Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82201) Sjkolrd válasza Zsolt7981 (#82188) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Nekem rendben megjönnek az üzenetek.
Nincs gmail fiókom a wm10-en. Outlook-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#82202) Sjkolrd válasza Zsolt7981 (#82198) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Vissza kérdezek, mit vársz egy also kategóriás telefontól? Nem fog felső kategóriásként működni, de meg közép kategóriásként sem. Valószínűleg lehet mar nem képes elindítani mert pl megfőzted kicsit...532 telefonálásra, meg 2d játékokra megfelelő, ennél több, mar megerőltető egy alsó kategóriás telefonnak, akar wm akar droid.

[ Szerkesztve ]

(#82203) Zsolt7981 válasza Sjkolrd (#82202) üzenetére


Zsolt7981
tag

Ertem amit irsz, valamennyire meg egyet is ertek, de kerlek olvasd el meg egyszer amit irtam. 2 dolog felett elsiklottal:
1: elotte rendesen futott
2: nem csak jatekokkal csinalja. Gondolom egy 5-6 megas youtube appal csak meg kene birkoznia...
De tenyleg tobbszor is irtam, hogy a sebesseggel semmi bajom.

Egyebkent a fo telefonom egy oneplus x, ezt egyenlore csak ismerkedni vettem, alkalmi vetel volt

De hogy valaszoljak a konkret kerdesedre is: Azt peldaul elvarom egy telefontol, legyen akarmilyen also kategorias is, hogy ha ma letoltok valamit, es rendesen fut, akkor tegye ezt meg a jovo heten is! Ez szerintem nem hardverfuggo

[ Szerkesztve ]

(#82204) Plazmacucci válasza Zsolt7981 (#82203) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tedd vissza a 8.1-et. Ha ott sem jó, szerviz. Nincs ezen mit túlgondolni. Ha egyik opció sem tetszik, nincs több válaszunk.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#82205) Zsolt7981 válasza Plazmacucci (#82204) üzenetére


Zsolt7981
tag

Nem hiszem,hogy hardverhiba, mert a programok tobbsege rendesen fut. Meg egyebkent se garancias. Lehet hogy a 8.1et alkalmasint kiprobalom majd, de az is lehet,hogy meghirdetem itt, ennyiert ugyis elviszik :)

(#82206) nhpeti válasza Zsolt7981 (#82195) üzenetére


nhpeti
tag

Az email érkezéskor nincs hangjelzés problémára gondoltam. :)

(#82207) Sjkolrd válasza Zsolt7981 (#82203) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

1. "Előtte rendesen futott" , s mi változott ez idő alatt?! Futtattál rajta a telefon adottságaihoz képest megterhelő alkalmazást.
2. E-mail értesítések hangjelzést nálam tökéletes 950, páromnak 735 is. Beállításoknál be kell állítani mint telefon, mint Outlook.
3. E-mail értesítések késnek. Nem tudom milyen letöltési beállításaid vannak azon kell állítani. Nálam e-mailek rendben megjönnek.
4. PodCast, ezt nem használom, mivel saját zenét hallgatok, autóban szoktam csak rádiót hallgatni.
5. Instagrammrol meg hogy nem tudsz letölteni az nem a telefon hibája hanem az alkalmazás.
6. Amit letöltők az rendesen fut.
7. 925,535,640,730,930,950

En egy Huawei Y6-al ismerkedtem édesanyám új telefonja..no comment kategória...az 550 stabilabban működött mint az Y6....s meg olcsóbb is...de hat nem voltam édesanyámmal amikor a telefonos rátukmálta....

Jah igen es kb. 15 percig ismerkedtem az androiddal, mert nem tálaltam mi merre van...

[ Szerkesztve ]

(#82208) Zsolt7981 válasza Sjkolrd (#82207) üzenetére


Zsolt7981
tag

1: Peldaul a mai eset: reggel ebredek, inditanam, es ezt jatsza, ugy hogy tegnap este meg jo volt. Kozben meg repulomodban volt a telefon 7-8 orat, es hozza se nyultam. Nem telepitettem semmit idokozben, es mivel nem hasznaltam, tulmelegedni se tudott. De mondom, kis programokkal is eljatsza.

