Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) devil-k válasza dh66e (#42448) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még az Ebayen sem találtam. Meg is lepődtem, hogy akkor most mivan? :Y

- mozi bolondéria -

(#42452) kabar


kabar
senior tag

Szeretnék egy kérdéssel fordulni hozzátok. A BDP-450 vagy 150-esben van-e netrádiós funkció, akár a CFW-s verzióban is lehet. Egy haveromat érdekelné, én meg nem találtam infót tóla.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#42453) robi-k válasza kabar (#42452) üzenetére


robi-k
őstag

A pioneer lejátszókban nincs ilyen funkció.

Csak az OPPO-ban van ilyen, de az sem működik (még) Magyarországon - vagy "bóhóckodni" kell külföldi proxy-val.

(#42454) kabar válasza robi-k (#42453) üzenetére


kabar
senior tag

Köszi a gyors válaszért. Érdekes, hogy az erősítők esetében milyen gyorsan és jól működik ez a szolgáltatás.
És bocs az OFF-ért, bár szerintem ez nem annyira az.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#42455) marcipunk


marcipunk
tag

Sziasztok!

Szegény vagyok és fösvény, szóval 2 használt lejátszó közül kéne választanom, kb egy árban:

1. popcorn hour a-200
2. Eminent EM7080

Feladata lenne a kiválasztottnak feliratos filemket (720p, 1080p) lejátszani és torentezni belső merevlemezre.

Ki mit mond, melyikben erősebb a proci és melyikben több a RAM, melyik lenne jobb?

Köszi előre is!

röff!

(#42456) dh66e válasza devil-k (#42451) üzenetére


dh66e
veterán

Nem is fogsz találni. :N
A Dune ezeket csak szolgáltatóknak adja ki (több ezres rendelés esetén) dedikáltan olyan szoftvert írnak hozzá ami kell az adott szolgáltatáshoz.

(#42457) djnice válasza dh66e (#42456) üzenetére


djnice
veterán

Nagy hülyék mert simán lehetne a VTEN ellenfele.

[ Szerkesztve ]

(#42458) dh66e válasza djnice (#42457) üzenetére


dh66e
veterán

A Dune koncepciója számomra is fura ez ügyben.

(#42459) Patice válasza dh66e (#42458) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem szimplán nem akartak licenc díjat fizetni a BD-menüért, stb. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42460) Dudee


Dudee
senior tag

Tegnap megjött a Raspberry Pi 2.
15 perc alatt felélesztettem, és már működött is minden.
Elképesztően sok oldalú, és eddig minden filmet lejátszott, amivel próbáltam. Marha jó library-t készít, nagyon szép és gyors GUIja van, és rendkívűl sok mindent be lehet rajta állítani. TV távirányítójával gond nélkül megy.
Egyelőre még csak tesztelgetem, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Főleg 15 ezer pénzért.
Nekem emelett egy Popobox v8 van, ami nem egy csúcs, de még így is több, mint 2x annyiba került, és elég néha azért van bajom vele.
Képileg ma fogom összehasonlítani őket, kíváncsi leszek.

Amit már biztosan tudok, hogy a Raspberry nem tudja, az a DTS-HD Master pass-through. Ebből sajnos csak a DTS Core-t tudja kikódolni, bár még nem próbáltam.
Dolby TruHD-t sem tudja továbbküldeni, de azt állítólag simán kibontja, és PCM streamként átküldi.

Ha valakit érdekel az ilyesmi, szerintem kicsit olvasson utána, mert ennyi pénzért marha sokat tud, és nagyon pörgős support van hozzá, rengeteg update-tel (ellentétben a nagy gyártók drága cuccaival szemben).

(#42461) #75912448 válasza marcipunk (#42455) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha ezek maradtak fent a rostán, inkább a Popcorn, annak hardvere mai napig rendben van. Torrentezéstől esetleg főhet a feje/fejük, szóval finoman, módjával. Még a legmodernebb médialejátszók sem villognak letöltő gépként.

(#42462) dh66e válasza djnice (#42457) üzenetére


dh66e
veterán

Apropó erre most bukkantam rá talán hasznos lesz a popi tulajoknak vagy annak aki hezitál a 410 és a vten között.
[link]

(#42463) #75912448 válasza dh66e (#42462) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csillagozni kellett volna a VTEN pipákat.

* hajtépés nélkül elérhető funkció 1 év múlva, vagy várja ki az 5. frissítést. ;] ;]

(#42464) dh66e válasza #75912448 (#42463) üzenetére


dh66e
veterán

:D
No igen de ha azt nézzük hogy a vten megjelenésével azonnal meg is szűnik az A410 gyártása nem lesz sok idő a gondolkodásra.Érdekes lesz az biztos.Még a Chameleon is jön ahogy olvasom.
A popcorn hour is átavanzsál openhour-rá.

