Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90201) Somatom válasza d3tox1c (#90200) üzenetére


Somatom
veterán

Olyan USB HUB, aminek tápot kell adni és a portokon csak a vezérlőjel megy az eszközről, a portokra dugott perifériák áramellátását a HUB tápja biztosítja. Nekem egy TP-Link UH720 -am van, de ettől biztosan vannak már modernebb kütyük is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90202) d3tox1c válasza Somatom (#90201) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Basszus. Nekem is van, usb c hub, azon keresztul próbáltam a külső hdd-t, a fene se gondolta hogy ebbe áramot lehet varázsolni 🤣
Pedig de, most nézem a leírását.
Na, este akkor próba

[ Szerkesztve ]

(#90203) Akellla


Akellla
tag

Sziasztok ! Még mindig nem rendeltem meg a Lenovo p 11 pro gen 2 gépet ,nincsen vele az elmondásaitok alapján semmi bajom ,viszont minden műszaki kütyünk Samsung,és nagyon szeretjük is őket. Ráadásul a pen is fontos lenne,ha megveszem a Lenovohoz akkor kicsit zár az olló ,úgytudom a Samukkal jár, az S 7 + néztem igaz jóval drágább 260 K de szerintetek megérheti ez a gép úgy hogy már nem egy új kiadás,meddig marad ez használható ugyan. Köszönöm a segitséget . Üdv

(#90204) Rigormortiis válasza Akellla (#90203) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha fontos az S Pen, akkor ne is gondolkozz tovább! Az S7+ is egy fullos gép a mai napig.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90205) Lala6 válasza Akellla (#90203) üzenetére


Lala6
őstag

Valamelyik nap leírtam róla a tapasztalataim szintén Samsung-os szemmel, lapozz vissza pár oldalt. Van benne néhány zavaró dolog, de én együtt tudok velük élni (egyelőre). Én az ár miatt nem vettem meg a Samsung-ot, de ha véletlenül egyszer ismét lesz rá egy visszautasíthatatlan kuponos ajánlat azonnal dobom a Lenovo-t az apróra.

A PEN-t tegnap rendeltem meg német shop-ból, kb 24-25e lesz a végösszeg, ha a jövőhéten megkapom leírom a rendelés menetét (addig nem akarom, mert hátha mégsem jön össze, kicsit trükközni kellett vele).

(#90206) Rigormortiis válasza Lala6 (#90205) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én csak a Pad 5 tollát ismerem a Samsungon kívül, de nagyon kell szokni a Xiaomit, mivel érezhetőn nagy a válaszideje. Tapintásra nagyon minőségi a cucc, de rajzolni pl nem szerettem vele, pont emiatt. És ehhez képest drága.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90207) Somatom válasza Akellla (#90203) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem ilyen van. Biztos, hogy pár évig még kihúzza, de 13 -nál újabb Androidot már nem fog kapni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90208) Somatom válasza d3tox1c (#90202) üzenetére


Somatom
veterán

Attól, hogy áramot lehet bele varázsolni, még nem biztos, hogy aktív HUB. Lehet, hogy csak a tab felé küld töltőáramot, a portjait nem tápolja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90209) Lala6 válasza Rigormortiis (#90206) üzenetére


Lala6
őstag

Nekem is Pad 5 volt előtte, jegyzetelésre használtam, de tény, hogy nagy volt a válaszideje.

A Lenovo Precision Pen 3-ról néztem videókat, sőt találtam Samsung összehasonlítást is, ott nem tűnik nagynak a válaszidő, és egészen jókat mondanak róla, de a Samsung-ot hozzák ki jobbnak.

https://youtu.be/MNrLEXKgGag
https://youtu.be/qjWD_cFm6m0

Mindenesetre, ha megkapom a tollat majd megírom, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#90210) alec.cs válasza cidalain (#90186) üzenetére


alec.cs
tag

@cidalain:
Köszönöm a válaszod.

Amúgy ehhez mit szólsz:
[Stylus Pen Tech-Protect Active White kézzel rajzoláshoz és íráshoz]

Ez használható lenne?

