Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) ollie válasza Flashget (#1949) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, downloadot ír ki, nem? Mindenesre az, amikor a kis figura van a kijelzőn, és a hang le gombot kell nyomni bekapcsolásnál.

(#1950) G48: tömörítsd ki teljesen a romot. A lényeg, hogy nem recovery/updater-eset (amit sima zip) tölts le.

[ Szerkesztve ]

***

(#1952) Maist válasza G48 (#1947) üzenetére


Maist
senior tag

Letöltöd a stabil recovery-s telepítő zip fájlt belső memóriába, vagy sd kártyára inkább. Kimész TWRP-be, csinálsz egy factory resetet, majd utána az advanced wipe-ban formázod az összes látható partíciót, kivéve a belső tárhelyet (ha sd-n van a stabil telepítő, akkor a belső tárhelyet is törölheted), és utána telepíted a stabil miui-t a twrp-vel, aztán restart. Ekkor teljesen gyári stabilként indul el a rendszer, a TWRP-t is felülírja a stabil telepítőben lévő gyári recovery. Ez az úgynevezett "tiszta telepítés", ehhez nem kell gép, meg semmi. Eltart egy ideig, míg elindul a stabil a telepítés után. 5-7 percig boot-ol kb.

[ Szerkesztve ]

(#1953) G48 válasza Maist (#1952) üzenetére


G48
senior tag

Köszi szép. Én is ezt akartam, de nem mertem. Utána lehet a TWRP-t újra telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1954) G48 válasza ollie (#1951) üzenetére


G48
senior tag

Fastboot-ot ít ki mikor a kis figura a zöld robotot szereli. :)

Kitömörítettem, meg van a .bat.

[ Szerkesztve ]

(#1955) Maist válasza G48 (#1953) üzenetére


Maist
senior tag

Igen, visszamehet, bár meg kell nézni, hogy a gyári rom visszazárja-e a bootloader-t (azt hiszem nem), tehát mehet fel a TWRP, de ott azonnal újraindítás előtt ezt a zip-et "lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip" fel kell rakni, ami a gyári rom alatt engedi a TWRP-t, másként nem indul el a gyári rom a TWRP telepítése után. Az összefoglalóban Upo leírásában ott a link, ahonnan le lehet tölteni.

(#1956) G48 válasza Maist (#1955) üzenetére


G48
senior tag

:R

(#1957) wazo


wazo
aktív tag

Sziasztok azt vettem észre hogy van egy pixelhibam, feketén fehéren világít. Eustocktol 3 hete rendeltem. Lehet garanciális hiba? Köszönöm

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#1958) G48 válasza Maist (#1952) üzenetére


G48
senior tag

Na.. Vissza ment a STABLE MIUI és maradt a TWRP. THX!!! :R

(#1959) dragon1993 válasza wazo (#1957) üzenetére


dragon1993
őstag

1 pixel szerintem nem lesz az garanciális, a hozzászólásod miatt megnéztem az enyémet is és sajnos ez is az. :O :W
Szerencsére én még bőven benne vagyok a 14 napban.

[ Szerkesztve ]

(#1960) Graphics válasza wazo (#1957) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pixel hiba monitoroknal sem garis

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1961) dragon1993 válasza Graphics (#1960) üzenetére


dragon1993
őstag

Monitor függő inkább

(#1962) drewcsalad válasza Graphics (#1817) üzenetére


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Bocsi csak most néztem fel!
Itt találtam 167 dodóért!

https://sale.aliexpress.com/__pc/may_mobilephones.htm?spm=2114.11010108.15.4.2SYlwC

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#1963) Graphics válasza drewcsalad (#1962) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Számold rá a költségeket.. és már nem éri meg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1964) adoks


adoks
aktív tag

Urak. Ez az első Miui-s telom. Két dologra nem jöttem még rá (egyelőre csak kettő).
Hogy lehet teljes képernyős fényképet beállítani a telefonkönyvben, híváskor. Illetve a hely alapú WiFi - t hogy tudom bekapcsolni? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1965) Narxis


Narxis
nagyúr

Redmi 4X topikba nézzen bele aki ráér. Ott sem tökéletes a telefonálás csak teljesen más okból. :D

Thanos was right.

