Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) DVlad válasza devil-k (#47835) üzenetére


DVlad
őstag

"A két vas közül már egyiket sem venném meg egyébként. Lassan eljár felettük az idő (4K nélkül is)."
Ez miben nyilvánul meg, ha fhd filmekről beszélünk, kadencia helyes lejátszással? Jön valamikor új med új realtek-kel? Vagy egyéb oka van?

(#47952) Dikri válasza Dorian (#47949) üzenetére


Dikri
tag

Bezony, már több mint 5 éves a TV :) G20-as modell.

(#47953) csori23 válasza Dorian (#47949) üzenetére


csori23
aktív tag

Nem minden modelt érintett.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#47954) Dikri


Dikri
tag

Nézegetem közben az androidos "lejátszokat" itt:
http://androidtvbox.eu/category/tv-box/

Elég nagy a választék
Melyik chipset mostanság a favorit? Vagy kb egytudásuak? Rockchip, Amlogic?

Ezt néztem ki
http://www.evolveo.eu/hu/android-box-q5-4k

Olcsó is és ahogy látom azt tudja amit szeretnék. Persze kérdés, hogy lehet-e csatlakoztatni hozzá billentyűzetet, egeret, stb... De talán az android miatt ez nem probléma.

Szóval ha valaki jártas a témában szívesen veszem a tanácsait.

(#47955) DoItYourself válasza Dikri (#47954) üzenetére


DoItYourself
addikt

Hasonló matuzsálem korú lejátszóm van, mint neked, most vettem egy Amlogic S905 chipes lejátszót. A továbbiak itt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#47956) Mezga Aladár válasza Dorian (#47949) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

G30-as, nem müxik

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47957) csori23 válasza Dikri (#47952) üzenetére


csori23
aktív tag

2015 áprilisától megszünt a youtube támogatás egyes készülékekre. Ime a lista

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#47958) G-Bali


G-Bali
senior tag

Himedia q5 =április 21 a q10 március 10 fele lesznek rendelhetőek

itt infó

(#47959) SunMount3r válasza G-Bali (#47958) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szálcsiszolt alu, vagy csak műanyag utánzat? Bírnám, ha a Q5 (is) ilyen alu burkolatú lenne...

Amúgy meg sokat kell még "aludni"... :(

[ Szerkesztve ]

(#47960) szrobert válasza blakey (#47935) üzenetére


szrobert
tag

Szia, az ATV4 milyen minőségben játsza le a filmeket, mondjuk a Dune-hoz képest?
Nekem egy WD TV Live-om van, gondolkodom esetleg előrelépésen...

Köszi!

(#47961) Chrys_ válasza SunMount3r (#47959) üzenetére


Chrys_
addikt

Jones kibírná alvás nélkül :)

(#47962) blakey válasza szrobert (#47960) üzenetére


blakey
titán

Képminősége rendben van, de arra figyelj, hogy nem kadenciahelyes. Bár az utóbbi időben azt vettem észre, hogy csak az ATV4-et használom, de nálam a tv kompenzálja a hiányosságait. Tudásban kivált egy médialejátszót viszont nem képes kadenciahelyes megjeneítésre, bár ezt némileg jól megoldják, de nem árt tisztában lenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47963) Márton


Márton
nagyúr

Androidos Kodin belül van lehetőség állítani a szaturációt?
Vagy esetleg a globális android settingsnél?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47964) szrobert válasza blakey (#47962) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, igen tudom, a Sony tévém ezt a problémát megoldja...
Sokcsatornás hangot jól kezeli?

(#47965) epy


epy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy Panasonic 50GT60 TV-m, és keresek hozzá dedikált médialejátszót.
Annyira nem vagyok otthon a témában, amiket eddig olvastam ezek alapján ilyenre lenne szükségem:
- Olcsó, de mégis a lehető legjobb minőségű képet adjon :-) (tudom paradoxon)
- 24p-t tudjon
- Hálózat nem fontos (így internet sem)
- 3D nem fontos
- Külső USB-s HDD-t, memóriakártyát tudjon fogadni.
- Természetesen sok fájltípust, felirattípust, kódeket ismerjen.
- Nem árt ha van hozzá távirányító :-)
Van e olyan funkció amit még javasolnátok? Mit tudtok ajánlani?

