Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) vamzi válasza Samott (#13234) üzenetére


vamzi
őstag

Igazán pofásan néz ki, gratulálok hozzá!
Igen, több felé is olvastam már, hogy ha bekapcsolás után a kijelző vagy érintőpanel szarakodna, akkor semmi gond, szétszed, megigazít, összerak és örül :D

(#13252) tboldi válasza Samott (#13250) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem Beautiful Widgets.

(#13253) Mittu88 válasza Somacsek (#13245) üzenetére


Mittu88
senior tag

Szuper videó, köszi :)

(#13254) Somacsek válasza Samott (#13250) üzenetére


Somacsek
csendes tag

Beautiful Widgets, 23 Ft-ért megérte :)

(#13255) BeLuke


BeLuke
csendes tag

Somacsek ill. z0d1AK:

Érdekelne, hogy a video(kat) milyen készülékkel készítettétek?

Köszi

(#13256) pinnacle válasza Somacsek (#13245) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A 2 év garancia nagy előny (+az NVIDIA sem bízza akárkire a VGA gyártást) a WayteQ xTAB-100is, ConCorde tab 9.7IPS-el szemben. Nem is tudom, hogy mi szól mellettük. Gondolom a magyarországi szerviz/ügyfélszolgálat. Nem tudom, hogy a Ipon mennyire tudja szervizelni, illetve még az lenne a kérdésem, hogy tudod az ICS frissítéseket felrakni? Ez lenne az?

(#13257) malwy válasza pinnacle (#13256) üzenetére


malwy
senior tag

Azt hittem ez ugyanúgy allwinneres.

(#13258) z0d1AK válasza pinnacle (#13256) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Point of View is csak egy gyártó a sok közül aki vásárol NVIDIA GPU-t, semmivel sem több, mint egy ASUS, Gigabyte, MSI, EVGA, stb.
Az Ipon nem szervizel PoV-t, sőt, senki sem az országban. Meghibásodás esetén a disztribútor kiküldi a készüléket a gyártónak és ott kerül javításra.

(#13255) BeLuke: [link]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13259) z0d1AK válasza bigdady (#13248) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elfoglaltságaim miatt az írásos teszt sehol sem tart, majd elválik, hogy nálam marad-e még addig a készülék, hogy beleférjen. Videó az még várható majd róla.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13260) klepto válasza z0d1AK (#13259) üzenetére


klepto
addikt

Pedig nagyon várom én is a készülék kiveséző tesztedet, mert a WayteQ és a Concord között vacillálok én is, és nagyon kíváncsi lennék a két gép közötti tényleges, és lényegi különbségre (a GC800 és a Mali-400 miatt) még a vásárlás előtt :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13261) Somacsek válasza BeLuke (#13255) üzenetére


Somacsek
csendes tag

A videót Nikon D90-nel csináltam és elég vacak lett :-)

(#13262) Somacsek válasza pinnacle (#13256) üzenetére


Somacsek
csendes tag

Igen, ezt tettem fel. Simán ment.

(#13263) Somacsek válasza z0d1AK (#13258) üzenetére


Somacsek
csendes tag

Igen, azért is mertem megvenni a POV-ot, mert ebben a szegmensben nem a gyártók harcát látom, hanem a platformokét. Én az Allwinnerre szavaztam, a neten fellelhető infók alapján. Vehettem volna ezért a Concorde-ot is, de az még nem jött ki. De kiváncsi vagyok nagyon a Wayteq-re, szóval várom a tesztet. Egyébként most a POV-ról gépelek és nagyon könnyen megy.

(#13264) pinnacle válasza z0d1AK (#13258) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Arra gondoltam, hogy a POV-nál magasabb minőségi követelmények vannak, mint a Wateqnél vagy Concordnál. A "kiküldött szervizelés" mennyivel növeli meg a javítás idejét?

