Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Whist válasza holozis_HUN (#500) üzenetére


Whist
aktív tag

Nekem 1 hete van meg a készülék, zsebben hordom és eddig kristálytiszta a kijelző felülete.
Persze már rendeltem hozzá fóliát.

(#502) draco31 válasza porse (#499) üzenetére


draco31
veterán

Akkor jó, nekem csak annyi kellett, hogy egyedi dolog, vagy többes. Így akkor nem is foglalkozom vele. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#503) student válasza G.Peter (#496) üzenetére


student
őstag

Ha telefonálni is akarsz vele, akkor én jelen pillanatban nem ajánlom ;] fasza

(#504) Viper26


Viper26
nagyúr

SOT közel 2 óra volt, most ránéztem és 40 percet mutat, wtf? :DDD

Időjárás másnál frissíti a helyet magától?
Nálam sehogy sem akarja, pedig engedélyezve van.

Pixel 7 | FR955

(#505) Viper26


Viper26
nagyúr

Háttérben nem sync-elt semmi, most MIUI optimization ki lett kapcsolva, remélem megoldja...ahogy látom érdmemes is kikapcsolni.:

With the MIUI Optimization Enabled, some users reported the following issues.:

- Cannot set third-party launcher like Nova, Apex or Google Now Launcher.
- Wallpaper cannot be set using in-built options via custom launchers.
- Occasional lags, stutters or freezes while scrolling web-pages & long lists.
- Custom apps set as default restore to default MIUI apps on reboot.
- Cannot set accessibility services on reboot.
- Background apps cannot sync data.
- Music players stop playing after sometime.
- UI Animations are not synced properly.

Pixel 7 | FR955

(#506) Upo válasza porse (#492) üzenetére


Upo
addikt

Nem. Meg se nyekken.Mondjuk az antennák miatt az alsó és felső vége műanyag, a hátlap közepe meg fém. Ha bemegy közé valami por vagy hasonló akkor lehet hogy nyiszeg kicsit. Nekem néma, és vigyázok is rá, tokban van első perctől, és a kijelző is addig volt szabadon amíg kibontás után a mattfehér gyári fólia után rá nem igazítottam a már megérkezett üveget.

Nekem amúgy a developer rommal nincs hívási problémám, jó a hangja. Stabil romból meg vissza kell rakni a 8.2.2.0-t. Vagy van akinek azzal a verzióval is jelentkezett a hiba?
A miért nem javítják már ki azonnal típusú felvetésekre meg azt mondom, hogy ezt bevállaltátok a stabil rommal, azokból 1-1.5-2 havonta jön frissítés, mikor úgy gondolják kínában hogy egy dev. romot megint átneveznek stabilnak.
Itt mondjuk kicsit érdekesebb a dolog, mert a developer már 7-es androidon van, a stabil meg 6-oson. De a fejlesztés nagyjából univerzális alapon megy, azaz nyilván nem a 7-es developerből, hanem 6-os alapú developer romból patchelik át az erre való stabilt (van még olyan típus amin 6-os alapú a developer rom).
Emiatt lehet hogy a stabilban meglevő hibák nincsenek a developerben és fordítva is, más a romok alapja.
Ahol meg azonos androidon van a stabil és a developer, ott meg kb. annyi a különbség, hogy a stabilban később javítódnak a hibák (több hónap is lehet), míg a developerben már lehet hogy a következő héten. Pl. a múlt heti developerben a factory teszt nem indult el, se a kernel verzió nyomkodásával, se a tárcsázóból. Az ehetiben természetesen már működik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#507) Narxis válasza student (#503) üzenetére


Narxis
nagyúr

persist.audio.fluence.voicecall google-al rákeresve más telefonoknál is van ilyen probléma. Egyre inkább tűnik térerő/szolgáltató függőnek.

(#504) Viper26: senkinél se megy, manuálisan kell hozzáadni a várost.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#508) G.Peter válasza Upo (#506) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Nekem 8.2.2.0-n jelentkezik a hiba.

Lehet, hogy este otthon felteszek egy developert, abból melyik a legüzembiztosabb?

(#509) Viper26 válasza Narxis (#507) üzenetére


Viper26
nagyúr

Current loaction hogyan törölhető?

Pixel 7 | FR955

(#510) student válasza G.Peter (#508) üzenetére


student
őstag

akkor ha jól olvastam jelen állás szerint telenor és voda esetén rossz a hang?

(#511) Graphics válasza student (#510) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálam Telenorral semmi gondom nem volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#512) Viper26


Viper26
nagyúr

Van belföldön olyan tok ami jó a telóra, vagy mindenképp külföldről kéne beszerezni?
Valami sandstone félére gondoltam.

Pixel 7 | FR955

(#513) Narxis válasza Viper26 (#509) üzenetére


Narxis
nagyúr

Már nem tudom, nekem Resurrection Remix van már a telon.

