Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) salytmasztor válasza gumisxxx (#4382) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Es esetleg az R6C/R6B helyett nem erdemesebb venni 20ert egy Egreat EG-M1-et (DVB-T vetel / felvetel funkcioval)?
Tudasban gondolom nagyjabol egyezik a C/B-vel kb.

[ Szerkesztve ]

(#4402) FhRossi válasza redhunter (#4379) üzenetére


FhRossi
tag

Laptopom van VGA kimenettel, Hdmi nista... Érdemes így is összekötni a tv-vel? Ha igen, akkor milyen átalakítóra lesz szükségem!?

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#4403) redhunter válasza salytmasztor (#4401) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen csakhogy a az r6c majdnem 10000ft-al kevesebb ,az nem kevés manapság.

PSN - RedFoxHun

(#4404) redhunter válasza FhRossi (#4402) üzenetére


redhunter
senior tag

Ehhez tudni kéne hogy milyen kimenet van pontosan a laptopon, és hogy milyen bemenet a tv-n? Uj tv esetleg plazma vagy lcd?

PSN - RedFoxHun

(#4405) FhRossi válasza redhunter (#4404) üzenetére


FhRossi
tag

Plazma: Panasonic G30. A laptopon csak egy trapéz alaku kimenet van.

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#4406) tlala válasza salytmasztor (#4401) üzenetére


tlala
addikt

Ég és föld.
R6C/R6B Realtek chip, M1 olcsó kínai TV chip, korlátozott lejátszási, feliratozási stb. képességekkel.
Nem egy kategória!

(#4407) redhunter válasza FhRossi (#4405) üzenetére


redhunter
senior tag

De az mi, dvi kimenet? Mert ha az akkor csak egy dvi-ról hdmi -re átalakitó darab kell a tv -n meg biztos van hdmi.

PSN - RedFoxHun

(#4408) salytmasztor válasza tlala (#4406) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Kosz a felvilagositast.
Azt hittem, hogy ugyanaz a kategoria, csak DVB-T-vel.

(#4409) keke69 válasza Ance (#4398) üzenetére


keke69
őstag

THX :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#4410) tlala válasza salytmasztor (#4408) üzenetére


tlala
addikt

Ezért írtam bele az #1-es hsz-ba a "csináljunk médialejátszó félét a DVB_T vevőből" problematikáját. :)
A másik tipikus tesztet is leírtam ugyanott: ha nehezen vagy sehogy sem találod a neten egy lejátszó chip-set típusát, akkor az biztosan valamilyen olcsó chipet jelent, ami viszont egyenes garancia az elégtelen lejátszási teljesítményre.

(#4411) FhRossi válasza redhunter (#4407) üzenetére


FhRossi
tag

Nem, nem DVI kimenet. Azt hiszem ezt VGA -D-sub- nevezik. A régi crt monitorok csatlakoztak ilyen csatlakozóval a VGA kártyához.

[ Szerkesztve ]

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#4412) Warter


Warter
őstag

(#4413) Gulyopapa válasza Warter (#4412) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szép és jó a BD 3D, csak azt nem értem honnan szerez az ember BD 3D forrást ...

(#4414) Warter válasza Gulyopapa (#4413) üzenetére


Warter
őstag

Látom kiragadtad a leglényegtelenebb dolgot az egészből :D

(#4415) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

Médialejátszót keresnék, a következő paraméterekkel:
- mindent játsszon le a DIVX-től az MKV-ig mindenféle kép és hangdekóderrel
- kezeljen mindenféle sub/srt feliratot ékezethelyesen
- tudjon hálózati lejátszást (kábel + WIFI is)
- tudjon lejátszani külső USB-s vinyóról, pendrive-ról
- opcionálisan lehessen bele vinyót rakni és játsszon le arról
- legyen komponens kimenete a HDMI mellett, mert a TV scartos

- ha van ilyen, király lenne, ha USB-n meg tudja hajtani külső DVD írót, és arról is lejátszani

biztos vannak mostanában is ilyen sikermodellek, amik árban is jók, és tudásban is. tudnátok segíteni?