[ Szerkesztve ]

(#90211) cidalain válasza alec.cs (#90210) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, ez működik mindennel, kapacitív elven megy. Kínából talán olcsóbban is kijön.
Hogy megér-e neked ennyit ez a toll, ami ugyanazt tudja, mint az ujjad, csak vékonyabb a hegye, azt csak te tudod...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#90212) Akellla válasza Somatom (#90208) üzenetére


Akellla
tag

Üdv.Nem vagyok egy műszaki zseni,mondjuk 5 évig tudom használni különösebb gond nélkül szerinted ? Kb 260 K nem szeretnék 2 év múlva kukázni,akkor inkább vagy 1 olcsóbb vagy egy drágább....

(#90213) Somatom válasza Akellla (#90212) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Attól függ, hogy mire. A 6GB RAM hosszú távon lehet szűk keresztmetszet, de általános felhasználásra elég lesz. Létezik belőle 8/256, de azt nálunk hivatalosan nem forgalmazták. Az S8 széria min. 8GB RAM -os és a 4 verziófrissítés bejelentése után jött ki, tehát több frissítést kap, mint amennyit az S7 sorozat kapott.
Maga a tab nagyon király. Én teljesen beleszerettem a Samsung ökoszisztémába (teló, tab, TV). Sztem most a leginnovatívabb gyártó.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90214) Akellla válasza Somatom (#90213) üzenetére


Akellla
tag

Köszönöm. Jegyzetelni szeretnék megrendeléseket,és netezni,valamint filmeket nézni,e maileket olvasni,ennyi,tv nálunk is samu és a telefonok is újra azok lesznek.....ezért is gondoltam erre....Üdv.

(#90215) Rigormortiis válasza Akellla (#90214) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha hosszú távra szeretnél, akkor én is a Samut ajánlom, nekem is az van.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90216) Somatom válasza Akellla (#90214) üzenetére


Somatom
veterán

Arra elég lesz. Az akku a necces, de a Samukban van opció a gyorstöltés kikapcsolására és az akkukímélő módra (max. 85% -ig tölt). Ennél többet nem nagyon lehet tenni az akku kíméléséhez.
Az új gyártói ficsőrökről fogsz lemaradni, mert azok az OneUI frissítésekkel szoktak jönni, amiket az S7 már nem fog kapni. Nekem pl. hiányzik, hogy a tabom lehessen a telóm DeX -e.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90217) Akellla válasza Somatom (#90216) üzenetére


Akellla
tag

Hogy érted hogy necces az akku ?

(#90218) Somatom válasza Akellla (#90217) üzenetére


Somatom
veterán

Jelenleg már csak használtan, vagy visszamaradt készletből tudsz S7 -et venni. Ehhez kell számoljuk a tervezett öt éves használatot. Annyi idő alatt egy mobilakkunak észrevehető lesz a kapacitáscsökkenése.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90219) Akellla válasza Somatom (#90218) üzenetére


Akellla
tag

Vagyis akkor hiába veszek új gépet,abban lehet 2-3 éves az akku,értem és logikus.Akkucsere megoldható ha gyorsan megadja magát ?,vagy nem éri meg foglalkozni vele.

(#90220) Somatom válasza Akellla (#90219) üzenetére


Somatom
veterán

Nem valószínű, hogy gyorsan megadná magát. Viszont, öt év sok idő egy ilyen eszköznél. Nem biztos, hogy addig megdöglik, de az biztos, hogy nem lesz olyan, mint újkorában. De, ez bármelyik tabra ugyanígy érvényes.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90221) Rigormortiis válasza Somatom (#90216) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Megkérdezhetem, hogy miért Xcover 6-ot vettél, ha ennyire fontos neked a DeX?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90222) Somatom válasza Rigormortiis (#90221) üzenetére


Somatom
veterán

Mert az alapjául szolgáló A52s 5G -vel ellentétben, ezen 3.2 -es az USB és tudja a DeX -et. Nem csak Wireless, hanem HDMI -n is. :)
Csak a Flow -ban nem jelenik meg a tab, mint lehetséges megjelenítő eszköz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90223) Akellla válasza Somatom (#90220) üzenetére


