Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Gabesz87 válasza Intruder2k5 (#30150) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, sajna tudom, mivel vettem egy ND-s végűt is, azt meg a barátnőm szüleinek, mert nekik meg kipurcant a router wifije. És hát tapasztaltam, hogy annak le lehet venni:)
Nem tudom, lehet, hogy régebben próbáltam már másik csatornán, mert ez már elég régi probléma nekik. De ahogy írtam is, az a fura, hogy más eszközökön meg gond nélkül megy a wifi ugyanazon a helyen is, szóval egyszerűen nem értem. Gondoltam, talán lehet a gép a hibás, de már azt is újratelepítettem. Használtunk 2 féle vevőt, egy PCI-s Tp-Link-et, meg egy régebbi, még b/g-s USB-s ASUS sticket. De mindegyikkel u.a.

u.i. Sorry, nem vettem észre, hogy még az előző hsz-em szerkeszthető.

[ Szerkesztve ]

(#30152) LordX válasza Merula Alba (#30142) üzenetére


LordX
veterán

"amin rendes OS van, rendes torrentklienst használhatok, normális sebességgel el lehet érni a megosztást, " rádugok egy monitort, és filmet lehet rajta nézni, SQL szervert lehet rajta futtatni saját projektjeimhez, stb.

Persze egy NAS-al is meg lehet mindezt csinálni, de ha olyat akarsz vele amit alapból nem tud, akkor fordits-magadnak-forrásból-pilótavizsga vs next-next-finish a különbség egy NAS és egy Windows között.. Árban és fogyasztásban amúgy sincs érdemi különbség.

(#30153) And válasza #10949376 (#30146) üzenetére


And
veterán

A szerelt kábel veszteségét ez esetben nem kell találgatnunk, mivel katalógusadat: 2,8dB. Az összeállítás bizonyára működőképes, egy átlagos képességű (de legalább antennacsatlakozóval ellátott) klienssel, viszont az a grid antenna nem igazán hordozható / mobil eszköz.

(#30154) coce


coce
csendes tag

Szopat ez a router / extender páros.
Letöltöttem a wifi anylizert és két Networ-köt talál nálam, holott 1 van.

GT Network ( a0:f3:c1:87:fb:cd )
GT Network ( 54:e6:fc:9a:38:1c )

Ez mi ???

És állandóan leakadnak az eszközök.
Pl a táblagépem azt írja ki hogy Csatlakozva de közben nincs net ( kis wifi jel fullon van de nem kék > hanem szürke ) ... ez mit jelent ?
Mit rontok el ???

Kösz !

(#30155) krealon válasza coce (#30154) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Letöltöttem a wifi anylizert és két Networ-köt talál nálam, holott 1 van.

GT Network ( a0:f3:c1:87:fb:cd )
GT Network ( 54:e6:fc:9a:38:1c )

Ez mi ???"

Az egyik az eredeti halozat, a masik az extender (pontosabban repeater) altal megismetelt halozat.

A repeater/extender ugy mukodik, hogy eloszor befogja az egyik vegpont jelet es azt megismetli a masik vegpont szamara. Ez akkor hatekony, ha a repeater veteli kepessege megfelelo mindket fel kozott (Access Point es kliens), ugyanakkor az AP a klienst (es termeszetesen ez forditva is igaz) mar csak nagyon kis jelszinttel erzekeli.

Akkor lehetnek problemak, ha kliens "tul kozel van" az AP-hoz.

(#30156) coce válasza krealon (#30155) üzenetére


coce
csendes tag

Ezzel a wifi analizer-rel látom a jó csatornákat.
Állítsam át a rouert valamelyikre ?
A repeater "követni" fogja ?

(#30157) mezis válasza coce (#30156) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, követni fogja. Az a dolga.

mezis

(#30158) king.mp


king.mp
aktív tag

Üdv.

