Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) laszlohu válasza cyber86 (#29521) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha nem mered frissíteni, akkor frissítsd innen a firmware-t:

Prestigio 8.0 ultra duo

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29552) tjb007 válasza tvamos (#29550) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehetni lehet csak nem biztos, hogy tudod is majd azt nézni amit szeretnél: [link]

(#29553) laszlohu válasza Fecamester (#29501) üzenetére


laszlohu
addikt

A gyengébbek kedvéért :
Ugyanaz a rom kell az alábbi Eken készülékekhez :

M009F , M010F, M013F

A supporton az M013F - nél találod a rom-ot,
benne a Burning tool - lal és az instrukciókkal

Ui: ha nem tudsz angolul, akkor bele se kezdj.

(#29554) cyber86 válasza laszlohu (#29551) üzenetére


cyber86
őstag

Ok köszi. És azt nem tudod, hogy miért állítsa meg a youtubos videót amikor új lapot nyitok meg a böngészőben?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#29555) tvamos válasza tjb007 (#29552) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz! Sorbaveszem ezeket!
De latom, megint nem voltam eleg pontos...
Ilyesmire gondoltam! Nem nyitja meg a tab, pedig elvileg tudja a flash-t. Vagy nem tudom... Amugy, gyakorlatilag csah a Discovery-t neznem...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29556) tjb007 válasza tvamos (#29555) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ja, hogy így.
Ha van fent Flash akkor mennie kéne. Próbáld meg egy frissebb verzióval.

(#29557) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Myaudio S8 (egy magos) frissítésében tudna valaki segíteni?

A support egy hulladék... havonta válaszolnak a levelekre :W

de lassan odáig jutok, h visszaviszem, és visszakérem az árát!!

milyen dolog már az, h csak ígérgetnek fűt-fát? ja meg h csak 1GHzen megy a proci, amikor 1,2-nek hirdetik (még a dobozon is az van) :W

(#29558) rootkiller válasza nyirog (#29546) üzenetére


rootkiller
őstag

Mennyit jelent, hogy van benne egy Mali 400 GPU? Enélkül sokkal rosszabb az összhatás?

Artengo TR 990 Pro

(#29559) laszlohu válasza CoolBoy323 (#29557) üzenetére


laszlohu
addikt

Tessék : a rom 808A - hoz :

[link]

Olyat szoktak hazudozni, hogy 1,2 Ghz, aztán 1 Ghz - en megy,
ez "normális"

[ Szerkesztve ]

(#29560) CoolBoy323 válasza laszlohu (#29559) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez megvan, csak a "hovatovabb" a kerdes...

De ez a hazugsag a vasarlok megtevesztese nem??

(#29561) laszlohu válasza CoolBoy323 (#29560) üzenetére


laszlohu
addikt

Vannak segédprogramok, amikkel rábírható a nagyobb sebességre,
de általában fagyás a vége.

(#29562) tvamos válasza rootkiller (#29558) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mali nelkul sokkal rosszabb a helyzet... dewzerencsere benne van a SOC-ban.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29563) mpierre


mpierre
veterán

Sikeresen bekeveredett a családba egy MyAudio 908A tablet szerűség. 2 hétig örömködött a tulaja, azóta vagy nem csatlakozik a wifi-hez, vagy lefagy, vagy stb. Nem sorolom. A factory def nem megoldás, mert egy idő után úgy is összecsinálja magát.
Kissé utánaolvasva kiderült, hogy főként a gyári rom a ludas, ha nem számoljuk azt, hogy ez egy MID tabi, eredetileg 1GHz-s procival, ami meg van rántva 1,2GHz-re.

Erre a csodára hol találok custom, esetleg jobban működő romot? (XDA-n az allwin 10 topikban nincs a kompatibilitási listában benne ez a készülék.)

