Hirdetés
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Milyen mosógépet vegyek?
- Évente csak egyszer látod! 11 11 11 11 11
- Android másképp: Lineage OS és társai
- A legolcsóbb gamer laptop RTX 4060-al.
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
OK, ez így általánosan nyilván világos és magától értetődő. De én speciel arra gondoltam, hogy pl. maga a korábban letöltött frissítési segéd működni fog-e utólag, vagy blokkolják a működését stb. Mert az is érdekes, amit más írt, hogy máig lehet telepíteni a korábbi rendszerek kulcsaival, holott az akció már régen lejárt. Illetve ezek szerint elfogadja natúrban is és még az sem feltétlen szükséges, hogy regisztrálva legyen egy korábbi frissítésből a hardverazonosító. Nem tudom utóbbira van-e valami tényleges határidő, de mindenesetre érdekes.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Értem, tehát akkor fennáll a lehetősége, hogy működhet, de attól még nem lesz legális. Egyébként utóbbival kapcsolatban egy fontos és utolsó kérdés, hogy akkor mi a helyzet az akció után a legális 7/8.1 kulcsokkal aktivált 10-es rendszerekkel? Előbbi logika mentén, akkor gondolom az sem lesz jogtiszta. Viszont ez esetben ugyanakkor az benne a kissé röhejes, hogy legális frissítési alap + nem kell semmivel sem trükközni, illetve a Windows szerint is minden OK. Valamint, ha az előbbi téren nem, akkor meg minek hagyják nyitva ezt az opciót, az meg a másik.
(#67609) twofatcat:
Ha már Thurrott is írt róla, akkor az jelenthet valamit.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SkiDev #67637 üzenetére
Ha már tiszta telepítést akarsz csinálni, akkor nem világos, hogy mit akarsz előtte futtatni és utólag gyalulni... Elindítod pendrive-ról a telepítőt, amivel mindent meg lehet oldani. Ha van külön adatpartíció is a lemezen, amit nem akarsz törölni, akkor csak a rendszerpartíciót + a Legacy / UEFI módban létrehozott kisebb partíciókat törlöd. Aztán az így létrejött szabad területen katt az "Új" opcióra és újból létrehozni az utóbbiakat, a rendszernek pedig kijelölni a fennmaradó partíciót. Ha nincsen semmilyen fontos adat a lemezen, akkor meg lehet törölni az előbbi ablakban az összes partíciót. Vagy ott van a diskpart, amivel teljesen le lehet gyalulni a lemezt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SkiDev #67642 üzenetére
Tehát, ha nincsen az 1 TB-os HDD-n semmilyen fontos adat, akkor lehet gyalulni a telepítővel. Magának a Windows 10-nek meg nyilván nem kell 1 TB-os rendszerpartíció, szóval érdemes már a telepítéskor létrehozni egy külön adatpartíciót, vagy amit akarsz. Pláne, hogy telepítés után a Windows alól a gagyi lemezkezelő rendszerint csak fele-fele arányban engedi majd zsugorítani az 1 TB-os lemezt... Belefutottam már párszor ebbe friss telepítés (~ 12 GB foglalt hely!) után és csak külső particionáló programokkal lehetett pl. 100 GB-os rendszerpartíciót beállítani.
(#67644) hunluki:
Igen, arra is érdemes odafigyelni, máskülönben EZ lesz. De mondjuk, ha particionálatlan területet jelöl ki a rendszernek, illetve ott létrehozza a telepítővel ezeket a kisebb partíciókat, akkor nem kellene másik lemezre kerülniük.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SkiDev #67645 üzenetére
Nem muszáj pont 100 GB-ot adni a rendszernek, illetve azt neked kell tudnod, hogy mennyi programot telepítesz rá stb. De ha már ekkora tárhely áll rendelkezésre, akkor nyilván nem érdemes kicentizni sem. A 4 GB RAM manapság nem túl sok, de azért elvan vele a Win8.1 és a 10 is. Viszont, ha pl. a böngésző felzabálja, az megint más eset. Nemrég egy laptopon (4 GB RAM) kb. 1X megnyitott oldallal simán megzabált az 56-os Firefox ~ 2,5 GB-ot... Az 57-es állítólag kevesebbet eszik.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ribobon #67793 üzenetére
Ha a gépházban az alapértelmezett helyen állítottam be a 125%-ot, akkor nálam is előfordult elmosódás stb. De, ha az egyéni méretezésnél, akkor már OK volt.
