Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) BBéci válasza Ed Parker (#14498) üzenetére


BBéci
titán

Ezt az összehasonlítást visszautasítom! :P
Négy helyre osztok, van a kliensben néhány 3 évnél régebbi cucc is. Ahonnan azok származnak, ez a szokás. Egyébként sem törölném ki, mert a kedvenceim közé tartozik. Például a Bob Guccione féle Caligula, Prison Break teljes 4 évada, Stomp koncert.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14502) Ed Parker válasza BBéci (#14501) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ahonnan én "vásárolok" ott 48 óra vagy 1.0 arány a szokás.
Ez könnyen tartható.

(#14503) Peak válasza Ed Parker (#14498) üzenetére


Peak
addikt

ejnye :D
az 1100 volt... de már leszoktam róla :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14504) BBéci válasza Ed Parker (#14502) üzenetére


BBéci
titán

18/1 a netem azzal lassan jön össze az 1,0 arány, de a szokás és a szabály az nem ugyanaz. Csak 0,4 a kötelező, viszont szinte csak kihalásos alapon lehet bejutni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14505) Toobee válasza Ed Parker (#14502) üzenetére


Toobee
veterán

Én is tartom őket, még újra nem húzom a gépet. Szeretek Legend lenni :D

https://barbieripnk.hu/

(#14506) Ed Parker válasza Peak (#14503) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azaz,akkor jól emlékeztem higy valami brutál 1000feletti seed volt :D
Merevlemez gondolom megőrült.
Ez már nem is a power user kategória. :N

Béci: nekem 24/2 de lényegtelen,hogyha le van butitva 1,5Mb-ra.
hova lehet bekerülni kihalásos alapon?
Majom?

Toobee: ez pazarlás :)
Ezért nincs neked sem helyed :D

[ Szerkesztve ]

(#14507) Peak válasza Ed Parker (#14506) üzenetére


Peak
addikt

voltam valami 198. is a ranglistán, de letojom már... amióta minden korlátozást eltöröltek, nincs értelme versenyezni :D
Az 1.66GHz-es Atom egyébként izzott, 100% cpu használat mellett alig birtam remote desktoppal belépni, a WD15EARS meg 20 évet öregedett. :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14508) #03969024 válasza Ed Parker (#14502) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én kifejezetten haragszom a "hit'n'run" halmozókra.

(#14509) Jim-X válasza Peak (#14507) üzenetére


Jim-X
őstag

Attól függetlenül azért jól bírta a WD, ha nem nyiffant ki ;]

A játék az nem játék!

(#14510) Ed Parker válasza Peak (#14507) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én egy fs notesz szel csináltam ezt,1,7pentium volt,de a szorzója valamiért nem kapcsolt fel és mindig 600Mhz-en ment,itt nyugdíjaztam a gépet és letöltő központ lett.
Bőven bírta a 200 fájlt. A kis wd skorpió nálam is egy héten 3-at öregedett :D

Lancerboy: azokra én is

[ Szerkesztve ]

(#14511) Toobee válasza Peak (#14507) üzenetére


Toobee
veterán

520 torrent kell, de a titok, hogy hetekig nem szabad restartolni, meg netet szakítani, szóval semmit. Seedben töltött idő, megszakítás nélkül. Ez marha sokat számít. Mikor figyeltem erre, stabilan top100-ban voltam. Nem kell csoda net.

https://barbieripnk.hu/

(#14512) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Üdv Mindenkinek!

Ha elromlik a külföldről vásárolt készüléketek, mit kezdtek vele?
Garanciális javítás lehetséges?

Barátomnak kellene egy médiaplayer.
WIFI, 3D, lehessen bele tenni HDD-t, BD 3D iso,
Egyszóval mindent játsszon, mert ő legfeljebb bekapcsolni tudja.
/az ár Nála nem játékos, de túlárazott múlt századi sigma-chipes szutykok nem jöhetnek szóba/

Himedia HD910B
Egreat R200s
Egreat 160S Pro
Egreat R150 Pro
Ez jó ajánlatnak tűnik, bár ebben a Realtek RTD1185DD+ van, a többiekben meg Realtek RTD1186DD+: [link]

Köszönöm!

(#14513) digikábeles válasza BBéci (#14473) üzenetére


digikábeles
aktív tag

BBéci, nekem nincs, és nem is kell se okostelefon, se tábla pc. Én otthon szeretek netezni, kényelmesen hátradőlve.

