Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) StLui válasza Joshi (#35600) üzenetére


StLui
veterán

Mi volt a gond vele? Nekem megy évek óta xbmc-s htpc és nem értem, hogy milyen gondotok lehet vele. Nem flame-t akarok, csak kiváncsi vagyok milyen előnyei lettek nálad a váltásnak? akár privátba is, hogy ne gerjedjen itt a hangulat :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#35602) Multibit válasza StLui (#35601) üzenetére


Multibit
veterán

Többször volt már téma. A lényeg, hogy nem vagyunk egyformák. Mindenki mást-mást tart fontosnak, mindenkit más-más dolog zavar.

(#35603) StLui válasza Multibit (#35602) üzenetére


StLui
veterán

Én csak valami konkrétumra lennék kiváncsi, mert csak tiedhez hasonlókat olvastam eddig.

A múltkor beírta valaki egy médiaplayerre, hogy azt ne, és a 3D-s lejátszó helyett ajánlott egy 2D-set, majd kiderült senki nem tud róla semmit, persze lehet ez is indok, hogy ismeretlen, csak ha bátor vagy akkor próbáld ki.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#35604) Joshi válasza StLui (#35601) üzenetére


Joshi
titán

Egy nvidia 210 vga volt benne és egyszerűen nem tudtam rendesen belőni a 24p lejátszást még mpchc-val se. Micro laggok akadások jitter stb. Az XBMC se volt tökéletes semmilyen téren a linuxot meg hagyjuk is. Nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#35605) Multibit válasza StLui (#35603) üzenetére


Multibit
veterán

Korábban már írtam, most ismét leírom. Áttérnék HTPC-re ha
- tudja a Dune Smart B1 teljes funkcionalitását (hw, sw, csatlakozók, táv, stb.), stabilitását
- nem hangosabb, mint a B1 (a B1 passzív hűtésű)
- nem nagyobb mint a B1
- nem rondább, mint a B1 (szubjektív)
- nem drágább, mint a B1 (hardver + szoftver együtt, no warez!, én 82 eHUF-ért vettem a B1-et)

Létezik ilyen HTPC? Ha létezne is, ott kezdődne a dolog, hogy legózhatom össze a vasat és sz@rakodhatok a beállításokkal. 20 évvel ezelőtt imádtam volna csinálni, ma már semmi kedvem hozzá.

(#35606) StLui válasza Multibit (#35605) üzenetére


StLui
veterán

Joshi-ra voltam kiváncsi, mert ő használt már htpc-t. Meg is kaptam a a választ.
De legalább ez már konkrétum, nekem mondjuk ebből egyik sem fontos, de ezek tényleg mindenki maga tudja

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#35607) StLui válasza Joshi (#35604) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, akkor ezek szerint én vagyok szerencsés, mert AMD proci és benne a vga-val semmi gondom, és win8+xbmc is nagyon tetszik most is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#35608) devil-k válasza StLui (#35607) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyszer szívesen szemügyre vennék valami tuti kis HTPC-t, ami mondjuk odaveri a Popcorn A400-at és nem kerül többe mint max. 150.000 HUF. Megnézném, hogy mit tud, mennyire halk (hangos), hagynám magam meggyőzni, érdekelne, hogy menne-e. Persze pro és kontra alapján.

- mozi bolondéria -

(#35609) Warter válasza devil-k (#35608) üzenetére


Warter
őstag

Arctic MC101 :)

(#35610) devil-k válasza Warter (#35609) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi! Már nézem is. Neked ilyen van Warter? ;)

- mozi bolondéria -

(#35611) Vaze válasza Multibit (#35584) üzenetére


Vaze
őstag

Kedves Kollega!
En azert nem olvastam vissza mert Nem is kerestem semmit :)
Csupan csak erdeklodtem hogy miben jelentkezett nala a problema!
(csupan csak kivancsisag)
Roviden tomoren ennyi! :)

Udv..: Zoli

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35612) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Lanon összekötve routerrel a laptop és a médialejátszó. Milyen módon tudom elérhetővé tenni a lejátszót, hogy tudjak rámásolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35613) Joshi válasza StLui (#35607) üzenetére


Joshi
titán

A felsoroltakon kívül rájöttem még arra is hogy nekem nincs szükségem pl az XBMC különböző képességeire se mint a média tár stb. Én csak elindítom a filmet oszt csókolom, a Mede8er-en se használom ezeket a funkciókat csak a kipróbálás szintjén. Ugye most a fogyasztásba ne is menjünk bele igaz hogy már htpc-be is létezik energiatakarékos megoldás mert ugye nekem egy régi két magos gépből volt összerakva. Aztán ott van még a torrentezés amire egy htpc is jó lehet, de mivel nekem van NAS-om ami 12W-ot fogyaszt ezért ezt a funkciót se a htpc-én műveltem. Nagyjából ennyi. Egyébként én egyáltalán nem vagyok a htpc ellensége csak én rájöttem hogy nekem nem kell.

