Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) halengargy


halengargy
csendes tag

sziasztok !

Orion dvd 3600-as lejátszó kezel 32Gb-os pendrive-ot ?

köszi

(#3652) jpeetr válasza Integra (#3650) üzenetére


jpeetr
aktív tag

egy valami van még ami fura, néha egy ezred másodpercre megröccen, megragad a kép

Ne 24Hz-re tedd, hanem 50/60/24-re, akkor automatán választja ki a filmhez illőt.
Ha nem megfelelő, akkor szokott ricegni. Nekem legalábbis ez volt a megoldás szintén DUNE-n :)

(#3653) erdoke válasza Integra (#3650) üzenetére


erdoke
titán

Tedd vissza Auto-ra a képfrissítést, szerintem valami a fix 24p-vel nem stimmel.

A legjobb aláírás a héten

(#3654) Integra válasza jpeetr (#3652) üzenetére


Integra
titán

átraktam, még picit mintha most is megcsúszna egy egy izmosabb jelenetnél.
a planet earth 1 részét (pole to pole c. rész) próbálgatom, amin nagyon jól látszik az elején ha megakad, 43mbit/s max sebességet ír ki hozzá a madaras résznél.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3655) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy tud-e valaki olyan médialejátszót, amin van analóg 5.1-es audio kimenet? Én eddig kettőt találtam: Egreat S7A és Dune HD Duo. Az utóbbi jó volna, de hát elég borsos az ára. Ezeken kívül létezik még ilyen? Társasházi lakásban feleslegesnek tartok kiépíteni egy komolyabb erősítővel megtámogatott hangrendszert, ezért megelégednék a jelenlegi Logitech hangszóróimmal, ha rá tudnám kötni a lejátszóra.
Előre is köszi a válaszokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3656) erdoke válasza Integra (#3654) üzenetére


erdoke
titán

Akkor az vas probléma. Sajnos a régebbi generációsok között nincs nagyságrendi különbség. Majd az újak.

A legjobb aláírás a héten

(#3657) Integra válasza erdoke (#3656) üzenetére


Integra
titán

vas? ennek nem szabadna ilyet csinálnia már, még ekkora igénybe vett sávszélesség esetén sem szerintem. :F
betolom még a kapott bluray demot, hogy azzal mi van. még próbálgatom a különböző filmeket, mert szerintem ez tömörítés kérdése is, ha hdd-ről nézed a filmet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3658) Warter válasza Integra (#3650) üzenetére


Warter
őstag

Kösz az infót, erre számítottam én is, de én mindenképpen meg akarom várni a következő generiációs maxot vagy egy popcorn c300-at. Bár lehet, hogy a300 lesz belöle, ha sokat tökölnek vele. Egyébként nekem is R1 van, kb elsők között vettem meg kb 2 éve. Ja és nálam is erősítőre van kitólva hdmivel, szóval hasonló cípőben járunk, bár nalam csak egy 42-es lcd tv teszi a dolgát. :)

(#3659) Integra válasza Warter (#3658) üzenetére


Integra
titán

magamnak én is megvárom az új dune-t, de anyumnak már semmi sem működik rendesen, crt tévével (plazma is most jön neki), képzelheted, szegény már az adások felét nem látja, tönkrement dvd lejátszó etc... ez tökéletes lesz neki, és nekem is megkönnyíti az életem, mert csak kihúzom a hdd-met, nála bedugom és nézheti, tudod milyen szívás szülőknek filmeket intézni?!?!? :DDD
most még azt kell megtudnom,hogy be tudok e lépni a dune-be neten keresztül a laptomomról, ha valamit meg kell csinálnom rajta vagy sem.
és ami nekem absz pozitív csalódás a max-ban, hogy nagyon könnyű kezelni, minden gond nélkül kezelni fogja. sokkal rosszabbra számítottam titokban..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3660) Warter válasza Integra (#3659) üzenetére


Warter
őstag

Már megint az egy cípő, bár én inkább tv-t cseréltem anyámnál. Kapott egy 82-es sony lcdtv-t, aztán azt tud lejátszani ezt-azt. Igaz filmeket ő nem nagyon néz, inkább a tvzik meg képeket néz. Szóval mindenhol kicsit mások az igények. Mondjuk a 72-es ezer éves grunding crt után nagy konraszt volt a sonyt nézni. :)

