Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) JKalo válasza Oldman2 (#50) üzenetére


JKalo
tag

Elvileg tegnap mindkettöt feladták...
Ma kaptam tölük csomagszámot, amely alapján a Webox az elsöt felvette, a 2.ra még csak megrendelésük van.

(#52) Oldman2 válasza JKalo (#51) üzenetére


Oldman2
veterán

Elvileg feladták... én eddig nem kaptam semmiféle értesítést.
Se tőlük, se a szállítótól. Webox-ba kértem én is.

(#53) Upo válasza JKalo (#48) üzenetére


Upo
addikt

Hát elvileg írja a 4X-et, de a képeken a 4-re való lukak vannak a tetején. A #2-ben láthatod a képen, a miénk a 4X-hez való kell legyen, az infra és a mikrofon egymás mellett van. A linkelt tokodon meg az infra középen, a mikrofon a szélen, azaz a mediatekes 4-hez való van a képen. Biztonság kedvéért azért rákérdeznék a helyedben.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#54) Graphics válasza Upo (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem próbáltam, de tuti kell rá valami olyan, mert most felraktam rá egy 5" telefonét , és ez sem illeszkedik rá rendesen.

Ez a képek alapján ki kell hogy érjen a szélére, viszont a felrakásnál óvatosan kell, én párosával rendelem inkább :D

Úton van, ebay Redmi Note 4X full cover : [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#55) Upo válasza Oldman2 (#50) üzenetére


Upo
addikt

Van valami előnye ilyen aprós arctól venni amikor az eustocknál ugyanennyiért van rendes magyar ingyenes garanciával? Mert első ránézésre ez elég érdekes a hirdetésben:
"A szervizgarancia ideje alatt, a készülék javítása munkadíj mentes, csak anyagköltséget kell fizetni."

Tehát ha mondjuk fantom touch-os lesz 2 hónap múlva a kijelző akkor nektek csak a kijelzőt kell kifizetni, és ingyen kicseréli. Ez lenne a garancia?
Azért a wayteq-es garancia az 1 évig tényleg a megszokott ingyenes magyar garancia, nem ilyen kínai webshop módszeres... :F
Így azért illene ennek fejében _jelentősen_ olcsóbbnak lennie, hogy megérje a kockázatot, nekem az 1-1$-os ajándék szilikon tok és védőüveg nem lenne elég kompenzáció.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#56) Graphics válasza Upo (#55) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudnék mesélni az élményeimről a vele való szervizelés kapcsán, de inkább nem mondok semmit , legyen elég intő jel ez.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#57) feriapu válasza mQWeXgsf (#49) üzenetére


feriapu
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.

(#58) oviktor válasza novinyul (#27) üzenetére


oviktor
tag

Nekem 8.2.4.0 global rom van rajta már legalább egy hete. Simán feldobta hogy frissítés jött és telepítettem.
Nekem 1 hónapja van meg és mindenfajta kijelzővédelem nélkül használom, eddig semmi karc rajta, bár én az I5S-t is fólia nélkül használtam és annak sem volt semmi baja.

Viktor

(#59) Oldman2 válasza Upo (#55) üzenetére


Oldman2
veterán

Még (szerencsére) nincs vele tapasztalatom.

Amikor a hirdetése megjelent, biztos forrásnak tűnt. Most a leírtak alapján...

(#60) draco31


draco31
veterán

Megérkezett az enyém is. :DDD Kár ezért a matt fóliáért. :(

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#61) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tokból én ezt rendeltem, ebből láttam élőben is a Note 4 simára valót.

Nagyon fain, hátul note 4 felirat van rajta / igaz ha 4X-re valót veszünk ,akkor meg az lesz rajta, de ennyi belefér :D

Sarkoknál erősített, minőségi kialakítású. De sajnos még várok rá.

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) Dalzarus


Dalzarus
tag

Egy kicsit összezavarodtam a sok típusszám közepette. :DDD
Tehát ha ezt [link] rendelem meg, akkor a 4X-hez való tokot és üveget kell nézzek?

(#63) draco31


draco31
veterán

Keresek egy beállítást, amit nem találok.
Konkrétan, pin kóddal van a telefon védve, és ha kapok valami értesítést, pl messenger, akkor a korábbi telefonok ilyenkor csak annyit irtak, hogy az adott program akar valamit, itt meg egyenlőre megjelenik az üzenet is. Ezt akarom beállítani.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#64) Upo válasza draco31 (#63) üzenetére


Upo
addikt

Az az adatvédelmi jelszó lesz szerintem. Talán a képernyőzár menüben a pin kód jelszó alatti sorban volt az adatvédelmi jelszó ha jól rémlik. Most nem tudom megnézni, épp fastboot flashelés megy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#65) rejtő válasza Upo (#55) üzenetére


rejtő
tag

Szia.
Nem rokonom vagy barátom a hardveraprós eladó, de én úgy értelmezem, hogy 1 év teljeskörű Xiaomi garancia, plusz 1 év szervizgarancia. Itt van az, hogy az alkatrész már nem ingyenes. Ha állja ezt az eladó, akkor elvileg jobb a garanciális feltétel mint az Eustock. Gondolom a garancialevélen rajta lesz a szerviz címe, ott lehet érdeklődni, de lehet megmondja az eladó is.

