Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Upo válasza omgfx (#99) üzenetére


Upo
addikt

Ezt nem értem. Azt hittem az EU romon ezt érted: [link]

Itt van egy xiaomi.eu_multi_HMNote4X_7.4.27_v8-7.0.zip

Mindjárt töltöm is, a swipe up keresést nagyon megszoktam még a miuihu-ból.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#102) Upo válasza draco31 (#100) üzenetére


Upo
addikt

Írtam hogy nekem a developer rom van fent, neked meg a stabilnak csúfolt ág, akárhova frissíted akkor is a stabil marad.
Ha akarod akkor fel kell tenned a developer romot, de az már 7-es android, nem 6-os mint a "stabil".

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#103) omgfx válasza Upo (#101) üzenetére


omgfx
tag

Igen, de ez a developer rom, én inkább csak stabil romokat használok.

(#104) draco31 válasza Upo (#102) üzenetére


draco31
veterán

Ja értem már. Rég voltam így rom vadászaton, talán 5 éve. :D Egyenlőre hagyom így.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#105) Flashget


Flashget
félisten

Van ez a Nillkin féle üveg...ahol nem védi ott talán a TPU tok ráfed?
[link]

Realme GT Master Edition

(#106) Upo válasza omgfx (#103) üzenetére


Upo
addikt

Egészségedre... :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#107) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

klassz ez a topik, jó hogy van. király nagyon a telefon, de az most rendesen feladta nekem a leckét, hogy hogyan lehet windows 10-el összekötni. raktam fel mindenféle drivert az elmúlt pár órába, semmi változás. mi suite folyamatosan azt mondja, hogy nincsen fenn a driverem, de hogy mi kell neki, abban nem segít.

illetve rendelés: banggoodról nem rendelt senki fóliát még? mostanság onnan szoktam vásárolni, szimpatikusabb nekem mint az ebay.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#108) royalka


royalka
őstag

Csokolomsztok. Csatlakozom, fekete eustockos. Bevált tempered link jó lenne, mert univerzális fóliát vettem rá, és sirhatnek vagyok... Utálom a fóliát és meg levegős is lett.. Fakk... :(((

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#109) sanyirigo válasza Agostino (#107) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Szia!
Ebben a leírásban van egy link, ott találsz olyat, hogy xiaomi usb driver. Próbáld meg feltelepíteni azt, hátha segít.
Egyébként a windows eszközkezelőben mit látsz?

Pixel 7

(#110) Graphics válasza Agostino (#107) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna birkózni max a hétvégén lesz időm nekem , de feltehetően a Qualcomm drivert hiányolja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111) snecizero


snecizero
senior tag

Itt egy kamera apk a dátum beégetés a fényképre probléma megoldására.
[link]
Ha már B20 as akkor ide is berakom az általam készített note4 tesztet. youtube

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#112) sanyirigo válasza snecizero (#111) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Nálam nem jó a link

Pixel 7

(#113) snecizero


snecizero
senior tag

Na akkor újra. :)
Itt egy kamera apk a dátum beégetés a fényképre probléma megoldására.
[link]
Ha már B20 as akkor ide is berakom az általam készített note4 tesztet.
[link]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#114) reap3r


reap3r
aktív tag

A 8.2.4.0 azért nem lelhető fel, mert letörölték, mivel állítólag igen merült és voltak vele egyéb gondok is, szóval aki a 8.1.15.0-val kapja a telót, az lehet jobban jár, ha nem frissít. Aki frissít, az sem fogja földhöz vágni szerintem, mivel nekem is a 8.2.4.0 van és 10-12 óra SoT azért jön :)

[ Szerkesztve ]

(#115) wzol


wzol
tag

Leírom ide az általam ismert ROM infókat mert látom sok kérdés van:

Ami hivatalos az mindig itt érhető el: [link] ez megegyezik ezzel [link]

Az újabb 8.2.4.0 Stable az kb. egy hónapja jelent meg, akad panasz melegedésre, gyors merülésre, 80% körül megálló töltésre, gyenge mikrofon minőségre, stb. Jelenleg már nem elérhető, visszavonták, OTA frissítésben 8.1.15.0-ról csak régióváltás után töltődik le. Lefele frissítéshez bootloader nyitás kell - ezért óvatosan az "erőltetett" frissítéssel.