(#3661) Integra válasza Warter (#3660) üzenetére


Integra
titán

:)
ez csak az stage1, stage2 a műholdas rendszer teljes újra szerelése és telepítés lesz.. tiszta matrix lesz neki, befogja majd a fél világot :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3662) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Milyen lejatszot ajanlotok max. 30k keretig?
Foleg mkv-k mennenek rajta kulso ill. belso hdd-rol, ritkabban pedig BD25-50 m2ts dolgok.
TV-m Panasonic 50V20E.
Elore is koszonom a segitseget. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#3663) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok! Hasznalt mediaplayert szeretnek venni 20k bol. Ami fontos, hogy filmbol mindent vigyen, zenebol, FLAC, AUDIO es MP3 MP4 -et vigye. Szeretnem ha vezetekesen a router-hez lehetne csatlakoztatni, hogy minden gep elerhesse a rajta levo tartalmakat (1 vagy 2 gigas 3,5 vinyot szeretnek bele) , es lehessen rola torrentezni (Hozzatennem, hogy muszaki analfabeta vagyok, szoval mindezt nezei juzer felhasznaloi feluleten)

Mit ajanlottok, melyik tipusokban nezelodjek, es melyeket keruljem el ? :R

Ja- a TV az LG55LD650 - az erosito pedig DENON 13006 - szoval a hangot optikai kabelen, a kepet pedig HDMI-n szeretnem kuldeni

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#3664) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

ASUS O!Play HD2 arban van jobb alternativa? :)
Ugyertem, van olyan amit jobban megeri megvenni abban az arkategoriaban?

Koszi a valaszt!

ovecs: WDTV live vagy O!play HDP-R1/R3
Gondolom teras vinyo akart lenni, akkor viszont HD2. de az nem 20k. ha jo a kulso HDD, akkor a fentiek! :)

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3665) Integra


Integra
titán

kikpacsolt állapotban miért nem áll le az oldalsó hűtő ventillátora a dune-nek?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3666) ovecs válasza Neil Watts (#3664) üzenetére


ovecs
senior tag

Ami nkem eddig szimpatikus, az A.C. Ryan PlayonHD - ez miert jo/nem jo, a tobbi amit ajanlottal miert jobb/rosszabb ? Koszi :R

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#3667) #75912448 válasza Integra (#3665) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én is Dune-t fogok venni, de kezdek megijedni :D Eladtam az előző AC Ryan HD Mini2-t, amivel semmi gond nem volt. Olyan folyamatos volt a 24p és egyébként a film lejátszás, hogy öröm volt nézni.

(#3668) Integra válasza #75912448 (#3667) üzenetére


Integra
titán

szerintem még simán elrontok valamit a beállításokban, mert ennek röhögve kéne vinnie mindent, szóval simán lehetek én a szűk keresztmetszet. :) még nagyon új nekem is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3669) Neil Watts válasza ovecs (#3666) üzenetére


Neil Watts
veterán

Haaat... azt ugye tudod, hogy az meg veletlenul sem 20k, hanem 28. :) Szerintem dobj hozza egy kicsit, es vegyel egy Asus O!Play HD2-t, azon ok(ok)nal fogva, hogy:

- jobb a menuje
- lehet vele torrentezni (pipa)
- normalisan kezeli a vinyokat, asszem be is lehet epiteni (ez passz :F)
- normalisan lehet NAS-nak hasznalni
- gyors

Mit mondjak meg? Ja igen: oda moddolod ahova akarod, meg akar komplett webszervert is rakahatsz ra :D

Elnezest az ekezethiany miatt!

Udv. core2

(#3670) #75912448 válasza Neil Watts (#3669) üzenetére


#75912448
törölt tag

PlayonHD-t venni nem sok értelme van, már rég megjelent a nagyságrendekkel jobb HD2 és Mini2. Mindent figyelembe véve, véleményem szerint az O!Play HD2-nél jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#3671) Warter válasza Neil Watts (#3669) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem meg HD2-t ne vegyen, inkább playonhd mini2. Túl sok baj van sajnos a HD2-vel, főleg ha raksz bele vinyót, nagyon sokan panaszkodnak rá. Ráadásul ahhoz ha jól tudom nincs hackelt firmware, csak moservice. Torrentezni meg szerintem elég korlátozottan megfelelő. Aki torrentezni akar média lejátszóval, az vegyen legalább poprcorn vagy dune.t

(#3672) #75912448 válasza Warter (#3671) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tökéletesen egyetértek. Aki csinosítgatni akar, gyönyörködni a menüben, moddolni, webszervert építeni és ki tudja milyen felesleges funkcióra használni, vehet O!Play HD2-t. Ja, és io errort nézni ;) Aki le akarja játszani a filmjeit hajtépés nélkül, vehet ryan hd mini2-t. Aki mindent a media playerével akar csinálni, az fizet érte és megveszi a popi-dune-t.