(#35608) devil-k: ha van asztali PC-éd akkor most is ki tudod próbálni, feldobod az XBMC-ét vagy valami más hasonló programot kezedbe veszel egy vezeték nélküli billt és kipróbálod. Egyedül a zajt nem tudod tesztelni de egy célirányos htpc-vel nincs ilyen téren se gond.

(#35614) mivamma válasza allein (#35612) üzenetére


mivamma
senior tag

Valamelyik nap már írtam. Emlékszel :-) ?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#35615) devil-k válasza Joshi (#35613) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi! Kipróbálom majd. Csak kíváncsi vagyok, hogy mitől jobb egy HTPC, mint 1 médialejátszó. HA a saját példámat nézem, ugyanis amire én használom a lejátszót az:

- bekapcsolom
- kikeresem a Jukebox-on a filmet
- elindítom- nézem
- kikapcsolom. ;]

Milyen meglepő. :))

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35616) Joshi válasza devil-k (#35615) üzenetére


Joshi
titán

Értelem szerűen az XBMC gyorsabban fejlődik és mindenkinél ugyan az a szoftver fut míg a médialejátszóknál más ugyan erre a funkcióra fejlesztett környezet. Ha csak úgy használja valaki a lejátszó eszközt mint te meg én annak tök felesleges egy htpc. Én megmondom őszintén hogy ha nem kezd el szarakodni az LG BD660-as asztali BD lejátszóm akkor még lehet hogy a Mede8er-t se veszem meg igaz a BD ISO lejátszás nagyon hasznos funkció.

Egyébként ha a Mede8er teljes BD licencel rendelkezne és mondjuk kerülne 70-80k-ba én akkor is megvenném mert úgy már nagyon komoly kis kütyü lenne.
Nem tudom létezik-e olyan teljes BD licences lejátszó ami kezel 3DBD ISO-kat. :U

[ Szerkesztve ]

(#35617) devil-k válasza Joshi (#35616) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, valahogy gondoltam, hogy ezért sem kell nekem HTPC. :(

Létezik, de az már más játékos árban is. Ha érted, hogy mire gondolok. ;]

- mozi bolondéria -

(#35618) Digital


Digital
addikt

Hali!

Le szeretnm cserélni Asus O!Play médialejátszóm valami komolyabb darabra.
Dune, Pocorn vonalon nézelődöm, mit ajánlotok?
Ami fontos: teljes egészében kezelje a BD iso fájlokat, menüstől, mindenestől, és lehetőleg tudjon torrent klienst futtatni. A 3D nem lényeg, de ha tudja az sem baj.
Idáig a Popcorn A400-at, és a Dune HD Base 3D-t nézegetem, bár a Dune nem kezel torrentet.
Zenét is szeretnék néha hallgatni róla!

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#35619) devil-k válasza Digital (#35618) üzenetére


devil-k
nagyúr

- A Popcorn nem kezeli a menüt, de ettől függetlenül mindennel megbirkózik.
- A médialejátszók torrentezési funkciója elég korlátozott.
- Popcorn A410 zenehallgatásra is jó választás. (ESS Sabre 24 bites, 192 kHz-es audiophile DAC)

Mekkora/milyen megjelenítőhöz vennéd?

A400-am van, de hamar rájöttem, hogy a torrentezésre NAS kell, nem médialejátszó. Jobban jártam, hogy beruháztam egy Synology NAS-ba.

;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35620) Digital válasza devil-k (#35619) üzenetére


Digital
addikt

Egy Panasonic 42 G20 van jelen pillanatban!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#35621) devil-k válasza Digital (#35620) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha fogsz váltani "felfelé" (nagyobb TV, vetítő) akkor mindenképpen a Popcorn a javasolt!

- mozi bolondéria -

(#35622) honlaca


honlaca
csendes tag

Sziasztok!
Rendszer:
PC (HDD-n filmek) - LAN kábel (CAT 5e) - CISCO E2000 Router - LAN kábel (CAT6 - ez 15 méter!) - WD TV Live Streaming - Pana 50GT60 TV (A hang is a TV jön jelenleg, nincs rákötve az erőlködőre.)
A hálón csücsül még egy laptop és a TV WIFI-n.

Most álltam át WIFI-ről kábelre, BD25-ig megy is minden rendben, de BD ISO és BD50 lejátszás akad. Rettenetesen akad. ISO esetében néha megoldódott azzal, hogy a DTSMA hangsávot átváltottam Dolby Digitalra és semmi gond, de BD50-nél nincs megoldás, kép akad, hang nincs is.

