Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) robi-k válasza Ed Parker (#15800) üzenetére


robi-k
őstag

Nem sokat segít, a NAV új módszert eszelt ki a rafinált vevők ellen: ha gift-nek van jelölve, akkor majd ők megbecsülik az értékét, és ennek alapján számolják ki az ÁFA-t és VÁM-ot :(((

(#15802) Ed Parker válasza robi-k (#15801) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor szét kell kapni és alkatrészként küldeni,azt becsülje fel ha tudja mi az?

(#15803) Toobee válasza Ed Parker (#15802) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor meg már többe lesz a leves, mint a hús. Zsidóbért mindenre rá akarják rakni, nincs mese...

https://barbieripnk.hu/

(#15804) raus


raus
aktív tag

Mivel senki sem segített konkrétan a popi C-200 vinyó telepítés, formázás, formátumok NMT apps ügyében így pár nap alatt végigzongoráztam a lehetséges módokat. Tettem egy nagy kört és visszatértem oda ahol az előző 1TB-os vinyóval csináltam. Úgy jó igazán ahogy a Popcorn is default ajánlja.
Tehát szűz bolti vinyót a win7-ben inicializálni 2TB-ig MBR, a felett GPT particiós táblával. A Win7 lényeges az Advanced Format vinyók miatt. Nálam MBR lett a WD20NPVT vinyón. A popi belső szintén szűz, formázatlan pendrive-ját 1db ext3 partícióra formázni a GParted nevű bootos linux CD segítségével.
GParted
Aztán betenni őket a popiba. A vinyót leformáztatni vele és kijelölni hogy az NMT programokat a vinyóra telepítse netről. (netkapcsolat, hálózat előtte már rendben kell hogy legyen) Lesz rajta 3db ext3 partíció és a vinyó lesz a share azaz megosztási mappa és ez így jó. A pendrive-hoz nem kell nyúlni mert eleve előtte ext3-ra formáztuk a GParted-del és így rögtön tudja használni a BD Live-hoz. 8GB-os gyors Mushkin-t tettem bele.
Ha így járunk el akkor működik ftp-vel PC-ről a CSI, tudunk appokat, skineket, stb telepíteni.
Megpróbálom még összehozni a telnet-et is és azon keresztül van egy kis "package" amivel a S.M.A.R.T. adatokat is ki lehet olvasni a popiból. Azt hiszem ezt írta itt a fórumban valaki...segíthetne hogy hogyan kell :)

Ami viszont nem jött be:
- belső vinyó NTFS-re formázva és egyben hagyva - appok a belső pendrive-on: lassabb lett jóval a bootolás és hülye krix-krax hosszú kötetnév jelent meg a kijelzőn pedig elneveztem rendesen a vinyót. A CSI itt sem működik. Amúgy olvassa az NTFS-t, írni nem tudom hogy tud-e rá nem próbáltam. PC-én másoltam rá a vinyóra.
- belső vinyó GParted-del ext3-ra formázva és egyben hagyva - appok a belső pendrive-on: krix-krax kötetnév a kijelzőn, CSI nem müxik, kezeli az ext3-at természetesen. Azonban popiból ki és PC-be aztán mountolva az ext3 partíciót Ext2 Volume Manager-rel majd filmek rámásolása után PC-én a rajtalévő filmeket nem lehet megnyitni lejátszásra :Y valami miatt. Viszont visszatéve a popiba megy a filmlejátszás a PC-én rámásoltakkal :F

Összefoglalva úgy jó ahogy eredetileg van! A popi formázza meg magának a vinyót 3db ext3 partícióval és legyen benne egy ext3-as pendrive is és kész és müxik a dolog.
:R

[ Szerkesztve ]

(#15805) Ed Parker válasza Toobee (#15803) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezzel sok mindent nem tucc kezdeni.

