Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) Multibit válasza mivamma (#36648) üzenetére


Multibit
veterán

A routerekre is ugyanaz vonatkozik, mint a mediaplayerekre. A hardverük nem erre lett tervezve. Nézz át a Milyen routert? topikba! Ott ez rendszeresen felmerülő kérdés. Sokan panaszkodtak, amiért lassú a router lemezkezelése. Naná, hogy lassú! Nem ez a fő funkciója. Vissza kell fogni a torrentezést és akkor használható marad a router (routolni is tud :) ). Persze vannak izomrouterek, amelyek már gyorsabban kezelik a HDD-t és a CPU-juk is olyan mint egy olcsóbb NAS-é, de azoknak meg is kérik az árát (értsd: kb. ott vagy egy ilyennel, mintha vennél egy átlag routert egy olcsóbb NAS-sal. Viszont egy ilyen kombó használhatóságban veri az izomroutert.).

[ Szerkesztve ]

(#36652) mivamma válasza Multibit (#36651) üzenetére


mivamma
senior tag

Egy tp link 3600-ast használok és nincs semmi baj vele. Nagyságrendekkel jobb mint amikor a dune Base 3.0-val torrenteztem! És árban kb 10000 ft-ról beszélünk.

De ami tény: mindent arra kell használni amire tervezték!

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#36653) djnice válasza #93966848 (#36650) üzenetére


djnice
veterán

Nekem egy WD My Book Live 2TB van erre a célra, és sok minden másra. Alapból Debian fut rajta, NFS, SAMBA megosztás, WD felhő (pl a rajta lévő képeket bármikor elérem androidról a WD Photos alkalmazással), DLNA kliens és Torrent kliens.
Gigabites hálózat, 800 Mhz CPU, sebességben 40 MByte/s az írás 80 MByte/s az olvasás, nagyon megvagyok vele elégedve. Nem drága és alig fogyaszt valamit. Ahogy nézem már csak itt lehet kapni: [link]

(#36654) devil-k válasza #93966848 (#36650) üzenetére


devil-k
nagyúr

NAS kell neked, nem pedig router amivel lehet torrentezni.

- mozi bolondéria -

(#36655) #93966848 válasza devil-k (#36654) üzenetére


#93966848
törölt tag

Külső hdd rákötve a számítógépre.Hogyan lehetne nem wifis Med600 X3D-vel elérni a rajta található tartalmakat? NFS Server, SMB Server?Ha igen, azt hogyan kell beállítani?

(#36656) devil-k válasza #93966848 (#36655) üzenetére


devil-k
nagyúr

NFS szerver a legjobb, de a konkrét beállításokat nem tudom, mert Popcornt használok. Fáradj át a Med8er topikba és a helyi szakik segítenek.

- mozi bolondéria -

(#36657) Multibit válasza #93966848 (#36655) üzenetére


Multibit
veterán

Már meg is van a router? Gyors volt :)

(#36658) robi222


robi222
senior tag

Van aki látott már mede8er és popcorn 400-410-et ?Van e a 2 típus közöt jelentős különbség?
Projektor 235 széles vászonra?Nekem medém van csak gondolkodom ,hátha szebb is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#36659) devil-k válasza robi222 (#36658) üzenetére


devil-k
nagyúr

Főleg képben van eltérés a Popcorn A400/410 javára. S leginkább nagyobb megjelenítőkhöz, vetítőkhöz ajánlott. Ha vetítőhöz keresel, akkor egyértelműen Popi!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36660) robi222 válasza devil-k (#36659) üzenetére


robi222
senior tag

Miben látszik a külömbbség?Éleség, kontraxt vagy zajmentesebb,mozgás folyamatosság?

[ Szerkesztve ]

(#36661) BBéci válasza robi222 (#36660) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam A-400 és MED600 is, mindkettőről írtam tesztet, az AVO-n megtalálod őket.
Egyértelműen, minden szempontból jobb a Popcorn képminősége, ami valóban nagy vásznon érvényesül igazán. Persze a vetítő és a vászon minősége is sokat számít. A 300000 forintnál olcsóbb, belépő kategóriásokhoz bőven elég a Mede8er is.
Haverom SIM2 C3X LUMIS-hoz használ A-400-at, a vászon Stewart.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36662) devil-k válasza robi222 (#36660) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdemes megnézned mind a kettőt és akkor úgy dönts, de ahogy BBéci is írta, vetítőhöz Popcorn.