Az, hogy gyárilag, újonnan mi van az új készüléken, az függ attól, hogy honnan lett véve és mikor: hivatalos forrásból 8.2.4.0: még a visszavonás előtt, hivatalos forrásból 8.1.15.0: a visszavonás után, egyéb: valamilyen módosított ROM. Utóbbit érdemes frissíteni Global Stable-re (az infók alapján itt nem kell bootloader nyitás).

A hetente frissülő dev verziók már 7.0 alapúak, viszont panasz akad bőven, érdemes követni a changelog topikokat - legutóbbi itt.

Új Global stable verzió időbeli megjelenéséről egyelőre nincs infó.

(#116) royalka válasza wzol (#115) üzenetére


royalka
őstag

Köszi az infót. Én ráerőltette a 8.2 4.0-t, akkor érdemes lenne vissza pakolni mondjuk a linkel, 8.1.7.0-t? A mikrofonomra panaszkodnak. 😞

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#117) wzol válasza royalka (#116) üzenetére


wzol
tag

Hogy ez megjavítja-e a mikrofonodat, azt nem tudom, de a 8.1.7.0-t semmiképpen sem ajánlom: ha már váltasz és a Stable vonalon akarsz maradni, akkor a fentebb linkelt 8.1.15.0-t használd.

Érdemes tudni, hogy a bootloader nyitása garanciavesztéssel járhat, attól függően, hogy honnan vásároltad a készüléket. Ezt elvileg az eladó tudná megmondani, gyakorlatilag pedig majd kiderül, ha garanciális ügyintézésre kerül sor. :U

(#118) royalka válasza wzol (#117) üzenetére


royalka
őstag

Akkor várás egy, stabilra. Ha developert rakok fel akkor vissza tok állni stabilra?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#119) wzol válasza royalka (#118) üzenetére


wzol
tag

Igen, de csak teljes törléssel és bootloader nyitással.

(#120) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem akar valaki egy összefoglalót írni? Root, tok, tempered, glass, BL nyitás stb. ügyekben?

Thanos was right.

(#121) Keki


Keki
csendes tag

skacok, 5GHz-es wifi-re tudtok csatlakozni a telóval?
Van egy xiaomi routerem két sávon megy: 2,4 és 5 GHz-es de a telefon nem látja csak a 2.4-es wifit.. Amikor először bekapcsoltam látta mindkettőt de nem tudott csatlakozni az 5-ösre ezért automatikusan a 2.4-re csatlakozik.. Hiába állítom be a frekvenciát 5GHz-re a telefon wifijén de akkor nem lát semmit.. Ez ROM probléma lehet vagy valami más?

(#122) royalka válasza wzol (#119) üzenetére


royalka
őstag

Kellemetlen. És akkor ez a bootloader nyitásos gar vesztés valahol le van írva mert a honor-nál volt hogy nyitottan is ugyan úgy leszervizeltek, mondjuk egy usb-t vagy hangszorót.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#123) omgfx válasza wzol (#117) üzenetére


omgfx
tag

A BL nyitás = garancia vesztés, szerintem nem állja meg a helyét, mivel teljesen nyíltan elérhető gyártói lehetőség van a BL nyitásra. Ezzel kapcsolatban, egy kereskedő nem tudom hogy mehetne szembe: http://en.miui.com/unlock/

Tehát a nyitott bootloader ténye, szerintem nem lehet probléma, főleg ha gyári stabil vagy developer romot használsz.

Persze, ha egyéb nem hivatalos rommal valami nem megy, de a hivatalossal pedig igen, akkor az nyilván nem garanciális dolog.