(#15806) alex devil


alex devil
senior tag

Helló,
olyan 25 rúpia körül mi a legjobb lejátszó? Lehet használt is...
Az O!Play néha szaggat :(( csak kicsit de zavaró

[ Szerkesztve ]

S23

(#15807) Z0mbi válasza alex devil (#15806) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nekem a ac ryan nem szaggat. szerintem az ok 25 ert

(#15808) cekkk


cekkk
veterán

Ha valaki szeretne egy Base 3.0 lejátszót, akkor itt van egy. :B :U

(#15809) DjKoxi válasza cekkk (#15808) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Már készülsz az új chipekre? :)

(#15810) cekkk válasza DjKoxi (#15809) üzenetére


cekkk
veterán

Nem :)

HTPC lesz :DDD
Megoldottam mindent, xbmcvel külső lejátszóval, lesz menü, iso kezelés auto felcsatolás, 3D iso is, persze az engem még most nem érint , jah és ha rákattintok a videóra egyből indul, nem percet kell várni :DDD
A héten megoldottam ezeket, elég sok munkával, de a gyümölcs beérett, és a mobilos kezelés is hatalmas előny :DDD

(#15811) erdoke válasza cekkk (#15810) üzenetére


erdoke
titán

Mit értesz mobilos kezelés alatt? Mindkét lejátszómhoz (és az erősítőmhöz is) van mobil app, amivel kiválóan lehet vezérelni. Ettől függetlenül az egyetlen távirányító híve vagyok.

Engem idegesítene, ha észrevenném a beszúrt frame-eket, még ha csak 1-2 van egy filmben, akkor is... Fogyasztásban is elég komoly a különbség, ha a rádugott vinyókat megosztva szeretem tartani.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#15812) cekkk válasza erdoke (#15811) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam nas van külön, a fogyasztás nem elsődleges ilyent téren. Mondom, én a média lejátszót, médialejátszónak tarom, nem letöltő gépnek és nasnak :K :U Ettől függetlenül sokna erre akarják használni a lejátszó kárára. Amikor nagy nehezen elindítottam egy torrentet a Dunen akkor már az mkv és a bd lejátszás szakadozott, szintén ha másoltam rá, akkor sem volt lejátszásra alkalmas. :W
Android, szóval innen a filmeket letudod játszani indítani, zenéket is ugyan így, ezt a Dune nem tudja, meg ami van hozzá, ami kezeli ezeket a képeket, az is eléggé gagyi. :Y

(#15813) Ed Parker válasza cekkk (#15810) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az új a400 is pad-ról vezérelhető lesz.
Ahogy. Videokon is mutatták.

(#15814) cekkk válasza Ed Parker (#15813) üzenetére


cekkk
veterán

És kezelni fogja az iso-t? :U

(#15815) Ed Parker válasza cekkk (#15814) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen azt írták / ígérték.

(#15816) cekkk válasza Ed Parker (#15815) üzenetére


cekkk
veterán

Nem pont a védelem miatt nem fogja kezelni az iso-t? :))

(#15817) robi-k válasza cekkk (#15816) üzenetére


robi-k
őstag

Az A400 az ISO-t fogja kezelni, és talán? a Cinavia védelem nélküli filmeknél lesz full BD menü is. De ne szaladjunk előre, várjuk meg a felhasználók beszámolóját tapasztalataikról ;)

(#15818) DjKoxi válasza cekkk (#15810) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Mikor megvettem a c200-at, csak ISO filmeket szereztem be, írtam ide is, hogy majd egy perc mire elindul a lejátszás. Azóta mindig kiszedem az m2ts-eket, és a felesleges szöveg, meg hangfájlokat, úgy teszem fel a NAS-ra.
Ha megvan hozzá a tudásod amivel tudod konfigurálni, akkor lehet jobb a htpc. Aránytalanul nagy árakat kérnek a márkásabb médialejátszókért. A Popcorn A400 is lehet közelebb lesz a 100e-hez mint a 80-hoz, de ahogy kinéz soha nem tudnék megbarátkozni vele. A kompromisszumokat meg már előre közlik.

(#15819) cekkk válasza robi-k (#15817) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor majd kiderül, hogy mit szednek ki a "készítők "a filmekből.
Ettől függetlenül, én sem tudnék a popival megbarátkozni külsőleg :W Számomra ritka ronda jószág lesz :DDD De kinek a pap, kinek a papné :DDD

(#15820) Toobee válasza cekkk (#15819) üzenetére


Toobee
veterán

Tudsz nekem a HTPC-ről egy árat, meg alkatrészlistát adni? Nyugi, én nem cserélem le, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyiből tudod kihozni. Akár privátban.

