerű, a legtöbb filmet nem 16:9 méretarányban rögzítik.

(#46531) kezo0 válasza dh66e (#46529) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk akkor nincs sok értelme BD ISO-t nézni, ha valaki belenagyít...;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46532) Beni2360 válasza kezo0 (#46531) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen, néztem egy pár napja a MATRIX első részét panoráma képen MKV volt. Aztán adták a viasat 3-on 16.9-ben borzalmas nagyok voltak a fejek meg stb. :(

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46533) dh66e válasza kezo0 (#46531) üzenetére


dh66e
veterán

Véleményem szerint semmit nem érdemes nézni ilyen felállásban.Nekem soha nem volt rá késztetésem.

[ Szerkesztve ]

(#46534) demmer123


demmer123
őstag

48 Colos tv-én eléggé kicsinek tűnik a felezett kép azért szoktam nagyítani.Sajnos nekem sokba kerülne 60 colos tv.

Ez egy sima mkv full hd film.

Video length..: 02:01:10
Size..........: 25.9GB
Video codec...: AVC - High@L4.1
Framerate.....: 23.976
Bitrate.......: 25777 Kbps
Resolution....: 1920*1080
Aspect ratio..: 2.40:1

Most a rendes bd iso ennyivel tud többet

Name: 00800.MPLS
Length: 2:01:10.471 (h:m:s.ms)
Size: 35 734 032 384 bytes
Total Bitrate: 39,32 Mbps

10 Mbps-el nagyon a bitratéja egy bd isonak mint a sima mkv-nak.Megéri ezért venni médialejátszót?2m távolságról nézem a tv-ét.

[ Szerkesztve ]

(#46535) dh66e válasza demmer123 (#46534) üzenetére


dh66e
veterán

Egy BD ISO-nál nemcsak a kép minősége emelheti a bitrátát a hangsávok és azok formátumai is beledobnak egy "keveset".
Azaz ha nincs jófajta HD képes házimozi erősítő és a tévé sem top kategóriás akkor nem kell anyagiakba verned magad.Persze a médialejátszók azért nem csak ebben tudnak többet egy tévé beépítettjétől,de valószínűleg azt te nem használnád ki.

[ Szerkesztve ]

(#46536) Zirowe válasza demmer123 (#46534) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A nagyításnak soha semmi értelme nincs, a megjelenítő méretétől függetlenül, mert így információ vész el a filmből.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46537) demmer123 válasza Zirowe (#46536) üzenetére


demmer123
őstag

Téged nem zavar a felezett képarány?

[ Szerkesztve ]

(#46538) Zirowe válasza demmer123 (#46537) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Engem jobban zavar, ha nem látok részleteket a filmből.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46539) kisspall válasza Zirowe (#46538) üzenetére


kisspall
aktív tag

Kinek a pap, kinek a paplan.....

(#46540) Zirowe válasza kisspall (#46539) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Valóban, minek nézzem a filmet úgy, ahogy a rendezője elkészítette, teljességében, amikor ki is emelhetek belőle egy részt és a többit hagyhatom veszni megváltoztatva a felbontást és a megjelenítést, biztos úgy sokkal teljesebb az élmény. :U

Sosem értettem azokat, akiket "zavar" a fekete csík, vagy akik azt mondják mindig az 1080p-re, hogy az valójában nem annyi.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46541) kisspall válasza Zirowe (#46540) üzenetére


kisspall
aktív tag

Másoknak meg más szempontjai vannak, nincs mit megérteni rajta.

(#46542) Beni2360 válasza Zirowe (#46540) üzenetére


Beni2360
félisten

Sosem értettem azokat, akiket "zavar" a fekete csík,
Hát igen egy kisebb TV-nél már zavaró lehet.
Az oldtime 4:3 tv-ről már ne is beszéljünk. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46543) Rick4 válasza Zirowe (#46540) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáltam tegnap, megy minden rendben, nálad lesz valami. Viszont belenéztem egy elysium 4K filmbe, a teljes film kb 45GB, tehát még mehetne is, menni megy, de a színek tortzulnak, lilás- sárgás az egész. Na ez mitől lehet? Mindhárom lejátszóval megy, de mindhárommal ilyen. A gépemen a kodit elindítva a színek jók, de kb 5 fps-sel megy, pedig ez nem az a gép, amin így kellene futnia. Érdekes...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46544) Beni2360


Beni2360
félisten

Kellemes Ünnepeket kedves kívánok minden fórumtársak, és sok ajándékot.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46545) Zirowe válasza Rick4 (#46543) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Engem múltkor, amikor kiléptem a filmből, a kodi teljesen lilán fogadott. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46546) c4 válasza Beni2360 (#46542) üzenetére


c4
őstag

Engem is zavar a fekete csík, ezért nézem anamorf prizmával a 21:9-es filmeket. :D

(#46547) Beni2360 válasza Zirowe (#46545) üzenetére


Beni2360
félisten

Szabad ilyenkor ünnepek táján?
Mérges lett, belilult a feje mert ott hagytad. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46548) G-Bali


G-Bali
senior tag

Én is vásárlás előtt állok, eddig pár ezer h.sz - st elolvadtam ami a mede és a Dune között maradt mint márka. Használtam is néztem.
Leírom mindent ami fontos lehet :
-LG 55' lf652 3D-s
-Denon avr x2100 + quadral ARGENTUM 570(5.0)
-Asus AC56u-ra kötött HDD
-HDD - veszek ha kell pluszba tehát ha bele lehet rakni az csak plusz

Amire használva lenne :
-FHD videó = mkv-s 3D, az erősítőhőz hang tudás, feliratok, menü
-Zene =sztereó flac wav stb

-van egy med100x3d használtan 55korul tetszik hogy nincs venti és fém és világít a gomb

600x is jónak tűnik
Hát ennyi, ára legyen 40-70 között és kábelek ügyben is kis segítség kéne (tv, erősítő, média lejátszó közé)

(#46549) Rick4 válasza Zirowe (#46545) üzenetére


Rick4
félisten

Csak nem bejelzett a rendszer, hogy ideje lenne egy drágább hdmi-t venni? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46550) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

A Jézuska volt kedves, és hozott egy Sony VPL-HW65ES vetítőt, és egy 136"-os vásznat. :)
Egy laptopról vetítek HDMI-n összekötve, meg egy antik sztereó erősítővel, fejhallgató csatira bekötve. Szóval, nem a dárda hegye.
Kellene egy olyan lejátszó, ami minél jobb képet (1080p-s BD rip, 15-20GB-osak) és hangot ad ki.
Erősítő és hangfal ügyben is fejlődés várható a későbbiekben.
Kéne még tudnia:
- HDD beépítési lehetőség,
- Transmission torrent lehetőség

BD iso lejátszás, és 3D egyenlőre nem izgat.
100e körül jó lenne megúszni.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.