(#4416) #75912448 válasza Tin (#4415) üzenetére


#75912448
törölt tag

Popcorn A-210

(#4417) salapp válasza TCr (#4378) üzenetére


salapp
addikt

Neked HDI Lite-od van, ugye? Nagyon utánanéztem mindenhol az xtreamer-nek külföldi fórumokon. És közben - 3 nappal a hivatalos magyarországi megjelenés előtt - felnyomták 50K-ra az árát a prodigy-nek.
Ezek alapján azt hiszem, hagyom a fenébe. A Lite már tudja a BD egyszerűsített menüt is, és gyakorlatilag mindent akadásmentesen lejátszik. Wifi nekem nem kell plusz pénzért, a router ott van mellette, úgyhogy klikk (géphez meg nem kötném, mert mindent a külső vinyókról játszom le úgyis. Szóval asszem a minőséget, korrekt és folyamatos firmware-fejlesztést (remélem legalábbis) választom, a 3d (amit nem biztos, hogy egyáltalán akarok otthonra), és a nagyotmondás helyett, Realtek helyett Sigmával. De nem is bánom.
Ha ennyiért lenne (egyáltalán lenne) TV-301, akkor az jobb lenne. De nincs.
Írtál már a Lite-ről tapasztalatokat korábban, csak nem találtam?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4418) Tin válasza #75912448 (#4416) üzenetére


Tin
veterán

jónak tűnik, de az ára is:D

olyan, ami esetleg hálózatot nem kezel (nem létszükség), és nem fogad belső vinyót (ez sem), de USB-n tud pendrive-ot, vinyót és dvd olvasót kezelni, nincs?

ezek az EGREAT cuccok (20e alattiak) közül melyik tudja ezeket?

(#4419) TCr válasza salapp (#4417) üzenetére


TCr
veterán

Popcorn A-210-em van. :)
Nincs és nem is volt Lite 53D-m.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4420) #75912448 válasza Tin (#4418) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem írtál árat :D

...opcionálisan lehessen bele vinyót rakni ... Ha ez fontos, azért fizetni kell.
Egreat-ok vannak olcsón, de én jó szívvel nem tudok ajánlani ilyen típust, talán a többieknek van tapasztalata.

Ha mégsem kell a hálózat+belső HDD, akkor kismillió lejátszó szóba kerülhet.

(#4421) Tin válasza #75912448 (#4420) üzenetére


Tin
veterán

igazából mindegyik szar, a márkásak is csak pár évet bírnak, és annyit változik a világ, hogy nem látom értelmét belevágni egy drágább cuccba, mert ha lecserélem a TV-t 1-2 éven belül, akkor feleslegessé válik, hiszen a TV-kben már ma is vannak médialejátszók.

így inkább árra optimalizálnék, NAS-om nincs, az asztalit felesleges a file share miatt bekapcsolva tartani, ezért a cél csak annyi, hogy a sok-sok dvd-met lejátssza, és tudjon pendrive-ról is lejátszani, plusz ugye a komponens kimenetet is tudja mert a TV csak RCA-t fogad.

valaki nem tudja, hogy az egreat-ek komponzit kimenete milyen minőségű? scart átalakítóval milyen lesz a kép? nem lesz nagyon gatya minőségű?

(#4422) salapp válasza TCr (#4419) üzenetére


salapp
addikt

Ja, megtaláltam a kollégát, csak ő is kék gomba
Még mindig áll, hogy a-210 érdekelne 45-ért :)
Köszi!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4423) Gulyopapa válasza salapp (#4422) üzenetére


Gulyopapa
addikt

55-ért vegyél vadi újat ... én is így tettem :)

(#4424) salapp válasza Gulyopapa (#4423) üzenetére


salapp
addikt

Pedig asszem Te is erősen be-Lite-oztad magad korábban... erre mégis a-210...hmmm
hát, én is így vergődök, közben meg jóárasítják a dolgokat az eur-árfolyam reptetésével.
Keresem, hogy miért érné meg a 210-es 13-mal többért, mint a Lite, de még nem vagyok meggyőződve.
Igazság szerint ott 42K-ért a Lite (nincs 3.0 slave, nincs koax. digit., nincs bd-iso (?), viszont van stabil lejátszási képesség, remélhetően van normális fw-támogatás), PlayonHD2 46K-ért (ahol tutti-frutti a csatlakoztathatóság, de nem tudom, itt milyen a fw-ügy meg az általános minőség), a-210 55K-ért (egyedül itt hiszem el, hogy minden együtt van, és annyi boldog tulaj "csöpög" róluk mindig) a gondom, nem látom az ár/érték arányt át. Hogy a fenébe lehet így dönteni? És biztosan nem vagyok ezzel egyedül.
Lehet - számomra - könnyebb lenne, ha lenne már TV-301 a piacon, mondjuk 45K-ért, a legújabb sigmás chippel...

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4425) TCr válasza salapp (#4424) üzenetére


TCr
veterán

Én is így voltam vele, bár én a 68k-s Dune D1-ről indultam visszafelé...