Somacsek most látom, hogy ez firmware frissítés. Ez most akkor ICS vagy firmware frissítés vagy 2in1? :))

(#13265) z0d1AK válasza pinnacle (#13264) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez összességében nem biztos, hogy igaz, főleg hogy a PoV sem gyárt tabletet, ő is csak brandeli más gyártó készülékét.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13266) newgamer


newgamer
aktív tag

MyAudio márkajelzésű androidos tablet pc-kről nem nagyon találtam semmit, esetleg valaki ismeri a márkát?

(#13267) Mandarinn válasza z0d1AK (#13265) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Ettől még lehet más minőségi elvárása. Persze ez nem biztos, hogy így van.

(#13268) pinnacle válasza z0d1AK (#13265) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt jó lenne tudni, hogy kik a tablet gyártók, mert ha a többi cég csak a nevét teszi rá, akkor tényleg nem lehet nagy különbség.

(#13269) kelzsoca válasza pinnacle (#13268) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez a legtöbb esetben nem derül ki :)

https://vertigostore.eu

(#13270) tjb007 válasza pinnacle (#13268) üzenetére


tjb007
nagyúr

A nagyokat tudod te is, a kínaik közül meg mindegyiket úgy sem fogod tudni kideríteni.
A Ghoo Tab 7000 gyártója például a SHENZHEN LYRIC PIONEER CO., LTD de ha körülnézel a z oldalukon akkor lehet, hogy találsz más ismerőst is.

(#13271) nightmare13 válasza tjb007 (#13270) üzenetére


nightmare13
senior tag

Erről tudsz valamit? A SoC része érdekel, hogy kb erőben milyen lehet? (Van beépített 3G ebben a modellben, az pedig vonzó tulajdonság :) )

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13272) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi kelzsoca, tjb007! A Pioneer biztos csak véletlenül van a nevükben. :) Ahogy nézem a fotókat, pár ilyen cég még lehet Kínában. Akkor marad a felhasználók véleményének olvasása. Illetve az sem árt, ha személyesen megnézem. A POV nagyon vonzó a 2 év gari miatt. Ez a frissítés ICS vagy firmware vagy 2in1?

[ Szerkesztve ]

(#13273) tjb007 válasza nightmare13 (#13271) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elég gyenge eresztés.
Egy próbálkozás (a Tgera 2 ellen szánták) ami nem jött be a japánoknak. Drágább is és nem nyújt annyival többet mint az olcsóbb Rockchip/Allwinner stb. chipek, kevesen is alkalmazzák (vagy inkább alkalmazták).
Két Cortex-A9 mag magonként 5xx MHz -en (vagy 600 -on), a kínaiak ezt összeadják és így lesz belőle 1,1 (1,2) GHz :DDD
A GPU a PowerVR SGX530, megint csak látszik a csúcskategória, innentől kezdve nem is érdemes tovább beszélni róla.

(#13274) nightmare13 válasza tjb007 (#13273) üzenetére


nightmare13
senior tag

Aha, trükkösek a fiúk ezek szerint, pedig kezdtem reménykedni :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13275) Mittu88 válasza tjb007 (#13273) üzenetére


Mittu88
senior tag

de ez mekkora g*ciség, miért nem magonként írják oda a frekvenciát? Ezek szerint a SoC kisokosban is minden többmagos processzor mellett az "összfrekvencia" van feltüntetve? Vagy ez csak a gagyi kínai soc-okra igaz?
Tegra2 például 2*1-1,5Ghz, vagy összesen annyi?

(#13276) tjb007 válasza Mittu88 (#13275) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez csak a kínaiaknál (kereskedőknél) szokás, ott adnak összes mindent mindennel de szerencsére már kezdenek leszokni róla.
Természetesen ami fel van tüntetve az magonként annyi, nem összeadva.

