Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Multibit válasza stifi82 (#50100) üzenetére


Multibit
veterán

Ha van szabad tárkapacitásod (az adatok lementéséhez), akkor mentés után formázd le a routerrel! Ext3 vagy Ext4 lesz a fájlrendszer. Az fekszik a legjobban a routernek, azzal lesz a legkevesebb gondod routeres használattal. A fájlrendszert a router kezeli, a hálózatból bárhonnan elérheted.

(#50102) stifi82 válasza Multibit (#50101) üzenetére


stifi82
aktív tag

Milyen routert érdemes venni gondolok itt márka típus? Ha ntfsbe hagyom akkor mi lehet a gond vele? Esetleg tudok szerválni egy másikat. Router wifién keresztül is elérem a vinyot?

(#50103) Multibit válasza stifi82 (#50102) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen routert érdemes venni gondolok itt márka típus?
ITT érdeklődj!

Ha ntfsbe hagyom akkor mi lehet a gond vele?
A Linux alapú rendszerek (ilyen van a legtöbb routeren), nem kezeli akkora sebességgel és olyan stabilitással, mint a saját fájlrendszerüket. Egyébként maradhat NTFS, próbáld ki!

Router wifién keresztül is elérem a vinyot?
Igen.

(#50104) Cane


Cane
őstag

Sziasztok!

Van olyan kereső, amely WIFI név alapján keres a világon és viszolag naprakész?

:R

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#50105) Gubek-Einste válasza Cane (#50104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg nincsen de mire kellene neked egy ilyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50106) stifi82 válasza Multibit (#50103) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ext3 ext4 mekkora méretük lehetnek a fájlok? Van olyan korlatozás mint a fat32 nél?

(#50107) MasterMark válasza Cane (#50104) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt amúgy hogy kellene érteni?

Saját gépeden tudod listázni az SSID-ket amire rálátsz, abból meg elég könnyű kiszedni amit keresel.

Olyat meg, hogy te otthonról minden wifi hálózatot láss, olyan nincs.

Switch Tax

(#50108) Soma01 válasza Cane (#50104) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt próbáltad már? [link]

(#50109) krealon válasza stifi82 (#50106) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ext3 ext4 mekkora méretük lehetnek a fájlok?"

2TiB (2 TeraByte)

(#50110) stifi82 válasza krealon (#50109) üzenetére


stifi82
aktív tag

Milyen programmal formazható ext4-re?

(#50111) krealon válasza stifi82 (#50110) üzenetére


krealon
Topikgazda

Grafika huszaroknak a Gparted valo. Pl SystemRescueCD-rol.

Parancssorbol a GPT eseten a
gdisk
MBR eseten az
fdisk
es a formazashoz az
mkfs.ext4
parancs hasznalatos, megfelelo parameterezessel.

Tovabb tudnivalok a Linux kezdoknek topikban.

[ Szerkesztve ]

(#50112) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Megkérdezem újra bár megkérdeztem már egy párszor de még nem kaptam konkrét választ sosem.Mivel lehetne növelni a router hatótávolságát wifisen mondjuk úgy 50 méterrel konkrét típus kellene bár mi legyen az, és tapasztalatból. Köszönöm

(#50113) MaCS_70 válasza vadasz70 (#50112) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem (értjük), hogy mégis konkrétan mire gondolsz. Nem ártana érthetőbben megfogalmazni a kérdést.

Milyen routered van, aminek meg akarod növelni a hatótávját? Milyen körülmények között? Milyen frekvencián?

Az Asusok egy részénél CFW-rel növelhető az adóteljesítmény, ami viszont nem szabályos, ezért szigorúan csak ott jöhet szóba, ahol másokat nem zavarsz vele.

Ha már kérdezel, akkor (szerintem legalábbis) illik megtisztelni a potenciális válaszolókat azzal, hogy egyáltalán lehetővé teszed a választ, és nem rejtvényeket adsz fel, valamint nem emlegeted fel azt, hogy már többedszer kérdezel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50114) #19482368 válasza Cane (#50104) üzenetére


#19482368
törölt tag

Térkép verzióban van, keress rá, ez az összes lakossági WIFI AP megmutatja, kivétel azok amik nem mennek a nap 24 órájában Legalábbis amit én megtaláltam az ilyen volt. Beírtad a város, utca stb... És már listázta már mutatta is az adott környék AP-it. :( .

[ Szerkesztve ]

(#50115) Gyurka6 válasza #19482368 (#50114) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy címet tegyélbe légyszi, az 50108-szerinti nekem semmit nem hoz.

