Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) cekkk válasza access_denied (#23700) üzenetére


cekkk
veterán

Egyébként nem szükséges linux a htpchez, vagy esetleg próbáld ki az openelec félét ott se nagyon fogsz a linuxxal szembe kerülni. De a többségünk win alapú htpc-t használ.

(#23702) erdoke válasza cekkk (#23698) üzenetére


erdoke
titán

Olvass kicsit figyelmesebben. Arról beszéltem, hogy 20 óra xarakodás helyett, 20 órának megfelelő órabérből én inkább vennék egy előre felkonfigolt, igényesen kinéző HTPC-t (pl. ezek közül valamit, ha kizárólag HTPC-nek kell, egy atomos is simán megteszi) a BD lejátszó mellé. Van, aki 20 óra xarakodás árából a linken lévő összes gépet meg tudja venni...

A legjobb aláírás a héten

(#23703) access_denied válasza cekkk (#23701) üzenetére


access_denied
senior tag

Most a piszkos anyagiak szóltak közbe, ezért kerestem egy olyan megoldást a média játékos témakörre, ahol kedvező ár / érték arányt kaphatok. A lehetőségekhez képest törekszem a maximalizmusra, szerintem egy jó htpc legalább 2 de sokkal inkább 3 szoros szorzót jelentett volna ár tekintetében a MED600-hoz képest. Most ez nem fért volna bele. Ha majd igen, akkor a megfelelő topik pár ezres hozzászólásának elolvasásával fogok kezdeni.

Érdekes a Windows alapú htpc, én a Win8 kijövetele után (és azelőtt se) el nem tudok képzelni Windows alapú htpc-t. Ez számomra olyan mint egy Windows ftp szerver.

[ Szerkesztve ]

(#23704) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Jah, MP-t a pórnépnek ... hehh ...

(#23705) #75912448 válasza Gulyopapa (#23704) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ilyet senki nem írt és nem is célzott rá. Míért baj ha valaki nem elégszik meg az mp-k nyilvánvaló korlátaival és ezt leírja?

(#23706) cekkk válasza erdoke (#23702) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor elbeszélünk egymás mellett.

Igen és kb nekem is ennyibe fájt a gépem mint amik itt vannak, de attól még ezek sincsenek felkonfigurálva, előre telepítve. Akkor most mégis miről beszélünk ezekre is telepíteni kell és be kell őket állítani. :F

access_denied

Nem kell ott a wint nézni. Nálam is egyből jön be az xbmc, viszont ha kell egy másik lejátszó vagy valami mást is akarok vele csinálni jó az a win ott a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#23707) erdoke válasza cekkk (#23706) üzenetére


erdoke
titán

Biztosan van olyan, ami előre felkonfigurálva kapható. Vagy olyan opció, amikor ezt megcsinálják helyetted némi plusz pénzmagért. Főleg, ha olcsóbb a konfigoló ideje, mint az enyém. :)
Nem az adott típus a lényeg, hanem az elv.

A legjobb aláírás a héten

(#23708) Gulyopapa válasza #75912448 (#23705) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem baj ha leírod ...
Amúgy számomra elég hihetetlen hogy egy pc jobb képet ad mint egy célszerszám.
Vagyis tudom hogy nem, mivel én is hajtottam minőségi pc-ről TV-t és nem volt láthatóan jobb.
Tudom szar a TV-m

erdőke neked baromi drága lehet az időd ha 5x leírod :)

[ Szerkesztve ]

(#23709) cekkk válasza erdoke (#23707) üzenetére


cekkk
veterán

Igen kapható több ezer euróért. CV vagy Cinemaster. Mondon nekem kb ez egy hobbi is. Gondolom neked is van amire az időket költöd.

(#23710) Ed Parker válasza cekkk (#23709) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ilyenre gyűjtesz most?

(#23711) cekkk válasza Ed Parker (#23710) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem minek ilyen? :D
Jó az ami van nekem. :D

[ Szerkesztve ]

(#23712) #75912448 válasza cekkk (#23709) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha emlékeim nem csalnak a horror árú Cinemaster is windows és TMT alapú volt nemrég, mégis mennyire sztárolták. Lényeg a válogatott hardver és a megfelelő szoftveres környezet, utóbbit nem győzöm hangsúlyozni.

