Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Ejelhar válasza knf (#24349) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha a számlán szerepel a típus (de nem a 102p, hanem a 102aw vagy 102w), akkor szerintem nyert ügyed van, hisz nem azt kaptad amiért fizettél.

Amúgy más forgalmazók együttműködőbbek, a NEON disztrib fórumának (dunehd.hu) alapján azt valószínűsítem, hogy azzal a terítési hálóval nem lesz gondja az elégedetlen ügyfeleknek. Az itteni hsz-ek alapján az Ipon is készséges, a te hsz-ed pedig azt suggallja, hogy a pcx sumákol ezügyben.

(#24352) knf válasza Ejelhar (#24351) üzenetére


knf
csendes tag

A számlán természetesen AW szerepel, de jó lenne a Dune-től is valami hivatalos infó vagy legalább a honlapukon egy utalás, hogy létezik két különböző model. Azzal egyértelmű lenne.

[ Szerkesztve ]

(#24353) Ejelhar válasza knf (#24352) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A honlapjukon nem említenek altípusokat, csak egy fajta 102-es létezik a dune.com-on.

De talán jó stratégia lehetne a pcx felé a Dune sumákolásának felhasználása. Ugyanis simán hibásnak nyilváníthatod a 102p modellt, hisz netről nem kúszik fel rá a firmware update, illetve penről sem.
Ha a pcx szerint csak egy fajta 102 létezik és te azt kaptad, akkor cseréljék le a hibás készüléket, mivel a firmware frissítés nem működik.
A harmadik csere után valszeg majd észbe kapnak, nem erőltetik tovább.

(#24354) knf válasza Ejelhar (#24353) üzenetére


knf
csendes tag

Jó ötlet, köszi!

(#24355) nagyatt válasza Ejelhar (#24336) üzenetére


nagyatt
tag

Szia!

Ez a B terv nem jött be. Próbáltam feltenni a TV101 fw-ét, de ugyan úgy nem kompatibilis vele mint a TV-102 fw-e. Eddig egyedül a 102P fw-t tudtam ráeröltetni.

Amúgy mivel én 2 ilyen készülékkel rendelkezem, és két különböző boltból vásároltam őket, kettős frontról várom a válaszokat. A Users amilyen segítőkész volt az elején, most annyira nem válaszolnak az e-mailemre. Elvileg náluk ott tart az ügy, hogy ők is érdeklődnek a nagykernél, mert értetlenül állnak a dolog előtt.

A Bestmarkt nevű bolttól ma reggelig nem kaptam választ, majd felhívtam őket, hogy óhajtanának-e válaszolni a mailemre. Egy kis csaj vette föl a telt, majd mikor elkezdte olvasni a mailem, megkérdezte, hogy visszahívhatnak-e a leadott telefonszámomon? Mondom igen. Na most azóta ők sem jelentkeztek...
Egyre viccesebb ez a helyzet, már csak azért, mert ha szomorú lenne akkor nagyon sirnék:S

(#24356) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Sziaztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, azt szeretném megtudni hogy a Philips DVDR 5330H típusú felvevőben milyen csatolós HDD van? Asztali 3.5", vagy noti 2.5"?

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#24357) Ejelhar válasza nagyatt (#24355) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez a B terv nem jött be. Próbáltam feltenni a TV101 fw-ét, de ugyan úgy nem kompatibilis vele mint a TV-102 fw-e.

Hol vérzett el a dolog? Mert (idézet a http://files.dune-hd.com/partners/sdk/sdk.txt file-ból):

Using TV-101 firmware on TV-201, TV-301, TV-102p models
=======================================================

Dune HD TV-201, TV-301, TV-102p models have compatible hardware, and, for
testing purposes, the firmware for TV-101 can be installed on these models
using the following procedure:
- Get the .DFF file with the needed TV-101 firmware image and put it to
a USB flash drive.
- Additionally, download the following .DSF service file and put it to
the USB flash drive:
- http://files.dune-hd.com/tmp/dune_service_allow_cross_upgrade_tv.dsf
- Attach USB flash drive to the STB, go to "Sources" menu in the STB
native menu, choose the USB flash drive.
- Choose the .DSF file and "launch" it by pressing ENTER RC button.

De talán előtte érdemes lenne neked is még egy-két kört futni a "hibás" készülékkel, mert az igazi 102-es tényleg jobb lenne. Ha nem megy fel egy gyári update, az bizony hibás, a csereigény jogos.

(#24358) knf válasza Ejelhar (#24357) üzenetére


knf
csendes tag

Létezik egyáltalán már hivatalos firmware a 102-re? Merthogy dune hivatalos oldalán még nem látszik.

