Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) c4 válasza PpenoO (#47299) üzenetére


c4
őstag

Máshol is vesézgetődik a téma. De az ilyen példák azért elég szembeötlő különbséget mutatnak...

[ Szerkesztve ]

(#47302) PpenoO válasza Multibit (#47300) üzenetére


PpenoO
őstag

Naná... szegény ember vízzel főz. Bárcsak megtehetném, hogy ilyen cuccokat vásárolhassak. Kéne még egy szuper sportkocsi a pesti utakra, mert kurva jó érzés lenne.

C4: Evidens, hogy a valódi 4k több részletességgel bír mint a FHD. Ettől még ha nem megfelelő távolságból nézed a szemed aligha fogja érzékelni, természetesen van némi tolerancia a távolságot illetően de 55ös 4k tévét 3 méterről nézni, hát beszabehu érzés lehet. No sense at all.

P.S.: bocs az offért, reggeli kávé mellett jól esett.

(#47303) c4 válasza PpenoO (#47302) üzenetére


c4
őstag

A két pixel közti távolságot már nem látod valóban a nézési távolság növelésével, de hogy romlana a szemed is, azt kétlem. :) Csak látod, hogy nem elmosódott foltot nézel... :)

Na de nem OFF-olok tovább. Mindenki azt néz és úgy, ahogy szeretné.

(#47304) gbors válasza Multibit (#47300) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát még akkor, ha az észérvek nem is észérvek ;) Ugyanezzel a típusú frankómondással valaki levezette nekem, hogy miután 4m-ről nézem a 48"-os TV-t, még a HD felbontás is felesleges, mert a szemem nem tud különbséget tenni az SD és a HD között. Ezek szerint minden bizonnyal nem a szememmel nézem a TV-t, mert ordító a különbség :DDD

Megjegyzem, ez a gondolatmenet nekem nagyon arra hajaz, hogy 19kHz felett nem hallunk semmit, úgyhogy már a CD is feleslegesen jó...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47305) gyeniko válasza gbors (#47304) üzenetére


gyeniko
őstag

"19kHz felett nem hallunk semmit, úgyhogy már a CD is feleslegesen jó..."

Én 15 Khz-ig hallok (méréssel bizonyítva), nekem már egy jobb mp3 is elég! :Y
A CD vs. LP csata is ugyanolyan "örök", mint a hdmi kábelek harca. Megjegyezném, hogy a harc mezeje reálisan nem az emberi fül számára nem hallható tartomány, hanem éppen ellenkezőleg az, hogy ki-mit produkál a hallható tartományban?

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#47306) psg5 válasza Heffi (#47298) üzenetére


psg5
veterán

Természetesen semmitől, elírtam.

F.K.T.

(#47307) Patice válasza dh66e (#47290) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, a Planet Earth természetfilm sorozatból való, az 1. vagy 2. részben van. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47308) djnice válasza psg5 (#47297) üzenetére


djnice
veterán

A Med600-at hagyd, az egy túlárazott, elavult lejátszó, ráadásul a képminősége sem a legjobb.

Raspberryi Pi2 + ház + adapter (nem kell semmit csavarozni, csak beletenni): [link]
Ha távot is akarsz hozzá, ami amúgy felesleges mert ott a HDMI CEC: [link]
OpenELEC image: [link]
Az img fájlt a Win32DiskImager-rel kiírod microSD kártyára.
Ha elindult az OpenELEC, engedélyezed a Samba-t és az Update könyvtárba bemásolod innen a legfrisebb Kodi 17.0 buildet (ha 3D-t is szeretnél): [link]
Újraindítás után updateli saját magát és kész is van egy kadenciahelyes, 3D ISO-t is tudó, jó képminőségű Kodi-s lejátszó.

Ha torrentet is akarsz és NAS-ra is akarod használni, arra inkább egy N3150-es miniPC-t építsél, de a 3D egyelőre csak Windows + PowerDVD párossal fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#47309) szasanyi válasza psg5 (#47295) üzenetére


szasanyi
félisten

RPi2 nem tud 3D-t és nem támogatja natívan a HD hangformátumokat..

[ Szerkesztve ]

(#47310) djnice válasza szasanyi (#47309) üzenetére


djnice
veterán

:DD

(#47311) psg5 válasza szasanyi (#47309) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek.
S mely 3d-t játszó kadenciahelyesen működő eszközt ajánlod?

F.K.T.