(#23713) Mezga Aladár válasza #75912448 (#23699) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"ma kapható összes asztali MP-nél jobb a kép és hangminőségem"

Na ez az amit nem hiszek el. :N Addig amíg nem százas a 23,976 addig ez nem áll.
Abban az esetben ha végre lesz egy vga, ami ebben a paraméterben tökéletes, én is építek egy gépet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23714) #75912448 válasza Mezga Aladár (#23713) üzenetére


#75912448
törölt tag

Százas a 23,976. Nem úgy néz ki ahogy a Realtek megoldása.

(#23715) Mezga Aladár válasza #75912448 (#23714) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem az. A napokban tárgyaltuk ki, az amd megoldása a legjobb, de nem tökéletes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23716) Ed Parker válasza #75912448 (#23712) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

és egy csipetnyi köd :D

(#23717) #75912448 válasza Mezga Aladár (#23715) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem írom le a teljes szoftevres körítést, de elhiszed nekem, hogy semmi röcögést nem látok? Vagy nem vagyok rá érzékeny, ki tudja. Tudtam én is olyan környezetet összehozni ilyen olyan szoftverekkel ahol nem voltam elégedett, de most ne mez a helyzet. Tudod, hogy mindig mindegyik playerről leírtam az őszinte véleményem, legyen az jó ill rossz tulajdonság. Szerintem elsőnek írtam a Realtek 1186 24Hz-ről is, első bekapcsolás után 10mp-vel láttam, még téma sem volt a topikban.

Kíváncsi lennék Toobee véleményére, aki szintén Dune-ről váltott, hogy lát-e bármiféle 24p hibát. Tudtommal ő is látott 23,9 > 24Hz hibát. Ahogy Ed Parker vagy Cekk is, de említhetném Peak kollégát is. Mindannyian használtunk Dune-t vagy popi-t és most HTPC-t. Egyikünkről sem tudom, hogy látna recegést.

(#23718) liszi70


liszi70
nagyúr

Nem. De. Nem. De.

Kíváncsi vagyok a végkifejletre, mert nekem egy ilyenem van a HTPC-ben, és álmomban nem gondoltam volna, hogy az esélye is felmerülhet annak, hogy nem tudja a 23,976-ot. Ez egy HTPC-be is szánt VGA, legalább annyira célhardver, mint egy médialejátszó. Én mondjuk egy röccenést sem láttam rajta soha. De zavarna ha kiderülne, hogy elvileg nem tudja.

szerk. Én is használok Dune-t is.

[ Szerkesztve ]

(#23719) ata555


ata555
csendes tag

Hi!
Segítenétek..a MED600-hoz melyik fw-t kellene letölteni ill. honnan?
Thx.

(#23720) Mezga Aladár válasza #75912448 (#23717) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rendben. Xbmc lejátszás valami normális minőségű 23.976 film. Lejátszás közben az O billentyű megnyom. Itt kiírja mennyi kockát dobott el a lejátszó. (drop utáni érték).
Lehet a kollégáknak filmet nézni. Ha mondjuk az Avatar 3 órás verziójával nincs eldobott kocka, akkor rendben van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23721) #75912448 válasza liszi70 (#23718) üzenetére


#75912448
törölt tag

És ugye nem látsz semmi 24p hibát? Sőt, nálam egyszerre voltak rákötve egy teszt erejéig az MP-k plusz a az asztali befogva HTPC-nek, tudniillik zsákbamacskát én sem veszek.

(#23720) Mezga Aladár

Az a lényeg, hogy ha el is dobja, azt nem úgy látod, mint a Realteknél. Egyébként nem kötelező XBMC-t használni. Lehet MPC-HC, LAV Filters, madVR hármast használni, reclock-kal is igény szerint támogatva. Akinek a maximum kell, utóbbi mellett dönt, az XBMC-t pedig felületként használja, meghívva külső eszközként az említett lejátszót. Én sosem látott minőséget kapok vele.

