Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Carline válasza holozis_HUN (#1646) üzenetére


Carline
őstag

Mi van ha sérült kernelt raksz fel? Semmi. TWRP-be indítod a telót és visszaállítod a backupból azt amit lecseréltél, vagy -mivel TWRP alatt is megy az MTP mód- felmásolsz rá gépről egy másik ehhez való kernelt és azt flesseled rá. Vagy MiFlashel felraksz egy gyári rendszert és meghagyod a custom romolást, kernelt másoknak. Szóval #nopara

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1652) Dimond G válasza BullZeye (#1609) üzenetére


Dimond G
senior tag

Akkor már 2-t kamuztak, vagy írták el! :D
Kézbesítő postán melózom Budapesten, az ügyfélszolgálatos! Néha hiába hívom fel az NPKK-t (Nemzetközi Posta Kicserélő Központ) hogy adjon infót a küldeményről, nem látja! Nem hiszem, hogy átragszámozzák az ilyen küldeményeket, mivel teljesen jó az azonosító!
Mindig azt mondják, hogy várjunk, megjön!
Én már 2 hete várom az én tokomat.....mondjuk az még nem 25 nap! :-DD

(#1653) Narxis válasza Goldmen75 (#1643) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem hiányzott a "gyári" android kinézet és nem tetszett az se, hogy mindenféle optimalizációs trükkök vannak MIUI-ban amik beleszólnak az android működésébe. Nézzétek meg a Twilight nevű appot store-ban, a legtöbb egy csillagos értékelés huawei telókról érkezett mert nem tudják, hogy védett alkalmazássá kell tenni különben kilövi a memóriából a rendszer. Nem kéne bele szólni az android működésébe, nagyon jól tudja az kezelni a memóriát meg mindent. Olyan dolgokat adjanak hozzá amit esetleg alapból nem tud. Ettől még persze szerintem jó a MIUI rendszer is rá, ízlések és pofonok.

Thanos was right.

(#1654) jmuranyi


jmuranyi
tag

Megjött a GB-ről az első tok,
és edzett üveg.
A tok rendben van, de az üveg valahogy nem tetszik.
Vagy csak nem tudok még valamit...

(#1655) ollie válasza jmuranyi (#1654) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagy csak nem tudok még valamit...

Mire a válasz 42?

***

(#1656) jmuranyi válasza ollie (#1655) üzenetére


jmuranyi
tag

A világmindenség, és minden...
az jó sok lesz :)

(#1657) han_lev válasza jmuranyi (#1656) üzenetére


han_lev
senior tag

Igen, de addigra jönnek a wogonok.....

MI9 6/64

(#1658) Tutu7030 válasza Goldmen75 (#1647) üzenetére


Tutu7030
veterán

Apámnak vettem. :D Én maradok a G4-nél. Már két éves, de jobb ajánlat még nem nagyon van a piacon. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#1659) dragon1993


dragon1993
őstag

Most hogy készletre került a telefon az EUStocknál 4/64 szeretnék tokkal kapcsolatban kérdezni, hogy melyik az ajánlott ?

Esetleg sima belecsúsztatós tokot használ valaki ?

(#1660) bbubby00


bbubby00
őstag

Skacok!! Lehet lecsapni a telókra. Én meg is rendeltem gyorsan egyet belőle, plussz egy arany hibrid fülest! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1661) jmuranyi válasza han_lev (#1657) üzenetére


jmuranyi
tag

és szavalni fognak nekünk,
semmi sztrádaépítés

(#1662) holozis_HUN válasza Carline (#1651) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Volt olyan (nem tudom már hol olvastam, lehet XDA, olyan 2 éve) hogy egy csávónak megsült az alaplapja custom kernel miatt. Később kiderült (valahogy bele tudott nézni a zipbe, hogy mit módosítottak) hogy valamiért átíródott egy szám, és túl nagy feszültséget kapott a proci és kisütötte.

Nem tudom mennyire igaz story, de azért na.

Nyilván, mint mondtam, fel fogok tenni egy párat tesztelésre, hogy melyikkel a leggyorsabb és melyikkel a legjobb a SoT (na meg remélem apt-x supportot is bele fognak írni). De azért van egy kicsi természetes gyomorgörcs :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1663) han_lev válasza jmuranyi (#1661) üzenetére


han_lev
senior tag

:DDD
Így van, de azért a törölközőt be kell készíteni...
:DD
holozis_HUN: ez azért elég valószínűtlen történet...