A problémám a következő, adott egy vodafone b970 wifi-s modem-router, aminek a wifi-je sz@r. Jött az ötlet, hogy wifi-s routert kössünk az egyik lan portra, megtörtént, a router egy tp-link wr642g. modem, router összedugva, routerben más tartomány lett kiosztva mint amit a modem használ, eddig rendben (szerintem) a notik a hálózatot megtalálják, csatlakoznak, de net mégsincs, mi lehet a hiba, vagy mit rontottam el ? (Kábelezés nem megoldható, + a modem jelszavára sem emlékezünk, de resetelni nem lenne szerencsés, mivel egy dvr állandó jelleggel rá van kötve és küldi feszt a képeket. )

(#30159) mezis válasza king.mp (#30158) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#30160) mezis válasza king.mp (#30158) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az előbbi túl "erős" lenne, akkor ezt nézd meg.

mezis

(#30161) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Adott egy tp-link router ami után van 2 db tp-link TL-WA5210G AP a két ap-t bridge módba raknám. A MAC címen kívül mit kell még beállítani ? A névnek , csatornának egyezni kell ? A DHCP csak a routerba van engedélyezve.
Elég régóta szívok vele , eddig AP/ cliens módba voltak. De valami nem ok csak nem jövök rá hogy mi. Néha nem kapcsolódnak egymáshoz. A jelerősség wifi analyzer szerint -60 dbm a saját mérője szerint 40dB.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#30162) king.mp válasza mezis (#30159) üzenetére


king.mp
aktív tag

:R

Köszi, ott csesztem el, hogy a routeren a wan-ba dugtam a kábelt.

Már müxik. :)

(#30163) rostiron válasza rostiron (#30161) üzenetére


rostiron
őstag

Azt hiszem sikerült megfejteni hogy miért szarakodott a net. A két TL-WA5210G között a jelerősség elég jelentősen lecsökken időnként. Szombaton mikor állítgattam és minden ok volt a wifi analyzer szerint -60dbm volt a jelerősség.
Vasárnap megint szórakozott, ezért ma megpróbáltam a bridge módot. Minden rendben volt... egyszercsak elment a net, megnéztem a térerőt azt látom hogy leromlott -80dbm -re.
A kérdésem az lenne mi az ami ennyire be tud zavarni ?? A csatorna amit használunk az jó, a legközelebbi 3-mal alatta van. Csak másik wifi tud zavarni vagy egyéb környezeti tényező is ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#30164) rostiron válasza rostiron (#30163) üzenetére


rostiron
őstag

Még valami : feltettem a legújabb firmware-t és most nézem hogy van egy ilyen megjegyzés: Meet CE certification, lower transmit power [link] ez vajon mi lehet ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#30165) mezis válasza rostiron (#30163) üzenetére


mezis
nagyúr

Zárt térben reflexiók, interferenciák tömegével. Nyughatatlan családtagok....

mezis

(#30166) rostiron válasza mezis (#30165) üzenetére


rostiron
őstag

Kültéren van használva. Kb 150-200 méter.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#30167) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Van egy TP-Link TL-WR842ND routerem, hídba szeretném kötni wifin keresztül (WDS Bridging).
Amihez csatlakozni szeretnék, az egy vályogfal másik oldalán lévő router. Elviekben be is tudok csatlakozni, viszont a 17-20 dB jelszint az kevésnek bizonyult, mert nem tudok megnyitni semmit a böngészőben.
Azt szeretném kérdezni, hogy elérhető-e lényegesebb javulás, ha a gyári (2*5dBi-s) antennákat lecserélném 16dBi-sekre, majd az egyik antennát közelebb vinném 2-3 (darab 3 méteres(vagyis 3-6-9 méterrel)) RP SMA hosszabbító kábellel a forráshoz.
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#30168) Intruder2k5 válasza Isten88 (#30167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy fórumtárs is nemrégiben cserélte le az ASUS RT-N16 antennáit ilyen 16dBi-s példányokra, de semmi változást nem tapasztalt! Mondjuk az is kétségtelen, hogy ezek az antennák messze nincsenek 16dBi-sek, még ha a gyáritól valamivel nagyobb is! 16dBi-s körsugárzó az már nem így nézne ki... Ezen kívül a routeren lévő antennák egymástól elválasztása nem tanácsos, de még csak a hosszabbítása sem, mert itt oly kicsi teljesítményről beszélünk, hogy néhány méter koaxon ez el is fogy!

