Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Zsozsoka 74 válasza holozis_HUN (#1241) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Nekem is még a 8.2.2.0 gyári global van fent és marad is mert sokan írják hogy a frissítés óta kevesebb az akku idő...
Engem is zavar a kamera fénykép és videó minősége, remélem hamar találnak valami megoldást amivel jobb lesz majd...
Esetleg addig tud valaki segíteni valami beállításban amitől jobbak lesznek a videó felvételek akár gyenge fényviszonyban is? :R

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#1252) bbubby00 válasza Maist (#1249) üzenetére


bbubby00
őstag

En is maradtam volna az eustocknal.
Viszont raktarkeszleten csak honap vegere lesz 4/64-es kivitelben es csak feketeben, de nekem nem tetszik csak az arany.
Alilitolag megbizhato ez az oldal.
Nem az o hibajuk, h a honkongbol erkezo dolgokat levamoljak, de megis visszateritik az arat.
Ha magyar vagy eu-s raktarrol kuldik, akkor nincs vam, de dragabb a kuldes es par nap alatt ittvan.
Szerencsetlensegemre ez sem opcio, mert csak honkongi raktarban van ez a kombinacio.
Tehat most vagy lesz egy olyan telom ami nemtetszik es megszokom, vagy kicsit szivok vele es az jon akit szeretnek. Bevallalom! Egyszer elunk ;] Max tanulopenz :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1253) Maist válasza bbubby00 (#1252) üzenetére


Maist
senior tag

Az a gond, hogy úgy olvasom a magyar fb. fun oldalukon, hogy semmi garanciát nem vállalnak a vámmentességre, és semmiféle visszatérítésről sem írtak. Te kivel tárgyaltál ezügyben, aki azt mondta, hogy visszatérítik az Áfát?

(#1254) norbert400 válasza bbubby00 (#1252) üzenetére


norbert400
tag

én attól félek hogy az a napokon belül heteken belül lesz.:D
Emlékszem mikor ebayről igényeltem vissza pénzt akkor valami 2hétbe telt míg visszajött a pénz.

Maist:

support írta:

[ Szerkesztve ]

(#1255) Goldmen75 válasza bbubby00 (#1252) üzenetére


Goldmen75
őstag

Én a redmi 3-at eustock-tól rendeltem. Minden klappolt, csak ajánlani tudom őket. Igaz a note 4-et sajnát nagykerünktől renmdeltem, mert nekem így olcsóbb lett:)

Amúgy mi a baj a fénnyel ,olvastam nemrég?!
NEkem egy gondom van, max hangerőn is halk a csengés....ez mindenlkinél ilyen?

(#1256) Graphics válasza norbert400 (#1254) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kezd izgalmas lenni. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1257) Zoleee83 válasza bbubby00 (#1252) üzenetére


Zoleee83
addikt

Igen megértem.
Én pont erre a matt fekete verzióra vadászom.
Ami az Eustocktól jönne azt kell mókolni, vagy csak dobozból ki és Enjoy', van valakinek tapasztalata vele, hogy milyen rommal jön?
Lehet majd valakit megkeresnék privi-ben, hogy ne offoljam szét a topicot (témaösszefoglalót olvasom)

@Goldmen75 - Tudsz jobb beszerzést itthonról esetleg?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1258) bbubby00 válasza Maist (#1253) üzenetére


bbubby00
őstag

Spemall magyarorszag fan club.
Veluk beszelgettem privatban.
Ok vilagositottak fel, h ez egy uj opcio az oldalukon.
5dodoba kerul h visszateritsek az egeszet. Nemtudom miert eri meg nekik, de ha bevalik, akkor nyugodt leszek, ha nem, akkor meg IJ.
Eleinte vissza akartam mondani en is az egeszet, de megnyugtattak, h nem lesz para! :D
(Ha eustockot valasztod, hetvegen fent lesz az oldalon arral a 4/64 fekete hogy lehessen elojegyeztetni!)
Spemall es eustock is global romos.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1259) norbert400 válasza Zoleee83 (#1257) üzenetére


norbert400
tag

eustocktól mindig global rom jön.

