Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) LordX válasza Orcsi (#30042) üzenetére


LordX
veterán

Az 54 Mbps az "g", a 144 az 20 MHz-es "n"... g-re nem vált vissza automata semmi (sok értelme nem lenne)

Mindkét oldalon engedélyezve van az n? (AP-ben és kliensben is?)

(#30052) Orcsi válasza LordX (#30051) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Az APon csak azt lehet állítani, hogy Mixed .... a gépen ezt hol lehet állítani ?!

Same shit, different day!

(#30053) LordX válasza Intruder2k5 (#30050) üzenetére


LordX
veterán

Úgy értem, az aktuális fizikai sebességnek kb. 60%-a ami TCP/IP szinten kihasználható. Ha 300 Mbps-t tudná bármi is tartósan, akkor 180 Mbps-el lehetne rajta fájlokat másolni. A 300 Mbps kb. rézdróttal összekötött adó-vevő esetében ki is jön, az az ideális eset. (próbáld ki..). Vagy ha mindkettő Faraday kalitkában van egymástól 1 méterre, vákuumban. Az AP-től a szobában 10 centire levő device már nem ideális, csak "jó".

(#30054) Intruder2k5 válasza LordX (#30053) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát vsz meg 300Mbps kapcsolaton sosem fog átmenni 180Mbps, még elméletileg sem! Szerintem nem kell itt sem Faraday kalitkát meg ilyeneket belekeverni, a kérdés feltevő a gyakorlati állapotokról kérdezett, így tehát a válasz nagyjából 90-100Mbps elérhető legnagyobb sebesség, egy légtérben a routerrel, és nem WiFi-vel agyonszennyezett környéken, vagyis egy átlagos helyen!

[ Szerkesztve ]

(#30055) LordX válasza Intruder2k5 (#30054) üzenetére


LordX
veterán

Próbáld meg újraértelmezni amit írtam, és nem elbeszélni mellettem.

(#30056) Intruder2k5 válasza LordX (#30055) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem elbeszélek melletted, de a kérdező kérdése sem Faraday kalitkára vonatkozott, tehát nyilván a választ is normál körülmények közt értelmezve várja/várta!

(#30057) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Van egy TP-Link MR3220 routerünk, lakásban 2 szobában megy a wifi 2 notival. Azt vettem észre tesómnál stabilabb, mint nálam, ö közvetlenül másik szobában van max jelerősség (kiprobáltam ott, akkor nálam is), de nálam pár szobával arrébb kb. 8-10 m-re max 2-3 szinten van és néha-sokx lecsökken 1-esre, szakadozik rövidebb edőközönte. Áthozta notiját hozzám, nála 3-4-esen ment (Toshiba, Intel wifi driver), stabilan (igaz csak pár percig próbáltuk). Most én notim - Lenovo G580 win 7 Atheros LAN kártya, driver, multiboot, másik rendszer win8, azon intel driverrel - ennyire xar wifi terén, elcsesződött benne (pedig zsír új gép), v a router, h nem tud stabilan 2 eszközt kiszolgálni :F Progi kavarna be, pedig nincs fent semmi exra, vírusírtó is ESET SS, tesómnál is, esetleg szolgáltató korlátoz, mert néha szakadáskor megjelenik "korlátozott kapcsolat", v az másra vonatkozik?
Próbálgattam csatornát állítani 1-esre (szomszéd 6-oson van), router ki-be kapcsolni, antenna dőlésszögén változtatni, de továbbra is csinálja...Mit lehetne még tenni, állítgatmi, v törődjek bele h egyik hardver a 2 közül (notim, router) ennyire csekmet :W ?

[ Szerkesztve ]

(#30058) LordX válasza Orcsi (#30052) üzenetére


LordX
veterán

Mixed = g vagy n, jó lesz az. Másik oldal?

(#30059) kali válasza King Unique (#30057) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router több eszközt is kiszolgál wifi útján, ellenoldala és környezeti tényezője befolyásolja a dolgot.
a wifi modulok pontos típusa kellene, úgy könyebb lenne összehasonlítani, és keresni az esetleges különbségeket, hibalehetőségeket...stb.

(#30060) Orcsi válasza LordX (#30058) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Probáltam most mindent ....

Ha WPA vagy WEP akkor nem engedi csak a g sebességet 54mbps még akkor is ha n-es a kapcsolat.... ha WPA2 akkor megy a 144mbps viszont WPA2-t nem tudok engedélyezni a T42-es notin amin XP fut (SP3) mert vagy 40 vagy 104bites titkosításu key fogad el vagy semmit .... WPA2 meg gondolom ennél magasabb szintű titkosítást csinál ... szóval nem tudja elérni a hálót mivel nem tudok neki jelszót megadni ....