3: nem tudom mi van elallitva nalam, mert van olyan, hogy "azonnal" megjon, de ez a ritkabb

Huawei: ebben egyetertunk. Ha nem lenne penzem, es mindenkeppen valami olcso telefon kene, akkor mondjuk a 40-50 ezer kozotti kategoria alatt mindenkeppen windowst vennek en is, mert a hibai ellenere meg mindig jobb, mint az androidos hasonlo aru tarsai. De ez akkor se mentseg az igenytelensegre, ami a programokat illeti. Es meg egyszer: az altalam felsorolt hibak kozul egy se hardveres

(#82209) nhpeti válasza nhpeti (#82206) üzenetére


nhpeti
tag

Jelezném, hogy minden lehetséges beállítást végignéztem, végigpróbálgattam de még mindig nem hajlandó hangot kiadni az értesítés mellé. Egyébként 535-öm van szóval lehet hogy ez ilyen széria bug. Teszem hozzá, hogy az outlook fiókba érkező emailekről nem hogy hangot nem kapok de értesítést se.

ui.: Most tartok ott, hogy vagy felgyújtom a telefont vagy pedig sürgősen pakolom vissza a 8.1-et.

(#82210) starr válasza nhpeti (#82209) üzenetére


starr
őstag

Előbb nyomj neki egy HR-t, az gyorsabb!
Mehet a bizt mentésből visszaállítás is, nem kell újra belakni.
Ha nem válik be, akkor próbálkozhatsz teljes újrahúzással 8.1-ről.

HR után ha jól emlékszem alapesetben nincs hang az emailhez, azt az értesítések és műveleteknél az outlook appra rábökve kell külön bekapcsolni.

(#82211) Sipka81


Sipka81
tag

nálam frissült a messenger app! :)

ami tetszik:
- új dizájn,
- vissza gombbal bezárja az appot, nem hagyja a háttérben!

ami nem tetszik benne:
- nincs átlátszó csempe,
- zárolási képernyőn nem lehet beállítani gyors állapotadatokat mutató alkalmazásnak,
- ugyanott állapotrészleteket megjelenítő alkalmazásnak sem választható,
- nem tudom megnézni az app verzió számát (vagy nem találtam meg, hogy hol mutatná...)
- (ezeket előtte mindet tudta, telepítés után újraindítottam a telefont...)

Ha valaki tudna megoldást a nekem nem tetsző funkciókra, kérem jelezze! :R

[ Szerkesztve ]

(#82212) Boonen007 válasza Sipka81 (#82211) üzenetére


Boonen007
őstag

A visszagombal bezarja az appot az hatrany nem elony... 😩 Igy nem fut hatterben es be sem lehet allitani, hogy fusson takarekos utemmodban.

(#82213) Sipka81 válasza Boonen007 (#82212) üzenetére


Sipka81
tag

a háttérben fut szerintem, hiszen az értesítések akkor is megjönnek, ha nincs megnyitva az app! ;)

(#82214) nhpeti


nhpeti
tag

Na akkor most HR után ott tartunk, hogy már egyáltalán nem kapok értesítéseket. :W

(#82215) scyllarus válasza nhpeti (#82214) üzenetére


scyllarus
veterán

"HR után ha jól emlékszem alapesetben nincs hang az emailhez, azt az értesítések és műveleteknél az outlook appra rábökve kell külön bekapcsolni."

Írták neked előre, ilyenkor valamiért kikapcsol minden értesítést (ez is pont marhaság, de így szeretjük a 10-et)

Szerk.: az Outlookban és a Gépházban is visszakapcsoltad?

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#82216) nhpeti


nhpeti
tag

Értesítést eddig is kaptam, csak hang nem volt hozzá. Most már értesítés sincs hiába van minden bekapcsolva.

(#82217) nhpeti válasza nhpeti (#82216) üzenetére


nhpeti
tag

Bár most, hogy elkezdtem olvasgatni a fórumokat és a Windows visszajelzéseket nem én vagyok az egyetlen akinek ez gondot okoz.

(#82218) Ryoo válasza nhpeti (#82217) üzenetére


Ryoo
senior tag

Lőjj már screenshotokat hogy van beállítva nálad, mert az elmúlt 3 hónapban nem volt ilyen jellegű probléma másnál, ezen a fórumon.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#82219) tomboy0013 válasza Sipka81 (#82211) üzenetére


tomboy0013
veterán

Óriási mínusz a vissza gomb alkalmazás bezárása miatt. Mindig vissza gombbal lépek ki az alkalmazásokból és ha nem marad a háttérben akkor újra tölti. Ez nem lenne gond ha nem lenne minden app indítási sebessége W10-en a reumás csiga szintjén. De így sajnos elég gáz. Droidon ez egységes, legalább is a 60 app ami a telefonomon van azok háttérben maradnak a vissza gombra. Remélhetőleg megoldják a dolgot a Facebook-nál.

