Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Az összesítő táblázatban szereplő összegért ez valóban nem versenyképes, viszont jelen pillanatban el lehet hozni ennél jóval kedvezőbben (+ BT headsettel) az egyik webáruházból.

Illetve a kompakt + full kijelzős + vízálló kivitel elég egyedivé teszi, hogy legyen helye a piacon (még ha nem is a legjobb vétel).

(#2) janeszgol válasza Teringettét (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezert 100 ezer forintot adnek max. Engem annyira felbosszantott az sd695 kereken 200 ezerert, hogy rogton idejottem.
Versenykeptelen, osdi, vacak, tre. Grat Sony!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Raysen623 válasza janeszgol (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Tényleg ennyi tré a proci??? Pedig már majdnem elgondolkodtam egy ilyenen.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) janeszgol válasza Raysen623 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

A sebessege ok, de elmarad az sd778g, exynos 1380-tol.
A fhd/30fps maximalis kamera tudas ma versenykeptelen. Plane egy kameras cegtol. Ultra gaz!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) paatrick


paatrick
senior tag

Emagon pár napja már volt 166-ért, ajándék Sony fülhallgatóval. Most is 170.

A kartondobozon nem értem a kiakadást. Ha nem telefontesztelő önjelölt youtuber infulencer istentudjami vagy, vagy elmúltál már 18 éves akkor úgyse rakod ki a polcra a dobozt. Kiveszed a telefont, doboz be a szekrénybe azt sosem látod többet. Egy felesleges kacat, na meg a többi gyártó se éppen művészeti értékkel bíró dobozokkal áll elő.

Szerintem egy ilyen telefon tudása az emberek 95%-ának igényét lefedné, csak mindenkinek a 4k kell meg a fél nap alatt lemerülő szuperproci. Azt amúgy sosem használja ki :P

A nagy káváért alul-felül kár, ott lehetett volna még spórolni a magasságból. Ha behúznák 150mm-re pont jó lenne. De legalább megmaradt a teljes kijelző és nincs hülye kameralyuk.

Én most már kivárom a szeptember-októberben(?) érkező 5 V-t, aztán vagy ez vagy az.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#6) CabalX


CabalX
aktív tag

Jó lenne ha a Sony növelné a támogatási időt a 2 év főverzió és a 3 év security update ezért az összegért (is) kevés - sajnos az 1es és 5ös modelleknél is ennyit ad ami még rosszabb.
A 695 tavaly is harmatos volt, belerakhattak volna egy Snapdragon 7 gen 1 vagy 2-t, akkor biztos vennék jó páran.

(#7) FireKeeper válasza Raysen623 (#3) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nagyon alap használatra elég de ha komolyabb feladatot dobsz neki akkor tud gondolkozni. bár cserébe nem melegszik túl vagy throttlingol (legalábbis nálam nem fordult még elő).

viszont ennyi pénzért tényleg vállalhatatlan, én váltottam volna szívesen 10 IV-ről V-re de így nettó 0 értelme lett volna.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) janeszgol válasza CabalX (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Sd778g, sd 7 gen 1-2 SoC-vel ajanlott is lehetne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Plug Life


Plug Life
senior tag

A szokásos túlárazott távirányító

(#10) janeszgol válasza paatrick (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

"Szerintem egy ilyen telefon tudása az emberek 95%-ának igényét lefedné, csak mindenkinek a 4k kell meg a fél nap alatt lemerülő szuperproci. Azt amúgy sosem használja ki :P"

Gondolom nem emlekszel az itteni hozzaszolasokra, amikor megjelent az sd695. Mindenki a 4k felvetel hianyat emlitette.
Az en velemenyem, hogy kell a 4k, de mivel en jobban szeretem a 60 fps felvetelt, igy eleg a fhd is. De ebben ilyen sincs.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) szitiszem válasza janeszgol (#10) üzenetére


szitiszem
újonc

Xperia 10 II tud fhd 60 -t .. ne már, hogy az V nem ..

(#12) janeszgol válasza szitiszem (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tud.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) paatrick válasza janeszgol (#10) üzenetére


paatrick
senior tag

Másik 10 V hírnél is írtam hogy kéne egy felmérés hogy hány ember szokta rendszeresen visszanézni a telefonnal felvett videóit 4k monitoron vagy 4k TV-n. :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#14) janeszgol válasza paatrick (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen es ott irtam, hogy ez egy erdekes felmeres lenne.
De 4k-t tud az sd665, sd730, sd720. Ma elvart.
Az, hogy sokan (en is) kenyelembol az esetek minimum 90%-ban telon nezzuk a videokat (amik fhd+, esetleg QHD+ felbontasuak), az egy dolog.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) ergoGnomik válasza janeszgol (#14) üzenetére


ergoGnomik
tag

kenyelembol az esetek minimum 90%-ban telon nezzuk a videokat

Azt hogyan kell csinálni? Én még nem jöttem rá hogyan tudnék kényelmesen videót nézni mobiltelefonon. Görnyedni vagy a telefont szemmagasságban tartani kényelmetlen és utálom.