(#24359) nagyatt válasza knf (#24358) üzenetére


nagyatt
tag

Igen létezik, Robi-k linkelte be még a múlthéten a hivatalosat.

Ejelhar:

Ugyan ott vérzett el, mint a múltkor a tv102-es frissítés. a Dune imseretlen fájlformátumnak ismeri, és enter gomb megnyomására nem reagál. Míg ha a TV102p- orosz szolgáltató romját teszem fel, akkor megjelenik az ikon képeként a dune embléma, és le is fut gond nélkül a frissítés.

Ergo ez a modell, sem a Dune TV102, sem a TV101 fw-vel nem kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#24360) Ejelhar válasza knf (#24358) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az igazi 102-essel rendelkező tulajok készülékei már megtalálták.
Vagy manuálisan kerestetni is lehet a készülékkel (amúgy napi egy vagy két alkalom az automatikus update default beállítás keresése aszem): Beállítások -> Egyéb -> Firmware-frissítés

Itt listáznia kell a firmware verziókat, illetve ha talál újat, akkor fel kell ajánlania azt telepítésre.

Amúgy még link nincs rá a gyári oldalon, mint látszik a 102-es szekció üres (http://dune-hd.com/eng/support/firmware_zone/34), azonban itt megtalálható:

http://files3.dune-hd.com/firmware/tv102/dune_firmware_tv102_130114_1511_b3.dff.zip

Persze ez az "igazi" 102-re jó csak.

(#24361) Tin


Tin
veterán

a gyártó mit mondott a dune 102p problémára?

(#24362) tomic


tomic
addikt

Med8er 600 tulajoktól kérdezném ,hogyan lehet hozzá jutni a új béta frissítéshez? Holnap érkezik a szerkentyű és szeretném rárakni.

(#24363) Ejelhar válasza nagyatt (#24359) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ugyan ott vérzett el, mint a múltkor a tv102-es frissítés. a Dune imseretlen fájlformátumnak ismeri

Kitömörítetted a zipből a firmware-t, valamint előtte ráküldted a dune_service_allow_cross_upgrade_tv.dsf -t?

(#24364) Ejelhar válasza Tin (#24361) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A dunehd.hu szerint még nem válaszolt a múlt héten feltett kérdésükre.

(#24365) Ejelhar válasza Ejelhar (#24363) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. bár a babrálás előtt én a helyedben futnék még egy-két kört a forgalmazókkal, a 102 tényleg jobb lenne mint egy 101-es, már ha az igazi...

(#24366) Bandikut válasza tomic (#24362) üzenetére


Bandikut
tag

Letöltöd innen: [link]

(#24371) SpaceKombajn válasza kovadika (#24203) üzenetére


SpaceKombajn
tag

A múlt héten már majdnem vettem egy dune 102-t, de láttam itt a P-s verzió feltűnését egyes boltokban.
Ezen a linken levő hivatalos boltok csak 1 év garanciát, adnak (meg a kártyát), míg más boltok 2 év garanciát (3 nagyker van a dune-hd.com-on) és csak a cédrus ad 2 év gari (és a tőle vásároló boltok), de ma olvasom, hogy 2 év garis dunekkel is van ez a mizéria (iponos, pcx-es stb.).
A kérdés, hogy honnan érdemes venni ami 2 év garis és nem P-s (mondjuk 8 napon belül vissza lehet küldeni ha nem "jót" küldenek.) Én a eboltot néztem ki. Vagy várjunk hátha kifut ez a P-s széria?

spacetime

(#24374) nagyatt válasza Ejelhar (#24363) üzenetére


nagyatt
tag

Ezt a lépést kihagytam.

Most már felismeri a TV101-es fw-ét is.

Felteszem rá azt, és meglátjuk mi történik. Elvileg így kapunk egy teljes értékű TV101-et...

(#24375) meke11


meke11
aktív tag

Végre döntöttem, Dune HD TV-102W lesz az áldozat. :C
A Webpapir.hu-n rendeltem meg, elvileg hivatalos forgalmazó. Remélem nem 102p-t küldenek, mert akkor megy vissza. :D

(#24376) kovadika válasza SpaceKombajn (#24371) üzenetére


kovadika
őstag

A 102-re 1 év garit vállal a Dune, csak a felsőbb kategóriás modellekre vállalják a két évet. Ahol 2 évvel hirdetik a 102-t, ott valószínűleg valami sufni gari van. Itt meg tudod nézni az egyes modelleknél: [link]

(#24377) meke11 válasza SpaceKombajn (#24371) üzenetére


meke11
aktív tag

(#24378) Ejelhar válasza SpaceKombajn (#24371) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát...ez így zsákbamacska. Én helyedben csak olyat vennék meg, amit ki is próbálhatok.

