Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) lemmy9 válasza Patice (#42600) üzenetére


lemmy9
őstag

Oppo 105-öm van CWF-el, ami leírtaknak megfelel.
De kíváncsi lennék, ha kivenném a pénzt belőle, van e alternatíva féláron, amiről esetleg nem tudok.
Képben vagyok én is abban amiket írtál, és köszi.

Szerintem!

(#42602) Patice válasza lemmy9 (#42601) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor szerintem maradj az Oppo-nál. Ugyan még nem hallottam, de nemsokára remélem összejön és el tudok menni robi-k-hoz és összevethetjük a HTPC-mmel. :))

Bár én nem 200-ból építettem, de zene esetében ott lesz mögötte egy Bladelius USB DAC, ami szintén nem 2 forint. :))

HTPC-t csak akkor ajánlanám, ha nem gond a szoftver reszelése, sok-sok próbálgatás és van hozzá érzéked/érdekel a téma. Ha ez nem tetszik, akkor maradjon csak az Oppo. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42603) robi-k válasza lemmy9 (#42601) üzenetére


robi-k
őstag

OPPO-ra van komoly hardver tuning is.

És nem csak az Audiocom-os tuningra gondolok (ami árban igazi horror), hanem félig-meddig DIY megoldásra.
Pl. be lehet építeni az Audiocom-hoz hasonló, de jobb és funkcióban is többet tudó StreamLock nevű, ReClock funkcióval rendelkező áramkört, a kapcsolóüzemű tápegységet ki lehet cserélni toroid trafós lineáris tápra, és a DAC-ban ki lehet cserélni a kondikat Elna Simlic típusú kondikra.

(#42604) SSwwyy


SSwwyy
újonc

Sziasztok!

Előre is szeretnék bocsánatot kérni, én telefonokban vagyok jártas inkább, azonban mint a család technikai guruja kénytelen vagyok nyakamba venni a TV nézés problémáját. Hiába böngészek, mindig csak új dolgokat találok és elveszek a rövidítések között. :D

Szóval a következő a helyzet. Adott egy otthoni wifi router (BELKIN N1) valamint egy halom számítógép és telefon, de ami a legfontosabb, egy régi LG plazma TV egy küldő vinyóval és egy WD médialejátszóval, ami alig tud valamit, mert szegény nem mai darab. A cél az, hogy akár hálózaton keresztül is, de akár csak a vinyóról, de lehessen filmezni, feliratokat leszedni esetleg juke box-ot használva, mert kedves őseim nem mindig néznek utána, hogy milyen film van feltéve és szívesebben kapnak kész opciókat a szemük elé. A TV HD ready, de elképzelhető, hogy lassan egy HD TV-re váltanak. Hang szempontjából végülis nincs semmi extra követelmény, van egy Genius fadobozos aktív hangszóró, az igen kellemes.
Én zöldfülűként arra gondoltam, hogy egy androidos eszköz jó lenne, mert azon futhat akár az utorrent is és akkor akár oda is lehetne letölteni plusz ami a funkcióit illeti, az alkalmazások széles tárháza igen csábító.

Bocsánatot kérek levelem terjedelméért és informáltságom hiányosságáért. Iránymutatást is elfogadok, de konkrét ötleteket is várok. 50e Ft-nál nem szívesen mennék feljebb, de nyilván mint kütyü-mániás, képtelen vagyok határt szabni igényeimnek :D
Köszönöm az ötleteket előre is!

(#42605) skoos


skoos
őstag

Sziasztok! Egy jóbarátom tervez médialejátszót vásárolni, kicsit segtsetek nekünk.

Az elvárás 40Gb-os BD mkv-k akadásmesntes lejátszása. 3D nem fontos, de nem megyünk Dunának, ha van.

2 versenyzőnk van jelenleg:

Raspberry Pi2

M8 AmLogic

cirka 35 mindkettő.
Vélemény?

(#42606) dugesz77


dugesz77
őstag

Buta de hdmi-s tvhez mit ajánlanátok? Kizárólag annyit kéne tudnia, hogy egy Zyxel 310s Nas-ról kéne wifin keresztül filmeket lejátszania. És nem ártana ha egyszerűen lehetne kezelni (idősebb ember se akadjon el).

