Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) ma.ci23


ma.ci23
tag

Erre valaki?

(#30952) krealon válasza ma.ci23 (#30942) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#30953) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy mióta új albérletben lakom a Wi-fi-s net nem a tökéletes. A Wi-fi router 2 szobával arrébb van.
Amikor a netsebességet lemérem, akkor semmi gond nincs (30/5). Viszont netezés közben olyat csinál, hogy mondjuk megnyitnék egy új weblapot és gondolkodik 3-4 mp-et, aztán max sebességgel betölti. Illetve néha úgy tölti be az adott lapokat, hogy egy egy képet nem jelenít meg, mintha nem lenne elérhető a szerveren, közbe egy f5-tel ha ráfrissítek, akkor már meg fog jelenni.

Ez a probléma esetleg ismerős valakinek, mi lehet a gubanc? Mert kissé idegesítő :O

We are only Stardust...

(#30954) einstein


einstein
senior tag

Elnézést, ezt rossz topikba tettem.

[ Szerkesztve ]

(#30955) Intruder2k5 válasza vacs (#30950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt már más is jelezte, egy fórumtárs RT-N16-ot cserélte erre, ugyanoda letéve, ugyanazon a csatornán üzemeltetve, jóval gyengébb a 4300! De más beállításokkal sem jutott előbbre vele...

Megint másik fórumtárs nemrégiben zengett dicshimnuszokat az N66U WiFi-jéról (1, 2) de a WiFi már csak egy ilyen dolog, semmi sem garantálja a sikert!

Esetleg megpróbálhatod még áthelyezni a routert, ha van rá mód, illetve a nem létező szomszédos WiFi-k hiányában is próbálhatod a csatornaváltást! MIndenképpen fix csatornát használj, ha lehet 1-11 köztit!

Volt itt olyan fórumtárs, akinek akkor ment taccsra a "wifi térerő", amikor a pincébe egy fém polcrendszert épített! Pedig a router és a kliensek is egy emelettel feljebb vannak, de úgy néz ki a nagy vasszerkezet betett neki, aztán ha jól rémlik át kellett helyeznie a routert, a pince fölül!

[ Szerkesztve ]

(#30956) junkeer válasza Jinxb1rd (#30953) üzenetére


junkeer
tag

Próbáld ki firefox alatt a böngészést az alábbi képen kivastagított beállításokkal

[ Szerkesztve ]

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30957) Jinxb1rd válasza junkeer (#30956) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Chrome alatt is van ilyen? :D

Fenn van a Firefox, majd kipróbálom azzal hogy mennek az oldalak.

We are only Stardust...

(#30958) David89


David89
tag

Helló!

Van egy lenovo g580as laptopom és win7et használok. Amikor feltelepítem a wifi drivert, akkor az Intel Wimax connection utility ezt íjra ki, The Wimax adapter is missing, error code 0x302. Próbáltam már többször újra telepíteni a lenovo honlapján lévő programokat, de így sem működik, pedig a telefonnal tudtam csatlakozni a routerhez. köszi a válaszokat.

(#30959) King Unique válasza David89 (#30958) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen, mert nekem is G580 van (20157), driverekkel szoptam itt.ott én is, pl. NVidia VGA nem, csak Intel ment fel...?
Nálam win7 alatt Atheros qualcom driver volt jó, win8-ra meg a sima Intel, nem a Wimax-os, pontosan adott sorozatszámhoz valót kell lekapni, felrakni [link], ha így csináltad, nem szóltam...esetleg próbálj gyártói oldalon újabbat keresni.
Programok listájában, eszközkezelőben ott van driver, mert hibaüzenet alapján hiányolja ?

[ Szerkesztve ]

(#30960) LordX válasza David89 (#30958) üzenetére


LordX
veterán

WiMAX neked nem kell, annak semmi köze nincs a WiFi-hez... Biztos jó drivert akartál telepíteni?

(#30961) kfron


kfron
aktív tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Van egy tp-link tl-wr740n wifi routerunk, amit 3 hete vettünk,
be is üzemeltünk, és minden oké volt. A hétvégén volt egy áramszünet, azóta a router nem ad wifi jelet.
A routert összekötve a géppel működik, és net is van.... De a wifi jel az istennek sem akar jelezni :)

Próbáltuk újratelepíteni, de semmi...

Köszönöm a segítséget!

(#30962) Intruder2k5 válasza kfron (#30961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nyomj neki egy RESET-et, áram alatt, 10mp-ig! A RESET gomb a router hátulján található, és egy hegyes tárggyal tudod megnyomni...

Egyébként a Wireless LED sem világít rajta?

(#30963) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Üdv urak!