Illetve, ennél a készüléknél a gyártó tiltotta az EDL módot, amivel a téglásított készüléke életre kelthetőek voltak eddig, viszont itt csak "speciális" deep flash kábellel lehetséges életre kelteni. Amit én meg is tettem, mert még az első nap téglára vágtam.
A speciálist azért tettem idézőjelbe, mert ha rákerestek hogy xiaomi deep flash cable, akkor vannak egyszerű DIY megoldások, én is egy ilyet készítettem hajnal 2-kor.

Aki ezt nem tudja megcsinálni, és garba visszaküldené a tégláját, akkor az nyilván szintén nem garos dolog.

(#124) royalka válasza omgfx (#123) üzenetére


royalka
őstag

Hogy sikerült téglásítani vagy milyen okból adódóan? Nem szoktam Bl-t nyitni de a mikrofon gyengeséget jó lenne orvosolni. :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#125) D4ni


D4ni
őstag

Sziasztok! Hatalmas segítséget szeretnék kérni, történetem: kb 1 hónapja én hülye kihoztam telekomtól egy iphone 7 128gb-ot, ami nemrég ment is a szervizbe. Ha minden igaz mai napon kapom vissza. Mivel gyűgyölöm a tudatot,hogy ilyen drága telefonom van, és nem mellesleg családban átvenné tőlem valaki akinek munkaeszköze és lételeme lenne így bukó nélkül kitudnék szálni belőle. Korábban volt redmi note2-m, szerettem, elnyűhetetlen volt. Szerintetek bemerjem vállalni? Nagyon tetszik az eustockos fekete, mennyire ajánlanátok egy ilyen erős váltást? (nem tudom,hogy offba vagy onba rakjam ezért onba rakom :D )

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#126) zoll87


zoll87
csendes újonc

Nagyon jó a fórum, rengeteg a + infó!
Nekem is elvileg ma jön meg a fekete! Már nagyon várom!!

(#127) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis mellékszál, hogy témaösszefoglalóhoz, ha valakinek van kedve pár dolgot összeszedni, akkor egybefűzhetjük a lényegi infókat / ROM, TWRP, Telepítés, ilyesmik :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#128) sanyirigo válasza D4ni (#125) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Te most mit szeretnél "beválalni"?

1:azt, hogy az Iphone után jó lenne-e Neked egy ilyen telefon? Erre csak Te tudod a választ
2:azt, hogy rokonnak eladsz egy szervizelt készüléket, és az árának töredékéből veszel magadnak egy Xiaomit?

A készülék nagyon jó (szép, gyors, testreszabható), a kamerája alacsony fényeknél elég gyenge. Én nem bántam meg a vásárlást, ezt az összeget nagyon megéri.

Pixel 7

(#129) F.B.I. válasza D4ni (#125) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gondolkodás nélkül ajánlom ha szereted az androidot vagy csak szeretnéd megismerni, feleségem is szereti IPhone 5C után és engem se kerget az őrületbe az ITunes. A fekete nagyon jól néz ki, majdnem IPhone 6s Plus kinézet.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#130) omgfx válasza royalka (#124) üzenetére


omgfx
tag

Pontosan én sem tudom. Ha jól emlékszem TWRP-t próbáltam úgy feltenni, hogy a gyári stabil 8.1.15.0-ban kicseréltem a twrp-re a recovery.img filet.
De még játszadoztam a gyári romokkal, BL nyitásokkal, stb...
A lényeg, hogy a gyárilag recovery helyén levő semmi jött csak be, bármit csináltam nem tudtam fastboot romot sem feltenni.

(#131) D4ni válasza sanyirigo (#128) üzenetére


D4ni
őstag

Mivelhogy nem tudom milyen használni egy 4-es szériás note-ot ezért vagyok bizonytalan. Milyen minőségűek a hanghívások (note 2-nél gyakran volt problémám,de azóta már szolgáltatót váltottam), mennyire eszi az akksit a rendszer, porosodik-e az előlapi kamera (note 2-nél szintén jelen volt) és hasonlók.

F.B.I.: köszi neked is, na igen az a fránya iTunes..