Vagy egyéb ötlet, amivel javítható az akadozás, lefagyás, stb.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29564) CoolBoy323 válasza laszlohu (#29561) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nyilván nem lehet a végletekig húzni, de akkor ne 1,2nek hirdessék a fene a pofájukat!!

no de még mindig nem tudom, h h kell frissíteni :(

(#29565) @matthew@


@matthew@
őstag

Androidos tablet-ből hogyan tudom kitörölni az accountomat? Eddig beírtam a sajátomat próbaként, de nem az enyém a gép, csináltunk egy új acc-ot, de az enyém is ott van és néha azt teszi elsődlegesként, hogyan tudnám eltávolítani?

Matthew 24:42

(#29566) Luissimo válasza @matthew@ (#29565) üzenetére


Luissimo
veterán

gyári beállítások visszaállítása, aztán megkrehálni ujra a tulaj gmailes acc.-ját és hajrá. :K

(#29567) tjb007 válasza @matthew@ (#29565) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rányomsz a fiókodra, menü gomb majd Fiók eltávolítása.

(#29568) Luissimo válasza tjb007 (#29567) üzenetére


Luissimo
veterán

hacsak ugynem :D

ha nem arról inhalált fel egy rakás alkalmazást, akkor az is eléglesz, igen, ha a tulajé volt az elsődleges...

(#29569) laszlohu válasza CoolBoy323 (#29564) üzenetére


laszlohu
addikt

Azt én sem tudom, hogy hogy kell frissíteni,
általában a letöltött rom(firmware) mellé szoktak mellékelni frissítési útmutatót,
egy programot, amivel a romot rá lehet égetni a micro sd kártyára,
vagy a használatiban is meg lehet nézni.

(#29570) laszlohu válasza mpierre (#29563) üzenetére


laszlohu
addikt

Pl. ezzel :

[link]

A készüléknek root-oltnak kell lenni.

(#29571) @matthew@ válasza tjb007 (#29567) üzenetére


@matthew@
őstag

Ilyen lehetőségem nem, volt meg kis nehezítés képen holland nyelvezetű a gép :D Végül HardReset lett belőle, de megoldódott. Köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#29572) BassHead


BassHead
tag

Sziasztok!

A napokban szántam rá magam, hogy veszek magamnak egy tabletet, mert elég hasznos kis dolog lenne a számomra, de az igazság az, hogy nem nagyon értek a dologhoz, mármint ami a gyártókat illeti. Tapasztalatom kb. egyenlő a nullával sajnos tablet fronton. Pedig ahogy néztem elég széles a paletta.
Több napos, a topicban történő visszaolvasgatás után, hogy ki milyet használ, ajánl, és ezen tabletek specifikációt megnézve más honlapokon, azt vettem észre, hogy főként ezeket a termékeket ajánljátok, használjátok:
(a teljesség igénye nélkül persze)

- Prestigio Multipad 7.0 Pro Duo
- ONDA V712
- Ainol Novo 7 Flame
- Concorde Tab Play
- MyAudio Series 8 808DCC
- Wayteq xTAB-70 dci

Nem igazán tudok dönteni, a sok lehetőség közül, mert lenne, ami tetszik, pl MyAudio-ban is, csak nem olvastam itt a fórum jókat róluk, pl wifi téren.

Nekem, ami fontos lenne egy tabletben azok a következők:

Kétmagos CPU 1,5-1,6 Ghz
Kétmagos GPU
IPS kijelző, 1280x felbontással
USB
HDMI
WIFI
MicroSD
7-es lenne a legjobb a hordozhatósága miatt számomra, de lehet nagyobb is.

A keret ami fölé nem szeretnék menni, az 50-60 ezer magyar forint lenne.
Most két tablet között vacillálok: Ainol Novo 7 Flame és egy MyAudio Tablet Series7 708AG (3G nem is kellene nekem bele)
Ha valaki tudna esetleg segíteni, akár itt, akár privátban, hogy milyen tabletek vannak, amik megfelelnének az igényeimnek, és nem nagyon van velük probléma, azt megköszönném.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#29573) adam9998 válasza Cyrin (#29463) üzenetére


adam9998
csendes tag

köszönöm neked is meg stmiklosi-nak is, csak azért gondoltam hogy van vékony mert ugye a Samsungnak ott az S-penje, de gondolom az valami speciális csak ahhoz jó cucc.

