Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) danih


danih
addikt

Találkozott valaki olyan hibával, gyári MIUI-on (legfrissebb) hogy jön be a hívás, de a felvevő-képernyő nem jelenik meg?

(#3552) Silεncε


Silεncε
őstag

Sziasztok!! Ha valakinek van egy DS4 kontrollere, meg tudná nézni nekem, hogy működik-e a telóval? Nekem valamiért nem működik a vezérlés (a telefon parositja kekfogon, engedélyezve van a vezérlés is, de mégse)

(#3553) Flashget válasza ollie (#3545) üzenetére


Flashget
félisten

Ez a futar ceggel kotott megallapdas mondja ki! Vannak weboldaak ahol le irjak a futar koteles az adott arut pl. tv kibontani, hogy nem serult ill. kiprobalni, hogy mukodik.
Eustocktol hozott telefont elobb kibontottuk bekapcsoltuk utana lett fizetve.

Realme GT Master Edition

(#3554) royalka válasza danih (#3551) üzenetére


royalka
őstag

Nekem volt már ilyen. De nem tom már melyik verzión. Az a baj h orba szájba konfigolok mindig és néha elfelejtem mitől milyen engedélyt tagadok meg.

Más: Pár napja panaszkodtam a hogy a 8.2.10 nem akar hosszabb kikapcsolt idő után mobilnetre felmenni. Nah már meggyogyult. Működik kloppul. Mondjuk lehet a frissítések után kéne egy Factory reset.

Más 2: Miui forumon néztem, hogy van már osztott képernyős mód. Nah de se ezen, se meg legfrissebb developer-s R3s -n se megy. :F. Nem mint ha annyira hianyozna az életemből.... De nah. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#3555) Flashget válasza royalka (#3554) üzenetére


Flashget
félisten

osztott kepernyo MIUI 9-el jon majd. [link]

Realme GT Master Edition

(#3556) kelly416 válasza Sys85 (#3522) üzenetére


kelly416
veterán

Nem tudom, miért van ez a nagy riadalom a pixelhibával. Valakinrk volt egyszer, ugyanonnan, ugyanabból a szállítmányból kapott többet is, mind hibás. Ergo nem onnan kell telefont rendelni. Ennyi.

Egyébként meg kb. egy hónapja ugyanaz a háttér, ugyanaz a téma, ugyanaz minden, ráadásul az akku jelzés az az 1-2 pixelcsík a kijelző tetején, most lefuttattam a dead pixel test-et, semmit nem talált. Úgyhogy a Tiéd is remélem ritka hiba, nem az enyém a ritka jó.

(#3557) MIamano válasza royalka (#3554) üzenetére


MIamano
csendes újonc

PlayTube for YouTube free. Ha nem is PIP de egy lehetőség.

(#3558) royalka válasza MIamano (#3557) üzenetére


royalka
őstag

Hát igazából chat progikat raknam egymas-ra. :B

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#3559) Dadpool


Dadpool
aktív tag



Nos utoljára jelentkezem akkumulátor fotóval. Azt hiszem kimaxoltam az akku időt. Normál hasznalattal nekem ennyit megy. Ebbe benne volt egy frissítés is ami kb negyed óra plusz lenne a képernyő időbe amit nem számol. Maximalisan elégedett vagyok 8.2.10.0

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3560) rejtő válasza G48 (#3539) üzenetére


rejtő
tag

beírtam, nem történt semmi. Ugyanúgy nincs MTP kapcsolat.

(#3561) crok válasza rejtő (#3560) üzenetére


crok
Topikgazda

Indítsd is újra a telefont.

(#3562) Whist válasza Dadpool (#3559) üzenetére


Whist
aktív tag

Mit jelent a normál használat?

(#3563) rejtő válasza crok (#3561) üzenetére


rejtő
tag

Erre az alaptézisre nem is gondoltam. :) Így már működik. Köszi.

(#3564) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Normális, hogy a chrome ennyit zabál?

