Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) bopeti98


bopeti98
őstag

Lehetőségem van 50-ért megvenni a Galaxy Tab 2 7.0 Wi-Fi-t. Ismerősöm ajánlotta fel. Külföldön lakik, aláírt két évet egy külföldi net szolgáltatónál és olcsón megkapta de neki nincs szüksége rá így felajánlotta nekem 50-ért. Csak annyira kapcsolta be hogy megnézze minden működik-e. Szerintetek megvegyem? Csak mert így már feleslegegesnek tartok +20-30-at kiadni a Nexus 7-ért úgy hogy a 4+1 magos prociját korántsem használnám ki.

[ Szerkesztve ]

(#25202) Davebowman


Davebowman
senior tag

Srácok! A GTA3 mióta 1 Dolcsi csak? 0.99 $ !!!!!!

Vargalex 1.1.7

(#25203) Chaser válasza perge666 (#25200) üzenetére


Chaser
titán

Attól független van tracking..illetve kellene lennie:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25204) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Van egy Wayteq x-tab 100is tabletem.
Olyan problemam van vele, hogy a mozgaserzekelo nem mukodik megfeleloen. Jatekoknak alapbol jobbra huz az iranyitott jarmu vagy karakter. Hogy tudnam ujrakalibralni az erzekelot?

Elore is koszonom! : R

(#25205) Chaser válasza Overclocked (#25204) üzenetére


Chaser
titán

Nyomsz neki egy factory defaultot, ha nem segít mehet szervizbe.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25206) Overclocked válasza Chaser (#25205) üzenetére


Overclocked
tag

Remek... meg garancias szerencsere, de azert egy backup utan nyomok egy resetet, hatha... :R

(#25207) üszök válasza Overclocked (#25204) üzenetére


üszök
őstag

Nézd meg a játékon belül,hogy nem e lehet állítani mert ott is szokott lenni lehetőség.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#25208) crue válasza Davebowman (#25202) üzenetére


crue
őstag

Néhány napja. Egyébként van egy AppSales nevű alkalmazás a playen, amivel folyamatosan értesülhetsz a leárazásokról. Nagyon jó így, nem maradsz le semmiről.

(#25209) üszök


üszök
őstag

Vettem egy My Audio Tablet Series 808 Dcc tipusú gépet,van külön topicja?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#25210) spiritex


spiritex
veterán

Csak azok kedvéért, akik hasonló cipőben járnak, vagy fognak járni leírom, hogy a singpost 14-én írta ki, hogy elküldve a csomag, és ma, 28-án reggel jelent meg a frissítés, hogy tegnap 27-én, 13 nap után, megérkezett a csomag Mo-ra.
Érdekes módon a posta.hu nem reagál gyorsabban, ahogy itt mondták páran, hanem ellenkezőleg le van maradva, nála még mindig csak a 14-i elküldés szerepel...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25211) Overclocked válasza üszök (#25207) üzenetére


Overclocked
tag

Azoknál a játékoknál amikkel játszottam nem volt ilyen lehetőség(kerestem). :(

(#25212) üszök válasza Overclocked (#25211) üzenetére


üszök
őstag

Akkor nem szóltam.
A Playen nézd meg nincs e valami kalibráló program.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#25213) gacsoi


gacsoi
senior tag

Urak!!!
M-Tech aTab7G -ről még senkinek nincs tapasztalata???

(#25214) üszök válasza üszök (#25209) üzenetére


üszök
őstag

Lustaság félegészség. :C Már megtaláltam.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#25215) f4lcon válasza Chaser (#25199) üzenetére


f4lcon
őstag

érdekes, hogy amig a 4 magos Freescale i.mx6 a Vivante GC2000 grafikus gyorsítót tartalmazza, addig ez a négymagos Action Semiconductor ATM7029 ami ezekben az új Ainol-okban van "csak" Vivante GC1000 gpu-t tartalmaz (legalábbis ez az általánosan elterjedt spekuláció, bár olvastam már Mali400-ról is)
jah, és ezzel az új négymagossal az Ainol belép a 8" és a 10" világába:
Ainol Novo 10 Captain: 10.1", IPS, 1920*1200 pixel, kamera 2Mp, GPS, 8GB, Bluetooth, GPS, 10000 mAh
Ainol Novo Hero II: 10.1", IPS, 1280*800 pixel, kamera 2Mp, GPS, 16GB, Bluetooth, GPS, 8000 mAh

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25216) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!
Régóta tab vásárlásán töröm a fejem, de mivel tartózkodom a kínai webshopokból történő vásárlástól, többek között a garancia kérdésessége miatt, ezért úgy döntöttem ezekkel meg sem próbálkozom.
Úgy 70-100k között nézelődök (nembaj ha picit több/kevesebb), 10-es méretben, ti mit ajánlanátok?
A legfontosabb szempont a normális kijelző és a viszonylag hosszú (6-8 óra) üzemidő lenne.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#25217) tomi5244


tomi5244
őstag

Azokat akik már tapasztaltabbak a témába, kérdezném, hogy a karácsonyi időszak mennyire befolyásolja az árakat pozitív vagy negatív értelemben is. Tudom, hogy sok múlik a forint árfolyamon is de ez mennyire kiszámítható? Mi a helyzet esetleg a januári pangó időszakról?