(#29574) VMatteo


VMatteo
őstag

AINOL NOVO 7 Paladon ez megér 18e Ft-ot használtan?

Tisztelet a Gépésznek!

(#29575) tjb007 válasza VMatteo (#29574) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem ér meg annyit.

(#29576) b0bcat válasza adam9998 (#29573) üzenetére


b0bcat
addikt

A Samsung Note-ok tollai nem kapacitív technológiát használnak, mert a készülékek Wacom digitalizálót tartalmaznak a képernyőjükbe építve, ami más elven működik. Kapacitív tollból csak bumszli illetve a DAGi-féle (vékony hely + átlátszó kerek "lap") létezik (tudtommal).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#29577) DGery


DGery
aktív tag

Megjött az első DX-es rendelésem, és az olcsó 3,5usd-s DX-es művászon tok a célnak tökéletesen megfelel, merem ajánlani bárkinek :) Első használat után ki kell mosni, de mit nem, ami kínából származik?:)
Pár napon belül várom a miniHDMI-HDMI kábelt aztán minden meglesz ami kell az ONDA-hoz :)

Valakinek Nexus 7 kijelzővédő fólia? mert véletlenül rosszat rendeltem :/
(19.1 cm x 11.5 cm x 0.1 cm)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#29578) VMatteo válasza tjb007 (#29575) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszönöm.
Concorde 7015-ömet mennyiért lehetne eladni, nem csak árulni? fél év gari van még rá, hibátlan állapotú

Tisztelet a Gépésznek!

(#29579) spiritex válasza Chaser (#29316) üzenetére


spiritex
veterán

Nem most írtad, de annyira egyetértek veled. Ma áthívott magához a szomszédom, hogy segitsek neki beállítani a kütyüjét, amit most kapott ajándékba a szolgáltatójától, ami egy iPad volt. Döbbenetes mennyivel szebb képe van a Crystal-nak és hogy mennyivel gyorsabb. Ha ingyen elcserélné velem, akkor sem kéne. Szörnyű a kijelzője! Még egy nyavalyás pendrive-ot sem lehet rákötni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29580) tjb007 válasza VMatteo (#29578) üzenetére


tjb007
nagyúr

15e forint körül bár nem tudom, hogy mennyiért mennek most ezek.

(#29581) Boldika11


Boldika11
csendes tag

Hello!
Egy olaj kérdésem lenne, hogy ti melyiket választanátok inkább. Egy apple ipad 3 vagy egy asus transformer infinity?

(#29582) spiritex válasza Boldika11 (#29581) üzenetére


spiritex
veterán

Apple terméket soha nem vennék ezek után. Rengeteg pénzt kiadni egy szarra, nem viccelek, trágya kijelzője volt, ráadásul úgy, hogy még utána is minden pénzbe kerül... Hát köszönöm szépen, ez nem nekem való. Mert hülye azért nem vagyok!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29583) zsoltocska67


zsoltocska67
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kínából rendeltem egy Allwinner A13 Q88 tablettet. 1 napig jól működött, most pedig nem hajlandó elindulni. A kezdő képernyő elindul, de csak annyit ír ki hogy android és nem lép be. Próbáltam úgy elindítani, hogy power gomb és hangerő fel egyszerre való nyomásával, akkor bejön a kis zöld android robot és egy háromszögben egy felkiálltó jel. Innen nem tudok tovább lépni bármit nyomok.Kérlek segítsen valaki, hogy mit kell csinálni, hátha nem kellene vissza küldeni Kínába! Előre is köszi!