[ Szerkesztve ]

(#42607) anonym1s válasza skoos (#42605) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem pi2 van, errol tudok velemenyt mondani, a masikat nem ismerem.
40gb-os mkv nekem nincs, a 22-25gb-ost siman lejatsza, de meg a bd iso-t is. Illetve van amelyiknel csak a hang indul el, de ezek 3D BD iso fajlok, valoszinuleg a 3d miatt, mert azt nem tudja a kodi.
HD hangot nem tud, de ez csak akkor erdekes ha van hd erositod, valamint 3d-t sem tud, de ezen kivul csak jo tapasztalatom van vele.
A raspberry nagyon prima gep, es olcso, nem hiszem hogy megbannad.

Ilyen kit-et meg csak akkor erdemes venni, ha valoban szukseged van mindenre ami benne van.
Ha medialejatszonak hasznalod es a tv tudja a hdmi cec, akkor arra a billentyuzetre semmi szukseg, mert a tv taviranyitojaval mukodik.
Az a micro wifi adapter csak 150mbps amin meg a 720p is akad, arra megintcsak nincs szukseged.
Az en raspberrym a telefonom (galaxy s2) toltojevel hibatlanul mukodik, es csak 0.7A-es. Ha van otthon egy nem hasznalt micro usb toltod ami tud 0.7A-t, akkor arra a 2A-es adapterre sincs szukseg.
Ha van otthon egy nem hasznalt 1-2gb-os vagy akar csak egy 512mb-os micro sd kartyad, akkor az a 8gb-os kartya sem kell a kitbol, mert az openelec 300mb.
HDMI kabel sem kell ha mar van otthon.
Ez a kit kb 80 dollarbol kijon ha kulon veszel meg mindent
Azon kivul ha nem amerikaban elsz, akkor fizetni fogsz ra afa-t meg kezelesi ktsg-et, esetleg vamot is. Ezekkel egyutt mar joval tobb mint 35ezer ft lesz, ami szerintem mar igy is nagyon sok ezert a kit-ert.

En vettem a raspberryt, hazat, 300mbps wifit, 16gb kartyat, meg 1,5A-es telefon toltot, es ez 20ezr ft alatt megvolt. Kesobb derult ki, hogy a 16gb kartyat, es a 1,5A-es toltot feleslegesen vettem, mert a mar meglevo 2gb-os kartyam eleg neki, es a 0,7A-es telefon tolto is. HDMI kabelem is volt itthon.

[ Szerkesztve ]

(#42608) Patice válasza anonym1s (#42607) üzenetére


Patice
Topikgazda

Már nem azért, de ha málna, akkor miért nem a hazai hivatalos forgalmazótól veszitek? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42609) dgyuri0123 válasza Patice (#42608) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerinted egy málna lehet jobb, mint pl. a Med600?

Érdemes lehet lecserélni vajon?

"csak a zene van"

(#42610) liszi70 válasza dgyuri0123 (#42609) üzenetére


liszi70
nagyúr

Más kategória szerintem. Például a málna sem nem 3D-s, sem nem HD-hangos. Persze ennek megfelelően olcsóbb is.

(#42611) dgyuri0123 válasza liszi70 (#42610) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Aháá.

Kösz, akkor kilőve.
A 3D nem nagyon hiányozna, mer'hogy még 1-et sem láttam, :D sőt nem is érdekel, de a HD hangok mégiscsak jók valamire.

"csak a zene van"

(#42612) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#42611) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"de a HD hangok mégiscsak jók valamire"

Arra mindenképpen h., az userek zsebéből pénzt varázsoljanak ki. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42613) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#42612) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bizony járt nálam nem is egy erősítő, aminek a HD hangja legalább annyira rossz volt, mintha MP3-at hallgattam volna. :D

Abban teljesen igazad van, hogy sok esetben semmi értelme sincs, de szerintem van az az erősítő, amivel markánsan kihallod a különbséget a DD-hez képest. :K

"csak a zene van"

(#42614) Patice válasza dgyuri0123 (#42609) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jó kérdés. Egyik sem volt még a birtokomban, nem is tervezem, így nem tudok miről nyilatkozni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42615) dgyuri0123 válasza Patice (#42614) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz, Liszi imént felvilágosított a korlátairól, így már kieső.

"csak a zene van"

(#42616) anonym1s válasza dgyuri0123 (#42611) üzenetére


anonym1s
őstag

Egyet sem lattal, de tudod hogy nem erdekel. Profi vagy.
A hd hang meg szerintem is arra jo amit Mezga ir.

