Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) BullZeye válasza holozis_HUN (#3499) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt még nem teszteltem, 20 perce került fel, de így, hogy nem ér hozzá a kijelzőhöz, gyakorlatilag lényegesen tompább lesz a kép tőle. Nem is értem ezt így hogy gondolták. Az ötlet tök jó, ha normális anyagból lenne, és középen "hagyományos" üvegfólia szerű tapadós lenne, akkor tip top kis cuccl enne, így egy nagy nulla.

_________
Létezik olyan fejlett rom, ami nougat, és nem MIUI felülettel bír? Egyre ostobábbnak érzem, és így 1 hónap után már kezd idegesíteni pár dolog benne.

[ Szerkesztve ]

(#3502) v-tomi válasza Thrawn (#3500) üzenetére


v-tomi
csendes tag

Köszönöm, ha ez sem oldja meg nem tudom mit csináljak! 😔😔

(#3503) rejtő válasza ollie (#3497) üzenetére


rejtő
tag

köszi. És ezt hová írjam? A legaljára? :)

(#3504) dale74


dale74
tag

Soft TPU tok és full cover üveg előlap kombó: képek
Az üveg pöttyös ("cuppanós"), a széleken eláll és gyűjti a port. A tok pereme az üveg fölé nyúlik, így talán védi a széleit.

[ Szerkesztve ]

(#3505) Flashget válasza BullZeye (#3498) üzenetére


Flashget
félisten

Ez is köztük van, tőle? [link]
mert nálam teljesen jól tapad mindenhol ahol itt korábban mások és te is írtál.

Realme GT Master Edition

(#3506) BullZeye válasza Flashget (#3505) üzenetére


BullZeye
veterán

Én azt vettem amit legelőször még az első oldalon linkeltek, csak majd 2 hónapot futott..

(#3507) mszl válasza m_dawe (#3495) üzenetére


mszl
aktív tag

Köszi! Akkor majd teszünk egy próbát.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3508) ak76 válasza Prof_Entel (#3458) üzenetére


ak76
senior tag

Megbízható,régi hardveraprós arc,évek óta árulja a portékáit,egy év magyar garit ad rá,tőle van a sajátom is.

(#3509) helixP válasza dale74 (#3504) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem jól fest, ugyanerre várok én is. :K

Ma majdnem ripittyára törtem a telefonomat. Sarokra zsebmagasságból, macskakőre. Ilyen basic case volt rajta. Egyrészt hálisten, hogy egyáltalán volt rajta valami, mert ez is elnyelt szinte mindent, de sajnos nem az egyel hardosabb, mert az teljesen elnyelte volna az ütést, így viszont alig láthatóan az üvegből a sarkon egy nagyon pici letört... Nem látszik még tok / üveg nélkül sem, de sajna én tudom, hol kell keresni.
A szívem szakad meg

(#3510) Flashget válasza BullZeye (#3506) üzenetére


Flashget
félisten

valaki kerdezte tolem az ar kulonbseg jelent e valamit....

Realme GT Master Edition

(#3511) BullZeye válasza Flashget (#3510) üzenetére


BullZeye
veterán

Puding próbája :) ez ingyé volt, rendelek valami jobbat.

(#3512) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Hogyan tudom megoldani, hogy a 3 navigációs "gomb" folyamatosan világítson?
Nagyban megkönnyítené a dolgom a fekete szegélyes üvegfólia felrakásában.

(#3513) Fulár válasza Zsigi72 (#3512) üzenetére


Fulár
senior tag

Beállítások-Rendszer-Gombok-Gombok világításának ideje.

(#3514) dale74 válasza Zsigi72 (#3512) üzenetére


dale74
tag

Majd számolj be az eredményről.
Nem szerencsés dolog a navigációs gomboknál a festés, nálam egy bizonyos szögből látszik a világítás.
Vagy a kamerát állítom középre, vagy a gombokat, de akkor a másiknál kicsit elcsúszik a rés.

[ Szerkesztve ]

(#3515) kelly416 válasza dale74 (#3514) üzenetére


kelly416
veterán

Nálam sosem világít egy pillanatig sem a három navi gomb, úgyhogy ez engem nem zavarna. :P

(#3516) Zsigi72 válasza dale74 (#3514) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Fulár : Köszönöm. :R

dale74 : Pont azzal szórakoztatom magam, hogy próbálom megtalálni az arany középutat, de úgy látom nem lesz könnyű, hogy mindenhol stimmeljen tizedmilliméter pontosan.

