Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) F.B.I. válasza royalka (#448) üzenetére


F.B.I.
veterán

Állítottál az élességen a legmagasabbra?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#452) draco31 válasza royalka (#448) üzenetére


draco31
veterán

Nálam eddig semmi gond a kamerával.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#453) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Valaki írt már ide a topikba hosszabb véleményt a készülékről? Az Eustock, illetve Extreme Digitálos verzió érdekelne. A közeljövőben tervezek új telefont venni és a fekete eléggé felkeltette az érdeklődésem :) Barátnőmnek Redmi 3S van, a kamerája néha elveszíti a fókuszt, ennél mi a helyzet? Egyéb téren?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#454) royalka válasza F.B.I. (#451) üzenetére


royalka
őstag

Persze, már mindem beállítási módot kipróbáltam. Bele nagyitok és elég pixeles. Lehet eladosorba kerül majd, csak ezt az üzemidőt nem akarom lejjebb adni. :)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#455) BullZeye válasza G.Peter (#437) üzenetére


BullZeye
veterán

Nano SIM-es helyen van párom telefonjában, asszem az a SIM2, esetleg van lehetőséget kipróbálni SIM1-en a cégest?

És pontosan ugyanez a hiba, 10-20 secig nem hallom mit mond, aztán helyreáll, és néha tökéletes utána, néha azért nem a legjobb, de javul annyi idő alatt.

(#456) reap3r válasza Viper26 (#446) üzenetére


reap3r
aktív tag

Ezt nem tudom miből értetted, de szerintem a nugát még 1-2 hónap simán van, mivel a Developer romokon is eléggé bugzanak még :D

(#457) patex1983 válasza Flashget (#444) üzenetére


patex1983
őstag

Én Spotify-t használtam korábban és most is, a minőség persze a legmagasabbra állítva, de ugyanazt az összemosott, középhiányos, tompa hangzást kapom, mint a redmin note 2-nél, ugyanazzal a piston 3 fülessel. Ugyanez a füles pl. laptopra dugva és ott is Spotify-t hallgatva sokkal normálisabb hangot ad, pedig abban is csak egy integrált hangkártya van, semmi extra...

X

(#458) Whist


Whist
aktív tag

ÉNISÉNIS! 8.2.4.0 Globál Stabil :D :D

[ Szerkesztve ]

(#459) Graphics válasza Whist (#458) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az komoly :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#460) Headless válasza Whist (#458) üzenetére


Headless
őstag

Tegnap nálam is nagyot alkotott.. [kép]
[kép]
[kép]

AEX Rom + alamo által készített kernel repack.

A gps is ment kb két órát endomondo track közben.
Ezt hiányolom én az összes készülékből...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#461) Viper26 válasza reap3r (#456) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ennyi, akkor várunk, vagy custom...de szerintem az előbbi. :)

iPhone 14 | FR955

(#462) reap3r válasza patex1983 (#457) üzenetére


reap3r
aktív tag

Egy telefon és egy notebook hangkártya között azért már csak méretben is óriási a különbség :D A "csak" egy integrált hangkártya van, azért az elég komolytalan egy kijelentés. Ennyi erővel egy notebook-ban lévő "gagyi" 2 magos intel hitvány processzor már kevesebbet tud, mint tegyük fel egy Snapdragon 820. Ami megint csak közel sincs a valósághoz. Ezek a telefonok elég silányul szólnak, a legtöbb, amit ki lehet hozni belőlük, az a Viper4Android adta lehetőség, de az is jár némi macerával és ott vége is a hangzásban elérhető javulásnak. De ha azt veszed, hogy x évvel ezelőtt örültünk, ha 2 csengőhang ráfért egy telefonra és tudta az mp3-at, akkor egy szavunk sem lehet :D

(#463) Flashget válasza patex1983 (#457) üzenetére


Flashget
félisten

sennheiser + poweramp amit vagy 5 éve vettem meg a sony telóhoz és azóta is azt használom rock zenéhez.
redmi 1s-nél az FM rádió esetében egyszerűen nem volt basszus hang hiába állítottunk bármit is a fejlesztői romban....ennél a mobilnál van a rock rádió és pár percig belehallgattam és baromi jól szólt megelégedésemre.
lehet az a piston gyengébb mint a sennheiser. :)