Első lépcsőben a készülék termékazonosítójának ellenőrzése, hogy egyáltalán érdemes e foglalkozni vele tovább.
minta: [link]

Ha konkrétan is említi a 102p-t a "Termékazonosító" (mint a fenti képen), akkor kár a fáradságért.
Második körben DTS mintákat vinnék pen drive-on és azzal tesztelném.

[ Szerkesztve ]

(#24380) nagyatt válasza Ejelhar (#24378) üzenetére


nagyatt
tag

Flah memória írásánál 0%-on áll, és nem megy tovább.

Ilyenkor táp ki táp be, és utána visszakapom a régi fwt...

(#24381) Ejelhar válasza nagyatt (#24374) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nincs türelmed/kedved/időd visszacserélni?

Egy 102-es jobb lenne szvsz.

(#24382) robi-k válasza Ejelhar (#24378) üzenetére


robi-k
őstag

Van sokkal egyszerűbb módja megkülönböztetni a 102 vs 102p modellt: jelenleg csak a 102 modell rendelkezik az új kinézetű skin-nel, tehát ha ezt látod, akkor "valódi" 102-sel van dolgod:

nagyatt, a 102p-re nem fogod tudni feltenni a 101 FW-jét, ne is próbálkozz vele (hisz a flash memórai zárt szektorában lévő licence fájlban nem a 101 azonosító kód van). Ha még is feltennéd a 102p-re a 101 FW-t (pl. feltörnéd a 101 FW-t), akkor a Dune zöld háttérrel kizárólag SD felbontásban kiírna hogy DEMO, és gyakorlatilag semmire sem lenne használható ezt követően.

[ Szerkesztve ]

(#24385) Ejelhar válasza nagyatt (#24380) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hmmm...mennyit vártál?

Egy sima gyári update is időigányes, percek. Pl. a H1-nél:
Találat a neten, új firmware telepítésének felajánlása.
Elfogadás, folyamat indul, letöltés (várakozás)
Dune kiírja, új firmware lejött, ellenőrzés (várakozás)
Ellenőrzés után update kiír, folyamatjelző indul (várakozás)
Reboot.

(#24388) Ejelhar válasza robi-k (#24382) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez már alapban is így van a 102-őn? Tehát az update előtt is az új skin van/volt az igazi 102-őn?

(#24390) #75912448 válasza gboszi (#24285) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nincs mit, szívesen. De azt tartsátok szem előtt, hogy nem a HD minőségtől lesz jó egy film hangja. Sokkal több múlik a keverésen, a hangmérnökön, minthogy magot vagy HD-t játszol. Azaz ha jó hangja van egy filmnek, akkor az 1536kbps DTS jobban fog szólni (sokkal), mint sok rosszul kevert 4000kbps DTS-HD.

Ezért (is) érdemes szem előtt tartani, hogy a 867x lejátszók képesek a HD hangok magjait továbbítani, az említett hibán kívül sok gond nincs velük. Béci és én is sokszor említettük, hogy képminőségével kezdetektől fogva maradéktalanul elégedettek vagyunk, ahogy a hangjával is, ha nem fontos a HD hajkurászása.

(#24391) BBéci válasza Ejelhar (#24388) üzenetére


BBéci
titán

Csak az új 102-kön, ami nálam volt, decemberi kiadás, azon még a régi, szürke volt, de kiadta a DTS-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24392) nagyatt válasza Ejelhar (#24385) üzenetére


nagyatt
tag

15 percet vártam, és 0%. A múltkor frissítettem az orosz fw-t az pár perc alatt lefutott, és látszott, hogy dolgozik a gép. Nem állt 0%-on negyed órát.

Természetesen vissza fogom cseréltetni, csak szakmámból fakadóan érdekel, hogy bármilyen megoldást is ki lehet-e csikarni ebből a kütyüből.

Amúgy ahogy írtam is, nem sok impulzust kaptam eddig a boltból ahol vásároltam, úgyhogy kb olyan érzésem van mintha a fallal beszélgetnék egyelőre.

És csak fáj a szívem, amikor linkelgetik a TV102 új fw-ét, hogy ennek ilyennek kéne kinéznie eredetileg, és minden funkciója megfelelően működne rajta...

(#24393) robi-k válasza Ejelhar (#24388) üzenetére


robi-k
őstag

Tudtommal igen, már a 2012. decemberi FW-n is ez volt a skin az SMP8674(5) processzorra épülő 102-sen. Amúgy a 102-es automatikusan felajánlja a januári FW telepítést, ha csatlakoztatva van a net-re.