(#1260) Maist válasza bbubby00 (#1258) üzenetére


Maist
senior tag

Már megrendeltem délután a Spemall-ról, és nem nagyon látom annak lehetőségét a kifizetett rendelésnél, hogy vissza lehessen valahogy mondani. Nem mellesleg a fb.-on 15-én pont ők írták ki, hogy nem vállalnak felelősséget a Royal mail csomagok vámolásáért, mindenki vegyen inkább a magyar raktárból. Aztán majd látjuk, legfeljebb így jártunk...

[ Szerkesztve ]

(#1261) wzol válasza Zoleee83 (#1257) üzenetére


wzol
tag

Besegítek :) A korábban onnan vásárlók mindegyikénél (legalábbis aki írt ide) rendes, nem mókolt rom volt rajta, viszont a verzió változó volt, gondolom attól függően, hogy milyen beszerzés. Egyedül a 8.2.4.0 az, amit ajánlott kerülni - azt vissza is vonták -, de ha mégis azzal kapod (nem hiszem), akkor simán frissíthető az aktuális 8.2.5.0-ra.

(#1262) this is life válasza Silεncε (#1212) üzenetére


this is life
Ármester

Ha hianyozna a csempe felulete akkor rakd fel a square home2 launchert es ilyen lesz homescreen

Az app drawer is beallithato lista nezetre , wp-vel egy lapon kb semmit sem lehet emliteni annyira lemaradt az a rendszer , szinten w10m-rol jottem igaz egyenlore csak egy R3-at vettem probanak ,de mar az is maga az alom .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1263) Graphics válasza Zoleee83 (#1257) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írtam pedig már privatot. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1264) bbubby00 válasza Maist (#1260) üzenetére


bbubby00
őstag

Irsz nekik a supportra egy mailt, hogy offolni szeretned ha meg nem raktak fel. Ennyi

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1265) norbert400 válasza bbubby00 (#1264) üzenetére


norbert400
tag

ha meg már elküldték akkor kötsz adóbiztositást ha akarod.

(#1266) Maist válasza norbert400 (#1265) üzenetére


Maist
senior tag

Még "paid" a státusz. A rendeléskor egyébként a Yes-t jelöltem ki, és szépen hozzá is adta az 5$-t a vételárhoz. Akkor úgy, hogy bejelöltem, rendben lehet a rendelés, és visszafizetik az Áfát?

[ Szerkesztve ]

(#1267) bbubby00 válasza Maist (#1266) üzenetére


bbubby00
őstag

Visszafizetik!
Amugy is a paypal visszatartja 180napra a penzed. Tehat ha gubanc van, rossz a keszulek, vagy ilyenek, visszakuldod nekik a keszuleket es ok a postakoltseget is visszateritik es az AFA-t sem kell 2x kifizetni.
Ma par orat elb*tam ennek az olvasgatasaval.
Kicsit megnyugodtam, igy nem mondom vissza a rendelest.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1268) Maist válasza bbubby00 (#1267) üzenetére


Maist
senior tag

Mindegy, most írtam nekik, hogy le akarom mondani a rendelést, mert én nem így gondoltam ezt megvenni, hogy még a Áfával is foglalkozni kelljen. Aztán majd látjuk hogy mi lesz. Remélem, mire az Eustock-hoz megérkezik ez a 4/64, addigra visszaérkezik a számlámra a Spemall-nak kifizetett összeg.

(#1269) norbert400 válasza Maist (#1268) üzenetére


norbert400
tag

Amúgy hogy működik a visszaigénylés? paypalra visszaküldik a pénzt és onnan hogy kerül a számlámra?
nem igazán értem ennek a működését. ezen a héten használtam először.

(#1270) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Nekem tegnap érkezett volna Honorbuy-ról a telefon, csak nem voltunk otthon, ma tudta csak Feleségem átvenni.

Azt írták a múlt héten a megrendeléskor, hogy 15-től lesz készleten, utána postáznak.