(#30169) DeMax


DeMax
csendes tag

Srácok a segítségeteket kérném!!! Sehogy se tudom beállítani a routeremet hogy működjön wirelessen is. Ha laptopról próbálok csatlakozni akkor azt írja hogy csatlakozva de net az még sincs. Minden dolog rendesen konfigurálva amit tudtam : digis felhasználónév +jelszó megadva, wireless név/csatorna/titkosítás, stb. A router hibája kizárható mert babrálás(nyelv változtatás,reset) előtt még tökéletesen működött.
Linksys routerrről van szó, kábelen keresztül megy a net rendesen(routeren keresztül) , dhcp enable . Nem igazán tudom hogy miket kéne megadni az advanced routing felületen már mindennel próbálkoztam egy fél napon keresztül. Megnéztem külön a fogalmakat meg hogy más hogy állítja be de mégse sikerült nekem.
A következők szerepelnek:
destination lan ip :lövésem sincs mit kéne ide írni.
subnet mask ez : 255.255.255.0 ha minden igaz
default getaway itt a 192.168.1.0 -val próbálkoztam meg még nagyon sok mással de legtöbbre azt az üzenetet kaptam hogy "getaway value is illegal" pedig több helyen is ezt találtam . ha meg elfogad vmit akkor meg azt írja hogy "Gateway not directly reachable through that interface". Nem tudok már mit kitalálni...
basic setupnál starting ip adress az 192.168.1.100 static dns(?) mind üres.
Status ablakba nem igazán történik semmi érdemleges a csatlakozásra. Lehet az is baj hogy windowsos felületen keresztül már felvagyok csatlakozva ?

(#30170) Intruder2k5 válasza DeMax (#30169) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt már petir megválaszolta neked odaát... Teljesen felesleges volt ezt a rengeteg dolgot elállítanod! Reset, netbeállítás, WiFi titkosítás, és megy! Semmi más nem kell!

[ Szerkesztve ]

(#30171) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Szerintetek melyik firmware érdemes feltenni ? [link] a legfrissebbnél ez vajon mit jelent ? "Meet CE certification, lower transmit power"

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#30172) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy wifi ap access point módban használható e arra, hogy egy másik router/ap-ről jövő netet (lanról) megosszon több gép között wifi-n ?
A net a másik eszközről jön egy wlan szolgáltatótól, nem tudom hogy az egy ap/router, azt viszont igen, hogy ha több gépet kötök rá egymás után akkor mind más címet kap, tehát van DHCP.
Az ap-t próbáltam konfigurálni, a LAN oldalon a DHCP-t szerverről kliensre állítottam (tehát hogy ne osszon ip-t hanem kérjen a lan oldalról) így működik is a wifire csatlakozott gépek kapnak ip-t (feltehetően a másik eszköztől), viszont így nem tudom elérni a wifi ap-t mivel nem tudom a címét (ha egyáltalán kap, nem pedig csak switchként üzemel).

[ Szerkesztve ]

(#30173) czgabi76 válasza rostiron (#30171) üzenetére


czgabi76
tag

azt jelenti hogy a CE európai szabványnak lesz az adóteljesítményed megfelelő.

Magyarán kisebb lesz az adóteljesítményed.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30174) rostiron válasza czgabi76 (#30173) üzenetére


rostiron
őstag

Ez a gyakorlatban mit jelent ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#30175) DeMax válasza Intruder2k5 (#30170) üzenetére


DeMax
csendes tag

Oké én ezt értem és reseteltem is mindent újraállítottam de hát csak nem megy. status ablaknál látszik hogy nem történik semmi. pppoe authentication fail -t kapok üzenetként és minden üres(0.0.0.0) Akkor kuka a cucc? Nagyon mást nem tudok tenni neki már. DHCP-nél nem állítottam semmit csak engedélyeztem ( static dns-ek nem tudom mik). Nem örül a család többi tagja :D

Amúgy így hogy belemásztam és utánna olvasgattam külföldi oldalakon már kicsit világosabb a dolog és ha jól értettem akkor ez az advanced routing leginkább akkor alkalmazandó ha van még 1 modem vagy egyéb ezköz nem ?

(#30176) Intruder2k5 válasza DeMax (#30175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy reset után minden router olyan alapállapotba kerül, hogy nincsen semmi más dolgod, csak a wan portot pppoe módba tenni, megadni a nevet és a jelszót, ezt elmenteni, és már lesz is neted! Ezen kívül nem árt még a wifi-t titkosítani, de ez már nem a működés feltétele, csak biztonsági kérdés!

A DHCP-hez, és máshoz sem kell hozzányúlni!

A "pppoe authentication fail" annyit jelent, hogy vagy a megadott pppoe név, vagy a jelszó hibás!

