Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78101) Clemi


Clemi
veterán

A térképek legújabb redstone-hoz kiadott verziójában nekem sincs navigáció hang, csak a figyelmeztető jelzések. A feedback oldalon egyébként másnak is néma, de én is beírtam. Talán javítják.

(#78102) ΞΔGLΞ válasza Švejk (#78092) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam kész minden, szerencsére ilyenkor a 950 XL hardvere nagy előnyt jelent, 58 frissítés 20 perc alatt megvolt.

(#78103) maglew válasza Nooeca (#78071) üzenetére


maglew
aktív tag

Az új Here térkép (most más neve van a 10-esen) egy kalap sz..r

Őrmezőről akartam Gazdagrétre menni, felterelt a GYALOGOS felüljáróra!
üllői úton meg keresztbe akart zavarni a duplazáróvonalon.
Nem tudom mit csináltak vele de borzalom.
Létezik google maps navi here helyett valami aplikációval?

(#78104) Clemi válasza maglew (#78103) üzenetére


Clemi
veterán

Sygic

(#78105) ΞΔGLΞ válasza maglew (#78103) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az új Here térkép (most más neve van a 10-esen) egy kalap sz..r

Ami ugyanaz...csak gondolom a GPS hülyült meg. Nem mindegy.

(#78106) Ryoo válasza maglew (#78103) üzenetére


Ryoo
senior tag

Én tegnap próbáltam ki kamaraerdőtől a 9. kerületbe, és tökéletesen funkcionált, furcsáltam is, mert érdekes útvonalon vitt, de aztán hazafelé láttam miért, a könyves kálmán körúton hatalmas dugó volt, csak hazafelé hozott arra, buda felé járható volt.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#78107) tom570


tom570
aktív tag

A térképeknél nálam sem volt hang, alapból teljesen le volt halkítva, de ott nem tudtam hangosítani mert csak a csengőhang hangerejét engedte állítani :F . Miután a zenelejátszót felhangosítottam utána már volt a térképekben is hang navigáció.

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#78108) ΞΔGLΞ válasza tom570 (#78107) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amikor beszél, akkor és pont abban az időben lehet csak hangosítani, ez megint egy MS újítás! :DDD

(#78109) tom570 válasza ΞΔGLΞ (#78108) üzenetére


tom570
aktív tag

Erre nem jöttem volna rá, hogy vezetés közben akkor kell odakapnom a telóhoz a hangerőt állítani amikor beszél. Szép Ms"újítás" inkább egy újabb balfaszság szerintem. Hová tart ez a rendszer? Aki még kitart a rendszer mellett azokat még közlekedési balesetben megtizedelik, had hulljon a férgese :)

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#78110) starr válasza ΞΔGLΞ (#78108) üzenetére


starr
őstag

Nem. Ez már Androidon is így volt. Szóval koppintás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78111) ΞΔGLΞ válasza starr (#78110) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elnézést, akkor nem is bal..szok ezek....annyira! :DDD

(#78112) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Sziasztok!Az érdekelne WP10 alatt lehet e olyat csinálni ,egy adott alkalmazást letiltani a net használatárol?Ha lehet ilyet akkor hogyan?

(#78113) confuser válasza ΞΔGLΞ (#78065) üzenetére


confuser
senior tag

Ezért nem szabadna laikusoknak preview buildeket hozzáférhetőnek tenni.

A fejlesztés folyamata úgy működik, hogy a rendszer alapjait foltozzák/módosítják, új feature-öket adnak hozzá, amik hatására a stabilitás romlik. Ha úgy ítélik, minden új feature benne van a rendszerben a következő kiadáshoz, akkor elkezdenek optimalizálni, bugokat kijavítani. Ezután kiadják a rendszert, majd újra kezdik az egészet, tehát újra belenyúlnak a rendszerbe, és újabb feature-öket adnak hozzá, tehát megint instabilabb lesz a kiadott állapothoz képest.

Itt tartunk most a Redstone-nal. Ez az állapot nem mindenkinek megfelelő, nem mindenkinek való. Ha neked nem felel meg, várd meg az optimalizáló szakaszt, és akkor csatlakozz újra, vagy inkább érd be a hivatalos megjelenésekkel.

(#78114) Nooeca válasza confuser (#78113) üzenetére


Nooeca
senior tag

Azért minden buildben van fix, de nincs mindegyikben feature. Viszont még van egy rakat ami bekerül nyárig, pl. a Telefonrissítő rendszerelem ami ugye már kiszivárgott a legfrissebb buildből.