WD-ben a hang kiküldése HDMI-re van állítva, Routeren próbáltam a portokat, mindenhol ez a helyzet. A hálózat sima Windows hálózat (mindent összedugtam, aztán ment, gondolom ez a SAMBA). Ötlet, hogy a hálózati beállításokon mit csekkoljak (full duplex vagy minek a beállítása) vagy próbáljak NFS-t vagy valami?

Előre is köszi!

(#35623) Multibit válasza Digital (#35618) üzenetére


Multibit
veterán

Ami fontos: teljes egészében kezelje a BD iso fájlokat, menüstől, mindenestől
...
Idáig a Popcorn A400-at, és a Dune HD Base 3D-t nézegetem

Kinéztél két olyan mp-t ami nem kezeli a BD menüt :U Sajnos a mai mediaplayerek csak light módban olvassák a blu-ray lemezeket. Ha mindenképpen olyan játékost szeretnél, ami BD-menü képes, akkor csak a használtcikkpiac marad számodra, mint lehetőség.
Ha megelégszel, a nagyon visszafogott torrentezéssel (minimális sebesség, torrentek, szálak), akkor hajrá, torrentezz mp-vel! Később úgyis belátod, hogy olyan vas kell, ami erre a célra való (nem mp, nem router).

(#35624) Digital válasza Multibit (#35623) üzenetére


Digital
addikt

Talán a torrentezésről le tudnék mondani, de a Blu-ray kezelés kellene!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#35625) Old FatBoy válasza honlaca (#35622) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Próbáltad a BD50-et pölö USB-n merevlemezről is?
Nem biztos,hogy a hálózat a gond lehet,hogy kevés a vas a lejátszásához.
Hangnál a downmix be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#35626) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Ja és most látom hiába a cat6 kábel ha a lejátszó csak max 100MBit-et tud.
"LAN 10/100/1000 (beszámolók szerint csak 10/100)"
[link]

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#35627) dh66e válasza Digital (#35624) üzenetére


dh66e
veterán

Újonnan nem fogsz kapni ilyen mindenes lejátszót csak használtan ahogy előttem is említi Multibit kolléga.
Torrentre is van megoldás dunekre( mármint azokra amelyeken gyárilag nem tartalmazzák) de linux ismerete szükséges.(LTU) Ez szerintem a régebbi popikra is igaz bár azokat nem ismerem.
Használtból Dune Smart B1 amit tudok mondani neked ezen gyárilag megvan minden általad igényelt funkció,de vedd számításba hogy 2010-es modell -igaz a mai napig jön rá frissítés és stabilan működik nálam.
Másik variáns ha újat akarsz egy BD lejátszó és hozzá egy olyan média lejátszó ami megfelel a többi szempontodnak.

(#35628) Heffi


Heffi
őstag

Full SBS 3D-t hogy tudnék normálisan megjeleníteni a Dune lejátszómmal? Vagy nem is támogatja?

Ilyen kép jelenik meg:

(#35629) Joshi válasza honlaca (#35622) üzenetére


Joshi
titán

A média lejátszó lesz a gyenge láncszem, az akadásmentes BD50-hez kell a gigabit ethernet. :K

(#35630) Heffi válasza Joshi (#35629) üzenetére


Heffi
őstag

Még nem találkoztam 100 Mbit feletti filmel, max a 120-as tesztvideóval. Szerintem 100-as hálózaton is mennie kellene az akadásmentes lejátszásnak BD50 esetében is.

(#35631) dh66e válasza Joshi (#35629) üzenetére


dh66e
veterán

:Y
Szerintem ezt sokszor kitárgyaltuk már.

(#35632) honlaca válasza Joshi (#35629) üzenetére


honlaca
csendes tag

Igen, a topikjában is erre jutottunk.
Az utóda egy mede8er 600x3d vagy egy Popi A-410 lesz. Ott gondolom már mennie kellene. igaz?

@Heffi: de nem megy, pedig egyéb összetevők bírják a gigabit LAN-t. Ha pedig nem kell neki gigabit, akkor mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#35633) Mezga Aladár válasza Joshi (#35629) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó, hogy hatalmas magabiztossággal állítasz marhaságot. :Y

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35634) Joshi válasza Heffi (#35630) üzenetére


Joshi
titán

Igen elvileg mennie kéne de sok esetben nem megy zökkenőmentesen. Az én asztali BD lejátszómon is akadt néhány izmosabb anyaggal ha NAS-ról játszottam le. A Mede8er-el ugyan azt az anyagot tökéletesen viszi pedig ugyan azok az összetevők vannak. Meg aztán a 100Mbit elméleti sávszélesség és a különböző hálózati protokollok belassíthatják az adattovábbítást. Sambánál jobb az NFS talán még ez javíthat de nem fog. ;]

(#35635) Mezga Aladár válasza Joshi (#35634) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor magyarázd meg nekem, nálam nfs protokollon, miért megy tökéletesen a bd50?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35636) Joshi válasza Mezga Aladár (#35635) üzenetére


Joshi
titán

HD Master Audio-val?