(#47312) djnice válasza szasanyi (#47309) üzenetére


djnice
veterán

Sztem javítsd a hozzászólásodat másodszor is, a Pi2 tud 3D-t ha tetszik, ha nem.

(#47313) szasanyi válasza djnice (#47312) üzenetére


szasanyi
félisten

Valóban, talán egy verzióval megy de azzal is vannak problémák. Szerintem aki alapvetően médialejátszónak akarja használni (BD3D ISO-hoz) annak ez pont elég. Nem gondolod?

(#47314) Márton válasza djnice (#47308) üzenetére


Márton
nagyúr

Sőt, most már az olcsó androidok is tudják úgy tűnik :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47315) djnice válasza szasanyi (#47313) üzenetére


djnice
veterán

A 16-os Kodi-tól már megy és naponta frissítik ha valami hiba lenne benne. Nálam amúgy egyik 3D ISO-val sem volt gond és pár hete a zöld blokkosodást is javították.
Látom nehéz elfogadni hogy egy olcsó kis cucc is jó lehet, de hát ez van, ha nem kell x265 és natív HD hangok akkor nincs árban és minőségben alternatíva.

(#47316) djnice válasza Márton (#47314) üzenetére


djnice
veterán

Tudják, de csak wrapperrel vagy módosított Kodi-val.

(#47317) Márton válasza djnice (#47316) üzenetére


Márton
nagyúr

És az baj?
Tehát egy 10e Ft-os M8S is tudja?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47318) djnice válasza Márton (#47317) üzenetére


djnice
veterán

Az nem, csak a HiSilicon chipesek. Az AMLogic SoC amúgy is csak felezett felbontásban tudja lejátszani az MVC-t.

(#47319) Márton válasza djnice (#47318) üzenetére


Márton
nagyúr

értem, vili

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47320) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47321) devil-k válasza PpenoO (#47299) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, igen. Az sem egy utolsó szempont. Hallottunk már több milliós rendszert sz'rul, mert csak belökték a cuccot és kész, adjad neki.

(#47301) c4
Ezeknek a példáknak a nagy többsége életképtelen és felesleges. Semmi értelmét nem látom, hogy megállítsunk egy filmkockát és abból vonjunk le messzemenő konzekvenciát a 4K vs. FHD ügyről.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#47322) harylmu válasza szasanyi (#47313) üzenetére


harylmu
őstag

Hi,

I wanted to congratulate all the team and dev for build #118 that I tested yesterday.
All my problems have disappeared :
Everything runs fine now with my MKV 3D and even BD ISO 3D :
No more video hangs or 1-2 FPS problem after seeking !
It deserves a gift on Paypal !!!

Szerintem iszonyat király ez a nightly build dolog. Nekem ez a legszínpatikusabb az egész Kodi-ban hogy van mögötte egy igazi csapat, akiktől tudsz kérdezni, és folyamatosan frissítik az egészet. Most komolyan, a mede8er-nek meg popcorn-nak van ilyen szintű fóruma és fejlesztői közössége? (megnéztem, nincs) Ezzel csak arra célzok, ha van valami szoftveres problémád, akkor 90%, hogy kijavítják heteken (nightly build esetén akár 1 napon) belül, ami elég klassz. Kb összes hardverre van fejlesztőjük, akik rendszeresen updatelnek a topikban, tudsz tőlük kérdezni stb
Meg egyébként bármilyen mezei médialejátszóról nézek videotesztet, olyan szinten fapad kodi-hoz képest, hogy hihetetlen. Én tudom, hogy ez a Dune egy régi architektúra (sőt, már nem is kapni), de ez a legvércikibb teszt, amit valaha láttam. :D (Bár úgy látom skin-ben az újabbak se jobban) Nem is csak a múltszázadi kinézet miatt, hanem mert a fele feature, amit be akart mutatni, nem működik.
Nekem pl ha nem kellene 4K, akkor Raspberry Pi-t vennék. A HD hang passthrough-t leszámítva jobb, mint egy mede8er vagy bármilyen dune, kb 13 ezer forintért.

Akit érdekel a Kodi, ajánlom, hogy olvassa el itt meg itt az első hozzászólásokat.

