Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) tlala válasza madgie (#15326) üzenetére


tlala
addikt

A popit én is hosszú ideje használom egy 2,5-es, 750 GB-os Samsung hdd-vel a hasában.
Nem rezeg, nem melegszik túl - pedig torrentre is használom' igaz nem valami elszállt módban.

(#15352) pinnacle válasza Ed Parker (#15345) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt nem tudom, hogy ez csak egy bug, mert ugye minden játékosnak van valami hibája, vagy tényleg vigyem vissza. Remélhetőleg jár majd erre WD TV Live tulaj.

(#15353) Warter


Warter
őstag

Egy jó hír a C300/A300 tulajoknak. Mi is megkapjuk az App supportot, szóval emiatt nem lesz szükség gépet cserélni. :)

(#15354) Jim-X válasza Warter (#15353) üzenetére


Jim-X
őstag

Az tényleg jó hír! :K :C

A játék az nem játék!

(#15355) Ed Parker válasza Warter (#15353) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Procit nem? ;]

(#15356) raus


raus
aktív tag

Végül is egy WD20NPVT mellett döntöttem, mint belső vinyó a popiba. Nagyon keveset fogyaszt, csendes és nem rezeg a tesztek alapján, meg tudja a ~110MB/s -ot olvasásban ami bőven elég egy médialejátszóba.
Mivel ez egy 2 terás 2,5-es vinyó 3 tányérral(750GB / tányér) ezért a szabványos 9,5mm helyett 15mm magas de szerettem volna ha a másolás idejére SATA rack-be tudnám tenni. De nagyon nehéz volt olyan PC házba szerelhető SATA 2,5-es rack-et találni amibe belemegy a 15mm magas vinyó.
Végül egy Icy Box IB-267SK-B-ét találtam a Raidsonic-tól amit egy 3,5" -ról 5,25"-ra LIAN LI kerettel teszek a gépbe.

(#15357) Ed Parker válasza raus (#15356) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Gondolom gombokért sikerült megvenned 2Tb-ot 2.5"-ban? :U

(#15358) Toobee válasza Ed Parker (#15357) üzenetére


Toobee
veterán

...Arany gombokért :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#15359) atike


atike
nagyúr

Mivel nem nagyon követem ezt a termékvonalat, ezért ide írom le a kérdést...

Szóval az egyik ismerősöm megkeresett, hogy szüksége lenne egy médialejátszóra.

Amire szüksége van:
- gigabites ethernet port (már meglévő otthoni hálózathoz akarja kötni, amin van egy nas - onnan játszaná a filmeket)
- hdmi
- vigye gond nélkül a full hd-s mkv-kat
- magyarországi garancia
- normális support (firmware frissíthető legyen)
- baráti ár :)

Ami jó ha van, de nem szükséges:
- torrent kliens
- webes funkciók

Ami nem kell:
- beépített HDD
- wlan
- 3D

Milyen alternatívái vannak? Köszönöm a segítséget! :R

(#15360) Toobee válasza atike (#15359) üzenetére


Toobee
veterán

Az szép dolog, hogy baráti áron keres, de forintban is ki kellene fejezni!

https://barbieripnk.hu/

(#15361) atike válasza Toobee (#15360) üzenetére


atike
nagyúr

Magyarul fogalmazva minél olcsóbban szeretné megúszni. Ez ha pld 20.000 Ft alatt marad akkor nagyon örülni fog. De az abszolult plafon szerintem legyen mondjuk 30.000.....

(#15362) erdoke válasza atike (#15361) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem érzékeny a 23.976-os mozifilmek 24-en lejátszására, akkor 25-30 körül elég jó felszereltségű Realtek chipes hálózatos lejátszót lehet kapni. Ha Sigma alapú a cél, akkor a WD Live Streaming talán kijön ennyiből.

A legjobb aláírás a héten

(#15363) Ed Parker válasza Toobee (#15358) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sokszor a 3,5"-os hdd-k is drágák,a kisebbek meg aztán, pláne.