(#66) Ganzer válasza Dalzarus (#62) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Szia! A válasz igen :)

(#67) draco31 válasza Upo (#64) üzenetére


draco31
veterán

Az nem az ahogy látom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#68) Graphics válasza draco31 (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beállítások - Telepített alkalmazások, és ott a Messrngernel az engedélyekkel tudsz babralni, pl felugró értesítést, lezárt képernyőre, ilyesmik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#69) Upo válasza draco31 (#67) üzenetére


Upo
addikt

Beállítások - Képernyőzár és ujjlenyomat - Haladó beállítások, és itt van olyan hogy a lezárási képernyőn az összes értesítés jelenjen meg

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#70) Oldman2


Oldman2
veterán

Azt hiszem ez itt is elfér: Note 4X cuccok a MEGA-n

(#71) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kezemben a fekete. FEKETE!!! Végre, mióta vártam erre. Egyszerűen hihetetlen, mellettem van a Note 3 és egy Vernee Mars de ez mindkettőtől keskenyebbnek tűnik, fogásra pedig sokkal jobb a kerekítés és a törés miatt! Hibátlan a termék, fényerő van bőven, kamera gyors....

Nem tudok vele betelni, ez nem fog kapni tokot mégsem...így szép, ahogy van. :C

Bocsánat de ennek ki kellett jönnie LG 2x óta vágyom egy szép fekete, fém telefonra...sikerült nekik.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#72) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Most nézem: ez tudja a felébresztés dupla kopp-al funkciót??? :Y

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#73) draco31 válasza Upo (#69) üzenetére


draco31
veterán

Nekem az a sor hiányzik onnan, pedig az kellene, megnéztem másik telefonban. 8.2.2.0 Stabil van a telefonon.

Duliee
Kikapcsoltam azt, de nem nagyon érdekli a messengert. :D

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#74) Upo válasza F.B.I. (#72) üzenetére


Upo
addikt

Mondhatni szinte minden szokásos para benne van, duplakopp, színes értesítő led, gombok háttérvilágítása, iránytű, giroszkóp. Mondjuk nfc és barométer nincs benne, de nagyon eszembe se jutott volna ha nem most vettem volna a fiamnak egy blackview bv6000-et (abban még ezek is vannak), ráadásul abban 4200-as az akku, el vagyunk maradva... :DD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#75) Oldman2 válasza draco31 (#73) üzenetére


Oldman2
veterán

Indítsd újra, hátha...

(#76) dragon1993


dragon1993
őstag

Ez a tok rendesen feloldja a kijelzőt szerintetek ?
[link]

(#77) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Ma nekem is megjött a fekete eustockról, ha lesz kérdésem jövök megint :) .

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#78) dragon1993


dragon1993
őstag

Kifutottam az időből.
Ennék az üvegnél jó helyen vannak a kivágások ?
[link]

(#79) draco31 válasza Oldman2 (#75) üzenetére


draco31
veterán

Teljes kikapcsolást csináltam, nincs ott akkor sem. Hátha majd a következő frissítés elővarázsolja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#80) Graphics válasza dragon1993 (#78) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ez jó, csak drága.

Ebay-en ugyanez kapható, csak olcsóbban

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#81) F.B.I. válasza Upo (#74) üzenetére


F.B.I.
veterán

Azt vettem észre, hogy mintha jobban kezelné a memóriát, mint a RN3, itt most elég sok minden nyitva van és még mindig van 1Gb, a 3-nál, már ilyenkor 4-500 Mb volt csak szabadon.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#82) dragon1993 válasza F.B.I. (#81) üzenetére


dragon1993
őstag

Ez a RAM dolog teljesen téves Android esetében.
A foglalt memória sokszor cache célra van befogva, illetve amikor "bezársz" egy alkalmazást vagy becsuksz egy fájlt az simán lehet, hogy a memóriában marad, hiszen a rendszernek nincs szüksége az adott memória területre viszont ha újra meg akarod nyitni ugyan azt akkor sokkal gyorsabban végre tudja hajtani.

(#83) draco31


draco31
veterán

Erről mi a véleményetek? Neve alapján jónak tűnik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#84) F.B.I. válasza dragon1993 (#82) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mondjuk a memória optimalizációt és a MIUI optimalizációt kikapcsoltam.

draco31: én rendeltem de már megbántam, mert a lekerekítés miatt nem fog felfeküdni és levegős lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#85) BullZeye


BullZeye
veterán

Alapból ez a rom van rajta:
8.1.15.0

Ennél van újabb gyári? Mert OTA azt írja nincs újabb frissítés? Van értelme áttérni a developer heti verziókra?

(#84) F.B.I.
Akkor ez mégsem fexik rá a 2.5D üvegre? 2 teló van nálunk, rendeltem hozzá 4 feketét, de akkor visszamondom, ha szar.