(#16) proci985 válasza CabalX (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, az nagyon nem artana.

az 1.IIm 2 eves, tempora es tudasra pont olyan mint amikor vettem (snapdragon 865, szoval gyors es elbirja a kasztnija), az aku is kibir egy napot aggresszivan hasznalva.

nem akarok lekerekitett es lyukas-notchos kijelzot, ami vegeredmenyben elegge szukiti a lehetosegeket. viszont az se oke, hogy az 1500 euros, kvazi "sony pixel" android tamogatasa ennyire kritikan aluli.

egyebken a 21:9 szokando, de hosszu tavon tartalomfogyasztasra (weboldalak, filmezes*) zsenialis.

*pl jacuzziba tokeletes, en kezzel tartom de egy kar is megfelelne, kb 20 centirol nezve a merete is oke. ez tudom eleg nem vart felhasznalas, de szvsz legit, az 1es szeria meg van akkora, hogy teljesen jol mukodjon a celra amig kozel van a kijelzo. az oledje meg gyonyoru.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) janeszgol válasza ergoGnomik (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Par perces videokat csinalunk altalaban. Aki oras, tobb oras videokat akar, meg utokezel, az gepen csinalja ezeket.
Itt a videofelvetelrol beszeltunk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem 150-ért teljesen jó lenne, viszont nem biztos, hogy valaha is lesz annyi.

(#19) Timer


Timer
veterán

Annyira szeretnék már végre egy Sony-t szeretni, rajongani érte, újra. A különc J7(0), a maga nemében különleges Xperia Mini Pro 2, illetve a vitán felül gyönyörű Arc S után komolyan mondom, szinte vágyok már egy olyan Sony-ra, aminek az ár/érték aránya rendben van (vagy legalább nem pofátlanul gyenge), és rossz érzés nélkül dobhatom be érte a pénzem egy márkabolt ajtaján. De nem, mert ezek az elkúrt idióták valami durva szintetikus sz@rt szívnak már vagy 10 éve, amikor az árcédulát rajzolgatják. Esetleg le kéne jönniük a polipos poreszről ott a szigeten, mert ez megint csak egy búbánatos lókolbász lett, nem értelmes árképzés.

Abba már bele se menjük, hogy a SoC pont olyan patinás, mint a gyártó hírneve. Volt, egykoron.

[ Szerkesztve ]

(#20) DS39


DS39
nagyúr

"A 60 Hz-es képfrissítés megint olyan sonys deficit a sok 120 Hz-es rivális mellett, amire nincs észszerű magyarázat, pedig a telep bírta volna a magasabb frekvenciát – az öreg hardver mondjuk nem."

SD695 van pl. Realme 9 Pro (nem +) és Moto Edge 30 Neo telefonokban, és mindkettő 120Hz-es, simán kihajtják.

A Sony egyszerűen csak gyökér.

[ Szerkesztve ]

(#21) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Lassú? Rá kell tenni egy Sailfish oprendszert és szaggatja az aszfaltot. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) RobbyJr válasza Plug Life (#9) üzenetére


RobbyJr
őstag

Pontosan :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#23) Sundesz


Sundesz
őstag

A Sony minden területen túlárazva adja az elavult portékáit. Legalábbis így látom. Mondjuk a mobil front sosem volt az erősségük.

Hörcsög Powa'

(#24) Hallosz


Hallosz
senior tag

Köszi a tesztet, élvezetes olvasmány.

"– és sokkal vaskosabbat: az Xperia 10 V nem ellenük versenyez, a méltatlanul elhanyagolt kompakt kategóriát gyarapítja."
Ami felesleges plusz van a magasságban, pont az hiányzik szélességben, ez nem kompakt, ez egy torzszülött.

#Raysen623
Tényleg ilyen gyenge. Volt lehetőségem kipróbálni, már a tárcsázó is megfontoltan jön elő.

Mert lakni, muszáj.