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#1664) Narxis válasza bbubby00 (#1660) üzenetére


Narxis
nagyúr

4/64-es csak 5 ezer forinttal drágább és snapdragonos. :Y Miért nem tudtam várni??? Miért??? Fene a hülye fejem. :W

Thanos was right.

(#1665) norbert400 válasza Narxis (#1664) üzenetére


norbert400
tag

jól hangzik a 4gb de ha te is átlagfelhasználó vagy akkor észre se fogod venni a különbséget. Aztán mire észrevennéd azt veszed észre hogy már más teló van a kezedben.:)

(#1666) dragon1993 válasza norbert400 (#1665) üzenetére


dragon1993
őstag

Igény függő, én azért nem rendeltem be régen, mert ha meglátom, hogy +5k akkor hülyét kapok :DDD
A +5k felár mellett elég életképtelen szerintem a 3/32, egy normális SD nem jön ki annyiból.
Nálam elkél a ram, asztali-n nem elég a 8gb a böngészőnek :(

[ Szerkesztve ]

(#1667) Zoleee83 válasza mQWeXgsf (#1629) üzenetére


Zoleee83
addikt

Neked fent van az RR?
Mennyire nyűg feltenni, illetve mennyire stabil ez a custom rom, működik minden vele? Bekem ez jobban teccik' mint a gyári.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1668) bbubby00 válasza dragon1993 (#1666) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem sem a 3/4 érte meg ezt a felárat, hanem a 32/64. Azért tetszett meg a teló, mert dual sim. Így nem kell bele plussz memokari és elférek azon az 55gigán bőven. Galaxy Note3 is 32+32 kártya elég volt. Sok fénykép, zene miegymás. De 15-20giga szabad helyem volt. Most a 32őt eléggé befedtem volna, így az nekem már kevés!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1669) Ganzer válasza bbubby00 (#1660) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Asszem este én is berendelek egy feketét :D

(#1670) bbubby00


bbubby00
őstag

Viszont piszok olcsón kaptam meg (le se merem írni ;] ), Így kicsit bánt h elkapkodtam a vásárlást az arany színűvel.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1671) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Nehogy eladjam a pár napos 3/32-est s vegyek egy 4/64-est:D

(#1672) norbert400 válasza Goldmen75 (#1671) üzenetére


norbert400
tag

Csináld nyugodtan.:D
Én a primeot eladtam a notért cserébe. Ég és föld tartalomfogyasztás szempontjából és még vékonyabb is.
ráadásul -3e ft veszteségből szereztem egy friss telefont 2 év garival.:D
Mondjuk kétlem hogy 2évig ugyan ez a telefonom lesz.
3év alatt 5teló ment át a kezeim között. Alcatel idol 2, samsung note, redmi 3. redmi 4 prime, majd most ez.:D
Viszont ez összesen 50e környékén lehetett. idő előtt eladok mindent

[ Szerkesztve ]

(#1673) helixP válasza Zoleee83 (#1667) üzenetére


helixP
nagyúr

Unlock, TWRP, Rom, Gapps ennyi felrakni. Stabil, mint a fene, egetlen hátulütő, hogy egy kicsit jobban merül, de nekem így is meg van vele a 2 nap. Ma eddig épp 12 óra alatt 30%-ot evett, este nem rakom még töltőre.

(#1674) Goldmen75 válasza norbert400 (#1672) üzenetére


Goldmen75
őstag

Régen én is ezt csináltam de már belefáradtam meg igazából minek:) Jó most a redmi 3-ból is jól kszálltam, de ááá nem vesződöm..marad ez...majd note 5 jövőre:D:D:D

(#1675) Flashget válasza bbubby00 (#1607) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel ez osztrák tn szám először ott fog landolni majd onnan jön Mo-ra.
Itt Tudod nézni:
talán a legjobb TN szám követő oldal
vagy itt [link]
tavaly nekem is jött osztrák postával cucc itt is tudod követni [link]

Realme GT Master Edition

(#1676) Flashget válasza Goldmen75 (#1594) üzenetére


Flashget
félisten

Ami képet beraktam tegnap nem volt egyértelmű, hogy az a gyári? :)

Realme GT Master Edition

(#1677) Flashget


Flashget
félisten

Lehet nem mindenki tud róla, ha az Aliról rendelsz akkor appon keresztül olcsóbban jutsz a termékhez, mint pl. PC/laptop, mezei win és böngészőn keresztűl vásárkásnál ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1678) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Üdv mindenki!