Érkezett ilyen tok tegnap, jó anyagminőség, tökéletesen passzol mindenhol, jól néz ki.
Mármint az asszonynak megfelel. :D

(#3517) dale74 válasza Zsigi72 (#3516) üzenetére


dale74
tag

Szerintem a kamera és az értesítési led láthatósága fontosabb, inkább ezekhez kalibráltam.

[ Szerkesztve ]

(#3518) MoVieFaN


MoVieFaN
tag

A héten frissítettem 8.2.10-re (OTA). Eddig semmi bajom nem volt a hívások hangminőségével (ha jól emlékszem 8.2.5 volt előtte), viszont azóta nagyon torz lett a hang.
Lehet ezzel kezdeni valamit? VoLTE ki/be kapcsolgatást próbáltam, de semmi hatás.

[ Szerkesztve ]

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#3519) B2man2 válasza dale74 (#3517) üzenetére


B2man2
aktív tag

Én is ezt tettem.
Értesítési LED- hez igazítottam, + az előlapi kamerához.
Így viszont szinte semmi nem látszik a gombok vilàgításából 😣
Úgyhogy kikapcsoltam a világítást. Lassan már örülnék ha lenne egy megbízható víztiszta fólia ami normálisan fektapadna mindenhol. De még ilyet nem láttam. Üvegből jobb egyenlőre nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#3520) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
tervezek egy 3/32es note 4et vasarolni, bar most h beleolvastam itt nehany hibaba kicsit megijedtem!
ennyire gyakori a pixelhibas termek? azonnal eszre lehet venni? hogyan?
tovabba kerdes, hogy olvastam h nem tamogatja a quickcahrge.ot...ez valtozott?

budapesten vagy gyorsan uvegfoliahoz jol lehet jutni ehhez a telohoz?

elore is koszonom a valaszokat!

(#3521) Tutu7030 válasza B2man2 (#3519) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem sikerült mind a két note 4-re felrakni úgy a fekete keretes üveget, hogy a gomboknál és a felső részen is jó pozícióban van.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3522) Sys85 válasza bazsimano (#3520) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem lehet hogy csak szerencsém van,de eddig soha nem kaptam olyan telót aminek valami hibája lett volna,a Note 4-em is perfekt.
Vagyis csak majdnem!
Dead pixel tesztnél,a sötét szürke képen kezd látszani az értesítési sáv beégése,pedig nincs 1 hónapos a teló.Sokkal sötétebb az a sáv és kivehető az akku jelzés is...
És akkor az amoledet szidják...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3523) norbert400 válasza bazsimano (#3520) üzenetére


norbert400
tag

nem általános jelenség hogy pixelhibás, csak egy writeonly felhasználó próbált itt feleslegesen okoskodni, azóta lett úgymond talán jogosan divat megemlítve hogy nem pixelhibás a készülék.
persze most épp van egy komment, megesik

program segítségével meglehet állapítani.

ez a verzió nem támogatja ha jól rémlik.

lehet, pl a puremobiltól. De én ilyen ratyiktól nem vennék semmit. persze biztos van más is aki árulja de mástól se vennék.
Általános jelenség hogy ebayről megveszik 300ft értékben és értékesítik a 10x áron, ha ez téged nem zavar akkor igen, gyorsan hozzátudsz majd jutni.

"És akkor az amoledet szidják..."

ja csak hogy a tied gyári hibás, míg az amolednél maga a technológia miatt jelentkezik ez.

(#3524) BullZeye válasza norbert400 (#3523) üzenetére


BullZeye
veterán

Elejétől olvasom topicot, egy picivel azért több volt mint egy, de ezek általában olyan durva pixel hibák voltak amik azonnali cserét eredményeztek, és rögtön átvételkor észrevették.

(#3525) jmuranyi válasza bazsimano (#3520) üzenetére


jmuranyi
tag

Budapesten biztos meg lehet oldani,
személyes átvétellel megvenni a készüléket.
Ott meg lehet nézni, ha nem tetszik a telcsi
vagy az eladó, akkor csak egy kis idő ment el vele...
Bár ez más márkára is igaz, nem csak erre :)

(#3526) norbert400 válasza BullZeye (#3524) üzenetére


norbert400
tag

Ja igen, rosszul fogalmaztam.
Mint irtam anno, ennel a szerianal az atlagnal tobb a pixelhiba, de nem akkora szamokban, hogy kockazatos legyen a vasarlas.