Nem értem, hogy miért erőlteted mindenképpen ezt az advanced routing-ot, meg a dhcp-t, gateway-t, és társait, mikor ezeket nem kell piszkálnod ahhoz, hogy neted legyen! Szerintem azért nem megy, mert minden túróba belepiszkálsz, amiről igazából fogalmad sincs, hogy micsoda...

Tehát még egyszer!

1. RESET, áram alatt 10mp!
2. WAN port PPPoE, megadod a nevet és a jelszót, mentés!
3. Wireless WPA2 AES, megadod a jelszót, mentés!
4. Esetleg még megváltoztatod az admin jelszót!

[ Szerkesztve ]

(#30177) czgabi76 válasza rostiron (#30174) üzenetére


czgabi76
tag

gyengébb lehet a jeled,gyengülhet a hatótáv.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30178) nemdan válasza czgabi76 (#30173) üzenetére


nemdan
senior tag

Már miért lenne kisebb? Másik FW is ugyanúgy szabvány volt..

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#30179) LordX válasza rostiron (#30174) üzenetére


LordX
veterán

Azt, hogy most már nem sértesz törvényt.

Meg egy kicsit gyengébb lesz a jel.

(#30180) LordX válasza nemdan (#30178) üzenetére


LordX
veterán

Ha újdonságként írják a CE aláírást, akkor szerinted az volt?

(#30181) krealon válasza rostiron (#30174) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ez a gyakorlatban mit jelent ?"

Azt, hogy kisebb esellyel szemeteled tele masok WiFi savjat a tul nagy jelszinttel.

Arrol ugyanis a kedves felhasznalok hajlamosak elfeljtkezni, hogy a WiFi egy radiohullam. Es mint olyan visszaverodik a tereptargyakrol, es olyan helyre is eljut, ahova nem szandekoztuk eljuttatni.

Bar a magyar mentalitas miatt (dogoljon meg a szomszed tehene is), erre sokan magasrol tesznek.

(#30182) And válasza LordX (#30180) üzenetére


And
veterán

(Ez egyébként valóban érdekes, hisz valószínűleg tényleg csökkentették a teljesítményt, viszont az adatlapon - többször láttam korábban, már a legutolsó firmware, 2012 augusztus előtt is - eddig is úgy szerepelt, hogy "EIRP <20dBm (EIRP, For countries using CE Standards)". Tehát idáig nem fedték fel az igazság minden részletét :U.)

(#30183) #41133696


#41133696
törölt tag

Lementem a kert végébe, megnézni meddig ér el a WiFi-m, meddig látja a Nexus 7 a jelet alapértelmezett TX Power mellett. Aztán találtam még párat:)

[ Szerkesztve ]

(#30184) DeMax


DeMax
csendes tag

Srácok köszi a válaszokat működik a cucc nagy nehezen! Hát firmware frissítés közbe elsőre meglehetősen gyorsan készlett majd másodszorra már sokkal tovább tartott de akkor se ért végig az állapotjelző bár azt írta ki hogy siker(meg hát működik is). Fene tudja. Előfordulhat hogy ez a wireless csatlakozási hiba a firmware hibája? Visszafelé tudok menni esetleg (downgrage) mert beszereztem egy régebbi fw-t. 2 laptop is csinálja ezt hogy random indőközönként nem tud felcsatlakozni majd áramtalanítás után tökéletesen.

(#30185) czgabi76


czgabi76
tag

Az jelenthet hátrányt ha egy csőjagi belsejébe a dipól nincs egy síkba a direktor elemekkel?

mint ha egy kicsit el lenne mozdulva.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30186) politomi


politomi
tag

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy router (linksys WRT54GL) és egy USB-s Wif (TP-Link TL-WN721N) antenna. A router nem "N"-es szabványú hanem B/G.
A router és a wifi közt van 2 fal és egy szint különbség ami azt eredményezi hogy az eredeti15Mb netből csak kb 2 és fél megy át.
Hogy tudnék ár-érték arányban a legolcsóbban és legjobban sebességet növelni?
A routeren cserélhetőek az antennák. Azokat kéne lecserélni vagy venni a gépbe nem USB-s hanem PCI csatlakozású antennával eláátott wifi kártyát??
Minden választ szívesen fogadok.
Köszönöm előre is.

(#30187) krealon válasza politomi (#30186) üzenetére


krealon
Topikgazda

20m UTP kabel: 1000 Ft.