Gyurka

(#50116) And válasza vadasz70 (#50112) üzenetére


And
veterán

"Megkérdezem újra bár megkérdeztem már egy párszor de még nem kaptam konkrét választ [..]"
Aminek az az oka, hogy erre még a helyszín és az eszközök tökéletes ismerete mellet sem feltétlenül lehet egyértelmű választ adni. Ez pedig nem azért van, mert szeretünk rébuszokban beszélni, hanem mert nem véletlenül nem találsz hatótáv-beállításokat egyetlen router menüjében sem (az ACK időalapú limitálása más lapra tartozik). Konkrét típussal sem mész sokra, mert egyrészt a teljesítmény- (EIRP-) határ minden eszközre vonatkozik, másrészt annak egyoldalú növelése nem fordítható le egy az egyben hatótáv növekedésre, főleg úgy, hogy a klienseken semmi nem változik. Ugyanez vonatkozik az antennákra is.
El kell fogadnod, hogy arra nincs se módszer, se eszköz, hogy te minden egyéb körülménytől függetlenül legalább 50 méterrel megnöveld a hatótávot. Egyszerűen nincs, mégpedig azért, mert a hatótáv egy túlságosan is soktényezős változó, és a tényezők jó részét nem tudod kiejteni vagy leegyszerűsíteni. Vannak olyan esetek, amikor erre nem is létezik wifi-s megoldás (pl. extrém vastag falak, utcaszint alatti / pincébe telepített router, nagyon gyenge képességű kézi kliens eszköz, meg egy csomó más lehetőség).
Kültéri fix telepítésnél, megfelelő antennákkal és közvetlen rálátással a wifi csodákra képes (ráadásul ez az eset elég könnyen számítható és modellezhető), ezek bármelyikének hiányában viszont az eredmény kérdéses, és földi halandó számára az is marad.

[ Szerkesztve ]

(#50117) vadasz70 válasza And (#50116) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Van rálátás kültérre kellene. Nagyon túl bonyolítják az emberek itt a választ egy antenna típus kellene engem nem érdekel hogy működik csak távolságot tudjam növelni.

(#50118) bigrock válasza vadasz70 (#50117) üzenetére


bigrock
addikt

A teljesség igénye nélkül:
Mikrotik
Ubiquity
TP-Link
Természetesen párban.

(#50119) mezis válasza vadasz70 (#50117) üzenetére


mezis
nagyúr

"Mivel lehetne növelni a router hatótávolságát wifisen mondjuk úgy 50 méterrel konkrét típus kellene bár mi legyen az, és tapasztalatból."

Kérdésedben két konkrét adat van: WiFi éa 50m.
Ennyi információ alapján rövid, konkrét választ csak egy "kereskedőtől" (olyan lókupec fajtától) kaphatsz.
(Aztán amit hazavittél vagy jó lesz oda neked vagy nem ! ;] )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50120) MaCS_70 válasza vadasz70 (#50117) üzenetére


MaCS_70
félisten

De milyen viszonylatban?

Két fix pont között kellene wifi-összeköttetés, vagy egy kiterjedt területet akarsz lefedni, amin belül mondjuk telefonnal kellene elérni a bázist?

A pont-pont kapcsolatra a többiek írták a tuti választ: két, egymással szembe fordított irányított antennás AP. Ezek erre vannak kitalálva, akár kilométeres hatótávval, ilyen használatra részletesen kidolgozott szoftverrel.
Nekem a TP-Link CPE-510-essel vannak nagyon kedvező tapasztalataim, de itt többeknek vannak sokkal kiterjedtebb ismeretei erről.

Ha egy területet akarsz ellátni, akkor egészen más a leányzó fekvése. Amint a Gubek-Einste is szokta írni: vissza is kell tudni kiabálni, tehát a csatlakozó eszköznek is elég erősnek kell lennie ahhoz, hogy a bázis vegye a jeleit -- és ez annál inkább így van, minél inkább szükséges a szimmetrikus adatátvitel, pl. VoIP.

Nálam egy Asus RT-N18u - Samsung Galaxy Note4 páros töb száz méterre is remekül megy, főleg, amikor csak böngészek a telefonnal, azaz a router tolja az adatokat, a telefon csak a kapcsolattartáshoz szükséges adatmennyiséget forgalmazza, tehát sokkal gyengébb kapcsolat is elég ebben az irányban.