(#3527) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

A 3/32 GB Redmi Note 4 esetén is le kell mondani a dual-simről, ha memória kártyát akarok használni? Alapvetően szimpatikusabb számomra a méret miatt a Redmi 4X, de a dual sim fontos lenne.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3528) jmuranyi válasza 4ron (#3527) üzenetére


jmuranyi
tag

Alapvetően igen, a nano SIM helyett
lehet SD kártyát berakni.
Vagy jön a flexi-nyákos adapter az aliexpresszről...
vagy a csiszolgatás :DDD

(#3529) otto14 válasza jmuranyi (#3528) üzenetére


otto14
senior tag

Lehet még trükközni: [link]

asd

(#3530) 4ron válasza jmuranyi (#3528) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi. Akkor viszont teljesen felesleges számomra a Note 4, ezt a lenti módszert annál is el lehet játszani. A FullHD nekem nem kritérium, viszont főzött ROM miatt talán jobban megérné a Note 4 hosszútávon. Köszönöm a gyors választ :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3531) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Gondoltam, hogy leírom, hogy most mik vannak a telón, hátha valakinek fontos lenne/érdekli.

Rendszer: OctOS: Jó kis rendszer, AOSP android Pixel launcherrel. Letisztult, gyors rendszer, kis személyre szabási lehetőségekkel, melyek számomra pont elegek. Hetente frissül.

Root: Magisk V13 (beta): Ezzel a safetynet kipipálva, minden működik tökéletesen.

Reklámblokkolás: AdAway

Youtube background: [link]

Kernel: Faust kernel Van benne Adreno Idler, ami arra jó, hogy a legkisebb GPU órajelet kisebbre állítja, ezáltal nem használ annyit a GPU, amikor nincs nagy használat. Kicsit az órajeleken is faragott a fejlestő, hozzászólások alapján nem rossz. Kíváncsi vagyok mit fejlődik a cucc aksi terén, a telefon ugyan olyan pörgős.

Xtreme sound mod: Sajna már XDA-ról letörölték.

ForceDoze: Mozgás közben is aktiválja a mélyalvást, ezálltal jobb készenléti idő várható.

E-Robot: Mobilnetet ezzel ki lehet kapcsoltatni, ha nem szeretnék, hogy fusson lezárt képernyőnél.

Velis Auto Brightness: Számomra a gyári fényerő állítás lassú és pontatlan, ezzel szépen személyre lehet szabni. Itt ajánlotta valaki még 1 hónapja kb.

Hirtelen ennyi. Most raktam újra a telót, pár töltési ciklus múlva jelentkezem, hogy sikerült-e valamit javítani az üzemidőn. Bármilyen kérdés van szívesen válaszolok.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3532) Oldman2 válasza holozis_HUN (#3531) üzenetére


Oldman2
veterán

Pár napja nálam is OctOS fut, eddig ugyan nem frissült magától, most hogy manuálisan rányomtam a frissítésre, behozta a 06.23-ast.

Én ADAway -t az F-Droid -ból telepítettem, az frissíti ezt is.

Ha közvetlen telepíted az oldaláról, úgy is frissül?

A ForceDoze-t és a Velis Auto Brightness-t megnézem...

(#3533) ollie válasza holozis_HUN (#3531) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hoppá, úgy néz ki, jobb nem használni azt az Xtreme Music modot:

Fraudulent hacked account selling is done within this app. This kind of piracy has no place here, at all. This kind of thing should always be reported when discovered.

***

(#3534) v-tomi válasza v-tomi (#3502) üzenetére


v-tomi
csendes tag

Hát semmi nem változott max 5-10 másodpercig stabil a wifi és utána folyamatosan újracsatlakozik..
Valakinek valami ötlet a szervízen kivül wifi stabilizálására?

(#3535) jmuranyi válasza v-tomi (#3534) üzenetére


jmuranyi
tag

Ha csak Te használod a routert, a biztonság kedvéért
leellenőrizném. Én kedden cseréltem ki az enyémet...

(#3536) holozis_HUN válasza ollie (#3533) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ha jól láttam, akkor annyi, hogy nem szabad pro verziót működtetni, mert a szabály az, hogy nem kereshetsz pénzt ezzel, max donate, mert hirdetésnek számít.

Eddig semmi prűblémát nem hallotam a modról.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3537) v-tomi válasza jmuranyi (#3535) üzenetére


v-tomi
csendes tag

Sajnos többen használjuk, mindenkinek tökéletes csak az enyém vacakol.

(#3538) holozis_HUN válasza holozis_HUN (#3536) üzenetére


holozis_HUN
veterán

De lehet inkább letörlöm. Pedigjó cucc, tényleg jó hangot csinál.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3539) G48 válasza rejtő (#3503) üzenetére


G48
senior tag

Igen.