[ Szerkesztve ]

(#42465) Mezga Aladár válasza #75912448 (#42463) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42466) devil-k válasza dh66e (#42464) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már megszűnt az A410 gyártása, már csak a készleteket söprik kifelé. :) Múltkor ezt olvastam. De hogy ez mennyire igaz, vagy csak kampányfogás?

- mozi bolondéria -

(#42467) djnice válasza dh66e (#42462) üzenetére


djnice
veterán

Én a Dune HD Connect-et szeretném lecserélni Popcorn VTEN-re.
A Popcorn tud olyant, hogy bekapcsoláskor egyből a Jukebox nézettel indul és mondjuk a TV-t is bekapcsolja HDMI CEC-en keresztül? Mert ezt szeretem a Dune-ben.

(#42468) devil-k válasza djnice (#42467) üzenetére


devil-k
nagyúr

És mi van a Kodis eszközzel, amit rendeltél?

- mozi bolondéria -

(#42469) djnice válasza devil-k (#42468) üzenetére


djnice
veterán

Az megjön jövő héten, csak tesztre rendeltem, utána megy egy étterembe a pultba :)
A Bay Trail deinterlacing és upscaling képességét szeretném leginkább tesztelni Kodi alatt, ha az megfelelő minőségű lesz és a 23.976 fps-sel sem lesz gond akkor elgondolkozom majd egy sajáton is.

(#42470) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Miért lehet az ,hogy több 1980*1080-as film is lejátszáskor szélesvásznu?
Nem imax verzio.

(#42471) liszi70 válasza Gsx-rr (#42470) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mert az 1080-ba sokszor bele van számolva az alsó-felső csík is.

(#42472) Mezga Aladár válasza djnice (#42467) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az elsőre igen, a cec eddig minden popiban tiltva volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42473) devil-k válasza djnice (#42469) üzenetére


devil-k
nagyúr

Majd azért számolj be róla! ;) Apropó! Milyen étterem? :D

- mozi bolondéria -

(#42474) djnice válasza devil-k (#42473) üzenetére


djnice
veterán

Persze beszámolok mindenképp, egy adatbázis szerver, egy webszerver és egy saját fejlesztésű szoftver fog rajta futni egy pécsi étteremben :)

(#42475) envagyok


envagyok
veterán

RK1195 chipsetes vagy más 4K és hevc (h.265) hardveres dekódolású lejátszók közül van olyan, amin linux és nem android alapú kodit lehet futtatni teljes felbontáson?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#42476) Patice


Patice
Topikgazda

Végre: Hivatalos a Blu-ray UHD szabvány. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42477) koncsik válasza djnice (#42469) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azért ezt ne vedd biztosra, az enyém hétfő óta: 23-02-2015 14:43 The item is being processed by customs HUNGARY

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42478) devil-k válasza Patice (#42476) üzenetére


devil-k
nagyúr

És? Most? :D Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42479) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!
Kaptam egy LG HT903TAW-DP házimozit, de nem ad ki képet HDMI csatlakozón. Mi lehet a baja? Van ezeknél gyári beállítások visszaállítása funkció?

(#42480) dh66e válasza devil-k (#42478) üzenetére


dh66e
veterán

Valószínűleg elindul a 4K asztali lejátszók tömeges termelése horror áron a nagy cégek Pana,Sony,stb. ahogy az illik.A filmipar is rárepül erre vártak régóta.

(#42481) dgyuri0123 válasza dh66e (#42480) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mi meg idővel válogathatunk majd a rengeteg eladó holmiból, harmad áron. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#42482) dh66e válasza dgyuri0123 (#42481) üzenetére


dh66e
veterán

:DD

(#42483) anonym1s válasza Dudee (#42460) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Engem erdekel.
A tv taviranyitoja mennyire hasznalhato? Start/stop es ennyi, vagy rendesen lehet hasznalni mintha sajatja lenne? Start/stop, pause, elore/hatra tekeres, 10mp-es leptetesek elore hatra, menuben mozgas. Ezek kozul mi az ami mukodik a tv taviranyitoval? Milyen tv-d van? Ezt nem irtad.
A frekvenciavaltas mukodik? 23,976, 24, 25.
Wifi adapter barmilyen jo hozza, vagy valami speci tipus?

(#42484) Patice válasza devil-k (#42478) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet végre fejleszteni mindenkinek. :DDD

Először a gyártók, aztán a torrentes nép is, majd a médialejátszó gyártók is. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42485) devil-k válasza Patice (#42484) üzenetére


devil-k
nagyúr

No, akkor várunk még türelmesen. :D

- mozi bolondéria -

(#42486) robi-k válasza Patice (#42484) üzenetére


robi-k
őstag

Van egy kis bibi ezzel a 4K-val: az asztali lejátszókhoz készített új csipek (pl. MTK) már hardveres, processzorba integrált másolás elleni védelemmel lesznek ellátva.
Tehát marad a PC, vagy kínai 4K lejátszók (amik viszont nem fogják tudni kezelni a BD menüt).