(#1966) Graphics válasza Narxis (#1965) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nagyon tapasztaltam az ott leírtakat, pedig elég sokat telefonálok.

Se ott se itt nincs ilyen gondom. Ami ott van, azt meg nem teljesen értem, de majd kihámozom :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1967) Hachiko95 válasza Graphics (#1960) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

A note4 90%-a pixelhibás, az enyémen egy fekete(dead) pixel van.
Egyik ismerősöm is rendelt egy ilyen telót, neki kezdetben 1db zöld stuck pixel volt, majd aznap előjött még 15-20db.
A kijelzőt az ISO 13406-2 alapján cserélik.
Ha nem vészes, akkor ne cseréljétek, mert rosszabbat is kaphattok.

(#1968) Graphics válasza Hachiko95 (#1967) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a 90%-a pixelhibás számadat honnan származik? :U :) Hasraütésszerűen?

Ne dobálozz úgy számokkal, hogy nincs alapod hozzá

Meg ez az ISO dolog honnan jön? Wikipedia, oké.. ezért a legtöbb gyártó nem vállal pixelhibákra teljeskörű garanciát, a másik pedig, hogy ezek mobiltelefonok, nem pedig monitorok. Plusz GYÁRTÓ van említve.

Xiaomi pedig gyártói garit nem nagyon ad a környéken

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1969) Hachiko95 válasza Graphics (#1968) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Egyrészt szervíz tapasztalat, másrészt keress rá neten, hogy note 4 stuck/dead pixel.

(#1970) Graphics válasza Hachiko95 (#1969) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És ott azt írják, hogy 90%-a hibás? :U

Amire keresel, arra persze hogy kapsz találatot... de a 90% elég meredek....

Egyrészt szerviztapasztalat? - Nehogy azt mondd már, hogy javítottál annyi Note 4 Snap B20-ast.

Hallgatlak! Adj linket, ami a topic témájához kapcsolódik. Köszi.

Addig ne adj téves tájékoztatást, hogy 90%-a az eladott modelleknek hibás... Mert ez így félrevezető...

Tessék rákerestem, dátum alapján ezek nem a topic témakörébe tartozó modellek.... Kérdés? [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1971) Hachiko95 válasza Graphics (#1970) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Én még hibátlant, nem láttam, úgyhogy 100% nálam, 6 telefonból mind pixelhibás volt.
Telefonálj be a garipaíron lévő számra, érdeklődj, mi alapján cserélnek kijelzőt.

Redmi note4-re keress rá, napokig olvasgathatod.

[ Szerkesztve ]

(#1972) Graphics válasza Hachiko95 (#1971) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

6 db Redmi Note 4 - B20?

Szerviztapasztalatod ? Milyen jellegű? A topic témájához kapcsolódó modellé? Vagy otthon youtube-ról egy kis kendácsolás?

Mondom, semmi gond azzal amit írsz, csak akkor tényekkel kérném alátámasztani is.

- Google, rákerestem, erre kijött egy csomó MTK-s találat.
- Azt mondod van szerviztapasztalatod, de mivel? RN4 B20-szal?
- Jelzem, hogy a két modell, tehát a MTK-s és a topic témája, már fizikailag sem azonos készülék..

Ezek után kérdezem, amiket fent.

90%-a hibás? Keress már vissza, hogy hány ember írt be ide hibával kapcsolatosan: [link]

Ne haragudj meg ezért, de tényleg tényszerű infókkal bombázzuk a topicot

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1973) Hachiko95 válasza Graphics (#1972) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Igen, b20-as snapdragon mind a 6db.
MTK verziót még nem láttam, de erős gyanúm, hogy ugyanonnan kapják a kijelzőpaneleket.

Pl.: a 5" kijelzőjű redmi 4-nél jóval kevesebb ilyen jellegű gond van.

Azért az hozzátennén, hogy a gyártókat az menti meg, hogy az emberek nagy százaléka nem látja, nem foglalkozik ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

(#1974) Graphics válasza Hachiko95 (#1973) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azonos szérián belül sem ugyanonnan kapják a kijelzőpaneleket.