[ Szerkesztve ]

(#23722) atua válasza access_denied (#23691) üzenetére


atua
aktív tag

DS213 lesz, két lemezest akartam, 2x2 TB vinyóval, ami nekem egy jó ideig elég lesz. Szeretem az arany középutat, bár lehet a 212j is elég lenne, viszont a 213+ felárát már soknak tartom. Illetve szerintem feketében jobban néz ki a Syno, mint fehérben:)

Igen, én sem hiszem, hogy nagyon mellé tudnék lőni a MED600-zal. Ma meg is rendelem őket.

(#23723) cekkk válasza #75912448 (#23712) üzenetére


cekkk
veterán

Igen Win, Win media center, mymovies és TMT alapú az egész. Ennyi. De ugye a titok és a köd ami körül lengi már hasonló frigyládáéhoz :C :C

(#23724) tigipuf válasza #75912448 (#23721) üzenetére


tigipuf
senior tag

Én is ezt szeretném xbmc alatt futtatni a tmt-t,és az általad említett madvr-es mpc-hc-t.
Bár kérdeztem már,de nem kapok egy normális leírást az előbb említett két lejátszó xbmc alóli futtatására.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#23725) cekkk válasza tigipuf (#23724) üzenetére


cekkk
veterán

Mert nem itt kellene kérdezni, hanem az htpc-s topikban :DDD

Egyébként nálam még a freki váltás nem megoldódott. De azóta kijött az újabb CCC majd azzal is megpróbálkozom :D :C

[ Szerkesztve ]

(#23726) liszi70 válasza #75912448 (#23721) üzenetére


liszi70
nagyúr

"MPC-HC, LAV Filters, madVR"

Én is ezt használom, saját felületükkel. Semmi különbséget nem látok képminőség szempontjából a dedikált médialejátszóhoz képest, Pana 50ST50-en.
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a Dune-t mostanában gyakrabban használjuk, de ennek nem kép- vagy hangminőség különbség az oka, hanem az egész család számára könnyebben kezelhető a felülete, profibb a távirányítója, a család többi részének talán egészében egyszerűbb, praktikusabb a használata.
Én szoktam főleg a HTPC-t bekapcsolni, nekem nem okoz gondot, ha néha valamit állítani, konfigurálni, finomítani kell rajta, ez valahol hobbi is.

(#23727) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#23720) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gyorsan felraktam az xbmc 12-es verzióját, hatalmas a változás a régihez képest. Úgy tűnik belerakták az nvidia vga valamilyen módosítását, mert 10 perc után sem dobott el kockát. :C

(#23721) regger "MPC-HC, LAV Filters, madVR"

Ezt meg használja aki akarja, én 0db htpc-t akarok nem pedig egy erőművet a nappalimba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23728) #75912448 válasza tigipuf (#23724) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ebből a topikból mazsoláztam össze, de auto frame csak XBMC alatt megy, vagy csak MPC-HC-t önmagában használva. Együtt a kettő nekem sem -azaz ha meghívod külső playerként-, de biztos megoldható, erre még nem volt időm.

(#23726) liszi70 :

Ha ugyanolyannak látod, már az is pozitívum sokak nézőpontjából.

(#23727) Mezga Aladár:

Az AMD-nek igazából 8 percenként kéne korrigálni, de én látom :) Igazából hülye lennék olyan eszközt használni, amivel nem vagyok elégedett. Eladnám és vennék egy A-400-at. :)

Az XBMC Full HD mellé valószínűleg mindenki számára elég, ellenben sokan néznek 720p vagy alatti tartalmat. A felkonvertálást már nem mindegy milyen szoftevres körítés mellett tesszük. Igazad van, a kényelem sem utolsó szempont, használom én is a beépített lejátszót.

(#23729) liszi70 válasza Mezga Aladár (#23727) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...én 0db htpc-t akarok..."

Nekem ugyanolyan halk MPC-HC val a gépem, mint XBMC-vel. Miért lenne hangosabb vele? Ha szerinted erőforrás-igényesebb is, én ennek semmi jelét nem vettem észre eddig. A legtöbb esetben be sem kapcsol a CPU hűtőjén a venti. (Hozzátartozik, nem ITX, hanem mATX házban vagyok berendezkedve.)

