Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok,

Adott egy Intel Wireless AC-8260 és hozzá a Telekom-os gyári router amit a 250Mbit-es nethez dobálnak. (Sagemcom F@st 3686AC). Tegnap vettem észre, hogy valami miatt az utóbbi időben csak 173,3Mbit a sebesség.

Elvileg minden jól van beállítva, és régen ment is rendesen 866,7-el, de most nem akar valami miatt. :(

- külön SSID van a 2,4GHz-es és az 5GHz-es hálóhoz mert az XBOX rendszeresen a 2,4GHz-esre ment fel
- AC sávszélesség a kártyán Auto-n (20Mhz és ez játszik)
- Routerben a sávszélesség 80MHz-en
- A router a laptoptól kb 2 méterre van, fal vagy ilyesmi nincs útban

Elvileg jónak kellene lennie mindennek, de akármit próbálok vele csak 20MHz-en hajlandó menni. Valakinek van valami ötlete? :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#50852) uriember válasza Gaben92 (#50851) üzenetére


uriember
aktív tag

Szia
"amit a 250Mbit-es nethez dobálnak", 250Mbps a sávszél, ami bejön? "régen ment is rendesen 866,7-el" , ha 250 a bejövő, hogy lesz abból 867?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#50853) krealon válasza uriember (#50852) üzenetére


krealon
Topikgazda

"ha 250 a bejövő, hogy lesz abból 867?"

Latod milyen zavaro, ha valaki nem pontosan irja le,hogy mire gondol?
Csak az elejen van megemlitve az Internet nevleges sebessege, de utana mar mindenhol Wifi kapcsolati sebessegrol van szo.

(#50854) uriember válasza krealon (#50853) üzenetére


uriember
aktív tag

Nem vagyok gondolatolvasó :N , egyértelműbben kellene fogalmazni (félreértések elkerülése végett :DD )

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#50855) uriember válasza Gaben92 (#50851) üzenetére


uriember
aktív tag

http://www.dell.com/support/article/hu/hu/hubsdt1/sln285293/change-the-intel-advanced-wi-fi-adapter-settings-to-improve-slow-performance-and-intermittent-connections?lang=en

Ezeket megnézted?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#50856) Gaben92 válasza uriember (#50855) üzenetére


Gaben92
őstag

Elnézést a félreérthető fogalmazásért. :B

Az internet sebessége ami bejön az 250Mbit/sec lefelé, a feltöltést nem tudom hirtelen.
A WiFi kapcsolat sebessége volt régen a 866,7Mbit/sec amivel ki is tudtam használni az internet maximális sebességét. (Mérések alapján 256Mbit/sec körül volt a letöltési sebesség). Szóval lényegében 5,2GHz-en ment 80MHz-en. Viszont az utóbbi időben valami miatt folyamatosan 20MHz-et használ (173,3MBps a WiFI sebessége), és nem tudok vele mit kezdeni.

Amit linkeltél azok a beállítások stimmelnek. Feltéve ami van, mert "Roaming Aggressiveness"-t plédául sehol sem találok. :U

Már felraktam a legfrissebb drivert is az Intel honlapjáról, megnéztem a router beállításait is, de nem jövök rá mi a gond. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#50857) uriember válasza Gaben92 (#50856) üzenetére


uriember
aktív tag

Nem mindig az Intel drivere a legjobb, még ha az is a legfrissebb, menj rá a laptop gyártójának a supportjára és onnan szedd le a kártyához tartozó drivert (tapasztalatból mondom...).

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#50858) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Hálózat, illetve annak kiépítésével lenne egy kis gondom és több kérdésem!

Felvázolom előbb a helyzetet (vizualisan egyszerüsítve... igy nincs kavarodás ) aztán hogy mit szeretnék, hátha így egyszerűbb lesz!

Képzeljetek el egy "hosszúkás" lakást 4 szobával...
Előkert -> első szoba -> második szoba -> harmadik szoba
-> negyedik szoba -> hátsó kert .