(#3673) TCr válasza #75912448 (#3672) üzenetére


TCr
veterán

Ez pontosan így van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3674) kano


kano
nagyúr

A WD TV Live lejátszó ára hirtelen megugrott 6-7k-val. A jó forint és a gazdasági politikánk. :K
Nagyon gondolkodom, hogy meg kellene venni amíg van 22k körül raktáron.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3675) Gulyopapa válasza kano (#3674) üzenetére


Gulyopapa
addikt

... inkább a tetű görögök miatt ... volt már 320 is az euro 2 éve ...

(#3676) gyiku válasza Gulyopapa (#3675) üzenetére


gyiku
nagyúr

lesz is megint annyi 2 heten belul :(

hüllő

(#3677) Gulyopapa válasza gyiku (#3676) üzenetére


Gulyopapa
addikt

*aszt lesz ... megnyugszanak a piacok mivel Papandreu lemondott és vélhetően nem lesz népszavazás ...

[ Szerkesztve ]

(#3678) kano válasza Gulyopapa (#3675) üzenetére


kano
nagyúr

Hagyni kéne a fenébe csődbe menni őket. De először ki kellene rúgni őket az EU-ból.

Az a baj, hogy nem tudom: várjak a WD TV 3-ra (ami a jelen állapot szerint lesz vagy 35k) vagy vegyek egy WD TV 2-t 23k-ért most. 35k-ért már biztosan nem veszem meg a hármat.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3679) gyiku válasza Gulyopapa (#3677) üzenetére


gyiku
nagyúr

le vagyok maradva. checkolom is. eleve idiotasag volt ez az egesz.

hüllő

(#3680) #09634560 válasza Gulyopapa (#3675) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre csak azt mondhatom: 2002-ben közel álltunk ahoz hogy Eurónk legyen a 2004-es csatlakozáskor, azóta kitolódott..

(#3681) kano válasza Gulyopapa (#3677) üzenetére


kano
nagyúr

A piacok lehet, hogy megnyugszanak, de attól még a forint sajnos ugyan olyan sz@r marad mint eddig. Az a legnagyobb baj, hogy az eurohoz képest is esett rengeteget a forint.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3682) Integra válasza #75912448 (#3667) üzenetére


Integra
titán

átállítottam most mindent automatára, maga választja ki a felbontást, a frekit etc.. gyönyörű, reccensé mentes. de ami szarul van kódolva/tömörítve azt így is szarul fogja lejátszani :) úgy tűnik van pár vacak filmem..

igazából ha manuálisan megadom neki az 1080p-t, akkor a 720p-t is erre akarja felkonvertálni lejátszáskor asszem, aztán még mosottabb lesz a kép, mintha hagyná 720p-ben.
ha jól rakom össze a dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3683) TCr


TCr
veterán

A vincseszterárak is durván elszálltak... :(((

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3684) kano válasza TCr (#3683) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, kb duplája lett minden.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3685) tobias40


tobias40
veterán

HiMedia HD560B-T

erről mi a véleményetek?
29.900-ért tudnám megvenni,ennyit megér?
Van vmi hátránya,hiányossága?

Üdv!

(#3686) Gulyopapa válasza kano (#3684) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Duplája ???
Mihez képest ???

(#3687) erdoke válasza TCr (#3683) üzenetére


erdoke
titán

Ma vettem 24-ért 1,5 TB-os külső WD-t, annyira nem vészes szerintem. Talan még holnap kapok 26e -15 %-ért egy 2 TB-ost is.

A legjobb aláírás a héten

(#3688) Ance válasza Gulyopapa (#3686) üzenetére


Ance
őstag

Arra érti, hogy pl. én 2 hete vettem 20.350-ért egy 2 terás samsungot, az most 36.125 forint.

Ehhez képest.

