Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82451) Francia91 válasza samu2062 (#82450) üzenetére


Francia91
veterán

Teszteket nézegetve a Lumia 735-ről, nem csinál rossz képeket, a nagy átlagnál picit jobbnak mondanám.
Bár én sajnos N8-ason majd most Lumia 1020-ason nevelkedek, tehát ehhez tudok viszonyítani... :D
De összességében nem tűnnek rossznak a 735-tel készült képek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82452) pikszel válasza betyar1974 (#82449) üzenetére


pikszel
őstag

Szia, van topikja a 735-nek, de mindegy is. Ezeket a képeket 735-tel, windows kamera alkalmazással készítettem. Van amelyiknél nagyítólencsét használtam, de utólag szerkesztve egyik sincs. Ami igazán bosszantó, hogy nincs exponáló gomb és megoldást sem találtam a hangerő gombok használatának lehetőségére.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#82453) Kube válasza pikszel (#82452) üzenetére


Kube
senior tag

nagyon jó képek :R mindig ámulok amikor ilyen jó minőségű mobilos képeket látok. Utomunka mennyi szokott lenni vagy miben merül ki? (már ha van egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#82454) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!
Visszatérő problémám, hogy lezárt képernyő mellett továbbra is működnek az audio gombok. Többször volt már belőle problémám, hogy a "zsebem" lehalkította a telefont. Újraindítás nem segít, korábban 1-2 alkalmazás eltávolításával megoldódott magától a probléma. Sajnos most újra kísért win10-en a dolog, szinte mindent leszedtem már és még mindig nem jó. Hogy lehet megoldani ezt a problémát? (L830 win10, utolsó hivatalos kiadás, hard reset pár napja volt)

További gondjaim....
Ha az autóban BT kihangosítóhoz csatlakoztam, valamiért rezgőre állította a telefont, de úgy, hogy a csengés+értesítések helyett rezgés felirat volt, amit tudtam "hangosítani" és "halkítani"... de hangja nem lett. :)
Az outlook látszólag nem indexeli a leveleimet. 8.1 alatt ezzel nem volt gond, a keresés villámgyors volt, gyakorlatilag amíg gépeltem be a keresőszót már dobálta is fel a lehetséges leveleket. Most ugyan van keresés, de marha lassú, olyan, mintha nem is lennének indexelve a levelek, hanem folyamatosan keresne bennük. Van erre valami megoldás?

(#82455) Kube válasza kavarc (#82454) üzenetére


Kube
senior tag

L830 van nálam is, utolsó stabil verzió wp 10-el. Most megnéztem, ha lezárom a telefont akkor nálam is aktívak a hangerő gombok, viszont tokkal együtt zsebben nem szokott átállítódni.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#82456) Spet válasza kavarc (#82454) üzenetére


Spet
addikt

Ameddig a kijelző él (lezárt állapot esetén is), addig a hangerő gombok is élnek. Zene hallgatás közben kikapcsolt kijelzővel lehet hangerőt szabályozni. Önmagában nálam a 735-nem képes hangerőt szabályozni kikapcsolt kijelzőnél (teszteltem), WM10 esetében.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#82457) Kube válasza Spet (#82456) üzenetére


Kube
senior tag

Az mit jelent, hogy ameddig a kijelző él? Nekem 3 perc után le is zárja pin kóddal és nem is mutat semmit. Ez már annak számít?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#82458) Spet válasza Kube (#82457) üzenetére


Spet
addikt

Ameddig mutat valamit. Nálam a bekapcsoló gomb lenyomása után a lezárt képernyő 10 másodpercel kikapcsolja magát, addig lehet természetesen hangerőt is szabályozni.

Illetve néha előfordul, hogy zsebben feltudja oldani magát (nálam nincs PIN kódos védelem), ha vékony a zsebanyag.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#82459) Kube válasza Spet (#82458) üzenetére


Kube
senior tag

Nekem több perc után lezárt és inaktív képernyővel is sikerült levennem a hangerőt. Úgy látszik itt L830 WP10 stabilnál ez akkor így működik.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#82460) kavarc válasza Kube (#82459) üzenetére


kavarc
aktív tag

Hát azért ez nem üzemszerű működés. Ez bug.
Nálam pl. külön kódos védelem is van, hiába van lezárva a telefon hiába aktív a kódos zár is, akkor is lehet a hangerőt szaályozni. Ez sosem volt így, korábban nálam mindig valami program, avgy programkombináció csinálta, de most nem tudom megszűnetni. Rendkívül bosszantó... Azt gondoltam talán van valami permanens megoldás rá.

