Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) student válasza ollie (#1795) üzenetére


student
őstag

én 4.5"-ről váltottam 5.5-re. Ahogy írtad is médiára baromi jó, de kényelmetlen fogni, hiába van rajta egykezes mód. Marad a teló, amig meg nem pusztul, de legközelebb max 5"-st veszek

(#1802) royalka válasza Zoleee83 (#1794) üzenetére


royalka
őstag

Én sokat filóztam, h 5" felett már nem igazán lehet egy kézzel stabilan használni. Részben igaz is, de amit eddig nem tartottam jó ötletnek az most nagyon bejött. Az egykezes mód. Iszonyat hogy mennyire jó dolog. Meg lehet venni kiegészítőket is :DDD. Egy ilyet be is rendeltem. Haver kinevetett, de ha nagyon csunya max kidobom 1$.. nem nagy veszteség. És ahogy fentebb írták, nem vennék már ettől kisebb készüléket, sokat netezek kényelmesebb jóval mint egy kisebb.

Jah es a link

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1803) bbubby00


bbubby00
őstag

Megjött az EUstocktól a telefon gyerekek!
Van már egy Xiaomi bluetoothos hangszóróm, ott is nagyon szép kidolgozás és anyaghasználat jellemzi, de ez a telefon is az árához képest valami fenomenálisan egyben van!!!
Asszony meglátta és egyből át is rakatta SIM-et a Galaxy S5ből!
Féltem ettől a fekete színtől, de tényleg nagyon jó élőben!
Le a kalappal a kici kánaijaik előtt. Ár/érték arányban sztem tényleg verhetetlen, a középkategóriás samukat simán felülmúlja!
Egy szó mint száz, megérte a váltást, mostmár nagyon várom a honkongi arany színűt! :R
Tudtok jó átköltözési módot egyik készülékről a másikra?
Samukba volt NFC így átnyomta pillanatok alatt, de itt lövésem sincs h root nélkül h lehetséges?!

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1804) Upo válasza royalka (#1802) üzenetére


Upo
addikt

AztaQ miket ki nem találnak...
Ezzel csak egy fenntartásom van, hogy fixen rá kell ragasztani a telefonra. Aztán nem tudni hogy mikor enged el az a ragasztó hirtelen, általában a legrosszabbkor szokott.
Esetleg rá lehet fejelni egy 1 dolcsis kemény tokot (msvii), és arra ragasztani, akkor egy mozdulat hogy ezzel akarom használni vagy nélküle.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1805) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Egy LG G2 mini-ről váltanék, és nagyon gondolkodom ezen a telón. Persze csakis a B20-as verzión. Néztem a neten egy pár helyen, fel is hívtam egy pár üzletet, mivel az oldalukon nem volt egyértelmű a leírás a telefonról.
A kérdésem tehát, mennyire jó a telefon, kamera mennyire használható (teszt elolvasva), milyen a hangzása?

Köszönöm

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1806) jmuranyi válasza Winnie The P (#1805) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia! Akkor egy szubjektív vélemény: bevált. Nagyon.
Részletesebben: telefonnak is jó, nekem semmilyen
hangzási probléma nem jött elő, bár tény,
hogy ha hívnak, azonnal teszek bele egy headsetet.
Kamerából láttam már jobbat, de a célnak megfelel.
Kihangosítva zenét nem ezen akarok hallgatni,
de filmet nézni, beszédet hallgatni teljesen rendben van.

Az előző telefonom 4,3-as volt, kicsit furcsa volt utána,
de hamar megszoktam :)

(#1807) Winnie The P válasza jmuranyi (#1806) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1808) holozis_HUN válasza helixP (#1789) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Dehogy nehéz!!!

1.: Letakarítod a képernyőt alaposan, illetve a kijelzővédű üveg azon részéz, ami ragasztós (nyilván ilyenkor még a rajta lévő fólia még rajta van) hogy nem karcolja meg a képernyőt.