Thanos was right.

(#514) Johnny001 válasza zzz03 (#491) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Pont a feketét néztem :R :))

G.Peter: reméljük nem jön ki :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#515) Viper26 válasza Narxis (#513) üzenetére


Viper26
nagyúr

Erről mondhatnál pár szót privátban, mert erősen gondolkozom valami Pixel feeling megoldáson. :) :D

Pixel 7 | FR955

(#516) Viper26


Viper26
nagyúr

SOT már 20 percre csökkent közel két óráról, ez a telefon egy időgép. :D

Pixel 7 | FR955

(#517) omgfx válasza Viper26 (#516) üzenetére


omgfx
tag

Nem indítottad újra?

(#518) Upo válasza Viper26 (#504) üzenetére


Upo
addikt

Időjárás widget?
Mint a többi alkalmazásnál, végig kell zongorázni a mantrákat.

- A widgethez tartozó alkalmazást elindítani, az előugró engedélykérésekre válaszolni (kinek ahogy tetszik, bár a tervezett működéshez úgyis mindent engedni kell). Fontos, mert enélkül nem indul meg a widget, hiába van kirakva.

- Beállítások - telepített alkalmazások - kiválasztani az adott alkalmazást - Engedélyek menü, és itt kapcsolgatni ami kell.

- Beállítások - Engedélyek - Indítópult: Itt engedélyezni kell az alkalmazást.

- Beállítások - Engedélyek - Egyéb engedélyek - kiválasztani az adott alkalmazást - pipálni ami kell

- Beállítások - Akkumulátor és teljesítmény - Teljesítmény - Alkalmazás akkumulátorkímálő - Telepített alkalmazás vagy Rendszeralkalmazás fül alatt előkeresni az alkalmazást - Nincs korlátozás-ra átrakni (ezek az apopk a lista tetejére kerülnek)

- Beállítások - Értesítési állapotsor - Alkalmazás értesítések - itt amire szükség van azt engedélyezni kell, sokszor bizonyos műveletek nem hajtódnak végre ha nincs értesítési jogosultság. Ilyen lehet pl. a letöltés böngészőből, nem indul el ha nincs értesítési engedélye, mert ugye a letöltést beteszi a lehúzós redőnybe.
Illetve ellenkező hatást is el lehet érni, felugráló, állapotsorba kirakós stb, reklámokat szépen lehet blokkolni a megfelelő jog kikapcsolásával.

- Így már azért mennie kell a dolgoknak, ha mégis bezáródik valami alkalmazás, akkor még lockolni is lehet a memóriában. Ehhez meg kell nyitni a taszk váltót (három vonalas gomb), előkeresni az adott alkalmazást (ha nincs közte akkor nyilván el kell indítani), lefelé meghúzni (ikon és képernyőkép módban is működik), és rányomni a lakatra. Ezután a jobb felső sarokban meg is jelenik egy kis lakat.

Ezekből néhány funkció elérhető a biztonság alkalmazásból is (zöld pajzs az asztalon), az Akkumulátor és Engedélyek menüből.

Illetve a stabil romon nálam a Biztonság alkalmazás - jobb felső sarokban a fogaskerék ikon - Akkuhasználat - Automatikus tisztítás lezárt képernyőn - itt be volt állítva gyárilag 30 perc, én ezt kikapcsoltam, ne zárogasson be semmit a tudtom nélkül.

(#507) Narxis: Nekem a fenti varázslások után simán viszi a helyet, nem állítottam be semmit kézzel, és még a stabil romon is működött. Ezek szerint senki vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#519) G.Peter válasza student (#510) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Nekem telenorral tegnap még a hívások nagyrészénél rossz volt, ma jobb napja van, kb. 10 hívásból csak 1 volt rossz. A vodással emlékeim szerint 1 hívásom volt mióta ezt a telefont használom, az jó volt.

(#520) BullZeye válasza student (#510) üzenetére


BullZeye
veterán

Vodafonnál tuti, de ma kaptunk feleségemmel SMSt vodafonetól, hogy milyen a minősége a hívásnak, le is pontoztuk.

[ Szerkesztve ]

(#521) ollie válasza Upo (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem 72 órát írt ki, annyit kellett várnom.

***

(#522) Headless válasza ollie (#521) üzenetére


Headless
őstag

Nekem is 72 órát írt, de aztán utána kerestem netem egy régebbi unlockernél még nem volt ez a korlátozás, így azzal unlockoltam még a vásárlás napján... MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en

BullZEye: ezt így nem jelentheted ki, nekem nincs bajom vele vodafone sim1 helyen. Mondjuk nem miui.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#523) Viper26 válasza omgfx (#517) üzenetére


Viper26
nagyúr

De igen, basszus. :B

(#518) Upo.:

Köszönöm a leírást, megcsináltam, meglátjuk..ha egyszer custom-ra váltok ezért lesz, hogy ne kelljen ezt csinálni. :R :D

Most nézem email sem jön be, csak ha kézzel frissítem, ne már...most ott is el kell ezt játszani? :O

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#524) ollie válasza Narxis (#240) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezekről egy rövid leírást összedobhatnál. Csak pár mondatban a lényeget, vagy elég lenne az is, ha linkjeid vannak a pontos menetéről.