Ez nem hitetlenkedés, hanem tény, szérián belül is más panel kerül bele. TÉNY!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1975) Hachiko95 válasza Graphics (#1974) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Nagyon hitetlenkedő vagy. Lehet más a kódja(más revízió ugyanonnan), de a minőségellenőrzés jóval alacsonyabb színvonalú, így bárhonnan is jön belerakják.

(#1976) Graphics válasza Hachiko95 (#1975) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Plusz volt még egy kérdésem, hogy milyen jellegű szerviztapasztalatod van, ahol ennyi RN4 fut át a kezeid között, ami miatt azt jelentetted ki ,hogy az eladott termékek 90%-a hibás.

Megköszönnénk a topicban, ha erre vonatkozóan valós információval szolgálnál.

Nálam van 6 db készülék akkor, amik hibamentesek, tehát akkor most már átlagolhatunk, és akkor azt mondhatjuk a kiváló statisztikánk alapján , hogy a készülékek 50%-a jó, másik fele meg szar...

Kiváló.... :Y ,terjesszünk olyan dolgokat, amik nincsenek alátámasztva.

Ha megfigyelted, én pl nem mondtam olyat, hogy van pixelhibamentes készülék, az információközlés tényszerűségével van gondom a részedről

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1977) norbert400


norbert400
tag

hát a 90% után jó hogy hitetlenkedő az ember.:D Találsz pár hibát világszerte aztán már is 90% a ráta.

Ennyi erővel én meg azt mondom hogy 100%osan hibamentes a széria mert a barátnőmnek eddig semmi baja nincs a készülékkel.
Légből kapott dolgokat mondasz megalapozott tények nélkül. Tessék hiteles statisztikákat megosztani.

[ Szerkesztve ]

(#1978) melkah


melkah
tag

Szerintetek EZ az uvegfolia jo lehet erre a telora ? Szeretnek valahol venni ami itt van max 1-2 nap alatt, de eddig ket helyen talaltam szemelyesen es egyik sem volt jo meret. Mibol tudhatom , hogy jo-e amit rendelek, illetve, rendelt-e mar valaki magyarorszagon belulrol, ha igen akkor honnan ? Koszi.

(#1979) Hachiko95 válasza Graphics (#1976) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Én a saját tapasztalatomat tudom leírni. Esetleg te meg tudod ezt cáfolni, vagy bizonyítani, hogy nem így van, mivel akkor nincs miről beszélni?
Hány redmi note 4-et láttál már?

[ Szerkesztve ]

(#1980) Graphics válasza Hachiko95 (#1979) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tisztem bizonygatni. Ismerősi körben elég sokan vették ezt a készüléket, így több, mint 6db készüléket láttam, aminél kérték a segítségem az első lépések kapcsán.

Volt, aki külön kérte a pixelek ellenőrzését, így más a tapasztalat.

Ettől függetlenül sem állítom azt, hogy

- 90%-a hibás
- és azt sem ,hogy pixelhibamentes lenne minden termék.

Még öcsém beáztatott Note 4-esén sem.

De a vad számokkal nem bombázom a topicot.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1981) zzz03 válasza norbert400 (#1977) üzenetére


zzz03
őstag

Szerintem 100% hibas. Mivel nalam 1db volt. Az hibas volt. :) De csereltek ujra. Ma jon meg. Lehet ez a 100% lemegy 50% ra. Majd meglatjuk... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1982) mQWeXgsf válasza Hachiko95 (#1967) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Nekem kb 15 subpixel hiba van, de csak full fényerőn sötét háttérnél látszódnak. Azért nem zavar mert általában alacsony fényerőn használom a mobilt. Amíg nem kezdtem el őket keresni egy teszt progival, észre sem vettem őket :)

(#1983) Hachiko95 válasza Graphics (#1980) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Akkor, ha úgy jobban tetszik rendkívül sok a pixelhibás más telefonokhoz képest.

Ezen a kijelzőn a (al)pixelek olyan aprók, hogy egy porszem nagyobb a kijelzőn.
Esetegben csak bizonyos szögből látszik, még az én szemem is elveszti, úgyhogy tudom a helyét.