Realme GT Master Edition

(#464) Upo válasza reap3r (#456) üzenetére


Upo
addikt

Miket bugzanak? Nekem a múlt hét csütörtöki nougatos 7.5.4 developer van fent, és még nem tapasztaltam semmi bugzást. Hívási hangminőség eddig tökéletes, gps jó, wifi bt jó, az iránytűn konkrétan berosáltam, mintha zsinóron húznák a piros háromszöget észak felé, 1 fokot se ugrál, forgatásra azonnal reagál. Mondjuk az vicces, hogy 361 fokra van beosztva a kör, a 360° mellett 1 fokkal ott a 0°. :Y Ez stabil romon is ilyen?
Programok mennek, akku idővel nincs gond. 2 nap alatt 7 és fél óra képernyőig még követtem, akkor volt 30%-on. Telepítgetésekkel, romolással, használattal. Aztán rá kellett dugnom gépre is többször, ezzel rátöltött, úgyhogy onnantól nem követtem tovább. Hardverek mennek, miband, bluetooth obd diagnosztika, bt kihangosító, otg háttértárak, otg-s usb endoszkóp, mind működik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#465) Upo válasza winotto (#435) üzenetére


Upo
addikt

TWRP

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#466) Narxis válasza patex1983 (#457) üzenetére


Narxis
nagyúr

Link

Thanos was right.

(#467) helixP válasza Headless (#460) üzenetére


helixP
nagyúr

Melyik verzióját használod? Nekem telepítés után nem ment a WiFi.

winotto: TWRP telepítés.
Na bakker, most látom, hogy mire befejeztem, már meg is válaszolta Upo.

Upo: Szólj, ha tudok valamit segíteni összefoglalóban, szólj, most átfutottam, szerintem jó vázlat, van egy két ötletem, ha elfogadod.

[ Szerkesztve ]

(#468) Upo válasza helixP (#467) üzenetére


Upo
addikt

Nem terveztem hogy én csinálnám meg az összefoglalót, én csak jórészt magamnak szedtem össze dolgokat amit meg is osztottam. Ötletek amúgy jöhetnek, ha valaki ingerenciát érez egy összefoglalóhoz, nyugodtan felhasználhat bármit belőle.
Én parancssort is tudok használni, drivert is tudok telepíteni, ezért kihagytam azokat az általános dolgokat, amik az összes zárt xiaominál egyformák (nyitás kérése, unlock, driver telepítés, fastboot/edl flashelés). De ahogy nézem, ezeket a részeket kb egy az egyben átemelik a másik topik összefoglalójából, természetesen a szerző engedélyével.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#469) helixP válasza Upo (#468) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, így van értelme, ha már valaki szépen közérthetően megírta. Anno Redmi 2-nek csináltuk meg az összefoglalóját, nagyon kéne ide is egy olyasmi.

(#470) reap3r válasza Upo (#464) üzenetére


reap3r
aktív tag

Fluidabbak a developer romok nugáttal? Úgy olvastam, hogy a kamera is jobb már ott, vagy nem?

(#471) Upo válasza reap3r (#470) üzenetére


Upo
addikt

A stabilt túl sokat nem nyomogattam, nagyon nem éreztem különbséget, nem rosszabb a developer mint a stabil. Játékot, ilyesmit nem próbáltam, animációk ki vannak kapcsolva, így a menükben mind a kettő fürge. Fényképet nem csináltam egyet sem a stabillal, úgyhogy fogalmam sincs hogy van-e különbség. A kevesebb fény tényleg nem a legjobb barátja, bár talán nem annyira Van Gogh mint egy Moto G. Ha van fény akkor átlagos, egy dokumentumot, szerelendő hardvert, áramköri panelt le tudok vele fényképezni.
Nem egy Hasselblad H6D, de olyan telefont még nem csináltak aminek jó a kamerája, és nem csak a kisujjkörömnyi képérzékelőhöz képest jó (ezekből sincs sok).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#472) winotto


winotto
tag

Akinek 8.2.4.0 rom van fent az be tud lépni a gyári recovery be?
Nékem sehogy sem sikerült :-(

(#473) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv itt!

Na végre ennek is külön topik! :D

Hamarosan meg kell jönnie a telónak spemallról magyar raktárról, bár már azt írja május 22. a készletfeltötlés, azért remélem az utolsót én vittem el :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#474) patex1983 válasza reap3r (#462) üzenetére


patex1983
őstag

Akkor biztos a korábbi Lumia 640-ben, meg 520-ban is csúcs hagnchipek dolgoztak, mivel azokkal is szépen tudott szólni a füles.
Nem kell ezt túl ragozni, zenei hangzásban egy fos a telefon, minden másban viszont kitűnő....eddig... :)

X

(#475) Viper26


Viper26
nagyúr

SD kártyát hol tudom formázni? Egyszerűen nem találom sehol.
A másik dolog hogy időjárás hozzá fér a GPS adataihoz mégsem frissül a hely...

iPhone 14 | FR955

(#476) Dr. Gonzο válasza Viper26 (#475) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nekem behelyezés után rögtön felajánlotta a formázást a telefon.