Üdv
epy

(#47966) koncsik válasza epy (#47965) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kérdés mi az olcsó... a TV legalább a Dune Smart HD valamelyikét megérdemelné...az tudja ezeket. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47967) djnice válasza epy (#47965) üzenetére


djnice
veterán

BFS 4KM. Ha itthonról, akkor RPi2.

(#47968) blakey válasza szrobert (#47964) üzenetére


blakey
titán

Direktbe van kötve a tv-re, pcm-be tolom, de MrMC (Kodi), Plex tudja a sokcsatornás hangokat, az Infuse-zal vannak gondok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47969) dh66e válasza djnice (#47967) üzenetére


dh66e
veterán

"- Külső USB-s HDD-t, memóriakártyát tudjon fogadni"
Azért ha jól rémlik a bfs egyiket sem képes megoldani.(külső hdd-t szinte csak külső táp vagy táppal ellátott hub segítségével)

(#47970) epy válasza koncsik (#47966) üzenetére


epy
csendes tag

Hát igen, mi az olcsó. Most egy 20000 forintos (nem most vettem :-)) Tronsmart MK908II android-os TV stick-em van. Ez lenne olcsó, de ahogy néztem a legolcsóbb Dune is (Dune HD Connect WiFi) 35000 körül van, azt látom hogy dedikált lejátszók itt kezdődnek. Ez a Dune HD Connect WiFi milyen, használható? Tudja a 24p-t? Vagy felejtős és inkább a Dune HD Smart D1 ami meg inkább a duplája (de mintha már nem is lenne forgalomban). Viszont írtatok androidos TV boxot. A Tronsmart-om nem jó erre? Finless ROM van rajta fullHD-s és 1.8 GHz-re húzva. Tudja e a 24p-t? És írtátok még a Raspberry Pi 2-t, na ez van. Ez is jó lenne? Annak nagyon örülnék, elég olcsón megúsznám :-). A külső HDD tápellátása nem gond, külön tápról megy egy 3.5"-os 500GB-os SATA HDD-t raktam egy külső USB-s házba.

(#47971) koncsik válasza epy (#47970) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezen a vonalon djnice tanácsait fogadnám meg, ő vágja a részleteket, FW stb. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47972) atosz válasza blakey (#47968) üzenetére


atosz
őstag

(ATV4) Az Infuse, legalábbis a PRO verzió tökéletesen tudja a sokcsatornás hangookat - legalábbis tapasztalatom szerint. :)

(#47973) djnice válasza epy (#47970) üzenetére


djnice
veterán

RPi2 tökéletes erre a célra OpenELEC-el. Stabil image hozzá: [link], Win32DiskImager programmal ráteszed egy microSD-re és kész is. Ha 3D lejátszás is kell, akkor updateled Kodi 17.0-ra innen: [link]
Ha kell táv is mert pl nincs CEC a TV-n, akkor 1500 Ft-ért ez nagyon jó, nekem is van egy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47974) Mezga Aladár válasza djnice (#47973) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Talán te. pi1 és pi2 között van képminőségben különbség?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47975) epy válasza djnice (#47973) üzenetére


epy
csendes tag

Nem mondod hogy 1500 Ft-ból megúszom az egészet? Tényleg csak egy távirányító kell. Már kezdtem azon gondolkodni hogy hogyan fogom beadni az asszonynak a min. 35000-et mediaplayer-re, amikor ott van az androidos TV-s stick. Köszönöm a segítségeket, nekilátok ennek az OpenELEC telepítésének. Ha lesz kérdésem úgyis jelentkezem :DD

(#47976) djnice válasza Mezga Aladár (#47974) üzenetére


djnice
veterán

Nincs semmi különbség, ugyanaz a Broadcom Videocore IV GPU van mindkettőben, hasonló a képük mint a VXP nélküli Sigma SoC-oknak.

(#47977) Mezga Aladár válasza djnice (#47976) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor még a popi a210-em volt, használtam pi1-et. Messze volt a popi képétől. Akkori OE disztróval, pana plazmán. Egyébként tetszett.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47978) blakey válasza atosz (#47972) üzenetére


blakey
titán

Vannak ott problémák, nem 100%-os, ezért írtam, az Infuse fórumán lehet olvasni. Természetesen Pro-ról van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47979) atosz válasza blakey (#47978) üzenetére


atosz
őstag

Elhiszem, össze tudod esetleg foglalni nagyon röviden?