Egy kérdés ami biztos láma de akkor is ...

ASCII az amit beírok mint szöveg
HEX az meg ennek a hexadecimális konverziója ...

de hiába konvertálom mondjuk http://www.asciitohex.com/ on keresztül nem műxik ... MIÉRT ?!

kezdek beleőrülni ebbe a dologba ... nem hiszem el hogy nem lehet XP alatt ezt megoldani ...

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#30061) kali válasza Orcsi (#30060) üzenetére


kali
legenda

az sp3 már teljes wpa2 támogatást ad.
megkapta a wifi modul a rendes gyártói illesztést? mert akkor tapasztaltam ilyet, amikor nem volt rendes illesztés.
a psk módot állítod be, ugye?
ékezetes betű és/vagy nagyon speciális karakter nincs az ssid és/vagy jelszó értékében?

[ Szerkesztve ]

(#30062) King Unique válasza kali (#30059) üzenetére


King Unique
titán

Övé:
Intel Pro /1000 PL
ntel Pro /Wireless 3945ABG
Enyém:
Atheros AR8162/8166/8168 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20) # 2
Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

Kipróbáltam nála, ott maxon volt és nem szakadozott, úgy h ö is wifizett, csak én szobámban (most 2-3 között ingadozik), ami távolságra kb.max 6-8 m, de van 2 fal, + szobám és másik szoba közti falnál 1-1 szekrénysor, tudom ez rontó tényező, de ennyire, ill amit nem tudok hova tenni, h tesóm intelesén is csökken ugyan, de nem, v csak nagyon ritkán szakad... :F Pedig boltban azt mondta ipse, ennek direkt erőssebb, nagyobb hatótávú 5 dB-es az antennája...

[ Szerkesztve ]

(#30063) Orcsi válasza kali (#30061) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hát nem tudom ez egy T42-es IBM amiben azt írja hogy 11b/g Wireless Lan mini PCI adaptor ...
ebből nem sokat tudok kihozni ... megnézem az Ibm/LENOVO supportot

Amúgy PSK és semmi extra ékezet meg ilyesmi ...

Na megyek drivert vadászni ..

Same shit, different day!

(#30064) kali válasza King Unique (#30062) üzenetére


kali
legenda

igen, lite-n kategóriában elég erős az 5 dBi antennás routert, ha a szórást nézzük.
lehet, hogy a te notidban gyenge/problémás az antennázás.
esetleg nézz rá a wifi modul beállításaira, hogy a szórás erőssége...stb miként van beállítva, illetve próbálj illesztést frissíteni a wifi modul alatt, a noti gyártójának a honlapjáról.
más/minden csatornán próbáltad a wifi kapcsolatot?

(#30065) Orcsi válasza Orcsi (#30063) üzenetére


Orcsi
aktív tag

mivel tudom megnézni hogy pontosan milyen WIFI kártya van a gépemben ?!

lenovo supoorton T42-höz van vagy 5 fajta driver ...

Same shit, different day!

(#30066) kali válasza Orcsi (#30065) üzenetére


kali
legenda

az eszközkezelő mit mutat?

(#30067) Orcsi válasza kali (#30066) üzenetére


Orcsi
aktív tag

11b/g Wireless Lan mini PCI adaptor

nem túl beszédes

Same shit, different day!

(#30068) King Unique válasza kali (#30064) üzenetére


King Unique
titán

Driver update már megvolt, próbálgattam állítgatni 1,6,12,13 előtte auto volt, de számottevő különbséget nem vettem észre, router topicba javasolták korábban 1-est, most is azon van. Szórás erősséget (jelerősség) hol tudom állítani, mert nézegettem, de nem találtam böngészős beállítási felületén? Zavarás biztos van, mert most inSSider szerint -84-86 dBm, tesómnál -54-esen van, nem tudom ez fontos infó e.
+ amit mondasz, lehet olcsó húsnak híg a leve, gyenge ez a része, mert azért nem egy csúcsmodell ez a G580-as, bár a célnak nekem megfelel :D

[ Szerkesztve ]

(#30069) LordX válasza Orcsi (#30063) üzenetére


LordX
veterán

Ez alapján ez a cucc csak g-s, azaz nem tud 144 Mbps-t..

