Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Tutu7030 válasza Tutu7030 (#760) üzenetére


Tutu7030
veterán

Erre valaki? De egy használható user manual(pdf) is jó lesz.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#1152) pulutodurumo válasza Tutu7030 (#1151) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A microSD a nano SIM helyére megyen bé. Valamint ha 2 kártya van benne, akkor az egyik csak 3G-t tud max. Az nem derül ki a manualból hogy hogyan dönti el, lehet szoftverből.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1153) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
Kinèztem magamnak ezt a telefont elèg pozitiv a vèlemènyek igy PH- n olvasva.
Nem igazán èrtek a telefonokhoz èn csak használni szeretnèm :D
Fontos volt az ára mert 100 ezreket nem adok telefonra,na meg ezek a 3 rabló banda szolgáltató...
Milyen elismert tipussal vetekszik ez a teló?
Kezembe mèg nem volt nem ismerem.
Milyen hasznos tanácsotok van ha venni szeretnèk ilyet.
Hol esetleg verzio ilyenek.
Thx!

WoT:jimmbo

(#1154) Tutu7030 válasza pulutodurumo (#1152) üzenetére


Tutu7030
veterán

Köszi!

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#1155) norbert400


norbert400
tag

aki esetleg spemallról rendelt. mennyire gáz az ha royal maillel jön a termékem?
Eu expresst választottam még is royallal küldik.

hardveraprós hirdetés leírásában az volt ugye hogy:

Szállítási lehetőségek: ( ez az egy garantált, a többit mindenki saját felelősségére használja)
- EU Express, 6-11 munkanap, 100% VÁM- és ÁFA mentes (az adózást a bolt intézi)

mit takar a saját felelősségre? Írok a supportnak de mivel már elküldték nagyon nem tudnak már csinálni semmit.

(#1156) holozis_HUN válasza norbert400 (#1155) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Kérhetnek vámot és áfát.

Amúgy van magyar raktár, onnan is rendelhetted volna.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1157) Graphics válasza norbert400 (#1155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ilyen hazai árak mellett megérte a Spemallrol ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1158) norbert400 válasza holozis_HUN (#1156) üzenetére


norbert400
tag

több mint 40euróval volt így olcsóbb. mindegy beszélek velük.

(#1159) cserhatisand válasza zol84 (#1149) üzenetére


cserhatisand
tag

Nem hinnem, hogy rossz lenne a mikrofon. 3 hete vettem a paromnak, magamnak 3 napja egy Redmi Note 4-et es mindkettonknel panaszkodnak a hangra. Nem lehet rossz mind a kettoben a mikrofon.

(#1160) wzol válasza cserhatisand (#1159) üzenetére


wzol
tag

Próbálj meg egy gyári visszaállítást, de utána ne engedd a netre, hanem amint lehet, egyből próbálj telefonálni. Így megnézhető, hogy valamelyik beállítás vagy frissítés zavar-e be.

(#1161) norbert400


norbert400
tag

[link]

ebből ti mire következtettek? eu expresst választottam még is royallal küldik vagy majd euban átveszi az euexpress?

(#1162) BullZeye válasza wzol (#1160) üzenetére


BullZeye
veterán

Ajj, kérlek ne...ezek az ötletek nem segítenek, csak ártanak. Már írtam, 3 romot próbáltam ki, 2 telefonon. Gondolod a gyári visszaállítás megoldja ezek után? Tuti szoftveres hülyeség, csak basznak javítani, mert nem mindenkinek jön elő, és nincs elég ember aki reportolja a hibát.

(#1163) cserhatisand


cserhatisand
tag

Tenyleg kivalo telefon ez minden teren. Azaz nem minden...... Ez igy rettento idegesito. Remelem mihamarabb orvosoljak ezt a hangproblemat.

(#1164) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Honor 8-ról váltás mennyire volna hátrány? Olyan sokat nem fotózok, gondolom az 1 giga ram sem akkora külömbség.

Maine coon

(#1165) Tex


Tex
senior tag

Helló!
Van egy Huawei smartband-m, de 8.2.4 és 8.2.5 verzióval nem tudom pároztatni a note 4-el. A karkötő jó mert a G8-al megy gond nélkül, 8.2.2-vel ment szintén. Az appnak(Huawei Wear) minden lehetséges engedélyt megadtam amit találtam. Van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#1166) jmuranyi válasza jimmy74 (#1153) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia!
Nekem nagyon tetszik ez a készülék.
Mindenféle összehasonlító tesztet találtam a youtubeon,
ez is elég jópofa ;)

Elejteni nem szerencsés, egyébként brutális üzemideje van.

