Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Viper26


Viper26
nagyúr

Összefoglaló nagyon hasznos lenne, külön mélyvíz szekcióval (root, unlock, recovery, flash stb), előre is köszönjük szépen. :R

Ritka pillanat mikor várom a hétfőt (akkor érkezik). :D

Pixel 7 | FR955

(#302) Viper26


Viper26
nagyúr

Egyébként mi a hivatalos neve ennek, Redmi Note 4 Pro?

Pixel 7 | FR955

(#303) Graphics válasza Viper26 (#302) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Redmi Note 4 , nincs Pro utotag.

Mido kódnéven fut, mint a 4X , bármilyen tartozek keresés ez alapján mehet

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#304) Flashget


Flashget
félisten

Hogy lehet letíltani az újlenyomat olvasót, ha be sem állítottam és véletlen bőrrel érintkezik azonnal feloldja a képernyőzárat?
miui.hu fórumán sem találtam semmit erről.
ott van egyébként multitool 0.9g néven amiben van Note4x, Note 4 de nem a Mido-os verzió ami nekünk kellene.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#305) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Az letezik hogy a B20-as valtozatbol jon 4GB/64GB-os is?
Kinai webshopokban mar pre order statuszban elerhetoek.

(#306) Oldman2 válasza Gerr'y (#305) üzenetére


Oldman2
veterán

Tegnap írta le valaki a teendőket, lécci olvass vissza...

(#307) novinyul válasza Flashget (#304) üzenetére


novinyul
veterán

Elvileg sehogy nem lehet tíltani, bár èn meg pont ezt szeretem benne hogy működik beállítás nèlkül is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#308) Headless válasza Flashget (#304) üzenetére


Headless
őstag

Root-al [link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#309) bbubby00


bbubby00
őstag

Pesten 4-15-13 kerben van valaki, hogy meg tudjam nyomogatni? :R

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#310) Flashget válasza Headless (#308) üzenetére


Flashget
félisten

egyszerűbb megoldás nincs? :)

novinyul zsebben ne oldja fel és kezdeményezzek így vétlen hívásokat...mindig kitalálnak a kínaiak valamit amire nincs szükségem és jó sokára szüntetik csak meg :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#311) Headless válasza Flashget (#310) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem ez egyszerű és biztos megoldás. Tegnap mikor keresgéltem nem igen volt más. Driverben való kikapcsolás a biztos. Vagy vársz, hogy valaki bejelentse rábólintsanak és berakják, ez kb sose lesz meg.

Tegnap kaptam olyan ötletet, hogy ragasszam le.. Hát hogy is mondjam mókoláa felső fokon.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#312) helixP válasza Flashget (#310) üzenetére


helixP
nagyúr

Jelszót allítasz. :)
Eleinte gyűlöltem az ujjlenyomat olvasót, most még már nehezen tudnék nélküle meglenni.

[ Szerkesztve ]

(#313) Flashget válasza Headless (#311) üzenetére


Flashget
félisten

De nekem még nem volt BL nyitás sem.

helixP akkor az lesz.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#314) dragon1993 válasza Gerr'y (#305) üzenetére


dragon1993
őstag

Itt készleten van [link]

Eustocknál is várható 1 hónapon belül

(#315) Gerr'y válasza Oldman2 (#306) üzenetére


Gerr'y
senior tag

What?
Milyen teendoket?

(#316) Narxis válasza Gerr'y (#315) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát a teendőket! :DDD Amúgy szerintem a feletted lévőnek akart válaszolni csak mellé ment. :D

Thanos was right.

(#317) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Fuh srácok, ez aztán tényleg bírja akkuval... :D
Kedden kaptam meg a telefont, akkor délután feltöltöttem 100%-ra, azóta megy. :D Még mindig 36%-on van, 3 nap 18 óra készenlét és 7 óra 20 perc kijelzőidő után. Nem semmi, le a kalappal!

Minden szavam magánvélemény!

(#318) student válasza tothmaxy182 (#317) üzenetére


student
őstag

a led jelzője tud több szint vagy egyszinü?

(#319) bbubby00 válasza bbubby00 (#309) üzenetére


bbubby00
őstag

Senki? Ultratakarékos mód van benne, mint a Samukban? :O

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#320) Headless válasza bbubby00 (#319) üzenetére


Headless
őstag

Minek az?
Bármelyik samut lepipálja a nélkül is és még neted is és használható készüléked is marad az utolsó 15 %-ra. Ugyanis az ilyen ultra takarékos mód meg stb nem csoda aszerek, csak egyszerűen kikapcsolnak mindent, valószínűleg a maximális frekvenciát is visszaveszik és a governort is átállítják.