-
King Unique
titán
Abban a cikkben le van írva, hogy mire vonatkozik a megszűnés, aminél ráadásul még pl. ez is kérdéses. A 7/8.1 kulcsokkal történő aktiválás meg hivatalosan már nem is opció, függetlenül attól, hogy a gyakorlatban még mindig működik. Tehát az eddigiekből kiindulva korántsem biztos, hogy jövőre végleg elzárnak minden csapot... Pláne amíg ez / ez az arány jelentősen meg nem változik...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A frissítési segéd az akadálymentesítő technológiákat használok számára még jogszerű az upgrade-hez év végéig. A kulcsos telepítés megint más, de az valahol az MS felelőssége is, ha még mindig engedik... Ha meghirdetnek ettől-eddig egy kedvezményes frissítési lehetőséget, akkor annak normál esetben a gyakorlatban is e határidők között kellene csak működnie, nem pedig jóval azon túl is.
(#67825) Spec:
Hát ez az, mert ha ez esetleg nem OK, akkor ugye minek engedik... Ez olyan, mintha bemennél a boltba és még mindig kint lenne az akció XY termékeknél, majd a pénztárnál közölnék, vagy a boltból kijövet menne utánad a szekus, hogy mégsem úgy volt az...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tomaszka88 #68000 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz tomaszka88 #68100 üzenetére
Nemrég már kaptál választ ugyanerre a kérdésre, amiben többek között mappák titkosításához is említve voltak programok.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
A válaszokban le volt írva, hogy miket kellene megnézni, lehetne csinálni stb. Sőt, még a rendszermentésre is ajánlva volt program, ha már munkához használt gépről van szó. De persze, ha ezek annyira mennek, akkor talán az ilyen gányolásos helyezzünk át ezt + azt megoldások is. Az meg mondjuk a másik, hogy eleve ott a kezdődik a dolog, hogy a Windows 10-et egy megfelelő tárolókapacitású meghajtóra, illetve partícióra telepítjük és akkor lesz elegendő szabad hely a rendszer számára.
-
King Unique
titán
Ez nem egy szimpla beállítás, hanem az alapértelmezett működés erőltetett megváltoztatása. Nem hiába használja a Windows a frissítések, programok stb. telepítéséhez a rendszerpartíciót.
Az meg, hogy kinél mennyi tárhelyet foglal a rendszer, az már a saját felhasználói szokásaitól, a telepített programok fajtájától és mennyiségétől stb. is függ. Egy laptopon pont a közelmúltban telepítettem egy 120 GB-os SSD-re W10 1709-et és 11.2 GB-ot foglalt üresen a rendszer. Majd aztán felkerültek a driverek, le lett frissítve, telepítve lett egynéhány szoftver, köztük pl. MSO 2016 is és úgy lett 26 GB. Szóval, ha nincsen nagyon megpakolva, akkor elég neki simán egy 68 GB-os partíció is. Sőt, azon a laptopon is kb. akkora partíciója van neki, plusz még maradt tárhely a Linuxnak és közös adatpartíciónak is.
Az esetleges felesleg törlésére említve voltak az előző válaszokban spéci programok. Ahogyan a rendszerpartíción lévő foglalt terület feltérképezésére is. Valamint, ha túl nagy pl. a lapozófájl, akkor sok RAM mellett azt is kisebbre lehet venni, törölni a felesleges visszaállítási pontokat (ha vannak) stb. De, ha netán a telepített programok foglalnak sok tárhelyet, akkor mondjuk nagyobb rendszerpartíciót kellett volna létrehozni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha nincsen rajta sok program, akkor ez a 16,7 GB is reális lehet. De mondjuk az már nem, hogy a W7 ennek a félét foglalná... Sőt, ahogyan én tapasztaltam, az rendszerint többet eszik és ilyen téren már a 8.1 is jobb volt nála. A 200-250 GB-os rendszerpartíció meg akkor indokolt, ha valaki sok tárhelyet felemésztő programokat pakol rá. De, ha nem, akkor elég a 60-100 GB is bőven.