Volt egy ilyen kérdésem a másik topicban, hátha, több szem többet lát :)

halahala

(#30964) David89 válasza King Unique (#30959) üzenetére


David89
tag

én mind a hármat felraktam, ami win7hez volt. Most különben hirtelen megjavult, de hogy mi volt a baja, azt nem tudom...

(#30965) krealon válasza xenom0rph (#30963) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#30966) xenom0rph válasza krealon (#30965) üzenetére


xenom0rph
őstag

Igen ,de nem tudok csatlakozni, hitelesítési hibát ír ki a telefonom :(((

halahala

(#30967) cochy


cochy
tag

Üdv MIndenkinek,

a közelben van egy access point amire szeretnék csatlakozni, teljesen nyílt, ingyenes internet elérés. Ha kinyitom az ablakot, akkor nagyon gyengén jön a jel, de tudok csatlakozni, és nagyon lassan, de bejön a kért weboldal is. Vennék egy 14dBi-s antennát aminek RP-SMA csatlakozója van, meg hozzá egy routert.

A kérdésem amit nem igazán tudok a kicsi fejemben összerakni:
Ha rákötöm a routerre az antennát, akkor a routerem jelét nagyon-nagyon messziről is látni fogják, ez tiszta. De hogyan lehet megcsinálni azt, hogy ugyanezen antenna segítségével tudjak kapcsolódni a nyitott hálózatra is? Létezik az, hogy egy directional antennával egyidőben jöjjön a jel valahonnan és egyből tolja is tovább?

Ha ez nem működik így, akkor tudna valaki segíteni, hogy miként tudom felerősíteni a jelet, ami az AP-ből jön?
Meg esetleg azt is, hogy mivel pontosan?

(#30968) junkeer válasza xenom0rph (#30966) üzenetére


junkeer
tag

Akassz a notebookra még egy usb-s wifit, és csatlakozz hozzá ad-hoc üzemmódban.

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30969) LordX válasza cochy (#30967) üzenetére


LordX
veterán

Ha egy directional antennával veszed a jelet, és azzal adod tovább, akkor a távoli AP felé fogod visszalőni a jelet.. Olyan nincs, hogy vételi oldalról irányított, adóként meg körsugárzó. Olyat sem lehet, hogy egy 2/3 antennás router egyik antennáját kicseréled, mert ezek ugyanazon WiFi vezérlőre vannak csatlakoztatva. E miatt nem tudsz egy standard repeatert venni, rákötni az irányantennát, és helló.

Ami neked kell, ahhoz kell kettő darab WiFi vezérlő. Ez lehet egy laptopban kettő (pl. a beépített + egy USB-s), vagy talán a legegyszerűbb megoldás ha szerzel két AP-t, egyikre rádugod az irányantennát, és beállítod, hogy továbbítson vezetékes netre (amíg ezt megcsinálod, kötheted direkt PC-re is), majd ezt bedugod egy másik AP/router uplink portjára, és beállítod ugyanúgy, mintha egy standard vezetékes netet osztanál vele.

(#30970) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok

http://ipon.hu/webshop/product/tenda_w316r/190524

Mai napon vettem.A hiba jelenség : A cisco(upc) modemből csatlakoztatom az utp kábelt a wifi router wan portjába, egyes portból ( mindet próbáltam)csatlakoztatom a gépet.Win 7 észleli de nincs internet.Wifi router jelet ad , mobil csatlakozik de nincs net.Ha közvetlen csatlakoztatom a gépet a cicso modemhez akkor hiba nélkül megy a net.Több utp kábelt is próbáltam,reseteltem,táp ki be kapcsolása,gép újra inditása többször.Router beállításaiban úgy tűnik mintha nem érzékelné a wan portot.Megoldás ? Garancia ?

(#30971) junkeer válasza cochy (#30967) üzenetére


junkeer
tag

a TL-WR843ND routert tudod ilyen célra használni, de külön alháló lesz NAT-olásal a belső hálózatod.
Másik megoldás 2 AP, az egyik kliens, a másik AP és össze patcheled őket egy kábellel.
Az elegáns megoldás egy Mikrotik router 2 kártyával... pl egy RB433...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30972) junkeer válasza Kisbocs06 (#30970) üzenetére


junkeer
tag

Az a Cisco egy EPC3925 ? Mert az egy router és nem modem... Ha ez így van, akkor a Tendán kapcsold ki a DHCP servert és a LAN-jára kösd a Cisco-t.