(#30070) kali válasza King Unique (#30068) üzenetére


kali
legenda

nem a routerre gondoltam, ott alapban maximumon van a szórás erőssége - bár ellenőrizheted -, hanem a notis wifi modunál, a speciális beállításoknál.
csatornát a helyi környezeti tényezők függvényében kell beállítani, gondolom akkor úgy javasolták az 1-es csatornát, hogy láttak feltérképezett állapotot, hogy melyik csatornák vannak használatban az elérhető idegen hálózatok által!?!?
az 1-es annyiban jó, hogy csak egy szomszédos csatorna adott, de ha van használatban 1-es vagy 2-es csatorna, akkor pont úgy rossz lehet, mint bármi más!
térképezd fel a környezetet; link (nem kell telepíteni, csak futtatni)

(#30071) LordX válasza King Unique (#30068) üzenetére


LordX
veterán

Jelsugárzás erősséget nem tudsz állítani (törvénysértés nélkül), mert gyárilag maximumon adnak a routerek (kivéve, ha előzőleg te vetted lejjebb, de akkor tudod azt is, hol kell visszaállítani :) ). A -84 dB sajnos marha gyenge, nem csoda, hogy szakadozik. Miből is vannak a dolgok, amik a két pont között van?

(#30072) King Unique válasza kali (#30070) üzenetére


King Unique
titán

EZ javasolták 1-est, mivel szomszég 6-oson van.
Kösz a linket kipróbálom :R , noti wifijén még nem tudom hol keressem adott beállítást, de megnézem.

(#30071) LordX : 2 db téglafal és fa konyhabútorok 2db, de vsz amit kali mondott lehet noti wifi antennája xar, v azon kéne állítani vhogy...

(#30073) King Unique válasza kali (#30070) üzenetére


King Unique
titán

Progit futtava:
TP-LINK_98EA0C 40% 44% 7 100.0% Yes Yes RSNA-PSK CCMP 802.11n 2013.04.21. 20:20:32 2013.04.21. 20:21:32 A0-F3-C1-98-EA-0C -80 2,412 1 150 Mbps Yes

jagermaister 8% 8% 1 20.0% Yes Yes RSNA-PSK CCMP 802.11g 2013.04.21. 20:21:12 2013.04.21. 20:21:12 00-23-CD-DA-B0-7C -93 2,437 6 54 Mbps No

Detection rész emelkedett most:
TP-LINK_98EA0C 42% 42% 17 100.0% Yes Yes RSNA-PSK CCMP 802.11n 2013.04.21. 20:20:32 2013.04.21. 20:23:12 A0-F3-C1-98-EA-0C -79 2,412 1 150 Mbps Yes

[ Szerkesztve ]

(#30074) Orcsi válasza LordX (#30069) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Persze ezt tudom .... a probléma az az, hogy ha WPA2 öt választok az Acces Pointon akkor a T42 nem tud kapcsolodni ... ha viszont sima WPA vagy WEP akkor meg nem lehet csak 54mbiten használni mert az n-es WIFIt is visszaveszi ...

Amiben a segítség kell az az hogy hogy lehet a T42-es wifit rávenni arra hogy tudjon WPA2-öt

Ehhez gondolom új driver kéne viszont ahoz tudnom kéne milyen adapter van benne mert mint írtam nem túl beszédes a neve ....

Üdv,

Same shit, different day!

(#30075) Intruder2k5 válasza Orcsi (#30074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi a wireless adapter MAC címe? Windows parancssorba írd be, hogy...

ipconfig /all

majd itt keresd meg a vezeték nélküli adapter fizikai címét!

(#30076) Orcsi válasza Intruder2k5 (#30075) üzenetére


Orcsi
aktív tag

00-0e-9b

Ambit microsystem ?! az meg milyen gyártó ?

Same shit, different day!

(#30077) Intruder2k5 válasza Orcsi (#30076) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ilyen! Akkor ezzel sem lettünk sokkal okosabbak, de... Töltsd le EZT a csomagot, csomagold ki egy mappába, majd az eszközkezelőben frissítsd a wireless drivert, és add meg neki ezt a mappát, hogy itt keressen frissebb verziót!

(#30078) Orcsi válasza Orcsi (#30076) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Atheros Communication Inc amit kiír mint manufacturer gép Device manager alatt .... de ilyen driver nincs a lenovo supportján ...

Same shit, different day!

(#30079) Orcsi válasza Intruder2k5 (#30077) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hát itt nem nagyon tudom melyik foldert használjam .... nem engedi hgoy a teljes folderben keressen ...

Mára feladom a dolgot ...

Köszönöm a segítséget ...

Üdv,

Same shit, different day!