(#82461) betyar1974 válasza pikszel (#82452) üzenetére


betyar1974
senior tag

Tényleg szép képek! :C
Itt köszönöm mindenkinek a segítségét! :R

(#82462) confuser válasza kavarc (#82460) üzenetére


confuser
senior tag

Én úgy emlékszem WP8-on is lehetett hangerőt állítani lezárt kijelzőnél. Ha hazaérek, kipróbálom valamelyik családtag WP8-as készülékén.

(#82463) pikszel válasza Kube (#82453) üzenetére


pikszel
őstag

Nincs rajtuk semmi utómunka, bár volt aki kételkedett. De tényleg nem lettek megpiszkálva. A néhol érdekes mélységélesség a + lencse hozadéka.

:R

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#82464) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Használom ezt a Facebook Beta nevezetű borzalmat, és legalább jönnek is hozzá frissítések néhanapján, de ez valami hihetetlen, hogy ha hozzászólók valamihez, és az én hozzászólásomra érkezik egy válasz, akkor azt a telefonon lehetetlen követni, mert összeszórja az egészet. Miért nem lehet megcsinálni ezt az apróságot? Akkora informatikai probléma lenne?
A droidos kliensben is így van, vagy abban megcsinálták rendesen?! :W

L820, WP8.1, de szerintem ez most tök mindegy...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#82465) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Hozzám került egy 920 amin nem működik a visszalépés nyíl, hogyan tudom rávarázsolni a navigációs sávot? Emlékszem még mikor kijöttek az első w10m verziók mindig ki kellett kapcsolni, hogy ne zavarjon :DDD

Sysapp Pusher -> touch jutott csak eszembe, de nincs benne ez a funkció. (w10m 586.456)
Minden ötletet/javaslatot köszönök előre is.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#82466) Happi válasza #20242912 (#82448) üzenetére


Happi
tag

Csinálj a régin biztonsági mentést, az újon jelentkezz be a fiókodba. Nem törölném a régit, míg nem okés minden.

(#82467) sunpower


sunpower
tag

Tudna esetleg valaki segíteni abban, hogy ha belépek az outlook.hu fiókomba, amit a telefonhoz rendeltem hozzá, akkor merre találom a névjegyeimet?
És tudom-e ott szerkeszteni?
Jó pár névjegyet kéne átírnom és nem akarok szarakodni a telefonban.

Köszi!

(#82468) WestBam válasza sunpower (#82467) üzenetére


WestBam
senior tag

https://people.live.com

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#82469) sunpower válasza WestBam (#82468) üzenetére


sunpower
tag

Köszi szépen!

Ha a fiókban módosítom a kapcsolatokat, akkor a telefont hozzá szinkronizálja?
Ha a telefonban módosítok egy nevet vagy számot, akkor azt veszi alapnak?
Vagy mindig a legutolsó módosítást veszi alapul?

Hogy működik ez?

(#82470) starr válasza sunpower (#82469) üzenetére


starr
őstag

Igen. Szépen szinkronizál oda-vissza. A szinkronizaciót a telefon a levelekkel együtt csinálja. Szóval ha ott óránkénti van beállítva, akkor óránként.

(#82471) sunpower válasza starr (#82470) üzenetére


sunpower
tag

nem tudom mi van beállítva, mert egyáltalán nem használom ezt a fiókot, csak csináltam egyet a telefon miatt. Levelezésre sem használom. (Arra van másik fiókom)
Ilyenkor hogy szinkronizál?
Vagy töröljem az összes névjegyet a telefonról és lekéri utána a fiókból?

(#82472) Happi válasza sunpower (#82471) üzenetére


Happi
tag

A telón megnyitod a Kapcsolatokat. Alul rányomsz a három pöttyre. Beállítások, majd a Fiókok alatt az outlook fiókodra hosszan rányomva megjelenik a szinkronizálás. Ennyi. Mindig az utolsó módosítást hajtja végre. Ha törölsz, a másik eszközön is törlődik, ha az volt az utolsó módosítás!

[ Szerkesztve ]

(#82473) starr válasza Happi (#82472) üzenetére


starr
őstag

Sunpower: Igy van, nehogy letöröld a telefonról. Ha sok névjegyet kell felvenned, célszerű a weben, aztán előbb utóbb megjelenik a telefonon. Képet csak a telefonon tudsz hozzá adni, az nem jelenik meg a weben.

[ Szerkesztve ]

(#82474) sunpower válasza starr (#82473) üzenetére


sunpower
tag

Happi, starr

Köszönöm a segítségeteket!

(#82475) Happi válasza sunpower (#82474) üzenetére


Happi
tag

Szívesen.

(#82476) Kube


Kube
senior tag

Kicsit pitiáner a problémám, de gondoltam szót ejtek róla. Mostanában küldtem hangulatjeleket a telefonomról és folyton előjött az, hogy a címzett sokszor nem is olyat kapott mint amit küldeni akartam. Tehát itt WP-n mondjuk van egy emoji amelyik mosolyog, ő a túloldalon meg nagyon nem mosolygós jelet kap (ez csak egy példa volt, nem emlékszem melyik tér el most hirtelen).

