Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) g@bo válasza tylerddd (#43249) üzenetére


g@bo
nagyúr

a 410-eshez képest jelentősen olcsóbb, az itt ott fellelhető 400-hoz képest nem...

gondolom némi butitáson átment a vten, nekem a proci piszkálja a szemem / egymagos cortex tablettel már szivtam, utálom, a legcsövesebb 2 magos is rugalmasabb /

(#43252) devil-k válasza g@bo (#43251) üzenetére


devil-k
nagyúr

Állítólag a 4K-s videókkal is boldogulni fog, szóval aggodalomra semmi ok. (?)

- mozi bolondéria -

(#43253) Mezga Aladár válasza devil-k (#43252) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azzal lehet, és a gui? :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43254) devil-k válasza Mezga Aladár (#43253) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sok nyitott kérdés van még itt szerintem. :U

- mozi bolondéria -

(#43255) g@bo válasza devil-k (#43254) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem véletlenül olcsóbb.

ok, nem lehet vinyót szerelni bele, de gyanitom, hw oldalon is történt kurtítás.

(a cortex mag megjelenése nálam már az, úgy gondoltam a sigma önállóan fejleszt és célhardvert... erre betolták a tabletvilág egymagos szutykát, najó, azért valamit tud... de olcsó)

(#43256) djnice válasza tylerddd (#43249) üzenetére


djnice
veterán

Nagy megjelenítő esetén még a VXP nélküli Sigma chipnek is láthatóan szebb a képe mint a Realteknek. A felső kép egy RTD1186, az alsó egy SMP8675 chipes lejátszóé, 1080p24 esetén 2x-es nagyításban: [link]

(#43257) tylerddd válasza djnice (#43256) üzenetére


tylerddd
veterán

Jó ez a kép, viszont részemről annyira hangyafa**nyi különbséget vélek felfedezni, h nem mondanám egyiket sem jobbnak a másiknál.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43258) harylmu válasza djnice (#43256) üzenetére


harylmu
őstag

ha mozgókép esetén vakteszten megmondod melyik-melyik emelem kalapom :)

(#43259) djnice válasza tylerddd (#43257) üzenetére


djnice
veterán

A kontúroknál a piros "szellemkép" elég feltűnő, persze ha már egyszer észrevetted :)

(#43260) saw1114


saw1114
tag

Üdv!az első generàcios wdtv live mekkora külső hdd tud kezelni max?most akarok hdd venni csak nem tudom melyik legnagyobb amit kezel még.előre is köszi

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#43261) lemmy9


lemmy9
őstag

Az A-410 PRO-ról tudni valamit?

Szerintem!

(#43262) Mezga Aladár válasza lemmy9 (#43261) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aha meglebegtették. Szerintem soha nem lesz sorozatban gyártva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#43263) lemmy9 válasza Mezga Aladár (#43262) üzenetére


lemmy9
őstag

Azt tudom. Kár érte, jónak tűnt.

Szerintem!

(#43264) Geri8


Geri8
tag

Hi.
Van egy WD TV Live Streaming lejátszóm és sajnos gondjai akadtak a régebbi WD külső 3,5"-os 1,5Tb-os merevlemezzel. Csak gondolkozik hosszasan, de megnyitni nem tudja.
Mit nem szerethet rajta?
Gondolom adhatom el, csak ne olyat vegyek újat amit szintén nem akar kezelni.

(#43265) Gaben360


Gaben360
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Vettem egy popcorn a300-at a minap,minden szép és jó,de a pc-m nem ismeri fel usb-n keresztül,így nem tudok másolni semmit!Mi lehet a probléma?
Kell valami külön program?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#43266) kaszaf válasza Gaben360 (#43265) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Az USB3.0 slave kábellel dugod rá? Úgy tudom csak azzal csatlakozik. Valamit ext2-re vagy ext3-ra formázza a vinyót így megfelelő oprendszer nélkül nem látsz rajta semmit.