Ezt olyan szinten komolyan vették, hogy hétfőn 14:12-kor postázták Olaszországból, kedd 1:51-re ért Németországba, 6:51-re Magyarországra és kedd délben csengetett a futár. :Y

Pénteken három vizsgám lesz, így most nem szabad nagyon belemerülni :) de első ránézésre nagyon szép, tetszik az összeszerelés, a fogás. Villámgyors az ujjlenyomat olvasó.

50%-os aksival érkezett, 8.2.4 MIUI-val. Fekete 4/64es global.

67K volt, az áron a DHL dobott rendesen. A rendelés után napokig vertem a fejem a falba, hogy nem vártam még egy picit és akkor olcsóbban megúszom, de már lenyugodtam :) életemben először vettem telefont tudatosan legalább két évre, nekem ennyit megért.

Az üvegfólia már úton van és valószínűleg rendelek hozzá szilikon tokot is, az ujjlenyomatok nagyon látszódnak a hátlapon. Plusz féltem.

Talált már esetleg valaki valami jobbféle övre kapcsolható tokot hozzá (fekvő bőr/PU) vagy ilyesmi?

(#1271) Maist válasza norbert400 (#1269) üzenetére


Maist
senior tag

Jó kérdés, fogalmam sincs. Nem volt még ilyen gondom.

(#1272) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Antutu

62143
3D: 12988
UX: 23666
CPU: 19908
RAM: 5581

Én nem vagyok nagy Antutus, soha nem is érdekelt, csak azért írom le, hogy legyen összehasonlítási alapotok, megéri-e a felárat a 4/64 (Global /Snapdragon/ verzió).

(#1273) bbubby00 válasza Peterhappy (#1272) üzenetére


bbubby00
őstag

Megeri?
Engem a 4giga ram kevesben izgat, mint a 64 rom.
Kb 10e ft a felar.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1274) Graphics válasza Peterhappy (#1272) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Antutu nem igazán a memória méretét méri, max a sebessége lehet befolyásoló, így pontszám tekintetében nem lesz markáns, de még csekély eltérés sem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1275) Peterhappy válasza norbert400 (#1269) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha belépsz a PayPal fiókodba, ott fog jelentkezni a jóváírt összeg. Onnan lehetőséged van visszavezetni a PP-be regisztrált kártyádra/számládra a tételt. (bal felső hasábban, az összeg alatt, withdraw funds)

Összegtől függően lehet díja. Nekem most 1790 HUF figyel ott, arra pl. nem számolna fel költséget.

Az oda-vissza konverziókból eredően viszont előfordulhat, hogy keletkezik némi veszteséged!

(#1276) Peterhappy válasza bbubby00 (#1273) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt egy hét múlva tudom megválaszolni :)

De most azt mondanám, nekem megérte a felárat. Évente, volt hogy többször is cserélgettem a telefonomat, sosem voltam elégedett. Ezt untam meg és szerettem volna legalább két évre letudni a telefonkérdést - így hogy az üzemidőre nem lesz gondom, csak a memória miatt szívhattam volna a fogam jövő ilyenkor: így nem fogom :)

(#1277) Peterhappy válasza Graphics (#1274) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, most már tudom. Engem soha nem izgatott az Antutu, munkatársam-egyben PH-kollégám rágta a fülem, hogy mindenképp osszam meg ezt a roppant hasznos információt a T. Nagyérdeművel, amint tehetem.
Most tehettem :)

(#1278) Silεncε válasza Zoleee83 (#1257) üzenetére


Silεncε
őstag

Semmit nem kell vele bajlódni, nekem is fekete van az eustockrol, 8.2.2.0 globál stabillal jött, tegnap frissített 8.2.5.0-ra.

(#1279) flaca1 válasza draco31 (#1194) üzenetére


flaca1
csendes tag

Hát nem valami csodás! :( amit én vettem az nagyobb viszont faszán el áll a széleknél! őrület,miért találták ki ezt 2-3 D-t?
én egy ilyen üvegre lennék kiváncsi élőben,valaki kipróbálná és megosztaná az élményt,az jó lenne!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1280) flaca1 válasza Silεncε (#1278) üzenetére


flaca1
csendes tag

valami változást vettél észre, 8.2.5.0 frissítés után? pozitív,vagy negatív?