https://barbieripnk.hu/

(#15821) cekkk válasza Toobee (#15820) üzenetére


cekkk
veterán

Elég sokból :DDD Ez a ház lett plusz a bene lévő imon. A proci AMD LLano lesz még nem tudom, hogy A4 vagy A8 plusz egy alaplap 20 körül, egy 64 gigás ssd 10-12 körül plusz 4 giga memória 4-5 ezer. Majd még lehet egy picoPSU is beszerzésre kerül, és lehet az imont meg eladom a gépből :DDD
Persze ha lenne használt alaplap és proci akkor jobban örülnék :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15822) robi-k válasza cekkk (#15819) üzenetére


robi-k
őstag

Én úgy döntöttem, megvárom az új Dune-ket (bármeddig is kell várni) és ezután döntök, hogy mi legyen: új Dune vagy egy Arctic HTPC?

(#15823) cekkk válasza robi-k (#15822) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg úgy, hogy nem várok már :D
Ebbe ha akarok bele rakok tunert, nem úgy mint amit a dune ígér lassan két éve :W
És sok mindent alakíthatok majd , nem leszek megkötve. :R :U

(#15824) Poplacsek válasza robi-k (#15822) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Szintén zenész! Megvárom a Pro-t akármi lesz :) Csepegtesd az infókat ahogy eddig is! :R

(#15825) #75912448 válasza cekkk (#15816) üzenetére


#75912448
törölt tag

ISO-val egyelőre nincs probléma, játszani fogják az új lejátszók, kivéve az Oppo-t. A full BD menü lesz kérdéses mindkét márkánál, szvsz inkább nem lesz, mint lesz. Szerintem jól döntöttél a HTPC mellett, a jelenlegi tendenciákat figyelembe véve hosszútávon értelmesebb megoldásnak tűnik, főleg ha szélesebb körű felhasználást tervezel.

(#15826) alex devil válasza Z0mbi (#15807) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszi :)

S23

(#15827) Ed Parker válasza cekkk (#15816) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én úgy tudom hogy fogja kezelni,de majd beszámolok róla.
engem jobban a képminősége érdekel,mert a 8911-es csipről ódákat zengenek.

(#15828) gyiku válasza Toobee (#15820) üzenetére


gyiku
nagyúr

dune max arabol olyan htpc-t raksz ossze, hogy meg a crysis 3at is vigan elviszi majd.

hüllő

(#15829) Topanka válasza cekkk (#15823) üzenetére


Topanka
aktív tag

Az én dilemmám is az állandóan, hogy Dune, vagy HTPC.
A bajom az, hogy a HTPC építésről nem pereg a fórum, kevesebb infóm van, de win 7 alatt egy fizetős CyberLink PowerDVD 12 mindenre jó állítólag.
Még várok az Új Dune-ra, és az AMD APU Trinity-re. Hogy meddig van, lesz türelmem, nem tudom.

(#15830) BBéci válasza Topanka (#15829) üzenetére


BBéci
titán

Pénteken jártam az egyik házimozis cég bemutatótermében, vetítőt mustrálgatni. Közben arról beszélgettünk, milyen lejátszót érdemes a 2-5 milliós vetítők és a hasonló értékű hangrendszerek elé kötni, hogy a vevőjelölt ámuldozzon és hajlandó legyen pénzt otthagyni.
A tulaj szerint HTPC-t semmi szín alatt, az évek során sokfélével próbálkoztak.
Dunéről és Denon BD-játszóról ment a demó, a képminőségbe nem tudtam belekötni, pedig szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15831) erdoke válasza cekkk (#15812) üzenetére


erdoke
titán

Nálam se a médialejátszó az elsődleges hálózati forrás az iPadeknek és okostelefon oknak, de ettől függetlenül szeretem, ha elérhetők a rákötött vinyók. Tölteni se a lejátszóval szoktam, az ULV laptopom monitor nélkül kb. 5 Wattot fogyaszt, és le is lövi a kliens, ha éjszaka megvan a beállított arány...
Nem tudom, Androidra mi van, és miért gagyi (illetve sejtem, de az nem a topikba tartozik), viszont iOS-re legalább 3 különböző, teljes funkcionalitású távirányító app van, ami viszi a HD Base 3-at.

A legjobb aláírás a héten

(#15832) cekkk válasza BBéci (#15830) üzenetére


cekkk
veterán

Egy pár évvel ezelőtt még én sem álltam volna neki, de most akkorát fejlődött a dolog, hogy simán vállalható kompromisszumok nélkül.