(#23730) Mezga Aladár válasza liszi70 (#23729) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A legtöbb esetben be sem kapcsol a CPU hűtőjén a venti. "

Tehát időnként bekapcsol. Ez nem 0db.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23731) Ed Parker válasza atua (#23722) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom mi jelentősége van egy nas színének, mikor 99%-ban nem látom, mert egy eldugott helyen végzi a dolgát csendben :U

(#23732) access_denied válasza Ed Parker (#23731) üzenetére


access_denied
senior tag

A ledek informatívak, ha szétesik a tömb, meghibásodik egy diszk, akkor így veszed észre leghamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#23733) Ed Parker válasza access_denied (#23732) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a kijelző is informatív,különben minek a remek felület?
meg aztán mit kezdesz a ledekkel?
úgyis csak a felületen tudod konfigurálni.

(#23734) access_denied válasza Ed Parker (#23733) üzenetére


access_denied
senior tag

Lehet elbeszélünk egymás mellett. Milyen "kijelzőre" gondolsz? Ha eldugom a nast, akkor max. a webes felületről tudok információt nyerni.
Egy hatalmas szerverszobában körbenézve is pár másodperc alatt kiderül, ha valamelyik tömb hibás. Ha ezt ellenőrizni kellene (nincs mail értesítés), akkor ez hosszabb idő. Ha előtted van a kütyü, akarva-akaratlan észreveszed a hibát.
A konfigurálás más téma.

(#23735) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Korai volt a lelkesedés, 30 perc 3 kocka eldobása. Marad a popi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23736) Ed Parker válasza access_denied (#23734) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jóbarát,otthoni körülményekről beszélünk,nem hatalmas szerverszobáról.
a legtöbb felhasználónak egy jobb esetben két nas van az otthonában.
a pc webes eflülete igen,ami mindenre választ ad.

(#23737) liszi70 válasza Mezga Aladár (#23730) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Tehát időnként bekapcsol. Ez nem 0db."

De ennek semmi köze ahhoz amit írtál, hogy XBMC, vagy MPC-HC/madVR/LavFilters fut a gépen. Én arra válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#23738) access_denied válasza Ed Parker (#23736) üzenetére


access_denied
senior tag

A példát azért is írtam, hogy bár működik az automatizmus (szerveres környezetben mail, egyéb hibakezelő rendszer), mégis lehetnek olyan körülmények amikor a szemrevételezés előnyösebb.

A webest csekkolni kell. Vagy megteszed, vagy nem. Leginkább nem. Én ott tartom a nast, ahol minden nap egy pillantással ellenőrizni tudom, nem kell, hogy filmnézés közben belevillogjon minden az arcba.

(#23739) atua válasza Ed Parker (#23731) üzenetére


atua
aktív tag

Egyrészt én nem akarom eldugni, másrészt pedig én sem elsősorban a szín alapján hoztam meg a döntésemet, de sokadik tényezőként nálam ez is a 213 mellett szólt.

(#23740) Mezga Aladár válasza liszi70 (#23737) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De válasz rá.
Az általad említett filterkombináció nem a vga gyorsítást használja hanem a processzort, ergo nagyobb proci teljesítmény nagyobb hótermelés, venti használat, ez számomra nem alternatíva.
Ezért írtam nem akarok " erőművet " a nappalimba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23741) Ed Parker válasza access_denied (#23738) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hát a szokások eltérőek.
én sokat használom a webes felületet,amiről indítok dolgokat.

(#23739) atua én sem a szin miatt választottam a 413j-t,hanem mert 4 lemezes és a 213 számomra semmivel nem nyújtana többet ugyanazért az árért.

[ Szerkesztve ]

(#23742) liszi70 válasza Mezga Aladár (#23740) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem így van, a LavFilters-ben beállítható a hardveres gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#23743) Mezga Aladár válasza liszi70 (#23742) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Dxva, cuda, opencl gyorsítás??

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23744) liszi70 válasza Mezga Aladár (#23743) üzenetére


liszi70
nagyúr

DXVA (native).