(#29584) spiritex válasza Boldika11 (#29581) üzenetére


spiritex
veterán

Komolyra és higgadtra fordítva a szót, egy apple termék nem férfinak való. Nőknek, anyámasszony katonája formátumú, technikához nem nagyon konyító "férfiaknak". Olyannak való, aki tényleg nem ért a kütyükhöz, a velük való foglalkozáshoz és fejlesztgetéshez, egyre jobbá tételhez, ami utána következik. Aki megelégszik a megkockáztatom szép dizájnnal (bár a téglatest az mindig is csak egy téglatest marad...), jó anyaghasználattal, szép csomagolásban kapott, de rendkívül jól megmarketingelt, tévesen státusz-szimbólumnak tekintett, többnyire zárt és korlátolt, tudás tekintetében egyáltalán semmi extrát nem nyújtó cuccal. Van egy ismerősöm, találkoztam vele nemrég egy megnyitón, és tudjátok mi volt az első dolga, amikor odajött? Kivette a zsebéből ezt a téglát, és azt mondta, "iPhone!", "Ahhaaaa...", mondtam, majd hozzátettem "Ki nem szarja le!". Mekkora homályban vannak egyesek...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29585) mpierre válasza laszlohu (#29570) üzenetére


mpierre
veterán

Háát igen... És a myaudiot mivel rootolom? Akkor custom romot ne is reméljen az emberünk? (Bár úgyis én raknám fel... :DDD )

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29586) tvamos válasza Boldika11 (#29581) üzenetére


tvamos
nagyúr

Attol fugg, mire kelle! Mind a ket cucc nagyon jo szerintem. Ha csak netezni, facebookozni kell, esetleg e-mail-t olvasni, en azt hiszem, az ipad3-at valasztanam. Az Androidon... sokkal tobb a lehetoseg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29587) zaskar válasza spiritex (#29584) üzenetére


zaskar
senior tag

Ennyi marhaságot rég olvastam. Az már nem is férfi, aki nem akar mindennap más főzött rommal kísérletezni a telefonján, hanem egyszerűen csak használni akarja? Esetleg az nem jutott eszedbe, hogy az embereknek más hobbijuk is lehet, mint azzal tölteni az időt, hogy az androidos kütyüjüket buzerálják egész nap? És ki tudnak fizetni néhány EUR-t pár alkalmazásért, nem csak a warez jár az eszükben? Én iphone-t használok, de az androiddal sincs semmi bajom, együtt tudnék élni vele, sőt éppen egy androidos tabletet akarok venni, azért látogatok mostanában többet ebbe a topikba. Az más kérdés, hogy magam is utálom azokat, akik az iphone-t státuszszimbólumnak tartják, és úton-útfélen mutogatják. Én nem tartozom közéjük, hanem egyszerűen szeretem használni az ios-t, azért tartom. De ne várd, hogy bárki is leboruljon előtted, mert most megmondtad a tuti frankót az embereknek.

(#29588) spiritex válasza zaskar (#29587) üzenetére


spiritex
veterán

Engem nem érdekel ki mit gondol rólam, egyáltalán nem várom azt, hogy bárki leboruljon, nekem ez a véleményem. Abban amit meg írtál, találtam egy igazán értékelendő mondatot: "...éppen egy androidos tabletet akarok venni..." :D

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29589) tvamos válasza spiritex (#29588) üzenetére


tvamos
nagyúr

Neked most az iOS-sal, vagy a hencegos gazdag ficsurokkal van a bajod?

Nekem ez volt a lenyeg a szovegben: "egyszerűen szeretem használni az ios-t, azért tartom" Szereti, jo neki! Az rossz, ha valaki egy vackot hasznal, mert csak arra futotta, es azt kell hekkelgesse, az helyett, hogy azt csinalna, amit szeret. Youtube-ozik, vagy Facebookozik, vagy mittudomen mit csinal a tabjan. Amit akar! Minek demagogiaval bombazni, esetleg megteveszteni azt, aki erdeklodve ide jon?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29590) Grillo


Grillo
senior tag

Ha most kéne választanotok, mit vennétek céges célra? Dokumentum olvasás, levelezés, és AutoCAD WS, amire első sorban kell. 3G nem kell, telefonról osztok neki netet, és a hordozhatóság okán a 7-8 col a megfelelő azt hiszem. Terepi egyeztetésekhez, tárgyalásokhoz kéne, a munka nagy részét úgyis laptopon vagy PC-n végzem.

Alapnak mondjuk ott a Nexus 7, ezen kívül érdemes valami mást megnézni, vagy maradjak ennél? 100k alatt kell maradnia az árnak.