Akellla
tag

Köszönöm sokat segítettél a hozzászólásaiddal,azt gondolom meg fogom rendelni ezt a gépet,ha megadná magát az akku gondolom ki tudják cserélni.Én sokáig szeretem használni a műszaki cikkeket,nem feltétlenül azért mert sokba kerülnek,hanem mert összeszokom vele és számomra ez ad biztonságot,komfortérzetet,nem vágyok mindig a legújabbra,így szerintem nem lesz csalódás.Laptopom tabom még nem volt soha csak asztali gépem,ezért kérdezősködtem ilyen sokat,és vagyok még mindig kicsit bizonytalan,de Te is és az itt lévő tagok is sokat segítettek.Köszönöm. :R

(#90224) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Van olyan ingyenes alkalmazás, amivel rejteni lehet appokat?
Csak mert többen használjuk a tabletet,viszont pl a facebookot csak én, de azért azt nem szeretném ha más is belepislogna :)

(#90225) Dr.NX válasza d3tox1c (#90224) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem nincs ilyen, de sok tableten, így Samsungokon is lehet beállítani felhasználókat (Accounts and backup/ Users), így átlépsz a sajátodba és csak te látod.

Elfogadom a sütiket.

(#90226) d3tox1c válasza Dr.NX (#90225) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Igen, azt tudom,használtam is régen, de nem tudom melyik frissítés után már a kis felhasználó ikon nem látható az értesítési sávban, igy felhasználó valtasnal folyamatosan a beállítások menüben kell molyolni, annyira nem kényelmes így :/
Pedig szerettem a felhasználó váltást.

(#90227) Dr.NX válasza d3tox1c (#90226) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hát pedig ott van az.
Kétszer húzd le az értesítési sávot. (OneUi 5.0)

Elfogadom a sütiket.

(#90228) d3tox1c válasza Dr.NX (#90227) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Basszus.
Egy varázsló vagy.
Én meg egy balfsz 🤣
Örök hála, köszi :R

(#90229) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Már írtam a csoportba kb. egy héttel ezelőtt, hogy édesanyámnak keresek tabletet. A drágább kategóriákat nézegettem először, de aztán rájöttem, hogy valószínűleg felesleges 150-200k-t költeni erre - nincsenek túl magas igényei.
[Xiaomi Redmi Pad] ot néztem ki erre a célra. Jelenleg egy Lenovo A1-10F tabletet nyúz, azt hiszem ahhoz képest ez is űrtechnika lesz.

Netes gyors keresés alapján elvileg van L1 Widevine hozzá (ugye?). Van itthonról elérhető alternatíva ebben a kategóriában vagy ne nézegelődjek tovább?

(#90230) Dr.NX válasza sssirius (#90229) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A 6/128-as Redmi Pad teljesen jó választás ennyiért.
Nem is nagyon van más alternatíva.

Elfogadom a sütiket.

(#90231) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Valószínűleg nem lesz ilyen tablet, de hátha.
A méret 7-8 colos lenne, androidos legyen, valami komolyabb hardverrel (legalább felső középkategória) és Kínából nem rendelek, magyarul itthon elérhető legyen garanciával.
Van ilyen?

(#90232) Somatom válasza rothfb (#90231) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, egyáltalán nincs most ilyen tablet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#90233) rothfb válasza Somatom (#90232) üzenetére


rothfb
veterán

Sajnos a méret az, ami kizár mindent. Akinek kellene, annak fontos lenne, hogy könnyű és közepes méretű legyen, viszont ne akadjon. Na mindegy, majd figyelek, hátha lesz valami. Most egy Huawei 8 colost használ, de már régi szegény, az akksi sem valami combos már.

(#90234) cidalain válasza rothfb (#90233) üzenetére


cidalain
veterán

Mekkora a keretösszeg saccperkb, és must have-e az android?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#90235) pepe4


pepe4
tag

Új tablet vásárlás előtt állok. 150 körül gondolom netflix és böngészésre használnám. Milyet ajánlotok?

(#90236) FireShadow


FireShadow
senior tag

Adott egy Xiaomi Pad 5 most vettem. Gyári verzió még az Android 11 és Miui 13. Kérdésem, hogy frissíthetem-e, vagy elvész a Dolby Vision (itt ott azt olvastam hogy Android 12-vel eltűnt).

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#90237) hubber1 válasza pepe4 (#90235) üzenetére


hubber1
kezdő

Ha Netflix-et 1080p-ben akarod és nem 480p SD, úgy egy picit ráteszel és most 165K a Lenovo P11 Pro Gen 2 az emag-nál.
Én most vettem pár napja, és "agyeldobósan" jó. OLED kijelzővel.