***

(#525) CactuS válasza student (#510) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Eustock, szürke B20, az elején voltak érdekes pillanatok, de a Volte + ok google kikapcsolása után (plusz 8.2.x, ami a HK régióban letöltött) már nincs ilyen gond. Kolléganőm kapta meg végül a telefont, miután én leadtam és nem panaszkodik rá. Két vodafone-os SIM van benne.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#526) Viper26


Viper26
nagyúr

Ez egész jónak tűnik.

Pixel 7 | FR955

(#527) Viper26 válasza Viper26 (#526) üzenetére


Viper26
nagyúr

A méretével gondolom nem lesz probléma.

Pixel 7 | FR955

(#528) Whist válasza Viper26 (#527) üzenetére


Whist
aktív tag

Az az ár... :Y :Y :Y

(#529) Narxis válasza ollie (#524) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én ezt a leírást követtem: Link

Viszont annyi szerintem hiányzik belőle, hogy kell egy lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip fájl is amit TWRP flash után kell TWRP-ből flashelni. Elvileg azért kell, hogy ne legyen bootloop.

xposed-ből pedig spéci miui változat kell: xposed-v87-sdk23-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20161126.zip

Miui fórumról töltöttem de linket már nem tudok, google-el meg lehet találni vagy feltöltöm valahova ha kell.

Thanos was right.

(#530) Viper26 válasza Whist (#528) üzenetére


Viper26
nagyúr

Inkább kintről a harmadáért, mi? :D

(#529) Narxis .:

Akkor ez egy up to date leírás az egész folyamathoz?

Visszazárható egyébként, vagy ha nyitod akkor már nem?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#531) Whist válasza Viper26 (#530) üzenetére


Whist
aktív tag

Inkább.. :D

(#532) Oldman2 válasza Narxis (#529) üzenetére


Oldman2
veterán

(#533) Narxis válasza Viper26 (#530) üzenetére


Narxis
nagyúr

Írtam, hogy többnyire, TWRP flash után kell egy lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip-et flashelni, hogy ne legyen bootloop, ez kimaradt és linket se találok most ehhez a zip-hez, ha kell feltöltöm.

(#532) Oldman2: azaz, köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#534) ollie válasza royalka (#450) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az mindegy. El kell fogadni, hogy kb ez marad a középkategóriában a fényképezés minősége. Nem mehetnek el a felső felé, mert kell valami pluszt ott is adni.

***

(#535) Headless válasza Narxis (#533) üzenetére


Headless
őstag

De igazából XDA-n fent van minden. ami kellhet ROM, TWRP, stb és van leírás is ha nincs, akkor annak megvan az oka, vagy annyira egyszerű, vagy mert jobb ha nem csinálja olyan, aki sose csinált ilyet, vagy nem hajlandó utána nézni.

Ahogy az általad sem talált verity zip-et sem találod.[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#536) royalka válasza ollie (#534) üzenetére


royalka
őstag

Elfogadtam. :) Legközelebb valami zászlóst veszek, de maradok a xiaominál. Amugy összességében elegedett vagyok a készülékkel nagyon. Ez a mikrofon bug meg szerintem orvosolva lesz. Párom 3s prime-ja is megjavult a frissítések után.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#537) holozis_HUN válasza royalka (#536) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én igazából arra leszek kíváncsi, hogy milyen lesz a kamera Xperia Z3-hoz képest, aminek mondjuk ki nem túl acélos.

Bár tuti van valami camera mod, vagy egyéb mód arra, hogy kicsit lehessen tuningolni a kamerán.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#538) Upo válasza Viper26 (#523) üzenetére


Upo
addikt

Lassan a customban is ugyanezek lesznek, az energiagazdálkodás és jogosultság kezelés kígyózik be a sima androidra is. Az a különbség, hogy a 7-es android ebben jóval butább, már az 5-ös miui is okosabb volt. (-as droidot nem próbáltam, de nem hiszem hogy hirtelen a 7-es 8-as miui szintre fejlődött volna. De a trendek miatt egyre inkább a vanilla android alapú romokban is benne lesz (aosp, lineage és belőlük készültek).
Én speciel ennek a miui félének jobban örülök, elég jól lehet finomhangolni a rendszer viselkedését. Vannak készülékeim 7-e droiddal, lineage 14.1-el, és erős hiányérzetem van, mintha hátra lenne kötve a fél karom. Az értesítéseket például elég bután kezeli.