[ Szerkesztve ]

(#13277) Mittu88 válasza tjb007 (#13276) üzenetére


Mittu88
senior tag

akkor megnyugodtam :K

[ Szerkesztve ]

(#13278) z0d1AK válasza newgamer (#13266) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy kis bemutató róla a MyAudio tabletről

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13279) tjb007 válasza z0d1AK (#13278) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elég gyengécske (mármint a tablet, nem a videó :D ).

(#13280) ejnyebejnye


ejnyebejnye
csendes tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Van egy vodafone-os sim kártyám, amivel tudok telefonálni, és netezni is. Az lenne a kérdésem, hogy melyik tablet tudja úgy kezelni a telós simet, hogy tudnék vele netezni is meg telefonálni is anélkül, hogy a simet rakosgatnám a 2g/3g slotba. Tehát a tabletet úgy szeretném használni telefonos sim kártyával, mint egy okostelefont.

Találtam olyan Tabletet, aminek van 2g és 3g slotja is, de sajnos a 2g-s telefonálásra alkalmas, a 3g meg netezésre. Tehát rakosgatnom kéne a sim kártyát, ami nem túl jó dolog.

kösz a segítséget.

(#13281) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Most értem haza egy kisebb körútról, aminek keretében megnéztem a Concorde 9.7 IPS-t, majd rögtön utána a Wayteq xTAB-100is -t.

Mielőtt kitérnék a tapasztalatokra, leírom, hogy nekem még előtte nem volt tablet a kezemben, ez lesz az első tabletem, és nincs összehasonlítási alapom, csak most ezt a két tabletet tudom összehasonlítani.

A Concordehoz mentem először, a tablet összeszerelési minőségére szerintem nem lehet panasz, a gombok is kellemesen nyomhatók, és a minőségük is korrekt, a kijelző kávája nem a legkeskenyebb, de szerintem ennyiért amennyibe a tablet kerül ez feledhető. Az ICS meglepően smoothan futott a készüléken, nem akadt meg sehol, és döcögést sem éreztem amíg használtam. Ki tudtam próbálni a webezést is, és filmet is tudtam nézni rajta. Mindkettővel meg voltam elégedve. A videó csak Xvid minőségű volt, de cserébe nem akadt meg egyáltalán, és a belepörgetést is lazán vette. Nagyobb felbontású videót nem tudtam kipróbálni :(

Negatív: nem a legszebb, vagyis.. ez nem igaz, mert nem csúnya, de abszolút puritán, semmi csicsa, egy sima kijelző, a hátulja meg egy fém lap, nekem ez épp nem okozna problémát, mert egyrészt úgyis tokban lenne, másrészt nem is vagyok kényes ilyenekre, de tényleg nincs a külsejében semmi megnyerő, hacsak nem az egyszerűsége :)

Utána átmentem a Wayteq-be, itt nem volt kiállítódarab, így kinyitottak egy teljesen újat, én kapcsoltam be először.

Pozitív: a 9.7 IPS-hez képest ez dizájnosabb, a króm csík ami körülöleli a tabletet tényleg mutatós, és a hátlap is nagyon szépen mutat, dizájn tekintetében tuti ez vinné a prímet, csakhogy

Negatív: nem voltam kibékülve az anyaghasználattal, maga a készülék jól össze volt rakva, de a hátlap anyaga nekem nem tetszett, durva tapintású fém, ami nem jött be, a gombok minőségétől sem voltam elájulva, nem azt mondom, hogy sorjás volt, de egyáltalán nem keltett bennem minőségi hatást:/ Másik dolog, hogy a tök új készüléken volt egy benyomódás, apró, de egy teljesen új, bontatlan darabtól nem várna ilyesmit az ember..
Nem tudom, hogy ez első bekapcsolás miatt, vagy másért, de ezen döcögősebb volt az ICS, ha előtte nem próbáltam volna ki egy másik tabletet, akkor lehet fel sem hoznám a microszaggatásokat (=döcögés), de így úgy érzem, hogy meg kell említenem. Elképzelhető, hogy csak az első használatbavétel miatt volt ilyen, de kevésbé volt smooth az élmény. Ezen nem volt alkalmam kipróbálni sem a böngészőt, sem a videólejátszást.