(#90238) pepe4


pepe4
tag

Mindenképpen fullhd szeretném nézni a netflixet. Néztem én is a p11 pro, de sajnos jelenleg már felment az ára 185k xiaomi 5 is tetszik viszont a netflix mizéria miatt nem merem meg venni. Ezért is kértem véleményt esetleg más tab?

(#90239) Dr.NX válasza pepe4 (#90238) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hátha lesz megint akciós a P11 Pro gen2.
Nincs nagy választék.

Elfogadom a sütiket.

(#90240) FireShadow válasza pepe4 (#90238) üzenetére


FireShadow
senior tag

Milyen Netflix mizéria?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#90241) erahurka válasza FireShadow (#90240) üzenetére


erahurka
félisten

Van akinél a Netflix nem érzékeli egy idő után L1-esnek a készüléket és cash-t kell törölni meg ilyenek hogy rendesen működjön.

(#90242) pepe4 válasza FireShadow (#90240) üzenetére


pepe4
tag

Többen írták, hogy a netflixen sajnos sd és nem 1080p játsza le a tartalmakat

(#90243) hubber1 válasza pepe4 (#90238) üzenetére


hubber1
kezdő

Uhh, pár napja vettem bruttó 165ért. Ez most meglepett, hogy így elszaladt az ára.
Szerintem várd be, hogy legyen jobb ára. Ez most ebben az ársávban a legjobb vétel, és Netflix FULL HD+HDR. Dolby Atmos hangzás + OLED. Verhetetlen szerintem 200 alatt.

(#90244) blueye


blueye
veterán

Ha vkit érint:
ALLDOCUBE iPlay 50 Pro most jött meg és Widevine L3-as.

(#90245) rothfb válasza cidalain (#90234) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs keretösszeg, úgy értem, ezzel rugalmasak vagyunk, de az android az fix.
Tudom van Ipad ekkorában. De az ugye nem android.

(#90246) cidalain válasza rothfb (#90245) üzenetére


cidalain
veterán

Ja, arra céloztam volna...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#90247) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!
Legolcsóbb rajzolásra (is) alkalmas tablet-et tudnátok ajánlani? Jó akár használt is (ami nem ősrégi). Samsung Galaxy TAB 10.1-emet szeretném cserélni. (Vázlatolás, ceruzarajz "komolyság" elég.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#90248) Lala6


Lala6
őstag

Nos, megérkezett a Leno Precision Pen 3 toll a P11 Pro gen.2 tablethez.
A Xiaomi-val tudom csak összehasonlítani, attól mérföldekkel jobb az érzékenysége. Tényleg egy élmény vele rajzolni, jegyzetelni. Amin meglepődtem az a kézírás felimerése, egészen pontos, még az én csúnya írásom is majdnem mindig helyesen ismeri fel, nem jön zavarba a magyar ékezetes betűktől sem.

Én végül a német Lenovo oldalról rendeltem meg, mert máshol nem igen találtam (épp elfogyott itt is, de érdemes nézegetni, hátha újra lesz készleten). Sajnos magyar címet nem tudtam beállítani a postázáshoz, ezért a már sok alkalommal bevált Mailboxde oldalhoz fordultam segítségért.
Az alapára 59€ , de az oldal első meglátogatásakor felajánlott egy 10%-os kupont (ha nem ajánlja fel, akkor érdemes a kukikat törölni), így 53,10€ lett a fizetendő összeg. Ehhez még hozzájött a Mailboxde 12,22€ költsége, így összesen 24e párszáz forintból megvolt mindennel együtt.

(#90249) Rigormortiis válasza Lala6 (#90248) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ez egész korrekt ár így, én is hasonló összegért vettem anno akcióban a gyengébb képességű Xiaomi Pent.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#90250) qnadam válasza Lala6 (#90248) üzenetére


qnadam
veterán

miben különbözik a 2-es és 3-as precision pen? 2-es sok helyen van itthon is.
azt írták redditen, hogy a wacom bamboo ink pen és a lenovo hegye ugyanaz, szóval lehet, hogy közük van egymáshoz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.