-
King Unique
titán
Friss telepítés után rendszerint eleve kevés tárhelyet foglal a 7-8.1-10 is. Én viszont az előző válaszban a többé-kevésbé belakott állapotra értettem, hogy ugyanolyan körülmények között a 10-eshez képest nem fog feleannyi tárhelyet foglalni a 7-es. A 16,7 GB gondolom nálad is az utóbbi állapot.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ATM_automata #68168 üzenetére
Rá kell menni a rendszerfájlok törlésére, vagy eleve rendszergazdaként futtatni! Amúgy meg pont nemrég volt szó egy másik válaszban erről a témáról.
-
King Unique
titán
válasz laleeee #68175 üzenetére
Ha egyszer frissítettél W10-re azon a gépen, akkor eltárolásra került a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows-kiadás. Tehát egy újratelepítésnél mehet fel kapásból a W10 és még termékkulcsot sem feltétlen muszáj megadni, mert az előbbiek alapján automatikusan beaktiválódik a rendszer. Egyébként még akár EZ a módszer is működik, az meg a másik.
A tiszta telepítéshez az ISO-t le lehet tölteni az MS oldaláról, ahol az alábbi kép szemlélteti az MCT-t. De vannak egyéb opciók is a letöltésre, illetve pl. pendrive-ra a telepítési adathordozó elkészítéséhez (példa).
Amúgy általában valamivel gyorsabb szokott lenni a W8.1 és a W10 is a W7-nél. Nemrég más is pont erről számolt be. Viszont ez a build upgrade nem mindig az igazi és egy tiszta telepítés után már más lehet ilyen téren a helyzet.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz laleeee #68178 üzenetére
Akkor ott valami nagyon nem stimmelhet, mert az irreálisan sok... Viszont az nem derült ki, hogy van-e arra a hardverre normális W10-es támogatás, driverek rendben vannak-e, esetleg külső program nem-e kavar be stb. De mindegy, ez alapján még inkább indokolt lehet a reinstall. Egyébként a Win8.1/10 esetében alapértelmezetten be van kapcsolva a fast startup, tehát ennek köszönhetően már a bootolásnak is gyorsabbnak kellene lenni. Igaz, főleg HDD-n dob rajta sokat, ellenben SSD-n már kevésbé. De mondjuk az SSD eleve sokat gyorsít egy Windows működésén és annál pláne nem létszükséglet ez a gyorsindítás.
(#68179) BK87:
Az, mivel hullámokban terítik és nem mindenki kapja meg azonnal. Így volt ez eddig is és volt akiknek a megjelenéstől számítva csak hetek / hónapok múlva ajánlotta fel a WU az új funkciófrissítést. Ha nem akarsz várni, akkor az előző válaszban említett módon letöltöd az ISO-t és csinálsz egy in-place upgrade-et az adatok megtartásával. De a képen a felül lévő frissítési segéddel is megoldható.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz VoidXs #68228 üzenetére
Nem kell az SSD-ket túlkímélni!