2.: ráilleszted pontosan, ezt így: brállítod, hogy a gombok végig világítsanak, a képernyő ne kapcsoljon le és töltőre dugod, hogy a led világítson. Ilyen állapotban pontosan úgy helyezed, hogy látható legyen minden.

3.: asszonyt odahívod. Te leszorítod a fóliát a telefon üvegére, asszony pedig 2 darab kis cellux darabot ragaszt a védőüveg hosszabik oldalára. Ha rahta van szépen rá kell hajtani a celkux másik végét a teledon oldalára. Alaposan lenyomod a celluxot, hogy ne mozogjon. Ezálltal kapsz egy olyat, mint egy flip tok. Szépen rá tudod hajtani a képeenyőre.

4.: a teló másik hosszabik oldalára is ragasztasz egy celkuxdarabot, ezzel tudod könnyen ráhajtani.

5.: megint alaposan megtisztítod a kijelzőt, üvegről leszeded a védőfóliát és óvatosan ráhajtod. Ha nem 100% pontos kicsit leveszed, csak minimálisan és eltolod. Enyém legalábbis csúszott egy picit a képernyőn.

Ennyi. Nekem ezzel baromi pontos lett.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1809) ollie válasza holozis_HUN (#1808) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 3. pontból adódik, hogy túlzás azt állítani, hogy a nő dolga egyedül a szendvicskészítés. :DDD

***

(#1810) holozis_HUN válasza ollie (#1809) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nyilván nem, de azért egyedül ezt nehéz megcsinálni, hogy ne mozduljon el :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1811) bbubby00


bbubby00
őstag

Valahol olvastam h van már rá gyárilag 7.0 android. Ez katsa? :U :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1812) Graphics válasza holozis_HUN (#1808) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szélét szépen fedi?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1813) holozis_HUN válasza Upo (#1787) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Bocsi a dupláért, hozzászoktam a 15 perc szerkesztéshez, de már lejárt...

Szerinted mennyit tudnak a kamerán javítani? Kernelszinten már gondolom durvábban lehet piszkálni.

Duliee: szélét szépen fedi, egész a durva lecsapásig. És nkncs az a buborék keret. Egy negatívum, mivel a szélén az üveg kicsit eltávolodik a kijelzőtől, így ott csomó por meg apró szőrszáll megakad, de ez annyira nem vészes. Ja és ez egy 400 forintos üveg. Otthon, ha hazaérek dobok pár fotót hogy hogyan is áll rajta.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1814) royalka válasza Upo (#1804) üzenetére


royalka
őstag

Van faxa kétoldalú ragasztóm azzal tolom majd fel a tokra. ;) Aztán elválik, hogy mennyire jön be ez a dolog. 😂

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1815) jmuranyi válasza holozis_HUN (#1808) üzenetére


jmuranyi
tag

Én már a második pontnál elakadtam :))

(#1816) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a 4/64GB-os verzióval?
Most találtam 167 dodoèrt alin.

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#1817) Graphics válasza drewcsalad (#1816) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van igen. Minden oké vele.

167$ , dobsz egy linket?

Megéri szívni az áfa és vamkezeléssel? Mert ezek rájönnek, és akkor 65 ezer a vége.

Annyiért még hazai garis is van..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1818) alexw801 válasza drewcsalad (#1816) üzenetére


alexw801
senior tag

Én is megköszönném a linket!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#1819) norbert400 válasza bbubby00 (#1811) üzenetére


norbert400
tag

nincs. developer 7.0 viszont van:D

(#1820) Flashget


Flashget
félisten

free shippel az 50db 1.08 USD!
nem tudom elképzelni hogy éri meg nekik ekkora összegnél egy freet adni abból az 5000-ből kb. amivel rendelkezhet. :)

Realme GT Master Edition

(#1821) helixP válasza holozis_HUN (#1808) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, 5 éve így rakom fel az üvegeket, fóliákat. Amire céloztam, az az, hogy nehezíti a dolgot az alsó/felső kivagasok rendben legyenek, ahhoz képest, amikor full átlátszó, egy kivágásos üveget kell felrakni.