(#42617) BBéci válasza anonym1s (#42616) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jó a HD hang, csak megfelelő házimozi rendszer kell ahhoz, hogy érvényesüljön. Élből elutasítani durva hiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42618) Mezga Aladár válasza BBéci (#42617) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mondj egy összeget?
Nem tudsz elég alacsony összeget mondani, miután a málnáról volt szó mint mp.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42619) BBéci válasza Mezga Aladár (#42618) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem értem. Mire mondjak összeget?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42620) Mezga Aladár válasza BBéci (#42619) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy hm láncra ahol kijön a hd hangok minőségbeli különbsége.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42621) dgyuri0123 válasza anonym1s (#42616) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó lenne ha nem személyeskednél és minősítenél. ;)

Láttam 3D-t és nem hat meg. Mi ebben a szakmaiatlanság?

A Med600-on nem néztem még 3D-t. Így O. K. ?

Te milyen profi lehetsz, ha azt állítod, hogy nem hallható különbség DD és DTS HD master között? :U
Vagy ennyire alap (sz@r) a cuccod?

Komolyan mondod, hogy 448 kbps és 5000 kbps között nincs hallható különbség? Akkor SACD-t sem hallottál még eddig ugye? Vagy ha igen, annál sem hallottál semmilyen különbséget CD-hez képest?

Az én láncomon hallható pedig nem sokmilliós kombájnom van, csak tudatosan választottam, mielőtt elköltöttem volna xxx ezer Ft-ot erősítőre. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#42622) Ance válasza skoos (#42605) üzenetére


Ance
őstag

Hogy nehezebb legyen dönteni, idesorolnám a Pipo X7-et is, mert azonos árban van. Érdemes azt is megnézni a másik kettő mellett.

(#42623) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#42620) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bár nem tőlem kérdezted: Med600+AQ Forest+NAD T758+Triangle Antal 202. ;)

Ééés hallom, bármennyire is hihetetlennek gondolod. Méghozzá nem placebo hanem vakteszten is bármikor megmondom, mi szól. :R

Az másik dolog, hogy a PCM sztereo néha jobban tetszik mint bármelyik HD hang, ha van az is az anyagon.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#42624) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#42623) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem azt mondtam nem hallható.
Mondjuk a triangle doboz sem egy átlagos házimozi hangfal.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42625) BBéci válasza Mezga Aladár (#42620) üzenetére


BBéci
titán

Használt elemekből 400000 Ft, újakból a dupláját kell kiadni ahhoz, hogy nem csak észrevehető, hanem élményfaktort növelő legyen a veszteségmentes hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42626) Mezga Aladár válasza BBéci (#42625) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R
Kb én is erre gondoltam. Viszont ehhez a lánchoz semmiképpen nem vennék málnát.
Szerintem. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42627) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#42624) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Mondjuk a triangle doboz sem egy átlagos házimozi hangfal."

Tisztában vagyok vele, de ez is tudatos választás volt részemről, mert a zene volt a fő szempont.
A mozi nálam olyan+amilyen alapon "működik". De eddig azzal sem volt komolyabb gondom.

Megértem, ha valakinek a zene nem számít annyira, mint nekem, mert a mozi ütőssége a fontosabb. :R

A "Málna" meg épp csak bekerült a képbe tök véletlenül és csak kíváncsiságból kérdeztem, milyen lehet az a kütyü.

Nekem is kb. 600-ban van úgy, hogy a hangfalat használtan vettem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#42628) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#42627) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Megértem, ha valakinek a zene nem számít annyira, mint nekem, mert a mozi ütőssége a fontosabb. :R"

Ha esetleg rám gondolsz, hasonló cipőben járunk.
Audió 2.0+ popi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42629) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#42628) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem konkrétan Rád gondoltam, inkább csak úgy általában mondtam, mert szerintem a legtöbben nem úgy választanak, hogy sztereóra is gondolnának, mielőtt vesznek egy vasat. Csak később kóstolgatják a sztereót, ami vagy bejön, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#42630) soldner


soldner
tag

Sziasztok!

Sajnos az Egreat R6C médialejátszóm mostanában rosszalkodik.
Eldobja az USB-t "tárkiadás nem biztonságos" üzenettel.
Itteni ajánlás alapján vettem 2012 május végén. Sajnos egyre bosszantóba a probléma.

Valami hasonlóan egyszerű és kedvező áru lejátszót keresek.
Pendriveról történő film nézésre - fontos, hogy SD TV-re is ráköthető legyen.

Ha tudtok ajánlani ilyen készüléket azt előre is köszönöm!