(#78115) zsoltzsolt válasza Nooeca (#78114) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

"Telefonrissítő rendszerelem""
Rend szerelem vagy rendszer elem? :DDD

(#78116) confuser válasza Nooeca (#78114) üzenetére


confuser
senior tag

És ezzel mit is akarsz mondani? Az OS-t felkészíteni új feature-ökre ugyanúgy instabilizálja, és ebből a user semmit sem lát. Az első Insider RS buildek előtt is voltak már buildek belső körökben, azokon is erre készültek. Így működik a fejlesztés. De ezt már az előző hszemben is leírtam.

(#78117) Nooeca válasza confuser (#78116) üzenetére


Nooeca
senior tag

Igen ha valami feature bekerül az hoz bugot is magával... ez így igaz. De az hogy a bugok javítása csak később történik az csak olyan részben igaz, hogy ezek a "keletkezett" bugok történnek később... De az eddig meglévő bugok javítása az folyamatosan történik, nem megvárják mig teljesen kész a rendszer, és utána esnek neki a most meglévő bugoknak, hiszen minden frissítésben van bugfix, viszont nem minden frissítésben van feature.

zsoltzsolt burkolt utalás arra, hogy itt a húsvét legyen rend ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#78118) Bogyó bá' válasza Nooeca (#78117) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1 feature = 2 új bug. Átlagban.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78119) Nooeca válasza Bogyó bá' (#78118) üzenetére


Nooeca
senior tag

Van az több is... de ettől még az az állítás hogy feature közben nincs bugfix, nem igaz, szimplán csak annyi bug kerül a rendszerbe, hogy előbb végeznek a feature-ök beépítésével mint a bugok kijavításával, főleg úgy, hogy egyre több feature beépítése egyre több bugot hoz ugye.

[ Szerkesztve ]

(#78120) confuser válasza Nooeca (#78119) üzenetére


confuser
senior tag

Nyilván van átfedés köztük, ez azért elég egyértelmű. De nem innen indultunk, hanem onnan, hogy nincs mit értetlenkedni azon, hogy a korai RS buildek instabilabbak/bugosabbak a kiadott TH2 buildnél.

(#78121) gabor907


gabor907
tag

http://pcworld.hu/szoftver/megujulnak-a-windows-10-csempei.html

core

(#78122) Nooeca válasza gabor907 (#78121) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hát amit nagyon hiányolok az az értesítési központ, hogy kb. semmire sem jó, hogy 100%-os funkcionalitása legyen.

Kellene rá egy Storeal összekapcsolt rész, amely a frissítéseket letöltéseket mutatná, vagy az elérhető frissítéseket, és a folyamatjelzőt is. Elvégre arra kéne szolgáljon hogy ne kelljen mindenhova átlépni, hanem a fontos dolgok egy helyen...

u.i: Egyébként nagyon furcsák lettek ezek az új gyorsgombok mert pl. a Wifinél ha 1000x megnyomod akkor ki-be ki-be kapcsolja, de ha hosszan nyomsz rá, beugrik a wifi beállításához. 8.1-en más volt. Elég nehéz volt erre rájönni.

De összességében úgy gondolom hogy az RS1 egy várandósabb és tartalomdúsabb csomag lesz mint a TH2, mert habár valóban a Windows 10 elég "más", gyakorlatilag ugyanolyan - vagy részben még butább vagy okosabb - mint a 8.1, csak "modernebb". Inkább egy jó kezdésnek egy jó alapnak hívnám, amin egy jól kitervelt Redstone 1 és Redstone 2 nagyot tud nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#78123) this is life válasza Nooeca (#78122) üzenetére


this is life
Ármester

Nem leaz rossz az rs , ak kerdes ezzel mennyit csusznak majd ... tempo mar kezd jo lenni, de kell meg rajta faragni es porirozni hogy jo legyen. De hatha most nem kell annyi ido mint a th-nak, hisz elvileg arra epitkezik.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#78124) Nooeca válasza this is life (#78123) üzenetére


Nooeca
senior tag

A kettőt összehasonlítani nem érdemes, mert itt az alap nem változik. A migrálással volt sok gond (és valahol még most is van), itt már olyan gond nem lesz. Mármint alapszintű rendszerváltozás, mint a 8.1-ről 10-re az már a múlt. A PC-s előbb jön a tervek szerint de szorosan követi majd a mobil.