(#1822) holozis_HUN válasza helixP (#1821) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Akkor bocs, nem tudtam...

Jaja nehezebb, de nem nehéz.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1823) Graphics válasza Flashget (#1820) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Not found. Nem jó a link

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1824) mQWeXgsf válasza holozis_HUN (#1575) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Nálam így a második feltöltés/lemerítés után már felülmúlja bármelyik Miui-t a Resurrection sot-ja (2 sim, végig wifi vagy 4g, sok másolgatás sd-re, Velis Auto Brightness):

(#1825) viralmind válasza Graphics (#1823) üzenetére


viralmind
aktív tag

(#1826) holozis_HUN válasza mQWeXgsf (#1824) üzenetére


holozis_HUN
veterán

44% és csak így állok:

Nem túl acélos, ilyenkor 6 óra volt MIUI alatt. Mondjuk 1-2 dolgot nem értek, pl a fényerőt a teló csak minimhm és maximum között váltja, csomószor van max fényerőn, amikor a fele is elég lenne...

Milyen aksikímélő programokat hazsnálsz? Márha használsz.

Nem értem miért ilyen rossz nekem, valamiért úgy érzem készenlétben mintha zabálna :/

1 sim, mobilnet végig, szinkronizáxió és háttéradatok off. Bár lehet hétvégén újrarakom, és nem szedek le Greenify-t meg ilyenek, és kipróbálom azt az appot, amit írtál.

Ja és ez 21 óra alatt, neked sokkal többet volt készenlétben. Lehet valamit félreállítottam és nem jól gazdálkodik. Szerintem újrarakom, és mindent hagyok gyárilag, 1-2 optikai tuning, meg ez a fényerőszabályzó.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1827) Flashget válasza Graphics (#1823) üzenetére


Flashget
félisten

és most?

Realme GT Master Edition

(#1828) norbert400 válasza holozis_HUN (#1826) üzenetére


norbert400
tag

akkor állítsd át hogy ne automatikusan váltsa a fényerőt. Én mindig a minimumtól picit feljebb csúsztatom így nem égeti ki a szemem. Ha pedig épp telibesüti a nap a kijelzőt akkor tizedmásodperc alatt feljebbcsúsztatom.

(#1829) holozis_HUN válasza norbert400 (#1828) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem szeretem, ha nem automata. Nagyon megszoktam. De azt az appot ki fogom próbálni, amit fent említett.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1830) Flashget


Flashget
félisten

Ez mehetne a téma összefoglalóba szerintem, mert most elég sokan lesznek akik nem tudják miként kell felrakni a full glasst.

videó az üveg felhelyezéséről
videó alatt van 2db link az indiai amazonra..3D üvegek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1831) Winnie The P válasza jmuranyi (#1806) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Meg is rendeltem nem sokkal a válaszod után, és úgy néz ki, hogy holnap hozza a futár :DD .

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1832) trebrona válasza Flashget (#1830) üzenetére


trebrona
nagyúr

A hagyományos tempered glass-t is ugyanígy kell feltenni, nem véletlen vannak a jobbaknál a ragasztócsíkok a csomagban. Jó néhányat feltettem már, valahogy magamtól rájöttem, mire valók. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1833) jmuranyi válasza Winnie The P (#1831) üzenetére


jmuranyi
tag

Gratulálok! Használd egészséggel!

(#1834) mQWeXgsf válasza holozis_HUN (#1826) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Én alapból felraktam a Velis Auto Brightness-t /4.14.182 verzió/ ami sokkal kifinomultabban szabályozza a fényerőt, korom sötétben pl 5%-ra rakja /bőven elég ez is/, és szépen egyenletesen szabályoz, de ha hirtelen növekszik vagy csökken a környezeti fényerősség akkor azonnal vált. Semmilyen akksikímélőt/takarítót/ram optimalizálót nem használok, a gyárit sem. Reklámszűrőből a vpn-es Adguard fut. Infra vezérlésre a gyári xiaomi appot raktam vissza: [link]

Nálam ez a régebbi RR van rajta, ezt olvastam a legstabilabbnak xda-n /TWRP-ből lett telepítve, full vipe + belső tárhely törlés után/:

A szinkronizáció nálam folyamatos, nem nyúltam hozzá semmihez igazából.