(#1281) royalka válasza flaca1 (#1279) üzenetére


royalka
őstag

Vidi is van már youtubon fent, hogy faxan passzol ez a teljes kijelzős üveg. Meg úgy emlékszem vett is már valaki ilyett itt a forumon és tökéletes.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1282) Whist


Whist
aktív tag

Közvélemény-kutatás:
Valóban kell az a 4GB RAM vagy elég a 3GB is és ez csak amolyan ''futureproofing''?

(#1283) F.B.I. válasza Whist (#1282) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálam szinte minden megy és 973 MB szabad a 3Gb-ból.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1284) royalka válasza Whist (#1282) üzenetére


royalka
őstag

Bőven elég. 😁

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1285) wzol válasza royalka (#1284) üzenetére


wzol
tag

Aki 8.2.5.0 -ra frissített, találkozott ezekkel a hibákkal?

(#1286) Silεncε válasza flaca1 (#1279) üzenetére


Silεncε
őstag

Úton van az olyan teljes elolapos uvegem, ha megjön, akkor írok. Egyébként a frissítésnek se pozitív se negatív dolgot nem vettem észre, az akkuido is beállt újra 11-12 óra SOT-ra.

(#1287) omgfx válasza wzol (#1285) üzenetére


omgfx
tag

Én nem. Akku 27 fok.

(#1288) nonee


nonee
aktív tag

sziasztok!
probléma nem kicsi..a galeria le van zárolva sajnos nemtudok belépni...help--aztse tudom hogy állitotta be...

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#1289) jmuranyi válasza Whist (#1282) üzenetére


jmuranyi
tag

Nekem bőven elég.
És a 32 GB-s háttértár is rendben van, bár túl sok mp3 még nincs rajta.

(#1290) Graphics válasza nonee (#1288) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beállítások - Alkalmazások zárolása - Itt az a jelszó kell, amit az ujjlenyomathoz rendeltél, és ott kapcsold ki az appokat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1291) nonee válasza Graphics (#1290) üzenetére


nonee
aktív tag

sajnos nem rendeltem az ujjlenyomathoz se semmit..

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#1292) Graphics válasza nonee (#1291) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mennyire biztos ez, mert anélkül nem vehetsz fel ujjlenyomatot sem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1293) tachikoma válasza wzol (#1285) üzenetére


tachikoma
aktív tag

A másodikról nem tudok nyilatkozni, mert pont nem tiltásra, hanem engedélyezésre használom az autostartos beállításokat.

Az első hiba nálam nem jelentkezett, sőt hűvösebbnek tűnik a teló átlagban. A Battery app kevesebbet ír átlagos használatra, de napi szinten nem vettem észre, hogy gyorsabban merülne, ugyanúgy kétnaponta töltöm, és van rendesen használva (napi 2x 1 óra waze + spotify kocsiban = folyamatosan bekapcsolt képernyő) 30-40%-nál rakom föl tölteni a második nap.

Ami feltűnt, hogy tényleg több memória marad szabadon, most 1 GB felett van szinte mindig, és ujjlenyomatos ébresztésnél-feloldásnál már nem rezeg, ha sikerült, csak ha nem sikerült (azelőtt úgy rémlik mindig megrezzent)

Valóban javították (8.1.15-höz képest), hogy el lehet swipeolni az első tételt is a notification shade-en, eddig ez elég esetlegesen működöt.

A többi tapasztalat még jön menetközben...

(#1294) nonee válasza Graphics (#1292) üzenetére


nonee
aktív tag

most állitottam be...biztos vmir emlákszek..hogy ne kárdezze meg többször pipa veletlen rámentem
gyári visszaállitás segit?
zárt galéria nincs szükség emgedélyre....ezt irja és kidob

[ Szerkesztve ]

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#1295) nonee


nonee
aktív tag

2. asztalon megnyitja a galeriat..