- mozi bolondéria -

(#36663) davz


davz
csendes tag

Hello!
Eddig megelégedéssel használtam egy E5-ös szériás Samu tv belső lejátszóját, együtt élve a hiányosságaival, de miután a megjelenítőt lecsérltük egy 42-es 6-os szériás Samura, elgondolkodtam egy dedikált MP-n.

A végáláthatatlan fórumot lapozgatva meggyőződésem, hogy elég 'alap' kívánálmaimat szeretném kiszolgálni. Van egy régi Onkyo 5.1-es erősítőm, amit a megjelnítővel együtt szeretnék a legjobban kihasználni gyakorlatilag csak 2D tartalom fogyasztásra egy külső HDD-ről.

A lényeg a könnyű kezelhetőség, esetleg wifi a teljes kényelemért, megbízhatóság, minőség, és mindez a lehető legolcsóbban. A fentiek és az itt olvasottak alapján a WD TV Live valamelyik verziója tökéletesen megfelelne, úgy érzem. Meg tudjátok ezt erősíteni, vagy nézzek esetleg más MP után is? nekem a tesztek alapján nagyon tetszik a WD TV Live HD Streaming verzioja.

Előre is kösz a véleményeket.

(#36664) Vikthor válasza BBéci (#36661) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor inkább popcornt választom, van is most egy használt 60-ért...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36665) robi222 válasza BBéci (#36661) üzenetére


robi222
senior tag

Nekem epson tw5000 proji van, gondolom ott már látszodna a különbbség.

(#36666) BBéci válasza robi222 (#36665) üzenetére


BBéci
titán

Az eléggé jól sikerült vetítő, de legjobb esetben is csak alsó középkategóriás. Volt nálam TW6100, amiről nem született cikk, mert szinte semmi pozitívum nem lett volna benne. Minimum TW8200 való az A-400-hoz, de inkább az eggyel nagyobb, TW9200, amit nagyon szerettem. Az elődjét is. Hatalmas a felsorolt vetítők képminősége közötti különbség.
A TW6100 vetített képe helyett inkább néztem az 50 colos Pana GT60-at.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36667) robi222 válasza BBéci (#36666) üzenetére


robi222
senior tag

Az új ára1000000-volt.Régebbi tesztek szernint erös felső kategoriás , és a legjobbnak mondták.

(#36668) devil-k válasza robi222 (#36667) üzenetére


devil-k
nagyúr

A legjobbtól azért messze van. Amit kidobnak a piacra, az mindig plafon áron megy egy jó darabig. Nem írtál véletlenül sok nullát? :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36669) BBéci válasza robi222 (#36667) üzenetére


BBéci
titán

Jó, legyen az és vegyél hozzá Popcornt. Főszerkesztőm olyat használ, ismerjük a képességeit. Valóban sokkal jobb, mint a mostani 6100/6200, de nem hasonlítható például a TW9200-hoz, ami kb. 900000 Ft.
És még az is messze van a jobb Runco és SIM2 DLP projektoroktól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36670) robi222 válasza devil-k (#36668) üzenetére


robi222
senior tag

3000 euro volt az új ára

[ Szerkesztve ]

(#36671) robi222 válasza BBéci (#36669) üzenetére


robi222
senior tag

A legújabb felsőkategóriához persze ,hogy leven maradva.

(#36672) BBéci válasza robi222 (#36671) üzenetére


BBéci
titán

Tök mindegy, hová sorolod, Az a lényeg, hogy szerintem ahhoz a vetítőhöz felesleges A-400 lejátszót kötni, bőven megteszi a MED600 is, vagy valamelyik régebbi Dune. Ha választanom kellene, tutira az utóbbira szavaznék.
Engem rendszeresen azzal vádolnak, hogy mindenkinek a legdrágább készülékeket ajánlom. Ez persze egyáltalán nem igaz, amit a mostani eszmecserénk is bizonyít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36673) devil-k válasza BBéci (#36672) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak az elfogultak vádolnak ezzel, vagy akik abszolút nem értenek a témához vagy hülyék, vagy vakok. Azért legdrágább készülék nem a Popi. :D

- mozi bolondéria -

(#36674) bajnokpityu válasza robi222 (#36671) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem csak azokhoz képest van lemaradva az epson. optikájuk, képi dinamikájuk elég hurka (amiket láttam). 9200lett végre közepes, ezt mesélték, akik márkafüggetlenül teszteltek.

nem kell hozzá másfél millás sim2,hogy jobb legyen ezekben a paraméterekben, egyéb olcsóbb DLPk is jobbak szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36675) robi222 válasza BBéci (#36672) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi!
Ezt a választ vártam.Már majdnem lecseréltem a mede600-at ,pedig nagyon jó kis lejátszó.Csak próbálkoztam hátha javíthatok még a minőségen.