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#132) Graphics válasza D4ni (#125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben az ársávban egy magas minőséget kapsz szerintem.

Én amikor először kibontottam, egy hű bzdmg elhagyta a számat. Előtte pedig Note 3-asom van/volt, attól nehéz válni, mert az is egy szép készülék.

Szerintem az iPhone-tól szabadulj ,de ez csak az én meglátásom.

Én megmondom miért veszek 50-60ezres sávon telefont, mert kiegyensúlyozott a teljesítmény, a kamerában is kezd erősödni ez a szegmens, és ha el akarod adni nincs akkora bukó :)

Nekem volt mindenféle Android rendszerem, anno még a V5 MIUI volt nálam a kedvenc, és utána kedveltem meg az egészet, egy viszonylag átgondolt rendszer, habár sok beállítás miatt kicsit el kell benne merülni, de amit akarsz azt pl a beállítások felső sorában lévő keresőbe beírva is megtalálod.

Alkalmazásoknál arra kell figyelni, hogy az értesítésekhez kapcsolódó beállítások alapból ki vannak lőve, tehát neked kell bekapcsolni, hogy pl a Messenger értesítő LED-fénnyel jelezzen

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#133) sanyirigo válasza D4ni (#131) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Nekem még csak ez a 3. nap ezzel a telefonnal, de nagyon szeretem. Az akksi számomra már a hihetetlen kategóriába tartozik, és a hanghívásokkal sincs semmi gond. Az összeszerelés minősége prémium kategóriába sorolható, nem zörög, nem recseg. A teljesen zárt készülékház miatt nem hinném, hogy gond lenne a porosodással. Én csak ajánlani tudom ezt a készüléket mindenkinek.

Pixel 7

(#134) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok,

Pár napja használok teszt jelleggel egy - elvileg - B20-as Note 4est (szürke, EU stockról). A kérdésem az lenne, hogy azon túl, hogy elmegyek vidékre van valami mód arra, hogy beazonosítsam, hogy tényleg van B20 a telefonban?

A másik pedig egy probléma lenne: Volt valakinek gondja a hívások minőségével? Nálam sokszor panaszkodtak, hogy vagy halk vagy nagyon torz a hangom. Fórumok alapján 2 dolgot csináltam: kikapcsoltam az Ok google-t és a VoLTE-t. Így most már az esetek többségénél jó, de van, hogy belefutok 1-1 hívásba ahol még mindig érthetetlen és újra kell hívni. MIUI 8.1.15 volt rajta (ha jól emlékszem), a lenti leírás alapján most már MIUI 8.2.4.0 Stabil van fent.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#135) Upo válasza omgfx (#123) üzenetére


Upo
addikt

Ezt jó tudni hogy mégis működik. Én is téglásítottam custom rom próbálkozással. Én azt találtam a neten, hogy a deep flash kábel ami a note3-akkal még ment az a note 4-el már nem (snapdragonosról van szó). Viszont találtam egy módszert edl módra (illetve kettőt, de az egyikhez le kell szedni a hátát és összezárni 2 tesztpontot), és nálam működött is. Ez a következő:
Telefont kikapcsolni, utána a hang+ hang- és power gombokat nyomva tartani, és a _második_ rezgés után elengedni (az első szinte azonnal jön, utána várni kell, később rezeg még egyszer). Utána rá lehet dugni a gépre, edl módban lesz. Nekem közben villogott az értesítő led is pirosan.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#136) porse válasza CactuS (#134) üzenetére


porse
senior tag

8.2.4 miatt van, másnak is problémás vele a hívás.. nekem 8.1.15 nél semmi gond a hívással, pedig ma akartam frissíteni jó hogy olvastam. Viszont erre meg nem megy fel a twrp azt írták többen xda n.