(#524) ollie: Unlockról, flashelésről találtam egész jó részletes, képes leírást, az unlock várakozást vpn-el is ki lehet kerülni, az is benne van. Linket a blogomban találsz, azt az írást folyamatosan frissítem, ma is többször került bele újdonság.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#539) helixP válasza royalka (#536) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem rossz ez a kamera, csak kicsit játszani kell vele, persze a mobilos fotózás lényege pont a 'point and shoot' lenne...
Ugyanez a véleményem a hangzásról is. Egyáltalán nem szar, mint ahogy valaki emlegette. Power Amp még egy közepes fülest és teljesen jó. Aki FLAC-et akár hallgatni, sajnos az rossz helyen kopogtat.

[ Szerkesztve ]

(#540) Narxis válasza Headless (#535) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt vannak a leírások viszont némelyik felesleges lépéseket tartalmazott valószínűleg azért mert még akkor készült amikor nem volt global ROM és ezért akarta az egyik pl. a developer miui-t felrakatni és csak utána BL-t nyitni.

Nekem megvan minden fájl csak lusta voltam feltölteni, akár egybe fel is rakom valahova ha kell valakinek.

Nyilván veszélyes ez az egész mert még akkor is becsúszhat valami hiba ha mindent a leírás szerint csinálunk, a technika ördöge sosem alszik, alap, hogy csak az kezdjen neki aki vállalja a kockázatot viszont mindenki volt kezdő ezekben a dolgokban, valahol el kell kezdeni.

Thanos was right.

(#541) draco31 válasza helixP (#539) üzenetére


draco31
veterán

Nálam semmi gond a hangzással, főleg hogy Piston fülesem van, és be is lehet állítani a menüben, hogy pontosan melyik. plusz lehet játszani ott is a hangszín szabályzóval, ha nagyon kell. Le sem töltöttem a Power AMP-t, pedig pár éve megvettem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#542) royalka válasza helixP (#539) üzenetére


royalka
őstag

Sztem hangzásban​ eléggé vállalható a készülék, főleg h nincs benne a kényszerített hangerő korlát mint a honor 6-ba. Ezek a hangprofilok is jópofák. A kameraval is kezdek megbarátkozni. Fény kell neki rendesen, akkor szépen tud fokuszálni. De ahogy fent irtátok ez egy középkategóriás telefon, ne várjak mindenből full-t.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#543) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok,

olyan problémám van, hogy nem minden alkalommal rezeg a telefonom, ha értesítés érkezik. K9-mail és a Messenger proginál is ugyan ez a helyzet. A képernyő felvillan, a zárképernyőn megjelenik az értesítés, de nem rezeg. 3 értesítéssel később pedig működik, aztán megint nem... Másnál is előfordult már ez? 8.1.15 rom van a telefonon.

Köszi

(#544) Graphics válasza Joke21 (#543) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beállítások - Telepített alkalmazások - Kikeresed az appooakt. És beállítod a rezgéseket

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#545) Joke21 válasza Graphics (#544) üzenetére


Joke21
aktív tag

Ezzel kezdtem, de nem jó így sem

(#546) student


student
őstag

hogyan tudok a záróképernyőre infokat, widgeteket kitenni? nem találom, az 5éves motorolám tudja , akkor tuti ez is

(#547) Oldman2


Oldman2
veterán

Ma megérkezett az én készülékem is, hát ez a Black verzió ez tényleg brutál kinézetű!
:C

Global Stable 8.2.2.0 ROM-mal érkezett 2016102-es, azaz Taiwan-i változat.

Amennyiben Unlock-olni akarom a Bootloadert (TWRP és Root szükséges), ha jól olvastam Global Developer-re kell frissítenem az Updater alkalmazásban.

Kérdés melyik verzióra és hogy ez töröl-e mindent a készülékről?

[ Szerkesztve ]

(#548) Viper26 válasza Oldman2 (#547) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nálam ugyanez, grat hozzá. :)

Pixel 7 | FR955

(#549) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Megvan szerintem az első halott Note 4...

Öcsém megkínálta vízzel.. Nem szereti. Most pihen a rizsben, valószínűleg ez halott.

@D4ni: 1,5 hét alatt 2 telefon fogyott el, semmivel, sajátja volt, én mondtam , hogy több telefont nem rendelek neki.

@ollie: Szerintem tócsa, vagy más vízforrás közelében kicsúszott a zsebéből... Youtube-on még bírta, a valóságban nem. Holnap kerül boncasztalra, hogy mi menthető belőle

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#550) D4ni válasza Graphics (#549) üzenetére


D4ni
őstag

És öcsédet mivel kínáltad meg? ;]

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.