Általában a cégeknél arról fúj a szél, amerről nekik nagyobb a hasznuk, így az javasolják amiben nekik nagyobb az üzleti lehetőségük :U De ezt nem vita indítónak szántam. Sokan tértek át média lejátszóról htpcre nagy megelégedéssel.

erdoke

Nem használok Apple termékeket (az oka meg nem ide tartozik, mert az is csak vitát okozna :D ), így nem tudom, hogy ott milyen vezérlők elérhetőek :U
Az alkalmazásokat, meglehet nézni a storeba valahol a neten, vagy csak telefonról elérhetőek? :U

[ Szerkesztve ]

(#15833) erdoke válasza cekkk (#15832) üzenetére


erdoke
titán

Nem kell az Apple közelébe se menned, hogy megnézd, milyen appok vannak. Pl. Dune + remote:
AppShopper

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#15834) BBéci válasza cekkk (#15832) üzenetére


BBéci
titán

Se Denont, se Dunét nem árulnak, tehát ez kiesik.
Az elérhető legjobb kép- és hangminőségre törekednek, különben nem tudják eladni a többmilliós vetítőket, hangdoboz szetteket.
Átlagos 40-50 colos tévéhez és hangrendszerhez megfelelő lehet egy 60-80000 forintos HTPC is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15835) Peak válasza Topanka (#15829) üzenetére


Peak
addikt

Felesleges várni, ilyen alapon várhatsz örökké, hisz mindig lesz jobb. :)
HTPC előnye a modularitás és a dinamikus fejlesztési lehetőség, illetve a jelentősen szélesebb szolgáltatások tárháza.
Csak olvasd el, hogy azok, akik asztali médialejátszóztak, aztán átálltak HTPCre, hogy megszűnjenek a szopások, mind eltűnnek a fórumokról, mert nincs miért tovább ott lenniuk, hisz maximálisan betöltötte a szükségleteket a HTPCre átállás.
Az asztali fórum meg folyamatosan tele a problémákkal a firmware bugokkal kapcsolatban, hogy mikor jön már egy új frissités, hogy jajistenem már megint nincs kijavitva ez vagy az a bug, és hogy várjuk mint a messiást az igérgetett chipeket, amik talán sose jönnek el... :/

HTPC!
NO COMPROMISE!

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15836) erdoke válasza Peak (#15835) üzenetére


erdoke
titán

Olyan lejátszót kell venni, amin működik minden. Na nem a torrentre gondolok, hanem a lejátszásra. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#15837) Topanka válasza BBéci (#15830) üzenetére


Topanka
aktív tag

Már az is felvetődött bennem, hogy ha meglesz a TV-m, veszek egy média lejátszót, de lehet, hogy építek egy HTPC-t is. Kellene 2 db ilyen cuccos, és így megtudnám ítélni a különbséget.
A HTPC tényleg sokat fejlődhetett az utóbbi időben, de ez most inkább az AMD APU-nak köszönhetően, és a Llian után a Trinity a videó lejátszásban megerősíti előnyét az Intellel szemben.
Mindenesetre kíváncsi vagyok a megjelenésükre, de az új Dune cuccokra is.

(#15838) Topanka válasza Peak (#15835) üzenetére


Topanka
aktív tag

Ez igen!!!
Jó dolog, ha valaki ilyen határozott.
Tudod, kb. 3-4 hete azt se tudtam mi a fekete fene az a Hálozati Médialejátszó, vagy a HTPC. Mikor megtudtam, médialejátszót akartam.
Aztán megismertem a gondokat, elkezdtem húzni a számat, mert megalkuvást követelt.
És jött a HTPC. Bizonytalan lettem, megismertem a hardvereket, és egyre jobban a HTPC fele hajlok.
Szoftveresen nem látom át még a dolgokat, de majd azt is megismerem.