[ Szerkesztve ]

(#78125) St3ven válasza Liar (#77495) üzenetére


St3ven
addikt

Eltérő színnel különbözteti meg az egyes sim kártyákat bejövő hívás esetén is, illetve kiírja a kártya nevét, amire a hívás érkezik.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#78126) ΞΔGLΞ válasza confuser (#78113) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem tartom magam átlagnak a hülyék közül, akik csak feldobják, ha van új frissítés, hanem (nevezzük így) "tesztelő", aki folyamatosan küldi a report-okat, tehát tudom mire vállalkoztam, mikor ezt a szart felraktam, viszont ezt még ilyen formában is gáz volt kiadni. De most beleuntam a tesztelgetésekbe tavaly óta.
Szóval, nem kell emiatt a billentyűzeted koptatnod...

[ Szerkesztve ]

(#78127) confuser válasza ΞΔGLΞ (#78126) üzenetére


confuser
senior tag

tudom mire vállalkoztam

Nem úgy tűnik.

(#78128) St3ven


St3ven
addikt

A beépített Facebook alkalmazással megy a FB chat, ha csak Messengeren vagyok regisztrálva mobilszámmal? 8.1 Denim.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#78129) ΞΔGLΞ válasza confuser (#78127) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, már hallottam! Igaz csak tőled, de hallottam!

(#78130) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Üdvözletem a szakiknak!

Win 10 mobil rendszerrel kapcsolatban kérném a hozzáértők tanácsát.
Lumia535-re telepítettem a win10 frissítést és azóta a kamerák nem működnek.
Nem segít sem soft reset, sem a beállítások áttúrása. Mindenhol engedélyezve van a kamera használat minden appnak. 8.1 alatt sosem volt hasonló jelenség.
0xA00F4246(0xE8010001) hibakóddal elszáll. Az elemlámpa üzemmód sem működik. Semmi értelmezhető segítséget nem találtam win support fórumokon.
Bárkinek ötlet?

Köszönettel K-T-T

(#78131) Plazmacucci válasza Kin Tan Te (#78130) üzenetére


Plazmacucci
félisten

hard reset?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#78132) Bogyó bá' válasza Kin Tan Te (#78130) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Légy kemény, és nyomj egy HR-t! (A mai programod már meg is van...) :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78133) Lacielvtárs válasza Kin Tan Te (#78130) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hrt neki... ;]
Anno én is jartam igy az 532nel...
A hard reset segített :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#78134) scyllarus


scyllarus
veterán

A HR a 21. század Ctrl+Alt+Del-je :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#78135) Lacielvtárs válasza scyllarus (#78134) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez igy igaz, a win mobil vilag szentháromsága ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#78136) lugosi válasza ΞΔGLΞ (#78129) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ó egy ultra kemény Steven Seagal idézet. :DDD

(#78137) ΞΔGLΞ válasza Lacielvtárs (#78133) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez HR, lassan a WP, vagy WM védjegye lesz!

------

Lugosi:

Jó is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78138) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a tanácsokat, nekifutottam a resetnek.
Már "fogaskerekezik" is a masina.
Jelentkezek az eredménnyel.

K-T-T

(#78139) nhpeti válasza Kin Tan Te (#78130) üzenetére


nhpeti
tag

Szintén Lumia 535-n hasonló problémák nagy részét tényleg megoldotta a hard reset. Mondjuk aztán úgy felidegesített a többi apró hibájával, hogy inkább visszaraktam a 8.1-et :D
Mondjuk azt hozzátehetjük, hogy a 535 szériának nagy része alapból használhatatlan. Az enyém harmadszorra volt szervizben mire sikerült annyira megbuherálni az érintőpaneljét, hogy használható legyen.

(#78140) Kin Tan Te válasza nhpeti (#78139) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Hasonló kínokkal küzdök magam is az 535 kijelzőjével. Mit buheráltak a szervizben vele? Szoftveres vagy hardveres a megoldás?

(#78141) Nooeca


Nooeca
senior tag

Fast ringre nem lehet azt mondani, hogy ilyen formában is kár volt kiadni, elvégre az MS megigérte hogy hetente tartja magát a frissítésekhez (többségben), vagy próbálja tartani magát, ennek viszont a velejárója a nagyobb instabilitás és a rengeteg bug. Se az MS-t se a Fast ringet normálisan elfogadott felhasználókat nem zavarja az, hogy a build mennyire bugos... elvégre egy Fast ringes buildnek főleg a Redstone elején teljesen bugosnak kellene lennie...

Vagyis ami Fast ringen van az akár müködés képtelen build is lehet, arra sem lehet azt mondani hogy "kár volt kiadni ilyen formában", elvégre ez nem arról szól, hogy az ember letölti és használja, szimplán csak a visszajelzések kell nekik. Az hogy te nem tudsz ez miatt telefonálni, telefont tölteni, folyton újraindul a készülék, vagy minden percben lefagy, ezek a Fast ringen teljesen természetes dolgok, még ha ezek a jelenségek nem is produkálódnak.