(#47321) devil-k: nem tudom, nekem meg ezek a nézési távolságok megfoghatatlanok. majd saját szemmel szeretném látni, hogy mi a különbség 4K és FHD között, de nem értem, hogy miért kell valaki torkának esni, ha 4K kompatibilis lejátszót szeretne venni.. véletlen elejt valaki egy ilyet, már özönlenek a kommentek, hogy milyen tv-n/projin játszaná le... :) (fele pedig előítélettel.. most is koppantatok egyet)

[ Szerkesztve ]

(#47323) djnice válasza Beni2360 (#47287) üzenetére


djnice
veterán

Igen, médialejátszásra nem jó.

(#47324) c4 válasza devil-k (#47321) üzenetére


c4
őstag

OFF

Abban a pillanatban igazat fogok adni, amint a BD 50-ről készült ilyen-olyan ripeket nem hasonlítják össze kiragadott képkockákkal. Mert ott sem mindig lesz egyértelmű, hogy mitől jobb a BD50 a 7 gigás 1080p ripnél... Ebben a példában legalább láttál valami szemmelfoghatót...

ON

(#47325) djnice válasza devil-k (#47321) üzenetére


djnice
veterán

Pedig pont hogy ugyanazt a képkockát kiragadva tudod a legjobban megállapítani a felbontásbeli különbségeket. Teljesen objektív, megjelenítőtől független képminőség összehasonlítást csak HDMI capture-el lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#47326) Beni2360 válasza djnice (#47323) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok köszi a választ.
De akkor a belinkelt leírásban szereplő adatok nem igazak?
Pl: Video·Supports H.265/HEVC 4K@30fps video decoding
·Supports multi-format 1080p@60fps video decoding, including H.264 BP/MP/HP, VP8, MPEGl/2, MPEG4 SP/ASP GMC,
·H.263 including Sorenson Spark, WMV9/VC- l,JPEG/MJPEG, etc
·Supports H.264 1080p@30fps video encoding
:F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47327) Márton válasza djnice (#47325) üzenetére


Márton
nagyúr

szerintem is, csak megfelelő számú minta kell hozzá, min 8-10 képkocka, nehogy pont egy kiragadott, blur-ös frame alapján ítéljünk :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47328) harylmu válasza Beni2360 (#47326) üzenetére


harylmu
őstag

lehet igaz, csak szoftvert nem csináltak még rá. :) totyik

[ Szerkesztve ]

(#47329) Hyena válasza psg5 (#47311) üzenetére


Hyena
senior tag

A RPI2 nagyszeru lejatszo ha nem kell 3d, es tokeletesen fut rajta a KODI openelec alatt.
Lattam par kezdemenyezest amelyben nasnak hasznaljak, de velemenyem szerint keves hozza.
Leteznek olyan nasok melyek HDMI kimenettel is rendelkeznek igy hasznalhatok mediaplayernek is pl KODI-val.
Ez az alabbi nas kb 50e ft es fut rajta a kodi.
http://prohardver.hu/teszt/asustor_as1002t_nas/hardver.html
Vannak nagyobb teljesitmenyu dragabb modellek asustorbol es qnapbol egyarant.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#47330) djpundro2


djpundro2
tag

Megjött a vten ,hu de kicsi :Y

(#47331) peti_s válasza gbors (#47304) üzenetére


peti_s
addikt

Mert a natív felbontása a TV-dnek nagyobb. Én megcsináltam ezt a tesztet 82 cm-s CRT-n, és 82 cm-es LCD-n. Az LCD jelenleg eladó. :U

(#47332) djpundro2


djpundro2
tag

na eddig jol megy keresi a boritokat meg 4k kimenet ,nagyon jo a hdmi cec a philips Funkos taviranyitojaval megy minden ,de ,majdnem minden epp a legfontosabb gomb nem megy csak az OK gomb .

[ Szerkesztve ]

(#47333) djnice válasza Hyena (#47329) üzenetére


djnice
veterán

Most te is félrevezeted az embereket? A RPi2 letudja játszani a 3D ISO-t, és az mkv-be csomagolt MVC-t is, ráadásul Frame Packed Full HD lesz a kimenet, nem úgy mint pl az AMLogic SoC-nál.

(#47334) gbors válasza peti_s (#47331) üzenetére


gbors
nagyúr

Nemnem, nem fullHD-t és SD-t hasonlítottam össze, hanem HD-t és SD-t, mindkettő interpoláltan jelent meg. Szerintem egyszerűen marhaság ilyen célra használni ezeket a számokat.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47335) djpundro2


djpundro2
tag

Wlan on elfelejhetitek a vtent ,akadozik. most probalom

(#47336) odipapa


odipapa
senior tag

A h.265 videókhoz létézik vmi. konvertáló progi amivel fogyaszthatóvá lehet tenni őket?

