Keychron B6 Pro billentyűzet az iPad mellé

Már az előző iPad-em mellé is volt fizikai billenytűzetem. Akkoriban Rapookat használtam. Ahogyan a Rapoo mint márka új volt számomra, úgy vagyok a Keychron-nap is. A B6 Pro az első billentyűzetem a márkától.

Ágyban a MEJLBY laptop tartómra pont ideális az iPad elé. Saját akkumulátorral rendelkezik, mely elméletben 1200 óra üzemidővel bír, ami hónapokban kifejezve 8 hónapot tesz ki napi s óra használat mellett.
A kiemelkedő üzemidő oltárán fel lett áldozva a háttérvilágítás. Szóval ezért is vettem fehéret, illetve majd veszek még valami éjjeli lámpát vagy fali lámpát is. A billentyűzet magyar kiosztással rendelkezik.

2005 óta nemzetközi angol kiosztású billentyűzeteket használok, a Logitech G15-ősökkel kezdve a sort. Ezek membrános klaviatúrák voltak, de ennek ellenére 2017-így kitartottak. Sőt, az első azért lett cserép, mert az első széria típushibája volt, hogy relatíve rövid időn belül elkezdett málani a festék róla. Garanciával cserélték még 2007-Ben. 2017-ben aztán eljött a váltás ideje. Azóta csak egy billentyűzetem volt - és a PC-n azt is használom a mai napig - , a Cooler Master MasterKeys Pro M . Ez egy mechanikus billentyűzet. Háttérvilágítással is rendelkezik. Elrendezését tekintve:
A Cooler Master MasterKeys PRÓ M billentyűzet egy különleges elrendezéssel rendelkezik, amely ötvözi a teljes méretű és a kompakt billentyűzetek előnyeit. Ez a billentyűzet tartalmazza a numerikus billentyűzetet, de az iránybillentyűk és a funkcióbillentyűk egy része kompaktabb elrendezésben található meg, így helytakarékosabb, mint egy hagyományos teljes méretű billentyűzet.
Ez az elrendezés ideális lehet azok számára, akik szeretnék megtartani a numerikus billentyűzetet, de kisebb helyet szeretnének az asztalon.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem szokásom tévesen rendelni dolgokat, de a CM-esetében összekevertem a teljes billentyűzettel rendelés leadásnál, és csak kiszállítás után vettem észre. Ennek már lassan 8 éve, és mint látható végül nem küldtem vissza. Megszoktam.

Most viszont a Keychron esetében három dologban is változtattam. Az egyik, hogy 100%-os kiszerelésű billentyűzetet választottam, noha eredetileg a Keychron B1 Pro volt kinézve. Ennek az oka, hogy körülbelül 2000 Ft volt köztük árban az eltérés, illetve hogy így kényelmesebb és van helyem is. A másik, hogy magyar kiosztásra esett a választásom, ennek nem volt különösebb oka, eredetileg nemzetközi angolt akartam, de végül másként döntöttem ebben az esetben. A harmadik, hogy membrános billentyűzet lett.

Ollós-mechanikus, de

Nem, nem minden ollós billentyűzet mechanikus. Az ollós billentyűzetek általában egy különleges típusú membrános billentyűzetnek számítanak. Az ilyen billentyűzetekben egy ollószerű mechanizmus található a membrán felett, ami stabilabb és pontosabb gépelési élményt nyújt. Bár az ollós mechanizmus javítja a membrános billentyűzetek érzetét és tartósságát, ezek továbbra is membrános technológiát használnak, nem pedig valódi mechanikus kapcsolókat.

Mivel nem teljesen mechanikus így rendelkezik olyan előnyökkel is, mint az alacsony profil, és halk gépelést adta élmény. Egy kapcsolóval lehet váltani az RF, A BT és kábeles mód között. Ha be és kikapcsoló mód. Használható PC-hez, Windowshoz, Mac-hez, iOS-hez, iPadOS-hez, de még Androidhoz is.

A csomag tartalmaz többek között egy szilikon por elleni védőtakarót, mely annyira elasztikus, hogy akár azon keresztül is gépelhetünk. Van USB-A Type C adapter. Egy 2,4 GHz-és vevő, és egy töltőkábel is.

Ezt a bejegyzést is iPad-on, és KeyChron billentyűzetem írom.
Alapból Mac-és rendszereken a 0 és az í betű fel vannak cserélve, ennek átállítására is van mód.

Légy az első hozzászóló!

Még nem szólt hozzá senki sem.

Hozzászólok