(#43267) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Médialejátszómmal (HDP-R1) kapcsolatos kérdésem volna, hátha itt valaki tud segíteni. AZ a gondom, hogy egyszerűen nem érem el a lejátszóról hálózaton a megosztott dolgokat, mert felhasználói azonosítót, jelszót kér. Régen gond nélkül működött Win 7-el, aztán nem tudom miért, mi történt (talán egy alaplapcsere után) elkezdte ezt. Nem is nagyon tudtam vele mit csinálni. Most a gépen elég nagy hardvercsere volt, Win 8.1 ment fel, mindent megosztással kapcsolatos dolgot beállítottam, de ugyanaz van :( Van valakinek ötlete? Esetleg a vírusírtó/tűzfal kavarhat be? (AVG Internet Securitym van)

(#43268) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

2 lejátszót néztem ki:

Dune HD TV-102W-T2
Mede8er MED600X3D WiFi

A 3D nem érdekel, ennek tudatában kérnék tanácsokat. Régebben nagyon Dune párti kommenteket olvastam, de mostanában olvasgatva inkább a med600x3d a favorit lejátszó ebben az árkategóriában. Jól látom-e, ha igen miért, ha nem, miért nem?

Még egy technikai kérdésem is lenne, ahogy látható, a wifis modellt linkeltem, mert nekem van 2 külső vinyóm amiken filmeket tárolok, ezt rá tudom dugni a lejátszóra, de pl. a sorozatok friss részeit a gépem merevlemezén tárolom. Kérdésem az, hogy milyen szoftver és/vagy hardver kell ahhoz még pluszban, hogy erről a vinyóról is le tudjam játszani a videókat, ha a lejátszó és a gép ugyanazon hálózaton vannak? Jelenleg PC-m van, de a jövőben lehet, hogy egy mac fogja váltani, a kérdésem erre az esetre is vonatkozna.

A válaszokat köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43269) polgcsabi válasza devil-k (#43247) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Akkor mit ajánlsz 30k-körül?

(#43270) g@bo


g@bo
nagyúr

hi urak

popcorn vten-ről olvasott már valaki infót? kicsit félek tőle, bár jó áron megvehető lenne.

esetleg érdemes lenne levadászni elfekvő 400-ast? :R

az megint mellékes kérdés, milyen létjogosultsága van a 80-100 ezres lejátszóknak akkor, ha a tévében lévő médiaplayer /fapad extra/ is letolja a full hd filmeket, 2.0 de elégséges hanggal... :U

(#43271) BBéci válasza g@bo (#43270) üzenetére


BBéci
titán

Az asztali médialejátszók kép- és hangminősége, kezelhetősége, szolgáltatásai, fájl-kompatibilitása messze meghaladja a tévékbe épített, filléres (pár dollárcentes) vackokét.
A VTEN-ről többen írtak az utóbbi napokban, azokat bizonyára olvastad, mielőtt feltetted a kérdésedet, többet senki nem tud róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43272) kabar válasza g@bo (#43270) üzenetére


kabar
senior tag

Fentebb egy páran már fogalmaztak meg érzéseket a Vten-nel kapcsolatban. A TV-ben levő MP nem csak 2.0-át ad, tehát annyira nem fapados, pontosabban nem ezért fapados szerintem. A TV-be integrált player nekem a WD Live Streaminggel sincsen pariban, nemhogy a dupla tripla áron levők...
Bocsánat, BBéci már megfogalmazta helyettem, tudományosabban.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#43273) Petykó78 válasza g@bo (#43270) üzenetére


Petykó78
tag

Popcornéknak a firmware nem az erősségük, pár frissítést meg toldozást-foltozást meg kellene várni vásárlás előtt

Erről jut eszembe. Tegnap elvesztettem a szüzességem. Tavaly november óta tegnap megtörtén az első fagyi A400-nál. Egy stop gomb aztán ottmaradt a stáblistánál, csak az áramtalaníts segített. Most már én is beállhatok a sorba:)

[ Szerkesztve ]

(#43274) lemmy9


lemmy9
őstag

(#43275) Dorian válasza Petykó78 (#43273) üzenetére


Dorian
félisten

Reméljük nem fájt nagyon ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43276) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
Ebayen találtam 16G M8 Amlogic S802 Quad Core Smart TV Box teljes médialejátszó egységet. Kérdezném, hogy milyen ROSSZ tuljadonságai lehetnek egy ilyennek, miért NEM ez a legjobb megoldás. :)

Denon X3000-re lenne kötve, plazma 50"-on nézném. Fontos a 24p és a HD hangrengeteg, a közel tökéletes hang.
Jelenleg egy med600x3D a lejátszó, de sokmindenben nem értünk egyet. Kezelés, kompatibilitás, reszponzivitás. Bár a minősége tényleg jó.