Celmapper rel lehet elvileg nézni a b20 t de én hiszek nekik.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#137) CactuS válasza porse (#136) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálam 8.1.15.-nél jelentkezett ez a dolog, azért frissítettem 8.2.4.-re.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#138) Upo


Upo
addikt

Csak a jegyzőkönyv kedvéért, az előzőekben említett szétszedős edl mód itt van: [link]
De az általam írt 3 gombos módszerrel szintén bemegy edl módba, legalábbis az én fekete eustockos példányom, akkor még 8.2.2.0 stabil volt rajta (amivel jött)

Azért jó az edl mód, mert így bootloader nyitás nélkül lehet régebbi verziót felrakni a gyári romból. Fastbootos romot kell leszedni, és ez edl módban fel kell menjen a mi flash progival.

A 8.1.15.0 kint van a miui oldalán, ha 8.2.2.0 kell (elvileg a fekete eustock ezzel jön), akkor

fastbootos tgz: [link]

recoverys zip: [link] (rendszerfrissítésekben a rom telepítés kiválasztásával telepíthető, régebbi verzióról)

Ez lehet egy áthidaló verzió a mikrofon hibás 8.2.4.0 és a 8.1.15 között.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#139) Narxis


Narxis
nagyúr

Rootolni nem lehet BL nyitás nélkül? Mintha valaki írta volna, hogy lehet.

Thanos was right.

(#140) CactuS válasza Upo (#138) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha jól értem, akkor a mostani 8.2.4.0-et (szürke, EU stock, de régió váltással frissítettem) esetén az alábbi lehetőségeim vannak:

1. 3 gombos EDL módba téve és gépre csatlakoztatva nyitás nélkül rá tudom tenni a lenti fastboot-os 8.2.2.0-t a MiFlash (2017.4.25.0) programmal ?

2. Ha nyitom a telfont, akkor a recovery-st felmásolva a telefonra azon belül is lehet visszafelé frissíteni.

És ha minden igaz, akkor ebben a ROMban tűrhetően viselkedik a mikrofon.
(Bocs, ha hülyén kérdezek, ~ 5+ év után jöttem vissza droidra.)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#141) omgfx válasza Upo (#135) üzenetére


omgfx
tag

Köszi, úgy tűnik tényleg megy a 3 gombos megoldás. Viszont a téglásított esetben, ami nekem is volt a telefont nem lehetett kikapcsolni, mindig újra indult. Az akku lemerülést pedig nem volt kedvem kivárni, illetve szétszedni sem szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#142) Upo válasza omgfx (#130) üzenetére


Upo
addikt

Melyik twrp-t raktad fel? Utána rögtön twrp alól a lazyflashert telepíteni kell mert különben nem indul el, azt is megcsináltad?

Én ezt próbáltam (abhishek987) [link], de lineage telepítéskor írogatta a mount hibákat. A firmware és cust partícióra emlékszem, de volt még valami. Utána a mi logónál megállt, alulra a kis androidot a pontokkal nem rakta ki. A fastboot csomag nem akart menni, azt írta hogy nem ehhez a készülékhez való. Kiirtottam az ellenőrzést, így felment végül, visszahoztam.

Az abhishek féle topikban van lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip link, azt twrp telepítés után mindig telepíteni kell, nélküle nem indul a rendszer.

Most mindjárt kipróbálom másik twrp-vel is, xda-n még ezek vannak:

rameshurfrnd1 féle: [link]

suhas.holla féle, lenovo p2 forrásból portolt: [link]

abhishek987 féle világos témával: [link]

Szóval ilyen sorrendben próbálom, hátha valamelyikkel felmegy hiba nélkül a lineage.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#143) Upo válasza omgfx (#141) üzenetére


Upo
addikt

Olyankor is el lehet csípni, mikor épp újraindul akkor legyen nyomva a 3 gomb, nem muszáj kikapcsolásból. Mondjuk ilyenkor lehet gyakorlatozni hogy elcsípje az ember az időpillanatot, kikapcsolásból meg elsőre megy, de ugye ha helyzet van akkor érdemes próbálkozni.