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#1296) trebrona válasza nonee (#1295) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások=>Telepített alkalmazások=>Galéria=>Alkalmazásengedélyek=>Itt minden bekapcs

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1297) royalka


royalka
őstag

Nah megjött a full olcsó üveg fólia, nem a teljes hanem ez a csökkentett méretű. Hogy takarítottam felrakás előtt a kijelzőt, hát van rajta par karc pedig csak 2xer csuszott ki a zsebemből a kocsiba. 😂 Ahogy raktam fel nem olyan szépen cuppant fel mint a nívósabb szokott, de kis simogatas után szépen levegő mentesen fent van. Vettem 4db-t, arra jutottam hogy biztos vannak olyanok mint én akik szeretnék minél jobban megóvni a készüléket és vagy meg csak uton van, vagy nem rendeltek még jahh meg hogy itthon nem lehet emberi áron venni még. 2db megosztok 2 felhasználóval, igaz nem igyen, nekem 375ft ba volt postával együtt darabja. Aki igényt tart rá keressen meg. Tudom hogy nem lehet hirdetni, de nem a nyerészkedés vezérel csak próbálok segíteni.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1298) Upo válasza bbubby00 (#1258) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom mennyire követted az évek alatt a külföldi rendelős topikot. Ezek a tax insurance dolgok nálunk mindig buktába futottak végül, bármelyik shop volt. Azért, mert a vám nálunk 0%, azaz 0 ft. Amit te kifizetsz, az az import áfa és a vámkezelés ügyintézésért fizetendő díj (posta ~2000 ft, dhl ~6000 ft), de ezeket ugye nem szokták kifizetni a tax biztosításra, mert nem vám hanem helyi belföldi adó/költség. Sokan megjöttek már ebből, értelmetlen 5$ kidobása az ablakon, csak olyan országba érdemes kötni, ahol velünk ellentétben tényleg van vám. De egy idő után le is tiltották a boltok magyarországra a tax biztosítást a sok reklamáció miatt.

Ha a spemall most kezdte, és ennyire fogalmatlanok, akkor még lehet hogy 1-2 szer benyalják és kifizetik (bár a kínai nem olyan szokott lenni hogy nem keres kibúvót), de biztos vagyok benne hogy gyorsan az lesz a vége hogy csak a vámot térítik (ami 0 ft), vagy megszűnik magyarország felé a tax insurance.
Lehet imádkozni, mert pillanatok alatt a 2-3 ezres nyereségből 5-10 ezres bukta lehet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1299) ollie válasza Whist (#1282) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem kell a 4GB, túl hamar elkezd a rendszer appokat kilövögetni a memóriából 3GB-nél.

Ezeket használom rendszeresen:
Gmail app (2 email szinkronizálása)
Nine (exchange-es app), céges email, naptár szinkronizálása
Deezer
Microsoft Word és Google docs
Microsoft Excel és Google sheets
Pyrope (böngésző, legalább 5, de inkább 10 megnyitott lappal átlagban, de lehetne helyette akár Chrome is, tök mindegy)
Google Keep
Google Calendar
Youtube app
Swipe pro (facebook app)
Mi Fit
SafeInCloud (password manager)
Steam
Twitch
Moon+ Reader
Microsoft Office Lens
1-2 játék

És iszonyat idegesítő, hogy ha megnyitom a böngészőt, facebook klienst, szinte mindig újratölt mindent (de igaz ez egy csomó más appra is). Szóval kevés a 3GB. Viszont ha valaki csak magáncélra használja a mobilt, lehet, hogy elég.

***

(#1300) bbubby00 válasza Upo (#1298) üzenetére


bbubby00
őstag

Igy mostmar tenyleg nemtudom h mit higgyek. A magyar fan oldal azt irta h kifizetik, azert kell bepipalni.
Most az a +20ezer eleg nagy bukta lenne a telefon arahoz kepest. (33%) eustockon netto arban kapom a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.