(#1167) Graphics válasza jmuranyi (#1166) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem a topic témájában található mobil :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1168) zol84 válasza cserhatisand (#1159) üzenetére


zol84
tag

Wifin valamilyen csevegő programmal próbáltál hanghívást? Azzal is rossz ? Masik, lehet tesztelni a microfont valamelyik menüben sztem .

(#1169) jmuranyi válasza Graphics (#1167) üzenetére


jmuranyi
tag

Elnézést, jogos. :R
Olyan megtévesztő volt :))

(#1170) norbert400


norbert400
tag

Aki majd esetleg szintén tervez venni egy Note 4 készüléket spemallról akkor:

[link]

Global version készüléknél a szállító automatikusan a Royal Mail lesz, így megeshet hogy vámnál megszívja a delikvens.
VISZONT már van olyan lehetőség hogy Tax_Insurance: Ezt a részt bepipálod Yes-re, így a vámot ők fizetik 5 dollárért cserébe.
kupon kód hozzá: TUGVSPE

Így pedig 162 dollárért lehet megvenni a készüléket.

persze lehet venni magyar raktárról is drágábban, de aki fillérbaszó és szeret tizeseket spórolni és várni annak ez egy jó megoldás.:)

[ Szerkesztve ]

(#1171) Graphics válasza norbert400 (#1170) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

HA - 55 ezerért magyar garanciával 1 nap alatt kapsz :)

Spemallon rendelhettél volna akkor már EU shipping-gel, de ahhoz kell a 2 év Európa garancia. Akkor meg nem ennyi az ára.

Ha viszont megfogják a vámon a cuccodat, akkor bekerülsz a végtelen szopórollerbe. Áfa + kezelési költség, és a fillérbaszással lehet ezt éred el: 64 ezer forintba állsz meg.

Akkor már nem is lesz olyan jó a rizikózás.

Ettől függetlenül a Royal Mail Anglia, tehát szívni elvileg nem fogsz, de mielőtt vásárolsz , ezeknek járj utána.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1172) Zoleee83 válasza Graphics (#1171) üzenetére


Zoleee83
addikt

"HA - 55 ezerért magyar garanciával 1 nap alatt kapsz" --> ezt hol? lenne egy kontaktod/linked hozzá kérlek?
Akár privátban is.
Elgondolkodtam ezen a telefonon nagyon, S3Neo-t cserélnék lassan.
Lehet akkor érdemesebb lenne itthon vennem, mert szívóka lehet ha vissza kell küldeni Kínába, eléggé macerásnak érzem.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1173) norbert400 válasza Graphics (#1171) üzenetére


norbert400
tag

igen viszont ezért kell bepipálni a Tax Insurance részt igenre. Így a vámköltséget a spemall állja. kb 47500ftért vámmentesen megkapom csak hosszabb szállítási idővel a magyar raktárhoz képest. ami elméletileg 1hét-10nap között van.

[ Szerkesztve ]

(#1174) Graphics válasza norbert400 (#1173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk ezt nem igazán értem, ha Royal Mail-lel jön, az kb 3-4 nap alatt itt kéne lennie.

Reméljük úgy lesz, ahogy írod. Garancia? küldheted ki, ha gond van?

Mert ugye ebben az árban, nincs benne a magyar garanciád, ahhoz a 2 év garit kellett volna választani.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1175) zol84 válasza Zoleee83 (#1172) üzenetére


zol84
tag

55 ért sztem nincs magyar garival...

(#1176) Graphics válasza zol84 (#1175) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fogadjunk? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1177) norbert400 válasza Graphics (#1174) üzenetére


norbert400
tag

Az esetemben úgy van hogy a csomag az osztrákokhoz megy repcsivel, onnan az osztrák posta elviszi a magyar postáig és tőlük meg megkapom.

ezt a választ kaptam amúgy a suporttól: http://i.imgur.com/nBfu9xp.png, emailben pedig megerősitették hogy nem kell esetleges vám költségtől tartanom mert így majd ők intézik.

(#1178) Graphics válasza norbert400 (#1177) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha neked megérte, Ámen. Én a garis dologból már nem engedek, sem időm, sem energiám külföldi postázgatással kínlódni.

Alap lett volna, hogy bepipálom a magyar garanciát

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1179) norbert400 válasza Graphics (#1178) üzenetére


norbert400
tag

félreértesz. minden jár hozzá. global rom, 2 év magyar gari.
amivel gond volt az a vámkötelezettség. viszont ha nem akarsz rizikózni akkor a tax insurance: yes bepipálásával ezt is kikerülőd. így 163 dollárért kis várakozással van is egy durván piaci ár alatt beszerzett készüléked kinából vámmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#1180) ollie válasza jimmy74 (#1153) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elismert típus?