(#15839) gyiku válasza Topanka (#15838) üzenetére


gyiku
nagyúr

eloszor azt dontsd el, hogy win, vagy linux, aztan mpchc, vagy xbmc, vagy akarmi, ami tetszik. mondjuk win alatt meg ez is jo.

hüllő

(#15840) tlala válasza Peak (#15835) üzenetére


tlala
addikt

A magam részéről tökéletesen fordított volt a sorrend illetve az irány.
A sok PC-s kínlódás után anno vettem egy Popcorn A210-est 40e Ft-ért, és hihetetlen jól megoldotta minden gondomat. Azóta a fotelből, egy kényelmes távirányítóval működik minden, nincs az a pénz, amiért eszembe jutna PC-re visszaállni, hiszen minden általam használt formátumot lejátszik, számomra tökéletes a feliratkezelése/méretezése/pozícionálása, pár watt fogyasztás mellett tölti le a filmjeimet, játsza a zenéimet.
De ez egy teljesen értelmetlen hitvita, a magam részéről nem is szeretnék belemenni.
Akinek egy ilyen készülék hozzám hasonlóan elegendő, annak a magam részéről nagyon is ajánlom a médialejátszókat és ezt a topicot, akinek ez nem elég, az beszélgessen a témáról jóízűen a HTPC topikban.
De szerintem ebben a topicban ne szítsuk fel újra és újra ezt az értelmetlen hitvitát.

(#15841) kirkri válasza Topanka (#15838) üzenetére


kirkri
addikt

A Popcorn-on kívül van olyan passzív hűtésű lejátszó amibe lehet 3.5'-os winyót tenni? (és van rajta Transmission)

Mivel a nejemet zavarja az Egreat R300-as lejátszóm ventilátora éjszaka, így passzív hűtésű lejátszó után kell néznem. (rövid volt a pályafutása nálam, mert csak két hónapja vettem)
Pedig már kezdtem megszokni az R300-at, de lényeges lenne, hogy éjszaka is torrentezzen a masina.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15842) erdoke válasza kirkri (#15841) üzenetére


erdoke
titán

A Dune HD Base 3-ban menüből kapcsolaható a venti. Sajnos újonnan már jó ideje nem lehet hozzájutni.

A legjobb aláírás a héten

(#15843) Peak


Peak
addikt

Lomtalanitás alkalmával találtam egy teljesen hibátlan 14"-os CRT monitort, LiteON gyártmányú, illetve egy pár pici kis multimedias hangszórópárt. Nagyon szivesen odaadnám INGYEN olyan rászoruló embernek, családnak, akiknek jól jönne, és nem tudnak 2-3-5e forintot sem áldozni rá, hogy használt piacon vegyenek.

Ezért ha ismertek olyan embert, akire illik a "leirás", és tényleg igazából használná, szóljatok.
Annak nincs értelme, hogy valamelyik vicceskedvű majom csak úgy szétbarmolja, vagy 128. alkatrésznek behúzza.

PMben megtaláltok.
Köszi.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15844) gyiku válasza Peak (#15843) üzenetére


gyiku
nagyúr

:C :R

hüllő

(#15845) Topanka válasza gyiku (#15839) üzenetére


Topanka
aktív tag

Win 7, mindenképp.
CyberLink PowerDVD 12 a fizetős nem jó?

(#15846) kisgyerek85 válasza erdoke (#15842) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Viszont van is eladó éppen. [link]

(#15847) Topanka válasza tlala (#15840) üzenetére


Topanka
aktív tag

Meg ez off lenne, úgy hogy BOCSI érte, már el is dugultam.
Az a másik Topik nemigen pörög.

(#15848) Topanka válasza kirkri (#15841) üzenetére


Topanka
aktív tag

Megtisztelsz a kérdéseddel, de vannak itt sokkal komolyabb szakik, akik erre sokkal jobban tudnak válaszolni, meg hitelesebben.

(#15849) #75912448 válasza Topanka (#15845) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én is gondolkodtam váltáson, aztán jöttek a hírek a Pipi 400-ról, majd a Dune üres dobozairól :) Most várakozó állásponton vagyok, de a fejemben összeállt htpc alapját biztosan a Splash Pro EX, majd a később megjelenő Splash BD szolgáltatná.

[ Szerkesztve ]

(#15850) Peak válasza Peak (#15843) üzenetére


Peak
addikt

Kis pontosítás szükséges, a félreértések elkerülése végett.
A monitor és a hangszórópár a szomszédomé, egy idős ujságiró hölgyé volt, tipp-topp állapotban van mindkettő. Most hétvégén volt lomtalanitás, és engem kért meg, hogy vigyem le a ház elé, de elkértem tőle, hogy ne legyen elkótyavetyélve, esetleg hátha jó helyre kerülhet.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.