Mi Max-ról jönnék, és ez a Snapi 625-ös Note 4 a kiszemelt utódja. Gondolom, a bootloader nyitása ugyanolyan szívás, mint a nagyobb márkatársnál. Visszadobhatják az igényt, ha cirka 3 hónapon belül belül másodszor kérvényezek nyitást?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1679) ollie válasza Trailblazer (#1678) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell még egyszer kérvényezned, ha egyszer már kaptál, mert az engedély nem telefonra szól, hanem accountra. Vagyis belépsz a telefonra ugyanazzal a Mi accounttal, amivel a Mi Maxra is beléptél, és máris nyithatod.

***

(#1680) Flashget válasza Trailblazer (#1678) üzenetére


Flashget
félisten

1 fiókról 30 nap alatt 1 nyitás kérhető.
a 3 hónap több mint a 30 nap. :)

Realme GT Master Edition

(#1681) Trailblazer válasza ollie (#1679) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nofene, ez örvendetes hír. :) :R

Akkor már csak egy kérdés marad függőben: érdemes a 4/64-es verziót rendelni? A későbbiekben recovery-t és rootot is varázsolnék rá, és nem mindegy, hogy ugyanúgy van-e support, mint a jobban elterjedt verziókhoz...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1682) mQWeXgsf válasza Zoleee83 (#1667) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Tegnap óta van rajta a telómon, de pörgősebb, "fluidabb" mint bármelyik miui. Vegyes használattal 2 simmel eddig 7-8 órás SOT-ot tud, de 20% alá nem merítem soha. Nekem nyitott bootloader-el jött a teló, MultiTool 0.9h-val telepítettem TWRP-t, majd a romot és gapps-ot. Pl. ha nincs beállítva ujjlenyomat, akkor nem oldódik fel idegesítő módon bármely érintésre a telefon, miui-nál ezt is képtelenek voltak javítani eddig.

(#1683) bbubby00 válasza Trailblazer (#1681) üzenetére


bbubby00
őstag

Az árazás végett sztem butaság a 3/32.
De ezt dontse el mindenki maga.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1684) Flashget válasza bbubby00 (#1683) üzenetére


Flashget
félisten

nincs is már nekik és szerintem nem is lesz.

Realme GT Master Edition

(#1685) ollie válasza Trailblazer (#1681) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, érdemes a nagyobbat. Azt még a nyitásnál majd vedd figyelembe, hogy a telefon regisztrálása után jelenleg 72 órát kell várni a nyitással, de ezt úgyis kiírja a Mi unlocker. Viszont régebbi unlockerrel lehet azonnal is nyitni.

***

(#1686) Trailblazer válasza bbubby00 (#1683) üzenetére


Trailblazer
addikt

Csakugyan nagyon kicsi a difi, de azért a döntés előtt jó volna előre tudni, hogy a (valószínűleg ritkább) nagyobb kivitelhez is ugyanúgy elérhető-e minden, már ami az utólagos customizálhatóságot illeti.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1687) ollie válasza Trailblazer (#1686) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ugyanaz a modell, ugyanaz a kódneve, nem látom, hogy miért kéne rá más rom.

***

(#1688) Trailblazer válasza ollie (#1687) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért valami konkrétum jó volna egy-két 4/64 tulajtól, aki próbálta is már a recovery/root/rom szentháromságot. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1689) ollie válasza Trailblazer (#1688) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem itthon még senkinek nincs a kezében 4/64-es, vagy alig pár embernek. Remélhetőleg nem fog elfogyni, mire megkapod az infót róla.