Lehet, hogy a legtöbbje stimmel, vagy csak az ábrázolás miatt lehet alig kivenni mit akartak valójában, de ahogy emlékszem van néhány ami nem hasonlít arra amit majd a címzett is megkap, ezért inkább nem is nagyon szoktam küldeni csak legalapvetőbbeket.

Erre van/lesz valami megoldás/egységesítés, vagy barátkozzak meg ezzel?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#82477) chipesz válasza Kube (#82476) üzenetére


chipesz
őstag

Az anniversary update-tel jönnek új hangulatjelek, és az összes teljesen át lesz szabva. Azt nem tudom ez mennyire lesz megoldás a problémára.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#82478) pprod94


pprod94
aktív tag

Nektek a hivatalos Messenger megy rendesen? Nekem semmit nem akar elküldeni, sem wifin, sem mobilneten.

(#82479) pprod94 válasza pprod94 (#82478) üzenetére


pprod94
aktív tag

Megjavult! :)

(#82480) Peace válasza pprod94 (#82478) üzenetére


Peace
nagyúr

Nálam dettó. Nem javult meg...

(#82481) Zsolt7981


Zsolt7981
tag

Bluetoothon kapott cuccokat hova menti?
Az elobb kuldtem magamnak egy mp3at androidrol, es sehol se talalom, se a downloadsban se a documentsben,es a musicban. Sot a keresobe beirtam a filenevet, es ugy sem talalja.

[ Szerkesztve ]

(#82482) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Az SMS-eket lehet géppel szinkronizálni valahogy? Amit megkapok mobilra, az jelenjen meg desktopon is. :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#82483) mtm800 válasza Peace (#82480) üzenetére


mtm800
senior tag

Nálam sem javult meg....tetü lassú és ha úgy gondolja nem hajlandó megnyitni......megkockáztatom, hogy a régi még ha fapadosabb volt is biztosabban működött.

(#82484) Francia91


Francia91
veterán

Lumia 1020 (vagy más Lumia) esetében találkoztatok-e olyannal, hogy egyik napról a másikra nincs térerő? Tegnap még fogadtam hívást, meg kezdeményeztem is, ma meg nincs térerőm kb 2 órája. SIM-et kivettem, bekapcsoltam nélküle, kikapcs, majd visszatettem, észleli a SIM-et, de térerő továbbra sincs, házon kívül sem (T-Mobile)
Be szokott sz@rni az antenna, vagy nem jellemző?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82485) gabor907 válasza Francia91 (#82484) üzenetére


gabor907
tag

Hali

Nekem korabban a 925 csinalt hasonlot ott varatlanul eldobalta a tererot de nem irta ki h nincs szolgaltatom es igy nem is ertek el... alaplap hiba es csere volt

Figyelgesd hogy terero ingadozas halozat ingadozas van e. Ha lesz akkor lehet hardveres problema :/

core

(#82486) Francia91 válasza gabor907 (#82485) üzenetére


Francia91
veterán

Remek hírek... :U
Szüleim 30-as telefonján van rendes térerő, ezért aggaszt, hogy ne hardveres probléma legyen :(

Mennyibe fájt az alaplapcsere?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82487) bluemirage válasza Francia91 (#82486) üzenetére


bluemirage
őstag

A L925-ös topikban posztoltam anno, de nálam is állandó volt a térerő gond az L925-nél. Mások telefonáltak nekem meg semmi, de ezt anno több külföldi oldalon is megírták. Sem időm, sem kedvem nem volt gariztatni, meg talán ilyen mesékkel be sem vették volna. De a telefon egyszer csak lehalt, és be sem lehetett kapcsolni. --> alapcserét csináltak a szervízben... még garis volt. Akkor és azóta megjavult a térerő. :C
De nekem nem órákra tűnt el, hanem sunyi módon percekre... De ez is elég volt a hívások vesztésére.

Szerintem nálad más lehet, hiába ugyanaz a SOC.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#82488) gabor907 válasza Francia91 (#82486) üzenetére


gabor907
tag

még garanciába volt, meg nem most volt sajna nememlékszem

core

(#82489) hroberto válasza Francia91 (#82486) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem 930-on voltak térerő gondjaim. Garanciában javították, de nem cseréltek alaplapot mert nem kapott új IMEI-t.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#82490) Spet válasza Zsolt7981 (#82481) üzenetére


Spet
addikt

Telefon típus? Biztos átment az mp3 btw?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#82491) Zsolt7981 válasza Spet (#82490) üzenetére


Zsolt7981
tag

Lumia 532,win 10 420. Egy galaxy tab s-rol kuldtem. elvileg sikeresen atment, legalabbis a kuldo szerint igen.