Később megelégedtem volna a kis Lite 53D-vel is, de engem "elriasztott" az, hogy csak 2,5"-os HDD-t lehet beletolni. Abból egy 2 Terrás annyira nem (volt) olcsó, kb. ugyan ott lettem volna árban (sőt...), mint a Popi A210 + 2 TB 3,5".
(Más kérdés az, hogy az áradások miatt most a 3,5"-os HDD-k is kurvadrágák)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4426) salapp válasza TCr (#4425) üzenetére


salapp
addikt

Nekem már van egy 1TB és egy 2TB samsung story és story plus, úgyhogy a lejátszóra kéne koncentrálni, belső vinyó most nem kéne (illetve, ha olyat veszek, amibe lehet tenni, és bizonyos funkciókhoz kell a belső vinyó, akkor van néhány kisebb belső elfekvőben, amit beletehetek) De teljesen belekavarodtam már, a Lite nem tud bd-iso-t, ugye? és ahogy olvasom, a tv-301 se fogja tudni. akkor meg hótmindegy nekem, hogy mikor érkezik Agyarhonba. Az A.C. Hd2-ről rosszak a hírek?
A D1 volt az álom nálam is, csak közben pár lejátszónyi nem tervezett kiadás volt a kocsira, és muszáj reálisabb irányba menni. Pedig elvem, hogy minden házasságban élő nőnek jár évente két gusztustalanul drága lábbeli vagy táska (ki mire fixált), és minden ilyen férfinak évente két kütyü. Ebből nem engedek. Csak a keretből kell sajna.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4427) TCr válasza salapp (#4426) üzenetére


TCr
veterán

Így van, a Lite 53D nem tud BD ISO-t.
Playon HD2-ről nem tudok nyilatkozni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4428) Tomics válasza Tin (#4421) üzenetére


Tomics
addikt

Tvk médialejátszójára ne alapozz, még egy olcsó médialejátszó is nagyságrendekkel jobb mint egy beépített médialejsztó.

PH! addikt since 2004

(#4429) Warter válasza TCr (#4427) üzenetére


Warter
őstag

Tudtommal a BDISO-t lejátsza, csak menüt nem kapsz, tehát elkezdi lejátszani az általad kiválaszott m2ts fájlt vagy az elsőt számszerint.

(#4430) Minimoa válasza salapp (#4426) üzenetére


Minimoa
tag

Viszont a Netgear Neo 550-es tudja a BD-iso-t full menü támogatással. (38kHUF)

Ellenben nincs benne torrent.... :((

(#4431) Minimoa


Minimoa
tag

Ja, tegnap hazafelé bementem a "nemhülyékhez" és a "szakértőkhöz".

Hát....a média lejátszó kínálatuk kritikán aluli volt ("szakértőknél" a Hauser volt az ajánlott....), ennek megfelelően nem is értettek hozzá, úgyhogy gyorsan végezetem mindkettőnél.

Pedig úgy voltam vele, hogy megnéznék párat élőben....

(#4432) TCr válasza Warter (#4429) üzenetére


TCr
veterán

Te most 2 külön dologról beszélsz...

A BD ISO az a "valami.iso", 1 db BD lemezképfile, általában 45-50 GB mérettel.
Ha m2ts-ről beszélünk, az "csak" könyvtárszerkezetes BD, több különálló és különböző méretű fájllal.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4433) Warter válasza TCr (#4432) üzenetére


Warter
őstag

Jogos, rosszul fogalmaztam, lejátsza az ISO-t és a könyvtárszerkezetes verziót is. Még az Asus Oplay R1-em is lejátsza őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#4434) Gulyopapa válasza salapp (#4424) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az A 210 mellett az döntött hogy :
3,5-ös hdd megy bele
hálózatról kitünően lejátszik
hálózaton keresztül fel tudom tölteni a belső hdd-t
full BD menüt tud
HD hangot tud
jól használható Juke box
várhatóan jó FW frissítés
jól néz ki :)

(#4435) kormi0312


kormi0312
senior tag

Tudja valaki hogyan lehet a Transmission klienst telepíteni Dune H1-re?
ha igen, leírná a telepítési útmutatót? köszi előre is!

(#4436) TCr válasza Warter (#4433) üzenetére


TCr
veterán

Az Oplay R1 lejátssza a BD ISO-t?
Biztos nem DVD ISO-ról beszélsz? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4437) Warter válasza TCr (#4436) üzenetére


Warter
őstag

Biztos, ezt simán játszotta:
The.Mummy.1999.BD25.VC-1.DTSHD.HUN
De többel is próbáltam, szóval nincs semmi probléma vele. :P :D

(#4438) TCr válasza Warter (#4437) üzenetére


TCr
veterán

:C

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4439) Minimoa válasza Warter (#4437) üzenetére


Minimoa
tag

melyik fw-rel?