Bár egész nap a chrome-ot nyomom, lehet azért :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3565) nonee válasza Flashget (#3555) üzenetére


nonee
aktív tag

woww!mikorra várhato? :C

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#3566) giggino


giggino
csendes tag

Sziasztok!

Próbált már valaki VR BOX 2.0 távirányítót Bluetoot -on párosítani?
Nekem nagyon nem megy...
Megjelenik a látható eszközök között, ha rábökök, kb 1 másodpercig kiírja hogy Párosítás... de nem kerül a párosított eszközök közé.

A MIUI verzió 8.2.10.0 de a frissítés előtt sem ment már...

Rágugliztam, és ez másoknál is jelentkezik.
Van valakinek ötlete, hogy lehetne párosítani?
A régi telefonommal simán megy. (UMI IRON)

(#3567) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Honnan tudom meg, hogy megkaptam az engedélyt a bootloader nyitáshoz??

Köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3568) danih válasza royalka (#3554) üzenetére


danih
addikt

Mit lehetne megnézni? Én nem mókoltam célirányosan engedélyekkel, tuti nem nyúltam hozzá.

(#3569) Silεncε válasza giggino (#3566) üzenetére


Silεncε
őstag

Lehet, hogy a kicsi kinaiak valamit elmokoltak a MiUI-val a HID-eszkozok kezelésénél? (Nekem a DS4 nem mukodik)

(#3570) hellboy válasza mszl (#3567) üzenetére


hellboy
csendes tag

BL nyitás ellenőrzése

Nekem sms-ben is megküldték.

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#3571) BullZeye válasza Oldman2 (#3532) üzenetére


BullZeye
veterán

Melyik zippel telepítettétek? Mert nekem Error 7-et dob a :
OCT-N-WEEKLY-20170623-2001-mido.zip

EU Dev verzióra való flashelésnél.

(#3572) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
kerdesem, hogy mennyire ajanlott maradni az alap romnal? mi pluszt ad egy mokolt rom?:

azaz mennyire erdemes lecserelni a gyari rendszert?

(#3573) M1lkaa


M1lkaa
csendes tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás során már eldőlt, hogy Redmi 4-et szeretnék venni.
Elképzelések: -4gb RAM, 64 gb ROM, és Deca core proci, EU stock

Kérdések: Mi az alapvető különbség a sima redmi note 4, note 4x, és note 4 pro között?

Továbbá, honnan érdemes a fenti elképzelésekkel rendelni?
Egy pár link, amit már találtam: TinyDeal TinyDeal2 GeekBuy

Továbbá kérdés, hogy használat során mennyivel van beljebb az ember 3, illetve 4 gb Rammal?

Köszi előre is a válaszokat!
:R
Üdv
M1lkaa

(#3574) ollie válasza M1lkaa (#3573) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Note 4 pro-ról nem hallottam még.

Alapvetően van note 4 és 4x. Mindkettőből van Snapdragonos (8 magos) és MTK-s (10 magos verzió). Teljesítményben az MTK-s jobb, fogyasztásban meg a Snapdragonos. Eredetileg csak a Snapdragonosból volt B20-as verzió, most már van a másikból is, bár az MTK-st szerintem még mindig nem a nemzetközi piacra szánják.

Nagyon könnyű elveszni a verziókban amúgy, a kereskedők is minden össze-vissza írnak a weboldalaikon. Európába, hivatalosan (értsd nem szürke importtal) valszeg csak a Note 4 nemzetközi (Snapdragon) verziója jutott el, annak is 3/32-es és 4/64-es változata. Ezeket elvileg kaphatod itthon (ha még nem fogytak el a készletek) hivatalos garanciával (értsd félig az, mert a Wayteq adja a garanciát, és javítja is, nem a Xiaomi).

A legmegbízhatóbb bolt ez ügyben az eustock és maga a wayteq. Jelenleg mind a kettőnél 3/32-es verzió van raktáron.

Ja igen. Akkor kell a 4GB-s verzió, ha egyszerre sok appot használsz és sokat is váltasz közöttük. Amúgy átlagos felhasználásra elég jó a 3GB-s is.