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30973) Kisbocs06 válasza junkeer (#30972) üzenetére


Kisbocs06
tag

Hasonló de ezen csak egy utp csatlakozás van

(#30974) junkeer válasza Kisbocs06 (#30973) üzenetére


junkeer
tag

Akkor a Tendán a WAN beállításoknál válassz Dynamic IP-t, és MAC Clone....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30975) xenom0rph válasza junkeer (#30968) üzenetére


xenom0rph
őstag

Olyat tanácsot adj ami gyakorlatban működik is

halahala

(#30976) Intruder2k5 válasza Kisbocs06 (#30973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A modemet is indítsd újra, úgy, hogy közben már a routerrel legyen összekötve!

(#30977) junkeer válasza xenom0rph (#30975) üzenetére


junkeer
tag

Ez működik... :) Annak a kliens adapternek, amivel veszed a publikus WiFi-t a hálózati kapcsolatát megosztod a hálózat többi számítógépe felé, a második wifi adapert (ez lehet a belső Wifi is ha van a notebookban) pedig ad-hoc-ra állítod és máris csatlakozhatsz hozzá telefonnal vagy bármivel. A lényeg, hogy a notebook vagy PC legyen a gateway. :)

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30978) junkeer válasza xenom0rph (#30975) üzenetére


junkeer
tag

Egyébként ez a megoldás is működik... : http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_19900-19900.html
De ugyanúgy 2 Wifi-vel...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#30979) kfron válasza Intruder2k5 (#30962) üzenetére


kfron
aktív tag

Hali!

Nem lett jobb... :F Újrainduláskor a wifi led egy pillanatra felvillan, aztán el is alszik, és utána semmi...

(#30980) Intruder2k5 válasza kfron (#30979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vissza kell vinni garanciába, ezek szerint halott a wifi része...

(#30981) kfron válasza Intruder2k5 (#30980) üzenetére


kfron
aktív tag

Köszi a tanácsot, közben sikerült beizzítani a wifit is...
A 192.168.0.1 címen sikerült beállítani... Le volt tilta a PIN... Ezek szerint nem áramszünet volt... :N

(#30982) vacs válasza Intruder2k5 (#30955) üzenetére


vacs
veterán

Próbáltam már odébb tenni, de nem segített.
A csatornákkal is próbálkoztam, de ez sem hozott érdemi változást.
A házban semmi nem lett átalakítva a routher csere óta, tehát ez sem befolyásolhatja.

Ez az ASUS RT-N66U nagyon jónak tűnik. Olvasgattam róla tesztet, illetve itt a fórumot is.
Neked is ilyened van (az aláírásodból gondolom) ?
Jelenleg 40K körül van az ára ... hát nem tudom.

(^)(>.<)(^)

(#30983) kfron


kfron
aktív tag

Üdv!

Van valakinek ötlete, hogy az tp-link tl-wr740n wifi routeren, mit jelent a kis lakat Led?
Induláskor felvillan a wifi leddel együtt, de rögtön el is alszik mindkettő...
Olyan, mintha letiltaná a wifit?

(#30984) QWE21


QWE21
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Problémám: Van egy Canon MG5250-es WIFI-s nyomtatóm és egy Lenovo T61-es laptopom. USB-vel megy tökéletesen a nyomtatás de wifin nem megy. A gyári telepító CD végén párosítani akarja a két szközt de nem mindig azt írja ki, hogy a nyomtató nem észlelhető a hálózatban. Pedig a nyomtatón aktív a csatlakoztatás és a laptop is müxik wifin hisz most is azon vagyok. Lehet, hogy a történethez tartozik, hogy 1 hónapja cseréltem XP-ről Win7-re. Az XP-n ment simán a wifis nyomtatás. Bocs a hosszú leírásért... Köszi előre is.

(#30985) juve600


juve600
nagyúr

üdv
Pirelli t-home-s router

dedikált szervert szeretnék csinálni játékhoz de ahhoz portokat kellene benne nyitnom,le tudná irni valaki szájbarágosan hogy hogyan kell ???
:R

ezt kellene kiviteleznem::::

Ahhoz hogy tudjanak hozzád csatlakozni és van routered, sajnos portokat kell nyitogatnod, különben nem fogják látni a szervered ha te látod attól nem biztos hogy más is fogja látni.

Portok:
Server.AuthPort 8766 TCP/UDP van ahol kiválasztod az h Both
Server.GamePort 27015 TCP/UDP
Server.LobbyPort 27015 TCP/UDP
Server.UpdatePort 27016 TCP/UDP

[ Szerkesztve ]

(#30986) Intruder2k5 válasza vacs (#30982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ilyenem van, de én nem nagyon használok WiFi-t, utálom, minden eszközöm kábeles... Ja, mondjuk fiamnak van WiFi-s Androidos mobilja, de ennyi!