(#14514) digikábeles válasza Eminent (#14479) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi, majd áttanulmányozom.

(#14515) Toobee válasza digikábeles (#14513) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor nem neked való a média lejátszó. Nem erre találták ki...

https://barbieripnk.hu/

(#14516) raus válasza Zen_Ronin (#14512) üzenetére


raus
aktív tag

Nem rosszból mondom :R ,
de én meg Realtek csodát nem vennék. Csak a szigma. A kép és a hang kárpótol. Egyébként meg a popikat is rá lehet venni MKV3D lejátszásra A BD3D az viszont felejtős.

(#14517) Ed Parker válasza digikábeles (#14513) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erre való a tábla, fotelból kényelmesen...

(#14518) Zen_Ronin válasza raus (#14516) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Nos,
az hogy nem "értő", hanem hívő :R vagy, az legyen a saját gondod.

Azért köszi!

(#14519) Ed Parker válasza Zen_Ronin (#14518) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez nem hit kérdése, a sigma az jó.
Az új realtek is,jó.
De ettől még a régiek sz@rok.

(#14520) Zen_Ronin válasza Ed Parker (#14519) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Igen. /csak éppen azt nem tudja, amire a barátomnak szüksége van/
Igen.
Ostobaság.

Nem Realtek vs. Sigma volt a kérdésem.

Ergo, erre: (#14512) Zen_Ronin tudsz választ adni?

(#14521) Toobee válasza Zen_Ronin (#14520) üzenetére


Toobee
veterán

Osztódott Locutus :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#14522) Locutus válasza raus (#14516) üzenetére


Locutus
veterán

Mutassatok már egy tesztet, ahol az aranyárban mért popcorn meg dune lejátszók csodaszigmával, meg a realtek 1186DD képét összehasonlítják...

Janos666: Nem akarsz egy tesztben elmélyülni ezügyben? :) Neked nagyon mennek az ilyen dolgok. Jó lenne már látni, hogy valaki tényekkel alátámasztja, vagy megcáfolja ezt a több évvel ezelőtt kelt urban legendet, a mai chipsetekkel. És itt most nem feature listára gondolok, mert azt mindenki maga is megteheti, hanem kép és esetleg hangminőségre, ha ez egyáltalán megfogható. (Ha tudsz szerezni egy hasonló sigmás lejátszót, elküldöm neked az R6S-emet tesztelési célokra.)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14523) Jim-X válasza Locutus (#14522) üzenetére


Jim-X
őstag

Oh have you not heard? It was my understanding that everyone had heard... :DDD :DDD :DDD

A játék az nem játék!

(#14524) Peak


Peak
addikt

/troll ON
wahaha még jó hogy asztali lejátszónak Llano chipes lejátszót használok ;]
/troll OFF

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14525) madgie válasza Peak (#14524) üzenetére


madgie
titán

Ezt azért mondod, mert még a ríltekk szintjét sem éri el? ;] :DDD

Toobee: nekem csak openelec-es brazos van, de a fasorban sincs a képe az a-210-hez képest. persze ez az openelec baja is lehet, xbmc linux alatt több mint bugos.

[ Szerkesztve ]

(#14526) Toobee válasza Peak (#14524) üzenetére


Toobee
veterán

Egyébként engem is érdekelne, egy bekalibrált plazmán, LCD-n és legalább középkategóriás projektoron összemért Sigma, Realtek meg Peak féle HTPC összehasonlítás!

https://barbieripnk.hu/

(#14527) gulylali


gulylali
csendes tag

Dune hd tv 101-et vettem a múlt héten.G30-as plazmára van kapcsolva.A képe gyönyörű, szinte mindent lejátszik.Készenléten van állandóan.Azt nem értem hogy van amikor bekapcsolásnál azonnal betölt valamikor kb 1 perc alatt.