(#82220) tibike8 válasza nhpeti (#82217) üzenetére


tibike8
őstag

HR után a háttérben futást is engedélyezted a postának?

(#82221) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

A nyavajás telefon megint kezdi elveszíteni a Wifi kapcsolatot.
Agy egyik Insideres frissítés megoldotta, most a kettővel ezelőtti megint elrontotta.

Az üzenet az, hogy próbáljam később bekapcsolni, persze sose engedi. Restart után jó.

(#82222) Sipka81 válasza tomboy0013 (#82219) üzenetére


Sipka81
tag

ezt gondolod át még egyszer, hiszen ha azt akardod, hogy ne töltőtjön újra, akkor windows gombot nyomj, bezárásra meg pont a vissza van! ;) - ez egyébként független a háttérben futástól!

ilyen szempontból ez az app pont most érte el a normális szintet!!!

szóval ha azt akarod, hogy gyorsabban betöltsön, vissza helyett win gombra bökj és már meg is oldódott a problémád!

[ Szerkesztve ]

(#82223) Sipka81 válasza Sipka81 (#82211) üzenetére


Sipka81
tag

hol tudom állítani az appon belüli hangokat és rezgéseket???

(#82224) starr válasza nhpeti (#82217) üzenetére


starr
őstag

[link]
Itt korábban leírtam, hogy miket kell beállítani az email hangjelzéshez.
Volt, akinek így sikerült.

(#82225) Sipka81 válasza Sipka81 (#82223) üzenetére


Sipka81
tag

Közben megoldódott! :)

(#82226) temagad.aho válasza Sipka81 (#82211) üzenetére


temagad.aho
tag

Verzió: 75.501.22239.0

Honor 8

(#82227) scyllarus válasza Sipka81 (#82211) üzenetére


scyllarus
veterán

Az app verziószámokat az Áruházban, a Letöltések és frissítések menüpontban meg tudod nézni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#82228) tomboy0013 válasza Sipka81 (#82222) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hozzászoktam a visszagombhoz és ha home gombbal lépek ki akkor Win alatt a vissza gombbal belép újra az alkalmazásban ami engem zavar. Legalább a MS jól oldotta meg a gyári appokkal ezt, erre a Facebook keresztbetesz, bár bízom benne hogy javítják ezt a hibát és vissza gombbal sem záródik be az app.

(#82229) sunpower válasza Sjkolrd (#82200) üzenetére


sunpower
tag

Igen, tudom.
Jelenleg nem használok semmilyen adatforgalmat, pedig valamennyi van.
Én már az új előfizetésre (Vodára) értettem, mint ahogy írtad is.
Utána jött az infó hogy az automatikus plusz adatot le lehet tiltani.
Ez érdekelt.
Nem megbántani akartalak, vagy vitatkozni, azért is tettem oda a vigyorit. :)

(#82230) domojko


domojko
senior tag

Frissült a viber, hibák megmaradtak.

(#82231) mtomi95 válasza domojko (#82230) üzenetére


mtomi95
senior tag

Tartalmas frissítés volt akkor! :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#82232) domojko válasza mtomi95 (#82231) üzenetére


domojko
senior tag

Az :U :)

(#82233) zsoltzsolt válasza domojko (#82232) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mik maradtak és mik javultak?

(#82234) domojko válasza zsoltzsolt (#82233) üzenetére


domojko
senior tag

Javulást nem tapasztaltam. Csempe ugyanúgy nem frissül, chat buboréknál a saját fotót nem rakja be, maradt angol magyar továbbra sincs. Szerintem picit lassabban indul az app, lassabban tölti be a beszélgetést is. De lehet hogy csak placebo. Chat ablak ha nyitva van továbbra sincs érkező illetve elküldött hang jelzés.