Önmagában az antenna cseréje nem garantálja a sikert. Egy passzív antenna a nevéből kikövetkeztethetően sem tud teljesítményt növelni, csak "koncentrálja" a hullámokat. Az antennakészítés viszont elég kényes műfaj, az RF tartomány már nagy pontosságot igényel, nagyon sok múlik a precíz tervezésen és minőségen. Egy jó antennának illeszkednie kell a készülékhez, az olcsó, no-name cuccok viszont ebben nem jeleskednek, ezért a nem gyári antennák használata igencsak lutri.

De ismételten: tudni kellene, hogy mire van pontosan szükséged. Olyan megoldás nincs, ami általánosan 50 méter hatótávot hoz a konyhára.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50121) Soma01 válasza vadasz70 (#50117) üzenetére


Soma01
veterán

bigrock leírta a választ kb olyan pontossággal, mint amilyen maga a kérdés.

Tehát úgy gondolod, hogy csak egy jobb antenna kell neked és kész?
Mennyi pénzt szánsz rá?
Milyen átviteli sebességet vársz el minimum?
2,4 GHz-en mehet az átvitel, nincs sok idegen/zavaró wifi hálózat a környéken?
A legolcsóbb és legegyszerűbb az említett hozzászólásból az a TP-LINK CPE510, amiből kb. 30.000 Ft egy pár.

(#50122) vadasz70 válasza MaCS_70 (#50120) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor mondom van egy router ami bent van a szobába erre csatlakozik a laptop innen kellene elérjek egy 50 méterre lévő kamerát wifisen arra gondoltam hogy a routerre kötök egy antennát és ki húzom kívülre és ezzel növelem a távolságot.Most is tudja kb a fele távolságot de ezután megszakad a vétel. Nekem az is jó lenne ha nagyobb teljesítményű routert cserélek vagy antennát nem tudom.

(#50123) vadasz70


vadasz70
aktív tag

De mondjuk nem lenne hátrány ha egy területet letudnák fedni az udvaron és akár telefonnal is tudnék csatlakozni, az lenne a jobbik megoldás.

(#50124) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#50122) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide egy kültérre szerelt eszköz pár kellene amely felépíti a két helyszín között a kapcsolatot.
Ha kültéren is akarod használni a wifi-s eszközeidet ahhoz egy másik kültéri eszköz kell mert a távolsági linket megvalósító eszköz pár nem lesz alkalmas erre.
Mennyi lenne a megvalósításra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50125) vadasz70 válasza Gubek-Einste (#50124) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Minél olcsóbban ha lehet de nem akarok plafont mondani mert jönnek a több 100 ezres ajánlatok:)

(#50126) And válasza vadasz70 (#50125) üzenetére


And
veterán

Teljesen reális nagyságrendű várható költségeket kaptál néhány hsz-szel korábban, egy pár kültéri integrált eszközre (természetesen ez csak az eszközökre vonatkozik, egyebekre - ha szükséges: újabb switch, kábelezés - már nem). Ezekkel megvalósítható a kültéri pont-pont kapcsolat, viszont ez nem arra való, hogy te egy vacak handheld eszközzel, például telefonnal - az udvaron akárhonnan - elérd a végpontot. Amit eredetileg elképzeltél: beltéri router + kültéri antenna (úgy, hogy ugyanazzal a routerrel beltéri lefedettséget is szeretnél, nos az nem igazán járható.
Egyáltalán nincs ez agyonbonyolítva, de eddig nem voltál hajlandó elfogadni a wifi 'játékszabályait': kültéri linkhez céleszközök, vagy legalábbis külön arra dedikált router + antenna (csak ez ma már sem árban, sem megvalósításban nem igazán veszi fel a versenyt az integrált kültéri megoldásokkal) valók. Kültéri / beltéri lefedettséget egyetlen eszközre bízni nem szabad, az ilyen mobiltelefonos kültéri csatlakozás meg leginkább a bohóckodás kategóriájába tartozik, ha a biztos üzemelés és a megfelelő sávszél a fontos szempont.

(#50127) MaCS_70 válasza vadasz70 (#50122) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozva a többiekhez:

A szűk(ebb) keresztmetszet jó eséllyel a kamera lesz.

A korrekt megoldás az, amit már többen írtunk: egy-egy kültéri AP egymás felé fordítva. Ez kb. 30-35e Ft költség. A házoldali egység a kert jelentős részét is le tudja fedni, kb. 60 fokos szögre gondolj!

Alternatív, szükségmegoldás, nem garantált sikerrel:

A routert elhelyezed úgy, hogy a lehető legjobban kilásson a kertbe. A telefonoddal letapogatod, hogy meddig van még térerő. Ha a kamera helyén még tudsz kapcsolódni, akkor lehet, hogy elég lesz egyetlen AP is, a kamera oldalán.