***

(#1690) helixP válasza Trailblazer (#1688) üzenetére


helixP
nagyúr

Az összes eddigi Xiaomi készüléknél úgy volt, hogy Romoknál, Rootnál, stb. mindegy volt a tárhely/ram kettős. Pl.1/8-cas Redmi 2-n ugyanaz a Rom ment mint a 2/16-oson. Nem hinném, hogy ez változott volna
Jó volna-jó volna, csak még senkinek nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1691) trebrona válasza Trailblazer (#1688) üzenetére


trebrona
nagyúr

Teljesség igénye nélkül:
Redmi 3 2/16, Redmi 3 Pro 3/32 ido ugyanaz a rom
Redmi 3S 2/16 Redmi 3S Prime 3/32 Redmi 3X 2/32 land ugyanaz a rom
Redmi 4A 2/16 Redmi 4A Pro 2/32 rolex ugyanaz a rom

Nem hiszem, hogy itt máshogyan lenne.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1692) Upo válasza trebrona (#1691) üzenetére


Upo
addikt

Így van, a 4/64-es is ugyanúgy mido mint a 3/32-es. Nyilván a kernel ugyanúgy kezeli a 4 giga ramot és a 64GB háttértárat, mint a 3/32-t, sőt még többet is.
Én már láttam olyan embert, akinek a szomszédja ismert olyant, aki azt hallotta, hogy valakik állítólag használtak 3.18-as kernelt olyan gépen, amiben 8-16-32 GB ram és 3-4-5-10 TB háttértár volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1693) Juhasz27


Juhasz27
tag

Hali!

Srácok, vettem 1 xiaomi redmi note 4 b20-as verziójú telefont. Rádugom a gépre, felismeri csak üresnek látja, tehát olyan, mint ha nem lenne semmi a telefonon.
Képeket szeretnék a gépre áthozni.

Válaszokat előre is köszönöm!

Psn: Juhasz27 I Xbox: Juhasz27

(#1694) Goldmen75 válasza Juhasz27 (#1693) üzenetére


Goldmen75
őstag

Total commander helyből nem látja. Ha képernyővédő van vagy sötétség:) old fel! S húzd le az értesítő sávot s válaszd ki a középső USB módot!
Fileok átvitele (MTP)

[ Szerkesztve ]

(#1695) Juhasz27 válasza Goldmen75 (#1694) üzenetére


Juhasz27
tag

Köszönöm a gyors választ :R

Psn: Juhasz27 I Xbox: Juhasz27

(#1696) Goldmen75 válasza Juhasz27 (#1695) üzenetére


Goldmen75
őstag

Siker?

Régen én is átéltem ezeket a pillanatokat, de most már helyből keresem az USB opciót ha dugok:))

[ Szerkesztve ]

(#1697) Flashget válasza Goldmen75 (#1694) üzenetére


Flashget
félisten

Ez azért kicsit bosszantó, hogy mindig el kell ezt játszani ha pc-re dugom a telót..Redmi 1s-nél nem volt ilyen max. 1x.
nincs erre valami megoldás, hogy mindig úgy kezelje, hogy fájlok átvitele?

más

már legalább 5x sikerült a lakásban elhagynom azt a kis bizbasz tűt amivel a tálcát lehet kihúzni a telóból...most úgy tűnik sikerült végleg. :D
még jó, hogy van itthon jó pár parafatábla kitűző ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1698) Upo válasza Flashget (#1697) üzenetére


Upo
addikt

Én annak idején akartam venni 1-2 darabot hogy legyen tartalékba. Találtam ebay-en talán valami 3-as csomagot 1-2 dolcsiért, aztán ahogy néztem, ugyanennyiért volt 100 db is, végül azt rendeltem. Meg is jött rendben, raktam egyet a kulcskarikámra, egyet adtam valakinek, egyet vittem a melóhelyre, a többit elraktam. Na azóta se találom, fogalmam nincs hová tettem. Az a 2 már eltűnt, lehet megint rendelnem kell, pedig van itthon vagy 97 db... :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1699) han_lev válasza Upo (#1698) üzenetére


han_lev
senior tag

Na én meg azt hittem, hogy csak én tudok úgy dolgokat elrakni, hogy eltünnek. Hiába magyarázom a nejemnek, hogy nem vagyok egyedi fajta, meggyőzött az ellenkezőjéről.. :W
Köszi, most jobban érzem magam... :)

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#1700) Flashget válasza Upo (#1698) üzenetére


Flashget
félisten

:)
tudnad linkelni honnan? azt se tudom milyen neven keressem.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.