(#42631) envagyok


envagyok
veterán

Én a dolby digital/mp3 és a dts/flac között hatalmas különbséget hallok tisztán.
Inkább százszor megnézek egy filmet az eredeti dts hanggal mint magyar dolby digitallal.
A nagy bitrátájú dts és dts-hd, dolby hd között már nincs olyan nagy különbség szerintem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#42632) farkas-j válasza soldner (#42630) üzenetére


farkas-j
őstag

Első körön ki kellene próbálni egy másik tápegységgel. Esetleg olvasd el ezt és leginkább ezt.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#42633) soldner válasza farkas-j (#42632) üzenetére


soldner
tag

Köszönöm, akkor megpróbálkozom a javítással.

(#42634) junkpod válasza envagyok (#42631) üzenetére


junkpod
nagyúr

mi különbség van dolby digital és DTS között hasonló bitrate mellet? Szerintem semmi.
másrészt a szinkronos MINDIG SOKKAL rosszabb mint az eredeti, legyen az bármilyen kódolású.

Box's don't touch!

(#42635) Patice válasza junkpod (#42634) üzenetére


Patice
Topikgazda

"mi különbség van dolby digital és DTS között hasonló bitrate mellet? Szerintem semmi."

Erről sokat értekezett a Dolby és a DTS létrehozója is, hogy melyikük algoritmusa a jobb. :U

Összegezve talán annyi a lényeg, hogy a DTS valamivel nagyobb bitrátája jobb hangminőséget eredményezhet. De ez természetesen a hangmérnökök döntéseinek függvénye. Mindegyik lehet szar, ha a stúdióban úgy csinálták.

Az már megint más kérdés, hogy Mo.-on mik az igények a stúdióknál. Kulturáltabb országokban nem is szinkronizálnak le egyetlen filmet sem, max. felirat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42636) BBéci válasza Patice (#42635) üzenetére


BBéci
titán

Németország sem nevezhető kulturáltnak? :U
Ott általánosan elterjedt a szinkron, ami szívem szerint betiltanék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42637) Patice válasza BBéci (#42636) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erős nemzeti öntudatú orzságokban megfigyelhető a szinkronos filmek készítése. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42638) BBéci válasza Patice (#42637) üzenetére


BBéci
titán

Bizony.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42639) envagyok válasza junkpod (#42634) üzenetére


envagyok
veterán

Dolby digital 384kbit kb. Mp3 minőség a sok csatorna miatt, dts 1509kbit..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#42640) BBéci válasza envagyok (#42639) üzenetére


BBéci
titán

Dolby Digitálból létezik nagyobb, DTS-ből kisebb bitráta. Ezért amit most írtál, nem bizonyít semmit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42641) #54715584 válasza BBéci (#42640) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah,

384
448
640
768/755
1509

[ Szerkesztve ]

(#42642) junkpod válasza envagyok (#42639) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szvsz mindkettő lehet sok csatornás és akárhány kilobites.
Ez olyan mintha arról emelkednek, hogy az avi vagy mpeg kiterjesztésű videók jobbak...
Ja és persze, veszteséges mindkettő, azaz legjobb esetben is egy nagybitrataju mp3 szintjét hozzák, ami persze tökéletesen jó az átlag hangkeltokhoz.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#42643) Mezga Aladár válasza junkpod (#42642) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne keverd, az avi konténer az mpg nem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42644) junkpod válasza Mezga Aladár (#42643) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem mpeg tomoritest hanem .mpg fájlt irtam

Box's don't touch!

(#42645) envagyok válasza envagyok (#42639) üzenetére


envagyok
veterán

Engem az nem érdekel hogy melyik kodolasbol mit lehet kihozni, hanem az hogy ami filmeket veszek/kölcsönzök, azokon mi van, és sajna dd 384 v 448 a dts viszont 1500 vagy hétszázvalamennyi általában

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#42646) Mezga Aladár válasza junkpod (#42644) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó olvass utána az mpg kiterjesztés mit takar.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42647) dh66e válasza Mezga Aladár (#42646) üzenetére


dh66e
veterán

no igen ez egy nagyon jó tanács.

[ Szerkesztve ]

(#42648) junkpod válasza Mezga Aladár (#42646) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt fogom tenni.

Box's don't touch!

(#42650) Dudee válasza liszi70 (#42610) üzenetére


Dudee
senior tag

Pontosítanék, mert félig tévesen hangzott el, hogy a Raspberry Pi2 nem tud 3d-t, illetve HD hangot.
Ezzel szemben:

- tud 3d-t (tegnap néztem)
- dolby truHD-t is tud, de úgy, hogy ő dekódolja pcm sávokká (ezt is próbáltam)
- dts-hd mastert nem tud, de a dts core-t kiszedi belőle, és azt küldi tovább (és ezt is)

anonym1s: valamit nem jól néztél..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.