Legalább azt a minőséget tudja adni ez?

Üdv,
Sanyi

(#43277) djnice válasza skoos (#43276) üzenetére


djnice
veterán

Ha találsz rá natív Openelec-et, akkor 24p OK, HD hang nem fog átmenni, és a felkonvertálás minőségével is vannak gondok: Amlogic vs. Dune HD Connect

[ Szerkesztve ]

(#43278) g@bo válasza BBéci (#43271) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem most /2 éve/ wdtv live streaming lejátszóm van, összességében minden igényem kielégíti a masina, lejátssza amit kell, kitolja a hangot 2.0-án.

szóval egy 70-100 ezres médialejátszó / a400 v a410, dune 3d / nem tudom milyen minőségbeli javulást hozna ehhez képest, nyilván a wdtv -is- kényelmesebb megoldás mint a tv saját lejátszója, gyanítom sokoldalúbb és valamivel erősebb is. 40" 3d samu tévén lesem, no 4k.

de összességében kicsit sajnálom a "felárat". nem tudom, a tévézés élményét egy pop a400 /76000 huf ahol még van, vagy a410 94000 huf.../ mennyivel dobná azt meg.

élesebb kép? mert akkor még egy drága szemüveg is kelleni fog.

tartok tőle, hogy utólag kicsit sajnálnám a kiadást... wd is letolja a bd filmeket, ahogy kell. :U

ti miként vagytok ezzel?

(#43279) Warter válasza g@bo (#43278) üzenetére


Warter
őstag

Van bármi oka annak, hogy le akarod cserélni? Ha nincs, akkor használd amíg meg nem döglik.

(#43280) skoos válasza djnice (#43277) üzenetére


skoos
őstag

Szia, köszi a segítséget!

Milyen felkonvertálás? Kisebb videó anyagok FHD-ra nagyítására gondolsz?

Az EBAY LAPON (bár simán lehet kamu, ismerem a rendszert) jelen van a TrueHD, meg minden mi szem szájnak...

[ Szerkesztve ]

(#43281) devil-k válasza polgcsabi (#43269) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó kérdés. Most leginkább várnék még egy kis időt amíg megszületnek az első valós tesztek az új lejátszókról.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43282) djnice válasza skoos (#43280) üzenetére


djnice
veterán

Igen, pl DVD-k full HD-re konvertálása. Papíron lehet bármit írni, ha utánaolvasol láthatod hogy senkinek sem működik a TrueHD passthrough.

(#43283) Dragon27


Dragon27
senior tag

Megrendeltem a Popcorn Hour VTEN igen kíváncsi leszek,. mint első média lejátszó :)
Remélem amire megérkezik addigra a meglévő Dolby TrueHD hangprobléma megoldódik, új gépeknek mindig vannak Firmware gondok de szerintem 1-2 frissítés és megoldódik :DDD

(#43284) devil-k válasza Dragon27 (#43283) üzenetére


devil-k
nagyúr

Max. visszaküldöd 14 napon belül ha nem jön be. ;)

- mozi bolondéria -

(#43285) Dragon27 válasza devil-k (#43284) üzenetére


Dragon27
senior tag

szerintem annyira nem nyúlok mellé ezzel a gépel. A beépített tv lejátszótól magasabb minőséget kapok ....
van képjavító funkció RX-V675 ezt érdemes használni vagy közösen a médialejátszóval ez már zavaró?

(#43286) BBéci válasza g@bo (#43278) üzenetére


BBéci
titán

Egyik fórumtársunk cserélt WD TV-t, MED600-ra és egyértelmű kép- és hangminőség javulásról számolt be.
De ennek fényében: "összességében minden igényem kielégíti a masina", nem látom okát annak, hogy másik lejátszót vegyél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43287) Ispy válasza g@bo (#43278) üzenetére


Ispy
veterán

A wd tv nem tud valós 3D fájlokat lejátszani és nem tudja kezelni a true HD hangokat, nem tud netről leszedni feliratot és a jukeboxa is kicsit fapados. Ha ezek közül egyik pont sem izgatott fel nagyon, akkor felesleges cserélni, egyébként meg med 600-as ezeket tudja. Én anno mikor lecseréltem nem emlékszem mellbevágó képminőség javulásra (igaz nem is kerestem különbségeket).