A korábbi cikkekben még mindenféle letiltást, áthelyezést stb. javasoltak az SSD kímélése végett
—►
[link], [link].Viszont manapság, több éves tapasztalat után kijelenthető, hogy ezekre nem feltétlen van szükség, vagy mondhatni ezek az erőltetett letiltások és áthelyezések teljesen feleslegesek. Jóval több írást bírnak az SSD-k (teszt), mint azt korábban gondolták egyesek. A témában inkább már az alábbi cikk a mérvadó:
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz VoidXs #68258 üzenetére
Ja, abban a tesztben a 840-esnél 300 TB (!) írás után. De gyanítom, hogy nálad az eddigi írásmennyiség ettől messze van, ahogyan még a legócskább TLC-s SSD-knél jellemző 75 TBW értéktől is. Amely utóbbi csak a garanciában foglalt névleges írási limit és nem jelenti azt, hogy annak elérésekor, illetve túllépésekor tönkre fog menni. Szóval tényleg sok értelme van túlkímélni... Csak nehogy aztán a vezérlő adja be előbb a kulcsot, mintsem az írás okozzon tényleges problémát...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz YASKATIR #68364 üzenetére
Dehogy kell! Ha átállítod, akkor az AHCI módban telepített Windows sem fog bootolni...
A BIOS / UEFI menüjében kell lecsekkolni a SATA konfiguráció beállításait és kikapcsolni pl. a Hot Plug opciót, ha be van állítva a háttértárnál (példa). Vagy alternatív módszerként lehet túrni a registry-t is (példa).
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Palesztin994 #68372 üzenetére
A meghajtóbetűjelek eltávolítására van több módszer is. A Windows által Legacy / UEFI módban létrehozott kisebb partíciókhoz, illetve a speciális recovery partíciókhoz viszont a lemezkezelő rendszerint nem enged hozzányúlni. De a DiskPart már igen pl. a remove letter paranccsal.
Viszont a DiskPart sem mindig opció, mert nálam nemrég 1709 alatt restart után rendre ott volt a 450 MB-os helyreállítási partíció a fájlkezelőben... Ellenben, ha külső particionáló programmal vettem el a meghajtóbetűjelet, akkor már OK volt. Példák: AOMEI, EaseUS, MiniTool stb.
Egyébként rejtetté is lehet tenni a partíciókat a DiskPart és külső particionáló program használatával (példa) egyaránt. De mondjuk a helyreállítási partíció nálam már eleve rejtett (hidden) volt, ennek ellenére mégis kapott meghajtóbetűjelet.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz svgyula #68376 üzenetére
Windows 8 óta ott van a gépházban a speciális rendszerindítás, ahonnan közvetlenül be lehet lépni pl. az UEFI-be. De amúgy írta, hogy megoldja.
(#68375) StLui:
A 1511+ kiadások elfogadják közvetlenül a W7/8.1 kulcsokat. Viszont az 1 éves ingyenes frissítési akció már hivatalosan lejárt. Az viszont más dolog, hogy pl. EZ alapján a gyakorlatban mi a helyzet. Illetve, ha más nem megy, akkor még év végéig a W7—►
W10 upgrade is opció EZT kihasználva. Illetve utóbbi megoldásnál az upgrade után már regisztrálva lesz a hardverazonosító és utána szükség esetén a tiszta telepítés is mehet egyből a 10-essel.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ablakos #68384 üzenetére
Az az adott Windows-kiadástól függ, hogy milyenre fog frissülni, amit az alábbi táblázat szemléltet.
(#68376) svgyula:
Mármint, ha arra célzol, hogy a TeamViewernek a távoli gépen is futnia kell az OS alatt, akkor úgy nyilván sehogy. De más módon nem lehetetlen, amire akad példa.(#68354) cigam:
Ahogyan más is említette, a Microsoft-fiók összekapcsolható a digitális licenccel és elvileg hardvermódosítás után is megoldható az újraaktiválás. ITT sceenshotokkal is illusztrálva van a folyamat. Aztán az mondjuk más dolog, hogy a digitális licenc elvileg ahhoz a hardverhez kötődik, amin először aktiválva lett a Windows.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jokeph #68484 üzenetére
Azért én ezt a "csak a laptopba kell az SSD, de PC-be nem" dolgot annyira nem reklámoznám... Tény, hogy egy 2,5" | 5400 RPM HDD-hez képest gyorsabb és Windows alá is más érzés egy 3,5" | 7200 RPM HDD. Viszont utóbbi gyorsaság terén azért nem egy kategória az SSD-vel, az OS futtatásánál lényeges elérési idők, 4K értékek stb. tekintetében meg pláne nem. Ahogyan a SATA3 is inkább a szekvenciális értékek miatt fontosabb, ellenben OS alá SATA2-es csatlakozással is kellően gyors lesz az SSD.