Kb egy kategória ezekkel, és mindkettő kb a duplájába kerül:

Samsung Galaxy A5 (2017)
Moto Z Play

Ami extra a másik kettőnél, és indokol némi felárat:

Galaxy A5: vízállóság, jobb összeszerelési minőség, 2 sim + SD egyszerre, 2 év hivatalos gari, Amoled kijelző
Moto Z Play: hw bővítőmodulok, szinte stock android, felsőkategóriás DAC, Amoled kijelző, jobb összeszerelési minőség

A lényeg szerintem, hogy 60k-ért nem kapsz ilyen minőségű és felszereltésű telefont, mint a Redmi Note 4. Hasonlók kb 100k körül kezdődnek, bár azért a legtöbb nyújt némi extrát is a Redmihez képest.

***

(#1181) norbert400


norbert400
tag

az amoled nem feltétlen előny. én pl nem szeretem. embere válogatja kinek mennyire jönnek be a két technológiának a színei.

[ Szerkesztve ]

(#1182) Silεncε válasza ollie (#1180) üzenetére


Silεncε
őstag

Jobb összeszerelési minőség: ezt hogy​ érted? Tényleg kíváncsi vagyok, az említett telefonok közül egyikkel se volt szerencsém eddig találkozni, viszont szerintem a Note 4 is eléggé jól van összerakva.

(#1183) ollie válasza Silεncε (#1182) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt van a polcomon a Galaxy A7 (2017), ugyanaz, mint az A5, csak kicsivel nagyobb. Sokkal minőségibb a kinézete, fogása a Redmi Note 4-nél. Alumínium keretes, elől, hátul üveg, olyan, mint egy nagyra nőtt S7, ami alapvetően jól néz ki (össze is lehet vele téveszteni). Tényleg olyan, mintha felső kategóriás lenne. Csak az buktatja le, hogy az android rajta jóval lomhább, mint az S7-en, meg rosszabb minőségű képeket csinál (egyébként a szoftver is ugyanaz rajta). Előtte S7 edge-em volt, és nem éreztem visszalépésnek ahhoz képest (a 2 dolog kivételével, amit említettem).

Na most ezt nem úgy írom, hogy bármi baj lenne a Note 4-gyel. Mert továbbra is azt tartom, hogy az árához képest kiemelkedően jó a minősége. De a kategóriájában vannak jobbak is, viszont azok jóval többe is kerülnek, és nem mindenkinek éri meg az az árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

***

(#1184) zol84


zol84
tag

Lehet újjlenyomattal védeni jegyzetet a miuis appban ?másik Redmi 3 on láttam ilyet de nekem mintha nem lenne ilyen opció :(

(#1185) CactuS válasza ollie (#1183) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ekkorát ugrott a 2016->2017 széria? Nem irónia, csak asszonynak A5 (2016) van, de azon túl, hogy üveg a hátulja (ez valakinek lehet előny, nekem fogásra nem tetszett) sok különbség nem volt a Note 4-hez képest. Nem recseg, nem ropog egyik sem, az illesztések jók, a Samu vastagabb és kerekebb, "szappanosabb", de ettől nem mondanám jobbnak egyiket sem. Nekem végül Mi 5S Plus lett, ami még vékonyabb és sarkosabb, ami nekem jobban bejön, de azt sem mondanám, hogy ettől magasabb kategóriás lenne. :B

Samunál egyébként (2016) az értesítési led hiánya és a kicsi belső tárhely volt az egyedüli hátrány, egyébként egy remek készülék. Xiaominál meg ugye a kamera az, a külsőséghez és sebességhez képest átlag alatti.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1186) ollie válasza CactuS (#1185) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, nagy a különbség. A melóhelyen a mellettem ülő kollégának épp A5 (2016) van, nekem megy ugye A7 (2017), és sokkal minőségibb érzetet ad az utóbbi. A tárhely meg már azt utóbbin is 32G, a ram meg 3GB, mint a Redmi Note 4-en. Persze utóbbinál most jön a 4/64-es, amit már sajnálok, hogy nem vártam meg.