(#82492) netpeti98 válasza hroberto (#82489) üzenetére


netpeti98
addikt

A szoftvert újratelepítették rajta?
Ma érkezett vissza a 925 garanciából, viszont nem volt mellékelve semmi, hogy csináltak volna vele valamit. Az IMEI szám ugyan az, sőt még az oprendszer is ugyan úgy van, ahogy be lett adva. Először nem működött próba után, viszont az én SIM kártyámmal úgy néz ki, hogy van térerő.

(#82493) Spet válasza Zsolt7981 (#82491) üzenetére


Spet
addikt

Van egy kis angol szöveges leírás, igaz z még 8-hoz készült, hogy hogyan is megy a bluetooth.

De elméletileg a Downloads vagy Music mappában kellene lennie vagy a telefonon vagy az SD kártyán.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#82494) hroberto válasza netpeti98 (#82492) üzenetére


hroberto
veterán

Nem hiszem, hogy csak újrahúzták volna. Mechanikai javítás volt a szervizlapon. És kijelzőt is cseréltek.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#82495) Zsolt7981 válasza Spet (#82493) üzenetére


Zsolt7981
tag

Sehol sincs, meg a ringtones mappat is megneztem. Es az android szerint a fajlatvitel sikeres volt.

(#82496) Francia91 válasza bluemirage (#82487) üzenetére


Francia91
veterán

Tegnap este töltőn volt, közben böngésztem kb 1 óráig, és közben forrósodott... akkor még volt térerő, másnap reggel már nem... Ebből fakadhat a hiba?
Valamint lehet, hogy egy törött kijelzőssel jobban járok, mint egy alaplapcserével, és a kettőt összeépíttetni?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82497) 313313 válasza Francia91 (#82496) üzenetére


313313
addikt

Telefon honnan van? Esetleg nem lett letiltva?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#82498) Francia91 válasza 313313 (#82497) üzenetére


Francia91
veterán

Innen vettem HA-ról egy fórumtárstól. Nem hinném, hogy letiltották volna... Esetleg tudom ezt csekkolni?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82499) LegoRaingow


LegoRaingow
újonc

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre szúrom be a kérdésemet, nem annyira vagyok otthon a fórumok működésében, meg úgy általában a műszaki dolgokban...

Lumia 735-re szeretnék Telekomos MMS-elérési pontot beállítani. A telefont használtan vettem, és gyári beállítások visszaállításával volt lepucolva, mielőtt személyre szabtam. Google a barátom, és próbáltam keresni, ezt a fórumot találtam, ahol találtam is információt. Így mielőtt kérdeznék, kipróbáltam az összeset, de sajnos nem jött be. Az mms-t megkapom, de nem tudom letölteni, egyszerűen nem nyitja meg, csak azt írja hogy "Letöltés...", villog egy nyíl a mobil adatfogalom jel felett is meg a wi-fi jel felett is, és nem történik semmi. Nekem plusz beállítások is vannak benne, és elismerem nem igazán értek hozzá, szóval előre is bocsánat, ha butaságot kérdezek!

Az 'elérési pont', 'felhasználónév', 'jelszó' rublikák után van egy "Bejelentkezési adatok típusa" ami alapértelmezettként PAP és legördülő menüben választható a CHAP vagy az hogy "Nincs". Illetve van egy ilyen, hogy "IP típusa", ami alapértelmezettként IPv4v6, és szintén legördülő menüben választható még az IPv4, IPv6, IPv4v6XLAT. Kérdez még 'Proxykiszolgálót', 'Proxyportot', 'MMSC-portot', és a 'maximális MMS-méretet' (Kilobyte-ban megadva). Az itt olvasott beállítási hozzászólásokban sok információt megtaláltam, valamire több változatot is, de valami mindig hiányzott. Ilyen felületen ami nekem van mit kell kitölteni, mit kell üresen hagyni, illetve pontosan mit kell beírni, hogy működjön?

Az MMS-szolgáltatás bekapcsolását már kértem a Telekomnál a 1430-on az SMS-kóddal, válaszban azt kaptam hogy a szolgáltatás már be van kapcsolva. :Y :C :O

Eddig Androidos telefonnal volt csak dolgom, a Windowsos elsőre elég bonyesz... :DD

Előre is köszönöm a türelmeteket és a segítségeteket! :)) :R :R :R

Üdv.:
LR

(#82500) 313313 válasza Francia91 (#82498) üzenetére


313313
addikt

Szolgáltatónál megmondják általában...
Egyik napról a másikra elnémulni úgy szoktak telefonok, ha "lelövik" őket...
Esetleg kérdezd meg attól, akitől vetted...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.