(#25) Luck Dragon

Nem tudok mért , de nekem kifejezetten tetszik ez a készülék . Főleg az üzemidő miatt és a spontán egyszerű kialakítása és szögletessége miatt .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) persil


persil
nagyúr

Egeszen felfoghatatlanok ezek a keszulekek, konkretan nem ertem, hogy erre megis, hogy tudta valaki a cegnel kimondani az ament.

Olyan gyermekbetegsegek, meg ezer sebbol verzo koncepciok koszonnek vissza neha egyes telefonokban, mintha csak legyartanak oket, de senki nem probalna ki piacra kerules elott.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27) mrlujoak válasza szitiszem (#11) üzenetére


mrlujoak
veterán

De, tud. :) épp itt van előttem, és FHD 16:9 képarányban van 60 fps opció

Egyébként, hogy reflektáljak paatrick #13 hozzászólására, Xperai 10 II mobilommal bár készítettem pár 4K-s videót, de visszanézni az elmút 2,5 évben nem néztem vissza natív felbontásban. Sem tv-n sem mobilon (mondjuk egy Xperia 1-en), sem monitoron.
#10janeszgol
"Az en velemenyem, hogy kell a 4k, de mivel en jobban szeretem a 60 fps felvetelt, igy eleg a fhd is. De ebben ilyen sincs."

De, van. 16:9 képarány esetében 60 fps FHD esetében elérhető.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nagyon szeretem imádom a Sony telefonokat, de ezt a 10 V-t sose vennék.
(A 10-es széria egyébként sem volt nekem szimpatikus soha.)
Jó meg minden, csak szerintem marha drága azért az alap tudásért, amit az (egyébként nagyon cool) extrák nélkül tud.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#29) xhege


xhege
addikt

Remélem hamarosan jön az 1 V teszt is. :)

(#30) za75 válasza ergoGnomik (#15) üzenetére


za75
csendes tag

+1 Annak is örülök, ha szemüveggel látok bármit... nem egy egérmozit!

(#31) ben11 válasza Raysen623 (#3) üzenetére


ben11
őstag

Nekem a moto edge 30 neo-ban is ilyen van es jól meghajtja a 120hz-es kijelzőt. Néha-néha döccen egyet, de alapvetően fluid.
Persze 1-2 év után már lehet nem leszek ilyen lelkes..

(#32) janeszgol válasza za75 (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Valakinek jó a szeme. Én simán filmezek is telón. Sőt anno 4 colon is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) janeszgol válasza mrlujoak (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi, az már egy fokkal jobb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Ez 100-ért korrekt lenne. 200-ért vicc.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35) szitiszem válasza mrlujoak (#27) üzenetére


szitiszem
újonc

Szuper 👍 Sony menüt ismerők és a konkrét mobilt a kezükben tartók előnyben.

(#36) janeszgol válasza szitiszem (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

És hányszor csináltál 16:9-es videót? Oké hogy van, de már a TV-k, monitorok sem ezzel a képaránnyal dolgoznak. Vagy tévedek?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Fred23 válasza janeszgol (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pár napja indítottam egy YT-os videót mobilon, néhány mp után látom, hogy valami nem stimmel, rosszabb a kép a szokásosnál. Fogaskerékre rábök, látom is, hogy csak 1080p-n megy a videó; átállítom 1440p-re, nyugodt sóhaj. Nem mindig, de időnként látom 6.39"-on, hogy a videó 1440p, vagy csak 1080p.
És egészen kényelmesen tudok fórumozni ezen a kijelzőn széles asztali nézetben, fektetett módban; tökéletesen látom a sok pici betűt.

(#38) vlesi69 válasza Fred23 (#18) üzenetére


vlesi69
senior tag

167000 ftért rendeltem elő az Emagtól és egy 40000 ft értékű Sony bluetooth fejhallgatot adnak hozzá.

(#39) bteebi


bteebi
veterán

Ez így, és pláne ennyiért gyengusz. De igazából már-már ártól függetlenül is gyenge. A Sonynál is elszabadultak a hülyék.

Az 5 V-re azért majd kíváncsi leszek. Majdnem 5 III-at vagy IV-et vettem, de a nem kevés hibájuk, és a baromi magas ár miatt inkább egy S20+ 5G lett.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) janeszgol válasza bteebi (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk az S20+ telónál bármelyik Sony 5 jobb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) Fred23 válasza vlesi69 (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy már nem olyan rossz vétel, de vajon mennyiért lehet eladni aprón, ha valakinek nincs rá szüksége. Tippre az aprós ára inkább csak 20-25k lehet, de kíváncsiságból most már rákeresek a pontos típusra.