Még ezek az appok használtak akksit:

Ezek pedig Titanium-al vannak lefagyasztva:

[ Szerkesztve ]

(#1835) porse


porse
senior tag

Hoztam én is egy üveget ezt: [link]

A lukak jó helyen, de nem pontosak, a kamerát meg a hangszórót próbáltam középre helyezni, de így a lednél és alul a gomboknál is 1 mm el arrébb vannak a dolgok. Ez is pöttyös. Képek:

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Úgyhogy nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#1836) Viper26


Viper26
nagyúr

Mappa megnyitásnál megjelent olyan, hogy promoted apps...eddig nem volt ilyen, szóval hogyan lehet eltüntetni? :U

iPhone 14 | FR955

(#1837) trebrona válasza Viper26 (#1836) üzenetére


trebrona
nagyúr

Megnyitod a mappát, majd mappa nevére tapizol, majd promoted apps off.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1838) Viper26 válasza trebrona (#1837) üzenetére


Viper26
nagyúr

Valóban, nem biztos, hogy rájöttem volna. :R

iPhone 14 | FR955

(#1839) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na akkor hivatalosan is beköltöztem.

Öcsémnek adtam az RN3-ast, mert a beázott RN4 eldobja a hálózatot

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1840) Viper26


Viper26
nagyúr

DND-ben ébreszt a telefon?

iPhone 14 | FR955

(#1841) Carline válasza Viper26 (#1840) üzenetére


Carline
őstag

Bízok benne hogy fog. Bár én nem a gyári appot használom, hanem a Smart Alarm Free-t.
Eddig minden custom romon működött ez rendesen.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#1842) porse válasza Viper26 (#1840) üzenetére


porse
senior tag

Ébreszt, némára téve is.

___

[kép] [kép] [kép]

Nem akar lemerülni. :U

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#1843) bbubby00 válasza porse (#1842) üzenetére


bbubby00
őstag

Te jo isten. Ez full gyarin? :Y

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1844) helixP válasza bbubby00 (#1843) üzenetére


helixP
nagyúr

Keveselled? :)

(#1845) Flashget válasza trebrona (#1832) üzenetére


Flashget
félisten

lányomra bízom ezeket, mert neki van kézügyessége nekem nincs. :)
de a sima üveghez sosem kellett neki és mindig légmentesen tette fel. Viszont ennél a fajtánál kikerülhetetlen, hogy ne csússzon el a kijelzők miatt.

Realme GT Master Edition

(#1846) Flashget válasza bbubby00 (#1626) üzenetére


Flashget
félisten

ezzel az a probléma, hogy tokból is azt árulják ami Ali vagy Ebayen van, üveggel sem lesz ez másként. Árban meg megdobja az 1000Ft-os szállítás is, annyiért meg 2 tokot+2 üveget lehet venni csak ki kell várni amíg megjön.
1db ipaky tok 2000Ft+1000 a szállítás.
3000Ft-ért 2db ilyen tokot rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1847) dragon1993 válasza MIamano (#1767) üzenetére


dragon1993
őstag

Ugye a Note 4X -et kell választani rendelésnél ?

(#1848) dragon1993


dragon1993
őstag

Rootoláshoz mit ajánlotok ?
Root után menni fog az OTA ?

Tökéletes a telefon csak egy host fájlt szeretnék betenni reklámblokkolás miatt.

Univerzális bőr tokból van valami tapasztalat mekkora kell rá ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1849) ollie válasza dragon1993 (#1848) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rootoláshoz kell TWRP, ezért nem fog menni az OTA. Amúgy összefoglalóban ott a menete.

***

(#1850) royalka válasza porse (#1835) üzenetére


royalka
őstag

Nah köszi az infót, ezért tartok én ezeketől a full cover üvegektől. Sajna alul is pontosnak kéne lennie a gombok kivágásának. :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.