(#4440) erdoke válasza TCr (#4438) üzenetére


erdoke
titán

BD ISO-t sok játékos visz, de a legtöbb csak a fő filmet, a menüt és az esetleges elágazásokat nem kezelik.

A legjobb aláírás a héten

(#4441) Warter válasza Minimoa (#4439) üzenetére


Warter
őstag

Nekem a legutolsó van fent, de nézd meg az asus oldalán, ott látszik talán, hogy melyik frissítéssel került bele.

(#4442) salapp válasza Gulyopapa (#4434) üzenetére


salapp
addikt

Úgy olvastam külföldi lapon, hogy a tv-301 tudni fog bd-iso-t. ahogy számolom - ha addig nem jelentenek be egy-két újabb kormányintézkedést - kb. 43K-ban fog megállni. lesz rajta majdnem minden csati, ami kellhet, és 3.0 usb slave is van, ha tennék bele vinyót.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4443) Ance válasza salapp (#4424) üzenetére


Ance
őstag

Nem kívánnék nagy vitába szállni, de a Dune TV-301-ban található új sigma chip nem olyan jó, mint a régebbi Popcorn A-210-ben lévő sigma chip.

A Dune-ben lévő új Sigma Designs SMP8670 700 Mhz-es CPU és a popcornban lévő régi Sigma Designs SMP8643 667 MHz-es CPU (mellesleg lebegőpontos segédprocesszorral kisegítve) összehasonlítását ezen link alatti .pdf fájl 4. oldalán láthatod. A későbbi oldalakon a jobban hozzáértőknek további kifejtés található.

Ha elolvasod, akkor láthatod, hogy más kategória a kettő, hiába újabb az újabb, a régi jobb nála. Nem is beszélve a körítésről:

A TV-301-ben 256MB memória és 128MB Flash memória van.

A Popcorn A-210-ben 512 MB DDR2 DRAM, 256 MB NAND Flash.

Ez azért eléggé jelentős különbség, ami később még jól jöhet a popcorn javára.

Összefoglalva, ha a Dune tv-301 45.000 forintnál esetleg drágább lesz, akkor én személy szerint a popcornt választanám.

Nem vagyok a popi ügynöke, sőt, csak választottam volna azt, mert nem volt annyi pénzem, így lett olcsóbb lejátszó belőle. Amíg azomban azt gondoltam lesz rá pénz, addig a fenti volt az álláspontom, így gondoltam leírom.

(#4444) #75912448 válasza salapp (#4442) üzenetére


#75912448
törölt tag

De mit értesz BD ISO alatt? Úgynevezett BD Lite a 101 és a 301 is. A menüt nem, a filmet játsszák az ISO-ból.

(#4445) szucsinka válasza #75912448 (#4444) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem ez van odairva:Blu-Ray ISO: Yes. BD Profile 1 + BD-Lite mit jelent akkor lejátsza?

(#4446) salapp


salapp
addikt

Elegem van.
Akárhogyan csűröm-csavarom, a-210
ez a JÓ
55K, francba is
de utálok megbánni egy döntést (nem sok ilyen volt életemben)
és tudom, hogy ez alatt mindegyiket megbánnám

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4447) #75912448 válasza Ance (#4443) üzenetére


#75912448
törölt tag

A médialejátszó rendeltetésszerű használatához (azaz lejátszónak használni, nem minden elképzelhető másra) bőven elegendő a 256MB memória és 128MB Flash. A duplája pont ahhoz kell, amiben a nagyobbak többet tudnak.

(#4448) Ance válasza #75912448 (#4447) üzenetére


Ance
őstag

Bocsánat. Igen, így van, csak nem fejtettem ki jobban.

Ez nem a médialejátszáshoz kell, hanem a kiegészítő szolgáltatásokhoz. De úgy gondolom azoknál nagyon jól tud jönni. Mondjuk van hely nagyjából az összes kieg. telepítésére.

(#4449) #75912448 válasza szucsinka (#4445) üzenetére


#75912448
törölt tag

Filmet igen, menüt nem. De mit akartok nézni a media playeren, filmet vagy menüt? Nekem az az első, hogy a menüt játszó készüléken kikapcsolom a tetű lassú menükezelést, hogy egyből a filmet játssza. Egy esetben lehet szerepe, ha interaktív vagy ilyesmi tartalom van a filmhez.

(#4450) Tomics válasza salapp (#4446) üzenetére


Tomics
addikt

+1.

Nekem is ezt kell vennem :O ;]

PH! addikt since 2004

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.