(#47980) atosz válasza atosz (#47979) üzenetére


atosz
őstag

Közben megnéztem. Engem szerencsére nem érint ez a probléma, miszerint a surround hangszórókon zaj jön a rendes hang helyett.
De ha jól vettem ki,a javítás várható a 4.1-ben, amit már tesztelnek.

De arra mindenképpen jó volt csekkolni, hogy legalább látom a két újonnan megjelent release funkcióit, pl divx/xvid, stb. :)

(#47981) Márton válasza djnice (#47973) üzenetére


Márton
nagyúr

wow
ez a táv szimpi, használható pc-hez is?
egérmozgást lehet vele eszközölni?
valamint bal klikk és space billentyű leütés kéne nekem
arra jó? lehet programozni, vagy minek látszik a winben?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47982) blakey válasza atosz (#47980) üzenetére


blakey
titán

Engem abból a szempontból nem érint, hogy pcm-be használom, sőt, nekem a MrMC sokkal használhatóbb, Infuse-nál zavar, hogy pl. sorozatoknál nem látom a megnézett részeket valamint nagyon kényes az elnevezésekre, ezért a borítókat nem tölti le, ettől függetlenül jó. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47983) djnice válasza Márton (#47981) üzenetére


djnice
veterán

HID billentyűzet eszköznek és HID kompatibiis egérnek látszik. Ebben nincs gyro, van olyan verziója is amiban van, az drágább, de én pont olyant kerestem amiben nincs, mert csak zavaró a légegér funkció a Kodinál. Van hangerő fel-le, menüben való lépkedés, választás, jobb egér gomb és egérmutató vezérlés a nyilakkal. Nem programozható.

(#47984) djnice válasza Mezga Aladár (#47977) üzenetére


djnice
veterán

Az érdekes mert a Pi képe teljesen transzparens, egyáltalán nem nyúl bele a forrásba. Majd csinálok hdmi capture-t ha lesz rá időm.

(#47985) tlaci72 válasza blakey (#47982) üzenetére


tlaci72
tag

Az MrMC nálad is csak angol borítókat szed le? Sehogy nem bírom rávenni a magyar borítókra, míg az Infuse alapból magyart szed nekem.

(#47986) blakey válasza tlaci72 (#47985) üzenetére


blakey
titán

Nem, nálam magyar, hasonló az Infuse-hoz, be kell állítani, hogy milyen nyelv legyen az elsődleges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47987) tlaci72 válasza blakey (#47986) üzenetére


tlaci72
tag

Ezt lehet, h még nem állítottam be.. erre kíváncsi leszek.Köszi! Egyébként 2 hét használat után már nálam is az MrMC az elsődleges nem pedig az Infuse, pedig először azt preferáltam.

[ Szerkesztve ]

(#47988) blakey válasza tlaci72 (#47987) üzenetére


blakey
titán

Én is azt hittem, hogy az Infuse lesz a jobb, de tévedtem, minden anyagot a MrMC-vel játszok le, van folyamatos lejátszás is, jelöli normálisan a nézetteket, stb, egyedül az zavaró, hogy ha valamit kitöröltem vagy változtattam akkor azt nm szedi ki, ott marad és manuálisan kell eltűntetni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47989) tlaci72 válasza blakey (#47988) üzenetére


tlaci72
tag

A sidebar-on update library megoldja, és nem kell végigfuttatni csak elindítod mert a változásokkal kezd, aztán le is lehet stop-olni ha végzet.

[ Szerkesztve ]

(#47990) kisspall válasza tlaci72 (#47989) üzenetére


kisspall
aktív tag

Bocs, ez nem válasz, rossz helyre kattintottam.....