(#3540) gascili


gascili
csendes tag

Sziasztok!
Én is beújítottam egy 3/32-es darabot. Bootloadert nyitottam, 3.1.1 TWRP-t felraktam.
Ki szeretném próbálni a valamelyik LaneageOS-t . Szinte mindhez azt írják, hogy a ROM előtt fel kell rakni valami kernel firmware-t. Kérdésem, ha vissza akarok térni a MIUI-ra, nem okoz gondot az új firmware?
Köszi a felvilágosítást.

(#3541) BullZeye válasza holozis_HUN (#3531) üzenetére


BullZeye
veterán

Mennyire jó ez az OctOS? Holnap felraknám, ha a gyárihoz képest jobb. Alapfunkciók működnek rendesen? Hívásnál nem panaszkodott senki?

(#3542) holozis_HUN válasza BullZeye (#3541) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem panaszkodtak, MIUI alatt volt olyan, hogy visszhangzottam, de most semmi ilyet nem hallottunk. Mindjárt tesztelem is :D

Minden okés, kihangosítva is. Nincs visszhang, tisztán hallottam a másik felet és engem is. Telefont cserélve is minden okés. VoLTE ki van kapcsolva.

Milyen alapfunkcióra gondolsz még? Wifi szépen megy, mobilnet is, értesítéseket megkapom, stb.

Annyi, hogy szerintem a linkelt kernelt még dobd fel, szerintem jót tesz majd az üzemidőnek az Adreno idler. Ja és tisztán installáld mindkettőt! Esetleg a Force Doze-t még próbáld ki.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3543) bazsimano


bazsimano
őstag

koszonom szepen a valaszokat!
eustocktol gondoltam a beszerzest! szerintetek az megoldhato, hogy mielott kifizetem bekapcsolom es csekkolom, jhogy pixelhibas-e pl?

uvegfoliat honnan erdemes rendelni, van megbizhato forras? tokot? az eustocknal van valami ispaky tok az milyen?

amugy mindenki elegedett a telefonnal?

(#3544) hattrickuser


hattrickuser
tag

Talán a kézhezvétel pillanatától az utolsó stabil romot használom (V8.2.10.0.MCFMIDL), különösebb okom nincs, de elgondolkoztam hogy kipróbálom az elérhető utolsó developer romot (7.6.8).
(a miband2 nem tökéletes, illetve a KWGT-t nem tudtam megfelelően beállítani, de ezeket leszámítva minden OK-nak tűnik)

Nem értek hozzá, az összefoglaló linkből jutottam el oda, hogy elvileg csak a downloaded_rom mappába kell másolni a letöltött zip fájlt, és onnét telepíteni a frissítés appból.

Valaki használja a developer romot, tapasztalható különbségekről tudna néhány gondolatot írni? Érdemes lenne váltani?
Előre is köszönöm.

(#3545) ollie válasza bazsimano (#3543) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

szerintetek az megoldhato, hogy mielott kifizetem bekapcsolom es csekkolom, jhogy pixelhibas-e pl

nem megoldható, egyetlen futárnál sem, mert csak akkor adhatja oda, ha kifizetted

***

(#3546) bazsimano válasza ollie (#3545) üzenetére


bazsimano
őstag

ok!
akkor ha gaz van vele, eustocknal kell intezni a cseret...mondjuk ha pixel gari hiba van..ha jol ertelmezem.

(#3547) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

A Stable Global romból, hogy tudnám eltüntetni a nekem nem kellő progikat?? Még a felrakás előtt szeretném kitörölni, hogy ne is kerüljenek fel.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3548) holozis_HUN válasza mszl (#3547) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Sehogy. Utólag is root + titanium backup. Esetleg Eu stable romot szedjél le, lehet az tisztább.

Aztán ha gondolod megveszed az Sd maidot 500 forintért, az kitöröl csomó maradványt stb. Én szeretem használni, kicsit megtisztítani a telót. Nem olyan szutyok, mint a Cleanmaster és társai, rendes mély, rootot használó tisztító. Persze nem ram törlésre van...

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3549) mszl válasza holozis_HUN (#3548) üzenetére


mszl
aktív tag

Sajna akkor a szokásos. Így meg kell várnom a nyitási engedélyt.
Gondoltam hátha addig is kitakaríthatom.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3550) holozis_HUN válasza mszl (#3549) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Xiaomi eu rom nincs tele google vackokkal, de miui appok vannak benne.

El errar es humano y el perdonar, divino.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.