BBéci: a 102p is kiadja a DTS bitstream módban, csak dekódolni nem tudja (hiányzik az FW-ből a DTS dekódoló programkód). Valószínűsítem, hogy nálad is a 102p volt.

nagyatt, ha programozó vagy és van tapasztalatod linux készülékek programozásában, akkor lehet, hogy meg tudod csinálni a 102p downgrade-t 101W-re.

[ Szerkesztve ]

(#24394) Ejelhar válasza BBéci (#24391) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Köszi, akkor -elvileg- nem lehet kizárni, hogy egy régi szállítmányból való 102-esel van dolgunk, ha nem az új skin vigyorog ránk.

(#24395) BBéci válasza robi-k (#24393) üzenetére


BBéci
titán

Ami nálam volt, annak nem vizsgáltam a pedigréjét, kiadta HDMI-n a DTS-t és mindkét HD formátumot, mással nem foglalkoztam.

Most a MED600 frissítését szeretném lezongorázni!

(#24394) Ejelhar
Amennyiben kiadja HDMI-n a DTS összes változatát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24396) Ejelhar válasza robi-k (#24382) üzenetére


Ejelhar
senior tag

(hisz a flash memórai zárt szektorában lévő licence fájlban nem a 101 azonosító kód van).

Ez a file rendszer szintjén látszik mondjuk LTU alatt?
Pl egy H1-nél a /tango3/firmware/config/product_id.txt file-ban megtalálom a H1 azonosítóját, amit a "Termékazonosító" sorban is kiír. Ne mintha lehetne így kezdeni valamit vele, cramfs alatt van....

(#24397) SpaceKombajn válasza Ejelhar (#24378) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszi, webshopból rendelném, szóval előtte nem tudom kipróbálni, de legalább le tudom ellenőrizni 8 napon belül, nem úgy mint aki már régebben megvette.

kovadika 24376

Köszi, igen, láttam az 1 éva garit, akor nem tudom miért van a cédrusnál 2 év, na mindegy.

meke11 24377

Köszi neked is, újra átnéztem a magyar dune hivatolos viszonteladóit és úgy néz ki, én is őket fogom választani.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#24398) Ejelhar válasza nagyatt (#24392) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jó kérdés, tényleg izgalmas dolog.
Az a gond, hogy maga a firmware file-ra nincs visszafejtés, dekódoló. Ennek birtokában okosabbak lennénk (amúgy a service filek-okra létezik).

Amásik dolog, hogy van egy dune term utils csomag, amivel körbe lehet szaglászni a Dune-t, de ezt eredetileg 864x procikra írták, nem tom felkúszik e a 102p-re...

(#24399) robi-k válasza Ejelhar (#24398) üzenetére


robi-k
őstag

A Padavan LTU csomagja felmegy a 102-re is (a Lite53D-re készítettet kell alkalmazni).
Az egyedi azonosítójú (processzor sorozatszám alapján generált) licenc fájl az /fconfig/dune_license.dlf helyen található.
Ha ez az egyedi fájl megvan (érdemes lementeni a számítógépre), akkor a Dune akár teljes flash memória csip cserét követően is helyreállítható (bár nem egyszerű).

Amúgy pl. nekem megvan a 2011 évi FW nyers (szoftver készítői) verziója, bár ez titkos és sajnos ebben még nincs benne - hiányzik - a build scripts and patches az smp-867x processzorokra (csak az smp-86xx típusú processzorokra van meg), így sajnos nem tudok készíteni pl. 102p-re DTS-t támogató FW-t.

[ Szerkesztve ]

(#24400) Ejelhar válasza robi-k (#24399) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Köszi.

Hoppá, ez az írható/olvasható részen van. Ezzel nem kell varázsolni. Elvileg egy valid 101-es liszensz file birtokában -gondolom én- megejthető lenne az upgrade ( a 102p esetében ne nevezzük downgrade-nek:-))

sajnos ebben még nincs benne - hiányzik - a build scripts and patches az smp-867x processzorokra (csak az smp-86xx típusú processzorokra van meg), így sajnos nem tudok készíteni pl. 102p-re DTS-t támogató FW-t.

Áááá... ez így halott ügy, úgy gondolom. Pont a 2.6.22 után változott meg jelentősen a linux kernel API (a Smart H1-ben ez van, ezért szinte biztos, hogy a 864x sorozatban mindben), és gondolom a a 102-esben nagyobb verzió van. Nem tom honnan szedem, de mintha 2.6.29-est láttam volna valahol az új Dune-k kapcsán.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.