Jelen pillanatban a második szobában van egy UPC ConectBox. Ami a gondom, hogy nem tudok rajta noip vagy hasonló szolgáltató kliensét beállítani ( távoli elérés érdekében) illetve hiába reklámozzák ugy hogy erős... hát nem az.
Mindenhol van net az igaz de két fallal arréb már olyan gyenge hogy alig tölt.

Amit szeretnék elérni hogy az egész területen legyen lefedetség, illetve hogy a hálózatra kapcsolt eszközök lássák egymást( Nas, nyomtato, stb )
Illetve hogy ha kívülről kapcsolódom a hálózathoz akkor is lássak minden perifériát!

Az elképzelésem az az hogy a Conect boxot berakom az első szobába, kapcsolok hozzá egy "jobbfajta" külsőantennás routert amibe tudok állitani noip-t vagy diydns-t vagy hasonlót.
Ezzel le lesz fedve az előkert az első és második szoba.

Ezután berakok még egy külső antennás routert a negyedik szobába és az első szobaba lévő routerhez kapcsolom, nem pedig a conect box-hoz!
Igy hálózatban a noip után lesz tehát látható lesz "kívülröl" és ezzel a harmadik negyedik szoba és a hátsókert is le lesz fedve!

Nem tudom hogy milyen routert érdemes erre venni ( nem költenék rá 50-60 ezreket,
nem tudom hogy kell e kábelezni vagy elég ha WiFi-n látják egymást,
Nem tudom hogy csak egy dhcp kell és az szolgáljon ki mindenkit vagy... vagy...

Tehát kicsit komplex a bajom!

(#50859) #19482368 válasza SwissAirplan (#50858) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ubiquiti EdgeRouter X ER-X-SFP Router
Ez egy 5 portos router, ami poe képes.
KB 23 000 Ft-tól már kapható.

Ehhez veszel egy 2 db Ubiquiti UAP-AC-LR
KB 30 000 Ft/db

A vezetékes rendszer távoli felügyeletre egy VPS szervert bérelsz, amire telepíted a UNMS rendszert. Veszel hozzá .hu domain ami kb 2 évre 2-3000Ft
Ha nem akarsz venni cloud-keyt, akkor vagy egy PC-re telepíted, vagy szintén bérelsz hozzá egy VPS szervert amire a cloud-keyt telepíted. És akkor látod milyen eszközök melyik csatornára csatlakoztak.
A UNMS-ben látod melyik interface-en milyen mekkora forgalom megy.
Ha belépsz a routerbe. látod az összes csatlakozott klienst, és annak az ép aktuális adatforgalmát,

Ha ettől kompkekszeb kell, és fontos hogy rögzítsen is, akkor unifi termékcsalád.
Ez picit drágább megoldás.

Ubiquiti UniFi USG Router Kb (33 000 Ft)
Ubiquiti US-8-60W Kb (33 000 Ft)
Ubiquiti UAP-AC-LR RouterKb (30 000 Ft/db)
Ubiquiti UniFi Cloud Key (25-30 000) Ft. Ha regisztrálod a ubnt oldalon, akkor akár azon keresztül is figyelemmel tudod kísérni mi történik a hálózaton.
De ebben ez esetben is meg lehet oldani hogy a Ubiquiti UniFi Cloud Key egy VPS szerverre telepíted, és akkor teljes körűen látod bármikor, bárhonnan ép mi történik a hálózaton.

Unifi rendszer demo oldala
UNMS demo oldala

Ja anyagi okok miatt részedről tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#50860) Gubek-Einste válasza SwissAirplan (#50858) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

nem tudom hogy kell e kábelezni vagy elég ha WiFi-n látják egymást,
Mindenképpen kábelezni kellene az eszközöket.

Nem tudom hogy csak egy dhcp kell és az szolgáljon ki mindenkit vagy... vagy...
Mindenképpen csak egy DHCP szerver legyen ha nincsen semmilyen indolt eset a több mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50861) SwissAirplan válasza #19482368 (#50859) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Szia!
Köszönöm a gyors reagálást!
Hát ha nagyon nem lenne más megoldás akkor még be is invesztálnék erre a kb 80 ezer forintra, De ott kezdődik a probléma hogy muszály a CB nek csatlakoznia a nethez!
Én kis naiv.... gondoltam elkérem haver Routerér... beállítottuk szerződés alapján az adatokat stb stb és se kép se hang.... fél nap kinlódás után felhivtuk az itteni ügyfélszolgálatot, hogy nincs netünk... pik-pak rá is nézet es azt mondta... igen, nincsen net MERT NEM A CB KAPCSOLÓDIK....
Na ezt almomba nem mertem gondolni!

(#50862) woodworm válasza SwissAirplan (#50861) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az alapoktól kellene kezdeni. Pontosan milyen upc által adott adatokat próbáltál beállítani a cb mögötti routeren? Erre semmi szükség!
Vagy megy a cb router módban és mögé rakod a saját routered/routereid, akár csak ap-ként, vagy modem módra kapcsolod a cb-t és akkor a saját routered fogja kezelni a hálózatod, mögé pedig mehet a többi ap.
A cb adminoldalára valóban a upc által megadott módon tudsz bejutni, de ezt utólag módosíthatod. Ha saját routert használsz, azt adsz meg user/pass párosnak, ami jól esik. A kapcsolat beállítása sima dhcp, nem kell semmilyen adatokat megadni.

(#50863) SwissAirplan válasza woodworm (#50862) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Kicsit rosszúl fogalmaztam!
Nem a CB mögé tettem be akkor a routert, hanem a CB helyére! Gondoltam az csatlakozik a NET hez és abba lehet állítani fixipszolgáltato beállításait!

De mivel a sorbol kihagytam a cb-t ezért nem adott netet a UPC.

Az én CB men nem tudom allitani a cb modját, nincs meg az a lehetőségem sajnos... nekem az is jo lenne ha maradna a CB és arra csatlakoztatom az "alroutereket"
de igy meg az alrouteren hiába állitottam fixipszolgáltató protokolját az nem frissitette az ip címet!
Illetve az az eszköz ami a CB re csatlakozott nem látta azt ami az al routerre volt csatlakozva!

Lehet hogy csak beállítási hiba volt mert nem értek egészen hozzá.... nem tudom!

Amugy Svájcban élek és ez Basel városaban kábel alapu UPC igy lehet eltérés a magyar között

(#50864) woodworm válasza SwissAirplan (#50863) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom odakint hogyan működik, de a cb csak akkor kapcsolható modem módba, ha csak ipv4 címet kap. Ezt a szolgáltatónál kell jelezni. Ha áttesznek, akkor élővé változik a menüben a modem mód.

Ha openwrt képes routered van, ott meg lehet oldani az ip-cím lekérését natolt hálózatban.

[ Szerkesztve ]

(#50865) SwissAirplan válasza woodworm (#50864) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Közbe fejlődök... ;)
Előkotortam egy régi Linksys Wrt54gl routert!
Felraktam rá az Openwrt-t és most a noip kapja az ip cimet.
Ujraindítottam a CB-t és a noip webes felületén nézve frissült az ip! Nem tudom mit csinálhattam máskeppen, mert elvileg mindent ugyan ugy csináltam mint multkor... de most működik!

Viszont 2 bajom még mindíg fenn áll.

Az egyik hogy hiába irom be noip-s hosztnevet az hibára fut!

Amásik hogy a CB re csatlakozott laptop nem látja a linksysre csatlakozott laptopot....

Gondolom kell csináljak még a CB ben fox ip-t a linksysnek... illetve kell porttovábbítás is?

(#50866) lela


lela
aktív tag

Sziasztok!

Barátommal 15 éve vagyunk összekapcsolva wirelessen (2.4ghz 24dbi grid, us robotics AP). Sajnos az utóbbi évekbe annyira telítődött a 2.4 ghz es sáv, hogy a sávszélesség drasztikusan lecsökkent. Napi szinten többször kell csatornát váltani, hiába a nagy nyereségű Grid antenna.
Úgy döntöttem kicserélném valami 5ghz es eszközre.
KB 200-250m a távolság és jó optikai rálátás.(bérház 4. emelet-kertes ház tető+3m csőárbóc)
Ehhez keresnék olyan eszközt a jövőre gondolva ami a lehető legnagyobb sávszélességet tudja, jó a zavarvédelme. Az a gondom, hogy nem igazán adják meg a gyártók hogy milyen távolságra van az eszköz.
Néztem az LBE-5AC-Gen2 eszközt, ami elvileg tesztben is hozott 300Mbpst.
Esetleg tudna valaki javasolni jobbat, akinek van tapasztalata?

Köszönöm a segítséget!

(#50867) rolko válasza lela (#50866) üzenetére


rolko
őstag

Szia!
Mivel kicsi a távolság, és jó az optikai rálátás, ha zavar mentes nagy átvitel kell a jövőbe is, akkor egy 60GHz linkeben is elgondolkoznék. Wireless Wire Dish

Ha 5GHz-z, akkor 200m re még a UBNT NanoBeam Ac, MikroTik SXT AC, Cambium Force 180, Ligowave DLB 5-20Ac is ajánlott.

(#50868) lela válasza rolko (#50867) üzenetére


lela
aktív tag

Köszönöm a választ!
A Microtic is 1500m+ ír. Vajon sebességben mit tudhat ilyen rövid távon? Illetve az ára is egy jó kérdés, mert ha jól olvastam az EU-ban csak Júniustól kapható. A 60Ghz az abból a szempontból jó hír, hogy kívül esik a 2.4 és a 5ghz es wifi tartományon. Igazából az a gondom hogy nem találok összehasonlító teszteket, így nehéz a döntés melyiket vegyem meg. Melyik lenne a leggyorsabb és időtálló...

[ Szerkesztve ]

(#50869) rolko válasza lela (#50868) üzenetére


rolko
őstag

A sima 200m és hatótávú Wireless Wire már kapható nettó 20k körül, de ez már 60GHz nál már eléggé a vége, ezért lenne jobb a dish. Bár lehet egy offset parabolába behekkelve lehetne növelni a távolságon és elég lenne arra a 250m re.
Javaslom nézd át az alábbi csatornát, hasonló rádiókról is találsz érdekességet [link] ;)

(#50870) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Megint sikerült egy kicsit tovább haladni!
A helyi UPCnek addig jartam a nyakára amig kikapcsoltáj az IPv6-ot... igy már tudok router/modem üzemmód között váltani! Illetve előkerült a portforwarding opció is!

Na meg énis lejjebb adtam az igényeimből!
Inkább veszek 2 erősebb wifi routert... az egyiket lerakom a CB mellé a másikat berakom a negyedik szobába! WiFin eleri az elsőt, azon csatlakozik és szorja továb!

Leg egyszerűbb... jobb... gyorsabb.. olcsobb....

Tulajdon képpen már csak 3 kérdésem lenne

Az egyik a NAS-t a CB re csatlakoztassam vagy mehet akármelyik routerra? ( a beallitásegyszerűség miatt is kérdem)

Illetve hogy annak Kell egy portforward hogy kintről és bentről is elérhető legyen ugye?

A CB hogy az egyszerűbb? Ha router vagy ha csak modem modba van??

Előre is köszönöm

(#50871) Gubek-Einste válasza SwissAirplan (#50870) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már veszel két rendes router-t akkor a CB legyen csak modem és a saját eszközöd intézzen mindent.
Kábellel kellene összekötni a két router-t.
Mindenképpen az elsődleges eszközre menjen a NAS.
Kell egy DDNS és a megfelelő portok forwad-ja, hogy távolról is elérhető legyen a NAS.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50872) lela válasza rolko (#50869) üzenetére


lela
aktív tag

Igen néztem a csatornát és meg is találtam ezt, ami már tartalmazza is mindkét eszközt.
Sajnos tényleg csak 100m -ig jó de addig tudja a 1gbps-t ami azért elég durva. Gondolom az 5ghz esek meg sem közelítik ezt a sávszélességet.
Megvárom a nagy testvért(dish)Júniusban, kíváncsi leszek annak az árára. Már csak egy kérdésem van: Kell ehhez engedély, mert mintha azt láttam volna az egyik videóban, hogy igen.

(#50873) Gaben92 válasza uriember (#50857) üzenetére


Gaben92
őstag

Próbáltam már mindkettőt de nem lett jobb.

Viszont a routerben a csatornaválasztás automatikuson volt és az 56/80-at használta 20MHz-en. Átraktam manuálisra és kiválasztottam a 112/80-at találomra (majd utánaolvasok a csatornaválasztásnak, ahogy láttam van egy leírás róla), és a WiFi sebesség újra 866,7Mbps. speedtest.net szerint 280Mbit/sec stabilan jön (ami nem rossz a 250-es internettől). :))

Azt nem értem már csak, hogy miért ketyegett 20MHz-en holott rendelkezésre állt eddig is minden. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#50874) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Az alabbi configban kernek segitseget, mert folyamatosan vonal gondunk van a wifi linkel:

- 2x Ubiquiti NanoBeam 5AC 16
- 1x EdgeSwitch ES-5XP
- 1x HP ProCurve J4819A
- 1x Aruba 2540-48G-PoE+-4SFP+

A sorrend: ProCurve J4819A ---> EdgeSwitch ES-5XP ---> NanoBeam 5AC 16 (AP) ---> NanoBeam 5AC 16 (Client) ---> Aruba 2540-48G-PoE+-4SFP+

Vegigprobaltunk mar mindent: (10/20/20-40Mhz) eltero csatornak, passziv PoE felado, EdgeSwitch-el tapellatas, LAN labak sebesseg allitasa (fix 100 Mbit, Auto) HP/Aruba Switcheken STP kikapcs (ugyanez az Ubiquiti switcheken), jelerosseg allitas, auto tavolsag, fix tavolsag... Kicsereltunk minden patch kabelt, amit lehet.

A gond, hogy a wifi link irtozatosan instabil. Megszakad, 6-7 ping kimarad percenkent (felado oldalon is), neha teljesen lehal a link, ilyenkor csak az AP-k ujrainditasa segit... (erdekes, hogy olyan is van, hogy a link aktiv, de a Client oldalon levo Aruba switch mar nem elerheto, de az AP-k ujrainditasa utan mar igen...)

Az Aruba switch ontja a syslogot:

"2018-05-01 12:05:56 User.Warning 10.51.1.17 May 1 12:05:54 10.51.1.17 (unresolved) 00329 FFI: port 48-Excessive CRC/alignment errors. See help."

A felado oldalon levo AP-t mar csereltuk (eszkozhibara gyanakodtunk), de nem segitett...

Annyit meg tudni kell, hogy a Linken kozel 100 Mbit-es allando adatforgalom megy ( biztonsagi kamerak kepe) ez nem tudom, szamit-e. (nem kene...)

(#50875) Gubek-Einste válasza vampire17 (#50874) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen távolságra van használva?
Meg van a tiszta/zavarmentes rálátás a két helyszín között?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50876) olaszos33


olaszos33
csendes tag

Sziasztok!
Tud nekem valaki esetleg valami megoldást arra hogy a telefonon a wifi hotspot automatikusan kapcsoljon be amikor a telefon párosul egy adott eszközzel bluetooth-on(pl autós kihangosító)?

Előre is köszi

(#50877) Soma01 válasza olaszos33 (#50876) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem valami más mobilos vagy Androidos témában tudnak segíteni. Ez valószínű, hogy valami speciális program telepítését igényli majd.

(#50878) Soma01 válasza vampire17 (#50874) üzenetére


Soma01
veterán

Ha kevés vagy 0 az (nem tesztből adódó) adatforgalom akkor is sok a hiba a teszt alatt?
Kapnak elég tápot az eszközök? Ezt ellenőriztétek már?

(#50879) SwissAirplan válasza Gubek-Einste (#50871) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Sikerült megszerezzek egy Netgear ac 1900 ast és egy netgear ac 1200 ast!

Párba működtek... ugyan azt csinálták mint amit én szeretnék!

De nálam a kábeles összekötés lesz a gond.
Holnap beleásom magam jobban a témába meg tanulmányozom a manuáljukat mert valahogy meg kéne oldanom hogy a 2. routeren legyen NAS.... az elsőnél nagyon problémás az elhelyezés!

Amugy ismeri valaki ezeket a routereket? 4 honap garanciával 17 ezerbe került a kettő

(#50880) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, hamarosan érkezik egy Xiaomi 3G router.

Azt olvastam több helyen, hogy a gyári Xiaomi app-web interface nem kezeli külön a 2.4GHZ / 5GHZ sávokat, hanem magának "oszt" ki.
Azaz nem tudom beállítani, hogy pld a laptop csak a 5GHZ-en csatlakozzon, 2.4GHZ NE.
Nem tudjátok ez igaz?
És, hogy erre kell a custom (Padavan stb.) firmware, mert ott 1-1 külön "szál" lesz a 2.4 és 5GHZ-en is.
Nekem fontos lenne, hogy létrehozzon 1-1 elérést mindkét frekin. Ha ezt nem tudja a Xiaomi saját app, interface akkor "sajnos" új (másik) FW kell rá.
Ezt meg tudja valaki erősíteni aki próbálta ezt, vagy használta ? Köszi :R

.:. bl4ze .:.

(#50881) MasterMark válasza bl4ze (#50880) üzenetére


MasterMark
titán

Azt, hogy melyik frekvenciát preferálja a kliens, azt a kliensen kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50882) bl4ze válasza MasterMark (#50881) üzenetére


bl4ze
veterán

Oké, köszönöm :) :R

.:. bl4ze .:.

(#50883) rolko válasza lela (#50872) üzenetére


rolko
őstag

Jön hozzá az új szoftver, vagy már talán ki is jött amivel már 200m megoldható: MUM prezi 2018.04.05.
Elvileg 300 USD körül lesz a Dish változat, ami elég baráti, mert ha tényleg tud majd 1-1,5km-t ennyi pénzért, de tudjon csak 500 métert az elég durva. Ekkora távot (max 3km) e-Band(80GHz) -el szoktunk lőni, és hát mit ne mondjak ennek az árnak majdnem 50x-ese egy 80as link.

5 GHz eszközökről is volt teszt, itt az összegző: [link], külön-külön is meg tudod nézni mit tudtak az eszközök, a hardver hasonló vagy ugyan az, mint amiket felsoroltam előzőleg. De optimális feltételekkel (van szabad freki is), szerintem max 100-200 mega között lehet kihozni 5GHz-n ilyen eszközökkel. Kérdés elég-e ez a sávszél.

vampire17:
Milyen a jelszint, ccq? Mekkora távolság? Kültéri kábellel van telepítve a Nano? Most lomobosodnak a fák, nem nőtt be elé valami?

(#50884) bl4ze


bl4ze
veterán

Üdv az uraknak :)

Ma végre megkaptam a Xiaomi 3G-t és be is üzemeltem, Digi 1000 net alá ment, egy ZTE F668 ONT került bridge módba, és a LAN1 portról megy a Xiaomi.
Viszonylag hamar sikerült beizzítani az Android app+a webes interface használatával közösen, azóta a 2.4GHZ és 5GHZ sáv is megy.

A laptopom sajnos nem támogatja a 5GHZ - AC wifit, így itteni (köszi!) ajánlásra egy USB-s EDUP AC-1605 dongle szolgál.

Ennek a wifi kártyának a beállításai jelenleg :
AP Mode Force BW20 : Disable
Mode : 5GHZ Only
Country region 5GHZ #2 (36-64)

Windows alatt a Connection : Speed 866.5 Mbps-t mutat (néha ugrál 702 , 585 Mpbs stb.)

Speedtest szerint Digi/SzerverPlex szerverén max 180/175 Mbps jön
Torrent 23MB/sec max letöltést láttam ma este.

A router-ben Mi WiFi beállítások webes felületen (google translate) :

Wi-Fi dual frequency one : BEKAPCSOLVA

Wireless network area : EUROPE (átraktam ezt Chinese-ről - jól tettem?)

5GHZ options :
Automatic (36) CHANNEL
Standard : SIGNAL STRENGTH

2.4GHZ options :
Automatic (2) CHANNEL
Standard : SIGNAL STRENGTH

Internet settings :
Automatic configuration (PPPoE)
WAN port rate : Automatic (nem 1000-re van állítva - az is opció érdemes arra vagy jó az auto ?)

Enable synchronization of wireless configuration with smart gateway : BEKAPCSOLVA
(When this feature is enabled, the millet router will automatically synchronize the Wi-Fi settings from the carrier's home gateway)

Ez nem gond, hogy be lett kapcsolva ?

Egyelőre maradt a gyári FW a routeren, LEDE/Padavan még nem ment fel :

Upgrade detection : Found new version, upgrade package size is 24.63MB , please upgrade immediately.
Update log : 2017.12.21 MiWiFi For 小米路由器3G 稳定版
System ROM version : MiWiFi Stable version 2.24.313

Érdemes frissíteni, mit gondoltok ? Egy backup-ot mentettem le.

A router a laptoptól kb 3 méterre van, egy légtérben (nappali) - azt gondoltam, hogy 5GHZ-en azért el fogom érni legalább a 300Mbps wifi átvitelt, más 5GHZ wifi nem zavar be.
Mit lehet még állítani szerintetek, mire érdemes oda figyelni ? Kicsit "karcsú" a 180Mbps 5GHZ-en per pillanat, 2.4GHZ-en kihoztam a régi ZTE-vel 125Mbps-t simán.

Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#50885) Gubek-Einste válasza bl4ze (#50884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csatornákat rakd fix-re.
Európa megfelelő beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50886) bl4ze válasza Gubek-Einste (#50885) üzenetére


bl4ze
veterán

Hol állítsam fixre? A routerben, vagy az AC wifi kártya adapter beállításoknál ?

Nem vagyok most a router közelében.... Ezzel nőni fog a sebességem ?
Nem hiszem, hogy egy Xiaomi 3G + EDUP AC-1605 egyedüli 5GHZ "sugárzóként" 3 méter távolságból nem tud 180Mbps-nél többet kihozni egy légtérben.... :Y :W

.:. bl4ze .:.

(#50887) MasterMark válasza bl4ze (#50886) üzenetére


MasterMark
titán

Linksebességed? Ja látom 866, akkor tényleg lassú a 130. Hova dugtad a donglét?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50888) bl4ze válasza MasterMark (#50887) üzenetére


bl4ze
veterán

Connection : Speed 866.5 Mbps

.:. bl4ze .:.

(#50889) bl4ze válasza MasterMark (#50887) üzenetére


bl4ze
veterán

USB portba a laptopon :) Van 4 belőle. Pontosan mire gondolsz?
Jó rálátása van a Xiaomi 3G-re. Antennák arra néznek.

Gubek-Einste : küldtem privit. Ránéznél majd ? Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#50890) MasterMark válasza bl4ze (#50889) üzenetére


MasterMark
titán

USB 3 vagy USB 2?

Switch Tax

(#50891) bl4ze válasza MasterMark (#50890) üzenetére


bl4ze
veterán

Jó kérdés.

LENOVO B590 laptop :)

Megnéztem a netes leítás szerint USB 3.0 :

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#50892) MasterMark válasza bl4ze (#50891) üzenetére


MasterMark
titán

Kettő darab 3.0-ás van rajta. Vagy kék színű belül a csatlakozó, vagy az SS-es USB jelnek kell ott lennie. Oda dugd.

Switch Tax

(#50893) bl4ze válasza MasterMark (#50892) üzenetére


bl4ze
veterán

SS jelű nincsen, de a kékben van USB 3.0. Sebesség továbbra is max 180/180 úgy, hogy egyedüli 5GHZ vagyok az egész környéken.... :W

Beállítások :
5GHZ : channel 60 (36,40,44,48 -- 140)
Bandwith : automatic (20, 40, 80MB)
Signal strength : standard (energy saving , through the wall)

---
Windowson ezt látom ADUP 802.11ac Wireless card alatt:
Channel Mode : 5G only
Country Region : #2 (36-64)
802h : disabled

Routeren :
Internet Connection Type: PPPoE / Automatic configuration

Enable synchronization of wireless configuration with smart gateway : ez be van kapcsolva
(When this feature is enabled, the millet router will automatically synchronize the Wi-Fi settings from the carrier's home gateway)
Ez alapból ki volt kapcsolva, de amikor még kínai szöveg volt bekapcsoltam - ez okozhat bármit ???

DHCP service : bekapcsolva

Befrissítette tegnap óta magát : system version
The current version 2.26.203 , your version is the latest, no need to upgrade.

Köszönöm, ha bárki tud segíteni. Úgy érzem azért 300Mbps körül simán kéne hoznia 5GHZ AC-n???

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#50894) uriember válasza bl4ze (#50893) üzenetére


uriember
aktív tag

Esetleg "Bandwith : automatic (20, 40, 80MB)" MHz lesz az...De próbáld fix 80MHz-re állítani, mert ha teszem azt automatán 20MHz-re áll be(valamiért), akkor egyből negyedeli a linksebességet. A 80MHz-en maximumon kell mennie...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#50895) bl4ze válasza uriember (#50894) üzenetére


bl4ze
veterán

Megvolt, sehogyan sem megy 170-180Mbps fölé a download.

Upload már volt 205Mbps is, download "beragadt" a 160-180Mbps között. Bármit is állítok, a dongle az USB 3.0ás kék porton lóg..... :Y

.:. bl4ze .:.

(#50896) uriember válasza bl4ze (#50895) üzenetére


uriember
aktív tag

Vírusirtót próbáltad kikapcsolni? Nálam rendesen lassította a wifi és a LAN sebességet is...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#50897) bl4ze válasza uriember (#50896) üzenetére


bl4ze
veterán

Ki, és bekapcsolt állapotban is ezt hozza. (AVG Free)

.:. bl4ze .:.

(#50898) bl4ze válasza Gubek-Einste (#50885) üzenetére


bl4ze
veterán

Ahogy kérted itt (is) válaszolok, írok :

Átraktam fix-re a csatornákat a Xiaomi Mi Wifi-ben ahogy javasoltad, mostani beállítások :

5GHZ : channel 60 (így néz ki : 36,40,44,48 -- 140ig)
Bandwith : automatic (20, 40, 80 HZ van) (80-on sem jobb!)
Signal strength : standard (energy saving , through the wall)
---
Windowson a beállítások :
ADUP 802.11ac Wireless card:
Channel Mode : 5G only
Country Region : #2 (36-64)
802h : disabled

Amit látok a routerben még, ha számít :

Internet Connection Type: PPPoE / Automatic configuration

Enable synchronization of wireless configuration with smart gateway : ez be van kapcsolva
(When this feature is enabled, the millet router will automatically synchronize the Wi-Fi settings from the carrier's home gateway)
Ez alapból ki volt kapcsolva, de amikor még kínai szöveg volt bekapcsoltam - ez okozhat bármit ???

DHCP service : bekapcsolva

Befrissítette tegnap óta magát : system version
The current version 2.26.203 , your version is the latest, no need to upgrade.

Sajnos fix csatornákkal sem megy feljebb mint 180/180Mbps, ez a max. Digi saját szerverén sem.

Mit tehetek még? Egyedüli 5GHZ vagyok, közel az EDUP és a wifi router is... Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#50899) MasterMark válasza bl4ze (#50898) üzenetére


MasterMark
titán

Kábelen bírja a gép? :U

Switch Tax

(#50900) Gubek-Einste válasza bl4ze (#50898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit tehetek még?
CFW-vel kellene próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.