(#42487) dh66e válasza robi-k (#42486) üzenetére


dh66e
veterán

A jelenlegi lejátszók sem kezelik a BD menüt.Ez azért nem akkora érvágás véleményem szerint.

(#42488) devil-k válasza dh66e (#42487) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem pl. abszolút nem fontos. Nem ez alapján kell venni bármilyen eszközt is. Ez még a nagy DVD korszakban rögződött be az emberekbe.

Szvsz.

- mozi bolondéria -

(#42489) robi-k válasza dh66e (#42487) üzenetére


robi-k
őstag

Csak a 4K-nál lesz egy kis trükk: millió ici-pici kis fájlból fog állni a film, és az új menürendszer fogja megmondani a lejátszónak, mikor melyik kis fájlt kell betölteni...

De majd szortveresen megoldják a kínai gyártók (vagy sem)...

[ Szerkesztve ]

(#42490) Patice válasza robi-k (#42489) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy a kölcsönzőkben megoldják szoftverrel, hogy a film egy fájl legyen. ;)

Amúgy meg igen, PC lesz legelőször jó a 4K-ra. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42491) BuyOS


BuyOS
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ismertek-e olyan médiaboxot, ami dvb-c-s tunerrel rendelkezik, CI+ kártyafoglalattal és fel tud venni a tévéről műsort (akár külső wincsire)? És mindezt úgy, hogy amit felvett, azt nem csak a médiabox tudja lejátszani? :D

Üdv: BuyOS ;)

(#42492) Multibit válasza BuyOS (#42491) üzenetére


Multibit
veterán

Kicsit eltévedtél. Ez nem az a topic :)
Egyébként csak akkor működik az, amit szeretnél, ha olyan digitális műsort rögzítesz, amit nem kódolt szolgáltató.

(#42489) robi-k:
Nem gond, "kicsit" fejlesztenek majd a MakeMKV-s fiúk :D

[ Szerkesztve ]

(#42493) devil-k válasza Multibit (#42492) üzenetére


devil-k
nagyúr

Alig várom! Úgyis szeretek "herélni". :D

- mozi bolondéria -

(#42494) BuyOS válasza Multibit (#42492) üzenetére


BuyOS
újonc

Hát elvileg azért kell a CI+ h kódoltat is vegyen :)
De akkor megkeresem a topicját :D

Szerkesztés: Nah nem tudom lehet valamit félreértek, de nekem még mindig ez tűnik a topicnak :O

[ Szerkesztve ]

Üdv: BuyOS ;)

(#42495) Multibit válasza BuyOS (#42494) üzenetére


Multibit
veterán

Fel fogja venni, csak más eszközön nem fogod tudni lejátszani, felhasználni.
Ez a médiaplayerek témája és nem a set top boxoké! Melyik szolgáltatónál vagy? Keresd meg a topicját, vagy érdeklődj itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42496) dh66e válasza BuyOS (#42494) üzenetére


dh66e
veterán

Tisztázzuk.Médialejátszó kell neked ami tudja a DVB-C-t kártya fogadóval?
Amennyiben igen akkor bizonyos BD lejátszóknak van ilyen funkciójuk ha jól rémlik(Samsung,LG) bár a média lejátszó képességük korlátozott erősen.

(#42497) djnice válasza BuyOS (#42491) üzenetére


djnice
veterán

Létezik, itthon is kapható: [link]
Holnap tesztelem UPC kábel + CI+ modullal.

(#42498) farkas-j válasza Multibit (#42492) üzenetére


farkas-j
őstag

Régen volt egy hazai fejlesztésű HomeSys hibrid box, ami tudott ilyeneket. Volt hozzá kártyaolvasó, billentyűzet stb. Sajnos úgy tűnik elhalálozott, már a weboldalát sem találom. Némi infót itt olvashattok róla. Nagy reménység volt, csak szerintem az ára és a marketingje miatt halálozott el.
Én is nézegetem már az IAMM NTR82HD utódját (IMÁDOM! :K ) de sajnos ilyen szolgáltatású kompakt eszközt, ami a mai elvárásoknak is megfelelne, és meg is fizethető, nem nagyon találni :( Most még elmegy, de pl. jönnek kifelé a H265-ös kódolású filmek, és ezt már pl. nem eszi meg :O

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#42499) Multibit válasza farkas-j (#42498) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a HomeSys nekem is dereng. Megnéztem a linkedet és ott ez olvasható: A HomeSys HTPC-k után a HybridBox TV eldobta magától a kábeltévés kapcsolatot, s kizárólag a DVB-T-t támogatja. Vagyis, még ha "életben" is lenne ez a dobozka, az érdeklődő kollégának nem felelne meg.
A djnice által linkelt boxhoz való okosítás bíztató :K , kár hogy maga a box drága. Én nem vagyok tévéb.zi, de biztos van, akinek megéri ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#42500) dh66e válasza djnice (#42497) üzenetére


dh66e
veterán

Ez mitől másabb mint az itthon kapható set top boxok?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.