Igazából én még úgy gondolom az MS eléggé megválogatja mit ad ki a kezei közül, mert ha rögtön kiadná a kész buildeket és mindet, akkor ilyen problémák is lehetnének... pedig igazából ezek lennének a helyénvalók a fast ringnek.

(#78142) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Nos, az első jelek biztatóak. A kamera képet ad hibaüzenet helyett és az elemlámpa is működik.
Még potom 37 app vár frissítésre, úgyhogy azért várjuk ki a végét.
Mindenesetre már most jobb a helyzet mint reset előtt.

K-T-T

(#78143) nhpeti válasza Kin Tan Te (#78140) üzenetére


nhpeti
tag

Tulajdonképpen fogalmam sincs, mivel a garancia miatt a Telenoron keresztül intéztem a javítást. A garancia papíron annyi volt minden javítás után, hogy mechanikai javítás. Természetesen az telenoros ügyintézők sem tudtak pontosabb információval szolgálni. :)

Egyébként valószínűleg a közelségérzékelőjével buheráltak valamit, mivel az azóta nem működik. :D
Tudod, amikor hívás közben érzékeli a füled közelségét és letiltja a kijelzőt. Na most ez nekem már a hívás indításakor teljesen lekapcsolja a kijelzőt és csak dupla feloldó gomb lenyomással tudod újra bekapcsolni. Elég nagy szívás amikor mondjuk véletlenül rossz névjegyre nyomsz és gyorsan meg akarod szakítani a hívást, de hát valamit valamiért. :D

(#78144) Lacielvtárs válasza Kin Tan Te (#78142) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ne aggódj, a HR rendben rak minden hibát...
menni fog minden rajta gond nélkül... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#78145) Kin Tan Te válasza nhpeti (#78143) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Mivel én nem sokat konyítok a tech-dolgokhoz és jellemzően csak fórumokon és blogokon szocializálódtam a virtuális térben, csak annyit konyítok a témához, amennyit olvastam róla.
A legtöbb helyen azt rebesgetik, hogy a lumia 535 sorozattal csúnyán elbántak kijelző szempontból. Valami 3.0.0 -ás hardware verzió kapta a leghasználhatatlanabb kijelzőt. Nekem három állapotú volt eddig az érintőképernyő:
1- egészen elfogadhatóan működött (legkisebb hányada a működési időnek)
2- érzéketlen (hiába minden, ütés-vágás, könyörgés, nem vett be semmi utasítást)
3- hiperérézkeny (túlnyomó részt ez az állapot dominált.)
A 8.1-es win-ben volt egy frissítés, ami javított az állapoton.
Meglássuk mit tud a 10.

(#78146) nhpeti válasza Kin Tan Te (#78145) üzenetére


nhpeti
tag

Én úgy vettem észre, hogy 10-esen újra hiperérzékeny lett a kijelzőm. Persze lehet, hogy a sok szívás miatt csak bebeszélem magamnak. :D Meg valahogy nem is érzem úgy, hogy a windows 10-es frissítéseknél foglalkozni fognak ezzel a problémával de ne legyen igazam ;)

(#78147) Lacielvtárs válasza nhpeti (#78146) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Egyébként nem beszeled be magadnak...
En a lumia 532nel is tapasztaltam hogy tul érzékeny a kijelzo. Az az erdekes hogy a lumia 550nel mar ezt nem tapasztaltam.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#78148) Kin Tan Te válasza Lacielvtárs (#78144) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Az első benyomások pozitívak. Eddig minden rendben a telefonnal a HR után. Nagyon még nem laktam be a telefont, sok mindent be kell állítani újra, de legyünk pozitívak. Biztos minden OK lesz most már.

Köszönöm mindenkinek a tanácsot és a segítséget!

K-T-T

(#78149) hroberto válasza Kin Tan Te (#78148) üzenetére


hroberto
veterán

Hát igen, egy HR sok esetben csodákra képes. ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#78150) this is life válasza Nooeca (#78124) üzenetére


this is life
Ármester

Nem is akartam ossze hasonlitani , mert tisztaban vagyok vele hogy masok az alapok , s ez latszik is az rs mukodesen , meg ha itt az elejen bugos is alaposan ,de latszik a haladas , optimalizacioban (tempo) mar most furgebb mint az elodje. Remelem itt azert jobban tudjak tartani az idohoz magukat es a nyaron mar erdemes lesz fel rakni . A jelen formajaban is hasznalhato ,de a telefon melle nem art egy powerbank. Varom a folytatast ... ☺

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.