Egyébként minél kisebb a megjelenítő mérete, annál kevésbé jönnek ki a lejátszók közti képminőség különbségek.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43288) dgyuri0123 válasza Ispy (#43287) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem is volt WD TV Live Streaming--em, nálam sem volt mellbevágó a képminőség javulás Med600-ra váltáskor inkább "csak" egyértelműt mondanék helyette, ugyanúgy mint a hangja, ami még DD-nél is határozottan jobb volt.

Majd elfelejtettem, a WD is tudja aktuális fw frissítés után a HD hangokat.

Manual 230. oldal. ;)

MP3
MP2
WAV/PCM/
LPCM
Dolby Digital**
Dolby Digital
Plus
Dolby TrueHD
DTS-HD
FLAC
WMA/WMA
Pro
AAC
DTS****
OGG Vorbis
AC3
APE

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43289) dh66e válasza dgyuri0123 (#43288) üzenetére


dh66e
veterán

DTS HD MA,vagy az lenne a DTS HD?
Egyébként ezek szerint nagyon sokat fejlődött pár év alatt a support ha ilyeneket javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#43290) dgyuri0123 válasza dh66e (#43289) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen.

3D-n kívül szinte mindent tud a WD. Nagyon jó ár/értékű lejátszó szerintem. Én is csak akkor cseréltem, mikor 50"-ra nőtt a plazmám.

"csak a zene van"

(#43291) Ispy válasza dgyuri0123 (#43288) üzenetére


Ispy
veterán

Az azért jó :C Igaz én alapvetően a 3D miatt cseréltem, ugye azt még mindig nem tudja ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43292) g@bo válasza Ispy (#43291) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor lehet kár ugrálnom, a wdtv streaming még mindig pöpec kis jószág, ha jól láttam a 80 ropis dune 303 ban sincs sokkal izmosabb proci, vagy durvább tudás.
vannak itt pofátlan árazások.

dune 3d /104k/ tetszetős, van kijelzője ami zenelejátszásnál -is- jól jönne.

pop a400 kifutott, a 410 ára brutális.... 4 wdtv ára. :R

ha jól láttam pop vten ben lévő /sigma/ cortex majdnem annyival gyorsabb a wdtv mips74es csipjénél, amit a magasabb órajel indokol. single core mindkettő.

mali400 és valami vr gyorsító díszeleg bennük.

azért egy a410 est megmentenék 70-80k körül, max. :U mielőtt eltűnnek.

(#43293) djnice válasza g@bo (#43292) üzenetére


djnice
veterán

Ha DVD-ket vagy 1080i-s Bluray koncerteket is nézel, akkor érdemes cserélned, különben nem.

(#43294) Petykó78 válasza Dorian (#43275) üzenetére


Petykó78
tag

Nem nagyon, mert az egész egy pillanat alatt történt :)

(#43295) liszi70 válasza dgyuri0123 (#43288) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na! Ez igazán dicséretes! Még inkább ajánlott lett a kis WD. A HD hangok támogatásával még jobb lett az ár-érték aránya. :K

(#43296) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy általában milyenek az Android médiák?
[link]

(#43297) g@bo válasza liszi70 (#43295) üzenetére


g@bo
nagyúr

ár/érték? már nem is lehet kapni. vagy tán ez? [link] máshol nem nagyon látom, ennyi pénzért még korrektnek is nevezném. pop vagy dune 80-100k árai elég meredekek. :F

wd is tolhatna valami újat, ilyen árak mellett lehetne piaca. nem beszélve arról, hogy fw irogatásban se olyan rosszak.

(#43298) liszi70 válasza g@bo (#43297) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, így van, ez a ráncfelvarrott új változata.

(#43299) dgyuri0123 válasza liszi70 (#43295) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Számomra mindig is etalon volt az "olcsóbb" lejátszók között. Ha nem vettem volna 50"-os tv-t, biztosan nem cserélem le, főként, mert a 3D egyáltalán nem érdekel, olyannyira, hogy egy db sincs belőle. Pedig lassan 2 éves a Med600-am. :K

"csak a zene van"

(#43300) envagyok válasza liszi70 (#43295) üzenetére


envagyok
veterán

Ha vkit érdekel,fent van hardverapro-n az újszerű kis wdtv live hd-m. Tényleg mindent tud, hd-s hangok, kadenciahelyes lejátszás, lan port, alternatív szoftverrel letöltés, stb..

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.