Az embereknek akiknek mutattam, ilyen nagy pixelsűrűségű kijelzőn, nem is látták a hibát.

Nem lepődnék meg, ha a párbeszédünk után, több note 4 tulaj ellenőrizné a kijelzőt(lasd dragon1993,mQWeXgsf kolléga), még így sem biztos, hogy látnák.
Ezért írtam, hogy a forumozó geek/tech embereken kívül, az emberek nagy százaléka, azt sem tudja mi fán terem a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#1984) Graphics válasza mQWeXgsf (#1982) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálam 1, aztán arról is kiderült, hogy porszem ;]

A lényeg, hogy cserélték, hol vásároltad?

@Hachiko95: Még mindig nem a kérdésemre kaptam választ :)

szerk. : De elfogadom, csak Te azt írod más a szerviztapasztalatod? De hol van az a máshol?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1985) mQWeXgsf válasza Graphics (#1984) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

spemall /note 4x/

(#1986) Hachiko95 válasza Graphics (#1984) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Részemről befejeztem, más véleményt/tapasztalatot úgysem fogadsz el.így is teleszemeteltük a topic-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1987) adoks


adoks
aktív tag

Egy félórája a vizsgálom, az enyém pixelhiba mentes.

[ Szerkesztve ]

(#1988) sanyci


sanyci
senior tag

SOS kijelzőcsere opcióra van valakinek ajánlata/ötlete?
Eustock garis a cucc.
Csak az üveg tört...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1989) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nekem 2 note 4-em van, és mindkettő pixelhiba mentes. Direkt leellenőriztem mindkettőt.

***

(#1990) ollie válasza sanyci (#1988) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha azt akarod, ha garis maradjon, akkor csak hivatalos szerviz.

***

(#1991) Graphics válasza sanyci (#1988) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kezdeném el otthon szerelgetni, amúgy sem célszerű, mert az üveg és a kijelző egymáshoz van ragasztva, komplett csere lehetséges, digitizer csere elég nagy szopás kategória.

Csatlakozom a pixelhibamentes készülék táborba. Szerintem vad túlzás volt ez a 90%... akkor nem is érné meg készüléket gyártani sem..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1992) porse


porse
senior tag

Én is 10 percig kerestem, (szürke 3/32) de nem látom.

... szerintem.

(#1993) royalka


royalka
őstag

Nah még egy hiba mentes kijelzővel rendelkező készüléket regisztrálnèk. :B 2 hónapos.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1994) Narxis


Narxis
nagyúr

Na most mindenki a pixeleket vadássza vagy mi? :D

Thanos was right.

(#1995) royalka válasza Narxis (#1994) üzenetére


royalka
őstag

Csak a hibásakat. :DDD, ha már ennyi szó volt róla.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1996) Silεncε


Silεncε
őstag

Átnéztem nagyjából én is, nekem is pixelhiba mentes... Na hol van akkor az a 90%? :W

(#1997) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

5db. teljesen világos vagy 15db. teljesen fekete pixel vagy 50db. dupla vagy szimpla alpixelhiba per millió pixel szerint cserélnek. Mivel a kijelző kb. 2 millió pixelt tartalmaz ezeknek a duplája érvényes, ha jól gondolom.

Silenc3Hun
Akkor nincs ok szomorúságra :).
Jobb félni, mint megijedni. Ha úgy várod, hogy hibátlan legyen csalódás lehet. Viszont, ha úgy várod, hogy nem az, akkor kellemes csalódás lehet, hogyha nincs rajta hiba. ;)
A nagy hibaszázalékról írnak: [link], [link], [link] és még egy csomó helyen.

[ Szerkesztve ]

(#1998) sanyci válasza ollie (#1990) üzenetére


sanyci
senior tag

SZVSZ a gari ugrik a törés miatt. A szervíz 30e + 3 hét... :(
Rendeltem egy új telót, ezt meg felajánlom alkatrésznek!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1999) wazo


wazo
aktív tag

4db van a családban, csak az enyémen van egy pixelhiba. :-(

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#2000) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Jelentem, nálam sincs pixelhiba (fekete snapis 4/64)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.