(#14528) Ed Parker válasza Toobee (#14521) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tényleg, itt a mása.
Nemhiàba, működik a marketing :D

Mondjuk egy komoly SIM 2 projin én is megnézném, hogy mi az urban legend.
Lehet hogy megtalálnánk az elveszett 50ezret:)

[ Szerkesztve ]

(#14529) Peak válasza Toobee (#14526) üzenetére


Peak
addikt

szerintem nüansznyi különbségek fedezhetők fel ezek között, ami egyszerűen a valódi filmnézésnél, mikor tényleg a történettel foglalkozol, a látvánnyal, az élménnyel, akkor kiesik az érzékelésen túlra. viszont fogok késziteni két fotót a 24Hz-es állókép és a 60Hz-es állókép pixeleiről, zongorázni lehet a különbséget a 60Hz javára.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14530) Locutus válasza Ed Parker (#14528) üzenetére


Locutus
veterán

Ha így lesz, akkor majd elkönyvelhetjük, hogy akinek 42ezer eurós projektora van otthon, az jobb ha 3x annyiért vesz médialejátszót hozzá.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14531) Ed Parker válasza Locutus (#14530) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van az olcsóbban is.

(#14532) hunaqua


hunaqua
addikt

Azért egy dologban értsünk 1et!

A Realtek 1186 tudásában és "ár-érték" arányában most TOP.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#14533) Ed Parker válasza hunaqua (#14532) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt senki nem is vitatta eddig sem.

(#14534) #75912448 válasza Ed Parker (#14528) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pont komoly Sim projin nem nézném a különbséget, mert oda a Sigma is nevetség tárgya kategória. 50" feletti plazmán egyforma HDMI kábelekkel, mindként bemenetre kalibrált tévével lenne némi értelme hasonlítani. Ebben a topikban szvsz a júzerek 85%-a 32"-46" közötti átlagos megjelenítőhöz, átlagos felhasználás mellé keres médialejátszót, így erről van értelme néhány szót beszélnem, előbbiről nem sok. Csak LCD-ről tudok nyilatkozni, Smart és TV sorozat között nincs értékelhető különbség, gyönyörűek egytől egyig. Előbbiek vs Realtek 1186 tekintetében: ha nem egymás mellett nézik a kettőt, senki nem veszít semmit ha Realtek-et választ. Ezeken a megjelenítőkön olyan minimális a különbség, hogy a régebben némi értelemmel felruházott vita idejét múlttá vált. Magyarul, aki a saját házimoziján élvezné a mozifilmeket, jó kép és hangminőséggel, azoknak nyugodt szívvel ajánlanám bármelyik 1186-ost.

Picit más kérdés a 42"-47" feletti finnyás felhasználók tábora. Akik túl vannak a saját megjelenítjük által okozott sokkhatáson ill csodálaton. Ott tartanak, hogy maga a film mellett a házimozizás szerves részét képezi a nézett film kép és hangminősége, mindenre tűhegyesen odafigyelnek, finnyásak a legapróbb részletekre is. Némileg ebbe a táborba tartozom én is, nekik csak kiegészítő lejátszónak ajánlanám az új Realtek-et, mondjuk a BD3D miatt. Gondban lennék ha a Realtek tudna natív 23.976Hz-et, de mivel nem tud, egy nagyobb megjelenítőn előfordulhat néhány bosszantó jelenség. Egy elmebajos kép-hangbuzinak (mint én is), aki kizárólag a képe/hangja miatt képes végignézni battleship féle förmedvényeket, neki továbbra is D1-es Dune-t (és tsi-t), vagy Popcorn A-300-at ajánlanék, jobb a békesség :)

Fontosnak tartom kitérni az ár/érték mutatóra, ebben a tekintetben a Realtek jócskán túlszárnyalta a Sigmat, legalábbis a jelenlegi termékkínálatot figyelve. A felhasználók max 10%-a lehet olyan, finnyás fürdős kurva, mint én. Rajtunk kívül, aki bevásárol egy felszerelt 1186-os lejátszót, pl R160s, a seggét verheti a földhöz örömében, hogy ennyi pénzért milyen jó lejátszót birtokol. Android, wifi, BD, BD3D, teljes HD hang támogatás, USB3, SATA, belső HDD, torrent, NAS, optikai és koax hangkimenet, mindez 30k huf körül, szóval elképesztő.