[ Szerkesztve ]

(#23745) Toobee válasza #75912448 (#23717) üzenetére


Toobee
veterán

En lattam most is hibat, de en nagyon durvan nem ertek hozza. Most hirtelen nem jut eszembe, hogy mikor irtam, de nezz ra az itteni hozzaszolasaimra. Az elso 5-ben megtalalod.

https://barbieripnk.hu/

(#23746) Mezga Aladár válasza liszi70 (#23744) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez így már jobban érdekel. Mindenesetre az nvidia is javított a driver-en, és az egyedi 23.976 most müxik.
Eddig 46 perc és nincs frame drop.
Lehet hogy mégis építek egy htpc-t. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#23747) #93966848 válasza access_denied (#23691) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ment PÜ

[ Szerkesztve ]

(#23748) atua válasza Ed Parker (#23741) üzenetére


atua
aktív tag

Igen, tudom, szoktam a NAS-os topikot is olvasgatni. Én is néztem a 413j-t is, de nekem sok lenne a 4 lemez, szal ez nem szempont nálam. És nem teljesen ugyanaz az ár, legalábbis lejatszo.hu-n 10k-val drágább a 4 lemezes. Ja, és fehér:)

De ez itt télleg nagyon off.

(#23749) LoSA


LoSA
csendes tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem. Szeretnék venni egy normális média lejátszót... Jelenleg egy IcyBox-m van, vagy micsodám, de egyre több filmet nem játszik le, egyre több bajom van vele.
Szóval...
50.000Ft-ig, tudnátok ajánlni nekem egy olyan médialejátszót, amiben van Youtube kliens, illetve jó lenne, ha lehetne beletenni vinyót, de ez nem feltétlen szükséges.
Asus o!play Gallery-n gondolkozom, de nem vagyok benne biztos, hogy jó választás?! :) Köszönöm a segítséget!

(#23750) access_denied válasza #93966848 (#23747) üzenetére


access_denied
senior tag

Okés, akkor fussunk neki a yaDIS-nak.
Vannak plugin-ek, melyeket egyszerűen be kell másolni a c:\Program Files\yaDIS\templates\ mappába.
Black and White
CLEAR 3.1
GLASS Revisited
Origins
Tribute
Nekem ezek vannak, ez utóbbi jött be leginkább.

Ezekben a template.xml-t kell szerkeszteni ahhoz, hogy betűtípust, egyebet változtassunk. Nagyon nem mélyedtem bele, de nem túl bonyolult a struktúra (XML Notepad ajánlott).

Nálam a filmek kategorizálva vannak, 3D, akció, dráma, stb, ez mind-mind egy-egy mappa. Ez alatt újabb mappa, melynek neve a film angol neve és kiadásának éve (pl. The Firm 1993). Sehol pont, zárójel. Kell az évszám, mert azonos nevű és más évjáratú borok... izé filmek is vannak. A mappa alatt már a film elnevezése nem érdekes. Egy mappa, egy film és a yaDIS a mappa nevéből keresi az adatokat.
A mappastruktúra kialakítása után már meg lehet bökni a keresés gombot a yaDIS-ben, meg fogja találni a filmeket. Lehet szerkeszteni ízlés szerint.

Ami nálam problémásabb rész, az a yaDIS 2 mede8er program (nálam 1.0 beta12). Elvileg az lenne a feladata, hogy az about.jpg, a folder.jpg és a filmnév.xls fájlokat a film mappájába másolja. Az első kettő pipa, az xml viszont nálam mindig egy szinttel kintebb van, ami azért nem jó, mert a mede8er-en keresgélve így nem írja ki a "plot", leírás mező tartalmát. Tehát itt vagy én bénázok, vagy a béta 12 hibája (az egyik beállítás majdnem jó, de mintha a programozó egy "\"-t lefelejtett volna, így nem a film mappájába kerül az xml, hanem egyel kintebb, és a neve Face Off 1997Face Off 1997.xml lesz. Itt gondolom a Face Off 1997\Face Off 1997.xml növelhette volna a sikerélményt.

Azért írtam a fórumba, hogy ha valami hülyeséget írtam, akkor a többiek ki tudjanak javítani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.