Bár ebből az utolsó kettőt értelmes kereketek közt állandóra is be lehet állítani. De amikor a netet gps-t meg egyéb dolgokat kapcsolnak ki az ilyen takarékos módok az idegesít és felesleges is.

Nézz vissza az utóbbi időkben kerültek fel képek az akkut szemléltetve.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#321) porse válasza bbubby00 (#319) üzenetére


porse
senior tag

Nincs benne.

Több színű a led.

... szerintem.

(#322) tothmaxy182 válasza student (#318) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nem állítgattam, de ez alapján tuti, hogy az van benne... :D

Minden szavam magánvélemény!

(#323) Oldman2 válasza Gerr'y (#315) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs, úgy van, ahogy Narxis gondolta, félrenyomtam.

(#324) Graphics válasza bbubby00 (#319) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs, de lehet állítani. Hogy mikor menjen takarékosabb módba

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#325) bbubby00 válasza Graphics (#324) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi! :)
Az az ultra buta mód azért jó, mert szoktam olyan szitukba kerülni, h alig van rajta % és még félnapig kell telefonálnom, de nemtudom tölteni.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#326) student válasza tothmaxy182 (#322) üzenetére


student
őstag

nice

(#327) Narxis


Narxis
nagyúr

Skacok, ez a bug másnak is előjön? Link miui fórum

Tudom, hogy volt szó itt arról, hogy rossz lehet a hívás minősége, rosszul hallhatnak minket de itt konkrétan arról van szó, hogy nem hallanak engem egyáltalán. Felhívnak, egy darabig hallanak aztán nem. Már ROM-ot is cseréltem legfrissebb RR-re. Most SIM kártya beállításoknál Javított 4G LTE módot kikapcsoltam illetve preferált hálózattipust 3G-re állítottam. Nincs mobilnetem szóval tök mindegy, de ez a bug elég necces. Mondjuk RR-re váltani már önmagában megérte, csak reméltem, hogy ettől a bugtól megszabadulok. A SIM kártyám vodás, 2014-es, akkor cseréltem normálról micro-ra.

Thanos was right.

(#328) Graphics válasza Narxis (#327) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez megintcsak nem a mi mobilunk, mivel ebből nincs 4/64 jelenleg.

Ne keverjük ide, MTK modell az , amiről ott szó van.

SIM cserét megejteném szerintem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#329) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Az akku kímélőt használja valaki vagy nincs értelme?
Milyen opciók illetve beállítások vannak arra hogy gyorsabb legyen és zökkenőmentes a használat?

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#330) Viper26


Viper26
nagyúr

Nyitni és recovery-t feltenni érdemes már az elején ?
Erről van up to date leírás xda-n?

Melyik custom ROM vált be a legjobban eddig ?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#331) D4ni válasza Graphics (#328) üzenetére


D4ni
őstag

Végképp elvesztettem a fonalat, valaki korábban emlItette hogy eustocknál is lesz 4 gigás változat. Na az heliós lesz? Mert eddig csak olyat láttam neten is 4/64 változatba :D

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#332) Viper26 válasza D4ni (#331) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor is inkább Snapi szerintem.

Pixel 7 | FR955

(#333) Narxis válasza Graphics (#328) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én meg komfirmálom, hogy snapin is előjön sőt rákeresve ez egy Xiaomi bug mivel Redmi 3-sok is jelentették itt-ott. Még módosítottam valamit build.prop-ba, meglátjuk.

Thanos was right.

(#334) D4ni válasza Viper26 (#332) üzenetére


D4ni
őstag

Nekem is többet ér a snapi 3/32-vel, mint heliósan a 4/64

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#335) slayernick66


slayernick66
tag

szasztok,

tudom, hogy a kamera az eredeti appal low light korulmenyek kozott meg mindig eleg gyenge. nem tudom valakit ez zavar-e vagy probalt-e megoldast talalni ra, gondolom az open camera most is szoba kerul, mint masik app.
de valojaban van esely ezzel a Sony kamera szenzorral jo kepket loni akarmilyen appal is? vannak mas telok mondjuk amiben uaz van es tenyleg jo sotetben? vagy van valakinek egy jo appja?

koszi a valaszt elore is

(#336) Graphics válasza D4ni (#331) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A linket fórumban egy már létező készülékről írnak, az mtk-s, ami még majd lesz. Az feltehetőleg Snapis lesz.

Ez a topic még SNAPDRAGON procis telefonnak készült. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#337) Zsozsoka 74 válasza slayernick66 (#335) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Engem is érdekelne a dolog mert én is szeretnék jó képeket és videókat lőni akár gyengébb fényviszonyok között is.
Kíváncsi lennék hogy rá még hogy milyen beállítások kellenének hozzá... (iso érték stb...)