(#29591) tvamos válasza Grillo (#29590) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Nexus nem bovitheto, ezert en a 32G verziot valasztanam. (Nekem is ez van.)
Arban jobb a Galaxy Tab 2, es az bovitheto is, esetleg azt meggondolnam. (Nekem a kijelzoje naggyon tetszik, vetekszik, sot, lehet jobb, is, mint a Nexus fele IPS. De Antutuban a Nexus siman jobb!)

Munkara en nem vennem a Wayteq, Concorde es tarsait...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29592) spiritex válasza tvamos (#29589) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem az egész almás céggel van bajom és az azt körülvevő áhitatos szent imádattal, hogy képesek voltak és a mai napig képesek emberek millióit megvezetni, hogy úgy beszéljenek a termékeikről mintha azok teljesen egyediek és utánozhatatlanok lennének, mindezt a marketingjükkel és az iszonyú árcéduláikkal. Pedig ők is Kínában gyártatják a termékeiket éhbérért dolgoztatott kiskorúakkal, utána meg rárakják az 500%-os hasznukat, az emberek meg boldogan megveszik és még el is hiszik, hogy megérte. Ennyi a bajom, hogy még mindig ennyi ember bedől ennek a gusztustalan üzletpolitikát folytató cégnek. Teljesen középszerű termékek horror áron jól eladva a sok vallási fanatikusra hasonlító megbabonázott, életük végéig hűséges híveknek. Ennyi...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29593) razorka777 válasza spiritex (#29592) üzenetére


razorka777
veterán

+1
Ott a pont. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#29594) Crytek


Crytek
veterán

Ez a T-Home nem semmi.

Ha a legmaxabb internetcsomagját használnám akkor 19.900ezer ft lenne nálunk a Nexus 7és semmi más költség nem lenne.
De mivel csak az XL és nem az XXL-es csomagba vagyok így 48.300ft lenne ami még mindig nem rossz ár.

Ugy néz ki váltani kéne kell majd gyorsabb netre :C

Next PC Upgrade: 2022

(#29595) kois21


kois21
tag

Az eddig próbálgatott tableteken az ékezetes betűk helyett kínai karakterek jönnek elő a filmfeliratokban. Ezt hogy lehet orvosolni?

(#29596) tjb007 válasza kois21 (#29595) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha a gyári lejátszóról van szó akkor vagy rakj fel egy másik lejátszót és állítsd be a karakterkódolást vagy állítsd át a rendszer nyelvét (németre ?).

(#29597) Chaser válasza Crytek (#29594) üzenetére


Chaser
titán

Persze hogy megéri nekik, aláírsz 2 év hűséget ;]

spiritex: Részemről tapasztaltam, hogy van kínaiban is korrekt. Mondjuk én nem is hackeltem rajta semmit, minden működött ahogy kell, akkor minek bántsam. Aki meg olyat vesz amivel köztudottan vannak problémák az meg ne csodálkozzon. Személy szerint se iphonetól se ipadtól nem estem hanyatt. Asus kijelzője sokkal szebb ha már felső kategória. Iphone meg..van a családban egy 4-es, na ennek a kijelzőjétől se estem hasra, se a sebességétől. 120-130k-ért azért valamivel többet várnék el. De ugye kinek mi, akinek az kell vegye nyugodtan. Kínai tabot is csak azért nem veszek mert beleuntam a sunyi webshopokba, lesz itthonról pro duo 37k-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29598) adam9998 válasza b0bcat (#29576) üzenetére


adam9998
csendes tag

így már értem, köszönöm

(#29599) Peetta14


Peetta14
tag

Mi a véleményetek a Smartq X7 tabletről?
GPS-szel szerelt, mind HDMI, mind SD card slot van rajta. Itthon láttátok már?

(#29600) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kis gépet. Semmi tapasztalatom sincs ezen téren. Munkába hordanám HD filmet nézni, és, hogy ne kelljen egy szatyor könyvet magammal vinni. 10" méretre gondoltam.

üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.