(#15364) robi-k


robi-k
őstag

Fontos észrevétel az új SMP8911 csippel és az azzal készített médialejátszókkal kapcsolatosan: nem csak az új 3D BD lemezeknél nincs teljes ménű támogatás, hanem a régebbi BD lemezeknél sem (amit tud pl. az SMP 8642(3) processzor).
A processzor csak a Lite üzemmódot tudja (nincs BD menü, java támogatás, stb).

(#15365) Ed Parker válasza robi-k (#15364) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos ez nem tudom, kinek mekkora hiba, én eddig sem túrtam szét a bd menüjét.
Sok mindenről maradtam le?

(#15366) Toobee válasza Ed Parker (#15365) üzenetére


Toobee
veterán

Tegnap az Ítélet eladó BD50 is csak full verzióban akart elindulni. Bár lehet, hogy le kéne cserélnem, az ezer éves beta fw-t.

https://barbieripnk.hu/

(#15367) robi-k válasza Ed Parker (#15365) üzenetére


robi-k
őstag

Fontos lesz, már most is vannak olyan filmek (pl. az Underworld 4 része, ami már rendelkezik Cinavia védelemmel, és nem is lehet eltávolítani), ami csak full üzemmódban indul el (szándékosan így van...).

Amúgy ha valaki moziban felvesz kamerával egy Cinavia védelemmel lejátszott filmet, akkor a védelem is rákérül a felvételre, ami hang- és képtorzításban ("vízjel") jelenik meg.

(#15368) M@trixfan válasza robi-k (#15364) üzenetére


M@trixfan
addikt

Azért elmennek a francba! :((( Tényleg nem a menüt nézi az ember naphosszat, de gyakorlatilag így nem teljesértékű streamer. Mindezt azért mert spóroltak a licenszen.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15369) atike válasza robi-k (#15367) üzenetére


atike
nagyúr

Nem lehet eltávolítani? :U :F

Volt már ilyen a történelemben, nem? Nem sokáig maradt egyik módszer sem.... :U

(#15370) Ed Parker válasza M@trixfan (#15368) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ingyen csak a szél fúj.

Robi:ha ez így lesz, akkor neked is megvan a B terved :)

(#15371) robi-k válasza atike (#15369) üzenetére


robi-k
őstag

PC/HTPC majd igen (szoftveresen), de mi lesz a médialejátszó processzor szintű hardver védelemmel? Azzal mit tudsz majd kezdeni?

(#15372) Jim-X válasza Toobee (#15366) üzenetére


Jim-X
őstag

És hogy tetszett? Vélemény?

Hogy on is legyek : Eddig nagyon tetszik az A300 játékos (a kis merevlemezes mizériát leszámítva) mindent vitt eddig, semmibe sem tört bele a bicska! BD50/BD25-nél is simán tudok hangsávot váltani :K A tesztvideókat is lejátszotta maradéktalanul. Amióta újra nálam van, gyakorlatilag 0-24-ben megy és nem melegszik (olyan kézmeleg a teteje) túlságosan. Tetszik a menü, a kezelés (asszony is elnavigálja) ráadásul a Jukebox is nagyon bejön :K :C
Már olyan 600Gb-ot raktam rá kb. a belső WD-re.

Egyszer volt, hogy lefagyott, mert a kábelen kicsit sok volt neki a sávszél és nem szerette ;) De egy újraindítás megoldotta a problémát (thx Bill ;] )Olyan 3MB/s-ig gond nélkül bírja, úgyhogy annyira állítottam a limitet.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#15373) Toobee válasza Jim-X (#15372) üzenetére


Toobee
veterán

Érdemes megnézni.

https://barbieripnk.hu/

(#15374) M@trixfan válasza Ed Parker (#15370) üzenetére


M@trixfan
addikt

Itt az a baj, hogy hardver szinten van eldöntve ezek szerint, tehát nincs választás. Mondjuk akkor nem tudom mit fognak tenni a C-400-ba :F Ugyanaz mint amikor a cukrászda áremelés helyett egyre kisebb süteményt csinál. Csak itt nem oldódik meg annyival a dolog, hogy veszel még egy sütit :DDD

Egyébként nem rossz az Arctic HTPC, szemezek vele. Csak akkor már 5-10 ezer Ft ide-oda és tényleg olyat építek ami teljesen saját igények szerinti.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15375) TCr válasza M@trixfan (#15374) üzenetére


TCr
veterán

Hol és mennyiért lehet olyat kapni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15376) Ed Parker válasza TCr (#15375) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Robi linkelte be szombaton, ha jól emlékszem arctic.ac a cím.