A router antennáival nagyon szűk tartományban tudsz ügyeskedni -- erről már írtam. Amint Gubek-Einste számtalanszor leírta: a több antennás eszközök antennáinak egy helyen és egyformának kell lenniük. Ehhez még add hozzá, hogy magának az antennakábelnek is érdemi csillapítása van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50128) vadasz70 válasza And (#50126) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Igazából nem a minőség a fontos nekem mindegy csak működjön a kamera meg a router a telefonon hogy van fogható wifi az udvar hátsó felében az nem annyira fontos. A ház körül így is kb 20-20 méteres körzetben itt a kamera működik is csak ahogy ezen túl lépek a kamerával megszakad még vagy 20 méterrel tovább kellene vinni. Ezért gondoltam ha egy erősebb routert vennék akkor azt a 20 métert áttudnám hidalni.És rádobnák a routerre egy külső antennát koaxal ez nem járható?

(#50129) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#50128) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindegyiket cserélni kellene megfelelőre vagy mindegyiken marad az eredeti antenna, okai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50130) mezis válasza vadasz70 (#50128) üzenetére


mezis
nagyúr

Kísérletezhetsz a botantennáknál valamivel nagyobb nyereségű szektor sugárzókkal, de én ilyet csak egy külön, egyantennás AP-re (WiFi routerre) raknék (az eresz alá) és legfeljebb 3m H155-ös koax-al. A házban is és a kameránál is.

(Minél nagyobb a nyereség, annál kisebb térszöget sugároz be)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50131) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, adott egy digi modem ami wifit is ad. Munkatársam le akar egy nagy házat is fedni és utp kábellel a ház másik végébe egy új wifi routert akar berakni. Szóval a digi modem routerre dugná a kábelt és az menne az új tp linkbe. Na most én nem tudok elmenni hozzá, viszont be tudom úgy konfigolni a routert hogy ő már csak rádugja az utp kábelre és máris szórja a ház másik végében a wifit? Mit kellene beállítani, hogy automatikusan jó legyen?

(#50132) Dida104 válasza vadasz70 (#50128) üzenetére


Dida104
tag

Egy TP-Link CPE210-et AP módba állítva - kábelen összekötve a routerrel - kiteszel az udvarra, megcélzod vele a wifis kamerát. Szerintem így működnie kell, a költsége sem magas. Igaz, ezt az eszközt nem egészen erre találták ki, de így is használható.

[ Szerkesztve ]

(#50133) csixy válasza stifi82 (#50100) üzenetére


csixy
addikt

(#50131) kmisi99 :
Bocs ez kmisinek szólna:

Az 50094 Hsz C pontja szerint kellene beállítani, de ahhoz tudnod kell, hogy milyen alhálózaton játszik a UPC-s kütyü satöbbi ....

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50134) Gubek-Einste válasza kmisi99 (#50131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50135) kmisi99 válasza Gubek-Einste (#50134) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi :)

(#50136) MaCS_70 válasza Dida104 (#50132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem meg, ahogy írtam, pont fordítva. Persze nem tudom, hogy a kamera wifi-egysége hogyan muzsikál, de tapasztalataim szerint egy jobb router erősebb szokott lenni.
Arról nem is beszélve, hogy a kamerától a router felé menő adatforgalom a fontosabb.

Tehát a kamerához lenne érdemes a külső AP-t tenni kliens módban, és jól megcélozni vele a routert.
A router felől elég ha annyi adat átmegy, ami a kamera éeltben tartásához, vezérléséhez szükséges.

De ez még mindig elég szerencseigényes megoldás.

Ha nincs a közelben szomszéd, esetleg el lehet töprengeni a router wifi-teljesítményének növelésén -- pl. Asus...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50137) vadasz70 válasza Dida104 (#50132) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Hát most már valami kialakulóban ez egy konkrét ajánlat lehet hogy ezt megpróbálom.

(#50138) tibbike01


tibbike01
őstag

TP link router beállításánál connect on demand vagy connect automatically-t kell beállítani? Digi 100-as PPPOE.

(#50139) kali válasza tibbike01 (#50138) üzenetére


kali
legenda

Mind a kettő jó, de az elsőnél az érték 0 legyen.

(#50140) Léolo


Léolo
csendes tag

Kedves szakavatott tagok! új wifi adaptert szeretnék venni az 5Ghz-s sáv vételéhez, és talán én is ilyet:

https://oaziscomputer.hu/termek/2079/tp-link-tl-ac1200-archer-t4u-wireless-adapter

(katt)

***

- digitális elosztó: sAgemcom F@st 5655v2 dtAg

- maximum kínált letöltési sávszélesség: 250 Mbit/s

- USB 3.0 VAN.