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#338) Graphics válasza slayernick66 (#335) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak mobilok amik sötétben jó képeket csinálnak, de nem ennyibe kerülnek.

Fizikai korlátai vannak sajnos a mobil kameráknak.

Ahogy halad előre a topic akkor talán a Camera2.api aktiválása után más kamera app segítségevel lehet jobb képet készíteni.

De este sajnos profi kamerákkal is nehez

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#339) Flashget válasza tothmaxy182 (#317) üzenetére


Flashget
félisten

Szinten. Igaz telefonalasra nem hasznalom addig amig nem jonnek meg a tokok, uvegek hozza igy csak itthon nyuzom netezessel. A redmi 1s utan igazi feludules az akksi csak birja ez is addig evekben. :)

Realme GT Master Edition

(#340) Flashget válasza slayernick66 (#335) üzenetére


Flashget
félisten

sajna a kinai telok rakfeneje a kanera amin sporolnak az arkepzes miatt. valamit valamiert elv. korabban a topic elejen valaki ajanlott jobb camera appot a gyaritol.

Realme GT Master Edition

(#341) helixP


helixP
nagyúr

Kamerából elég sokat ki lehet hozni. Én egy Nougat alapú custom rommal + Snap camerábal használom. Ez hozzáférést enged a teljes manual beállításokhoz (Manuál fókusz, rekeszidő 0,65 másodpercig, manual ISO ) és a RAW-ban való fotózáshoz is.

Egy-két kép, ugyan nem sötétben.
1
2
3

Raw-ból (még tanulom ezt a műfajt)
1
2

slayernick66 LG G6-ban van pl. ugyan ez a szenzor...

[ Szerkesztve ]

(#342) Viper26


Viper26
nagyúr

Valami ilyesmit szeretnék majd összehozni. :)

Pixel 7 | FR955

(#343) omgfx válasza Narxis (#327) üzenetére


omgfx
tag

Nalam neha elofordult. Global stabil 8.2.4.0 romot hasznalok. Telenor+Vodafone. Remelem csak szoftveres es javitjak.

(#344) Viper26 válasza omgfx (#343) üzenetére


Viper26
nagyúr

:F

Pixel 7 | FR955

(#345) Narxis válasza omgfx (#343) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mikori a Vodás kártyád? Megcsináltad azokat a lépéseket amiket javasoltak? SIM beállításoknál a hangzásjavító kikapcsolása illetve az OK Google letiltása?

Thanos was right.

(#346) reap3r válasza Flashget (#340) üzenetére


reap3r
aktív tag

Amúgy ez a szenzor nem a legjobb, azt aláírom, de a legnagyobb baj itt az algoritmussal van. Egyszerűen egy Snapdragon kamera porig gyalázza minőségben. Hihetetlenül mossa a képeket néhol, amikor nem kéne. Ez a kamera szenzor szerintem nagyon parádés lenne egy jobb szoftverrel, de persze kevés fénynél szenvedne, de az már a hardver miatti limitáltság.

(#347) Graphics válasza reap3r (#346) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Snapdragon kamera?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#348) helixP válasza Graphics (#347) üzenetére


helixP
nagyúr

Aha.
Mondjuk nekem nem sikerült felrakni.

(#349) reap3r válasza Graphics (#347) üzenetére


reap3r
aktív tag

Cyanogen camera, elnézést. Customokon van Snapi kamera. De nem hiszem, hogy rengeteg eltérés lenne, mivel a Snapdragon algoritmusát is láttam már, hogy mit produkál. Szebb képeket lő mindegyik, az én stock rendszerű Note 4-emen a Cyanogen Camera fent van és szebb képeket lő, viszont nem megy benne a HDR és lassabban készíti a képeket, de jóval részletesebbek a képek és nem annyira szaturáltak.
A Snapdragon camera pedig customon elvileg jó képeket csinál és már a HDR is működik rendesen, amit én a gyári rendszeren nem tudtam kicsiholni, mivel nem igazán működik megfelelően szerintem.

(#350) reap3r


reap3r
aktív tag

Valaki látott már olyat, hogy az akku statisztikában a Wifi mindig be van kapcsolva? Amúgy ma kb. fél órára kapcsoltam be a Wifit, nincs bekapcsolva, hogy pásztázhat a Google services kikapcsolt wifivel is és hasonló dolgok, de mégis a statban végig ott a wifi aktív.
Pl.:

Ez a jelenség amióta megvan a telefon létezik nálam. MIUI 8.2.4.0. Esetleg csináljak egy factory resetet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.