[ Szerkesztve ]

(#82235) Ryoo válasza domojko (#82234) üzenetére


Ryoo
senior tag

Elküldő hang ne is legyen, baromi idegesítő volt, érkező lehet, de mindenképp kikapcsolható legyen, inkább érkező rezgés legyen, annak meg értelme is van.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#82236) domojko válasza Ryoo (#82235) üzenetére


domojko
senior tag

Ez attol függ milyen környezetben használod. Speciel foglalkozásomat tekintve vezetek. Nekem hasznos volt az elküldött hang, de az érkező még hasznosabb. Nem zárom le a kijelzőt, mert ha valakivel beszélgetek akkor ne kelljen azzal tökölni hogy feloldom stb. Ha lehetőségem van lámpánál stb, gyorsan válaszolok. Most hogy nincs hangja a bejövőnek folyton rá kell néznem a telefonra. Szóval van akinek hasznos van akinek idegesítő. Abban egyetértek hogy választható legyen. De választottak helyettünk, nincs és kész.

(#82237) domojko


domojko
senior tag

Azért ez elég kemény.
Valamiért fahrenheit-ben írta ki. :U

[ Szerkesztve ]

(#82238) jaffa 2843 válasza domojko (#82237) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az hagyján, de a távolban mit keres ott egy gombafelhő? Érdekes időjárás. :D Az biztos, hogy attól nagyon meleg lesz.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#82239) domojko válasza jaffa 2843 (#82238) üzenetére


domojko
senior tag

Én meg azt hittem a fahrenheit miatt, de igazad lehet...a gombafelhő az oka. :D

(#82240) Sipka81 válasza scyllarus (#82227) üzenetére


Sipka81
tag

Köszönöm!

(#82241) Zolly444 válasza domojko (#82239) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Kijött az új messenger frissítés és oda az átlátszó csempének is :( Nem értem miért nem lehet egy kapcsoló minden appban, amivel állíthatom a színes és az átlátszó csempét a starton.

(#82242) Sipka81 válasza tomboy0013 (#82228) üzenetére


Sipka81
tag

Leírom még egyszer: most működik jól, ezért van a vissza és Windows gomb, tehát ez nem hiba! ;)

(#82243) Sipka81 válasza Zolly444 (#82241) üzenetére


Sipka81
tag

Reggel óta témázzuk... (#82211-től)

[ Szerkesztve ]

(#82245) Vodar


Vodar
senior tag

Soha, de soha ne vegyen senki Windows-os mobilt. Immár bő egy éve használom a 735-ömet, de nagyon megszenvedek vele. Egy rakás javítatlan bughalmaz az egész. Tény, hogy nem fagy vagy mikrolaggol, de ez csak azért van, mert nagyon gyér a funkcionalitása.

A bő egy év alatt rengeteg megmagyarázhatatlan bugba ütköztem, és a Windows Mobile-ra elérhető navigációs appok mindegyike trágya, már többször is előfordult, hogy miatta késtem el valahonnan.

Ez az összes többi Windowsos appra is igaz, mindegyik bugos, béta állapotú, Androidról/iOS-ről portolt szemét.

Ez minden, csak nem okostelefon. Telefonálásra, sms küldésre még elmegy, de nincs egyetlen ész érv sem arra, hogy miért ne Androidot használjon valaki helyette.

Pár hónapja még Windows Mobile fan voltam és itt a fórumon is propagáltam, de mára belátom, hogy csak azért, mert nekem is az van és jó érzés volt mellette beszélni. Remélem, hogy hamarosan végleg leállnak a terjesztésével és senkit nem ver át vele többé a Microsoft.

[ Szerkesztve ]

(#82246) steele80


steele80
senior tag

Ezt a telót hülyék fejlesztik? Így kibaszni a messengerrel! Vagy szándékoson kúrnak el mindent, hogy a felhasználók leszokjanak a WP-ról és 1-2 éven belül más rendszerű telót választva mehessen a kukába a projekt?

(#82247) hroberto válasza steele80 (#82246) üzenetére


hroberto
veterán

Mi a gond a Messengerrel? Szerintem már most sokkal jobb a réginél.
Ráadásul a telefonnak nem sok köze van a Messengerhez. Ezt már a Facebook fejlesztette.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#82248) steele80 válasza hroberto (#82247) üzenetére


steele80
senior tag

Lassabb lett mint volt, záró képernyőn nem látható az üzenet.

(#82249) bszg@


bszg@
tag

Szeretném megtudakolni Tőletek, hogy az mflex leírása szerinti frissítés esetén mit veszítek azzal, hogy nem teszem vissza a biztonsági mentést? (Hogy újra be kell laknom, alkalmazásokat, térképeket letölteni, maileket beállítani, stb értem.)

(#82250) monosgeri21 válasza bszg@ (#82249) üzenetére


monosgeri21
tag

Valójában sikerült megválaszolnod a kérdést magadnak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.