Összegezve: kinézetre jobb volt a Wayteq, de minden másban nekem a Concorde meggyőzőbb volt, valószínűleg azt fogom venni. Ami negatív még a 9.7 IPS-ben, hogy gyári billentyűzetes tokot, illetve sima tokot sem lehet még kapni hozzá legalább 3 hétig, erre rákérdeztem. Amit viszont elfelejtettem megkérdezni, és utána jutott eszembe, hogy amit a kezemben fogtam az lesz-e a boltokban is 1 az 1-ben, de feltételezem, hogy igen. Azt ígérte az eladó, hogy tényleg 1-2 napon belül megjelenik kereskedelmi forgalomban. A kijelzője egyébként mindkettőnek szuper volt. üdv

[ Szerkesztve ]

(#13282) F.B.I. válasza z0d1AK (#13278) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz a videót. :R

Ilyenkor elgondolkozok, hogy felesleges külön blogot csinálni, mondjuk a saját Concorde 7015 készülékemről, annyira egy kaptafára készültek, ezek a 30-40K-ig kapható 7"-os készülékek. Semmi egyedit nem lehet találni kinézetben, összeszerelésben és hardwareben, a hazánkban kapható termékek között. Mindegy melyiket veszi meg az ember, esetleg a jobb support, szerviz vagy komolyabb fórum lehet a befolyásoló tényező vásárláskor. Mindent tudnak, amire ebben az árkategóriában szükségünk lehet.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#13283) tjb007 válasza ejnyebejnye (#13280) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tudom hol láttál te dual-SIM -es tabletet (ami nem valami kínai tákolmány).
A 3G modemmel rendelkező tableteken 1db, azaz egy darab SIM slot van. A telefonokban sincs két slot, nem tudom miért lenne akkor egy tableten kettő.
Mivel Vodafone -os vagy így neked a Smart Tab 7 vagy Smart Tab 10 -et tudnám ajánlani, mindegyik rendelkezik 3G modemmel és a telefonos funkciók is elérhetők rajtuk (azaz lehet vele telefonálni, SMS -t küldeni stb.).

Ha ezek nem felelnének meg akkor ott vannak még a Samsung tabletek 7 -től 10 colig bezárólag, név szerint Galaxy Tab 2 (P3100) - még nem kapaható nálunk, Galaxy Tab 7.7 (P6800), Galaxy Tab 7.0 Plus (P6200), Galaxy Tab 8.9 (P7300), Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100) - még nem kapható nálunk, Galaxy Note 10.1 (N8000) - még nem kapható nálunk

[ Szerkesztve ]

(#13284) kelzsoca válasza Jim-Y (#13281) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszönjük a beszámolót!

Egy kis pontosítás:

Utána átmentem a Wayteq-be...
a króm csík ami körülöleli a tabletet tényleg mutatós..

A 100is-nél nincsen semmiféle króm csík, egy unibody alumínium ház van, ami egyben van, és ebbe van beleültetve minden.

(#13283) tjb007

A telefonokban sincs két slot

A dual SIM-es kínai készülékekben van.
Az egyik foglalat valóban csak 2G-t tud a másik 3G-t kezel, ezek jelölve is vannak az ilyen készülékek hátulján.

(#13285) ejnyebejnye

Ha jót akarsz magadnak, az ilyen gagyi cuccokat elkerülöd jó messzire.
Milyen telefonod van?
Mert esetleg wifi-n keresztül le lehet más eszköz felé osztani a netet.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13285) ejnyebejnye válasza tjb007 (#13283) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

[link]

Ebbe van 2g, és external 3g.