(#36676) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek mede600- nál szebb képet tudnék kihozni egy erös pc -vel? Proci :3200 x 8 mag. Ram :8gb. video k :ati 7850. win 8.1-el

(#36677) devil-k válasza robi222 (#36676) üzenetére


devil-k
nagyúr

A "jó" képminőség nem csak a lejátszó fajtájától és minőségétől függ, hanem, hogy milyen anyagot is játszol (gondolom BD50), illetve lehet itt sziszifuszizni a HDMI, tápkábelekkel is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36678) robi222 válasza devil-k (#36677) üzenetére


robi222
senior tag

Szinte csak Bd50

(#36679) McSzaby


McSzaby
őstag

Megadta magát az Asus O!Playem. Induláskor, illetve filmnézés közben is néha random elmegy a kép. Hang van, de a kép már nem megy.

Mit tudtok ajánlani cserébe? Mit vegyek? Annyi a lényeg, hogy nagyjából vigyen mindent, ami szabvány, gyakran használt. A TV-m nem túl jó, de azért a jövőre gondolva vigyen el hálózaton egy BD25-t min., de ha lehet, akkor már BD50-t is.

Ár max. 35-40. Tudtok segíteni?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36680) Norbi 72 válasza McSzaby (#36679) üzenetére


Norbi 72
veterán

600-as Med:[link]

(#36681) BBéci válasza Norbi 72 (#36680) üzenetére


BBéci
titán

Csak akkor, ha a 3D is számításba jöhet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36682) Norbi 72 válasza BBéci (#36681) üzenetére


Norbi 72
veterán

Természetesen,ez nem is kérdés.

(#36683) McSzaby válasza Norbi 72 (#36682) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem "magyarosságból", de olcsóbb si van, vagy azt már nem érdemes megvenni?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36684) Norbi 72 válasza McSzaby (#36683) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mire gondolsz?

(#36685) McSzaby válasza Norbi 72 (#36684) üzenetére


McSzaby
őstag

Valamilyen olcsóbb kategóriás eszköz. Mondjuk úgy 30 körül. Van olyan árban, amit érdemes megvenni? Ha nem akkor marad ez..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36686) #75912448 válasza Norbi 72 (#36684) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D Szerintem arra gondol, hogy jól megbeszéltétek 3D esetén kellhet Med, de nem ajánlottatok semmit olcsóbban, ha nem szempont.

(#36687) McSzaby válasza #75912448 (#36686) üzenetére


McSzaby
őstag

Valami, ha van 30 körül. :DD Nekem aztán rohadt mindegy a 3D, nem szeretem a 3D-t. :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36688) #75912448 válasza McSzaby (#36687) üzenetére


#75912448
törölt tag

ha minden igaz, ez a WD Live Streaming kicsit 30 alatt. Nem nagyon vannak új típusok, ajánlott még kevesebb, Androidos és egyéb cuccok nyernek teret, vagy nagyobb igényeket támasztók HTPC-s lejátszás felé fordulnak. A kis WD megér annyit, ahogy a MED is jó a maga kategóriájában.

(#36689) McSzaby válasza #75912448 (#36688) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm!

Még elgondolkozok a HTPC-n is, bár a médialejátszók jobban bejöttek eddig. Volt mindkettő. Már csak azt kell eldöntenem, hogy mennyit szánok rá, mert 45-50-ért már komolyabb gépet is építhetek AMD alapokkal, ami több mindenre jó. Szal a MED lehet ki is esett...

Persze a céleszköz mindig jobb, mint a nem arra szánt eszköz...

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36690) Norbi 72 válasza McSzaby (#36685) üzenetére


Norbi 72
veterán

Regger válaszolt,és még jobban is ért hozzá. :D

(#36691) #75912448 válasza McSzaby (#36689) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hosszútávú, napi tapasztalatom nincs a WD-vel, de többnyire elégedettek vele. Van saját topikja, olvass bele kicsit, legfeljebb rám cáfol, :D azonban 30 körül-alatt nem tudok új és jobb klasszikus médialejátszót.

(#36692) McSzaby válasza Norbi 72 (#36690) üzenetére


McSzaby
őstag

Királyok vagytok! Aprón látom is van bőven garanciás eszköz választék, szal WD lesz. Nagyon köszönöm a segítséget, rendesek vagytok!!! :R

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#36693) sxerox


sxerox
csendes tag

sziasztok!

van egy egreat r6s pro lejátszóm ami eddig hibátlanul müködött egy wd my book 3tb külsö hdd-vel!
most viszont bekapcsolom és azt irja (please wait for usb update).