(#477) Headless válasza helixP (#467) üzenetére


Headless
őstag

4-es buildben jó volt a wifi AEX-hez. De elviekben a 6-osban már igyekszik végleg megoldani.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#478) Graphics válasza Viper26 (#475) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beállítások - Tárhely, ott pedig a ki fogja írni a microSD kártya nevét, és ott van ,hogy USB tár törlése, ott rányomsz, és lehet formázni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#479) Viper26 válasza Graphics (#478) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ott rányomok de semmi nem történt.

iPhone 14 | FR955

(#480) Graphics válasza Viper26 (#479) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feljön egy ablak, ott alul formázás és törlés? Nincs?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#481) Upo válasza Upo (#408) üzenetére


Upo
addikt

Rájöttem, miért kapcsolgatta ki a wifi/bt/elforgatás/stb-t. Be volt állítva akkukímélő időzítés, és este mikor eljött az idő akkor akcióba lépett. Kikapcsoltam, azóta ok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#482) royalka


royalka
őstag

Egy kérdés a developer userekhez: Nektek átfurdul a kép akkor is ha az usb felül van? Párom 3s prime-ja developer romon van és teljesen körbe fordul, szal mindegy milyen irányba van forgatva a telefon sosincs "fejjel lefele " a kép.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#483) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Note 4 PRO ban van B20? Vagy csak ebben a sima 4ben van?
Köszi
Üdv

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#484) Graphics válasza drewcsalad (#483) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel a Note 4 Pro ---> Helio X20, így abban nincs B20

Legelső hozzászólás: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#485) Viper26 válasza Graphics (#480) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem jön fel ablak, pedig a kamera pl látja rajta a képeket, szóval nem értem. :F

iPhone 14 | FR955

(#486) drewcsalad válasza Graphics (#484) üzenetére


drewcsalad
tag

Köszi

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#487) omgfx


omgfx
tag

A mikrofon probléma nekem ma reggel egy hívásnál megint előjött.
Global Stabil 8.2.5.0, OK Google kikapcsolva.

Ezt próbálta már valaki? Elvileg kikapcsolja a zacsökkentést/második mikrofont.
Én most beállítottam.
http://en.miui.com/thread-186795-1-1.html

(#488) Narxis válasza omgfx (#487) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elég szégyen, hogy ezt nem javítják sürgősen gyárilag, a build.prop-os megoldást én megcsináltam még korábban, azóta azt mondták, hogy tisztábban hallanak.

Thanos was right.

(#489) G.Peter válasza BullZeye (#455) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Megpróbálom majd a másik SIM helyen, de ahogy utána olvastam, valószínűleg nem ez lesz a megoldás.

(#490) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Most készülök ilyen telót venni eustock-ból, jól teszem? Bármilyen választ szívesen fogadok:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#491) zzz03 válasza Johnny001 (#490) üzenetére


zzz03
őstag

jol teszed. full feketebe nagyon jol nezki. ;)

(#492) porse


porse
senior tag

Alul az usb csati körül nyomkodva nektek nem nyikorog?

... szerintem.

(#493) Dr. Gonzο válasza porse (#492) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Kicsit mocorog ha nyomkodom, de nem nyikorog. Egy éppen csak hogy hallható kattanással jelez.

[ Szerkesztve ]

(#494) Graphics válasza porse (#492) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem rá van öntve a hátlap, nem unibody a készülék.

A hátlap ugyanúgy leszedhető, igaz szervizkörülmények között inkább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#495) porse


porse
senior tag

Igen, egy ilyen már már nyikorgó kattanás. Csak gondoltam rákérdezek ne csak engem zavarjon már. ;]

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#496) G.Peter válasza Johnny001 (#490) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Ugyan elfogult vagyok a Xiaomi felé, de sajnos azt kell mondanom, hogy attól függ. Ha telefonálni is akarsz vele, akkor én jelen pillanatban nem ajánlom. Ugyan nem mindenkinél jön ki a hiba, de ha pont kifogod, akkor szívás.
Minden más szempontból kiváló telefon, főleg ennyiért.

(#497) draco31


draco31
veterán

Nálatok van egy kis fény kiszűrődés alul, ahol a kijelző találkozik a házzal nagyjából félúton a home és vissza gomb között? Sötéten látszik csak, nem zavaró, csak érdekelne, hogy másnál is van-e. És csak akkor, ha a gombok világítanak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#498) Whist


Whist
aktív tag

Elvileg ma random usereknek megy a Beta 8.2.5.0
SD Stabil

http://en.miui.com/thread-606733-1-1.html

(#499) porse


porse
senior tag

Bár nálam soha nem világítanak a gombok, de megnéztem kiszűrődik.
Valaki még valami hibát esteleg? :D

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#500) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Egyébként kinek mennyire karcolódik a telefon? Üvegfólia nélkül.

El errar es humano y el perdonar, divino.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.