(#13286) nightmare13 válasza z0d1AK (#13278) üzenetére


nightmare13
senior tag

Apró kérdés: úgy tudom, hogy részben tartalomszolgáltatás miatt adja ki ezeket a MyAudio, amit a zeneáruházukhoz kapcsolnak. Erre utaló app nem volt a készüléken?

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#13287) tjb007 válasza ejnyebejnye (#13285) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez egy felnagyított Mediatek chipes (abból is szarabbik fajta) telefon, nem tablet.
Mint láthatod 1db SIM kártyahely van a tableten, a másik az SD kártyáé, az external 3G meg annyit jelent, hogy 3G USB stick segítségével lehet rajra a mobilinternetet elérni.

Ha jót akarsz magadnak akkor ezt messziről elkerülök.

[ Szerkesztve ]

(#13288) Jim-Y válasza kelzsoca (#13284) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igazad van bocs, én is magára a keretre gondoltam, ami szemből nézve is jól látszik, pl 3:00-nél itt.

(#13289) koncsik válasza Jim-Y (#13281) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Na ez megnyugtató...(tegnap idegesen előrendeltem a 9.7 IPS-t - csak ezt fogtam a kezemben 2-3 hete, de a smooth érzés nekem is feltűnt). Tokot már egy hete rendeltem onnan, ahonnan az aurora is jött, 5,5 USD-ért...mármint a tok volt annyi. ([link] (A feketét, nem a robisat :DDD )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13290) Jim-Y válasza koncsik (#13289) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na ezzel még gondban vagyok, én is rendelnék előre valamit, de nem tudom, hogy ha egy sztenderd 9.7 colosat rendelek, akkor az jó lesz ehhez is? Van valami oldal ami megbízható, és ahonnan érdemes ilyeneket rendelni?! üdv

[ Szerkesztve ]

(#13291) ejnyebejnye válasza tjb007 (#13287) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

És miért kerüljem el messzire? Milyen negatív tapasztalatod van róla?
Az is érdekelne, miért telefon ez a tablet.

(#13292) z0d1AK válasza nightmare13 (#13286) üzenetére


z0d1AK
veterán

Semmi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13293) z0d1AK válasza tjb007 (#13279) üzenetére


z0d1AK
veterán

"kis pénz, kis foci". Igazából nekem nem is jött be az S7

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13294) tjb007 válasza ejnyebejnye (#13291) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hardveresen atom gyenge, lesznek alkalmazások amik el sem fognak indulni és a többség is döcögni fog rajta és azért telefon mert ez chipet olcsó kínai telefonokba szokták pakolni, nem tabletbe (nem is abba való) de a te pénzed és a de döntésed.

Az ajánlott tabletek közül kimaradt az előbb a Huawei S7 Slim, aránylag olcsón be lehet szerezni és tudja is azt amire neked kell (és jobb is mint ez a tákolmány).

[ Szerkesztve ]

(#13295) koncsik válasza Jim-Y (#13290) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az linkeltről megjött még mindenkinek minden az ismeretségi körömben. 9.7 IPS: Méret: 240 x 188 x 9,7 mm, ez a tok meg: 260 x 200 (vastagság nem volt megadva - ez a rizikó...)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13296) ejnyebejnye válasza tjb007 (#13294) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

Köszi a válaszokat.

(#13297) keszo válasza ejnyebejnye (#13285) üzenetére


keszo
őstag

Csúnya HTC koppintás

Attila

(#13298) vamzi


vamzi
őstag

:Y :Y Megjött a SmartQ T20 :Y :Y

Hamarosan készül a cikk a logoutra :R

[ Szerkesztve ]

(#13299) Sanzaa válasza vamzi (#13298) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Izgatottan várjuk videókkal:-) Mennyi volt forintban?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#13300) vamzi válasza Sanzaa (#13299) üzenetére


vamzi
őstag

Hogy egészen pontos legyek 77.271Ft volt mindennel együtt.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.