(#3689) Sala76


Sala76
csendes tag

Sziasztok!

Olyan játékos vásárlásán gondolkozom ami tudja az alább felsoroltakat:

- HD (DTS-HD, Dolby True HD) hangok lejátszása
- Beépíthető sata vinyó
- Torrentezés
- YouTube

Én az ASUS O!Play HD2 médialejátszót néztem ki ami jelenleg kb. 30 E ft körül van!
Mi a véleményetek, illetve mit javasoltok, milyen médiabox -ot érdemes venni ami megfelel az általam leírt elvárásoknak?
Üdv

(#3690) TCr válasza Ance (#3688) üzenetére


TCr
veterán

Pontosan.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3691) tigipuf válasza Ance (#3688) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ezerszer ki lett vesézve,nem csak a forint miatt szálltak el a HDD árak:[link]
Nem neked szántam,inkább azoknak akik nem hallottak volna erről a sajnálatos árvízről..

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3692) Gulyopapa válasza Ance (#3688) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én nem tudom hogy ti hol vásároltok de én 25k-ért kapok 2 TB-os WD-t ...

(#3693) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na, vásárlás előtt állok, és ezek maradtak:

Asus O!Play HDP-R1
Western Digital TV HD Live Media Player
Asus O!Play HDP-R3
A.C.Ryan Playon!HD2 Mini

FLAC-hez, FullHD filmekhez melyik ajánlott?
Melyik a legmegbízhatóbb, legjobb vétel most. :)
Rálehet ezekből valamelyiket venni eredeti, megvásárolt Blu-Ray filmek lejátszására? Úgyértem hálón kereszül tud valamit kezdeni a BD struktúrájával? Remélem ennek emlegetése még nem warez. :F

Szóval kérném abban a segítségetek, hogy most akkor mit vegyek? A WDTV csak WD HDD-kkel kompatibilis?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3694) Ance válasza Gulyopapa (#3692) üzenetére


Ance
őstag

Most még....mert olyan helyen vásárolsz, ahol még van a régi árukból. De majd felemelik ők is az árat (sőt már fel is emelte 5.000-rel).

Egyébként még az is lehet, hogy csak az árlistában szerepel, a boltban nincs.

Nézd meg mi lesz majd. Ez egy olyan hely, ahol gyorsan kipörög a raktárkészlet: LINK

És nézd meg az árgépen LINK

(#3695) gbors


gbors
nagyúr

én is kérnék egy kis segítséget - keresem a rövid életű OPlay Air utódját.

hasonló árkategóriában wifivel csak az Xtreamer Sidewinder 2-t látom (most 32e körül), van valakinek már ilyen? mik a tapasztalatok róla? esetleg alternatíva? tudásban pont elég, amit az OPlay Air nyújtott.

köszi!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3696) dh66e válasza Neil Watts (#3693) üzenetére


dh66e
veterán

"A WDTV csak WD HDD-kkel kompatibilis?"

Nem,szinte mindegy mivel eteted. :)

(#3697) salapp válasza #75912448 (#3672) üzenetére


salapp
addikt

Az AC Ryan HD mini 2-höz hozzá lehet az egyik usb-n kapcsolni külső optikai meghajtót? és arról lejátszani dvd-ket, dvix-et, ilyesmit?
Mert akkor lehet, hogy megválnék a felkonvertálós sony dvd-től meg a WD TV rev 1-estől, és vennék egy ilyen mini2-t

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3698) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na, közben lerendeltem egy Oplay HDP-R3-at, remélem jól döntöttem :) Dune-ra nem volt píz' :D

(#3699) Sala76


Sala76
csendes tag

Sziasztok!

Olyan játékos vásárlásán gondolkozom ami tudja az alább felsoroltakat:

- HD (DTS-HD, Dolby True HD) hangok lejátszása
- Beépíthető sata vinyó
- Torrentezés
- YouTube

Én az ASUS O!Play HD2 médialejátszót néztem ki ami jelenleg kb. 30 E ft körül van!
Vagy esetleg még mi a véleményetek egy Dune HD Lite 53D WiFi lejátszóról?

Üdv

(#3700) #75912448 válasza salapp (#3697) üzenetére


#75912448
törölt tag

Úgy tudom lehet, de nem mindegyikkel kompatibilis. Kérdezz rá a topikjában, biztos használja így valaki.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.