(#140) CactuS: A recoveryst nyitott bootloaderrel se fogja engedni, csak ugyanazt vagy újabbat lehet felrakni. Viszont kinyitva lehet régebbi fastbootos teljes romot felrakni amit zártan nem enged.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#144) CactuS válasza Upo (#143) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor most nem értem, régebbi gyári romhoz EDL mellett is kell a BL nyitás?

Megpróbáltam a 3 gombos módot, de nekem a 2. rezgés után elengedve megint megjelenik a Mi felirat, majd alul az android és simán betölti a rendszert. Így akkor azt hiszem marad ez a rom, bár a nyitásos garanciavesztést sem értem, mert vissza is lehet zárni, ha jól tudom, akkor meg mi a problémájuk vele? :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145) Graphics válasza CactuS (#134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

100%-ban B20-as a telefon :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#146) Agostino válasza Graphics (#127) üzenetére


Agostino
addikt

helyesírást meg efféléket szívesen megnézem, de kisebb, nem erősen szakmai segítségben is benne vagyok, ha szükség lenne ilyesmire. megírni, utánakeresni stb... :K

#109 sanyirigo - megnézem otthon, köszi. fejből nem tudom mi jelenik meg, este kibogarászom

#110 Duliee - könnyen lehetséges. egy kicsit megijedtem, mert olyat is olvastam valamelyik külföldi topikban, hogy az android 6-os nem fut össze a mi suite-tal. de lehetséges, hogy félreértettem valamit.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#147) omgfx válasza Upo (#142) üzenetére


omgfx
tag

3.1.0.0-t, és ez alapján csináltam utoljára sikeresen:
http://en.miui.com/thread-539883-1-1.html
A FLASHER TOOLKIT-el nem bohóckodtam, nyitott BL-el, fastbootban feltoltam a letölthető twrp-t, és után a már twrp-ből telepítettem a megadott két dolgot.
TWRP is rendben van, root is lett.

(#148) Upo válasza Narxis (#139) üzenetére


Upo
addikt

Ezt hol láttad? Valaki már megcsinálta volna? Redmi3-nál volt ilyen (lányomnak van), a lényege hogy edl módban kell egy módosított bootloadert feltenni, akkor mehet föl twrp ami alól lehet rootolni. De ha ez van fent akkor nagyon figyelni kell hogy ne kerüljön fel olyan ami valami gyári komponenst visszatesz. Pl. a frissítés is egy külön kalandtúra, mert olyankor az egész folyamatot végig kell mantrázni újra, ha valami kimarad akkor nem indul a telefon és esélyes hogy minden adat repül a helyreállításkor.

Szerintem itt sem lehetetlen, csak kellene az az image amivel kikerülhető a lock. Véleményem szerint sokkal egyszerűbb a gyári segédprogrammal megcsinálni az unlockot. Az is visszazárható bármikor. Ha eustockos a telefon akkor nem garvesztő a nyitás, ezt már írták több topikban, sőt lehet hogy a fb lapjukon is fent van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#149) Upo válasza CactuS (#144) üzenetére


Upo
addikt

Na látod, ezért kell jó helyről venni a telefont. Sufniboltok, apróhirdetők egyik mentsvára ez a bl nyitásos garvesztés, ez is kedvez annak hogy bármi áron szeretnek kibújni a garancia alól. Vásárlás előtt érdemes rákérdezni (mondjuk utána is, a miheztartás végett).
Én az eustockot tudom, több telefont vettünk tőlük, ott nem garvesztő. A többi boltot/hirdetőt nem tudom.
Maximum lehetne majd egy lista az összefoglalóban azokról az eladókról ahol nem baj a nyitás.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#150) Upo válasza omgfx (#147) üzenetére


Upo
addikt

Nem is néztem, de tényleg az abhishek féléből lett az official twrp. [link]
De nekem az elhasalt, majd átnézem a topikot.
Parancssorból kézzel szoktam én is csinálni a dolgokat, nemigen kellenek toolkitek, az az igazi amit én rontok el magamnak. :K
A root nekem már magisk, egy ideje lejöttem a supersu-ról.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.