[ Szerkesztve ]

(#86) sanyirigo válasza BullZeye (#85) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia,

8.2.2.0 van az enyémen. Ezzel kaptam tegnap az eustock-tól.

Pixel 7

(#87) Upo válasza draco31 (#79) üzenetére


Upo
addikt

Nekem már a friss global developer rom van fent. Akkor a stabilban ezek szerint nincs benne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#88) BullZeye válasza sanyirigo (#86) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem is tegnap jött tőlük, mi lehet a problémája?

szerk.:
Vicces, a fekete 8.2.2, a szürke régi miui 8.1, és nem engedi frissíteni sem, mert nincs újabb...

[ Szerkesztve ]

(#89) sanyirigo válasza BullZeye (#88) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Nekem is fekete. Ha letöltöd a romot hozzá, úgy sem engedi?

Pixel 7

(#90) novinyul


novinyul
veterán

Azt hiszem hogy az akkumulátorral nem lesz gond :-) 46%-n vagyok ès már 4 ès fèl óra kijelző időnèl tartok. Pedig nyüstölöm rendesen, snapi 625 is jó választás volt (nem melegszik, elèg takarèkos kis proci) Szóval egy darabig jól megleszünk egymás mellett :-), frissítést ne csesszèk el ès boldogság lesz.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#91) Upo válasza sanyirigo (#89) üzenetére


Upo
addikt

#70-ben levő linken van fent 8.2.4.0, az most a legújabb. bigota.miui-ról levadászható, de a miui letöltés lapon csak 8.1.15-öt találtam.

Frissítések alatt a három pontos menüben a ROM telepítés kiválasztása menüvel lehet kézzel felrakni. Ja, be kell előtte másolni valahova a belső tárhelyre.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#92) BullZeye válasza Upo (#91) üzenetére


BullZeye
veterán

És ezzel beállítások meg egyebek nullázódnak? full wipe? Vagy dirty flasheli és megmarad minden, pont mint OTA frissítésnél?

"Ha leszedem és telepítem menüből"

Amúgy röhejesen eltérő a kijelzője, feketének sárgás, szürkéne tökéletesen fehér a fehér. Még akkor sem tudom elérni azt a fehéret, ha színt "hidegre" teszem. Picit csalódás ez. :\

[ Szerkesztve ]

(#93) draco31 válasza Upo (#91) üzenetére


draco31
veterán

HonKong-ra állítottam a régiót, akkor jelez egy frissítést. Mehet rá?



ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#94) Upo válasza BullZeye (#92) üzenetére


Upo
addikt

Ez ota frissítés, megmarad minden.

A kijelzőkről: Légyszíves menj be az about menübe (A telefonról), a Kernel verziója soron nyomkodjál, és a CIT menüben az 1. Version information-t nézd meg.
Az enyém:

Az enyém fekete, kíváncsi vagyok hogy melyik a sárgásabb és a kékesebb.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#95) F.B.I. válasza BullZeye (#85) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én már nem tudom visszamondani, majd kiderül, ne legyen igazam.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96) sanyirigo válasza Upo (#91) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Köszönöm. Hamarosan nyitom a bootloadert, és megy rá a dev rom. De az a gyűjtemény mindenféleképpen kerüljön majd bele az összefoglalóba.

Szerk :ez a Hongkong - i régió tényleg bedobta a frissítést :C

[ Szerkesztve ]

Pixel 7

(#97) Oldman2 válasza draco31 (#93) üzenetére


Oldman2
veterán

Mehet.

(#98) draco31 válasza Oldman2 (#97) üzenetére


draco31
veterán

Okés, már szedi is lefelé.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#99) omgfx válasza omgfx (#32) üzenetére


omgfx
tag

Saját magamnak válaszolva, engem nagyon idegesített ez a global stabil rom T9 kereső probléma a tárcsázóban dolog, már régóta redmi telefonjaim vannak, és mindig volt rá .EU rom, amiben ez nem volt gond, de ugye erre nincs még, vagy nem is lesz.

A megoldásom, az alábbi. Nekem global stabil 8.2.4.0 rom van rajta (manuálisan raktam fel, nem OTA-n).

- BL nyitás, TWRP telepítés, Root.
- Letöltöttem egy ilyen verziójú rommal rendelkező .EU romot, ami ehhez ettől a típustól nem áll messze, a szerencsés ez lett: xiaomi.eu_multi_HM4A_V8.2.4.0.MCCCNDL_v8-6.0
- Kibontottam a zipben levő "system.new.dat" file-t. A tárcsázóban levő T9 kereső problémáját a: system\priv-app\ContactsProvider\ContactsProvider.apk okozza.
- A letöltött és kibontott .EU romból kiszedtem ezt az apk-t, és a TWRP file managerben bemásoltam a global rom: system\priv-app\ContactsProvider mappájába, felülírva az ugyanilyen nevű bűnöst.

Eddig úgy néz ki rendben vagyunk.

(#100) draco31 válasza Upo (#69) üzenetére


draco31
veterán

MOst frissült 8.2.4.0-ra, de nincs továbbra sem ilyen benne.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.