(#30080) Intruder2k5 válasza Orcsi (#30079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, az XP gyenge pontja! :)

Fogd meg a kicsomagolt mappát, és vagy írd ki egy CD-re, vagy pedig csinálj belőle egy iso file-t, amit aztán becsatolsz egy virtual cd meghajtóba (pl. daemon tools), és azt már végig tudja keresni az XP! Be tudod pipálni, hogy keressen a CD-ROM meghajtókon is...

(#30081) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy egy koliban lakom, ahol a szobákban sajnos csak kábeles net van. Hoztam otthonról egy wifi routert, elmentem vele a rendszergazdához, beállított rajta mindent amit megkövetel a kolis net szabályzat (dhcp kikapcsolva, proxy használata be, stb.)
Nagy örömmel használtam is volna, viszont ha rácsatlakozok a laptopommal akkor "lefagy" a router, "elmegy" a net. Ha telefonnal kapcsolódik rá akkor működik, viszont ha kábellel van bedugva a laptop és közben rácsatlakozok a telóval akkor ugyanúgy "lefagy", stb.
Visszamentem a rendszergazdához, aki azt mondta, hogy azért produkálja ezt a hibát, mert nem tudja kezelni azt a nagy adatforgalmat ami az egyetemi hálózaton zajlik, az "megbénítja".
Valóban lehetséges ez?
Ezenkívül mióta beállította a szükséges dolgokat azóta nem tudok belépni a router kezelőfelületére. Ez miért lehet? (Azt mondta, hogy hátulján azt a kábelt amin a netet dugom be azt ne a WAN-ba dugjam, hanem bármelyik másik aljzatba, mert csak úgy fog működni.) :F

SFm™

(#30082) LordX válasza Orcsi (#30074) üzenetére


LordX
veterán

WPA2-nek driver támogatásra is szüksége van, régi g-s eszközök lehet hogy csak WPA(1)-ig támogatják, mert még nem volt akkor kész a WPA2 specifikáció, amikor készültek.. Használd WPA1-el..

(#30083) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Sziasztok!

Tuti volt már ilyen kérdés, de nincs időm 28 ezer hozzászólást átnézni.
Egy régebbi ZIO wifi routert szeretnék vevőként használni, mert a laptopban lévő vevő nem túl erős, egy usb-t meg nem akarok elpazarolni egy usb-s vevőre. Kényelmetlen is, meg az az 1 usb azért kéne másra.

Lehet ? :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#30084) Intruder2k5 válasza stracker06 (#30081) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezek baromságok! Az rgazda vagy le akart rázni, vagy valóban olyan sötét, mint az éjszaka! Az egyetem forgalma nem a Te routereden megy keresztül, így nem is béníthatja meg! Ennyi erővel az egész világháló forgalma is megbéníthatná! Ezen kívül egy routerben nem igazán tud beállítani proxy használatot, de még ha tudna is, annak vajmi kevés értelme lenne, ha amúgy sem a WAN portba dugod a net kábelt, mert ez esetben csak mint switch funkcionál a routered!

Milyen routerről van szó?

(#30085) kpal


kpal
veterán

Hali ! Hogyan kell bekötni egy rutert , mi a menete annak ? ( Digi Net van)

[ Szerkesztve ]

(#30086) Intruder2k5 válasza kpal (#30085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. A bejövő internet kábelt bedugod a router WAN portjába!
2. A számítógépet rákötöd a router egyik LAN portjára!
3. Belépsz az admin felületére, és beállítod az internetszolgáltatást!

A harmadik ponthoz szükséged lesz egy internet böngészőre! A router elérési adatai többnyire az alján, egy címkén megtalálható... (IP cím, név, jelszó) Ha sikerült belépni, akkor a WAN beállításoknál kiválasztod a PPPoE-t, megadod a DIGI-s felhasználóneved és jelszavad, elmented a beállításokat, és van is neted! Érdemes még a WiFi hálózatot titkosítani, és ezzel nagyjából meg is van!

De a legfontosabb, hogy minden routernek van egy használati útmutatója, ami ha máshol nem is, de az interneten, a gyártó honlapján megtalálható!

(#30087) kali válasza kpal (#30085) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router pontos típusa sokat segítene, de általánosságban; a digi lan(?) kábel a router wan portjába bedug, munkaállomás lan portja és router lan portja összeköt, router adminisztrációs felületére belépni, a wan kapcsolati mód pppoe, felhasználónév és jelszó megad, automatikus kapcsolódás beállít, egyéb beállítások (wifi...stb) igény szerint, a munkaállomáson ip cím/kapcsolat automatikus beállítása, amennyiben volt korábban digi pppoe kapcsolat beállítva, azt letiltani/törölni.
lassú voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#30088) kpal válasza Intruder2k5 (#30086) üzenetére


kpal
veterán

Köszi :R

(#30089) stracker06 válasza Intruder2k5 (#30084) üzenetére


stracker06
aktív tag

D-Link DI-524 (bocsi, az előbb elfelejtettem)

SFm™

(#30090) Intruder2k5 válasza stracker06 (#30089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Ha router nélkül csatlakozol az egyetemi hálóra, akkor milyen tartományból kapsz IP címet? Tehát mondjuk 192.168.1.x, vagy 172.16.1.x, stb...?