[ Szerkesztve ]

***

(#3575) vigyori78 válasza hattrickuser (#3544) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez engem is érdekelne !
Itt valóban csak ennyit írnak, ilyen egyszerű lenne a Stable és Developer telepítése ?

[ Szerkesztve ]

(#3576) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Telepítenék egy fastboot romot, és csak végig szalad 1 másodperc alatt elvileg végez. De gyakorlatilag nem csinál semmit! Egy Global developert tennék fel.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3577) m_dawe válasza mszl (#3576) üzenetére


m_dawe
senior tag

EDL módban tedd fel és jó lesz.

(#3578) mszl válasza m_dawe (#3577) üzenetére


mszl
aktív tag

ugyanúgy a miflash progival és adb parancsal lépjek edl módba??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3579) Oldman2 válasza BullZeye (#3571) üzenetére


Oldman2
veterán

Mármint hogy MIUI Global dev ROM-ra telepítenéd és Error 7 hibát kapsz?

(#3580) BullZeye válasza Oldman2 (#3579) üzenetére


BullZeye
veterán

miui eu dev rom, és error 7. a legújabb eu dev rom simán ráment, adatok se vesztek.

(#3581) hellboy válasza BullZeye (#3580) üzenetére


hellboy
csendes tag

Firmware! telepítése is megvolt?

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#3582) m_dawe válasza mszl (#3578) üzenetére


m_dawe
senior tag

Hangerő fel + le egyszerre, rákötöd a gépre. A led pirosan fog villogni, atán miflashel ugyanúgy felteszed, mintha fastbootban lennél.
Miután feltette lehúzód a gépről és hosszan nyomod a bekapcsológombot ( magától nem indul újra automatikusan)

[ Szerkesztve ]

(#3583) trebrona válasza m_dawe (#3582) üzenetére


trebrona
nagyúr

Úgy tudom az EDL mód már nem megy, csak tesztpontos okossággal.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3584) BullZeye válasza hellboy (#3581) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem, milyen firmware?

(#3585) Oldman2 válasza BullZeye (#3580) üzenetére


Oldman2
veterán

Én így tettem fel, gond nélkül egy nyitott bootloader-es Note 4X-re:

TWRP 3.0.2-0 telepítve, a lenti zip-ek a külső SD-re felmásolva

Wipe system, data, cache, Internal

Install OCT-N-WEEKLY-20170616-1735-mido.zip
Install cm-14.1-mido-firmware-20170430.zip
Install open_gapps-arm64-7.1-micro-20170614.zip
Install SR5-SuperSU-v2.78-SR5-20161130091551.zip

Reboot

(#3586) mszl válasza mszl (#3578) üzenetére


mszl
aktív tag

Igen, nincs már EDL mód.
De sikerült a nyitás. A Global Stable rommal. twrp fenn, SU -is.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3587) m_dawe válasza trebrona (#3583) üzenetére


m_dawe
senior tag

Az érdekes, mert nekem úgy sikerült :DDD
Bár már nyitva volt a bl ha ez számít

[ Szerkesztve ]

(#3588) hellboy válasza BullZeye (#3584) üzenetére


hellboy
csendes tag

Oct Os oldalon a Download ROM alatt
firmware link

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#3589) trebrona válasza m_dawe (#3587) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, számít. Zárttal nem megy. Sőt, úgy tudom, már a deepflash kábel sem opció, csak a tesztpont.

btw nyitott bl-rel felesleges az EDL mód, úgy működik a fastboot is.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3590) Richi78


Richi78
csendes tag

Sziasztok, találkozott valaki olyan problémával, hogy a készülék nem akarja rendesen felvenni a töltést.
Kipróbáltam több különböző kábellel, és töltővel de olyan a hatás mintha kontak hibás lenne. Pedig semm olyan nem történt vele ami okod adna rá, hogy ezt csinálja. Pár napja került fel rá a legfrissebb rom. Lehet, hogy az alaplapon eleresztett a forrasztás?