(#14535) raus


raus
aktív tag

PC-én(win7 64bit, Intel proci és GTX580 GPU, HDMI-vel megy a monitorra YCbCr 4:4:4 szintérben) Total Media Theater 5-tel lejátszva egy BD50-es BDMV filmet úgy hogy be van kapcsolva a hardveres gyorsítás, nem produkál olyan képet mint ugyanaz a BDMV a Popiban lejátszva ugyan azon a monitoron, szintén YCbCr (BT.709) színtérben(azt hiszem ez felel meg a 4:4:4-nek). A különbség nem számottevő így 23"-on nézve, de mégis szembeötlő a javulás a szigma javára. Még élesebb de valahogy ugyanakkor analógosabb és filmszerűbb a képe. MKV-nél pedig sokkal-sokkal kevesebb zajt látok a háttérben a szigmával lejátszva. A GeForce-on annak ellenére hogy mindent alapra, 0-ára állítok a driverben tehát kontraszt meg színjavítást és digital vibrance-ot sem használok mégis tupírozottabb színeket látok. Nekem szubjektíven a szigma áll közelebb a valósághoz. A monitoron persze a szaturáció szintén nullán van és 6500K a színhőmérséklet.

Audiofil vagyok így hangban is fontos a színezetlenség és a szigma semlegesebb jobb képet ad videóban számomra.
De elfogadom és meg tudom érteni azokat akik szeretik a Realtek-es cuccokat mert jók. Nem akartam flamet gerjeszteni ezáltal.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#14536) Peak válasza #75912448 (#14534) üzenetére


Peak
addikt

jut eszembe, mi van a htpc projekteddel?
megtámogassam egy demozással? :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14537) TCr válasza raus (#14535) üzenetére


TCr
veterán

Nálam ugyanez (volt) a helyzet, csak Radeon 5470-el (HDMI).
Képben kevesebb, viszont hangban szignifikáns különbséget láttam / hallottam.
Anno amikor leírtam ezt ide, páran gyk. kiröhögtek, lefikáztak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14538) olahjana válasza #75912448 (#14534) üzenetére


olahjana
tag

Sziasztok
Légyszi világosítson már fel valaki, hogy hogyan is megy a torrentezés a médialejátszón?
Ezt úgy kell elképzelnem, hogy ez a tvre van kötve és kábelen vagy wifin csatlakozhatok rá PCről? A pc-n leszedem a torrentet és átmásolom erre a médialejátszóra?
hálózati meghajtóként tudom használni úgy hogy amit leszedett azt átküldöm wifin a pcre, kitömörítem és visszaküldöm?
Sajna nem tom hogy műxik.
köszi

(#14539) Peak válasza raus (#14535) üzenetére


Peak
addikt

mivel kismillió beállítási lehetőség van, driver és lejátszó oldalon is egy sima asztalihoz képest, bizonyára be lehet állítani úgy, hogy ne mondd meg a különbséget.
btw weben vannak fent tesztek, ahol a sigma és realtek chipek is elvéreznek az AMD megoldásaihoz képest képminőségben.
csupán be kell állitani.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14540) TCr válasza olahjana (#14538) üzenetére


TCr
veterán

PC / laptop (tablet, mobil, mosógép, mikró, akármi...) és médialejátszó routeren.
PC-ről ip címen éred el a játékos torrent kliensét.
PC-n torrentfile letölt, majd a lejátszó kliensének bead.
Innentől a lejátszó végzi a munkát.
A tömörített állományokat lehetőleg kerüld, csak nyűg.

Peak: nem te hangoztattad pár hónapja, hogy pont hogy alapbeállításokkal kell használni, a képjavító vackokat ki kell kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14541) #75912448 válasza Peak (#14536) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kérlekszépenalássan, háccőőő, annyit tudok mondani, hogy minden valószínűség szerint be kő valljam, jobb a HTPC. A medialejátszó kényelmes, a HTPC jó :) jelenleg a kényelmes vonulatot preferálom. Egyelőre lejátszónak használom a lejátszókat :) , viszont felismertem, hogy ha másra is szeretném, akkor az az út helyes, melyen te jársz.

Megvárom a Sigma 89xx megjelenését, kív leszek a teljes felhozatalra. A 8647-87xx nem nyerte el maradéktalanul a tetszésem. Ha az újabbak is hasonlóra sikerülnek, jöhet az építkezés :)

(#14542) #75912448 válasza Peak (#14539) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hang? Nekem a Sigma hangja mindig jobban tetszett. Neked volt Ryan-Popi-HTPC, tapasztaltál szignifikáns különbséget? Pl hiába mondom, hogy minimálisan jobb a D1 képe az R6S és tsi-hoz viszonyítva, ha megkérdezik, hogy megér ez plusz 50k-t? Kinek igen, kinek nem, ki látja, ki nem. Nagyon nagyon nem egyszerű kérdés ez.