(#30091) stracker06 válasza Intruder2k5 (#30090) üzenetére


stracker06
aktív tag

így jó?

egyébként az a baj, azért nem mertem egyedül piszkálni, mert ha valamit nem úgy állítok be ahogy tutkóra kell, akkor kikapcsolják a netemet, sőt még kari fegyelmi eljárást is indíthatnak ellenem (nyilván szélsőséges esetben) :)

köszi, hogy segítesz!

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#30092) Intruder2k5 válasza stracker06 (#30091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mondjuk WAN IP cím, én nem erre voltam kíváncsi, hanem a LAN tartományra!

Hát nézd, ez a Te döntésed kell legyen, mert ugye erre mondják, hogy nem akarom én más faszával verni a csalánt, de ha a routert reset-eled, majd ezután a netkábelt bedugod a WAN portba, a géped rákötöd a LAN portra, akkor kell, hogy legyen neted, és az admin felülethez is újra hozzáférsz majd! A WiFi-t persze mindenképpen titkosítsd, hogy ne maradjon nyitott a háló! A proxy-t továbbra is a kliens alkalmazásban (böngésző, stb...) kell megadni! Ennek így kellene működnie...

[ Szerkesztve ]

(#30093) stracker06 válasza Intruder2k5 (#30092) üzenetére


stracker06
aktív tag

a LAN IP-t hogy tudom megnézni?

mi lehet annak az oka, hogy wifi-nél/több eszköz együttes csatlakoztatása esetén meghal router?

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#30094) Intruder2k5 válasza stracker06 (#30093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

LAN IP-t a PC-n, a helyi hálózati kapcsolat tulajdonságainál, vagy pedig parancssorban, az...

ipconfig /all

parancsot beírva!

Ezt honnan tudod, hogy lehal, ha el sem éred az admin felületét? Nem lehet, hogy csak nem kapsz több IP címet az egyetemi DHCP-től? Pont ezért kellene a router NAT funkciója, amit kikapcsolt az rgazda, illetőleg úgy köttette be veled, hogy az nem működik!

[ Szerkesztve ]

(#30095) stracker06 válasza Intruder2k5 (#30094) üzenetére


stracker06
aktív tag

ip: 10.0.3.188

Szerinted miért kapcsolta ki a NAT-ot?

Miért van az, hogy telefonnal tudok wifizni, notebook-kal nem?

A rendszergazda srác annak idején még nézegetett ping-eket, azt mondta minden beállítás ok, de valamiért nagyon nagy a veszteség az adatforgalomban (wifi-n). :F

SFm™

(#30096) Intruder2k5 válasza stracker06 (#30095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom... WiFi driver fent van, vagy csak a Win által telepített generic driver?

(#30097) Orcsi válasza LordX (#30082) üzenetére


Orcsi
aktív tag

mint írtam (kb 5x eddig) ez nem opció mert akkor a többi újabb eszközön elvesztem az N es wifi előnyét (ami miatt lecseréltem a z APt) a sebességet mert csak 54mbitet enged így.

Üdv

Same shit, different day!

(#30098) kpal válasza Intruder2k5 (#30086) üzenetére


kpal
veterán

Annyi volna még ,h. fel kell telepiteni a rutrehez kapot lemez tartalmát ?

(#30099) kali válasza kpal (#30098) üzenetére


kali
legenda

nem, az csak arra jó, amit a bögésző alól is elvégezhetsz, a router adminisztrációs felületén.

(#30100) LordX válasza Orcsi (#30097) üzenetére


LordX
veterán

Akkor itt nem a WPA2 ami bezavar nálad, hanem az, hogy ha felcsatlakozol a lassabb eszközzel, akkor a router visszavált globálisan g-re. Ez nagyon valószínűtlen, vagy valami rosszul van a routeren beállítva (vagy rossz a router). Az n-es eszköznek n-es sebességgel, g-s eszköz g-s sebességgel kell menjen. Nálam WPA2 van, van rajta 2 db laptop 300 Mbps sebességgel, egy másik 54 Mbps-el, meg két Androidos telefon 65 Mbps-el (=20 MHz-es n).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.