(#3591) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Én is beléptem a Redmi Note4 táborba.
Kedden hozta a futár az Eustocktól, minden rendben volt, a készülék is hibátlan..
A fényképek jobbak, mint amire számítottam, főleg ennyi pénzért.
Tokot kerestem az egyik helyi mobilosnál, de rábeszélt egy üveg kijelzővédőre, így rakattam rá. Nagyon erőlködött, hogy jó lesz, de hát körben kb. 4 mm-en nem fekszik fel a kijelzőre. 2,5D, köszi mérnökök, hogy száradna le a keze, amelyik kitalálta.

Elég jól kiigazodom a menüben is, már nem nagyon hiányzik a Nova launcher sem, megbarátkoztam a MIUI-val.
De azért lenne még kérdésem.
Ha jól gondolom, a nekem nem kellő alkalmazásokat nem lehet láthatatlanná tenni (mókolni nem szeretnék).

A másik, hogy a beállított ébresztést, hogy lehet kitenni a kezdőképernyőre? Találtam egy témát (Diabolus Reloaded), amelyik mutatja, de időnként a beállított helyett csak éjfélt mutat, mintha újraindulna a téma. Próbáltam az órát, a témát, az időjárást is, hogy ne zárja be a rendszer, de nem segített.
Valami más ötlet? Mert én már kifogytam.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3592) BullZeye válasza Oldman2 (#3585) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem firmwareig el sem jut, rögtön Error 7, mintha nem rá való lenne, pedig de. Lehet nem jó verziós a TWRPm, mind1, most használom az eu devet jövőhétig, azt meglátom

(#3593) Oldman2 válasza BullZeye (#3592) üzenetére


Oldman2
veterán

A készülék hátulján lévő címkén milyen kód van nálad?

Nálam ez: 2016102

Ez a kód e szerint a leírás szerint a Global készülékek kódja.

(#3594) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
RN4-hez van valamilyen vízálló tok?
Köszi
Üdv

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#3595) kelly416 válasza Buckey (#3591) üzenetére


kelly416
veterán

Asszem ebben a fórumban láttam, de tán a Mate-eken használták sokszor, van valami folyékony cumó, amit kis ecsettel kell bevinni az üveg széle alá és kitölti a hézagot. Most nincs időm keresgélni, de próbáld meg itt, vagy valamelyik Mate topikban, szerintem a folyadék vagy kitölti/kitöltés szavakra megtalálod.

Azt akarod elérni, hogy legyen a kijelződön állandóan látható a kövi ébresztés ideje? Van ám nem egy alarm app, ami ezt megmutatja, de több óra widget is az ingyenesek közt is.

Amit nem akarsz látni alkalmazást, húzd be egy mappába és dugd el a mappát valahol az ikonok tengerében a legutolsó lapon. Jobbat nem tudok ajánlani.

(#3596) Mano66


Mano66
senior tag

Miért írja ki a Magisk,hogy " StafetyNet Failed: CTS profile Mismatch." Mit kel beállítani,hogy ez is zöld pipát kapjon?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#3597) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
meg egy uitolso kerdes, annak vagy aki tudna rola...ha pixelhibas a telo amit eustocktol rendelek azt cserlik?

udv
b.

(#3598) zol84 válasza bazsimano (#3597) üzenetére


zol84
tag

Nem lesz pixelhibás a teló tuti. Kár ezen pörögni. Amúgy sztem meg lehet velük beszélni . Korrekt társaság. Valaki cseréltetett náluk telefont asszem csomagcserevel megoldották .

(#3599) bazsimano válasza zol84 (#3598) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi a valaszt!
amugy alapbol foliaval jon a telo? csak azert kerdem, mert ha ebayrol vagy alirol rendelnek hozza foliat akkor az ido mig ide er...es azert mar hasznalnam! :)

tok, rendben van ez az ipaky?

udv
b.

(#3600) kelly416 válasza bazsimano (#3599) üzenetére


kelly416
veterán

Alapból egy matt fóliával jön, ami leszedőfüllel van ellátva és nem teljesen jól felrakva, tehát Te is el fogod szedni idő előtt szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.