Vodafone 389 tizennyolc 4 hat

(#36694) devil-k válasza sxerox (#36693) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem lehet, hogy egy új FW-t akar telepíteni/frissíteni? Bár én is WD My Book-ot használok, az magától nem frissít, csak PC-n és akkor, ha te "kéred".

- mozi bolondéria -

(#36695) dunkel válasza sxerox (#36693) üzenetére


dunkel
őstag

Itt tudnak segíteni.

(#36696) sxerox válasza dunkel (#36695) üzenetére


sxerox
csendes tag

:R :R :R

Vodafone 389 tizennyolc 4 hat

(#36697) takysoft


takysoft
tag

Sziasztok. Szüleim vettek egy TV-t a tescoban (Techinka 40" fullHD), de elég buta. Most a tányérosTV-s T-Home-ot nézik rajta, de ezen már lenne igény filmek nézésére is.
Nem Smart-TV... nincs benne wifi

Az egyik lehetőség, hogy rákötöm a számítógépet. Ehhez kéne egy HDMI kábel, meg egy HDMI kompatibilis videokártya. (a jelenlegin van 1 DVI, de az kell a monitorhoz)
A HDMI kábel meg hosszabb kell, hogy legyen, mint 5m, mert a szoba másik sarka.
Mivel nem nagy gamerek, olcsó videokari is elég, így ez összesen 10-15 ezer forint plusz lenne.
Ezzek kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy gépre kötve a HDMI kábelen átmegy a hang?
Mert az lenne az ideális, ha filmnézés közben átmenne, de amúgy nem nagyon.... Ki-be dugizálni meg nem akarom.
(ja és megbízható egyáltalán egy 10 méteres HDMI kábel?)

És akkor jöjjön a másik opció. Haverok mondták, hogy nézzek valami olcsó droidos mediaboxot.
Olyan kéne, ami valahogy át tud wifizni a gépre, lekapni onnét a fullHD filmet, és ezt akadásmentesen kitolná a TV-re. De emellett azért ha divx/xvid filmeket szeretnék lejátszani, ott sem pusztulnak bele a sűrűbben használt audio/video codec-ektől.
(B/G-s wifi van otthon asszem, kell ehhez N-es routert beszereznem? nem kicsi a fullHD...)

Szóval milyen mediaboxokat ajánlotok? Esetleg más alternatíva? Miracastot javasolták még páran, de a TV-hez is dongle kéne, mert a router+asztali PC sem épp az a környezet amire ez ki van találva...

Megbízható cucc kell mindenképp. Legalább annyira, mintha rádugom a PC-re is a TV-t.

I will live forever or die trying

(#36698) Warter válasza takysoft (#36697) üzenetére


Warter
őstag

Ha visszaolvastál volna 1-2 oldalt vagy a keresőt használtad volna, hamar kiderült volna számodra, hogy teljesen rossz topicban vagy. Itt nem ajánlunk, se hdmi kábelt, se videókrátyát, se settopboxot. Ez egy médieljátszó topic. Ami adott esetben jó is lehet számodra. Lásd. WD Live Streaming vagy Mede8er 600. Ja és a wifi legtöbb esetben még N-es wifivel is csak korlátozottan alkalmas 720p vagy 1080p-s filmek nézésére.

[ Szerkesztve ]

(#36699) devil-k válasza takysoft (#36697) üzenetére


devil-k
nagyúr

A PC-ről való lejátszás általában sok macerával jár, így azt biztos, hogy nem ajánlanám a szülőknek. A legjobb az lenne, ha vennél egy olcsóbb médialejátszót (Amit felettem is ajánlottak: WD Live Stream) és vennél hozzá egy külső HDD-t és rákötnéd. Vagy ha lemezeket gyűjtögetnének, akkor BD lejátszó. A wifis lejátszást (főleg FULL HD esetében) felejtsd el, ha nem akarod a szülőket szívatni.

A HDMI-n átmegy a kép és a hang is.

- mozi bolondéria -

(#36700) dgyuri0123 válasza takysoft (#36697) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is a WD Streaming-re szavazok. Kb. 26k az ára, de ha 10m HDMI kábel kell, azt sem úszod meg 10k alatt+ új videokártya = 25e. Csakis a WD-t tudom szorgalmazni én is. Sokkal kezesebb egyszerűbb és nem utolsó sorban 7 Watt a fogyasztása, szemben a PC+monitor átlag 150W-jával. ;)

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.