***
Ezzel kihozom a maximumot a lehetőségeimből, vagy van bármi jobb opció?

USB 3.0-val lesz különbség?

Itt látok egy elég ilyesztő leírást (Balázs Oroszi / hátrányok), de szerintem ez csak az illetőnél van.

(#50141) Gubek-Einste válasza Léolo (#50140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50142) vadasz70 válasza Dida104 (#50132) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Ez jó lehet nekem?[link]

[ Szerkesztve ]

(#50143) Dida104 válasza vadasz70 (#50142) üzenetére


Dida104
tag

Szia!
Az általad választott kütyü végül is jó lehet, de csak g-s, 54Mbps-es. A CPE210 n-es, 300Mbps-es és jóval erősebb a hardvere is. Ha nekem kellene, én a 210-est választanám, de nem akarlak rábeszélni.

(#50144) Léolo


Léolo
csendes tag

Köszi szépen! Abban a témában igyekszem még tájékozódni, de még sajnos egyelőre nem teljesen értem, hogy a usb 3.0 adta lehetőségeket én itt ki tudom-e használni ha a net maximuma 250 Mbit/s.

Ez esetben kell usb hub, vezeték, bonyolultan előlről hátrvavezetni, etc, csúnya + bonyolult, nem a pénz a gond, csak ha nem oszt nem szoroz, akkor maradok a usb 2.0-nál

E témában kérhetnék felvilágosítást? :)

(#50145) Léolo


Léolo
csendes tag

Update, rájöttem, hogy szerencsére több usb 3.0 portom van, és nem csak elöl, ami tök jó hír, de elméleti síkon továbbra is érdekel, hogy lenne-e különbség, lassabb lenne-e a netem 2.0-val, 250 Mbit/sec-es netcsomaggal.

(#50146) woodworm válasza Léolo (#50144) üzenetére


woodworm
veterán

Kifejtenéd mire gondolsz?
Usb2-es adaptert keresel, mert nem akarsz usb3-asra költeni, vagy usb3-ast akarsz usb2-es portban használni? Előbbi esetben szerintem nem találsz megfelelő párosítást, elég kevés ac1200-as stick létezhet usb2-es szabványon. A második esetben pedig az usb2-es port még éppen megfelel, és a 250 MBitet hellyel-közzel át kell, hogy vigye.

A második hozzászólás árnyalta egy kicsit, de ha hátra karod rakni, akkor az gépháztól függően nem túl szerencsés megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#50147) Léolo válasza woodworm (#50146) üzenetére


Léolo
csendes tag

Úgy tűnik, így is-úgy is usb 3.0 lesz a vége, a kérdés az, hogy önmagában emiatt végül is számíthat-e az ember gyorsabb netsebességre
hiszen rákeresve azt látom, hogy az usb 2.0 is képes 480 Mbit/s sebességű jeltovábbításra, az én netem pedig 250 Mbit/sec maximum sávszélességű

de lehet h valahol téves az egész felvetésem, nem értek hozzá, ezért kérdezem.
----
egy vezetékkel megemelem, és az asztalomon tervezem (továbbra is) tartani az adaptert.

(#50148) Léolo válasza Léolo (#50147) üzenetére


Léolo
csendes tag

(Egyébként az azért sem lenne szerencsés megoldás, mert tök szorosan egymás mellett vannak az USB portok az alaplapon, így, ha nem vezetékkel dugnám be az adaptert, a szomszédosakat is letakarná )

(#50149) woodworm válasza Léolo (#50147) üzenetére


woodworm
veterán

Csomagolva utazik az adat, a fele kb. a hasznos átvitel. Így a 250Mbit nagyjából átmegy rajta, de sokkal több nem.

(#50150) darnex


darnex
csendes tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata ha az asus n18u routeremen kicserélem az antennákat ilyenre akkor tudok vele plusz 5-10m jobb lefedettséget nyerni?

más. egy ismerősöm szeretne egy gazdasági épületbe is netet, ami részben nyitott ezért biztonsági és fizikai hozzáférhetőség elkerülése végett szeretné ha a router a zárható helységében lenne, viszont a jobb lefedettség érdekében az antennákat átvezetné a csarnok terébe pl. ilyen vezetékkel. Ez 2-3 antennás routernél megoldható? milyen hosszú lehet a kábel? és egyáltalán ez mennyire működhet?
Köszönöm előre a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.