150-et szerintem megér a mobil, vagyis ha ki lehet hozni ennyire az ajándék füles eladásával, már teljesen rendben van az ár-érték aránya.

Perpill viszont én tuti nem váltanék rá, később pedig már nem biztos, hogy megérné, mert a Sony-k jól tartják az árukat. 160-170k lesz ez a 10 V is szerintem, egészen a 10 VI érkezéséig, amikor meg esetleg beakciózzák majd 149k-ra. De akkor ugye már eltelt egy év, és vegyél 2024-ben SD695-ös telót 149-ért...

[ Szerkesztve ]

(#42) bteebi válasza janeszgol (#40) üzenetére


bteebi
veterán

Attól függ, miben. Kijelző fényerőben pl. pont nem. Melegedésben pont nem. Kamerában, éjszakai képekben pont nem. Szoftverfrissítésben sem. És baromi hosszúak a Sonyk (is), bár nyilván kisebbek.

Tény, van Jack, ami nekem fontos lett volna. Ráadásul nincs se noccs, se kameralik, ami szintén fontos lett volna (hogy ne legyen). Sőt, nincs lekerekítve a képernyő széle se, ami szintén fícsör számomra. MicroSD bővíthetőség viszont még pont van az S20-ban is, ezért (is) lett az, és nem mondjuk az S21/22. (Sőt, az S20-ban még több a RAM, és nagyobb a kijelző felbontása is.) Ráadásul SOKKAL olcsóbb volt, mint bármelyik Xperia 5.

Rengeteget néztem az RTINGS tesztjeit is, és azok alapján nem volt meggyőző a Sony (mondjuk annyira a Samsung se).

#41: "később pedig már nem biztos, hogy megérné, mert a Sony-k jól tartják az árukat"

Hja, mert a Sony nem enged az árából. Ez egy fail szerintem, de lehet, hogy (szerintük) működik. Többek között amúgy ezért se lett Xperia 1/5 III/IV-em se. Mert iszonyat drága mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) hardver1985


hardver1985
tag

Végre egy zsebbarát telefon.

Megbízhatóságom: 222 pozitív...

(#44) paatrick válasza janeszgol (#36) üzenetére


paatrick
senior tag

Minden TV 16:9-es képaránnyal van. Monitorban van 21:9, meg 32:9 de átlagembernek felesleges mert használhatatlan. Moziban szokás a 21:9-es képarány, de ott is van ami 16:9-es akkor beljebb húzzák a függönyt.
A fullHD meg a 4k is 16:9 képarány.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#45) janeszgol válasza paatrick (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Tényleg! A 3840 x 2160 pixel (ami ma a tévéknél a legnépszerűbb felbontás) 16:9. Nem számoltam sosem utána, de azt gondoltam, hogy eltolták 16:10-be.
Akkor a 16:9-es FHD 60 fps felvétel egy tökre valid dolog.

Akkor már csak azt nem értem, hogy miért nem említik ezt meg egyik SD695-ös telónál sem. Plusz az SoC leírásnál sincs ott, még a QC honlapján sincs, illetve senki nem írja bele a telefon specifikációs listába. Pedig egy leendő vásárló ha keres valamit, bármilyen paramétert, akkor ott fogja keresni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) paatrick válasza Fred23 (#37) üzenetére


paatrick
senior tag

Ez simán csak a youtube app hibája. Telefonon még mindig spórolni kell a sávszéllel és az appok úgy vannak beállítva hogy sokkal kevesebb bitrátával fusson kisebb felbontáson. Sőt ha tippelnek kéne akkor folyamatosan skáláz le a youtube mobil app, netlfix app, stb, arra a sávszélre ami épp elérhető csakhogy a youtube videó ne álljon le betöltögetni és folyamatos lejátszás legyen. Ebből te azt látod hogy a 1080p az halál gagyi a telefonon :DDD

Számítógépen 4k monitorral is van különbség a 4k60fps és a 1080p60fps videó között amit linkeltél, de nem akkora hogy ezt egy mobilon láthatnád.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#47) ujvendeg


ujvendeg
tag

Az ember olvassa ezt a merőben elfogult írást, és elmegy a kedve, hogy egykori mérnökként, vagy a Z5 Compactól a 10 V-ig, valamennyi kompakt Sony tulajdonosaként egy szót is szóljon. De mégis... Mi is a mindennapi életben mozgunk, abban élünk, írta nem túl régen itt egy szerző: mennyire meglepődtünk, és milyen megnyugtató ilyesmit olvasni.