(#68491) legelek:
Az XP hardverigénye eleve kisebb volt, mint utána a Vista+ rendszereknél. Viszont azt nem lehet mondani, hogy pl. egy 7-eshez képest annyival több erőforrás kellene egy 8.1/10-nek. Sőt, van akiknél pont ezen újabb Windowsok voltak valamivel fürgébbek, vagy akár futottak jobban egy gyengébb hardveren.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz smallmer #68508 üzenetére
1. Ideális esetben nyilván vírusmentesnek kellene lennie a rendszernek. De, ha nagyon akarsz, akkor lefuttathatsz a rezidens vírusirtóval egy keresést. Valamint pl. a(z) MBAM / HitmanPro, illetve komolyabb fertőzéseknél egy pendrive-ról bebootolt Rescue Disk futtatása is opció. Továbbá egy "tiszta" rendszeren a Windows-telepítő kiírása után magát a pendrive-ot is akár írásvédetté lehet tenni, hogy később egy vírus ne tudja módosítani a tartalmát és ezáltal a telepítésnél más gépeket végigfertőzni. Például a pendrive-os kiszerelésben kapható Windows 10-nél gyárilag írásvédett a flash meghajtó többek között emiatt is.
2. Opció az MCT, a Rufus és a manuális fájlmásolásos módszer egyaránt, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó. Aztán, hogy kinek melyik megoldás kényelmesebb és praktikusabb, azt eldönti mindenki maga.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pécsi gyerek #68548 üzenetére
Az aktuálisra frissül normál esetben. Vagy pl. az eggyel korábbira, mert eddig sem mindenki kapta meg a megjelenéskor azonnal az aktuális verziót. A funkciófrissítéseket amúgy nem muszáj azonnal telepíteni, mert lehet őket halasztani 1 évvel. Visszaállni is lehet az előző buildre X napig, de utána automatikusan törli a rendszer a korábbi verziót. Ez az X korábban még 30 nap volt, de újabban már elvileg 10 nap. Örökké meg nyilván nem marad a régebbi verzión a rendszer, max. ha a WU-t valahogyan letiltod... Egyébként célszerű időnként lementeni a rendszert pl. a Macrium Reflect programmal és ha netán valami gond lenne, akkor a mentésből visszaállítani a korábbi állapotot.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pécsi gyerek #68554 üzenetére
Az build upgrade, nem egy reinstall. Előbbinek pedig pont az a lényege, hogy minden beállítás, program, fájl stb. megmarad. Igaz, előfordulhat bizonyos alkalmazásoknál resetelés, visszakapcsolja a gyorsindítást stb., de legalább nem a 0-ról kell újratelepíteni és beállítani mindent. Valamint ezáltal kapja a rendszer folyamatosan az újításokat és fejlődik, ellenben ez a 7-esről már nem mondható el. A frissítések végleges letiltására meg inkább nem mondok semmit...
(#68555) AnonyX:
Amit az MCT leszed, abban eleve beállítható már letöltés előtt a magyar nyelv. Ahogyan egy korábbi válaszban említett letöltési opcióknál szintén lehet nyelvet választani. De Windows 8 óta akár telepítés után is meg lehet a nyelvet könnyen változtatni és nem kell hozzá pl. Ultimate kiadás / trükközés, mint a 7-esnél.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz laleeee #68562 üzenetére
Ha a 7-esről frissítettél, akkor ahhoz képest már a 8.0 is tartalmazott újításokat és fejlődött. Ahogyan a 8.1 és jelenleg a 10-es szintén. Utána lehet olvasni, ha esetleg ezek az infók hiányoznának. Aztán az persze más dolog, hogy ezek kinek mennyire fontosak, használja-e őket, vagy sem. De attól, hogy esetleg nem, még nem jelenti azt, hogy nincsenek és hogy mindenki ugyanúgy vélekedik ezzel kapcsolatban.