Továbbá még annyi, hogy az én esetem kissé nyakatekert Ugyanis a táblagépre fordított összeg egy része cafetériából származó ajándék utalvánnyal történne (kb. a 30%). Tudom, hogy a multi bevásárló központokban ez nem lenne akadály, de mi a helyzet a netes shopokkal? Mert ott meg ugyebár jobbak az árak..
Köszi előre, aki esetleg fel tudna világosítani

T

(#25218) Csenger


Csenger
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete érkezett meg a N101 2-es tabletem, minden nagyon szép, minden nagyon jó, de azért lenne egy-két kérdésem.

- Ha SD kártyát rakok bele, akkor az nem "kattan" be, hiába nyomom be akármeddig, de ha csatlakozókat takaró fedelet visszateszem, az benyomva tartja, és frankón működik minden. Most ez így lett kitalálva, vagy hibás a készülékem?

- Ha az OTG kábellel eddig csak egy A4TECH egeret sikerült működésre bírni, billentyűzet (kétfajta GENIUS), micro SD olvasós pendrive, saját tápellátású külső vincseszter nem megy rajta. USB HUB-on keresztül ez az egér se megy. Ez így normális?

(#25219) laszlohu válasza tomi5244 (#25217) üzenetére


laszlohu
addikt

Egyértelműen felmennek majd az árak, de február környékére ált. lemennek.

(#25220) f4lcon


f4lcon
őstag

addig olvasgatok ismét, hogy fel kell adjam a Cube U30GT-ről szóló terveimet és meg kell várjam a Ramos W30HD-t
10" IPS, 1920*1200, Samsung Exynos 4412, 2Gb DDR3 ram

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25221) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Erre valaki válaszoljon, tényleg fontos , szülinapra,m és sötét vagyok a témához!!!

lehet nem jó helyen kérdem, de 30.000 Ft környékén milyen tabletet érdemes venni?
(skype, film, net, minimál játék) ezekre kellene, nagyon fontos lenne , hogy adjatok valamilyen útbaigazítást!!!

magyarországi beszerezhetőséggel...

Köszi
p.

#proudfather

(#25222) Ice!? válasza gacsoi (#25213) üzenetére


Ice!?
őstag

Épp a múlt héten ruháztam be egyre, mert a juronikszban le volt akciózva, 19k-ra. Ennyit még a hülyének is megér, nemhogy nekem.. Ár/Érték arányban szerintem verhetetlen.
Mindent tartalmaz amire szüksége lehet egy átlagjuzernek. Én személy szerint egyedül a bluetooth-t hiányolom belőle, sokszor jönne jól.
Az oprendszere nagyon stabil, egyáltalán nem akad, azt eddig mindössze kétszer sikerült összehoznom, valahogy Angry Birds közben, akkor is csak pár másodpercig. Valószínűleg, mert jópár dolog megvolt már nyitva.
Illetve még annyit, hogy kamerafronton nem áll a helyzet magaslatán. A hátlapján nincs kamera, sajnos, elöl viszont igen, de elég gyengusz.

Most nézem, hogy aTab7G -t, írtál, én sima 7-et vettem.:D

[ Szerkesztve ]

(#25223) gacsoi válasza Ice!? (#25222) üzenetére


gacsoi
senior tag

Azért ez is infó !!!! :))
Köszönöm!!

(#25224) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok

Elfelejtettem megkérdezni ,hogy a három tablet közül melyik a legjobb melyiket ajánljátok

ConCode Tab 7020

MyAudio Series 7 716R

NAVON Platinum 7

#proudfather

(#25225) aicon


aicon
senior tag

hello,

Ebookhoz (lehetőleg a legtöbb formátum be tudjon olvasni) - főleg olvasáshoz, egy kis internet böngészéshez, skype-hez szeretnék egy megbízható kütyüt.

Kínai gagyik nem igazán érdekelnek...

Ha valakinek van tapasztalata, ajánlata köszönettel veszem.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#25226) f4lcon válasza tjb007 (#25155) üzenetére


f4lcon
őstag

tjb007:
felállítanál egy sorrendet ezek között, ha a játék teljesítmény is fontos?