(#35637) devil-k


devil-k
nagyúr

Recept a tökéletes BD50/BD 3D lejátszásra hálózaton keresztül:
-SZVSZ-

- Gigabites router
- CAT5e/CAT6 UTP kábel
- NFS protokoll

- No, meg egy tisztességes médialejátszó

Nincs akadás, nincs sz*rozás, semmi, csak mozi.
Synology NAS-ról

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#35638) Digital válasza dh66e (#35627) üzenetére


Digital
addikt

Blu-ray lejátszóm van, arra kellene a teljes támogatás, hogy ne kelljen a filmet újraírható lemezre kiírni, hanem egészében láthassam előtte! Ha tetszik a film, úgy is kiírom véglegesen.
Olvastam Dune fórumokat, megoldható a YT-is, bár ez nem igazán stabil, de a torrent futtatható.
A régebbi modellek is 50k körül mennek, az ország távolabbi pontjain. Agyalok hogy veszek egy HD Base
3D-t, a torrentet ráhegesztem és kész!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#35639) Mezga Aladár válasza Joshi (#35636) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A méréseim szerint a popi, 110 Mbps átvitelnél kezd el szakadozni. Ebbe belefér? :U

(#35637) devil-k: +1

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35640) Joshi válasza Mezga Aladár (#35639) üzenetére


Joshi
titán

Azokat biztosan nem győzted meg akiknek 100Mbit-es lejátszóval akadnak a nagyobb anyagok. Jobb lejátszót kell venni? Igen ebben igazad van.

(#35641) Mezga Aladár válasza Joshi (#35640) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hmm. Popcorn A-210. 100-as a hálózat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35642) Joshi válasza Mezga Aladár (#35641) üzenetére


Joshi
titán

A Popi lejátszók drágák sok embernek nem alternatíva. :(

Egyébként én nem akarok semmit bizonygatni csak leírtam a saját tapasztalatomat, én is tudom hogy a 100Mbit-nek elégnek kellene lennie de sajnos sok esetben nem elég. Hogy most ez az Ethernet szabvány hibája vagy a lejátszóé azt én nem tudhatom. :U

[ Szerkesztve ]

(#35643) Heffi válasza Heffi (#35628) üzenetére


Heffi
őstag

Közben megoldottam: "Torzítás teljes képernyőre" funkciót kellett választani a zoom beállításnál.

Mondjuk maradok a BD iso-nál 3D kapcsán, csak kiváncsiságból néztem rá erre a formátumra.

(#35644) Mezga Aladár válasza Joshi (#35642) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez már többször ki lett tárgyalva.

Sebesség szerint emelkedő sorrend, nálam. NFS-UDP, SAMBA, NFS-TCP
Nálam az NFS-TCP van használatban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35645) Heffi válasza honlaca (#35632) üzenetére


Heffi
őstag

Sajnos nem tudom mi lehet a baj, de én a pc környékén keresném a problémát.

(#35646) Mezga Aladár válasza Heffi (#35645) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

HaneWIN NFS.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35647) honlaca válasza Mezga Aladár (#35644) üzenetére


honlaca
csendes tag

Szia!
NFS-TCP-re tudnál linkelni progit WIN7 alá (mondjuk amit te is használsz)?
... vagy valaki.
Köszi!

Na közben meg is lett :-)
Csekkolom.

[ Szerkesztve ]

(#35648) Multibit válasza Joshi (#35642) üzenetére


Multibit
veterán

100 Mbit elég, akár HD Master audioval is! Öreg Dune Smart B1, öreg (100 Mbites) Mikrotik routerrel röhögve viszi a BD50-et akár DTS MA-val is. Akinél ez nem megy, annál nem az fast ethernetet kell hibáztatni, hanem az eszközökkel és/vagy a beállításokkal van baj!

(#35649) honlaca válasza Mezga Aladár (#35646) üzenetére


honlaca
csendes tag

:R
NFS szerver kellett ide!
Mivel nem foglalkoztam ezzel korábban, így eltartott egy ideig míg összejött, de most hasít minden, HDMA-val együtt. :C

Köszi!

(#35650) Joshi válasza honlaca (#35649) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ezek szerint nálam a Samba keverhetett be vagy egyszerűen csak user error. Akkor emelem kalapom a 100-as ethernet+NFS előtt. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.