Ahhoz meg nekem sem kell semmilyen bónusz, hogy eldöntsem és leírjam melyik Windowst tartom jónak és melyiket használom szívesebben. De, ha már "olyat" feltételez valaki mindenféle alap nélkül, akkor ennyi erővel fordítva is fel lehetne tenni a kérdést neki címezve... Na meg, ha már a fizetésnél tartunk, akkor ahogyan nézem a potyázás nemcsak legutóbb, hanem korábban is jól ment...
Az meg a másik, hogy a 3 tőmondatban említett egyéb jelzőket sem lehet általánosítani, mert vannak bizony ebben a topikban is olyanok, akiknél megfelelően működik a rendszer és nincsen vele különösebb gondjuk. De, ha számodra annyira nem felel meg, akkor ennyi erővel és az előzmények ismeretében akár a 7-esre is vissza lehetne állni. Legutóbb igaz magyarázni kellett az upgrade-et és a tiszta telepítést, de most már talán menni fog...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz laleeee #68596 üzenetére
A korábbi frissítési lehetőség W7/8.1 rendszerekről hivatalosan csak 1 évig volt ingyenes és csak akkor volt jogtiszta, ha a frissítési alap is az volt. Attól, hogy akkor technikailag megoldottad a frissítést, még nem lett jogtiszta rendszered, mint a linkelt példa is mutatja... Ahogyan EZT az opciót is hivatalosan csak az arra jogosultak vehetnék igénybe, ami ráadásul jövőre már meg fog szűnni. A programokra tett megjegyzés meg szintén érdekes az előzmények alapján. De hát ugye mindenki magából indul ki...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jokeph #68615 üzenetére
Mondjuk a kinézet megítélése ízlés kérdése is. Számomra már a 8.x asztali felülete is letisztultabb és tetszetősebb volt. Ahogyan a W10 féle szintén, illetve főleg az utóbbi egyszerűen modernebb és dizájnosabb, jobb ránézni már egy órára/naptárra is. De pl. a vékony ablakeretek, sötét téma stb. is sokkal tetszetősebb, mint az az üvegszerű, gejl megjelenés. Szerintem...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Én tesztelgettem korábban külső Start menü programokat, de azt nagyon nem mondanám, hogy gagyik lennének. Sőt, rendszerint mindegyik sokkal jobban konfigurálható és többet tud, mint a 7-esben lévő. Valamint a működésükkel sebesség terén sem volt gondom. De mondjuk nekem amúgy sem létszükséglet egyik sem, mert már Windows 8.x alatt is inkább a kezdőképernyőt használtam + a Start gomb jobbklikkes / Win+X menüjét. Ahogyan Windows 10 esetében esetében is megfelel számomra a gyári Start menü, amit van hogy teljes képernyős módban használok. Illetve ott is megvan az előbbi menü, amivel baromi egyszerű, gyors és kényelmes az egyes rendszereszközök elérése. Bár pár menüpontot az újabb rendszerekben lecseréltek másra, de attól még nagyon jól használható.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
"A teljes képernyőn startmenün, nem tudom miért, talán nem fér ki nincsen a telepített programok listája, csak, ha átváltok, rá, de akkor meg nincs csempe."
Tényleg nagyon megerőltető az 1-2 kattintás a másodperc törtrésze alatt... Meg, ha valakinek eleve ki vannak tűzve a gyakran használt programok, mappák (olyat is tud) stb. csempéi, akkor még váltani sem nagyon kell. Csak Windows gomb, esetleg egy kis görgetés és már kattintok is az elindítani kívánt programra, a megnyitandó mappára stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mért, ha ott van, annyival jobb a szűk oszlopban hosszasan legörgetni, majd még külön lenyitogatni és kiturkálni belőle a programokat? Pont ezért nem szeretem annyira a hagyományos Start menüt és már 8.X alatt is inkább használtam a kezdőképernyőt. A 10-esnél meg csak 1 kattintás teljes képernyős módban váltani egyik-másik között. De amúgy mintha a korábbi verziókban lett volna olyan, amit mondasz. Bár engem különösebben nem zavar a mostani megoldás sem. Illetve azért abban van némi logika, hogy el van különítve a menüben a "Kitűzött csempék" és a "Minden alkalmazás".