Ti OMAP4470 (PowerVr SGX544)
Samsung Exynos 4412 (Mali 400MP4)
Tegra 3

valami igazán future-proof tabletet akarok (főleg a kinaiak közül), és bár a Ramos W30HD nagyon szimpatikus, elbizonytalanodtam a SmartQ T30 irányában plusz bejátszana használt Asus TF201 is...
A Ramos-ban szimpatikus a szép kijelző meg a Samsung chipset - gondolom nem lesz vele kompatibilitási probléma, más kérdés, hogy nem tudni mikor jön ki.
a SmartQ-ról mindenki áradozik, főleg ami a minőséget illeti, plusz ott az a Texas Instruments vas alatta, ami akár még fantasztikusan jó is lehet - vagy ugye a használt TF201

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25227) azozo válasza f4lcon (#25226) üzenetére


azozo
senior tag

Itt egy ujabb smartq X7 :)
Csak az ára....

http://www.pandawill.com/smartq-x7-android-41-tablet-pc-2g-ram-omap4470-gps-7-inch-ips-hd-screen-bluetooth-fm-16gb-hdmi-p68841.html

(#25228) f4lcon válasza azozo (#25227) üzenetére


f4lcon
őstag

köszi, de ez 7" és nincs is szükségem a kivetitö funkcióra.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25229) azozo válasza f4lcon (#25228) üzenetére


azozo
senior tag

De ebben nincsen... :DD

(#25230) tjb007 válasza f4lcon (#25226) üzenetére


tjb007
nagyúr

Exynos 4412, OMAP4470 és Tegra 3 (csak a grafikus teljesítményt nézve).
Igazából ez az a szituáció amikor egyikkel sem tudsz nagyon melléfogni.

(#25231) f4lcon válasza azozo (#25229) üzenetére


f4lcon
őstag

igaz, az az U7
ettől függetlenül ez még mindig csak 7" és én 10.1"-eset keresek...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25232) f4lcon válasza tjb007 (#25230) üzenetére


f4lcon
őstag

köszi!
a számítási teljesitményt azért nem nézem, mert a 2 mag felett már minden bőven elég kell legyen.
szerintem valahol a 2 x 1,2ghz környékétől fölfelé netezésre meg általános rendszergyorsaságra nem lehet panasz - marad a kijelző milyensége és a grafikus gyorsító sebessége.
ebből a válaszodból az is következik, hogy mivel november közepére igérik, várjam meg a Ramos W30HD-t, igaz? :) kb 200 font (70k huf) postával együtt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25233) IppY


IppY
tag

Sziasztok! Látom itt sok a kérdés ... én is kérdezek!

Tehát otthon a fotelben netezgetős közben háttérben fülhallgatóval zenét hallgatós (.FLAC is), időnként filmnézős (max. 720p vagy youtube) tabot keresek, amit a más féléves kisfiamnak (GorillaGlass) és az asszonynak facebookozni is odaadnék. Nem kell 3G, elég a WiFi.

7"-os is elég vagy inkább 10"-os ajánlanátok? Melyiket 40-70kHUF-ért? THX.

[ Szerkesztve ]

(#25234) tjb007 válasza f4lcon (#25232) üzenetére


tjb007
nagyúr

:K

(#25235) laszlohu válasza papeti01 (#25224) üzenetére


laszlohu
addikt

Úgy tudom, a Concorde-on műkszik a skype mókolással,
a Navon Platinum 7 jó választás, az új verzió is (II : Cortex A9 proci ) , viszont a skype nem biztos, hogy műkszik rajta,
a Myaudio 716R, 708R pedig nem ajánlott, helyette : 716W, 708W, de ezekről
Skype szempontjából semmit sem tudni, mivel még új verziók.

(#25236) Cyrin válasza IppY (#25233) üzenetére


Cyrin
addikt

szép különleges neve van a gyereknek, csak nehogy csúfolják az iskolában :D

(#25237) papeti01 válasza laszlohu (#25235) üzenetére


papeti01
senior tag

A skypeal mi a probléma ezeken a tabokon? A nem csak letoltom a marketből és megy, ha kapja a wifit?

#proudfather

(#25238) z0d1AK válasza papeti01 (#25237) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Skype hivatalosan nem támogatja őket. A probléma adódhat hardveres, vagy driveres forrásból is, ezt nem tudom pontosan. Ha a szöveges üzenet megy is, a videós résznél lehet elhasalás esetleg rögtón indításkor, vagy akár használat közben is FC formájában.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25239) papeti01 válasza z0d1AK (#25238) üzenetére


papeti01
senior tag

Thx, és van olyan ebben az árban (max35k) amit támogat?