***

(#1187) ferret77


ferret77
tag

Nem rossz :)


(#1188) norbert400 válasza CactuS (#1185) üzenetére


norbert400
tag

a kamera nekem még elmegy bőven. Viszont az az egy szem mono hangszóró az egyszerűen undorító. sose volt még ilyen pocsék készülékem ilyen tekintetben.
persze a 4100mah aksi örökké kárpótolni fog érte.:D

(#1189) BullZeye válasza Silεncε (#1182) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak példa,
Redmi Note 3 se, és a Redmi Note 4 Globalnál is megvan az a "hiba", hogy a felső részben ahol valszeg az antennák vannak nincs megfelelően rögzítve a kábel, így ha kocogtatod, mintha mozogna benne valami.
Vagy ha lerakod fejjel előre, akkor fura hangja van. Lehet ez nem általános, de kipróbáltuk 1db Note 3SEnél és 3db Note 4 globalnál.
És csak azok veszik észre akik erre érzékenyek, szóval semmi értelme jönni a "nekem jó, nekem nem mozog benne semmi"-vel, mert simán lehet nem veszed észre, vagy nem zavar. Nem egy csapágygolyó mozgására kell gondolni, hanem tényleg egy fél miliméter vastag kábel valahol ki van lazulva.

(#1190) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egyébként tegnap összehasonlítottam az Galaxy S8+-szal a Redmi Note 4-gyet (méretben), és a hasznos kijelzőméret többnek tűnik a Redminél. Az S8+ egy kicsit keskenyebb mint a Redmi, viszont a kijelző hosszabb. Persze mindkettő kijelzőarányának van előnye és hátránya is a másikhoz képest.

Ja, és mellékesen jegyzem meg, hogy áttértem az új, korlátlan internetes előfizetésre a Telenornál. Tök jó érzés, hogy nem kell figyelnem arra, hogy mennyit netezek, mennyit töltök le, vagy hol hol találok wifit. :)

[ Szerkesztve ]

***

(#1191) Silεncε válasza BullZeye (#1189) üzenetére


Silεncε
őstag

KÖSZÖNÖM!!! Egyszerűen nem tudtam rájönni, honnan jön az az idegesítő hang!!! Akkor mostmár megvan, azt hittem valahonnan a kamera körül. :W

(#1192) Zoleee83 válasza BullZeye (#1189) üzenetére


Zoleee83
addikt

Vagy csak a kamera lencsék mozgását hallod, ami teljesen rendben van kocogtatásnál.
Elég sok telefon csinálja, nálam pl Samsung, BlackBerry is.
Gondolom telefonálás közben nem rázod a fejed, engem egyáltalán nem zavar.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1193) tibyke


tibyke
tag

amiota 8.2.x-re frissitettem redmi 3s prime-on, azota a hivaslistaban magyar nyelv eseten rosszul jenenik meg a hivasok idopontja, de angol nyelven teljesen jo. valaki megnezne esetleg, hogy note 4/4x-en mi a helyzet?

szerk.: esetleg kinek lehet ezt a hibat jelezni? nem talaltam a contributorok kozott a magyar nyelvhez embert.

[ Szerkesztve ]

(#1194) draco31 válasza flaca1 (#1133) üzenetére


draco31
veterán

Megérkezett, érzek némi problémát vele. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1195) draco31 válasza zol84 (#1175) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is ennyiért van garival. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1196) student válasza draco31 (#1194) üzenetére


student
őstag

ez cumi

(#1197) Silεncε válasza draco31 (#1194) üzenetére


Silεncε
őstag

De amúgy ezen hol a 2.5D? Mert a csomagoláson írja, de a képen nem látszik, hogy lekerekített lenne. Mondjuk lehet, hogy a kép torzít

(#1198) draco31 válasza student (#1196) üzenetére


draco31
veterán

Ki fogja fizetni az eladó, ha csak nem akar negatívat. Már csak azért is, mert top ratedes a pali.

Silenc3Hun
A kép nem torzít. Nagyjából addig tart, ahol kezd kerekedni az üveg. Ez valami kisebb telefonhoz van, gondolom összekeverték.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1199) student válasza draco31 (#1198) üzenetére


student
őstag

sztem ezzel van a kavarc Xiaomi Redmi 4 (4X)
5.0 inches

(#1200) draco31 válasza student (#1199) üzenetére


draco31
veterán

Ez már az eladó baja, a hirdetés note 4x-ről van, sőt még a borítékra is rá van írva, hogy note 4x üveg... Már írtam is neki a képet mellékelve. Kíváncsi vagyok más aki rendelt mit fog kapni.
De szerintem még az sem, mert van egy üvegem redmi 4a-ra, és az is sokkal nagyobb fél centivel szélesebb és magasabb is.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.