Megjelent a Raspberry Pi 3. Ez támogatja vajon hardveresen a H265 videókat? Mert ha jól tudom a Pi2 nem.
[link]

Kigugliztam közben, hogy:"H.265 support [is] limited to 1080p at 30fps", azt hiszem ez nekem elegendő lenne, de várom még a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#47991) blakey válasza tlaci72 (#47989) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem oldja meg, ott marad a "szemét", nem tűnik el csak manuálisan. Az újak nekem bekerülnek azzal nincs gond, viszont vannak ideiglenes filmek, sorozatok amiket megnézés után azonnal törlők és ezek nem tűnnek el, csak manuálisan, egyelőre, reménykedem, hogy ezt is megoldják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47992) tlaci72 válasza blakey (#47991) üzenetére


tlaci72
tag

Nálom NAS-on vannak tárolva a filmek, ha törlöm róla a megnézetteket akkor update library-val eltűnik onnan. Viszont ha teszek rá új filmet akkor a borítók leszedéséhez szintén update-re kell nyomjak mert sajnos nem szedi le autómatikusan. Egyébként rendeltem egy USB C kábelt az ebay-ről, ha megjött akkor rányomom a Kodi-t :)

[ Szerkesztve ]

(#47993) blakey válasza tlaci72 (#47992) üzenetére


blakey
titán

Nekem egyelőre egy gépen vannak, ez a hálózati NAS, gépról törlőm, akkor a MrMC-ben még látható és csak manuálisan tudom törölni. NAS-son gondolkodom, de nem tudom, hogy milyet ill. mekkorát vegyek. :( 6TB-tal már kiegyeznék, de 1 v. 2 lemezes legyen, ezen rágódom és emiatt egy 2 lemezest már buktam (használtan).

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47994) tlaci72 válasza blakey (#47993) üzenetére


tlaci72
tag

Én pár hónapja vettem egy QNAP 212P-t, egy rekeszbe van csak téve HDD, nem tudom, h fogom-e használni valamikor a másodikat de sztm jó ha van még egy lemeznek hely, hiszen sosem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#47995) blakey válasza tlaci72 (#47994) üzenetére


blakey
titán

Pont ez az egyik kiszemelt. :) Mennyire hangos a ventillátora? Ha ezt választanám akkor 2X3TB WD RED menne bele.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47996) tlaci72 válasza blakey (#47995) üzenetére


tlaci72
tag

Én egy szobában élek vele de nem hallom napközben, ha lekapcsolom a tv-t és csend van akkor persze hallani de nálam nem megy non-stop (beállítottam az időzített be-kikapcsolást) így nem zavar. Viszont a ház átvette a rezonanciát és annak volt egyfajta hangja, tettem a négy lába alá egy-egy egyszerű puha gumialátétet azóta az is teljesen megszűnt! Nálam nagyon bevált csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#47997) SunMount3r válasza kisspall (#47990) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+1 / Engem is érdekelne a H.265 support, frame packed 3D-vel, hogy azt is tudja e kezelni rendesen...??? :F

(#47998) atosz válasza blakey (#47995) üzenetére


atosz
őstag

Nálam is ez a NAS van, egy 3-as RED-el. Panaszkodtam is rendesen a hangjára (nappaliban van). Azóta egy polccal lejjebb került, ami hátulról zárt, talán ettől, de halkabb lett, most mar nem zavar annyira, hogy kihajitom. Aztán lehet csak jobban szokom... :) eleinte meg ki is kapcsoltam rendszeresen. Amúgy egy PC-nél nyilván nem hangosabb, de ha olyan vagy hogy mar az idegesít, ha egy laptopon picit bekapcsol a hűtés, meg tényleg érzékeny vagy ra, akkor szerintem inkább Synology, állítólag halkabb, nagyobb venti, stb.
(Vagy online rendeled, aztán ha gaz, visszakuldod)
(Ha meg bejön...visszakuldod es veszel egyet használtan :) - de ez nem illendő :) )

(#47999) blakey válasza atosz (#47998) üzenetére


blakey
titán

Machez szokott a fülem, van egy szintén csendes EeeBox ami jelenleg a NAS, de erősen gondolkodom a NAS-son, lehet, hogy holnap megveszem, még nem tudom, de a jelenlegi helyzet az, hogy a Dune Duo-ban van 2x2TB vinyó meg van ez a gép, szóval ezeket akár le is cserélhetném egy NAS-ra, 2 lemezre meg egy másik lejátszóra, nem túl nagy veszteséggel. Synology meg ekkora tudással szerintem már túl drága, ennyiért meg gyengét adnak, szerintem ez a arany középút.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48000) tlaci72 válasza atosz (#47998) üzenetére


tlaci72
tag

Próbálj meg gumi alátétet tenni a lábai alá, nekem ettől szinte teljesen elhalkult!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.