#proudfather

(#25240) z0d1AK válasza papeti01 (#25239) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ami biztosan és stabilan megy, olyan nincs. A WayteQ xTab-80 és egy iPhone 4 között kipróbáltuk a videotelefonálást Skype-on keresztül, ott működött, de volt, hogy random módon bezárt, vagy esetleg az iPhone-ról indítva lett a hívás, de a WayteQ-en nem jelzett. Szóval megyeget, de nem az igazi. hasonló dolgok lesznek tapasztalhatók a többi készüléknél is ebben az árkategóriában, arról nem beszélve, hogy a 0,3 Mpixeles előlapi kamerák milyen minőségű képet készítenek...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25241) f4lcon válasza z0d1AK (#25238) üzenetére


f4lcon
őstag

a SoC ami nem támogatott?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25242) diablo666


diablo666
tag

helo

vegul kuldteg egy SNG nyomkovetesi szamot az ainolstore-tol...a singpost.com ezt adja ki napok ota...:
Posting Date: itt egy vonalka van
Status Date:24-10-2012
Status Description:INFORMATION RECEIVED
(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

ez azt jelenti,hogy ott van a postan es meg nem adtak fel :F vagy miert nincs semmi a posting date-nel...?
ebben az esetben,ha igy marad nov.9-ig akkor atvalthatom a dispute-ot claim-re a paypal-nal...?addig tehetem csak meg...

eloszor meg egy china post-os tracking numbert adtak...lehet,hogy ez sem az enyem,csak odatoltak valamit,hogy a paypal lassa,hogy valaszolnak :F

(#25243) spiritex válasza diablo666 (#25242) üzenetére


spiritex
veterán

Úgy tudom, hogy ez az állapot azt jelenti, hogy már zsákba van, de még nincs feladva. Nekem a singpost-nál 2 nappal később változott át a státusz Information received-ről Despatched to overseas-re.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25244) derrik


derrik
őstag

Sziasztok!
Valakinek van itt Pipo m1 ?
Érdekelne lehet e rootolni, és milyen modemeket támogat?

(#25245) diablo666 válasza spiritex (#25243) üzenetére


diablo666
tag

akkor varok meg...nalam mar 5 napja ez van...

(#25246) z0d1AK válasza f4lcon (#25241) üzenetére


z0d1AK
veterán

Pontosan nem tudom, előfordulhat, hogy csak a kínaiak basztak rendesen driverezni a hardvert és azért rogy meg a Skype ezeken. Mondhatni ezt hívják supportnak...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25247) csibe1 válasza z0d1AK (#25246) üzenetére


csibe1
addikt

Ebben a cikkben 21 készüléket említenek amit a Skype hivatalosan támogat.Eddig én úgy tudtam,hogy tizenötöt,ezekszerint akkor lassan bővül a lista.
A támogatott készülékek:

- Acer A5
- HTC Desire (2.2)
- HTC Desire HD
- HTC Evo 3D
- HTC Evo 4G
- HTC Flyer
- HTC Incredible S
- HTC Sensation
- HTC Thunderbolt - Verizon (2.2) (US only)
- LG Revolution - Verizon (2.2) (US only)
- Samsung Droid Charge - Verizon (2.2) (US only)
- Samsung Galaxy S
- Samsung Galaxy S II
- Samsung Galaxy Tab
- Sony Ericsson Xperia mini pro
- Sony Ericsson Xperia PLAY
- Sony Ericsson Xperia ray

Ahogy látni tablet nem valami sok van rajta,de előfordulhat,hogy mégis működik moddolt Skype verzióval,
mint pl. Concorde tableteknél.
Lehet,hogy külön kellene csinálni egy módosított Skype-ot minden tablet típusra vagy SoC-ra?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25248) tjb007 válasza csibe1 (#25247) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez a lista több mint 1 éves (és a videohívásról van szó benne ami amúgy a 2.3 -tól minden készüléken támogatott), ráadásul már a Skype sem vezet és tesz közzé semmiféle listát mivel gyakorlatilag az összes Androidos eszközre bármiféle buhera nélkül fel lehet rakni Play Store alól.
Példaként ott van a WayteQ xTAB-70i amin már lassan 20 perce megy a Skype videohívás és ehhez semmiféle módosított Skype meg egyéb buhera nem volt szükséges (az már egy másik dolog, hogy VGA felbontású kamera nem egy 720p -s Logitech webkamera szint de azért elmegy).

[ Szerkesztve ]

(#25249) csibe1 válasza tjb007 (#25248) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi,jó tudni. :)
Nem láttam dátumot az oldalon,ezért nem tudtam mikori a cikk.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25250) csui83 válasza Chaser (#25199) üzenetére


csui83
csendes tag

Tudsz róla valami közelebbit?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.