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Neked ezek szerint nem jó úgy, nekem meg igen. De azt azért nem lehet mondani, hogy ne lenne használható a mostani megoldás. Arról nem beszélve, hogy lehet az asztalra és a tálcára is rögzíteni ikonokat, szóval a Start menüt sem feltétlen muszáj állandóan nyomogatni. Ahogy Alt+F4 gyorsbillentyűvel is le lehet állítani / újraindítani a gépet.
Egyébként a 10-esnél eleve folyamatosan jönnek az újabb és újabb buildek, amik némi túlzással akár egy új OS-nek is megfelelhetnének. Tehát annyira nem meglepő, ha időnként nemcsak a motorház alatt, hanem a GUI-n is reszelnek. Ennyi erővel a 8.0
—►
8.1—►
8.1 U1 is hozott a felületen kisebb-nagyobb módosításokat.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ArthurShelby #68665 üzenetére
A 8.1 új build volt már ott is. Egy SP meg nyilván nem akkora horderejű, mint egy build upgrade. A stabilitás valóban fontos, de ebből a szempontból ez a rolling release nem éppen szerencsés. Ennyi erővel, ha a 7/8.1 esetében is ilyen lett volna, akkor ott is hasonló lenne a helyzet. Aztán az megint más dolog, hogy bár vannak kivételek, de nem is feltétlen mindenkinél okoz ez gondot. Az, hogy kap újdonságokat a rendszer és fejlődik, az meg azért jónak mondható. Arra meg nem érdemes alapozni, hogy pl. az átlagos user mit ismer és mit használ ki, mert ennyi erővel sokan még mindig XP-t nyomogatnának...Holott nyilván már egy W7 is sokkal jobb nála.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ArthurShelby #68670 üzenetére
Nem fog az MS és más szoftvergyártó sem arra várni, hogy az egyszeri usernek egy adott pillanatban éppen mi elég és mi nem, mert akkor még mindig az XP, vagy a W9X szintjén tartanánk. Ahogyan a hardvergyártók is a legújabb cuccokkal először lehet csak egy szűkebb réteget tudnak megcélozni, de attól a fejlesztések még nem állhatnak le.
Ennek a (half) rolling release-nek meg az a hátulütője, hogy nem tud egy-egy build olyan mértékben kiforrni, mint a korábbi Windowsoknál. Legalábbis a normál branch-ben lévő verzióknál nem. De azért a kezdeti időszakban a 7/8.1 esetében sem feltétlen volt meg az a stabilitás, mint most. Illetve driveres és egyéb problémák ugyanúgy előfordultak azoknál is, sőt akár még manapság is. Tehát ezen logikai mentén a 10-esnél az újabb és újabb buildek esetében nem meglepő, ha előfordulnak problémák is. Viszont azért ezt sem lehet a teljes egészre vonatkozóan leáltalánosítani és pl. ebben a topikban is vannak egynéhányan, akiknél gond nélkül működik.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Melorin #68693 üzenetére
Van a Macrium fórumán erről a problémáról bejegyzés, de az egy kissé más eset. ITT meg azt írják, hogy a növekményes (inkrementális) mentésnél fordult elő egyeseknél ez az aktiválási gond. De amúgy a free verzióban teljes mentés van és annál még én sem tapasztaltam olyat, hogy egy aktivált Windowsnál a visszaállítás után gond lett volna ilyen téren. Ráadásul nemrég 1709-et is állítottam vissza vele és utána is ugyanúgy aktivált volt a rendszer.