(#30987) Intruder2k5 válasza kfron (#30983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem ennek a PIN kódos WiFi csatlakozós szarságnak a LED-je? Van ahol WPS, van ahol QSS, mindenhol más a neve!

(#30988) kfron válasza Intruder2k5 (#30987) üzenetére


kfron
aktív tag

De, De! :)
Itt QSS-nek nevezik, ez kavarhat be, ill. ennek kéne rájönnöm a trükjére. Az biztos, hogy elég kotvány egy router ez, a magyar nyelvű leírásban még a router IP címét is rosszul adták meg... Persze ennyi pénzért mit vár az ember...

(#30989) kali válasza kfron (#30988) üzenetére


kali
legenda

nem rosszul adták azt meg, csak tudni kell, hogy melyik verzió és firmware alatt mi adott, mert korábban 192.168.1.1 volt, később pedig 192.168.0.1 lett, akár egy firmware frissítés által is, ha bizonyos időpont után kiadott frissítést húz fel az ember, de ezt külön jelzik is a firmware leírásában, viszont ugye nem várható el, hogy azt el is olvassa mindenki...
itt a szimulátor, nem ördöngősség ez, minimális hozzáértés szükségeltetik csak; link
qss -> qss status -> enabled/disabled
kapcsold ki, ha nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#30990) kfron válasza kali (#30989) üzenetére


kfron
aktív tag

Lehetséges. Azt meg sem néztem...

(#30991) kfron válasza kali (#30989) üzenetére


kfron
aktív tag

Sajnos ezen tipródom másfél napja, ki be kapcsolgatom a qss-t, egyszer újraindítás után adott is wifi jelet (világított a wifi led) ,aztán egy következő újraidításnál megint semmi...
Ha be van kapcsolva úgy sem jó, ha ki úgy sem... egyenlőre...
A titkosítás nem zavarhat be?

[ Szerkesztve ]

(#30992) kali válasza kfron (#30991) üzenetére


kali
legenda

a titkosítás akkor kavarhat be, ha olyat került beállításra, amit az ellenoldal (a modul hardveresen vagy szoftveresen, illetve az oprendszer) nem kezel le (rendesen).
a csatorna beállítását is ellenőrizd, 1 - 11 között legyen, és magyar régióson.

(#30993) kfron válasza kali (#30992) üzenetére


kfron
aktív tag

Köszi, akkor azt majd megnézem...

[ Szerkesztve ]

(#30994) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

TP-LINK 543G eszköz van beépítve tegnap óta a tetőtéri szigetelésbe. Innen egy TP-LINK ANT2409A antenna van kilógatva.
Kérdésem az hogy a router mennyire bírja a meleget ?
Esetleg hol találhatok nagyon olcsón mondjuk 1M rp-sma kábelt? Többre nincsen szükségem.

(#30995) Gubek-Einste válasza csabika0001 (#30994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy beltéri eszköz így egyáltalán nem bírja a szélsőséges hőmérsékleti és egyéb időjárási viszonyokat. A másik pedig, hogy az antenna is beltéri, van neki kültéri változata is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30996) csabika0001 válasza Gubek-Einste (#30995) üzenetére


csabika0001
senior tag

Az eszköz jahjjha beltéri azóta megoldottam picit beljebb tettem így védett esőtől és "annyira nincsen meleg" kb 30-35 fok van fennt ha odavág a nap. Leírásában max 40 fokot ír üzemi hőmérsékletnek.
Az antennát szerintem kültéren is lehet használni egyedül az rp-sma csatit kell védeni [TP-LINK-ANT2409A]

[ Szerkesztve ]

(#30997) Zoley74


Zoley74
csendes tag

Sziasztok. Sony Xperia U routert hogy kell átállítani?????
Köszönöm.

(#30998) Gubek-Einste válasza Zoley74 (#30997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mire?
Milyen router-t?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30999) Zoley74 válasza Gubek-Einste (#30998) üzenetére


Zoley74
csendes tag

Zoley74
(újonc)

Sziasztok. Lenne 1 gondom. Sony Xperia U telomon nem müködik a wifi!
5-10 perc használat után lefagy, jelzi hogy csatlakozva van, de nem csinál semmit, nem tölti be a netet, és csak ki-be kapcsolás után jön vissza jó állapotba, de 5-10 perc után megint lefagy!!!!

Segítséget kérnék , mit csináljak???

(#31000) xenom0rph válasza Zoley74 (#30999) üzenetére


xenom0rph
őstag

szervíz. valószinűleg a telefonban a hiba. Esetleg előtte egy hardver reset, vagy szoft. frissítés

[ Szerkesztve ]

halahala

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.