(#47337) Hyena válasza djnice (#47333) üzenetére


Hyena
senior tag

Hmmm egy 3d isot probaltam rajta kodival de azzal problemaim voltak, de mert mas kodi-s eszkozom sem birt 3d isot lejatszani gondoltam nem tudja.
Vagy van vmi kulso szoftver es azzal mukodik?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#47338) c4 válasza odipapa (#47336) üzenetére


c4
őstag

Persze, de minek? Ugynazok az anyagok elérhetőek a klasszikus h264 és x264 kódekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#47339) Mezga Aladár válasza djpundro2 (#47332) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Müxik a cec?? :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47340) c4


c4
őstag

És az új kihívás. :)

The Last Witch Hunter:

English: 48 kHz/24-bit, DTS-X 7.1, ~4158.00 kbps avg

(#47341) djnice válasza Hyena (#47337) üzenetére


djnice
veterán

Nem külső szoftver, Kodi-val megy, le kell frissíteni a legújabb build-re innen: [link]

(#47342) szasanyi válasza c4 (#47340) üzenetére


szasanyi
félisten

Én annak is örülnék, ha a magyar szinkron esetén a DTS (ne adj Isten HD) hangsáv általános lenne nem még Dolby Atmos, DTS-X 7.1 - persze aki angol nyelven ezt szeretné hallani, annak lehet gond (mint ahogy az AV erősítő is, mert ugye mind2nek tudnia kell).

(#47343) c4 válasza szasanyi (#47342) üzenetére


c4
őstag

Nem nézek szinkronnal filmet, csak felirattal. Már sorozatot sem.
Természetesen lehet várni az erősítők szoftveres frissítésére vagy lehet azokat is cserélni...
Ami izgalmas, hogy az Atmos és a DTS X más-más hangszóró elhelyezést ír elő. :D

Ami viszont ebben a topikban számít, hogy a készülékek hogy birkóznak meg majd ezzel az új hangformátummal.

(#47344) szasanyi válasza c4 (#47343) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért írtam amit, mivel ennek nincs jelentősége ha vki csak TV-n 2.0 hanggal nézi a filmet. Ha meg nem, akkor a lejátszó önmagában nem sokat és a hangformátummal kompatibilis AV erősítő nélkül.

Gondolom egyik sem, talán a márc - április környékén megjelenő új készülékek (egy része).

(#47345) liszi70 válasza djnice (#47308) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmi szükségem rá, de annyit dicséritek, hogy istenuccse veszek egy RPi2-t. :D Nem drága cucc, kipróbálom, lehet beleszeretek. (Zenéhez is miniPC-t használok, egy Cubox-i van beállítva Volumio-val.) Meglátjuk, hogy szerepel számomra médialejátszóként ez a kis málna. A Dune-től jobb képminőséget teszteltél rajta?

[ Szerkesztve ]

(#47346) djnice válasza liszi70 (#47345) üzenetére


djnice
veterán

A képe kb ugyanaz mint a Dune-nek, transzparens, nem változtat a forráson. A deinterlacing viszont jobb minőségű mint a Dune-n, köszönhető annak hogy a Broadcom VideoCore már régóta jelen van set-top-box-okban.

(#47347) djpundro2 válasza Mezga Aladár (#47339) üzenetére


djpundro2
tag

müködik a cec de mondom az ok gomb helyett lehet playt nyomni de navigalni kell az oke es a vissza gomb sem müködik.
Nem ertem a vten el iso 3d s nem jatszotta le jol 2 felet is probaltam valami eldölt sreg kepet mutatott vibralt stb .

(#47348) c4 válasza szasanyi (#47344) üzenetére


c4
őstag

Az Atmos is okozott gondot, sőt a Popcornnál még ma is probléma.
Szerintem ma már elég sokan nézik HM erősítőn a filmeket, szerintem nem nagy élvezet a tévék beépített hangszóróin filmezni...

(#47349) peti_s válasza gbors (#47334) üzenetére


peti_s
addikt

Hidd el, tényleg nem mindegy. Saját szememmel láttam, és sosem hittem volna hogy az újonnan vett tv fog távozni.

(#47350) gprspeter


gprspeter
senior tag

10 nap alatt Kínából...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.