Egy tesztnek tán mellőznie kellene, hogy a teszt írója mit kedvel, és mit nem - a szakmai teszt nem érzelmi megnyilvánulás: tényeket, konkrétumokat, tesztadatokat, mérőszámokat kellene közölni. S pl. nem szellemeskedni. Időben egymástól távol, de tán a negyedik-ötödik Sony-teszt ez a mostani, és a szerzők bravúrosan kifelejtik a triluminos kijelzőnek még az említését is, ami a Bravia-ból érkezett a Sony telefonok világába - és nincs másik mobil, sehol, semmilyen telefonmárkánál, aminek triluminos kijelzője lenne; ennek a ténynek a mellőzése bennem akaratlanul is felveti: nem nagyon lehet fogalmuk a szakértőknek arról, mit is jelent a triluminos technológia. Ugyanez vonatkozik a Sony rendkívül magas ppi-számára. A telefon nem 200 ezres kategória, hanem 165-170 ezres kategória. Előbb tájékozódni kellene. A készülék abszolút egykezes, viszont jól észrevehető a méretnövekedés a 10 IV-hez képest, ami nem volt sztereó hangzású. Ugyan vajon melyik gyártó ad kb. 520 ezres határig ezüst-szelencét, mert én csakis papírdobozt láttam csomagoló-anyagként.... az ilyesmivel kötekedni elég pitiáner dolog, ráadásul semmi köze a telefon minősítéséhez. Közel 300 ezerért a legnagyobb gyártó sem ad több tartozékot, és az üdvöskéjük az egy töltéssel elérhető üzemideje éppen fele a Sony üzemidejének: A Sony Xperia 10 IV vagy a 10 V - egy kényelmesen kezelhető, igen könnyű, hosszú üzemidővel rendelkező mobiltelefon - nincsen benne semmi csodálatos, de annak az igényeit, aki a mobiltelefont legelsősorban mobiltelefonnak nézi, tökéletesen megfelel tartós használatra. Mesélhetne a tesztelő arról, hogy az egyébként egyáltalán nem rossz - de nem is hibátlan -, új, A54, ugyanekkora akkuval hogyan lett 20 dkg-nál is súlyosabb: ezt semmiféle 5000 mAh-s akku nem indokolja, az akku "szétteríthető" , készít belpiacra a Sony kisebb házzal is telefont, és 5000-es akkut ad. Az A54 fekete kerete legalább olyan széles, minden irányban, mint a Sony házának pereme. De a Sonyt felszerelték minden olyan adottsággal, amik a mobiltelefon csak a klasszikus időkben hordott. Végül semmivel sem inkább téglalap, mint a S3 Ultra, ez egy karakteres telefon, nem vész el a megannyi, szemből nézve csupa egyforma küllemű telefon tömegében. Valaki vagy szereti, vagy nem szereti, de erről nem egy szakmai tesztben kellene dönteni. Amúgy - mivel lényegében csakis böngészésre, telefonálásra, néha Youtube-nézésre, fotószerkesztésre használtam, a 10-esből a III-at, IV-et és V-öt, nem emlékszem, hogy megdöccent volna, nem emlékszem, hogy egy mozifilm megnézése közben forrósodott volna - többet meg nem is vártam egy olyan telefontól, amitól nem szabad többet várni. Ez még telefon, első- és másodsorban is - és inkább értelmezhető, mint egy közel 7 inch átmérőjű ebélőasztal-méretű otromba csoda: a Xperiát nem nehéz használni, egy fél fordulat a billentyűzeten és már nem "szűk" a hely. Ám ha valaki még nem is látta, de már averziói vannak, az kerülje el.... További jó munkát.

(#49) sfdrakex válasza ujvendeg (#47) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hivatalos helyen ez a telefon 200 ezer Ft, szürkeimportos, áfázós ár nem játszik. De ha 170 ezer lenne ez a SoC annyiért is gáz. 778g szerintem a minimum lenne. Értem hogy te csak telefonálásra használod, arra bármi jó. Viszont ha annyira jók az előzők is, miért cseréled az újabbakra? Nekem tetszene a Sony, nézegettem 2 éve, az 1-es szériát, de végül mást vettem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#50) Cecevok


Cecevok
tag

Ennyiért egy Snapi 7 gen beleférhetett volna és legalább egy 90 Hz-es kijelző. Azt sem értem, hogy a Sony digitális kamera és szenzorgyártó nagyhatalomként hogy nem tudott épkézláb kameraszenzorokat belepakolni. A 48 mpx-es főkamera is 2019-es "sláger" volt. Meg ne bohóckodjon már ilyen 8 mpx-es ultraszélessel és telefotóval...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.