(#15377) #75912448 válasza M@trixfan (#15368) üzenetére


#75912448
törölt tag

Biztos licenc probléma? Nem hasonló kiadói közreműködés, mint az OPPO-nál? Nem lennék meglepve.

[ Szerkesztve ]

(#15378) TCr válasza Ed Parker (#15376) üzenetére


TCr
veterán

680$ ???
Atyaég...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15379) Ed Parker válasza M@trixfan (#15374) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én is így vagyok vele, tök mindegy melyiket veszem, csak amit tudnia kell azt tudja rendesen, ne kompromisszumokkal.
Reszelik állandóan a szoftvert, ahelyett hogy egyszer tisztességesen megcsinálnák.

Szóval nekem is mindegy az a 10-15ezer, ha a drágább jobb.

Tcr: van annál olcsóbban is.
400€ kb

(#15380) robi-k válasza TCr (#15378) üzenetére


robi-k
őstag

Az A8 399$ 4GB memóriával és beépített DVB-T tunerkártyával. 8GB memóriával 429$

A nagy-testvér A10 479$, 8GB memóriával 509$

De mivel nem EU-s beszerzés, erre még rá kell számolni a VÁM+ÁFA költséget is :(

[ Szerkesztve ]

(#15381) Ed Parker válasza robi-k (#15380) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elég ezekhez a 4Gb vagy érdemesebb 8-al rendelni?

(#15382) TCr válasza Ed Parker (#15381) üzenetére


TCr
veterán

Normális VGA + proci páros 2 GB mellett is elviszi a BD50-et.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15383) madgie válasza Ed Parker (#15381) üzenetére


madgie
titán

Dunsztom nincs, mihez kell HTPC-n nyolc giga ram. Full HD videót azon akar valaki renderelni? :)

(#15384) Ed Parker válasza TCr (#15382) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na jó de ha majd jön a 4K szabvány akkor lehet hogy változik a trend:)
Persze lehet ramot később is cserélni, de ha már így rendelem, nincs vele gond.

(#15385) TCr válasza Ed Parker (#15384) üzenetére


TCr
veterán

Aha, és milyen megjelenítőt veszel a 4k-hoz?
50"-os plazmát, amit fél méterről nézel (hogy kijöjjön a fullfullfull HD lényege), vagy 2 misiért vetítőt? :)

Egyébként a RAM-ot később potom összegért bővítheted, ha kevés lenne.
Feltéve, ha a 4k-hoz egyáltalán elég lesz az az AMD proci és vga...

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15386) Ed Parker válasza TCr (#15385) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez már egy másodlagos kérdés, de a plazmámat most nem cserélem, nincs még 1 éves.

(#15387) TCr válasza Ed Parker (#15386) üzenetére


TCr
veterán

Te hoztad fel a 4k témát...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15388) Ed Parker válasza TCr (#15387) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most ez egy ötlet volt, a tök tudja mi várható jövőre, gyorsan változik a teknika.
Ha megnézed 4 éve milyen vacak LCD-k voltak horror áron, most meg utánad vágják a 46"-ost.

(#15389) cekkk válasza Ed Parker (#15386) üzenetére


cekkk
veterán

Jó pár évig elérhetetlen árú lesz a 4K, majd a gazdagok helyettünk kifizetik a költségeket, és mi meg vesszük majd olcsón. Na meg persze tartalom is kellene :D
De azt tuti, hogy tévében nem lesz értelme a méretek miatt.

(#15390) Jim-X


Jim-X
őstag

Egy kérdés az A300 torrentezéssel kapcsolatban : Ugye kell egy mappa ahonna betallózom neki a torrent file-okat, de már egy csomó van benne és elég szar néha keresgélni...
Szóval lehet úgy csinálni, hogy azokat amiket már hozzáadtam a popi torrent listához, azokat egyszerűen átmozgatom egy másik (pl. letöltött stb) mappába? A seedelésnél ez nem okoz gondolt, hogy máshová került, mint ahonna betallózom?