[ Szerkesztve ]

(#14543) Peak válasza TCr (#14540) üzenetére


Peak
addikt

dehogynem. de a lejátszó szoftver még mindig beleszól.
tekintettel arra, hogy az asztali lejátszók durván belenyúlnak a képbe, olyan beállításokat alkalmazva, amely látványos ugyan, de hamis, ezért ahhoz, hogy pont megegyező képet kapj, a htpcn is be lehet ugyan azt állitani.
szinkiemelés, kontraszt, deblokkolás, elmosás, blur, stb.
engem kifejezetten idegesít, hogy a lejátszók hamis, elvarázsolt képet adnak. számomra megnyugtatóbb "azt látni ami a fájlban van" érzés.

szerk: eleve 1 forrásból, 1 készülékkel is képes vagy olyan széles minőségtartományban előállítani képet, hogy leül az ember, mikor meglátja.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14544) Peak válasza #75912448 (#14542) üzenetére


Peak
addikt

tekintettel arra, hogy én mindig HDMIt használtam, ahol adatcsomagként közlekedtek a video-audio jelek, és mindent az AVR DSP-je kezelt le, én nem hallok különbséget egyik forrásból sem. bizonyára, ha analogon vagy optikain küldtem volna a jelet, hallanék.
ahogy pl. megemlitettem, hogy ha a HTPCt toslinken kötöm össze az AVRrel, akkor pattognak a hangfalak. ki kell tesztelnem, hogy ezt miért csinálja a lejátszó, de még nem volt érkezésem rá... :(

azt gyanitom, hogy komoly asszinkronitás van toslinken az AVR-rel, és mindig eldobja a jelet... attól pattog. ki akarom tesztelni, hogy állitgatom a digitális kimenet időzítését, 44-48-96-192 értékeken, hol melyiken pattog.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14545) TCr válasza Peak (#14543) üzenetére


TCr
veterán

A jó forráson nincs mit javítani és úgy vettem észre, hogy nem is javít (van BD lejátszóm - PS3), a sz@r forrást meg hadd javítsa már fel, nem akarok én blokkos, felhős képet nézni.
Nincs ezzel baj szerintem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14546) Peak válasza TCr (#14545) üzenetére


Peak
addikt

Persze, ez igy is van, természetes.
Csak az ember hajlamos a pszichovizuális dolgokat jobbnak gondolni, ami igazából csak más. Egyébként pont a deblocking rutint tesztelték az egyik komoly IT portál hasábjain, és ott vérzett el az AMDvel szemben az nVidia és az asztali Realtek és Sigma chipek is.
Ezek a képjavító algoritmusok mind-mind komolyan beleszólnak a képbe, csak úgy mint hang esetén.
Érdekes, hogy valaki sokkal érzékenyebb a képre, a vizuális hatásokra, mint hangminőségre.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14547) Ed Parker válasza #75912448 (#14534) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az adott összehasonlító tesztet csak érdekesség kedvéért kellene megcsinálni, hogy mekkora tartalék van ezekben a procikban.
Az új realtek valóban ár értek aranyban jobb mint a drágább sigma lejátszók.
De ez azért összetettebb dolog, ugyanis 50"-tól már jönnek elő különbségek.
És itt most nem csak a prociról beszélek hanem a lejátszóról.

Ha mindegy lenne a lejátszó akkor a tv is mindegy lenne,meg a hang is, de nem az, és a 24p nekem is számit.
Ebben meg a sigma jó.

(#14548) #75912448 válasza Peak (#14544) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ajjaj, én az összes lejátszómon hallottam a különbségeket. Mindig lejátszó>HDMI>erősítő> az összekötés. Múltkor a hecc kedvéért megpróbáltam elindítani néhány BD25-öt HD MA/TrueHD hanggal Himedia 200-as lejátszón (ősrégi realtek 1055, volt vagy 1 perc mire reagált a beletekerésre :)) ) Ne tudd meg milyen hangja van a maiakkal összehasonlítva. :O

(#14549) TCr válasza #75912448 (#14548) üzenetére


TCr
veterán

A sima OPlay szintén...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14550) #75912448 válasza Ed Parker (#14547) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem is, egyetértünk. Mivel 50" feletti plazmán még nem próbáltam, láttam összehasonlítást, erre szintén kív. lennék. Végül is szomszéd G30-án tudnám próbálni, át lehetne cuccolni a lejátszókat, de csak 42".

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.