A gyors es stabil atvitelt amit biztosit: megfizethetetlen. :D

(#30188) Gubek-Einste válasza politomi (#30186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb egy N-es router beszerzés lenne ha a kábelezés nem megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30189) Isten88 válasza Intruder2k5 (#30168) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
Köszi a választ!
A kábellal akkor nem éri meg nagyon játszadnozni...nagy a veszteség. Viszont egyik haver leváltotta a (azt hiszem) TP-LINK TL-WR1043ND antennáit eBay-es 15dBi-sekre, és azóta tud a kertben is netezni...lehet Én is megpróbálom a 16dBi-s cserét, 600-700 darabja, kettőt kibírok...remélem azért lesz kicsi siker. :) Reménykedek egy kicsit azért... :)

(#30190) Intruder2k5 válasza Isten88 (#30189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 1043ND három antennás, akkor mindhármat célszerű cserélni, egyformára!

(#30191) Isten88 válasza Intruder2k5 (#30190) üzenetére


Isten88
senior tag

A haveré az 1043-as, enyém 842-es, ami erre a célra megy majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#30192) Intruder2k5 válasza Isten88 (#30191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh... Értem!

(#30193) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Atheros AR5B195 wifi+bt kártyát a laptopomba és nem találok hozzá drivert, a windows pedig nem hajlandó felismerni.
Tudnátok nekem ebben segíteni?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#30194) kali válasza jolti05 (#30193) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana tudni, hogy milyen windows verzió, és esetlegesen a noti pontos típusa is segíthet!?!?

(#30195) jolti05 válasza kali (#30194) üzenetére


jolti05
őstag

Windows 7 64 bites, a laptopom pedig egy Samsung NP305-ös.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#30196) politomi válasza krealon (#30187) üzenetére


politomi
tag

Pont a falfúrást szeretném elkerülni :)

(#30197) xundyingx


xundyingx
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy most vettem egy wifis routert (Tenda W308R) és nagyon egyszerűen ugye be is állítottam a wifit nagy gépen, de nincs internetelérés.
Notebookról látom a wifimet, de ha felcsatlakozok akkor nincs hálózatelérés, nincs internetkapcsolat és egy sárga "!" van. :(
Mindent normálisan dugtam be (nagygépből wifis routerbe hálókábel, onnan meg a modemembe).
Olyan mintha a net megosztás vagy mi le lenne tiltva.
Ha ez még segítség, a modemem pedig: CISCO EPC2202

(#30198) Gubek-Einste válasza xundyingx (#30197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi és hogyan van beállítva?
Mi és hova van dugva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30199) xundyingx válasza Gubek-Einste (#30198) üzenetére


xundyingx
tag

Mármint milyen beállításokra gondolsz?
Asztali gépből az internetkábel a WAN bemenetbe. Majd a wifis 1-es feliratú port (?!) hálókábelje átmegy a modem ETHERNET bemenetébe. Adapterek is bedugva.
Amit meg IP-t a böngészőbe kell beírni (192.168....) azután van egy olyan, hogy PPPoE vagy DHCP.
Itt sok fajta beállítás van. Küldjem ide képben?

(#30200) wifiless


wifiless
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem egy wifi-s kapcsolathoz, én kevés vagyok a problémához, Ti bizonyára tudjátok a választ/válaszokat...

Adott egy T-home-os modemes wifis router (A pont) és egy ősrégi TP-LINK TL-WR542G wifis router (B pont).
Wifis kapcsolatot szeretnék létrehozni a két pont között / ún.: client bridge / ahol A a fő és B a kliens router. B pontból csak kábeles kapcsolat van a géphez wifi-vel csak A ponthoz kapcsolódik egyéb eszközhöz nem.

B ponton-n wireless adatok beállítva, A pont MAC címe beírva és engedélyezve van a bridge kapcsolat.

A ponton látszik B MAC címe, ergó látja adatot mégsem küld egyik sem a másiknak.
Csatorna szám, kódolás 802.11..... , titkosítás kulcsa mindkét routeren ugyan az.

A kliens dhpc-jét elméletileg ki kellene kapcsolni, hogy A IP-jét lássa a kliensre kötött 2-es gép, de ha ezt kikapcsolom B routerbe nem lehet belépni, és IP config paranccsal sem látható a 2-es gépről.

Szerintetek mi lehet a hiba?
T-home Szuperszervíz jövő héten jönne ki, öcsi ma ballagott. :))
Válaszokat előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.