Bocs ha láma kérdés :DDD

A játék az nem játék!

(#15391) TCr válasza Jim-X (#15390) üzenetére


TCr
veterán

Eleve minek tartod meg a torrent file-okat?
Én miután betallóztam, törlöm is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15392) Jim-X válasza TCr (#15391) üzenetére


Jim-X
őstag

Most megfogtál... :Y :DDD

A játék az nem játék!

(#15393) M@trixfan válasza #75912448 (#15377) üzenetére


M@trixfan
addikt

Még az is lehet, csak akkor durva, hogy hardver szinten egyeztek meg már rögtön a Sigmával. Mondjuk ezt meg sem gondoltam voln, hogy BD navigációt nem fog tudni az új csúcs Sigma. Még bízom benne, hogy változik amint jönnek a hírek...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15394) #75912448 válasza M@trixfan (#15393) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ma BD menü nincs, holnap már ISO sem. Persze előfurdalhat, hogy rémeket látok.

(#15395) cekkk válasza #75912448 (#15394) üzenetére


cekkk
veterán

Isot ki lehet csomagolni :DDD Az a legkisebb gond. A menü már nagyobb. Na de ez van. Én pl soha nem néztem extrákat stb, de ott szerettem beállítani a dolgokat, mert a lite lejátszásnál a Dune oda vissza ugrál, ha valamit váltok, és ez eléggé zavaró számomra. :W

(#15396) DjKoxi válasza M@trixfan (#15393) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Máig sem értem a filmgyártók miért nem teszik lehetővé a letöltést bizonyos pénzbefizetés mellett. (ha van ilyen megoldás akkor bocs...)
A mai IT szinten nincs arra lehetőség, hogy kiskapuk nélkül megoldják ezt? Még mindig ragaszkodnak a kézzel fogható dolgokhoz.
2002-ben talán 5e Ft-ért vettem meg a Gladiátor DVD-t pl. Most vegyem meg a BD-t mert az HD, 3 év múlva vegyem meg ismét mert az 4K.
Ha itt lenne a zsebemben az a benzinpénz amennyiért kölcsönzőbe jártam projektorom lenne a nappaliban. A mai napig nem szeretem a letöltéseket, az 5-6 féle verziókat ( jó-nem jó-ilyen kodek-olyan hang-kevés bitráta-stb-stb).
Ha azt mondanám, hogy a legközelebbi mozi 50 Km-re van tőlem el sem hinnétek.
Egy-egy jó filmért szívesen utalnám a mozijegy árát ha egyszerűen le tudnám tölteni az eredeti filmet. Nem torrent, meg meghívó, meg visszatöltés, arány....
Amiért ezt az egészet írtam az az, hogy jönnek a chipgyártók a licenc jogokkal, meg a hardveres tiltásokkal. Nincs teljes menü, mert nem vették meg a jogot.
Még 10 év múlva is a polcot kell tölteni a filmekkel?? Zenékkel?

(#15397) Jim-X válasza TCr (#15391) üzenetére


Jim-X
őstag

Arra van lehetőség, hogy távoli gépről el tudjam érni a popi torrentkliensét és hozzáadjak torrentet a letöltéslistához? :F

A játék az nem játék!

(#15398) TCr válasza Jim-X (#15397) üzenetére


TCr
veterán

Van, de nekem nem sikerült megcsinálnom.
Elakadtam a router beállításainál, de annyira nem izgat a dolog, hogy tovább szenvedjek vele.

Koxi: már hogyne lennének ilyen szolgáltatások. Csak hungarisztánban nem "divat" még...

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15399) madgie válasza Jim-X (#15397) üzenetére


madgie
titán

Jaja, külső IP plusz a popi (transmission) kom portja, tehát nálam külső IP, utána :9091.

(#15400) robi-k


robi-k
őstag

He-he, kicsit kutakodtam a Cinavia témában, és már van részmegoldás (PS3 tulajdonosoknak): DVDFab, és idővel jönnek még a többiek is.

Tehát nem lesz olyan vészes :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.