-
King Unique
titán
válasz Melorin #68705 üzenetére
Nem írtad milyen mentést csináltál, de amúgy a linkelt oldalakon említették az aktiválási hibaelhárító futtatását, a licenc Microsoft-fiókkal történő összekapcsolását stb. Ahogyan pl. a ProduKey programmal is ki lehetne olvasni a jelenlegi termékkulcsot, majd visszaállítás után manuálisan újra megadni. De, ha a reinstall után automatikusan aktiválódik, akkor eleve regisztrálva lett a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows-kiadás. Vagyis normál esetben gond nélkül aktiválódnia kellene a rendszernek.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #86564352 #68716 üzenetére
Ha kikapcsolt fast startup mellett nyitva hagyok egy rakás programot, majd úgy állítom le a rendszert a Start menüben, viszont a következő indításnál mégsem nyitja meg újra a korábbi programokat. Bekapcsolt gyorsindítás mellett nem próbáltam, de azt amúgy sem használom a multiboot miatt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz quailstorm #68726 üzenetére
Most rápróbáltam többször és valóban előjöhet az alkalmazások helyreállítása be- és kikapcsolt gyors rendszerindításnál egyaránt. Azért nálam a feltételes mód, mert volt olyan eset is, hogy egyáltalán nem nyitott meg semmit, máskor meg csak 1-2 programot a néhány közül.
-
King Unique
titán
válasz Melorin #68782 üzenetére
Nem írtad pontosan miket próbáltál ki és az sem derült ki, hogy milyen mentést készítettél a Macrium szoftverével. De mint említettem, nálam a teljes mentésnél soha nem volt ilyen gond a visszaállításnál és a linkelt fórumokban is hasonló volt a tapasztalat. A többi meg szintén le volt írva az előző válaszban.
-
King Unique
titán
válasz tomama #68790 üzenetére
Vagy átklónozod pl. a Macrium Reflect programmal a teljes lemezt / szükséges partíciókat, vagy csinálsz egy tiszta telepítést. Előbbinél az SSD csatlakozhat átmenetileg akár USB-n is, majd utána nyilván berakod a HDD helyére stb. A tiszta telepítésnél pedig nyilván azt a kiadást kell felrakni, ami jelenleg is van a laptopon. De mondjuk a 1709 telepítőjében (is) eleve több kiadás közül is lehet választani. Illetve az előtelepített gépeknél elvileg automatikusan azt a kiadást telepíti, amire a licenc vonatkozik. Valamint a W8.1/10-es előtelepített hardvereknél a termékkulcs is az UEFI-be van "égetve", tehát még csak megadni sem feltétlen muszáj a telepítésnél, mert automatikusan beaktiválódik a rendszer. Pláne, ha egyszer már telepítve lett azon a gépen, mert akkor a hardverazonosító és a hozzá társított Windows-kiadás is regisztrálva lett.
(#68796) sanyek2:
Attól, hogy most HDD-n van nála a Windows, még nem fog gondot okozni az SSD-nél a klónozás. A Macrium ráadásul alapértelmezetten ráküldi ilyenkor a TRIM-et, valamint nyilván a Windows 10 is érzékelni fogja, hogy SSD van alatta.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz quailstorm #68799 üzenetére
Az alignálást az újabb Windowsok már eleve helyesen csinálják meg HDD és SSD esetében egyaránt. Ez a klónozásnál nyilván a Macrium használatánál is OK lesz. A partíciók méretén változtatni pedig akár abban is van lehetőség, ahogyan a boot problémákat is tudja javítani a WinPE változat. Szóval az utóbbihoz nem szükséges a Windows 10 telepítője.
[ Szerkesztve ]
-
-
King Unique
titán
válasz #71746560 #68892 üzenetére
Pedig lehet halasztani, amiről épp nemrég volt szó. De mondjuk nyilván nem akkor kell nekiállni, amikor már letöltötte és elkezdte telepíteni... Az meg a másik, hogy a végtelenségig nyilván nem lehet a halogatni és az új frissítési modell új buildek telepítésével is jár. De ez mondjuk már a megjelenéskor ismert infó volt és nem tegnap találták ki...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Háztartási gépek
- Xbox Series X|S
- Építő/felújító topik
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest